Španělský superpohár -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Barcelona - 12. ledna 2023   20:00

Real Betis
Real Betis
78' Fékir  • 101' Moron
2:2
(0:1)

2:4 (PEN)

Barcelona
Barcelona
41' Lewandowski   • 94' Fati
Real Betis
Bravo – Miranda, Pezzella, Felipe, Ruibal (79. Sabaly) – Rodríguez, Fékir (91. Moron) – Rodri, Canales (46. Carvalho), Henrique – Iglesias (69. José)
Barcelona
ter Stegen – Koundé, Araujo, Alba (80. Alonso), Roberto (80. Christensen) – de Jong (64. Busquets), Gavi (97. Késsie), Pedri – Raphinha, Lewandowski, Démbéle (64. Torres)

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:9. Fauly: 16:18.
Je konec! V neděli čeká fotbalové fanoušky El Clásico! Barcelona totiž zvládla penaltový rozstřel s Realem Betis a v neděli vyzve Real Madrid. Všichni čtyři hráči Barcelony v penaltách uspěli, naopak ter Stegen chytil penaltu Juanmimu a Carvalhovi.
Mladík Pedri přízemní střelou potvrdil postup Barcelony do nedělního finále!
Středopolař Betisu Carvalho také ztroskotal na ter Stegenovi!
Ansu Fati s velkým přehledem zakončil do protipohybu brankáře.
Juanmi jako první neproměňuje!
Franck Késsie přízemní střelou k tyči se štěstím překonal Brava.
Hrdina Realu Betis Moron z krátkého rozběhu napálil míč do sítě.
Robert Lewandowski poslal míč do protipohybu brankáře.
První penaltu s přehledem proměnil Willian José.
Střílení penalt začíná.
Ve druhé části prodloužení jsme se branky nedočkali. O vítězi dnešního semifinálového souboje tak rozhodnou penalty.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Araujo odcentroval do vápna, kde byl Ferrán Torres, který si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdu.
119'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Real Betis (Guardado).
118'
Ansu Fati se mohl stát hrdinou Barcelony! Mladík si naběhl na přízemní centr z pravé strany, ale jeho patičku Bravo udržel v rukavicích!
117'
Real Betis zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, kde si útočným faulem pomohl Willian José.
116'
Hráči Betisu po dalším centru zkoušeli procedit míč do pokutového území, ale obrana Barcelony dokázala zasáhnout.
115'
Carvalho si skvěle pokryl míč v blízkosti velkého vápna Barcelony a vybojoval pro svůj celek přímý kop.
114'
Barcelona zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Alonso, který odcentroval na malé vápno, ale nikdo z hráčů Barcelony nezakončil.
113'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Guardado).
112'
Betis uklidňuje hru kombinací na polovině Barcelony. Po změně stran se v prodloužení hraje mnohem opatrněji než v jeho první polovině.
111'
Alonso na opačné straně zkoušel odcentrovat do vápna, jenže jeden z obránců Betisu jeho centr přizvedl do rukavic pozorného Brava.
110'
Hosté se chtěli vydat vpřed vysokým nákopem na polovinu soupeře, jenže defenziva Barcelony míč získala pro sebe.
109'
Sabaly na levé straně kouzlil s míčem, ale nakonec si jej předkopl příliš daleko před sebe a už jej neudržel ve hře.
108'
Alonso sice v blízkosti velkého vápna vybojoval míč, ale následně přihrávkou na pravou stranu zahnal spoluhráče do autu.
107'
Za přihrávkou na levou stranu se hnal Alonso, jenže prudkou přihrávku nemohl dohnat na trávníku. Betis bude rozehrávat od branky.
106'
Barcelona obstarala výkop do druhé části prodloužení. Uvidíme, zda se některému týmu podaří rozhodnout nebo přijdou na řadu penalty.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První část prodloužení končí! Barceloně vrátil vedení střelou z voleje Ansu Fati, jenže na opačné straně dokázal bleskově odpovědět Moron. Po výměně stran se bude pokračovat.
105+3'
První poločas prodloužení skončil.
105+2'
Franck Késsie natáhl ke střele levačkou zpoza velkého vápna, ale jeho slabou ránu Claudio Bravo bez problémů udržel v rukavicích.
105'
Marcos Alonso na polovině soupeře trefil šlapákem Sabalyho a nabídl rozehrávku Realu Betis. Hosté mohou dohrát první část prodloužení s míčem.
104'
Araujo si pohlídal rozběhnutého Juanmiho a bez problémů jej tělem odstavil mimo hřiště.
103'
Ansu Fati sprintoval za přihrávkou za obranu, ale gólman si dal pozor, vyrazil ven z pokutového území a odkopl míč do bezpečí.
101'
Real Betis právě vstřelil branku! Dramatický duel pokračuje! Real Betis ještě před koncem první části prodloužení vyrovnává! Po centru z pravé strany ustál souboj na malém vápně LOREN MORON a patičkou se štěstím dostal míč za brankovou čáru!
100'
Barcelona zahrávala přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, ale Christensen se hlavou nedokázal prosadit přes svého strážce.
99'
Další ofenzivní výpad Barcelony zastavil odmávaný ofsajd.
98'
Do rozehrávky Barcelony se tentokrát musel zapojit brankář ter Stegen. Jeho pobídka na pravou stranu ale nikoho v modročerveném nenašla.
97'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Gavi, přichází Késsie.
96'
Barcelona pokračuje v aktivitě i po vstřelení branky. Katalánský celek se dral vpřed po levé straně, ale Ansu Fati se tentokrát rozhodl pro přihrávku do zadních řad.
94'
Barcelona právě vstřelila branku! Tentokrát už se Barcelona skutečně dostává do vedení! Obrana Betisu odvrátila centr z přímého kopu jen na hranici velkého vápna a ANSU FATI z voleje pohotově uklidil míč do sítě!
93'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Miranda).
92'
Barcelona kombinuje s míčem na polovině hřiště a postupně se tlačí vpřed. Uvidíme, zda se v prodloužení bude hrát spíše opatrně.
91'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Fékir, přichází Moron.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doby o postupujícím do finále nerozhodla! Barcelona totiž po změně stran hrála hodně profesorsky a přišel trest. O vyrovnání se v 78. minutě postaral Nabil Fekir. Následně poslal míč do sítě Robert Lewandowski, ale branka nemohla platit pro ofsajd. V nastavení přesto mohl rozhodnout Fati, ale Bravo skvělým zákrokem udržel Betis nad vodou.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+6'
V závěru nastaveného času se vpřed ještě tlačila Barcelona, ale akci nakonec zhatil odmávaný ofsajd.
90+5'
Fékir dostal krásnou přihrávku do střelecké pozice a pohotově to zkoušel levačkou. Jeho technický pokus skončil kousek nad břevnem.
90+4'
Po další přihrávce do vápna zkoušel zakončovat Fati, ale jeho pokus srazil hned první soupeř do zámezí.
90+3'
Fati se hnal sám na brankáře. Na poslední chvíli se k němu stáhl obránce, který mu ztížil zakončení a Bravo míč vyrazil na roh!
90+2'
José se zpoza velkého vápna dostal do zakončení, ale jeho rána skončila nad brankou.
90'
Na prudkou přihrávku z levé strany si brousil zuby Robert Lewandowski, ale obránce v zelenobílém dresu ve skluzu stačil zasáhnout.
89'
Ter Stegen zrychlil rozehrávku Barcelony a bleskově našel Busquetse. Katalánský celek se tlačí do ofenzivy ve vysokém počtu.
88'
Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, ale gólman Betisu Claudio Bravo bez problémů vyboxoval míč ven ze šestnáctky.
87'
Sabaly se na poslední chvíli vrátil do pokutového území a bez problémů odehrál míč na rohový kop. Tlak Barcelony začíná sílit.
86'
Carvalho chtěl rozehrát na pravou stranu, jenže spoluhráč se mu zrovna zastavil.
85'
Fékir zahrával rohový kop. Autor vyrovnávací branky odcentroval na malé vápno, kde bez problémů zasáhla defenziva.
84'
Vzápětí mohl do vedení jít Real Betis! Do zakončení se dostal José, jehož ránu skvěle vytěsnil ter Stegen na roh!
83'
Barcelona je i po vstřelení neuznané branky hodně hladová a tlačí se vpřed. Defenzivu Realu Betis čekají těžké minuty.
82'
Barcelona právě vstřelila branku! Vyrovnaný stav dlouho nevydržel! Barcelona si bleskově bere zpět ztracené vedení! Míč do sítě sice dostal ROBERT LEWANDOWSKI, ale VAR odhalil ofsajd!
81'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Rodríguez).
80'
ze hřiště odchází Roberto, přichází Christensen,
ze hřiště odchází Alba, přichází Alonso.
78'
Real Betis právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Hostující celek se krátce před koncem dostává zpátky do utkání. Po skvělém přenesení hry dostal mnoho prostoru NABIL FEKIR, který technickou střelou poslal míč k přední tyči!
78'
Na pravé straně si na pobídku naběhl Ruibal, ale nepotykal si se zpracováním. Odražený míč mu ihned odkopl Gavi.
77'
Barcelona kombinuje na polovině soupeře, nicméně katalánský celek už se nikam nežene. Obrana Realu Betis se snaží rychle otáčet směr hry.
76'
Ruibal si náběhem na levé straně řekl o přihrávku za obranu, ale Alba včas vystoupil a odkopl míč daleko od pokutového území.
75'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Raphinha).
74'
Zpoza velkého vápna zakončil Canales, jehož rána skončila blokem obránce v dresu Barcelony. Odražený míč schoval do rukavic ter Stegen.
73'
Přihrávku na pravou stranu dostal Carvalho, jenže se mu vůbec nepovedlo zpracování a míč mu utekl do autu. Vhazovat bude Barcelona.
72'
Raphinha na levé straně zasekl míč kolem obránce, přehodil si míč na pravačku a hledal spoluhráče ve vápně. I tentokrát obrana Betisu zakročila.
71'
Raphinha táhl akci Barcelony po pravé straně. Jeho průnik ale skončil zákrokem prvního zadáka v zelenobílém dresu Realu Betis.
70'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Henrique).
69'
ze hřiště odchází Iglesias, přichází José.
68'
Do pokutového území vlétl z levé strany Rodri, který si dokonce píchl míč do vápna, ale už jej z ostrého úhlu nedokázal poslat před branku.
67'
Stopeři Realu Betis kombinují s míčem na vlastní polovině a číhají na skulinku v obraně Barcelony. Defenziva katalánského celku drží blok.
66'
Araujo už je zpátky na nohou a podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.
65'
Araujo se po rohovém kopu Barcelony tlačil do zakončení hlavou z malého vápna, ale fauloval a zranil sám sebe.
64'
ze hřiště odchází de Jong, přichází Busquets,
ze hřiště odchází Dembélé, přichází Torres.
63'
Real Betis kombinuje na polovině Barcelony, jenže se ne a ne dostat do pokutového území. Přihrávku sice dostal Carvalho, ale Araujo jej ihned odstavil.
62'
Borja Iglesias si naběhl na přihrávku mezi obránce Barcelony. Rozběhnutý Araujo se na poslední chvíli vrátil a míč zastavil.
61'
Pedri si naběhl na přihrávku za obranu, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
60'
Je za námi hodina hry a Barcelona naprosto bez problémů kontroluje své vedení. Betis se po změně stran prakticky nedostává před branku katalánského klubu.
59'
Záložní řada Barcelony drží míč v prostoru středového kruhu. Nikdo v zelenobílém dresu soupeře neatakuje.
58'
Na pravé straně se k odcentrování uvolnil Ruibal, jehož přízemní centr bez problémů odvrátil obránce Barcelony.
57'
Fékir si skvěle pokryl míč na polovině hřiště. Fékir pod tlakem napadajícího soupeře pomohl přihrávkou do zadních řad.
56'
Real Betis se hnal vpřed po levém křídle. Rodríguez poté hledal přihrávkou na střed Borju Iglesiase, u nějž hlídkoval Araujo.
55'
De Jong podle rozhodčího fauloval ve výskoku na polovině hrací plochy. Nizozemský záložník si pomohl loktem v souboji s Rodríguezem.
54'
Real Betis se hnal vpřed středem hřiště, jenže Canales prováhal optimální moment k přihrávce na Iglesiase.
53'
Rodri napadal rozehrávku soupeře, ale v souboji s Gavim míč posunul pouze do zámezí. Barcelona bude vhazovat na vlastní polovině.
52'
Araujo si pod tlakem pomohl přihrávkou na ter Stegena. Německý brankář následně nedokázal nakopnout míč na levou stranu.
51'
Betis zahrával přímý kop. Centrovaný míč se snesl na značku pokutového kopu, kde zakročila obrana Barcelony.
50'
Frenkie de Jong už je zpět na nohou a ihned se zapojil do výstavby barcelonského útoku. Na jeho pobídku si ale nikdo v červenomodrém dresu nenaběhl.
49'
De Jong zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření. Fékir navíc dostal žlutou kartu.
48'
Po další krásné kombinaci Barcelony z levé strany přiletěl do pokutového území přízemní centr, ale ani Lewandowski ani Raphinha na míč nedosáhli!
47'
Barcelona se dostala vpřed po pravé straně, jenže Roberto průnikem potáhl míč jen kousek za půlící čáru. Obrana Betisu se stačila srovnat.
46'
ze hřiště odchází Canales, přichází Carvalho.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe Barcelona. Katalánský celek se od úvodních minut tlačil do útoku a vypracoval si velké šance. První branku Pedriho musel VAR zrušit pro ofsajd. Další možnost na opačné straně Rodri, ale Roberto před ním odehrál míč na roh. Do vedení se Barcelona dostala v závěru první půle, kdy se prosadil Robert Lewandowski.
45+2'
45+2'
Rodri dostal přihrávku na levou stranu, odcentroval do pokutového území, jenže Iglesias neměl proti přesile zadáků šanci.
45'
Pedri našel na hranici velkého vápna polského kanonýra, který se nedokázal otočit. Roberto se poté dožadoval rohového kopu, ale sudí nařídil odkop od branky Betisu.
44'
Aktivní Lewandowski táhl další akci Barcelony, která skončila jeho odmávaným ofsajdem.
43'
Barcelona se znovu dostala do blízkosti velkého vápna. Na centr z levé strany si brousil zuby Lewandowski, ale nedostal prostor.
41'
Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona se v závěru prvního poločasu dostává do vedení a tentokrát už branka skutečně bude platit! Přihrávku do vápna dostal ROBERT LEWANDOWSKI, jehož první pokus zablokoval obránce, ale polský útočník míč placírkou doklepl do sítě!
40'
Na polovině hřiště uspěl v dalším souboji Robert Lewandowski. Důrazný Rodríguez jej ale taktickým faulem poslal k zemi.
39'
Araujo potáhl míč na polovinu Betisu, přenesl hru na pravou stranu, jenže tam se nedokázal uvolnit Roberto.
38'
Dembélé se na levé straně zbavil obránce, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho pobídku srazil hned první zadák do autu.
37'
Na centr z levé strany si tentokrát brousil zuby Borja Iglesias. Zadáci Barcelony si tentokrát dali pozor a Araujo míč odkopl do bezpečí.
36'
U vzdálenější tyče si na krásnou přihrávku zpoza vápna nabíham Rodri, ale Sergi Roberto před ním ve skluzu na poslední chvíli odehrál míč na roh!
35'
Raphinha u rohového praporku udržel míč pro Barcelonu, přehodil si míč na levačku, ale nedokázal přesně odcentrovat do vápna.
34'
Dembélé se na levé straně dostal k odraženému míči, jenže hlavou jej přizvedl jen do míst, kde byli obránci Realu Betis.
33'
Pedri se na levé straně dostal do menší potyčky s jedním z hráčů v zelenobílém dresu Realu Betis.
32'
Do zakončení zpoza velkého vápna se dostal Canales. Záložník Betisu zakončoval levou nohou, ale jeho rána skončila vedle levé tyčky.
31'
Robert Lewandowski znovu napadal rozehrávku soupeře. Polský útočník se tentokrát pustil do souboje s Fékirem a opět fauloval.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velký boj. Barcelona je o něco aktivnější, ale Betis se i se štěstím brání.
29'
Robert Lewandowski se vrhl do hlavičkového souboje na hranici velkého vápna, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
28'
Barcelona zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Na nadýchaný centr si sice naběhl Araujo, ale hlavou nedokázal vrátit míč před branku.
27'
Gavi se z levé strany tlačil do pokutového území, nicméně v klíčovou chvíli nechal míč za sebou. Obrana Betisu stačila zasáhnout.
26'
Barcelona opět kombinuje s míčem na vlastní polovině. Nikdo v zelenobílém dresu Realu Betis soupeře neatakuje.
24'
Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona se dostává do vedení! Katalánský celek dokázal přetavit aktivitu v úvodní branku. Na centr z pravé strany si naběhl PEDRI a ve skluzu překonal přesouvajícího se Brava! VAR následně odhalil ofsajd!
23'
Po další chybě v zadních řadách Barcelony se do zajímavé pozice hnal Fékir, ale Araujo jej na poslední chvíli čistě odstavil!
22'
Brankář ter Stegen musel reagovat na teč svého spoluhráče z defenzivy a na poslední chvíli levačkou odkopl míč z malého vápna.
21'
Borja Iglesias si pohybem řekl o přihrávku do pokutového území, jenže si míč zbytečně pustil za sebe a už nedokázal z ostrého úhlu zakončit.
20'
Bravo se musel zapojit do rozehrávky Realu Betis. Na jeho pobídku si na pravé straně naběhl Ruibal, nicméně ten si nepotykal se zpracováním.
19'
Pedri narýsoval přihrávku na hranici velkého vápna, jenže tam neměl nikoho v modročerveném dresu Barcelony. Obrana Betisu stačila zareagovat.
18'
Právě Robert Lewandowski se hnal za dalším centrem, jenže obránce před ním tentokrát přizvedl míč na rohový kop.
17'
Dembélé utekl obráncům po levém křídle a zpětnou přihrávkou hledal Lewandowskiho. Polský útočník následně nedokázal zakončit.
16'
Jordi Alba na levé straně zkoušel obejít Ruibala a na levé straně si míč ukopl příliš daleko před sebe.
15'
Jordi Alba sprintoval za přihrávkou na levou stranu, ale Ruibal si jeho náběh skvěle pohlídal a nechal míč propadnout do zámezí.
14'
Barcelona znovu kombinovala na levé straně, jenže Dembélé tentokrát neměl podporu svých spoluhráčů. Hráči v zelenobílém se kolem něj vyrojili ve třech.
13'
Sergio Roberto sprintoval do pokutového území, nicméně na pobídku z kopačky Jordiho Alby těsně nedosáhl. Míč propadl do zámezí.
12'
Dembélé se prokličkoval po levé straně do pokutového území a předložil přihrávku na značku pokutového kopu, kde se s míčem nedokázal otočit Robert Lewandowski.
11'
Brankář Realu Betis Claudio Bravo má po předchozím rohovém kopu Barcelony problémy s bolestí pravé ruky. Uvidíme, zda dnešní duel dochytá.
10'
Hostující celek zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na hranici velkého vápna, kde se nikdo v červenomodrém dresu Barcelony nedostal do zakončení.
9'
Pedri poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Araujo, ale míč mu pod kopačkou utekl do zámezí. Barcelona je v úvodu mnohem aktivnější.
8'
Dembélé na levé straně udržel míč, krásně si zasekl míč kolem soupeře a rozehrál na křídlo. Alba však dlouho otálel s odcentrováním a trefil soupeře.
7'
Araujo potáhl míč na polovinu hrací plochy, ale kombinace Barcelony je zatím hodně kostrbatá. Na levé straně vybojoval míč na poslední chvíli ve skluzu Pedri.
6'
Barcelona kombinuje s míčem na kopačkách v zadních řadách a číhá na skulinku v zadních řadách Betisu. Hráči v zelenobílém trpělivě drží blok.
5'
Dembélé se hnal vpřed po levé straně, ale důrazný obránce Ruibal se před něj natlačil tělem a nenechal soupeře přihrát do nebezpečného prostoru.
4'
Real Betis se dostal vpřed po pravé straně, jenže hosté následně zvolili dlouhý nákop, kterým Luiz Henrique ter Stegena nepřekvapil.
3'
Po pravé straně prošel do blízkosti velkého vápna aktivní Araujo, který si troufl na odcentrování na malé vápno, ale gólman Bravo jeho pobídku udržel.
2'
Také Barcelona se ihned vydala vpřed, nicméně nikdo v dresu katalánského celku se nedostal do zakončení.
1'
Real Betis obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hráči v zelenobílém se ihned vydali vpřed, ale jejich akce neměla dlouhého trvání.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Betis bude hrát v zelenobílém, zatímco Barcelona oblékne své tradiční dresy.

Real Betis: Bravo – Miranda, Pezzella, Felipe, Ruibal – Rodríguez, Fékir – Rodri, Canales, Henrique – Iglesias
Náhradníci: Camarasa, Carvalho, González, Guardado, Joaquín, Martín, Montoya, Moron, Ruiz, Sabaly, José

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araujo, Alba, Roberto – de Jong, Gavi, Pedri – Raphinha, Lewandowski, Démbéle
Náhradníci: Alonso, Baldé, Busquets, Depay, Fati, García, Christensen, Kessie, Pena, Tenas, Torres.
Real Betis

Také Real Betis zatím nepředvádí vůbec špatné výkony. Po světovém šampionátu doma remizoval bez branek se silným Athleticem Bilbao. Následně v Copa del Rey vyhrál 4:1 na Ibize a o víkendu v rámci ligového duelu přehrál 2:1 Rayo Vallecano. Úřadající vítěz Copa del Rey se v posledních sezónách prodral mezi lepší španělské kluby a svou pozici bude chtít potvrdit.
FC Barcelona

Barcelona vstoupí do španělského superpoháru ve vynikajícím rozpoložení. Po světovém šampionátu sice na úvod remizovala v derby s Espanyolem, nicméně poté v Copa del Rey přešla výsledkem 4:3 v prodloužení přes CF Intercity. V posledním kole odehrála v neděli těžký duel na půdě Atlética Madrid, kde dokázala zvítězit 1:0. V letošním roce navíc zdobí Barcelonu skutečnost, že se dokáže prosadit jako první. Kouč Barcelony má navíc k dispozici kompletní kádr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.