UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : CSKA Moskva - 19. září 2018   13:00

Plzeň
Plzeň
66' Kepl
1:1
(0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
43' Janov
Plzeň
Mařík – Žilák, Míka (C), Hranáč, Svoboda – Pek, Petr (89. Gabriel), Šulc – Selnar (78. Plecitý), Kepl, Pihrt (71. Hezoučký)
Novák – Gabriel, Plecitý, Ruda, Vrba, Hezoučký, Kodýtek
Peter Kralovič – Miroslav Benko, Erik Weiss
Přeštice
CSKA Moskva
Žirikov – Tiknizjan, Karpov, Ignatovič, Zacharov, Jelejev (86. Fjodorov) – Šavinov (46. Konjuchov), Maradišvili (C), Janov (90+2 Rubenis) – Žironkin, Šapovalov (46. Popov)
Edapin – Konjuchov, Avanesian, Fjodorov, Rubenis, Abramuškin, Popov

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního dne se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 20:12.
90+3'
Je dobojováno!

Mladíci Viktorie Plzeň dokázali ve druhém poločase vyrovnat, když se po faulu přesně trefil z pokutového kopu Tomáš Kepl. Viktoriáni byli i blíže k vítězství. Dnes si vypracovali několik skvělých příležitostí, ale ve většině z nich selhali v koncovce. Domácí si tak připisují první historický bod z UEFA Youth League.
90+3'
Zřejmě poslední centr kryje do rukavic brankář Mařík.
90+3'
I hosté mohli rozhodnout utkání ve svůj prospěch, jenže po závaru ve vápně se domácí osvobodili.
90+2'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Janov, přichází Rubenis.
90+1'
Ve druhém poločase hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Denis Plecitý si nádherně obhodil hráče a domácí se ženou za rozhodující brankou.
89'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Petr, přichází Gabriel.
88'
Centr Václava Svobody přelétl všechny, kteří stáli v pokutovém území.
87'
Velká škoda. Pavel Šulc moh přidat druhou branku, ale střelou doprostřed brány jen polechtal rukavice Žirikova.
86'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Jelejev, přichází Fjodorov.
85'
Žironkin nadále zkouší padat jak kaštany ze stromu.
84'
Denis Plecitý vystřelil za vápnem, jeho střelu se snažil tečovat Tomáš Kepl, ten byl ovšem v ofsajdu.
83'
Žironkin zřejmě trefil ruku jednoho z plzeňských, ta ovšem byla u těla.
81'
Utkání se nám přehouplo do poslední desetiminutovky, obě mužstva jsou nadále stejně blízko k vítězství.
80'
Technickou střelou to zkusil z hranice pokutového území Pavel Šulc. Ovšem mířidla si pořádně nesešteloval, jelikož střela skončila nad brankou a Žirikov nemusel zasahovat.
79'
Žironkin ve vápně dokázal obejít dvojici obránců, jeho následná střela z otočky mířila pouze do rukavic Maříka.
78'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Selnar, přichází Plecitý.
77'
Včasným skluzem odvrátil míč do autu Václav Míka.
75'
Centrovaný balon dokázal odhlavičkovat mimo pokutové území Václav Svoboda.
74'
Další obrovská minela Maříka, tomu míč projel mezi nohama a div, že hostující útočník nezakončil do prázdné brány. Domácí brankář nakonec dokázal míč dostat alespoň na rohový kop.
73'
Domácí měli k dispozici další rohový kop, ten rozehrál Pavel Hezoučký pouze do míst, kde byli jen hráči v bílých dresech.
73'
Dnešní utkání sleduje 854 diváků.
72'
Žikonkin opět upadl v pokutovém území, za každou cenu si zkouší vymodlit penaltu, ale ani tentokrát se nepíská.
71'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pihrt, přichází Hezoučký.
70'
A opět standartka, tu nyní rozehraje z pravé strany Lukáš Pihrt.
70'
Hosté se s velkými problémy ubránili. Viktoria nyní sbírá důležité druhé balony.
69'
Ruka hráče CSKA znamená další nebezpečný volný přímý kop pro domácí.
68'
Na druhé straně upadl ve vápně Žironkin, nyní penaltu hlavní rozhodčí nepíská.
67'
Viktoria po zásluze vyrovnává. Začínáme tak od nuly a obě mužstva mají k vítězství stejně daleko.
66'
Plzeň právě vstřelila branku!
V Přešticích máme vyrovnáno! Z pokutového kopu se prosadil TOMÁŠ KEPL střelou doprostřed brány.
65'
Žlutou kartu dostává Karpov (CSKA Moskva).
65'
Z rychlého protiútoku byl Lukáš Pihrt faulovaný Karpovem v pokutovém území. Penalta pro Viktorii!
65'
Žironkin trefil pouze zeď.
64'
Hned o chvíli později hlavní rozhodčí píská nebezpečnou standartní situaci pro CSKA ze střední vzdálenosti.
63'
Tomáš Kepl se probíjel do pokutového území, ovšem nedokázal ani vystřelit, ani přesně přihrát svým spoluhráčům.
62'
Na centrovaný balon Jakuba Selnara si vyskočil Martin Petr, hlavička letěla jen o kousek mimo bránu.
61'
Ostrý faul Konjuchova, domácí rozehrají standartní situaci poblíž jejich lavičky.
60'
Utkání se nyní přelévá ze strany na stranu, ovšem ani jedno z mužstev nedokázalo slibně rozehranou situaci zakončit střelou na branku.
59'
Žlutou kartu dostává Žironkin (CSKA Moskva).
58'
Volný přímý kop rozehrál hezkým centrem přes zeď Pavel Šulc. Bohužel pro domácí, nikdo z nabíhajících hráčů nedokázal míč zasáhnout.
58'
Žlutou kartu dostává Ignatovič (CSKA Moskva).
57'
Skvělý Mařík. Do samostného úniku se dostal Žironkin, ten na domácího brankáře střelou nevyzrál.
56'
Na následný roh si nejvýše vyskočil domácí kapitán Míka.
55'
Hosté to zkusili přímou střelou na bránu, Mařík se na první tyči nenechal překvapit a míč vyrazil na rohový kop.
54'
Žlutou kartu dostává Mařík (FC Viktoria Plzeň).
53'
Velká chyba domácího brankáře, ten si neuvědomil, že je s míčem mimo vápno a na balon sáhl rukou.
52'
Jelejev nekompromisně odkopl balon do zámezí. Vůbec ho asi v tu chvíli nenapadlo, že vedle stadionu vede silnice a málem rozbil projíždějícímu kamionu okénko.
51'
Nadýchaný centr se snašel na malé vápno, kde vyboxoval míč Žirikov.
50'
Rohový kop pro Vitorku.
49'
Hosté roztáhli hru přes celou šíři hřiště. Hráči v bílých dresech mají úplně odlišný vstup do druhého poločasu, než když utkání zahajovali.
48'
Míč už se dostal za postranní čáru, aut pro Viktorii.
47'
Ve druhém poločase měli výkop hráči CSKA, kteří do druhého poločasu provedli hned dvě změny. Hlavní trenér Andrej Akšenov nemohl být s výkonem z prvního poločasu potěšený.
46'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Šavinov, přichází Konjuchov.
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Šapovalov, přichází Popov.
46'
První poločas je minulostí.

Domácí Viktorie byla lepším týmem, výkon byl velmi nadějný, ovšem staré známe pravidlo opět fungovalo. Červenomodří své nadějné situace nedokázali zakončit brankou, zato hostům stačila jedna akce v podání Yanova. CSKA tak půjde do druhého poločasu s jednobrankovým vedením.
45+1'
45+1'
Žironklin čistě zastavený domácím kapitánem Míkou.
45+1'
Nad rámec normální hrací doby rozhodčí přidává jednu minutu.
45'
Domácí se snaží ještě o rychlé vyrovnání. Ve vápně upadl Pavel Šulc, hlavní rozhodčí penaltu nepíská.
43'
CSKA právě vstřelilo branku!
Bohužel se hosté dostávají do vedení a nutno uznat, že nezaslouženě. DANILA JANOV se prosmýkl v pokutovém území mezi hráči, poté už měl snadnou pozici proti Maříkovi.
42'
Šapovalov se neprosadil proti dvojici bránících hráčů.
41'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?
40'
Lukáše Pihrta zradilo zpracování míče, míč doklouzal až na kopačky brankáře CSKA.
39'
Martin Petr nevěděl co s míčem, tak raději zahrál malou domů až k branáři Maříkovi.
38'
Na levé straně hřiště se dostal do úniku Jakub Selnar. Poblíž vápna si míč navedl na střed hřiště, odkud vyslal technickou střelu těsně mimo branku.
38'
Centr Šavinova odkopl až na půlicí čáru Martin Petr.
37'
Karlu Žilákovi míč utekl až za postranní čáru, hosté budou vhazovat poblíž rohového praporku.
35'
Tomáš Kepl místo míče trefil Žakharova.
34'
Diskutabilní zákrok, domácí už se řítili tři na jednoho, hlavní rozhodčí Kralovič nakonec píská útočný faul.
33'
Ostrý skluz Vitalije Žironklina, zákrok nezůstal bez povšimnutí slovenského rozhodčího.
32'
Po dalším rohu opět nebezpečně hlavičkoval Pavel Šulc, brankář Zirikov na svém místě.
31'
Na malém vápně hlavičkoval Pavel Šulc, jeho hlavičku z brankové čáry vyrazil brankář Zirikov.
30'
Centr Žiláka se nakonec kroutil do branky, Zirikov míč vyrazil na rohový kop.
30'
Další akce mladíků Viktorie zastavena útočným faulem na středu hřiště.
29'
Do obrovské šance se dostal na malém vápně Tomáš Kepl. Brankář Zirikov špatným odhadem míč netrefil, ale domácí útočník hlavičkou netrefil prázdnou bránu.
28'
Žlutou kartu dostává Zacharov (CSKA Moskva).
27'
Přetažený centr nenašel vůbec nikoho, domácí brankář Mařík mohl zůstat pro tentokrát v klidu.
26'
Centr Jelejeva zablokoval na rohový kop domácí Žilák.
25'
Pavel Šulc ve vápně vyskočil jako mohl, ale aby se balonu zmocnil, musel by vyrůst ještě o dobrých dvacet centimetrů více.
23'
Maksim Jelejev vyslal střelu z hranice pokutového území, ta ovšem letěla pouze po zemi a branku o dobrý metr minula.
22'
Hostující kapitán Maradišvili nepřesnou přihrávkou jen odevzdal balon brankáři Maříkovi.
21'
Velmi obtížnou malou domů vyslal na svého brankáře Ivan Zacharov, Žirikov si s celou situací poradil bravurně a domácí se nezmohli na nic.
20'
Na levé straně byl zcela sám Karel Žilák, mával na spoluhráče jak mohl, ale přihrávky se nedočkal.
19'
Jakub Selnar chtěl zrychlit hru přihrávkou z první, ta se mu ovšem svezla po noze a hosté si uzmuli míč pro sebe.
18'
Tlak domácích se utišil a pomalu začínají hrozit i hosté. Mnoho času a prostoru měl na pravé straně k centru Maksim Jelejev, domácí se jen tak tak ubránili.
17'
Snad poprvé se dostali hosté do pokutového území, ovšem chvíli na to pomezní rozhodčí mává ofsajd.
15'
Centr Karla Žiláka byl moc dlouhý, na zadní tyči hlavičkoval Lukáš Pihrt v záklonu.
14'
Jakub Selnar centroval na malé vápno, odkud Pavel Šulc hlavičkuje nad bránu.
13'
Velmi slušná příležitost pro Viktorii. CSKA se provnili faulem v blízkosti pokutového území.
12'
Ani z tohoho rohu domácí moc nevymysleli, nejvýše vyskočil hostující Tiknizjan.
12'
Tomáš Kepl se na půli hřiště blýskl efektní patičkou, čímž rozjel rychle útočnou akci, kterou zakončil Lukáš Pihrt. Brankář Zirikov vyráží na rohový kop.
11'
Pavel Šulc se nechal obehrát poblíž rohového praporku, situaci následně řešil faulem.
11'
Ruce plzeňských fanoušků vyletěli poprvé vzhůru, bohužel radost to byla předčasná, jelikož zakončující Jakub Selnar byl v momentě přihrávky v ofsajdu.
10'
Souboj dvou čtrnáctek vyšel lépe pro domácího borce, ten si razantním odkopem nechtěl přidělávat v okolí své branky moc starostí.
9'
Hosté toho zatím moc nepředvedli, k Maříkově bráně se prakticky ještě nedostali. Obrana Viktorie zatím funguje na jedničku.
8'
Velká škoda! Domácí mohli běžet do rychlého protiútoku, ovšem situaci dva na jednoho špatnou přihrávkou pokazil Martin Petr.
7'
Asistent trenéra Pavel Fořt burcuje ze všech sil své svěřence, zatím je výkon českého týmu více než sympatický.
6'
Yanov na pravé straně ubráněný Martinem Petrem.
5'
CSKA se bez větších problémů ubránili, červenomodří si poté pomohli faulem.
5'
Když to nešlo zprava, tak zaútočili domácí na levé straně. Šulcův centr byl sražený na první rohový kop v zápase.
4'
Hezká kombinace po pravé straně, na poslední chvíli balon odkopává do zámezí Ignatovič.
3'
Ani mladíci Viktorie první akci příliš neoslnili, na pravé straně si Tomáš Kepl pomohl útočným faulem.
2'
První nákop hostujících hráčů se příliš nepovedl, ti ovšem budou v akci pokračovat autovým vhazováním.
1'
Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, úvodní utkání skupiny G právě odstartovalo, výkop měli na starosti domácí fotbalisté, jenž hrají v klasických červenomodrých dresech.
1'
Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu, zápas bude co nevidět zahájen.

FC Viktoria Plzeň: Mařík – Žilák, Míka (C), Hranáč, Svoboda – Pek, Petr, Šulc – Selnar, Kepl, Pihrt
Náhradníci: Novák – Gabriel, Plecitý, Ruda, Vrba, Hezoučký, Kodýtek

CSKA Moskva: Zirikov – Tiknizyan, Karpov, Ignatovich, Zakharov, Eleev – Savinov, Maradishvili (C), Yanov – Zhironkin, Schapovalov
Náhradníci: Edapin – Koniuchov, Avanesian, Fedorov, Rubenis, Abramushkin, Popov

Rozhodčí: Peter Kralovič – Miroslav Benko, Erik Weiss.
Soupiska FCVP pro UYL:

Brankáři: Ondřej Bleha, David Edelman, Richard Mařík, Tomáš Novák.
Obránci: Michal Bartůněk, Marek Brož, Dominik Fišer, Šimon Gabriel, Jan Halász, Robin Hranáč, Josef Koželuh, Václav Míka, Denis Plecitý, Martin Šimek, Slavomír Strmiska, Václav Svoboda, Karel Žilák.
Záložníci: Matyáš Kodýdek, David Kraml, Adam Kronus, Tomáš Kuhajda, David Lehký, Marek Patrovský, Jan Pek, Martin Petr, Petr Řezáč, Martin Ruda, Pavel Šulc, Václav Uzlík.
Útočníci: Tomáš Arzberger, Pavel Hezoučký, Pavel Kavka, Tomáš Kepl, Daniel Koranda, Kryštof Krátký, Ondřej Pecháček, Lukáš Pihrt, Jakub Selnar, Lukáš Václavík, Adam Vrba.

Trenéři: Jiří Žilák (hlavní trenér), Pavel Fořt (asistent trenéra), Pavel Průša (trenér brankářů).
Zajímavost dnešního zápasu ohledně střídání:

Na střídačce může mít klub k dispozici klasicky sedm náhradníků a do hry jich může poslat až pět, kvůli střídání ale nesmí přerušit hru více než třikrát. Střídání o poločasové přestávce se do tohoto limitu přerušení nepočítají.
Krásný středeční den z Přeštic, nedaleko Plzně!

Včerejším dnem se naplno rozběhl nový ročník milionářské Ligy mistrů a s ním spojená UEFA Youth League – nejprestižnější mládežnická soutěž pro dorost U19. My se dnes budeme věnovat českému zástupci, viktoria Viktoria Plzeň na stadionu v Přešticích přivítá tým cska CSKA Moskva. Hosté jsou jasným favoritem utkání, ale domácí červenomodří by jistě rádi překvapili a nechtěli by zůstat jen týmem, který rozdává body na počkání.

V soutěži startuje dohromady 64 týmů, které jsou rozděleny na dvě skupiny – UEFA Champions League path a Domestic Champions Path. V první jmenované nastupují všechny týmy, jejichž „áčka“ se účastní Ligy mistrů. V té druhé hrají vítězové jednotlivých dorosteneckých soutěží.

Plzeňští mladíci se můžou těšit na šest atraktivních zápasů, stejně jako A-tým Viktorie mají ve skupině slavný Real Madrid, Italský AS Řím a dnešního protivníka CSKA Moskva.

Plzeňáci už mají za sebou v historii jednu zkušenost s UYL, před pěti lety si zahráli ve skupině také s CSKA Moskva a dále na ně čekali giganti světového fotbalu – Bayern Mnichov a Manchester City. V silné konkurenci si nepřipsali do tabulky ani bod, tak mají letošní rok šanci na reparát.

Dámy a pánové, vítejte u našeho textového přenosu, zápasem Vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.