Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Real : Real Sociedad - 6. února 2020   19:00

Real
Real
59' Marcelo  • 81' Rodrygo  • 90+3' Nacho
3:4
(0:1)
Real Sociedad
22' Ödegaard   • 54' Isak   • 56' Isak   • 69' Merino
Real
Areola – Nacho, Militao, Ramos (C), Marcelo – Valverde (76. Rodrygo), Kroos, Rodríguez (46. Modrič) – Díaz (76. Jovič), Benzema, Júnior Vinícius
Courtois – Isco, Jovič, Mendy, Modrič, Rodrygo, Varane
Lahoz A. (Esp)
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Remiro – Gorosabel, Elustondo (C), Le Normand, Monreal – Zubeldia – Januzaj (46. Barrenetxea Muguruza), Ödegaard (64. Guevara), Merino, Oyarzabal – Isak (70. Muňoz)
Moya – Barrenetxea, Guevara, Muňoz, Portu, Willian, Zaldua

Z tohoto atraktivního utkání už je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
Poslední semifinalista vzejde z měření sil mezi Athleticem Bilbao a Barcelonou, které začalo s úderem deváté hodiny večerní.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:14.
Rovněž třetí čtvrtfinále letošního ročníku španělského poháru přineslo překvapení! Po fotbalistech Granady a Mirandésu míří do semifinále i ti ze San Sebastianu, když vyloupili "posvátné" Estadio Santiago Bernabéu, tedy domovský stánek lídra LaLigy! Real Sociedad se dostal v souboji s Realem Madrid do nečekaného tříbrankového vedení, které se v závěru smrsklo na rozdíl jediného gólu, do prodloužení ale favorit zápas nedovedl. Krásná fotbalová podívaná nabídla sedm branek, navíc i dvě neuznané – po jedné na každé straně.
90+8'
90+7'
Marcelo odcentroval na penaltový puntík, odkud hlavičkoval Sergio Ramos. Ten umístil balon jen doprostřed branky.
90+6'
Kroos poslal na malé vápno nadýchaný centr, u míče byl ale ze všech nejdříve Alejandro Remiro.
90+5'
A pozor! Andoni Gorosabel fauloval u postranní čáry a vidí druhou žlutou kartu! San Sebastian jde do deseti a ochozy jsou na nohou!
90+5'
Júnior Vinícius dostává žlutou kartu za nesportovní chování. Domácí útočník se nacházel v asi třímetrovém ofsajdu, přesto si neodpustil řeči.
90+3'
Real Madrid právě vstřelil branku!
A je tu drama! Real Sociedad přečkal obrovský závar, poté ale odcentroval z pravé strany naslepo Benzema. Míče se u penaltového puntíku zmocnil NACHO, jenž dal hlavičkou k levé tyči Madridu ještě naději!
90+2'
Nachova přízemní střela byla sražena na rohový kop. Ten rozehrají domácí z pravé strany.
90+1'
San Sebastianu je pískán faul. Míč se dostává do držení domácích, minuta z nastavení už je ale fuč.
90'
Hostující obránce odbelhal v doprovodu týmových lékařů k ošetření za postranní čáru. Mezitím byl ohlášen údaj o počtu nastavených minut – bude jich ještě šest!
89'
Luka Modrič získal balon na hranici šestnáctky a vystřelil. Jeho pecku schytal přímo do obličeje Le Normand, který zůstává ležet otřesený na trávníku.
88'
Real Madrid vstřelená branka povzbudila. Teď se hraje výhradně na polovině zelených. Času má ale favorit zoufale málo. Čekáme na údaj o nastaveném čase.
87'
Po prudkém centru z levé strany se k zakončení hlavou dostal před chvílí faulovaný Júnior Vinícius, z větší vzdálenosti ale zamířil poměrně výrazně mimo klec San Sebastianu.
86'
Gorosabel sundal u postranní čáry k zemi ostrým skluzem Viníciuse a vykoledoval si žluté napomenutí.
83'
Také v tomto případě se zkoumalo za pískotu domácích fanoušků video, původní verdikt ale zůstal v platnosti. Real ztrácí dvě branky.
81'
Tentokrát už se skóre mění! Júnior Vinícius se uvolnil k přihrávce z levé strany vápna a poslal balon na zadní tyč, kde jej neměl problém dloubnout do odkryté branky RODRYGO.
79'
Real Madrid se radoval ze snížení, branka ale není po konzultaci s rozhodčím u videa uznána! Nacho našel na levé straně Júniora Viníciuse, jenž nachytal hlavičkou Remira na švestkách. Nejistý zákrok ho ale mrzet nemusí.
77'
Rozjíždějící se akci San Sebastianu zastavil nedovoleně Militao. Zasloužená žlutá karta.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Luka Jovič.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Rodrygo.
75'
Tentokrát přišel centr z pravé strany. Nacho jej adresoval na zadní tyč Benzemovi, ten ale hlavičkoval slabě jen vedle branky.
74'
Bílý balet rozehrál bleskově nakrátko rohový kop. Marcelův centr z levé strany vyboxoval na hranici šestnáctky Remiro. Následně přišla skákavá rána Valverda, kterou se štěstím likviduje brankář San Sebastianu.
72'
Real by potřeboval bleskově odpovědět gólem, domácí favorit se ale zdá být v křeči. Vypadá to, že trenér Zidane pošle do hry hned dvě nové tváře.
70'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Aihen Muňoz.
69'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
A teď už ho mají hosté opravdu na dosah! Isak přihrál z pravé strany po zemi na hranici malého vápna, kde balon překvapivě doputoval až k MIKELU MERINOVI. Ten trestá nedůslednost domácí obrany pohotovou přízemní ranou a navyšuje náskok San Sebastianu opět na tři branky!
68'
Realu Sociedad se v těchto chvílích daří kouskovat hru, čímž hosté získávají cenné vteřinky. Ty je přibližují vytouženému pohárovému semifinále.
66'
Po zisku míče zadělal na rychlý protiútok Júnior Vinícius, Igor Zubeldia ale zatáhl za záchrannou brzdu a domácího útočníka od balonu nedovoleně odstavil. Žlutá karta.
65'
San Sebastianu se momentálně daří držet balon na polovině soupeře, kde kombinuje poblíž postranní lajny.
64'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Ander Guevara.
64'
Júnior Vinícius se vřítil do velkého vápna, zasekl si balon na pravačku a vystřelil. Jeho technický pokus proletěl těsně vedle vzdálenější tyče!
61'
Hodina zajímavého fotbalu je za námi a minimálně půlhodina nás ještě čeká. San Sebastian sice na hřišti favorita vede o dvě branky, dá se ale očekávat drtivý tlak Realu.
59'
Hotovo ale ještě není, domácí bleskově snižují! Díaz přihrál na levou stranu pokutového území MARCELOVI, jenž našel malou skulinku mezi bližší tyčí a padajícím Remirem. Ten si na balon sáhl, přesto kapituluje!
56'
Neskutečné, hosté přidávají další trefu a vedou nad lídrem LaLigy už o tři branky! Opět to byl ALEXANDER ISAK, kdo se na pravé straně velkého vápna opřel neomylně do odraženého balonu a poslal ho přesně do bližší horní šibenice!
54'
Domácí nevzali předešlé varování vážně a tvrdě za to pykají! Střídající Barrenetxea Muguruza našel centrem z levé strany u zadní tyče číhajícího ALEXANDERA ISAKA, který perfektním volejem poslal balon přesně k levé tyčce.
52'
Marcelo se po skluzu protihráče skácel k zemi těsně před hranici vápna a žádal si další přímý kop, sudí Lahoz ale tentokrát do píšťalky nefoukl.
51'
Tu rozehrál Kroos a k hlavičce pod břevno se následně dostal Eder Militao, jeho pokus ale neměl potřebnou razanci, a tak jej chytá Remiro.
50'
Igor Zubeldia si při snaze získat balon počínal až příliš intenzivně. Real Madrid má k dispozici standardku.
49'
Ödegaard našel přihrávkou na levé straně vápna Isaka, který střelou na vzdálenější tyč podruhé překonal Areolu! Branka ale po konzultaci s videorozhodčím není pro těsný ofsajd uznána! Teď zachránily Madrid centimetry.
48'
Real Sociedad drží bezpečně balon na polovině domácích. Že by Madridští do druhého poločasu vlétli, to zrovna ne.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Luka Modrič.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Ander Barrenetxea Muguruza.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Rýsuje se na Santiago Bernabéu překvapení? Momentálně to vypadá, že ano. Lídr LaLigy Real Madrid prohrává po prvním poločasu se San Sebastianem a má rozhodně v kabině o čem přemýšlet. Jediným úspěšným střelcem utkání je zatím Nor Ödegaard, který s přispěním teče Militaa propálil mezi nohami Areolu. Real Madrid měl s blížícím se koncem poločasu velký tlak, ani jedna z jeho šancí se ovšem neujala. Skórovat přitom mohli i hosté, hned dvakrát se v zajímavé střelecké možnosti zjevil Isak, ani jednou ale po rychlé akci mezi tři tyče nemířil. Před druhým poločasem je tak stále vše otevřené. Nezbývá, než se na něj těšit.
45+2'
45+2'
Poločas se dohrával na půlce San Sebastianu. Kroos už musel střílet, balon ale zakroutil výrazně vedle levé tyče.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Byl z toho nakonec centr, který lapil Remiro. Po bleskové rozehrávce se ke střele z rychlého protiútoku dostal Alexander Isak, švédský útočník ale pálil z lajny lemující pokutové území jen na tribunu za brankou!
44'
Domácí fotbalisté si vyměňují balon okolo velkého čtverce San Sebastianu, cestičku do něj zatím hledají marně.
43'
K pohotové střele z levé strany šestnáctky se po šikovném lobu dostal Marcelo, přízemní pokus brazilského beka ovšem skončil jen v rukavicích Alejandra Remira.
41'
Do konce úvodního dějství schází posledních pět minut. Bílý balet by rád do přestávky alespoň srovnal krok. Aktivní je na to v posledních minutách dost.
39'
Real zařadil s blížícím se koncem poločasu vyšší rychlostní stupeň! Z pravé strany odcentroval na hlavu Ramose Díaz, po jehož zakončení zvonilo břevno! Případný zásah by ale vinou ofsajdového postavení stejně neplatil.
38'
Júnior Vinícius zvolil místo střely z úhlu přihrávku na hranici vápna, odkud střílel rozběhnutý Benzema. Ten ale mířil jen na střed branky, kde jeho pokus zkrotil Remiro.
37'
Statistiku nedovolených zákroků obohatil Ramos. Míč pro hosty.
36'
Elustondo obral na hranici šestnáctky o balon Benzemu, do odraženého balonu se ale opřel James Rodríguez, jehož utaženou ránu k levé tyči vyrazil Remiro!
34'
Lídr španělské ligy se dnes nezdá být v optimální pohodě. Ve hře "bílého baletu" je celá řada nepřesností. Po jedné takové může operovat s míčem San Sebastian.
32'
Alexander Isak si zpracoval přihrávku na levé straně velkého vápna, nasadil kličku a vystřelil na bližší tyč. Rána mu ale vůbec nesedla a šla výrazně mimo. Areola zasahovat nemusel.
31'
Norský záložník Realu Sociedad bude v pořádku. Hra pokračuje.
30'
Aktuálně se nehraje. Na zemi zůstává ležet po jednom ze soubojů autor zatím jediné branky Ödegaard.
29'
Toni Kroos se opřel na hranici šestnáctky do balonu, pokus třicetiletého německého záložníka ale letěl vysoko nad branku.
28'
Nacho hledal čechraným centrem uvnitř velkého vápna Benzemu, vzdušný prostor si ale opět pohlídala pozorná "letka" v zeleném.
26'
Domácí nájezd do hostujícího vápna končí včasným zásahem obrany San Sebastianu. K zakončení se už už chystal kanonýr Benzema.
24'
Na tahu je Real. Aktuálně jsou to ale hosté, kdo má míč v držení na vlastní polovině.
22'
Hosté jdou překvapivě do vedení! Z nějakých osmnácti metrů vypálil Isak, jehož ránu ještě Areola vyrazil, k odraženému balonu se ale dostal MARTIN ÖDEGAARD a tento pokus už skončil se štěstím v síti. Areola si na střelu, kterou tečoval Militao, sáhl, v cestě do brány ale míči nezabránil – byly z toho jesličky.
21'
Júnior Vinícius se rozběhl po levém křídle a odcentroval na střed šestnáctky. Nacho ale svůj volej netrefil ideálně a balon končí v zámezí.
20'
Přímého kopu se jal sám faulovaný Rodríguez, míč ale zakroutil vysoko nad břevno Remirovy svatyně.
19'
Robin Le Normand povalil v souboji bez balonu Jamese Rodrígueze a na světě je druhá žlutá karta.
19'
James Rodríguez nabral u postranní čáry "na vidle" Monreala a je opět pískáno.
18'
Marcelo vedl rychlou akci po levé strany, jeho centr do vápna ale odvrátil hlavou Monreal.
17'
Centr z pravé strany propadl na penaltový puntík k volnému Isakovi, ten se ale své šance zalekl a balon vůbec netrefil. V opačném případě by měl zřejmě Areola i celý Real velký problém.
16'
Z ničeho nic se ve vápně zjevil Januzaj, jehož střelu zblokoval na poslední chvíli skluzem na roh Militao.
14'
Na nedovolené zákroky je srovnáno. Poblíž půlící čáry se podražením protivníka provinil Brahim Díaz.
13'
Aktéři zápasu se zatím s balonem pohybují, až na drobné výjimky, v prostoru mezi oběma šestnáctkami.
11'
Martin Ödegaard nevybíravě nakopl domácího kapitána Ramose a vykoledoval si první žlutou kartu.
11'
Ten rozehrál Kroos, obrana San Sebastianu si ale s touto situací poradila a nebezpečí odvrátila.
10'
Domácí favorit poprvé zahrozil. Brahim Díaz přihrál na pravou stranu vápna Karimu Benzemovi, jenž přešel přes dva protihráče a z úhlu vystřelil. Remiro ale prostor u bližší tyče utěsnil a vyrazil balon na rohový kop.
9'
Na druhé straně je Realu opět pískán ofsajd. Tentokrát v něm byl načapán Júnior Vinícius, který však s výrokem rozhodčích nesouhlasí.
8'
Marcelo se prezentoval úspěšným obranným zákrokem, když zachytil na hranici vápna průnikovou přihrávku Gorosabela.
7'
James Rodríguez vybíhal přímo před zrakem pomezního sudího z ofsajdového postavení. Praporek vylétl vzhůru, je pískáno.
6'
Bílý balet kombinuje s míčem, avšak na vlastní polovině. Začátek zápasu je zatím hodně opatrný.
5'
Real Madrid se snažil procedit míč do vápna, domácí ale ze své snahy vytěžili jen autové vhazování, které uvede do hry Marcelo.
3'
Alphonse Areola, jenž dostává v poháru pravidelně přednost před týmovou jedničkou Courtoisem, si připsal první zákrok. Do rukavic schoval centrovaný balon z pravého kraje hřiště.
2'
Real Madrid nastoupil k utkání v tradičních bílých dresech, hosté budou o postup do pohárového semifinále usilovat v zelených.
1'

Real Madrid CF: Areola – Nacho, Militao, Ramos (C), Marcelo – Valverde, Kroos, Rodríguez – Díaz, Benzema, Júnior Vinícius
Náhradníci: Courtois – Isco, Jovič, Mendy, Modrič, Rodrygo, Varane

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Elustondo (C), Le Normand, Monreal – Zubeldia – Januzaj, Ödegaard, Merino, Oyarzabal – Isak
Náhradníci: Moya – Barrenetxea, Guevara, Muňoz, Portu, Willian, Zaldua

Rozhodčí: Lahoz A. (Esp).
Sociedad nepatří zrovna mezi nejoblíbenější protivníky Realu. San Sebastian vyhrál dva z posledních tří vzájemných duelů, z toho jednou i na Santiago Bernabéu. Minulé střetnutí ale ovládl v závěru loňského listopadu přeci jen favorit, jenž na domácím stadionu bral všechny body po výsledku 3:1.
Real Sociedad je aktuálně osmým týmem LaLigy, jenž je silný zejména směrem dopředu. V tomto ohledu nasbíral klub z města San Sebastian celkem 37 branek, tedy jen o tři méně, než jeho čtvrteční protivník. Na rozdíl od Madridu jich ovšem o 17 více inkasoval. O víkendu odjel Real Sociedad s prázdnou z hřiště Leganés, kde prohrál 1:2. V poháru začal už ve 2. kole a postupně porazil 8:0 Becerril, 4:0 Ceutu, 2:0 Espanyol a naposledy 3:1 Osasunu. Nejlepším klubovým střelcem je, alespoň co se ligy týče, osmadvacetiletý Brazilec Willian José Da Silva (8+0).
Real Madrid je lídrem LaLigy, když za 22 odehraných kol prohrál jen jeden jediný zápas. Naposledy uspěl "bílý balet" v městském derby proti Atléticu, které porazil gólem Benzemy 1:0. Právě francouzský útočník je nejlepším střelcem týmu, když v aktuálním ročníku španělské nejvyšší soutěže vsítil už 13 branek a na dalších 5 přihrál. Lépe je na tom v celé lize už jen fenomenální Argentinec Messi. Cesta pohárem začala pro Real až ve 4. kole, kdy vyhrál i se změnami v sestavě 3:1 na hřišti třetiligového klubu Unionistas. Před týdnem se pak zrodila suverénní výhra 4:0 na stadionu druholigové Zaragozy.
Krásný večer. Španělský pohár, hraný pod názvem Copa del Rey, má dnes na programu zbylá dvě čtvrtfinále. V tom prvním vyzve favorit z Realu Madrid dalšího účastníka nejvyšší soutěže – Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.