Španělský superpohár -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atlético - 12. ledna 2020   19:00

Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos (103. Vinícius) – Modrić, Isco (60. Rodrygo) – Jović (83. Mariano).
Areola – Rodríguez, Mariano, Vinícius, Marcelo, Militão, Rodrygo.
Sánchez – Cabañero, Gallego
King Abdullah Sports City (Jeddah)
Atlético
Oblak (C) – Trippier, Felipe, Giménez (98. Savić), Lodi (89. Llorente) – Correa, Herrera (56. Vitolo), Thomas, Saúl – Félix (101. Arias), Morata.
Adán – Hermoso, Savić, Riquelme, Arias, Vitolo, Llorente.

Real Madrid je vítězem španělského Superpoháru pro rok 2020! S tímto konstatováním se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 14:7. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:13.
Ramos jako správný kapitán rozhodl o tom, že Real Madrid získá španělský Superpohár! Bílý balet zvládl penalta mnohem lépe, protože proměnil všechny své pokusy. Naopak Atlético totálně selhalo, protože ze tří penalt proměnilo jen jedinou. Real Madrid tak získává první letošní trofej!
Ramos Oblaka zmátl, počkal si, a pak poslal míč tam, kde slovinský brankář nebyl.
Trippier ještě vykřesal naději střelou do levého horního rohu branky, ale pokud nyní Ramos dá, Real vítězí.
Oblak opět neodhadl směr střely, Modrić střílel doleva.
Courtois vystihl střelu Thomase, s Atléticem to tak vypadá hodně špatně.
Mladičký Rodrygo vymetl pravou šibenici!
Saúl tíhu okamžiku nezvládl, protože se trefuje jen do brankové konstrukce!
Carvajal penaltu jistě proměňuje, míč poslal k levé tyči.
Střílení penalt začíná.
Ve 120 minutách jsme se nedočkali jediného gólu, o vítězi španělského poháru tak budou muset rozhodnout pokutové kopy. V prodloužení bylo mírně aktivnější Atlético, které dokonce donutilo soupeře k faulu za červenou kartu. Míč však do sítě také nedostalo, takže na řadu přichází penaltová loterie.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Nastavuje se jedna minuta.
120'
Bílý balet naposledy útočí, ale Vinícius jen nepřesně odcentroval, což znamená odkop pro Oblaka.
119'
Real tlak ustál a Courtois raději při následném odkopu posílá míč co nejdál od své klece.
118'
Atlético se po vyhrocené situaci i nadále tlačí za gólem, rozehrává dva rohové kopy po sobě.
115'
Žlutou kartu dostává Savić (Atlético Madrid).
115'
Žlutou kartu dostává Carvajal (Real Madrid CF).
115'
Žlutou kartu dostává Correa (Atlético Madrid).
115'
Valverde dost možná zabránil jasnému gólu, ale za cenu červené karty! Morata už totiž byl v samostatném úniku, Valverde ho však na poslední chvíli poslal k zemi, takže je červený kartónek naprosto zasloužený.
113'
Real se po úspěšné defenzivě rychle vrací dopředu, kde získává autové vhazování, po kterém se i nadále tlačí dopředu.
111'
Žlutou kartu dostává Valverde (Real Madrid CF).
110'
Oblak dvěma neuvěřitelnými zákroky udržel Atlético ve hře! Nejprve vyrazil zakončení Modriće, a pak si poradil i s dorážkou Mariana!
109'
Také Bílý balet rozehraje rohový kop, ten Modrić rozehráv nakrátko. O chvíli později přece jen přišla střela, ale tu zblokovali bránící hráči.
108'
Real už se také dostává do útoku, v porovnání se soupeřem hraje mnohem klidněji, protože na útočné polovině už dlouho kombinuje.
107'
Atlético má lepší vstup i do druhé poloviny prodloužení, Thomas rozehrává rohový kop, který se přes Courtoise dostal až k Moratovi, který zakončil nůžkami, ale přes zahuštěný prostor míč nedostal.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První polovina prodloužení nám nic extra zajímavého nenabídla. Oba celky už myslí zejména na penalty, které už jsou velmi blízko.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
105'
Carvajal si při souboji se Saúlem možná přivodil menší zranění, nakonec to ale zvládne bez ošetření.
104'
Rodrygo se šikovně uvolnil pod tlakem, ale okamžitě po zpracování přihrávky ho protihráči vytlačili z blízkosti vápna.
103'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Kroos, přichází Vinícius.
102'
Bílý balet už pomalu vyhlíží další přestávku, protože dlouho kombinuje na své polovině a dopředu se ani moc nedívá.
101'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Félix, přichází Arias.
100'
Valverde zahájil stou minutu zápasu přihrávku před bránou, ale Atlético tento prostor pořád velmi dobře hlídá, domácím už muselo dojít, že tudy to prostě nepůjde.
99'
Giménez je z vystřídání hodně naštvaný, na střídačce hází vším čím může. Trenér Simeone ho za toto chování asi úplně nepochválí.
98'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Giménez, přichází Savić.
97'
Real se pomalu přibližuje k soupeřící brance, nakonec z pravé strany odcentroval Carvajal, ale našel jen hlavu Felipeho, který míč uklidili do autu.
96'
Bílý balet uklidňuje hru, protože nyní jsou aktivnější hosté. Rozhodně totiž nechce inkasovat jako první.
94'
Giménez si na hranice malého vápna dobře vyskočil na centr, ale následné zakončení se mu vůbec nepovedlo, protože letělo jen nad horní tyč.
93'
Hosté vymysleli mnohem nebezpečnější střelu, Vitolo zkoušel Courtoise překvapit střelou k bližší tyči, ale ten se opět nenechal.
92'
Mendy se dlouho rozmýšlel, co s míčem provede. Z hranice pokutového území nakonec vypálil, ale nemířil přesně.
91'
Na začátku prodloužení se do útoku tlačil Real, Modrić už tak donutil soupeře k prvnímu nedovolenému zákroku.
91'
Začal první poločas prodloužení.
V základní hrací době jsme se gólu nedočkali. Oba celky se soustředily hlavně na bránění, podle čehož skóre také vypadá. O vítězi Superpoháru tak bude muset rozhodnout prodloužení, jehož první polovinu začne za několik okamžiků.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Žlutou kartu dostává Modrić (Real Madrid CF).
90+1'
Žlutou kartu dostává Mendy (Real Madrid CF).
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Courtois své spoluhráče posílá do posledního útoku hrací doby. Ti však dopředu vůbec nespěchají.
89'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Lodi, přichází Llorente.
88'
Kroos sice svým centrem našel jednoho ze spoluhráčů, ale ten míč hlavičkoval jen do rukavic Oblaka. Útok Realu ještě chvíli pokračoval, ale další centr už ani nedokázal nikdo zakončit.
87'
Zápas pomalu směřuje do prodloužení, na to už se oba celky také začínají připravovat. Nikdo už moc nemyslí na to, že by se teď prosadil.
86'
Oblak po docela nejistém zákroku rychle rozehrává výkopem, díky čemuž mohli jeho spoluhráči zaútočit, ale kvůli jedné nepřesné přihrávce zase nic nevymysleli.
85'
Mariano se poprvé po svém příchodu na hřiště zapojil do hry, při souboji u levé postranní čáry získal alespoň aut.
84'
Oblak pokračuje ve skvělém výkonu, další soupeřící centr schoval do svých rukavic. S rozehrávkou následně moc nespěchá.
83'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Jović, přichází Mariano.
82'
Valverde se sice šikovně dostal přes dva protihráče, ale jeho následný vzdušný pas nenašel správného adresáta.
81'
Rohový kop nemohl být využit, protože se jeden z hostů dopustil zbytečného faulu. Real se tak může uklidnit kombinací na své polovině.
80'
Courtois musel vytahovat nejdůležitější zákrok zápasu! Morata se totiž po přesném pasu ocitl u jeho pravé tyče, kam také zakončoval. Belgický brankář to však skvěle přečetl a míč srazil na roh.
79'
Atlético úplně zbytečně přišlo o míč při rozehrávce, což musel řešit až Oblak, který jistě zachytil střílený centr Carvajala.
77'
Bílý balet se po delší době usazuje poblíž soupeřící šestnáctky, do které však zatím nenachází cestu. Hosté totiž brání v osmi hráčích.
76'
Correa dostal opravdu hodně dlouhou přihrávku do běhu, míč tak rozhodně nemohl stihnout. Courtois tak po delší době rozehrává, zase nakrátko.
75'
Real se díky předchozímu faulu Thomase dostává k míči, ale ten velmi rychle zahodil nepřesnou přihrávkou. Cestu dopředu tak opět hledá Atlético.
74'
Žlutou kartu dostává Thomas (Atlético Madrid).
73'
Atlético se u míče ohřivá docela dlouho, nikam s ním nespěchá a z útočné půlky se klidně stáhne na tu svou.
72'
Na pravé straně druhé hrací půlky neuspěl ani Morata, ten však alespoň získal pro svůj tým autové vhazování.
71'
Rodrygo se snad poprvé po svém vystřídání tlačil k míči, ale přihrávka na něho byla moc dlouhá, takže míč nakonec skončil jen v zámezí.
70'
Vstupujeme do poslední dvacetiminutovky základní hrací doby. První útok v ní podniká Atlético, ale ten velmi rychle končí kvůli útočnému faulu Lodiho.
69'
Félix sice pěkným pasem vybídl k zakončení Lodiho, ale tomu se rána vůbec nepovedla, protože skončila vysoko nad horní tyčí.
67'
Přihrávka Joviće s velkým štěstím prošla až k Valverdemu, který to však vůbec nečekal, takže z malého vápna dokázal zakončit jen nad bránu!
66'
Thomas zkoušel vyslat do úniku Trippier, ale míč poslal jen na kopačku Mendyho, který okamžitě zahajuje protiakci.
65'
Modrić se z pravé strany dostal na střed, ale tam byl nakonec donucen k přihrávce dozadu, protože se mu moc spoluhráčů nenabízelo.
64'
Ramos je zpět ve hře, takže střídání nebude nutné. Jinak míč mají hosté, kteří klidně kombinují na vlastní půlce.
62'
Ramos odchází za postranní čáru po svých, takže to vypadá, že bude nejspíš v pořádku. Pro jistotu se však začíná rozcvičovat Militão.
61'
Ramos si při souboji se svým krajanem Moratou přivodil zranění, prozatím si vyžádá minimálně ošetření.
60'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Rodrygo.
59'
Na druhé straně hřiště se hosté s míčem dostali až do vápna, ale odtud byli rychle vytlačeni zpět k půlící čáře.
58'
Modrić to zkusil z velké dálky, ale střílel z hodně těžké pozice, takže míč skončil jen vedle brány.
56'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Herrera, přichází Vitolo.
55'
Bílý balet musí po delší době hrát na své polovině. Tam si nevedl zrovna nejlépe, protože kvůli nepřesné kombinaci zbytečně přišel o míč.
53'
Dost znatelně jde poznat, že Real chce jít co nejdříve do vedení. Soupeřící defenzivu bombarduje jedním útokem za druhým, ale vysněná branka zatím nepřichází.
52'
Jović je na začátku druhé půle velmi aktivní, nyní se velmi šikovně uvolnil i přes dva soupeřící obránce, díky čemuž mohl vypálit, ale tentokrát mířil jen těsně vedle pravé tyčky!
51'
Do úniku tentokrát spěchal Isco, ale stoperská dvojice Atlética pracuje velmi dobře, vysoký míč ke španělskému hráči nepustila.
50'
Jović opět dostával přihrávku do běhu, ale Carvajal tentokrát našel jen dobře postaveného Giméneze, který uklidňuje hru.
49'
Kroos od rohového praporku opět mířil mezi tři tyče, ale Oblak potvrzuje pozornost výborným zákrokem, i když s ním měl nemalé problémy!
48'
Jović dostal dobrou přihrávku za obranu, následně se pod velkým tlakem dostal až k levé tyčce, ale zakončit už nestihl, protože soupeřící obránci míč srazili na roh.
47'
Real to dopředu zkouší přes pravou stranu, ale tam se Valverde provinil nedovoleným zákrokem.
46'
Atlético to ihned po výkopu zkoušela dopředu nákopem, ten Mendy raději sráží do autu, protože nechtěl riskovat špatnou rozehrávku.
46'
První poločas končí bezbrankovou remízou, která je rozhodně nejspravedlivější. Oba celky totiž předvádí velmi podobný výkon, umí se dostat do šancí, ale nedokážou jí využít. Mírně střelecky aktivnější je Real Madrid, který má o jedinou střelu více, což jen potvrzuje vyrovnanost duelu. Uvidíme, jestli někdo rozhodne o své výhře v základní hrací době, nebo jestli půjdeme do prodloužení.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
45+1'
45'
Mendy si při souboji s Félixem pomohl nedovoleným zákrokem, Atlético se však díky tomu k ničemu nebezpečnému nedostává.
44'
Následný centr od rohového praporku už byl přesný, protože Casemiro se dostal k hlavičce. Ta se mu však úplně nepovedla, protože skončila jen nad horní tyčí.
43'
Valverde hledal centrem Joviće, ale našel jen hlavu dobře postaveného soupeře, který míč srazil na roh.
42'
Courtois nakonec ještě musel vytáhnout zákrok, opět to však nebylo nic složitého. Následně zase rozehrává nakrátko.
41'
Hra se už začíná uklidňovat, oba týmy se těší na přestávku, protože se první poločas ani jednomu celku moc nepovedl.
40'
Courtois se po delší době zapojuje do hry, se svými stopery si párkrát vyměnil míč. Real pak zamířil dopředu přes pravou stranu.
39'
Mendy si skvěle zpracoval vzdušnou přihrávku, následně se výtečně prodral k zakončení, ale jeho střelu k bližší tyči brankář Atlética dobře vychytal.
38'
Oblak bez větších potíží zkrotil další balón. S následnou rozehrávkou si dává trochu na čas, protože aktuálně je na koni Real, takže hosté už se pomalu těší do šaten.
37'
Atlético po delší době spěchalo do útoku, ale o míč velmi rychle přišlo kvůli nepřesné přihrávce Félixe. Dopředu už tak zase míří domácí.
36'
Isco dobrým pasem našel vysunutého Carvajala, který tentokrát už nebyl v ofsajdu, ale obránci mu míč sebrali ještě dřív, než si ho stihl zpracovat.
35'
Další útočné snažení Realu přerušuje čárový sudí, který signalizuje, že Carvajal přebíral míč v ofsajdu. Míče se tak ujímá Oblak.
33'
Isco si při souboji s Herrerou pomohl faulem, který hlavní sudí nemohl přehlédnout. Atlético tak bude rozehrávat ve středovém kruhu.
32'
Oblak působí trochu nervózně, jeho odkop totiž skončil jen v autu, takže míč je rychle zpět v moci Bílého baletu.
31'
Do druhé půlhodiny vstupuje lépe Real, který se díky dobré kombinaci dostal až do vápna, ale tam už o míč přišel.
30'
Máme ze sebou první třetinu finále Superpoháru. Zatím pozorujeme velmi vyrovnanou hru, oba celky si vytvořily podobné množství šancí, ale ani jeden stále žádnou nevyužil.
29'
Kroos se díky předešlému faulu soupeřícího stopera dostal do zakončení, z pravé strany zkoušel míč zatočit do levé šibenice, ale to mu nevyšlo.
27'
Zatím neviditelný Jović byl snad poprvé v zápase u balónu, a rovnou donutil k faulu Felipeho, který vidí první žlutou kartu utkání.
27'
Na druhé straně zkusil odcentrovat Lodi, ale trefil jen prvního protihráče v cestě, který srazil míč do zámezí.
26'
Real se po delší době dostal na útočnou polovinu, kde něco zkoušel vymyslet po centru Carvajala, ale hosté velmi dobře střeží vzdušný prostor před vlastní brankou.
24'
Další hráč Bílého baletu končí na trávníku, je to opět Modrić, který ze souboje vyvázl bez zranění, protože se okamžitě zvedá.
23'
Oblak se po delší době zapojil do hry, chytal slabý nákop soupeře. S následnou rozehrou chvilku váhal, nakonec míč nakopl na půlící čáru.
22'
Real je nyní pod velkým tlakem, ale stále nemůže dostat míč ze své poloviny. Modrić ale donutil soupeře k faulu, takže hosté tentokrát nic nevytěžili.
21'
Saúl si nezpracoval míč úplně ideálně, zakončovat tak musel ve skluzu, podle čehož také rána vypadala. Nakonec však střelu tečoval jeden z bránících hráčů, což znamená roh.
20'
Courtois opět rozehrává nakrátko, což se moc nevyplatilo, protože se Atlético opět dostalo k míči. Morata to tentokrát zkusil z velké dálky, ale ani on nemířil mezi tři tyče.
19'
Atlético je nyní směrem dopředu mnohem aktivnější. Morata dostával další přihrávku k brance, místo zakončení však ještě zvolil další pas před bránu, ale ten srazil mimo nebezpečí Varane.
18'
Domácí se konečně dostali na útočnou polovinu, ale s míčem se tam dlouho neohřáli, protože ho Modrić zakopl do autu.
17'
Belgický gólman ve službách Realu sice rychle rozehrál, ale míč je u něj rychle zpátky, protože jeho spoluhráče marně hledají cestu přes půlící čáru.
16'
Bílý balet již potřetí fauloval, ale soupeři to k ničemu nepomohlo, protože následný dlouhý nákop skončil jen v rukavicích Courtoise.
15'
Do další šance se tlačil Morata, ale u míče byl první Courtois, takže ke střele nakonec nedošla. Útočník Atlética sice ve vápnu poté upadl, ale na penaltu to rozhodně nebude.
14'
Ramos vyrobil při rozehrávce obrovskou chybu, protože míč namazal Félixovi, který okamžitě střílel z hranice šestnáctky, ale mezi tři tyče se netrefil!
12'
Courtois s rozehrávkou nikam nespěchá, což platí i o jeho spoluhráčích, kteří zahajují další útok klidnou kombinací na vlastní půlce.
11'
Na pravé straně druhé poloviny hrací plochy se zkoušel uvolnit Trippier, ale Mendy ho k míči nepustil a získal pro svého gólmana odkop.
10'
Od rohového praporku přišla přihrávka na Modriće, který nadějně vypálil zpátky, ale Oblak měl dobrý pohled, takže balón udržel ve své náruči.
9'
Valverde dostal dobrý nákop do běhu, následně se dostal až do vápna, kde získal první rohový kop zápasu.
8'
Atlético se sice rychle dostalo zpět k míči, ale Herrera si při hlavičkovém souboji pomohl faulem, takže útočné snažení opět velmi rychle skončilo.
7'
Hosté hledají cestu dopředu přes levou stranu, po autovém vhazování Lodiho však o míč rychle přišli.
6'
Na hranici šestnáctky si na levačku navedl míč Casemiro, který mířil k levé tyči, ale jeho úmysl Oblak vystihl, takže v pohodě zasáhl.
5'
Tentokrát už se Isco dostal k míči, ale s ním neobešel ani jednoho protihráče. Balón však nakonec zůstává v moci Realu, protože Atlético rozehrálo opravdu hodně špatně.
4'
Na druhé straně odcentroval Carvajal, jeho vzdušný pas směřoval na Isco, ale jeden z obránců dobře vystoupil a míč hlavou uklidili do bezpečí.
3'
Atlético se nakonec bez větších problémů dostalo k míči a i k soupeřící šestnáctce. Félix dokonce dokázal odcentrovat, ale nenašel žádného spoluhráče.
2'
Jako první s míčem vystoupil Mendy, ale ten nechtěl riskovat jeho ztrátu, takže ho raději přihrál dozadu na Ramose.
1'
Úvodní výkop obstaral Real Madrid, ten poté nikam nespěchá a do hry zapojí i svého brankáře.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos – Modrić, Isco – Jović.
Náhradníci: Areola – Rodríguez, Mariano, Vinícius, Marcelo, Militão, Rodrygo.

Atlético Madrid: Oblak (C) – Trippier, Felipe, Giménez, Lodi – Correa, Herrera, Thomas, Saúl – Félix, Morata.
Náhradníci: Adán – Hermoso, Savić, Riquelme, Arias, Vitolo, Llorente.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Atlético Madrid
Atléticu se také poměrně daří. V Lize mistrů se bez větších problémů dostalo do vyřazovací fáze a v LaLize drží třetí místo, přičemž na první dva týmy navíc ztrácí jen pět bodů. Nyní už ale pojďme k Superpoháru. V semifinále čekala na Atlético slavná Barcelona, která se však na saudskoarabském hřišti necítila úplně komfortně, protože jako první inkasovala, za Atlético se ve 46. trefil Koke. Katalánský celek však v rozmezí devíti minut otočil průběh zápasů zásluhou Messiho a Griezmanna. Katalánci pak drželi vedení až do 81. minuty. V tento okamžik si Atlético vybojovala penaltu, kterou bez váhání proměnil Morata. Čtyři minuty před koncem navíc šokoval přesnou střelou Correa, který překonal Neta, čímž poslal svůj tým do finále Superpoháru. Atlético se dostalo do finále naposledy před šesti letech. Před šesti lety se utkalo právě s Realem, se kterým těsně prohrálo, takže mu má dnes co vracet.

Semifinále Superpoháru
Barcelona vs. Atlético – 2:3 (0:0)
Real Madrid
Real Madrid zatím prožívá povedenou sezonu, protože musel skousnout jen dvě porážky. Jednou v Lize mistrů s PSG a podruhé v LaLize s Mallorcou. Nutno ale říci, že bílý balet všechny utkání nevyhrává, má na kontě docela dost remíz. Možná i kvůli tomu je na druhém místě nejvyšší španělské soutěže, ale jenom kvůli skóre, první je Barcelona. Do finále Superpoháru se Real dostal přes Valencii. Proti Netopýrům si v prvním poločase vytvořil dvoubrankový náskok zásluhou Kroose a Isca, ten už poté nepustil. Ve druhé půli navíc navyšoval na 3:0 Modrić, takže osud utkání nemohla změnit ani proměněná penalta Pareja v nastaveném čase. Bílý balet ve finále celkem překvapivě čeká městský rival, takže se můžeme těšit na skvělou podívanou.

Valencia vs. Real Madrid – 1:3 (0:2)
Zdravím všechny fanoušky kvalitního fotbalu! Dnes nás čeká finále Španělského superpoháru, ve kterém budete sledovat madridské derby. Spolu se utkají Real Madrid a Atlético. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.