Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Prostějov - 10. ledna 2020   10:35

Ostrava
Ostrava
29' Chvěja  • 61' Buchta
2:2
(1:1)
Prostějov
Prostějov
1' Teplý   • 53' Šteigl
Ostrava
Budinský – Celba, Šindelář, Pokorný, Fleišman, Hrubý, Barkov, Baroš, Chvěja, Drozd, Buchta.
Bolf – Číž, Tamajka, Kuzmanovič, Holzer, Mooc, Wojatschke
Prostějov
Bréda – Koudelka, Lutonský, Machynek, Pašek, Pernatskij, Píchal, Schuster, Slaměna, Teplý, Zapletal.
Mucha – Batelka, Biolek, Hloch, Kiška, Sečkář, Smekal, Šteigl, Zhykol

Ostrava ve svém úvodním vystoupení v Tipsport lize bere bod za remízu 2:2 s druholigovým Prostějovem. Prostějov měl dobrý vstup do obou poločasů, když dokázal vstřelit branku. Ostrava po celý zápas jen dotahovala náskok. V závěru zápasu už však hrál jen Baník, ale ze svého tlaku nedosáhl vedoucí branky. Celkově si domácí ve druhém poločase vypracovali více nebezpečných situací, dokonce jednou zachránila Prostějov tyčka.
90+1'
90+1'
Baník drží míč na své polovině a vypadá to, že se dnes se svým soupeřem rozejdou smírně.
89'
Tvrdý faul na hráče Prostějova, který se nyní svíjí v bolestech na polovině hrací plochy.
89'
Hráč Ostravy zakončoval v malém vápně ve skluzu a poslal míč vysoko nad branku.
88'
Dvě minuty do konce zápasu. Prostějov se snaží ubránit dobrou remízu s favoritem zápasu. Kdežto domácí se pokouší o vstřelení branky.
86'
Vše končí technickým zakončením, které v poklidu lapil brankář Prostějova.
86'
Domácí v tlaku a mají další možnost rohového kopu.
85'
Po rohu se domácí dostali ke střele, respektive vysokému centru, ten vyboxoval Bréda směrem do hřiště.
85'
Na hráčích Baníku jde poznat, že by rádi strhli vedení na svou stranu.
84'
Nadějný rychlý protiútok Ostravy nakonec končí dlouhou a nepřesnou přízemní přihrávkou z pravé strany.
82'
Budinský nyní pod tlakem musel odehrávat míč. Vše zvládl na jedničku.
81'
Ta jim nakonec nepřinesla další branku v síti Baníku.
80'
Deset minut před koncem zápasu se Prostějov dostává k zajímavé standardní situaci z levé strany.
79'
Standardní situaci si Prostějov zahrál na krátko. Pak následoval centr do vápna, na který si naběhl Budinský a chytá míč do svých rukavic.
76'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Fleišman, přichází Holzer.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Chvěja, přichází Kuzmanovič.
75'
Vysoký centr si vzal do svých rukavic Budinský. Ten hned dlouhým výhozem vyslal své spoluhráče na útočnou zteč.
74'
Nyní si zahraje roh Prostějov.
73'
...z tohoto rohového kopu nám nezapršelo a stav zůstává stále vyrovnaný.
72'
Baník bude zahrávat svůj další roh...
71'
Krátký míč a Prostějov se mohl dostat do přečíslení. Celá akce byla nakonec v zárodku ještě překažena.
70'
Ostrava nyní svírá svého soupeře a hra se odehrává jen na polovině Prostějova.
69'
Míč propadl na hráče domácího celku, který už střílel na branku. Bréda však dobře vyběhl a zneškodnil tuto další šanci Ostravy!
68'
Domácí v dalším zakončení, avšak brankář Prostějova nyní dokázal v poklidu vyřešit celou situaci.
67'
Brankář Prostějova už byl překonán. Pravděpodobně svým výběhem trochu tečoval míč, který nakonec skončil na pravé tyčce! K dorážce se už žádný hráč Ostravy nedostal.
65'
Míč mají více na svých kopačkách domácí. Nyní vhazují aut z pravé strany na polovině soupeře.
63'
Prostějov nyní čelil u pravého rohového praporku velkému napadání Ostravy. Nakonec se z této situace dostal.
61'
Baník právě vstřelil branku!
Ostrava opět vyrovnává. DAVID BUCHTA se prohnal do vápna z levé strany a umístil míč k pravé tyčce.
60'
Domácí celek si nyní několikrát vyměnil míč se svým brankářem. Nakonec poslal dlouhý míč na levou stranu. Prostějov odehrál míč do autu.
59'
Sprinterský souboj nyní vyhrál domácí hráč, který čistým skluzem připravil soupeře o míč.
57'
Centr mířil do vápna, na hranici šestnáctky se do vzduchu dostal obránce Baníku a odhlavičkoval míč.
56'
Hráč Ostravy nyní zahrál vysokou nohou a Prostějov bude zahrávat standardní situaci.
54'
Prostějov tedy vstoupil do druhého poločasu brankově, stejně jako v úvodu zápasu.
53'
Prostějov právě vstřelil branku!
Baník nyní propadl v obraně a hned dva hráči Prostějova šli na jednoho hráče Ostravy. JAN ŠTEIGL prostřeluje vybíhajícího Budinského.
51'
Hráč Prostějova si nabíhal po levé straně, ale ocitl se v ofsajdu, což neuniklo očím pomezního.
48'
Oba celky výrazně proměnily svůj kádr do druhého poločasu. Trenéři tak zapojují všechny své dostupné hráče.
47'
Baník se při svém pokusu o útok dopustil faulu.
46'
Prostějov se dostal do vedení ihned z první útočné akce. Ostravě dlouho trvalo, než dokázala převzít otěže zápasu do svých ruk. Nakonec dokázala vyrovnat po rohovém kopu. Ke konci zápasu byla opět aktivní a snažila se o vedoucí branku, tu však nedokázala vstřelit a do druhého poločasu se bude vstupovat za nerozhodnutého stavu.
45+1'
45+1'
Ostrava nyní dává centry do vápna, ale Prostějov se úspěšně brání.
45'
V poslední minutě prvního poločasu je u míče domácí celek, který se ještě pokusí o jednu útočnou akci...
44'
Ostrava zahrávala roh. Jeden z hráčů se dostal ve vápně k hlavičce, ale zamířil mimo tři tyče.
42'
Avšak po delší době se Prostějov nyní nebezpečně pohyboval ve vápně soupeře. Nakonec to pro modré hráče dobře dopadlo.
41'
Ostravští jsou ve své kombinaci aktivnější a snaží se o vstřelení druhé branky zápasu.
40'
Krátce před koncem prvního poločasu se nám na hřišti momentálně nic neděje. Oba celky si půjčují míč bez nějakého zakončení.
37'
Střela z hranice šestnáctky neměla potřebnou razanci a nakonec ji jeden z hostujících obránců úspěšně odrazil.
36'
Drobnější faul ze strany domácích, kteří budou rozehrávat z vlastní poloviny.
35'
Hodně přetažený centr prostějovského hráče z pravé strany, který skončil až za autovou čarou na protější straně hřiště.
34'
Hráč Baníku si naběhl do vápna a chtěl vystřelit, ale hráč Prostějova mu zablokoval míč.
32'
Hra se trochu uklidnila a nyní je na míči více domácí celek, avšak operuje spíše na polovině hrací plochy.
31'
Krátce před vypršenou půl hodinou hry dokázal Baník vyrovnat a uvidíme, jestli se dostane i k otočení skóre.
29'
A je vyrovnáno! Autorem branky je ONDŘEJ CHVĚJA.
29'
Teď už to hráči Baníku vykombinovali daleko lépe a byla z toho přízemní střela, která skončila vedle pravé tyčky branky Prostějova!
28'
Přihrávka na malé vápno, avšak zde byli jen hráči Prostějova, kteří odehrávají míč do autu.
26'
Domácím se zatím nedaří něco smysluplného vymyslet v útoku soupeře. Ten zatím drží jednobrankové skóre z první minuty zápasu.
24'
Centr mířil na přední tyč, kde byl připraven obránce a ten odkopává míč až k půlící čáře.
23'
Roh pro Ostravu...
22'
Snaha o pas na nabíhajícího hráče Ostravy přečetl stoper a zamezil zajímavé rychlé protiakci.
21'
Hráč Ostravy nabral rychlost a dokázal dlouhý míč ještě zachytit na hrací ploše. Vzápětí se k němu přihnal hráč Prostějova a nekompromisně odehrál míč do autu.
21'
Míč má Bréda a tato útočná akce se domácím hodně nepovedla.
20'
K další akci se již nedostal a u míče je nyní jejich soupeř.
19'
Obránce Baníku odhlavičkoval vysoký centr vyslaný z pravé strany. Prostějov se však stále drží na míči.
17'
Střílený centr nakonec proletěl pokutovým územím Baníku a Prostějov bude vhazovat aut.
16'
Nyní se nám hraje nahoru a dolů, uvidíme, jestli nám to přinese další změnu ve skóre.
15'
Poprvé výrazněji zahrozila i Ostrava, nicméně nadějná přihrávku hráč nedokázal tečovat před brankou.
14'
Na druhé straně zakončovali hosté a Budinský musel zasahovat u své pravé tyčky. Prostějov je zatím ve své útočné fázi nebezpečnější.
12'
Domácí se dostali před branku soupeře, ale vzdušná přihrávka nenašla nikoho dalšího v modrém dresu.
10'
...roh rozehráli do strany a následoval rychlý protiútok Prostějova. Opět dobrá přízemní přihrávka před branku Ostravy. Tentokrát z toho však nebyla druhá branka pro hosty.
10'
Hráči v modrých dresech se však ještě zdržovali před brankou Prostějova a vybojovali si rohový kop...
9'
Ostrava zahrávala centr z levé strany, centr mířil do vápna, ale obrana Prostějova dokázala míč bezpečně odvrátit.
7'
Nyní naopak domácí kombinují s míčem na vlastní polovině a taky mají problémy s napadáním svého soupeře.
5'
Hostující celek začal zápas lépe a nyní drží míč na své polovině a kombinuje. Baník se pokouší napadat.
4'
Prostějovští se nadechovali k útoku, ale nakonec se dopustili faulu na středu hřiště a musí odevzdat míč.
3'
Do útoku se poprvé v zápase dostal i Baník, ale jeho pokus končí nad brankou Prostějova.
1'
Prostějov se ujímá vedení hned v první minutě. Přihrávka z levé strany a obrana Baníku si nestačila pokrýt JAKUBA TEPLÉHO.
1'
Pomalu a jistě se nám rozjíždí zimní příprava prvoligových a druholigových klubů. Některé kluby se budou připravovat v rámci tradiční Tipsport ligy!

Ostrava dnes vyzve druholigový Prostějov. Společně s nimi je ve skupině ještě Karviná a slovenský celek Pohronie. Dohromady jsou čtyři skupiny a z každé skupiny pak postupuje jeden celek do play off. Ostrava je ve své skupině D favoritem. Ta má navíc výhodu domácího prostředí, neboť skupina D se odehraje právě na hřišti v Ostravě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.