Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Ibiza : Barcelona - 22. ledna 2020   19:00

1:2
(1:0)
Barcelona
Barcelona
74' Griezmann   • 90+5' Griezmann
Ibiza
Parreno – López, De La Fuente, Gómez, Grima – Pérez, Núňez, Lara (78. Sibo) – Caballé (87. Carbia), Rodado (75. Mendoza), Oliveira
Anacker – Arranz, Carbia, Cirio, Mendoza, Quintanilla, Sibo
González – Rodríguez, Carreňo
Estadi Municipal de Can Misses (Ibiza)
Barcelona
Neto – Roberto – Lenglet, Firpo – De Jong – Semedo, Puig (73. Arthur), Rakitić (83. Vidal), Pérez (60. Alba) – Fati, Griezmann
Ter Stegen – Alba, Brandariz, Arthur, Ruiz, Umtiti, Vidal

Držení míče: 21 % : 79 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 23:7.
Šest nastavených minut je minulostí a zápas končí. Barcelona si nakonec z Ibizy odváží postup do další části španělského poháru po vítězství 2:1.

Barcelona sice od úvodu mnohem více držela balon pod kontrolou, ale do vedení se dostali domácí. Oliveira se uvolnil na levé straně, poté zpětnou přihrávkou našel Javiera Péreze, který předskočil De Jonga a bezpečně zavěsil za Neta. A Ibiza mohla přidat i další zásahy v prvním poločase. Gól Rodada byl ale odvolán po faulu na Lengleta. Těsně před pauzou poté pálil Oliveira do tyče a obrovskou šanci nevyužil ani Lara.

Po změně stran už se hrálo výhradně na branku domácího celku. Barcelona se dlouho nemohla prosadit k jediné střele, ale nakonec zachránil vedoucí celek La Ligy Antoine Griezmann, který nejprve srovnal krok po přihrávce De Jonga, aby mohl v samém závěru překonat Parrena ještě jednou a tím tak udat konečný výsledek 2:1.
90+6'
90+6'
Za protesty po inkasované brance ještě inkasuje žlutou kartu domácí záložník Miguel Núňez.
90+5'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona se v páté minutě nastavení ujímá vedení! Jordi Alba vyhrál souboj na levé straně, poté přihrál podél lajny k ANTOINU GRIEZMANNOVI a ten z velkého úhlu prostřelil domácího gólmana. Velká tragédie pro domácí celek, který odehrál vynikající zápas proti velkému favoritovi.
90+4'
Ansu Fati si šel pro penaltu, v silovém souboji s Grimou spadl na trávník, ale hlavní rozhodčí nařídil jen odkop od domácí branky. Fati následně inkasuje žlutou kartu za faul ve středu pole.
90+3'
Fotbalisté Barcelony se tlačili do útoku na pravé straně, ale souhra Fatiho s Griezmannem nevyšla podle představ.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje druhý poločas rovnou o šest minut.
90'
Už to vypadá, že devadesát minut zápasu o postupujícím nerozhodne. Třetiligová Ibiza i nadále drží s Barcelonou nerozhodné skóre.
89'
Domácí přestávají stíhat fyzicky. Dalším potrestaným hráčem Ibizy je Francisco Grima.
88'
Hostující celek se snaží rozhodnout zápas ještě před devadesátou minutou. Ani střídající Arturo Vidal ale nepřekonal domácí obranu, dorážka Fatiho už gólmana nezaskočila.
87'
Střídání v týmu UD Ibiza: ze hřiště odchází Cabellé, přichází Carbia.
85'
Barcelona měla k dispozici další rohový kop. Po prudkém pasu před Parrena ale úřadovala jen domácí obrana v čele s De La Fuenetem.
84'
I druhý střídající hráč Ibizy je potrestán žlutou kartou. Kwasi Sibo vyfasoval trest od hlavního rozhodčího.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rakitić, přichází Vidal.
83'
Zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Ibiza hraje zatím s vysoce favorizovanou Barcelonou nerozhodně 1:1.
82'
Firpo je zpět na nohou a zápas může pokračovat. Barcelona po rozehrávce z klidové pozice pokračuje ve zdlouhavé kombinaci ve středu pole.
81'
Junior Firpo je po souboji s Mendozou pořádně otřesen a potřebuje ošetření na hrací ploše. Zápas je na moment přerušen.
80'
Střídající Diego Mendoza vyfasoval žlutou kartu za zbytečný faul ve středu hřiště.
79'
Barcelona pokračuje ve zvýšené aktivitě. Ve středu pole zabojoval o míč Ansu Fati, kterému poté ale odskočil balon od kopačky jen k domácím hráčům.
78'
Střídání v týmu UD Ibiza: ze hřiště odchází Lara, přichází Sibo.
77'
Kike López dokázal vystavit Fatiho do ofsajdu. Následný pokus mladého útočníka skončil jen v rukavicích Germána Perrena.
75'
Střídání v týmu UD Ibiza: ze hřiště odchází Rodado, přichází Mendoza.
74'
Barceloně stačilo málo a dokázala vyrovnat. Frenkie de Jong se obtočil ve středu pole kolem třech protihráčů, poté naservíroval přihrávku dokonale do běhu ANTOAINU GRIEZMANNOVI, který si už se šancí věděl rady a levačkou poslal míč k tyči.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Puig, přichází Arthur.
72'
Ani Firpova rozehrávka nebyla příliš jistá. Nakonec zkoušel přejít do vápna Ansu Fati, ale míč mu utekl k nohám Lópeze, který poté nechal odkopnout Parrena.
71'
Francisco Grima měl míč pod kontrolou u postranní lajny, kličkou si ale na Firpa nepřišel a musel se rychle vracet na vlastní polovinu.
70'
První střela mezi tři tyče zaznamenala Barcelona až v sedmdesáté minutě. Pokus bez razance umístil Rakitić jen do míst, kde byl připraven Parreno.
69'
Rakitićova pobídka našla na pravé straně Semeda. Ten měl okolo sebe spoustu místa, ale místo centru do vápna zvolil jen další přihrávku zpět k Robertovi.
68'
Ani střídající Jordi Alba neokysličil útočnou snahu hostujícího týmu. Ibiza pokračuje ve vynikajícím výkonu ve středu pole a soupeře k ničemu nepouští.
67'
Až od Lengleta musela začít Barcelona se svým útokem. Právě francouzský stoper hledal Semeda na pravé straně, ale to už byla domácí obrana připravena.
66'
Z místa přestupku centroval do vápna Javi Lara. Před Netem se nejrychleji zorientoval Sergi Roberto, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
65'
Po delší době se do útoku dostali také domácí. Semedo přišlápl u postranní lajny Grimu, který skončil s bolestivou grimasou na trávníku. Tentokrát ale žlutá karta nepadla.
64'
Ani mladý Ansu Fati obranu domácího celku nerozpohyboval. Po nabídce Rakitiće mu balon odskočil od kopačky mimo hrací plochu.
62'
Kike López přidržel za dres De Jonga a je prvním potrestaným hráčem zápasu. Barcelona si vytváří lehký tlak.
61'
Po faulu na Puiga rozehrával standardní situaci Ivan Rakitić. Míč ale nasměroval jen do horní části obranné zdi, který stála na hranici vápna.
60'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pérez, přichází Alba.
60'
I po hodině hry vede Ibiza nad Barcelonou o jednu branku. Nélson Semedo si posouval míč kolem Lópeze, ale v obraně se nechal zastoupit De La Fuentem.
59'
Bitva o střed trávníku pokračuje. Junior Firpo přihrával po zemi k nohám Puiga, ten ale neměl ani chvíli na zpracování a okamžitě byl napadán.
57'
Tempo zápasu se oproti prvnímu poločasu nezvyšuje. Barcelona se ani ve druhé půli nemůže dostat do tlaku, navíc domácí se skvěle pohybují.
56'
Fotbalisté domácího celku mají stále sílu napadat zdlouhavou rozehrávku Barcelony. Oliveira donutil Lengleta jen k dalekému nákopu.
55'
Nakonec Neto bude pokračovat ve hře. Ter Stegen se vrací zpět na lavičku. Po dlouhém výkopu nedokázal hlavičkovat do pohybu Semedo.
54'
S Netem to nevypadá vůbec dobře. Za postranní lajnou se pomalu rozcvičuje Marc-André Ter Stegen.
53'
Do Neta v pokutovém území vletěl Oliveira a hostující gólman má zdravotní potíže. Na trávník musí přispěchat lékaři.
51'
Grima získal rohový kop na Firpovi. Kike López cpal balon do pokutového území, v něm se ale jako první dostal k zákroku Clément Lenglet.
50'
Naopak Neto musel být v pohotovosti. Odražený balon mířil do volného prostoru na hranici vápna, ale právě Neto u něj byl dříve než unikající Rodado.
49'
Carles Pérez byl stažen k zemi. Z místa přestupku rozehrával Rakitić, ale dále než k půlící lajně se hosté opět neprokombinovali.
48'
Barcelona i po změně stran drží balon ve středu pole. Puig si několikrát vyměnil přihrávku s Rakitićem, poté už přišel pas na Semeda, který ale znovu neuspěl proti Grimovi.
47'
Druhý poločas odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Ibiza se odhodlala k útoku, ale balon Oliveirovi odskočil jen k Netovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani sekundu navíc a první poločas končí. Ibiza senzačně vede nad Barcelonou 1:0.

45'
45'
Parrenův dlouhý výkop sice našel Oliveiru, ale ten měl proti sobě Roberta i s Lengletem a ke střele se tentokrát neprosadil.
44'
Po rozehrávce rohového kopu již zakončení nepřišlo. Ibiza je ale minutu před pauzou hodně aktivní. Roberto dokázal získat míč u unikajícího Grima.
43'
Hned dvě obrovské šance domácího celku a fanoušci jsou ve varu! Raí Oliveira si pohrál s De Jongem, ale poté trefil jen tyč. Následnou dorážku Rodada vyrazil nad břevno barcelonský gólman Neto.
42'
Barcelona je stále zcela bezzubá směrem do ofenzivy. Domácí mají dostatek sil na napadání a výrazně tím komplikují rozehrávku Barceloně.
41'
Na zemi skončil po přišlápnutí od De Jonga Javi Lara. Hlavní rozhodčí po krátké chvíli přerušil hru, ale nakonec to není nic vážného.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí celek si i nadále drží jednobrankové vedení nad vedoucím týmem La Ligy.
38'
Domácí mají i štěstí. Napadající Frenkie De Jong nebyl daleko od zisku balonu, ale od špičky se mu hrací předmět odrazil jen za koncovou čáru.
37'
Rakitić se vžil do role dirigenta. Pasem na levou stranu našel Fatiho, ten poté posouval míč ke Griezmannovi, ale ani on se přes obránce neprosadil.
36'
Barcelona se stále nemůže dostat do tempa. Pérez si narazil s Puigem, ale to už byla obrana domácích zformována před vápnem.
35'
De La Fuente si nedělal problémy a raději před Griezmannem odkopl balon daleko do bezpečí od vlastní branky.
34'
Semedo měl co dělat, aby při rozehrávce nenabídl míč soupeři. Kličkou vzad si udělal prostor a poté si mohl také přihrávkou k Netovi.
32'
I po více jak půlhodině hry nemá Barcelona jedinou střelu zapsanou ve statistikách. Firpo nezvládl bránit Cabellého, domácí budou vhazovat u rohového praporku.
31'
Na pravé straně se zkoušel vymotat z oslabení Sergi Roberto, ale s míček vycestoval jen za postranní lajnu.
30'
Rozehrávku si vzal na starost Java Lara. Před Netem ještě přišla lehká teč, ale míč skončil jen vedle levé tyče a hostující gólman tak zasahovat nemusel.
29'
Clément Lenglet udeřil loktem do hlavy Laru. Hlavní rozhodčí ale žlutou kartu hostujícímu stoperovi neukázal. Rozehrávat se bude jen standardní situace.
28'
Tempo zápasu mohl zvednout Carles Pérez, který hledal Griezmanna za obranou, ale jako první byl u balonu Parreno a navíc se píská ofsajd.
27'
Ani další Rakitićova přihrávka neprošla přes obrannou linii. Barcelona nedokáže domácí tým překvapit nečekaným tahem.
26'
Po pravé straně to hostům nevychází. Souhra Sergiho Roberta se Semedem nebyla optimální, ziskem balonu se naopak zaskvěl Javi Lara.
25'
Až příliš mnoho chyb dělají hráči katalánského týmu. Ani Semedo s Puigem si nepřihráli na krátkou vzdálenost úplně dokonale a domácí obrana se stačila vrátit.
24'
Rakitićova průniková přihrávka měla najít Griezmanna. Francouzský střelec byl ale zastaven hned dvojicí soupeřů a ke střele se neprosadil.
23'
Kombinace Barcelony zatím vázne. Domácí se čím dále více dostávají bez práce k míči. Nyní ale utekl balon unikajícímu Caballému za postranní čáru.
22'
Už už to vypadalo na další domácí útok. Po přihrávce od Lary si ale nepohlídal své postavení Rodado a po odpískaném ofsajdu musel míč odevzdat.
20'
Ibiza vede nad Barcelonou i po dvaceti minutách. Ivan Rakitić cpal míč z rohu do pokutového území, kde ale fauloval při hlavičce Fati.
19'
Šok na Ibize! Lenget neodehrál před Rodadem vůbec jistě. K míči se dostal právě hrotový útočník domácího celku, který poté prostřelil z úhlu Neta.

Branka ale neplatí pro faul na Clémenta Lengleta.
18'
Ani souhra Fatiho s Puigem nevyšla podle představ hostujícího týmu. Ibiza se ale pouze zbavuje balonu dlouhými odkopy.
17'
O rozehrávku od rohového praporku se postaral Ivan Rakitić, poté byl u balonu Puig, který ještě oslovil Semeda, ale domácí se opět ubránili.
16'
Puig dostal tvrdou ránu od Lary. Hosté sice rozehrávali nepřesně, ale k balonu se ještě dostal u koncové čáry Fati a nakonec získal dokonce rohový kop.
15'
A také Barcelona se bude muset soustředit na obranu. Raí Oliveira si pošťouchl balon kolem Semeda a tak musel pořádně zabrat, aby se ještě vrátil do souboje.
14'
Barcelona bude muset dotahovat nečekanou ztrátu. Fatiho přihrávka ke Griezmannovi ale nedoputovala a toho využili domácí k odkopu do bezpečí.
12'
Tým Ibiza právě vstřelil branku! Exploze radosti na Ibize! Domácí vedou nad Barcelonou! Podél levé postranní lajny unikl Raí Oliveira, zpětnou přihrávkou na hranici vápna našel JAVIERA PÉREZE, který předskočil nepozorného Puiga a zakončil mimo dosah Neta.
11'
První nadějnější akce zápase. Fatiho přihrávka do vápna sice našla Griezmanna, ale ten měl okolo sebe hned tři soupeře a vystřelit nedokázal.
10'
První desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ansu Fati se chtěl individuálně dostat do šestnáctky, ale míč mu sebral ještě před vápnem López.
9'
Barcelona v úvodu zápasu nikam nespěchá. Lenglet poslal přihrávku do středového kruhu, kam si sběhl Griezmann, ten měl ale okamžitě na zádech nalepeného Laru.
8'
Junior Firpo se nyní ocitl na zemi. Po kontaktu s Pérezem se sesunul na trávník, paradoxně hůře dopadl právě faulující domácího fotbalista.
7'
K míči se postavil Rakitić s Puigem. Právě první jmenovaný nakonec zakroutil centr do vápna, kde se však předvedl obranným zákrokem De La Fuente.
6'
Pérez se dožadoval odpískání faulu od Firpa. Naopak na druhé straně se píská po pádu Ansu Fatiho. Rozehrávat bude Barcelona.
5'
Barcelona sice v úvodu zápasu drží balon pod kontrolou, ale za půlící lajnu se dostává jen sporadicky. Nyní to chtěl změnit Fati, ale tvrdě narazil na Lópeze.
4'
Až od Neta musel vedoucí celek La Ligy rozehrát svou akci. Ve středu pole poté neměl komu nahrát Ivan Rakitić a tak zvolil přihrávku jen zpět k Lengletovi.
3'
Také domácí se poprvé dostali k míči. Lara hledal na levé straně Oliveiru, ale barcelonská obrana dokázala včas zatáhnout.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postaral Antoine Griezmann. Barcelona se okamžitě usadila u balonu v kombinaci ve středu pole.
1'

UD Ibiza: Parreno – López, De La Fuente, Gómez, Grima – Pérez, Núňez, Lara – Caballé, Rodado, Oliveira
Náhradníci: Anacker – Arranz, Carbia, Cirio, Mendoza, Quintanilla, Sibo

FC Barcelona: Neto – Roberto – Lenglet, Firpo – De Jong – Semedo, Puig, Rakitić, Pérez – Fati, Griezmann
Náhradníci: Ter Stegen – Alba, Brandariz, Arthur, Ruiz, Umtiti, Vidal

Rozhodčí: González – Rodríguez, Carreňo.
Zatímco Barcelona dnešním duelem teprve vstupuje do soutěže, tak Ibiza má za sebou už dva těžké zápasy. Nejprve ve druhém kole překonala Pontevedru 2:0 po brankách Grima a Rodada. S Albacete musela Ibiza dokonce zápas otáčet. Na 1:1 vyrovnával těsně před koncem Nunez, aby následně utkání dospělo až do penaltového rozstřelu, ve kterém domácí ani jednou nezaváhali a mohli se radovat z postupu.
Fotbalisté Barcelony se i po dvaceti kolech drží na čele španělské nejvyšší soutěže La Ligy, byť jen o skóre před odvěkým rivalem Realem Madrid. Barcelona i s novým trenérem jednašedesátiletým Quique Setiénem dokázala o víkendu zdolat jedinou brankou Lionela Messi nebezpečnou Granadu, která navíc dohrávala téměř půlhodiny bez vyloučeného Sáncheze.

To domácí Ibiza hraje až třetí nejvyšší soutěž ve Španělsku. V Segundě Division B ale míří za postupem. Po jednadvaceti odehraných kolech je na třetí pozici jen s dva body za vedoucí rezervou Atlética Madrid. Od startu prosince loňského roku Ibiza ještě neprohrála. Nejprve ztratila jen čtyři body v domácí soutěži a poté předčila i dva soupeře ve španělském poháru. V posledních dnech poté překonala Las Palmas i Rayo Majadohonda shodně 1:0.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Španělský pohár pokračuje již čtvrtým kolem a my se společně zaměříme na utkání Ibizy, která na domácím stadionu přivítá velmi favority z Barcelony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.