Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Nitra - 22. ledna 2020   10:30

Dunajská Streda
62' Divković  • 84' Ramírez
2:1
(0:0)
Nitra
Nitra
60' Kuliš
Slančík – Šimčák, Lalatović, Schäfer, Phillips, Boateng, Švec
Dohál – Žákech, Sluk
Nitra
Kuciak – Fabiš, Kuník, Galbajev, Bilovský, Janso, Kuliš, Martišiak, Perez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! Dunajská Streda se po dvou porážkách výsledkově zvedla, přestože po trefě Kuliše ze šedesáté minuty musela dotahovat jednogólové manko. První trefou DACu v Tipsport lize však bleskově zareagoval Divković a Eric Ramírez ve vytrvalém tlaku nakonec dokázal otočit stav na konečných 2:1. Nitra tím pádem přišla o neporazitelnost i první místo v tabulce skupiny C, které si převzala Zbrojovka Brno. Dunajská Streda končí se třemi body poslední, ale i tak se za pár dní představí na závěrečném turnaji na Maltě.
90+2'
90+2'
Šefčíkův centr způsobil velké zmatky v pokutovém území. Na vině byl hlavně Boateng, který se nejprve srazil s brankářem Slančíkem a pak si na malém vápně dával přednost s Kružliakem, který se zmohl na vysvobozující odkop těsně před brankovou čarou.
90+1'
Boatengův projektil zablokoval Farkaš. Následoval faul a po rozehrávce Kuciaka také individuální výpad Šefčíka, který šel sám do střely a tu Slančík vytěsnil na roh!
90'
Hosté se nemohou dostat ani k náznaku závěrečného tlaku. Navíc se k jejich smůle nedá předpokládat, že se bude cokoliv nastavovat.
89'
Nitra už nechává dost pootevřené zadní vrátka. Ernest Boateng každopádně vystřelil z plného běhu vedle Kuciakovy brány.
88'
Snad desátý roh Dunajské Stredy zrealizovaný Davisem. První šance ze standardní situace z toho pro DAC ale nebyla.
87'
Perez se na poslední chvíli vrátil do vlastní šestnáctky a tam zablokoval na rohový kop centr dalšího legionáře Ricarda Phillipse.
85'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Kristopher Vida, přichází Jakub Švec.
85'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Eric Ramírez, přichází Ernest Boateng.
84'
Dunajská Streda dala gól!
Domácí se zaslouženě dostávají do vedení! Davis parádním pasem z vlastní poloviny vyslal na zteč Kristophera Vidu. Ten z levé strany výborně odcentroval a ERIC RAMÍREZ z prvního doteku překonal vybíhajícího Kuciaka, kterého měl v bezprostřední blízkosti.
83'
András Schäfer výborně udržel míč proti třem a pak sledoval centr Davise, ke kterému se Ramírez ale nedostal.
81'
Nakonec se Kuciak sám zapojil do výstavby útoku, ovšem balón později skončil až u jeho brankářského protějšku Slančíka.
80'
Kuciak byl první u kolmé přihrávky a nyní sleduje pozvolnou rozehrávku svých spoluhráčů, kteří zatím nemají jak projít na útočnou polovinu.
79'
Mužstvo z jihu Slovenska získalo díky tečované střele rohový kop, nicméně balón po nepovedeném centru zprava opět zmizel v zámezí.
78'
Dunaksá Streda s poměrně velkými problémy vybruslila z aktivního napadání. Vše ukončil dopísknutý faul na Kristophera Vidu.
77'
Gatarić zaútočil do otevřené obrany. Ve finále roztáhl hru doleva, jenže Šefčík nedokázal obejít Milana Šimčáka.
76'
András Schäfer nabral rychlost na pravém kraji, jenže jeden ze členů hostující obrany předním stihl odkopnout míč za postranní čáru.
75'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Martin Bednár, přichází Dušan Lalatović.
73'
Na druhém konci hřiště se neprosadil ani Marko Divković, jehož pokus prosvištěl nad brankou Martina Kuciaka.
72'
Poprvé od vstřeleného gólu se ukázala i ofenziva Nitry. Z patnácti metrů pálil jen těsně vedle Samuel Šefčík.
71'
Domácí rovněž střídají. Hlavně v první půli aktivní César Blackman přepustil místo Milanu Šimčákovi.
70'
Další kvarteto změn na straně Nitry. Do akce jdou Fabiš, Kuník, Galbajev a Bilovský.
70'
Znovu zachránila hosty z Nitry branková konstrukce! Po centru Davise zůstal jeden z domácích úplně sám a pohotovou střelu bez přípravy zasáhl břevno.
69'
Obraz hry se od prvních minut nemění. Dunajská Streda má mnohem více ze hry, ale často má starosti s rychlými brejky Nitry.
68'
Důrazně atakovaný Perez nestihl rozdat míč doleva na Šefčíka, který by jinak mohl upalovat do velmi zajímavé šance.
67'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Ladislav Nagy, přichází András Schäfer.
66'
Málem to bylo už 2:1! Ramírez sklepl Phillipsovu přihrávku pro Kristophera Vidu a ten z nějakých devatenácti metrů trefil ze svého pohledu pravou tyč!
65'
Eric Davis centroval do pokutového území ve chvíli, kdy poblíž Kuciaka nebyl ani jeden muž ve žlutomodrém dresu Dunajské Stredy.
64'
Jeden z hostujících útočníků předběhl přihrávku Gatariće a obrana Dunajské Strady zase okamžitě otáčí hru na druhu stranu.
62'
DAC okamžitě reaguje a ve třetím utkání Tipsport ligy slaví vůbec první přesný zásah! Po zákroku na Kristophera Vidu ponechal sudí Dohál výhodu a MARKO DIVKOVIĆ přesnou ranou z ostrého úhlu propálil gólmana Kuciaka.
60'
Nitra právě vstřelila branku!
Hosté jdou po hodině hry do vedení! Pavol Farkaš se ve vzdušném souboji po centru zleva neprosadil, balón ale spadl před ARTEMA KULIŠE a Slančík se po jeho střele tentokrát k pravé tyči nenatáhl.
60'
Dobře hrající Samuel Šefčík přihrával z levého kraje pokutového území pod sebe na Michala Faška, ale Slančík jeho střelu letící k pravé tyči vyrazil.
59'
Nikola Gatarić znegoval zisk balónu hodně nepřesným pasem na Faška. Dobře vypadající kontr tak vyšel vniveč.
58'
César Blackman přihrál zprava do pokutového území, jenže Ramírezova střela z prvního doteku byla hodně nepřesná.
57'
Vysoký balón Kristophera Vidy se snášel k zadní tyči, kde ale zaúřadoval zkušený Kuciak a vyboxoval míč do klidnějších vod.
56'
Podražení Davise znamená jednoznačný faul a standardní situaci. Míč leží kousek od rohu pokutového území, takže to opět není ideální pozice na střelu.
55'
Kristopher Vida nedosáhl na dlouhou přihrávku a pak se marně snažil opětovně získat míč v souboji u lajny proti Podhorinovi.
54'
Kuliš potáhl balón po levé straně a vybojoval rohový kop, ze kterého už přišlo zakončení, ovšem hlavička Magdy letěla hodně mimo.
53'
Velké nepochopení Nagyho s Davisem. Prvně jmenovaný očekával náběh, který se ale nestal a míč tak šel mimo hrací plochu.
52'
Střídající Janso si vyšlápl na Divkoviće, který si chvíli poležel na studené umělce, ale nakonec nepotřeboval žádný zásah lékařů.
51'
Hosté mají velký problém dostat se přes zahuštěný střed hřiště. Ještě před půlící čarou nyní ztratil balón s dvojkou hrající pavol Farkaš.
50'
Snadná práce pro Kuciaka, který sebral centr z levého křídla, jenže pak nerozehrál ideálně a Nitra se musí nadále bránit.
49'
Phillips přišel na plac za často faulovaného Javra a jeho pozici převzal opravdu důkladně, protože byl během krátkého času už potřetí nedovoleně atakován.
48'
Znovu byl Phillips zastaven jen za pomoci faulu, ale domácí z nařízené standardní situace z pravé strany znovu nic pořádného nepředvedli.
47'
Novic Ricardo Phillips si při průniku došel pro faul, nicméně Dunajská Streda nedostala šanci bleskově rozehrát.
46'
Oba týmy udělaly během pauzy řadu změn. Na domácí straně odešli Jedlička s Javrem a přišli Slančík s Phillipsem.
46'
Rozhodčí Dohál tradičně nic nenastavil a ukončil velmi solidní první poločas, kterému chyběly jenom góly. Dunajská Streda většinu času marně dobývala hostující obranu, Nitra byla z protiútoků mnohem nebezpečnější, ale v závěrečné fázi jednotlivých akcí se jí také ani jednou nezadařilo.
45'
44'
Alex Javro se už poněkolikáté stal terčem nedovoleného zákroku. Poblíž středového kruhu ale hostující obraně zatím nic moc nehrozí.
43'
Přihrávka do běhu Gatariće byla nepřesná, přetažený balón propadl až k jednadvacetiletému českému brankáři DACu.
42'
Nitra čelila velmi nepříjemnému napadání. Vysvobození přišlo až s faulem na Samuela Šefčíka, po kterém rozehrává kapitán Farkaš.
41'
Rohové kopy dnes nefungují ani na jedné straně. Michal Faško od praporku nevytvořil nic nebezpečného a další přízemní centr stejného muže pro změnu letěl na lehajícího Jedličku.
40'
Zatím málo využívaný Marián Chobot předvedl krásné uvolnění na pravé straně. Celé akci chyběla jen jeho lepší střela, jež byla sražená na roh.
39'
Nikola Gatarić posouval míč z levé strany směrem k ose hřiště. Vrábelovi dalekonosná střela z jedničky ale nesedla a Jedlička zasahovat nemusel.
38'
Marko Divković zkazil krátkou předávku na Blackmana, který už nestihl chytit míč na hrací ploše. Následuje odkop Dávida Šípoše.
37'
Ze všech sil se vracející César Blackman dobře zakřižoval Šefčíka a došel si pro faul v prostoru vedle pokutového území.
36'
Domácí ještě pokračovali rohovým kopem. Těch už měli k dispozici celou řadu, ovšem hráči v bílém opět nedopustili ani náznak šance.
35'
Konečně lepší možnost i pro Dunajskou Stredu! César Blackman si narazil s Ramírezem a z pravé strany vystřelil na přední tyč. Šípoš tam ale byl včas a zabránil prvnímu gólu zápasu.
34'
Ramírez byl znovu obsazen hned několika obránci. V nouzi vypálil ze sedmnácti metrů, ovšem sražená střela nemohla Šípoše překonat.
33'
Ramírezovi byl ukopnut míč na roh. Eric Davis nakonec kopal hned dva rohy, ale žádný z centrů na přední tyč nenadělal v obraně Nitry větší zmatky.
32'
Oliver Podhorin ubránil Vidu a odkopl míč za postranní čáru. Z blízkosti rohového praporku bude vhazovat Eric Davis.
31'
Alex Javro se převalil přes protihráče na levém okraji pokutového území. O nedovolený zákrok se však rozhodně nejednalo.
30'
Šefčík si na levém křídle počkal na pomoc od Šumovského, jenže jeho přízemní centr směřoval jen k připravenému Jedličkovi.
29'
Nedorozumění v domácí obraně mohl potrestat Samuel Šefčík. Ten se zaseknutím na pravačku zbavil Kružliaka, ale pak trefil balón tak slabě, že si Jedlička připsal snadný zákrok.
28'
Nic na tom nezměnil ani Marko Divković, který si ve vápně nachystal střelu levačkou, ale v obležení obránců vůbec netrefil prostor mezi tyčemi.
27'
Dunajská Streda je rozhodně více na balónu, ale zatím si nebyla schopna vytvořit žádnou lepší šanci. To na druhé straně Nitra už několikrát zahrozila z brejků.
26'
César Blackman se hodně ukopl ve snaze odcentrovat z pravého kraje. Tentokrát bude vracet míč do hry Dávid Šípoš.
25'
Kooperace mezi Gatarićem a Šefčíkem se minula účinkem, míč vyletěl mimo hrací plochu a Jedlička rozehrává nakrátko.
24'
Marko Divković zezadu podrazil Dujeho Javorčiće a zastavil rodící se protiakci Nitry v samotném zárodku.
23'
Davis podle očekávaní centroval. Pobídka zprava byla prodloužena na zadní tyč, nicméně tam se k zakončení nikdo ve žlutém nedostal.
22'
César Blackman byl faulován, přestože vůbec nešel k zemi. Následuje standardní situace z trochu horšího palebného úhlu.
21'
Javorčić přihrál jen k Javrovi, načež Davis připravil pozici pro Nagyho a ten tečovanou střelou ze sedmnácti metrů trochu protáhl zasahujícího Šípoše.
20'
Faškův nákop se stal snadnou kořistí pro obranu Dunajské Stredy, jež bude moci po faulu Faška na Javra z klidu rozehrávat.
19'
O chvíli později připravil nahrávající Faško další zakončení a to už musel řešit úspěšným zákrokem Jedlička. Z následného rohu už nic kloudného nevzniklo.
18'
Chyba v rozehrávce odstartovala přečíslení Nitry. Ta svůj brejk trochu zbrzdila a Šefčík po centru na zadní tyč trefil jen nejbližšího obránce.
16'
Domácí mají v posledních minutách velkou územní převahu. Ramírez u koncové čáry jeden z mnoha rohů tentokrát nevytěžil.
15'
Hra je na malou chvíli zastavena, neboť ve středovém kruhu bude potřebovat ošetření záložník Nitry Duje Javorčić.
14'
Centr na malé vápno Šípoš vyboxoval. Z druhé strany ještě čepoval balón do ohně Ramírez, ale rovněž neúspěšně.
13'
Alex Javro přepadl přes Šefčíka. Dunská Streda se pak prokombinovala až do vápna tam prvně jmenovaný udělal na Farkašový rohový kop.
12'
V krátkém triku hrající Eric Ramírez zkazil přihrávku míří ven z pokutového území a domácí fotbalisté se museli vrátit až k půlící čáře.
11'
Vidův reparát z pravé strany skončil pro změnu v rukavicích jednadvacetiletého gólmana Nitry. Na druhé strany byl v ofsajdu Chobot.
10'
O rozehrávku se postaral Kristopher Vida, jenže ani tento centr na přední tyč nebyl vůbec nebezpečný.
9'
Marko Divković v rychlém přechodu kooperoval s Blackmanem a sraženým pasem vybojoval další roh pro Dunajskou Stredu.
8'
Javorčić zajel do Divkoviće a srazil míč na další roh. Hosté to vzadu opět zvládli a vyrazili do rychlého brejku. Z odvráceného centru pálil Gatarić a z halfvoleje pořádně vyprášil Jedličkovy rukavice
7'
Eric Davis centroval hned dvakrát, ale obrana Nitry obě situace s velkým přehledem zvládla.
6'
Na konci šesté minuty si Šípoš diriguje své spoluhráče, aby společně ubránili rohový kop Dunajské Stredy.
5'
Nagy propadl ve středovém kruhu, ovšem Nikola Gatarić vystřelil v protiútoku dost nepovedeným způsobem.
3'
César Blackman měl klid na centr, ale z pravé strany nenašel u Šípoše žádného dalšího hráče DACu.
2'
Nitra se ihned natlačila na útočnou třetinu hřiště, ale premiérové zakončení z pravé strany minulo zadní tyč Jedličkovy brány.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí ve žlutomodrých dresech.
1'

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Bednár, Nagy – Divković, K. Vida, Javro – Ramírez.
Náhradníci: Slančík – Šimčák, Lalatović, Schäfer, Phillips, Boateng, Švec

FC Nitra: Šípoš – Magda, Podhorin, Farkaš (C), Šurnovský – Javorčić, Faško – Šefčík, Vrábel, Chobot – Gatarić.
Náhradníci: Kuciak – Fabiš, Kuník, Galbajev, Bilovský, Janso, Kuliš, Martišiak, Perez.

FC Nitra

Nitra rozhodně nevstupovala do tohoto přípravného turnaje v roli největšího favorita na první místo skupiny C, neboť ve slovenské nejvyšší soutěži je po podzimu až druhá od konce. Patnáctého ledna získala jeden bod proti Skalici, se kterou na poslední chvíli zachraňovala divokou remízu 3:0. Proti druholigovému Brnu už Nitra bodovala naplno za jednoznačné vítězství v poměru 5:1.
FK DAC Dunajská Streda

Mužstvo, které už tradičně usiluje o účast v evropských pohárech, v dosavadním průběhu Tisport ligy rozhodně nezářilo. Už pro Zbrojovce Brno inkasovala Dunajská Streda pětigólový příděl a posléze neuspěla ani proti Skalici, se kterou znovu neskórovala a padla 0:1. V tabulce Skupiny C je DAC poslední s tříbodovým mankem na třetí Brno.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Tipsport ligy. Od deseti hodin a třiceti hodin se můžeme těšit na ryze slovenský duel mezi Dunajskou Stredou a Nitrou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.