UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Midtjylland - 2. dubna 2019   16:00

FC Porto
FC Porto
17' Ndiaye  • 78' Sousa  • 90' Borges
3:0
(1:0)
Midtjylland
Midtjylland
FC Porto
Costa – Esteves, Queirós (C), Leite, Lopes – Torres, Ndiaye, Vieira, Mário (75. Sousa) – Fomakwang (83. Borges), Baró (81. Ferreira)
Meixedo – Matos, Justiniano, Ferreira, Borges, Sousa, Silva
Andrew Dallas – David Doig, Paul O'Neill (vš. SCO)
Centro de Treinos e Formação Desportiva, Vila Nova de Gaia (Porto)
Midtjylland
Olafsson – Dyhr, Sery (C), Bloch (46. Dawa, 90+2. Hansen), Giessing (86. Andersen) – Martis, Madsen (90+3. Hannola), Jensen – Tengstedt, Abubakar (87. Sand), Isaksen
Thorsen – Hansen, Dawa, Sand, Dahl Bagger, Hannole, Andersen

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:19.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Mladíci z Porta si zajistili postup do semifinále UEFA Youth League po vítězství 3:0 nad Midtjyllandem.

Midtjylland nastoupil na domácí Porto ve velkém stylu, ale z aktivní první desetiminutovky nevytěžil jediné zakončení. Poté se dostali ke slovu také mladíci z Porta, kteří svůj nápor proměnili v úvodní branku. Po centru Vieiry se prosadil hlavou Nor Ndiaye. V závěru první půle se činil také hlavní rozhodčí, který rozdal hned několik žlutých trestů.

Po změně stran se dlouho nemohl ani jeden z týmů prosadit. Až s příchodem střídajícího Sousy se domácí dostali k pojišťovací brance. Do otevřené obrany následně v devadesáté minuty pronikl Goncalo Borges a zajistil Portu postup mezi nejlepší čtyřku.
90+3'
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+3'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Madsen, přichází Hannola.
90+2'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Dawa, přichází Hansen.
90+1'
Ferreira byl v souboji s Martisem příliš pozdě, následně dohrál soupeře a je odměněn žlutou kartou.
90'
Porto právě vstřelilo branku!
O postupujících je rozhodnuto! Midtjylland až příliš otevřelo obranu a toho okamžitě využilo Porto! Vieira vyslal do úniku střídajícího GONCALA BORGESE, který si ještě navedl míč do vápna a prudkou ránou pod břevno překonal Olafssona.
90'
Sousa si navedl míč na levou stranu, poté ještě posunul k Ferreirovi. Porto ale svou akci před vápnem soupeře překombinovalo a Sousa ztratil míč.
89'
Angel Torres si pomohl přihrávkou k Ndiayemu, který následně zkoušel vysunout do úniku Borgese, ale míč skončil jen u Olafssona.
88'
Tiago Lopes zastavil rozběhnutého soupeře ještě před půlící lajnou. Hosté se pomalu nadechují k závěrečnému náporu, ale Porto zatím s klidem odolává.
87'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Abubakar, přichází Sand.
86'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Giessing, přichází Andersen.
85'
Fabio Vieira si narazil s Estevesem, následně ale musel krajní obránce přihrávat zpět do středu trávníku k nohám Leiteho s Lopesem.
84'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Porto si hlídá dvoubrankové vedení na útočné polovině trávníku.
83'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Fomakwang, přichází Borges.
82'
S bolestivou grimasou je odnášen z trávníku Taddeus Fomakwang. Domácí budou muset vynuceně střídat svého útočníka.
81'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Baró, přichází Ferreira.
80'
Victor Dawa pořádně naložil na pravé straně Baróovi. Hlavní rozhodčí dlouho neváhal a ihned udělal žlutou kartu.
80'
I další přihrávka do vápna Porta byla nebezpečná. Abubakar se však nacházel až za posledním obráncem a byl odpískán ofsajd.
79'
Hostující hráči se dožadovali odpískání penalty. Na hranici vápna zahrál Leite nejspíše rukou, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
78'
Porto přidává druhou branku dnešního zápasu! Fomakwang přihrál do vápna Baróovi, který se otočil s balonem předložil šanci střídajícímu AFONSO SOUSOVI a ten s přispěním teče bránícího hráče překonal Olafssona.
78'
Po dalším parádním centru z pravé strany hlavičkoval téměř osamocený kapitán Porta Diogo Queirós, ale gól nedal.
77'
Tiago Lopes předvedl pořádně nebezpečný centr z levé strany. Fomakwang už nebyl v ideálním úhlu, ale ještě posunul míč do středu vápna. Hosté ale odvrátili míč na rohový kop.
76'
Bránící Giessing si nechtěl zadělat na problémy a tak raději odkopl balon za postranní lajnu. Porto vhodilo míč do hry, ale poté se museli stáhnout ke středu hřiště.
75'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mário, přichází Sousa.
74'
Diogo Costa sebral balon ze vzduchu po vysokém centru od rohového praporku, následně okamžitě rozehrál a Nikolas Dyhr měl co dělat, aby balon odpálil do bezpečí před unikajícím Baróem.
73'
Nor Ndiaye předvedl povedený pokus nad obrannou zdí, ale míč neměl potřebnou razanci. Olafsson s klidem sebral balon u své tyče do náruče.
72'
Po krátké chvíli v obraně se ke slovu dostalo také Porto. Mário však až příliš dlouho otálel s přihrávkou na spoluhráče až byl faulován.
71'
Z velké dálky posílal míč do vápna Porta Martis. V šestnáctce opravdu zpracoval míč Abubakar, ale tentokrát si nigerijský útočník nepohlídal ofsajdové postavení.
70'
Abubakar si chtěl pomoci v souboji s Máriem tělem, ale hlavní rozhodčí odpískal faul. Hosté se však záhy vrátili k balonu ještě na útočné polovině.
69'
Z místa přestupku centroval do pokutového území Fabio Vieira, hned šest jeho spoluhráčů čekalo na balon marně. Přetažený pas skončil jen vysoko nad brankou.
68'
Esteves vhodil míč do hry, následně byl povalen k zemi Fomakwang střídající Dawou. Domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
67'
Ani s postupujícím časem šancí nepřibývá. Domácí stále drží jednobrankové vedení nad dánským soupeřem.
66'
Náběh Isaksena dokázal na poslední chvíli pokrýt Esteves. Midtjylland pokračoval rozehrávkou rohového kopu, ale ve vápně dominoval Diogo Queirós.
65'
Lopes se sice natlačil před soupeře, ale poté nezaviněně upadl na trávník. Domácí se dožadovali odpískání faulu, ale míč si vzali pro sebe hosté.
64'
Torresovi se nabízeli na pravé straně hned dva spoluhráči do kombinace, ale domácí záložník to vzal na sebe, ale lehkou ránou Olafssona neměl šanci překvapit.
62'
Po řadě nepřesností se balon odrazil k nohám Isaksena. Teprve sedmnáctiletý útočník dánského celku si však neporadil v souboji jeden na jednoho s Lopesem.
61'
Ndiaye schytal pořádně tvrdý úder do holeně od Abubakara. Střelec zatím jediné branky se s bolestivou grimasou zvedá z trávníku a hra může pokračovat.
60'
Po hodině hry vede Porto nad Midtjyllandem stále jen o jednu branku. Domácí jsou po přestávce více u balonu, ale k pojišťovací brance mají stále daleko.
59'
Fotbalisté Porta přehráli soupeře ve střední části trávníku, poté se Mário pokusil vybojovat pokutový kop, ale po lehkém odstrčení hlavní rozhodčí neodpískal penaltu.
58'
Torres si na pravé straně narazil s Estevesem, následně přiletěl do vápna centr, ale Vieira hlavičkoval do středu branky a ještě nedůrazně.
57'
Nor Ndiaye nekompromisně vyhrál hlavičkový souboj s Madsenem, balon se ale odrazil jen k hostujícím fotbalistům. Isaksenova přihrávka do vápna skončila u Costy.
56'
Jensen našel na pravé straně Madsena, který ale následně fauloval Mária, který mu čistě odebral balon. Porto se dostalo s míčem až do vápna, kde ale předvedl nepřesnou ránu Vieira.
55'
Za nakopnutým balonem se hnal domácí Romário Baró. Stoperská dvojice dánského celku ve složení Sery – Dawa však dokázala soupeře odstavit.
54'
Povedený zákrok musel předvést Diogo Costa. Isaksen si posunul míč kolem obránce, poté nadýchaným centrem našel Tengstedta, který ale hlavičkoval jen do Costy.
53'
Nasazení pro změně stran zatím zaostává za prvním poločasem. Porto se tentokrát muselo stáhnout až před vlastní vápno, kde vybojoval faul Isaksen.
52'
Tengstedt přistrčil u postranní lajny Mária. Domácí se rozhodli k rychlé rozehrávce podél pravé strany, ale ani Fomakwang nebyl na takovou situaci připraven.
51'
Nikolas Dyhr dokázal udržet na zádech napadajícího Fomakwanga. Balon následně doskákal až za postranní lajnu a hosté budou moci vhazovat.
50'
Porto získalo míč na útočné polovině. Torresova průniková přihrávka na Vieiru ale neprošla přes zhuštěný prostor těsně před vápnem. Na druhé straně si pomohl faulem Abubakar.
49'
Baró přinutil Giessinga k obrannému odkopu mimo hrací pole, ale pomezní rozhodčí viděl, že se jako poslední dotekl míče právě útočící Baró.
48'
Až od Olafssona museli rozehrávat hosté svou další útočnou akci. Po několika soubojích ve středu pole se ale balonu zmocnil domácí Vieira.
47'
Casper Tednstedt se pokoušel projít po levé straně až do vápna domácího celku, ale zpětnou přihrávkou našel pouze protihráče.
46'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Bloch, přichází Dawa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Jedna nastavená minuta je minulostí a první poločas končí. Lépe naladěni mohou odcházet do šaten domácí hráči, kteří vedou 1:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
V závěru první půle se pořádně přitvrzuje. Žlutou kartu vidí po tvrdém skluzu na Mária také Lukas Giessing.
44'
Angel Torres získal pro domácí volný přímý kop po faulu Seryho. Domácí se opět mohli natlačit před Olafssona, ale dalekonosná rána Mária se do branky nevešla.
43'
Fabio Vieira ztratil míč ve středu pole, následně zastavil Jensena jen výrazným přidržením Romário Baró. Také domácí útočník vidí žlutou kartu.
42'
Elias Olafsson měl lehce potíže se zpracováním balonu. Před napadajícím Torresem ale stačil velmi rychle odpálit balon do bezpečí.
41'
Jibril Abubakar dokázal v silovém souboji přetlačit Leiteho. Domácí se však včas zatáhli do obrany a ještě před vápnem získali míč.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Madsen zkoušel znovu oslovit Abubakara, ale míč se sklouzl znovu jen k domácím obráncům.
39'
Žlutou kartu dostává také hráč Midtjyllandu. Antonis Martis zastavil unikajícího Torrese tvrdým skluzem na třiceti metrech od branky.
38'
S blížícím se závěrem první půle tempo lehce klesá. Ke slovu se dostávají opět hosté, ale Madsenova přihrávka směrem dopředu na Abubakara skončila u Costy.
37'
Isaksen sice putoval do útoku, ale proti dvojici soupeřů ztratil balon. Tengstedt se následně dožadoval penalty, ale rozhodčí byl v dobrém postavení a nechal hru pokračovat.
36'
S Torresem spolupracoval na pravém kraji Esteves. Hosté se následně museli zatáhnout do obrany a dokonce si pomoci nedovoleným zákrokem.
35'
Midtjylland uklidňuje hru ve střední části trávníku. Po několika dotecích u středového kruhu vymyslel jen přetažený centr Jensen.
33'
Po tečované ráně Fomakwanga si mohl Olafsson hodně oddechnout. Balon prosvištěl pouze kolem vzdálenější tyče.
32'
Fotbalisté Porta se hnali do otevřené obrany. Až do vápna doputoval s balonem Joao Mário, ale po zpětné kličce se až příliš ochotně poroučel k zemi.
31'
Teprve šestnáctiletý Tomás Esteves je prvním potrestaným hráčem zápasu. Na pravé straně nepříjemně skluzem sestřelil Martise.
30'
Po půlhodině hry vede domácí Porto nad Midtjyllandem stále jen o jednu branku. Ndiaye se pokoušel najít Mária, ale ten se nacházel až za obráncem.
29'
Antonis Martis bude v pořádku. V doprovodu lékaře ale musí alespoň na malý moment opustit trávník. Domácí mohou pokračovat v útočení.
28'
Právě Oscar Bloch následným odkopem napálil vlastního spoluhráče do nepříjemného prostoru. Antonis Martis musí být na hrací ploše ošetřen.
27'
Sery zaváhal ve vlastním pokutovém území, k balonu se tak téměř bez práce dostal Angel Torres. Ke střele se ale přes Oscara Blocha neprosadil.
26'
Aktivita Porta po vstřelené brance lehce klesá. Domácí kontrolují situaci zdlouhavou kombinací u středového kruhu.
25'
Angel Torres vybojoval na pravém kraji autové vhazování. Rozehrávky se ujal Tomás Esteves, ale domácí se raději zatáhli do kombinace na středu trávníku.
24'
Islandský brankář Elias Olafsson ve službách Midtjyllandu si šel pro balon více k hranici vápna, míč mu nejprve vypadl z rukavic, ale okolo nebyl nikdo z domácích, kdo by zaváhání potrestal.
23'
Domácí fotbalisté pokračovali od rohového praporku. Jako první byl u balonu Oscar Bloch. Následně se ale udrželi na útočné polovině domácí hráči.
22'
Nicolas Madsen fauloval na třiceti metrech od branky Midtjyllandu. Hráči Porta se tak opět mohli natlačit do pokutového území soupeře. Zpětnou přihrávku dokázal zblokovat na rohový kop Sery.
21'
Joao Mário měl před sebou spoustu prostoru pro průnik do vápna, ale devatenáctiletého záložníka zradilo zpracování dlouhého pasu.
20'
Po dvaceti minutách vede domácí celek nad dánským Midtjyllandem o jeden zásah. Úvod sice patřil hostům, ale od desáté minuty už mají míč pod kontrolou převážně hráči Porta.
19'
Porto pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Vieira přihrával na levou stranu, kde byl připraven ke spolupráci Leite. Lopes už ale na další prodloužení akce nedosáhl.
17'
Porto se ujímá vedení! Domácí celek rozehrával rohový kop pouze na krátko. Fabio Vieira nacentroval parádně do pokutového území, kde si udělal prostor k hlavičce NOR NDYAYE a umístěným pokusem nedal Olafssonovi žádnou šanci k zákroku.
17'
Tlak portugalského celku se zvyšuje. Ndiaye přihrával Vieirovi, který ještě centroval do pokutového území, kde se ale prosadil k obranné hlavičce Sery.
16'
Porto se usadilo s míčem pod kontrolou na útočné polovině. Vieirova přihrávka na Fomakwanga byla nezpracovatelná.
15'
Joao Mário měl prostor na levé straně, kličkou více k ose trávníku si ale místo ke střele neudělal. Zblokovanou ránu následně sebral pro sebe Dyhr.
14'
Senegalský záložník Porta Nor Ndiaye vybojoval pro svůj tým míč na Jensenovi. Porto se snad vůbec poprvé dostalo až do vápna, ale střela Angela Torrese do branky nevešla.
13'
Tvrdým faulem se provinil také Lukas Giessing. Domácí ale z místa přestupku rozehráli jen do kombinace, následná přihrávka na Lopese šla znovu mimo hrací plochu.
12'
Právě osmnáctiletý Tiago Lopes vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Domácí však balon ztratili a tak musel sáhnout k taktickému faulu Angel Torres.
11'
Ke slovu se dostávají také favorizovaní hráči Porta. Ndiaye přihrával na levou stranu, kde se rozběhl Tiago Lopes. Balon ale skončil pouze v zámezí.
10'
Giessing vhazoval na pravém kraji, následně se hosté prokousali do pokutového území. Jensen se zkoušel prosadit kolem Leiteho, ale jeho centr skončil jen vedle branky.
9'
Nikolas Dyhr neměl příliš mnoho času na rozehrávku, ale i tak se pokusil vysunout Abubakara. Po pokropeném trávníku však balon sklouzl jen k domácímu brankáři.
8'
Midtjylland vstoupil do zápasu s velkým nasazením. Bloch se pokusil prudkou přihrávkou na levou stranu oslovit Jensena, ale tomu balonu otekl až za postranní lajnu.
7'
S Isaksenem se stačil vrátit do obrany opět Tiago Lopes. Hostující fotbalisté následně rozehrávali vůbec první dnešní rohový kop. Před Costou se však nikdo k zakončení neprosadil.
6'
Gustav Isaksen se pokusil obhodit Lopese, ale klička mu nevyšla podle představ. Lopes se stačil rychle otočit a ještě čistě získal balon pro portugalský tým.
5'
Porto kombinovali na pravém kraji trávníku. Prudká přihrávka do pokutového území měla najít Baróa, ale hrotový útočník domácího celku byl pokryt hned dvojicí soupeřů.
4'
Se Serym si na polovině trávníku narazil Bloch. Midtjylland se ale s balonem pod kontrolou nedostal ani k pokutového území soupeře.
3'
Nejmladší hráč v základních sestavách šestnáctiletý Tomás Esteves byl pod tlakem napadajícího Abubakara. Domácí museli balon pouze odevzdat.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hráči dánského celku. Po ztrátě Martise však mohli jít do prvního útoku domácí fotbalisté.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Úvodní čtvrtfinále UEFA Youth League tak může za několik málo okamžiků začít.

FC Porto: Costa – Esteves, Queirós (C), Leite, Lopes – Torres, Ndiaye, Vieira, Mário – Fomakwang, Baró
Náhradníci: Meixedo – Matos, Justiniano, Ferreira, Borges, Sousa, Silva

FC Midtjylland: Olafsson – Dyhr, Sery (C), Bloch, Giessing – Martis, Madsen, Jensen – Tengstedt, Abubakar, Isaksen
Náhradníci: Thorsen – Hansen, Dawa, Sand, Dahl Bagger, Hannole, Andersen

Rozhodčí: Andrew Dallas – David Doig, Paul O'Neill (vš. SCO).
Midtjylland nehrál klasickou základní skupinu Ligy mistrů, ale do playoff se probojoval přes "část vítězů". V něm nejprve dvakrát porazil 2:1 irské Bohemians. Následně si poradil ve dvou duelech také se skotským Hamiltonem. Do prvního kola playoff vyfasoval dánský celek slavné AS Řím. Italští mladíci sice dotáhli zápas do penaltového rozstřelu, ale v něm neuspěl D'Orazio ani Chierio, naopak všichni čtyři střelci Midtjyllandu byli úspěšní a zajistili dánskému týmu postup. V osmifinále poté Midtjylland zaskočil favorizovaný Manchester United i s Matějem Kovářem v brance. Dvěma góly ve druhém poločase rozhodli Dánové o svém vítězství 3:1.

To mladíci z Porta obhajují loňské semifinále. I letos se velmi lehce prosazovali v základní skupině, ve které postupně přehráli Schalke, Galatasaray i Lokomotiv Moskva. Z prvního místa a s pouhými pěti inkasovanými góly vstoupil portugalský tým do vyřazovací části až v osmifinále. V něm proti Tottenhamu rozhodlo po změně strany, když na branku Torrese navázal ještě Baro.
Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Juniorská Liga mistrů dospěla již do své čtvrtfinálové části. Mezi nejlepší osmičku proklouzlo také slavné Porto, které vyzve v souboji o semifinále dánský Midtjylland.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.