Simón – Capa, Yeray, Núñez, Martínez, Yuri – Williams, D. García (84. San José), Vesga, Muniain – R. García (67. Aduriz)
Silva – Díaz, Duarte (85. Eteki), Sánchez, Neva – Herrera, Gonalons – Puertas (46. Vallejo), Fernández, Machís (71. Dias) – Soldado
Escandell – Vadillo, Eteki, Dias, Vallejo, Azeez, Köybaşı.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:16.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se už další regulérní branky nedočkali. Domácí sice dostali míč do sítě a už se i chvíli radovali, avšak vzápětí se běžel hlavní rozhodčí podívat na video, které odhalilo ofsajdové postavení clonícího Williamse, takže radost byla předčasná. Bilbao bylo po celé utkání lepším týmem, ovšem nedokázalo vsítit více branek, takže ve druhém zápase se ještě mohou dít velké věci a Granada má šanci na postup do finále. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+5'
Ještě proběhlo ošetřování hostujícího hráče, který zůstal chvíli ležet uprostřed hrací plochy.
90+4'
Centrovaný míč do pokutového území sebral ze vzduchu Rui Silva a lehá si na trávník. Vypadá to, že moc už se toho dnes nestane.
90+3'
Ještě jeden střelecký pokus si připisuje Ander Capa. Jeho ránu ve vápně soupeř tečoval na rohový kop.
90+2'
Carlos Neva si dobře pohlídal míč, takže se k němu soupeř nemohl čistě dostat, a proto ho povalil na zem.
90+1'
Williams dostal pod tlak soupeře, který by jinak mohl snadno rozehrávat a místo toho ukopl míč do autu, takže hrát může Bilbao.
90'
Rozhodčí bude nastavovat ještě čtyři minuty.
89'
Ander Capa sice ještě stihl udržet míč na hrací ploše, nicméně následně neposlal přesnou přihrávku na spoluhráče.
88'
Centrovaný míč letěl do pokutového území, kde si sjednal pořádek Unai Simón a chytá do rukavic.
87'
Domácí se na vlastní obranné polovině dopustili nedovoleného zákroku, takže uvidíme standardní situaci.
86'
Přetažený centr zasáhl Aritz Aduriz, ale neměl moc šancí dostat těžký míč do sítě.
85'
Pro dnešek má odpracováno Domingos Duarte, kterého nahrazuje Eteki.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel San José.
83'
Exekuce rohového kopu se celkem povedla, míč totiž na bližší tyči lízl jeden z hráčů v bílém, ovšem Simón podržel Bilbao a chytá.
82'
Nakonec se ale do útoku dostali hosté, kteří dokonce zakončili, takže Simón musel vytáhnout míč na roh po Nevově ráně.
81'
I nadále pokračuje obléhání pokutového území Granady. Domácím však chybí moment překvapení.
80'
Domácí mají míč na kopačkách a nevypadá to, že by se ho chtěli vzdát.
79'
S dalším centrem z levé strany si velmi jednoduše poradil Rui Silva, který skrývá míč ve své moci.
78'
Iker Muniain si posunul míč kupředu, jenže soupeř měl náskok a u míče byl jako první.
77'
K centru se dostal Gil Dias, který vybojoval pro své barvy rohový kop. Po centru od praporku od Díaze však chytá míč Simón.
76'
Domingos Duarte potřeboval lékařské ošetření, ale zdá se, že bude schopen pokračovat ve hře.
75'
Z pravé strany se o centr pokusil Ander Capa, ovšem záměr se mu vůbec nevydařilo realizovat.
74'
Iker Muniain skončil na zeleném pažitu po nedovoleném zákroku Yangela Herrery.
72'
Bilbao se opět drží u míče, zatímco soupeř se vytrvale brání. Obrovská územní převaha je však stále vyjádřena jedinou brankou.
71'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Gil Dias.
70'
V akci znovu Williams, který se dostal do vápna, kde volil střelu na zadní tyč, kterou ale dokázal Silva vyrazit na roh. Po něm se hosté ubránili.
69'
Na levé straně se uvolňoval Williams, ale centr do vápna se mu nepovedl a trefil prvního bránícího soupeře.
67'
Ihned po příchodu na hrací plochu se Aduriz zúčastnil souboje s Domingose Duartem, ve kterém si pomohl loktem a dostává žlutou kartu.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.
66'
Zkušený Soldado se ocitl na trávníku po kontaktu se soupeřem, ale faul se nepíská.
65'
Roberto Soldado hodně ostře přilétl do souboje s Martínezem a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
63'
Williams při svém střeleckém pokusu trefil pouze clonícího Gonalonse.
62'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, ovšem zatím se drží poměrně daleko od Simónovy branky.
60'
Ander Capa sice napálil míč na branku z voleje a parádní rána skončila v síti, jenže Williams clonil brankáři, takže se mává ofsajd.
58'
Hosté se v posledních minutách stále častěji osmělují. Nyní je však nepřesná přihrávka na Víctora Díaze stála míč.
57'
Patička Roberta Soldada neslavila úspěch, protože míč ukořistil soupeř vracející se do obranných pozic.
56'
Domácí táhli další útok po levé straně, kde hostující obrana zblokovala centrovaný míč do autu.
55'
Williams se dostal až do pokutového území, kde vypálil a jen o kousek letěl míč nad břevno.
54'
Dani García měl celkem snadnou práci, když odvracel z vlastního vápna míč hlavou.
52'
Přihrávku do pokutového území odeslal pryč Maxime Gonalons. Hosté získali míč na kopačky a také se snaží kombinovat.
51'
Darwin Machís poslal centr z levé strany, který však obrana soupeře odkopává do bezpečné vzdálenosti od branky.
50'
Domingos Duarte raději odkopl míč do publika na středu hrací plochy, než by musel řešit nepříjemnosti s rozběhnutým soupeřem.
49'
Dalekonosný centr hostů se stal poměrně jednoduchou kořistí domácí defenzivy.
48'
Domácí měli k dispozici standardní situaci, při jejíž exekuci sice hráč zakopl, nicméně i tak se mu centr celkem povedl, protože našel Yeraye, která zakončil výborně, ovšem ofsajd kazí jeho gólovou radost.
47'
Hlavičkový souboj Soldada s Yerayem odnesl domácí hráč úrazem, když zůstává chvíli v nefotbalové pozici. Po několika okamžicích se ale zadák Bilbaa zvedá a pokračuje.
46'
Do druhého poločasu již nenastoupil Antonio Puertas, jehož nahrazuje Vallejo.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme dlouhou dobu mohli sledovat velkou územní převahu domácích, ale ta nebyla vyjádřena žádnými brankami. To se však změnilo v samotném závěru poločasu, kdy se po vynikající akci Williamse prosadil Iker Muniain a otevřel skóre. Uvidíme, jak si Athletic bude počínat ve druhé půli, ale pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, měl by si dokráčet pro příznivý výsledek do odvety. Granada musí hodně změnit styl hry, aby měla šanci na rozumný výsledek pro druhé utkání. Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
45+2'
45+1'
Rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty.
45'
Nepříjemný zákrok, po němž končí na trávníku Yuri Berchiche, má na svědomí Carlos Fernández.
44'
Domácí pokračují v útočném snažení a opět si hledají cestu k soupeřovu vápnu.
42'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Williams si na levé straně zpracoval míč, naběhl si do vápna, kde přihrávkou našel IKERA MUNIAINA, pro něhož už nebyl problém dopravit míč do poloodkryté branky. Sudí ještě konzultoval situaci s kolegy u videa kvůli zpracování Williamse, ale vše bylo v pořádku.
41'
Útočný faul, kterého se dle verdiktu sudího dopustil Raúl García, přerušuje akci Bilbaa v soupeřově pokutovém území.
40'
Příliš prudká přihrávka na pravou stranu v podání hostů končí mimo hrací plochu.
39'
Kombinace domácích fotbalistů momentálně probíhá celkem daleko od Silvovy branky.
38'
Domácí jsou v průběhu většiny času prvního poločasu zatím lepším týmem, ale územní převahu nezvládají přetavit ve větší šance.
37'
Zajímavá kombinace Bilbaa končí na nepřesné přihrávce na nabíhajícího Williamse.
36'
Iker Muniain končí na trávníku po souboji s Maximem Gonalonsem, ale sudí faul nepíská.
35'
Z velké dálky přiletěla střela, kterou portugalský brankář Rui Silva chytá úplně bez problémů.
34'
Zpoza pokutového území vyslal z voleje střelecký pokus jeden z domácích, ale rána mířila o kousek vedle.
33'
Domácí hráč prováhal možnost přihrávky na levou stranu, takže se akce pozastavila.
32'
Roberto Soldado si počínal nedovoleně v osobním souboji s Yerayem, čehož si sudí všiml, takže se znovu píská faul.
31'
Opět musí rozhodčí řešit nepříjemnost, když domlouvá Carlosi Fernándezovi, který si zpracovával míč rukou.
30'
Na trávníku skončil po faulu jeden z hostujících hráčů, takže se k míči také na chvíli dostane Granada.
29'
Žlutými kartami jsou potrestáni Víctor Díaz a Iñaki Williams.
28'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, ale Bilbao pokračovalo v útoku. Následně se strhla roztržka mezi hráči v bílém a zakončujícím Williamsem.
27'
Z levé strany hledal spoluhráče Mikel Vesga, avšak znovu našel pouze soupeře. Od tří granadských hráčů se míč odrazil a následně putoval ven z vápna.
26'
Trochu zmatků v obraně hostů je vyřešeno odkopem. V posledních minutách má Bilbao jasnou převahu.
25'
Další centr letěl do pokutového území hostů z levé strany, ale obrana znovu byla spolehlivá.
24'
Mikel Vesga z levé strany hledal nabíhajícího spoluhráče, ale míč odvrací obrana Granady.
23'
Centr do pokutového území přiletěl na Raúla Garcíu, který se prosadil přes nedůrazně bránícího Víctora Díaze, ale hlavička mířila nad břevno.
21'
Williams si po hrubce soupeře nehrál na sobce a našel ve vápně naběhnutého Vesgu, jemuž ale střela moc nesedla, takže míč snadno chytá Silva.
20'
Rui Silva opět musel vytáhnout zákrok po prudké střele Mikela Vesgy ze střední vzdálenosti. Portugalec míč vytáhl na roh, po němž z voleje zakončoval Dani García mimo.
19'
Domácí kombinují a hledají prostor, kudy by se dostali přes soupeřovu obrannou hráz.
18'
Yuri Berchiche poslal z levé strany prudký centr, na který ale Williams nedosáhl.
17'
Nedovoleným zákrokem se tentokrát prezentoval Darwin Machís, takže se míč zase vrací na kopačky hráčů Bilbaa.
16'
Na trávníku se po ostrém zákroku Daniho Garcíi svíjí Antonio Puertas. García za faul vidí žlutý kartonek.
15'
Hodně zajímavou střelu vytáhl ze zásobníku Williams, ale Silva dokázal míč vytěsnit mimo tři tyče. Ke zděšení domácích fanoušků a hráčů sudí nechává místo rohového kopu rozehrát od branky.
14'
Prohřešek proti pravidlům v podání hostujícího celku vrací míč na kopačky hráčů baskického mužstva.
13'
Kombinace Athleticu skončila nepřesnou přihrávkou, která se stala snadnou kořistí hostující defenzivy.
12'
Yangel Herrera vypustil štiplavý pokus, který nadvakrát dokázal zpacifikovat Unai Simón.
12'
Centrovaný míč do pokutového území si vzal na starost Unai Simón, který ho vyboxoval z nebezpečné zóny.
11'
Hosté se vypravili na útočnou polovinu, kde se jim podařilo získat rohový kop, který rozehraje kapitán.
10'
Faul hostujícího Machíse znamenal standardní situaci a centr do vápna, po němž se k hlavičce prodral Íñigo Martínez, ale branku vůbec netrefil.
9'
Bilbao se dostalo k přihrávce před branku, kde jeden z bránících hráčů odvrátil na roh. Po něm už domácí nic zajímavého nevymysleli.
8'
Domácí hráči kombinují s míčem u kopaček, ale zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
7'
Hra je zatím poměrně vyrovnaná. Nyní se opět do útoku dostávala Granada, ale včas vyběhl Simón a míč ukopl.
5'
Ostrý střílený centr z pravé strany v podání Víctora Díaze zasáhl nabíhající Soldado, který ho tečoval kousek vedle branky
4'
Williams si o maličký kousek nepohlídal ofsajdové postavení, takže se hra přerušuje.
3'
Rozhodčí ještě v rychlosti s asistentem u videa zkonzultoval, zda ve vápně Granady nedošlo ke hře rukou, ale vše bylo v pořádku.
2'
Na hranici vápna se ke střele chystal Iker Muniain, ale soupeř mu nedal ani trochu prostoru a míč ukopl.
1'
Na levé straně unikl Williams, který následně rozehrál dozadu na spoluhráče.
1'
Zápas na San Mamés Barria začne ve 21 hodin, takže si večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Alejandro Hernández, kterému budou na pomezí asistovat José Naranjo a Abraham Álvarez.
Granada CF

Granada v současné době podává celku konzistentní výkony, díky kterým se drží v polovině tabulky španělské nejvyšší soutěže. Po třiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě rovných třicet bodů, které ji řadí na průběžné desátou příčku. Hosté mají na svém kontě 27 vstřelených branek, zatímco jich inkasovali 30, celkové skóre je tedy -3. Granada v rámci Španělského poháru hrála hodně vyrovnané zápasy. Hned v prvním kole narazila na L´Hospitalet, které porazila těsně 3:2. Tamaraceite bylo dalším soupeřem, znovu přišla těsná výhra, tentokrát 1:0. Nejvyšší rozdíl přišel v utkání s Badalonou v podobě vítězství 3:1. Badajoz následně porazila až v prodloužení 3:2 a v zatím posledním utkání přehrála Valencii 2:1.
Athletic Bilbao

Athletic je na tom o malinko lépe než soupeř. Po dvaceti třech odehraných zápasech má na svém kontě jednatřicet bodů, které ho řadí na devátou pozici v rámci LaLigy. Bilbao má oproti svému soupeři podstatně lepší obranu, která je dokonce třetí nejlepší v lize, jelikož inkasovala jen devatenáct gólů. Útok už na tom tak dobře není. Pouhých třiadvacet vstřelených branek je jedno z nejnižších čísel. To Bilbao mělo start do poháru lepší. V prvním kole totiž přehrálo Intercity 3:0 a následně Sestao River 4:0. Poté však přišel dvakrát postup přes penalty, a to proti Elche a Tenerife. Ve čtvrtfinále se Atleti potkali s Barcelonou, kterou trochu překvapivě porazili 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.