Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Zaragoza : Mallorca - 21. ledna 2020   19:00

Zaragoza
Zaragoza
48' Blanco  • 54' Puado  • 75' Linares
3:1
(0:0)
Mallorca
Mallorca
85' Febas
Zaragoza
Ratón – Delmás, Grippo, Atienza (80. Francés), Clemente – Ros (C), Guti (62. Igbekeme) – Puado (69. Soro), Kagawa, Blanco – Linares
Álvarez – Guitián, Soro, Igbekeme, Eguaras, Suárez, Francés
Antonio Mateu – Iker De Francisco, Carlos Álvarez
La Romareda, Zaragoza
Mallorca
Fabri – Sastre, Campos (C), Sedlar, Baba – Pedraza (72. Señé), Febas – Pozo, Kubo, Trajkovski (59. Chavarría) – Prats (67. Alegría)
Parera – Valjent, Alegría, Señé, Lago, Gámez, Chavarría

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u fotbalových online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:14.
Je dobojováno a z výhry se radují fotbalisté Zaragozy. Ti do druhé půle vstoupili velmi dobře a dvěma rychlými brankami, o které se postarali Blanco a Puado, položili základ dnešního vítězství. Jejich náskok poté navíc ještě navýšil v 75. minutě Linares. Hosté už se zmohli pouze na kosmetickou úpravu skóre, krátce před závěrečným hvizdem se trefil Febas.
90+5'
90+4'
Kagawa vystihl pas gólmana Fabriho a mohl se hnát sám na bránu, jenže už mu chyběly síly, a proto ho po pár metrech dostihl vracející se Campos.
90+3'
Linaresův centr byl zblokován obranou hostů a Real bude mít k dispozici roh. Je jasné, že domácí už s rozehrávkou nijak zvlášť spěchat nebudou.
90+2'
Kubo to zkusil sám po pravém křídle, jenže jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště, což Zaragoze vyhovuje.
89'
Žlutou kartu dostává Alegría (RCD Mallorca).
88'
Hosté ucítili šanci a nyní je jich plné hřiště. Dočkáme se ještě dramatického závěru?
87'
Z otočky nyní pálil Alegría a Ratón musel předvést pohotový zákrok, neboť balon směřoval přesně k pravé tyči.
85'
Mallorca právě vstřelila branku!
Máme sníženo! Hosté se vymanili z rohu hřiště a balon se poté dostal k ALEIXOVI FEBASOVI, který krásnou technickou ranou překonal marně se natahujícího Ratóna.
85'
Mallorca měla k dispozici roh, avšak obrana Realu si s ním bez problémů poradila.
84'
Ros nyní zůstal na chvilku ležet, neboť měl problémy s křečemi. Domácí kapitán se ale poté zvedl a bude pokračovat.
83'
Sedlar to zkusil dlouhým nákopem, avšak jeho pas před Alegríou odhlavičkoval Grippo.
82'
Señé chtěl přenést hru doprava na Chavarríu, ale jeho pas byl hodně nepřesný a balon doputoval pouze do zámezí.
81'
Alegría zcela zbytečně dohrál Francése a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Atienza, přichází Francés.
79'
Kubo teď vystihl pas Delmáse a mohl se hnát do útoku, avšak domácí obránce svou chybu napravil a získal míč zpět.
78'
Jenže hráči Realu to nyní dělají velmi chytře a v klidu si přihrávají na vlastní polovině.
77'
Do konce zápasu chybí zhruba patnáct minut, a pokud se Mallorca ještě chce pokusit o malý zázrak, musí vrhnout všechny své síly do ofenzivy.
76'
Z dobré pozice pálil Alegría, avšak jeho přízemní pokus jen proskákal kolem pravé tyče domácí svatyně.
75'
Zaragoza právě vstřelila branku!
Zdá se, že o vítězi už je rozhodnuto! Ros milimetrově přesným pasem našel Sora, ten si obešel gólmana Fabriho a poté předložil balon úplně volnému MIGUELU LINARESOVI, jenž už ho pouze doklepl do prázdné brány.
74'
Na hrací ploše zůstal ležet Blanco a hra byla přerušena. Domácí borec se ale po chvílí zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
73'
Balon se štěstím propadl k Linaresovi a ten z otočky jen o kousek minul levou tyč hostující svatyně!
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Pedraza, přichází Señé.
71'
Kagawa si teď neporozuměl s Igbekemem a po jejich neshodě mohou hrát fotbalisté Mallorcy.
70'
Střídající Soro se hned dostal k hlavičce po centru Rose, ovšem bránu netrefil.
69'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Soro, přichází Puado.
68'
Žlutou kartu dostává Sedlar (RCD Mallorca).
67'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Prats, přichází Alegría.
66'
Kubo se vydal napadat rozehrávku soupeře a Grippo byl nakonec donucen ke zpětné nahrávce na brankáře Ratóna.
65'
Ten rozehrál na krátkou vzdálenost a nyní celkem v klidu kombinuje na útočné polovině.
64'
Sastre při snaze získat balon fauloval Igbekeme a Real bude zahrávat volný přímý kop.
63'
Delmás hledal dlouhým nákopem Linarese, jenže jeho pas vyletěl mimo hrací plochu, a vhazovat tak budou hosté.
62'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Guti, přichází Igbekeme.
62'
Žlutou kartu dostává Febas (RCD Mallorca).
61'
Po souboji s Babou se ve vápně poroučel Linares, penalta se ale nepíská.
60'
Po rohovém kopu Rose hlavičkoval Atienza, ovšem jeho zakončení si cestu mezi tři tyče nenašlo.
59'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Trajkovski, přichází Chavarría.
58'
Domácí jsou i nadále aktivní, a pokud budou v tomto tempu pokračovat, vítězství je téměř jistě nemine.
57'
Kagawův centr mířil do dobrého prostoru, ovšem pro balon si došel brankář Fabri.
56'
Žlutou kartu dostává Pedraza (RCD Mallorca).
54'
Real vede už o dvě branky! Domácí se dostali do situace dva na jednoho a Linares před vápnem předložil míč JAVIMU PUADOVI, který propálil Fabriho. Campos se sice snažil balon ještě odkopnout, nicméně povedlo se mu to až v době, kdy byl celým objemem za brankovou čárou.
53'
Aktivní Pozo chtěl přispěchat s další akcí, jenže jeho nahrávku na Febase vystihl Ros.
52'
Kubo poslal do vápna dobrý centr a po jeho nabídce hlavičkoval těsně vedle Pozo.
51'
Trajkovski se snažil projít přes levé křídlo, ovšem na Atienzu si nepřišel.
50'
Fabri nyní špatně rozehrál a málem nabídl Kagawovi velkou šanci, avšak ten celou situaci uspěchal a pouze načechral balon do náruče hostujícího brankáře.
48'
Zaragoza se na začátku druhé půle dostává do vedení! Clemente si navedl balon do středu hřiště a poté ho předložil Kagawovi. Ten si všiml na pravé straně lépe postaveného ALEXE BLANCA, jenž převzal pas od svého spoluhráče, položil si obránce a poté překonal bezmocného Fabriho.
47'
Krátce po rozehrávce se vydal dopředu Kubo, jenž byl ale rychle odzbrojen Delmásem.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že ve druhém poločase se dočkáme nějaké branky.
46'
Nad rámec prvního poločasu nebyla nastavena ani minuta, a hráči tak odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Domácí byli v úvodním dějství daleko aktivnější a také měli zatím největší šanci zápasu, Kagawa z volného přímého kopu nastřelil břevno. Mallorca se snažila hrozit z brejků, avšak ani jeden zatím k nějakému ohrožení domácí svatyně nevedl.
45'
45'
Kubo se prosmýkl po křídle a poté hledal Babu. Tomu ale balon při zpracování uskočil od nohy a ghanský obránce už ho poté na hrací ploše nezastihl.
44'
První rohový kop zahrávali také hosté, nicméně nabídku na přední tyč odhlavičkoval dobře postavený Clemente.
43'
Na druhé straně pálil z podobné pozice Guti a Fabri už zasahovat musel, nicméně míč za svá záda nepustil.
42'
Febas dostal hodně prostoru před pokutovým územím a nakonec se odhodlal ke střele, která ale nebyla vůbec přesná a Ratón mohl zůstat v klidu.
41'
Kubo se hnal za dlouhým pasem Sastreho, ovšem u balonu byl jako první Delmás a ten ho stačil před dotírajícím soupeřem odehrát do autu.
40'
Nyní si ale Blanco nepohlídal postavení mimo hru, a rozehrávat tak budou hosté.
39'
Domácí momentálně diktují tempo hry a obrana Mallorcy má spoustu práce.
38'
Kubo obral o míč Rose a chtěl se vydat dopředu, ale domácí kapitán se s ním stačil vrátit a balon mu dokázal povedeným skluzem vypíchnout.
37'
Puado to zkusil sám středem hřiště, jenže po pár metrech mu vystavil stopku pozorně bránící Pedraza.
36'
Na nabídku Gutiho si naskakoval Kagawa, jemuž se však nepovedlo míč nasměrovat na bránu Fabriho.
35'
Gutiho dlouhý nákop doletěl až do náruče Fabriho, který rychle rozehrál na volného Febase.
34'
Do pokutového území RCD přilétl další centr, avšak i s tím si dokázala defenziva hostů poradit.
33'
Clemente se zbavil svého strážce a poté hledal ve vápně číhajícího Linarese, který ale na jeho centr nedosáhl.
32'
Žlutou kartu dostává Ros (Real Zaragoza).
32'
Ani tentokrát nemusel Fabri zasahovat a naopak do brejku se vydala Mallorca. Celou akci zakončil Trajkovski, jenž ale Ratóna nezaměstnal.
31'
Ten sice nic nepřinesl, nicméně Ros následně odrazem od Sedlara poslal míč do zámezí, takže celá situace se bude opakovat.
30'
Rosova rána z velké dálky byla zblokována obranou hostů, a následovat tak bude roh.
29'
Linares by si měl začít dávat pozor, neboť nyní předvedl třetí nedovolený zákrok během krátké chvíle.
28'
Po svižném začátku tempo hry malinko opadlo a momentálně sledujeme nezáživnou část zápasu.
27'
Žlutou kartu dostává Sastre (RCD Mallorca).
26'
A další faul domácího útočníka, tentokráte se proti pravidlům provinil v souboji s Pedrazou.
25'
Dobře to teď udělal Baba, jenž udržel míč proti Linaresovi a poté se jím nechal faulovat.
24'
Ke střele se nakonec odhodlal Šindži Kagawa, jehož parádní pumelice skončila na břevně!
23'
Před šestnáctkou byl faulován Linares a domácí budou mít k dispozici standardní situaci z velmi dobré pozice.
22'
Domácí stoper to o chvilku později zkusil znovu, avšak tentokráte byl jeho pas příliš dlouhý.
21'
Clemente si zabíhal za obranu na pas Grippa, nicméně balon se k němu kvůli zásahu Sastreho nedostal.
20'
Hosté se znovu řítit do protiútoku, ovšem ten včas zastavil taktickým faulem vracející se Blanco.
19'
Ros si narazil s Gutim a poté vystřelil z první, jenže trefil pouze před sebou stojícího Campose.
18'
Zaragoza je stále o něco aktivnější a daří se jí držet balon ve své moci. Uvidíme, zda to povede k úvodní brance zápasu.
17'
Po souboji s Febasem se skácel k zemi Linares. Ten ale celé situaci dost přidal, a proto se faul nepíská.
16'
Baba stáhl k zemi unikajícího Kagawu a může být rád, že za svůj zákrok nebyl potrestán žlutým kartónkem.
15'
Zpoza vápna vypálil Trajkovski a jeho pokus nebyl vůbec špatný, nicméně Ratón si s jeho skákavým pokusem poradil.
14'
Guti chyboval v rozehrávce a hosté se vydali do brejku. Kubo poslal míč do vápna z pravé strany, avšak jeho nabídku rychle odkopl Grippo.
13'
Na hřišti se toho nyní moc neděje, domácí si pouze nahrávají balon na vlastní polovině.
11'
K vidění byl první rohový kop v podání domácích, ovšem míč odhlavičkoval do bezpečí Sastre.
10'
Ve středu hrací plochy byl dohrán Ros a je pískáno, Zaragoza bude moct v klidu rozehrávat.
9'
Žlutou kartu dostává Atienza (Real Zaragoza).
8'
Žlutou kartu dostává Kagawa (Real Zaragoza).
Žlutou kartu dostává Grippo (Real Zaragoza).
8'
Z velké dálky to teď zkusil Prats, jenž ale bránu Ratóna o pořádný kus přestřelil.
7'
Mallorca se poprvé vydala na útočnou polovinu. Jejich akci táhl Kubo, jenž alespoň získal aut u pokutového území Realu.
6'
Po rychlé kombinaci poslal další nabídku do vápna Ros, nicméně ani tentokrát se ke střele nikdo z domácích nedostal.
5'
Delmás zkusil dlouhým nákopem vyslat do útoku Puada, avšak balon zamířil až do zámezí, takže vhazovat budou hosté.
4'
Real vstoupil do utkání velmi aktivně, nyní napadající Linares donutil brankáře Fabriho k dalekonosnému odkopu, který skončil u Grippa.
3'
Další akci domácích táhl Guti, který si ale při zpracování pomohl rukou, a proto byla hra přerušena.
2'
Kagawa se protáhl po prvé straně a poté nabízel míč do vápna, nicméně jeho centr zamířil jen do rukavic Fabriho.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Zaragozy, kteří dnes nastupují v bílo-modrých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil červenou sadu.
1'

Real Zaragoza: Ratón – Delmás, Grippo, Atienza, Clemente – Ros (C), Guti – Puado, Kagawa, Blanco – Linares
Náhradníci: Álvarez – Guitián, Soro, Igbekeme, Eguaras, Suárez, Francés

RCD Mallorca: Fabri – Sastre, Campos (C), Sedlar, Baba – Pedraza, Febas – Pozo, Kubo, Trajkovski – Prats
Náhradníci: Parera – Valjent, Alegría, Señé, Lago, Gámez, Chavarría

Rozhodčí: Antonio Mateu – Iker De Francisco, Carlos Álvarez.
RCD Mallorca

To Mallorca má na rozdíl od svého dnešního soupeře úplně odlišné starosti, neboť aktuálně se nachází jen dva body nad pásmem sestupu. V posledním utkání však tento celek ukázal svou sílu, když doma smetl Valencii jasně 4:1. Také svěřenci kouče Morena se v rámci poháru dvakrát představili na venkovním stadionu, a přestože měli s týmy z nižších lig poměrně problémy, tak nakonec svá utkání zvládli a nyní se pokusí porazit také Zaragozu. Uvidíme, zda dokáže Mallorca předvést stejně kvalitní výkon jako o víkendu v lize.
Real Zaragoza

Druholigová Zaragoza se letos znovu pokouší vrátit mezi španělskou elitu zatím má sezonu rozjetou celkem solidně, momentálně totiž okupuje pátou příčku, která by jí zajistila účast v play-off o postup do LaLigy. Tým, jehož barvy hájí i bývalý hráč Dortmundu či Manchesteru United Šindži Kagawa, se předvádí v dobrém světle také v poháru. Obě úvodní kola sice musel Real odehrát na hřišti soupeře, nicméně po výhrách nad Socuéllamos a Tarragonou se dostal do třetího kola, kde na něj čeká Mallorca.
Hezký úterní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento týden je na programu třetí kolo španělského poháru a my se v tomto online přenosu zaměříme na duel mezi Zaragozou a Mallorcou. Výkop je naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.