UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Slavia - 10. prosince 2019   16:03

Dortmund
Dortmund
26' Moukoko  • 34' Moukoko  • 39' Reyna  • 59' Reyna  • 64' Moukoko
5:1
(3:0)
Slavia
Slavia
74' Toula
Dortmund
Unbehaun – Terzi, Schell (84. Kuffour), Ferjani, Göckan – Bakir (68. Khadra), Raschl (C), Pherai (84. Schlüsselburg) – Knauff (89. Rauch), Moukoko, Reyna (89. Amedick)
Schönnenbeck – Knoop, Amedick, Khadra, Schlüsselburg, Rauch, Kuffour
Thorarinsson – Sigurdsson, Sigurdarson (všichni ISL)
Dortmund Brackel Training Ground, Dortmund
Slavia
Markovič – Hošek, Vincour (C), Štětka, Kosek – Červ, Zinhasovič, Křišťan (69. Langhamer) – Douděra (46. Zeronik), Toula, Joao Felipe
Sirotník – Prebsl, Zeronik, Vít, Krobot, Langhamer, Matys

Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1.
Děkujeme vám za pozornost a někdy příště u fotbalu na počtenou.
Slavia tedy ukončila pouť UEFA Youth League. Dnes to bohužel na Borussii nestačilo, mladí slávisté se ale za působení v soutěži nemusí vůbec stydět. Dnešní zápas rozhodl terpve patnáctiletý Youssoufa Moukoko, který nastřílel hattrick.
90+3'
90+2'
Utkání spěje ke svému závěru, slávisté se snažili o poslední ohrožení branky Unbehauna, dnes jim ale není příliš přáno, naopak mohli skórovat domácí, Moukoko se ale nepohodl se Schlüsselburgem.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Julius Rauch.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Maik Amedick.
87'
Po faulu na Koska rozehrál standardní situaci Langhamer, na přední tyči však našel pouze hlavu jednoho z hráčů Borussie, který odvrátil míč daleko od vápna domácích.
86'
Khadra se dostal ke střele, dobrý zákrok si připisuje brankář Slavie Jakub Markovič.
84'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Immanuel Pherai, přichází Felix Schlüsselburg.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julius Schell, přichází Lloyd-Addo Kuffour.
83'
Toula sešlápl nohu Schellovi, který bude potřebovat ošetření, věřme, že to nebude nic vážného.
82'
Borussia Dortmund si s rohovým kopem poradila a odvrátila ho do bezpečí.
81'
Joao Felipe dobře zavřel zadní tyč po centru Langhamera, jeho střela byla sražena obráncem na rohový kop.
80'
Daniel Kosek (SLA) po neodpískaném zákroku na jeho osobu, ze země kopl Knauffa, za oplácení vidí kartónek žluté barvy.
78'
Toula se propracoval až za obranu Dortmundu, dokázal obstřelem překonat i Unbehauna, jeho zakončení ale postrádalo větší důraz a domácí obránci dokázali míč, který směřoval do branky, odvrátit do bezpečí.
77'
Immanuel Pherai (DOR) zboural na půlce Štětku, rozhodčí mu jeho zákroky sečetl a dostává za to od něj žlutou kartu.
75'
Slavia znovu zahrozila, balón proskákal malým vápnem Borussie, Toula ale na míč nedosáhl a nedokázal ho tak zasunout za Unbehauna.
74'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak aspoň malá kosmetická změna skóre ze strany Pražanů. Lukáš Červ se odhodlal k individuálnímu průniku, dostal se až do vápna, kde připravil pozici pro ADAMA TOULU, který již jen uklidil balón do sítě – 5:1.
72'
Ten nemusel zasahovat ani o malý moment později, Toula se ke střele přímo v šestnáctce Borussie neprokousal.
71'
Jakub Zeronik se po individuální akci dostal ke střele, jeho zakončení skončilo ale na obránci Borussie, který zamezil střele v dalším postupu na branku Unbehauna.
69'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Křišťan, přichází Daniel Langhamer.
69'
Moukoko je stále při chuti, nyní si navedl míč z pravé strany na osu hřiště, další branku ale nepřidal, jeho střela totiž zamířila hodně vedle.
68'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Alaa Bakir, přichází Reda Khadra.
66'
Knauff se řítil do další šance z pravé strany, Zeronik se však dokázal rychle vrátit a o míč ho připravil.
64'
Dortmund právě vstřelil branku!
Křišťan byl na polovině faulován, poté však nerozehrál dobře. Borussia se rychle ujala míče a mířila do dalšího brejku. Reyna potáhl míč po levé straně a následně ho propasíroval přesně na volného YOUSSOUFU MOUKOKA, který si připravil míč, z bezprostřední blízkosti propálil Markoviče a zkompletoval hattrick – 5:0.
61'
Utkání je bohužel zřejmě rozhodnuté, slávisté vysouvají blok ještě výše, zatím se však nemohou dostat do žádné zajímavé příležitosti.
59'
Ta se však slávistům vůbec nepovedla. Naopak Borussia vyrazila ke smrtícímu protiútoku do otevřené sešívané obrany. Raschl posunul na polovině hřiště míč skrz Koska na Pheraie, který dále mířil sám na Markoviče, celou situaci navíc dobře doplnil GIOVANNI REYNA, kterému záložník Dortmundu míč posunul. Útočník Borussie přidal poté do odkryté branky druhý zásah v zápase – 4:0.
58'
Až nyní rozhodčí z Islandu odpískal faul Pheraie na Joaa Felipeho, standardní situace pro Slavii z pravé strany.
57'
Sudí začíná trochu pouštět hru, zákorky na Koska ani Bakira jako nedovolené posouzeny nebyly.
55'
Další střela Moukoka, na kterou si však dobře počíhal Markovič a dokázal ji ztlumit na své hrudi, následný dlouhý výkop brankáře Slavie nedokázali hosté na útočné polovině zpracovat.
54'
Daniel Kosek si na vlastní polovině dobře obhodil Bakira, který ho musel faulovat, Slavia bude moct zamířit dopředu.
53'
Slavia se nyní ubránila na hranici vlastního vápna pouze za cenu tvrdého zákroku na hranici faulu, islandský sudí ale nyní nepíská a Pražané mohou pokračovat ve hře.
51'
Další nadějná pozice pro Borusii, Bakir přesnou kolmicí vysunul Raschla, proti němu ale rychle vyběhl Markovič a vrhl se mu pod nohy, odkud nakonec získal míč pro sešívané.
50'
Youssoufa Moukoko se zajímavý sklepnutím snažil vysunout Reynu, ten se ale sám vyhnal ze střeleckého úhlu.
49'
Do šestnáctky Slavie se dostal na ofenzivním výletě Schell, červenobílí jeho snahu o přihrávku dokázali překazit.
48'
Knauff se prezentoval dobrou prácí, dokázal podržet na polovině Slavie míč a navíc vybojoval autové vhazování pro domácí.
47'
Slávisté vysoko napadají, ale mají to velice těžké, Borussia si nic nekomplikuje a pokouší se o dlouhé míče na Moukoka.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Jakub Zeronik.
46'
Druhý poločas začně přibližně v 17:05.
Slavia se tedy bohužel po prvním poločase vzdálila svému snu o postupu do jarní části UEFA Youth League, vinou dvou branek teprve patnáctiletého Moukoka a jedné branky Reyny prohrává. S utkáním ale slávisté mohou ještě něco udělat, času zbývá docela dost, rozdíl ve skóre je ale velký.
45+1'
45+1'
Nyní nám planou emoce na stadionu Borussie, žlutou kartu za nesmyslné dohrání Göckana dostává Martin Douděra (SLA), v následné mele si poté vysloužili žlutou kartu také Lukáš Červ (SLA) a Göckan (DOR).
45'
Nedžad Zinhasovič (SLA) přidržel v postupu směrem na branku Slavie Raschla, oprávněná žlutá karta také pro slávistického středopolaře.
43'
Fanoušci Slavie vytrvale podporují juniory červenobílých barev, ti jsou však nyní opaření průběhem zápasu.
42'
Tvrdý zákrok Bakira (DOR) na Hoška je oceněn žlutou kartou.
41'
Další roh Borussie Dortmund dokázal hlavou odvrátit kapitán Vincour, slávisté se obratem snažili dostat do úniku, Joao Felipe se ale dostal mezi přesilu soupeře a o balón přišel.
39'
Tak to je zlé, s mladými slávisty to nevypadá vůbec dobře. Pherai se dostal až do šestnáctky Slavie, kde zpozoroval ze druhé vlny nabíhajícího GIOVANNIHO REYNU, který i přes dostoupení od stopera Štětky dokázal přesně mezi nohama Markoviče poslat míč do sešívané sítě – 3:0.
38'
Slávisté se nemůžou v posledních vteřinách příliš dostat do hry a jsou převážně pod tlakem.
36'
Obrana Slavie je nyní až trestuhodně průstupná, další střílený centr Moukoka ale naštěstí jen proletěl malým vápnem Slavie.
34'
Velká škoda pro Slavii. Další rychlou brejkovou situaci dokázali mladí hráči Borussie sehrát naprosto přesně a po posunutí Reyny se přesně trefuje levou nohou pod brankářem Markovičem podruhé v zápase YOUSSOUFA MOUKOKO – 2:0!
33'
Ansgar Knauff (DOR) na levé straně Slavie tvrdě zajel do pronikajícího Koska, žlutá karta od islandského sudího ho však nemine!
32'
Další nepřesnost na hranici vápna ze strany Slavie, Reyna se pod tlakem Hoška dostal ke střele, kterou jen s vypětím všech sil dokázal udržet před brankovou čárou Jakub Markovič.
31'
Pražané nyní nedokázali dobře odhlavičkovat dlouhý míč od Unbehauna a trochu si zavařili, rohový kop pro Borussii.
30'
Další průnik Joaa Felipeho, toho ale zradila stabilita a brazilský křídelník bez cizího přičinění skončil na dortmundském trávníku.
29'
Odpověď mohla přijít velice brzo, centr z pravé strany ale nedokázal do branky usměrnit Toula, ani na zadní tyči dobíhající Joao Felipe!
28'
Moukoko na polovině hřiště fauloval Štětku, rozehrávat budou slávisté, kteří nyní potřebují vyrovnat, aby postupovali oni, času je ale ještě dost.
26'
Tak pozor! Borussia se z ničeho nic dostává do vedení! YOUSSOUFA MOUKOKO dostal nějakých pětadvacet metrů od branky trochu volného prostoru a skákavý míč z voleje poslal přesně za Markoviče, který si sice na míč sáhl, avšak ho nedokázal již vyrazit mimo. Balón byl ještě možná tečovaný jedním ze slávistů, to však nic nemění na tom, že domácí vedou – 1:0.
25'
Ani tentokrát ale nebyla hostující Slavia úspěšná, navíc o malou chvíli později byl faulován právě Bakir, takže balón zůstane v následujících vteřinách na kopačkách domácích fotbalistů.
24'
Adam Toula znovu mířil dopředu, Bakir ho ale jasně rukama fauloval, další standardní situace pro Slavii.
23'
Lukáš Červ zastavil postup Baikra faulem, následný míč do vápna Slavie si dokázal pohlídat Markovič, který stáhl centr do svých rukavic.
22'
Slavia dobře přesunula těžiště hry do levé strany na volného Koska, který se po kombinaci s Felipem dostal k centru, Borussie ale tuto sešívanou zbraň zatím dokázala vždy zneutralizovat.
20'
Červenobílí jsou zatím jistější na míči, vypadá to, že hráče Borussie trochu svazuje nervozita z důležitého duelu, to se rozhodně nedá říct o slávistech, kteří pokračují v atraktivní ofenzivní snaze o ohrožení branky Borussie Dortmund.
19'
Ferjani ale bude v pořádku, sice se mu počínání útočníka Slavie nelíbilo, rozhodčí ale k udělení trestu pro sešívaného hráče nepřikročil.
18'
Na hrací ploše po souboji s Toulou skončil stoper Ferjani, kterého útočník Slavie zřejmě zasáhl do obličeje, rozhodčí po chvíli přerušil hru.
17'
Pražané následně rozehrávali dva rohové kopy, brankář Dortmundu si i přes malé problémy dokázal s oběma z nich poradit.
16'
Velká šance Slavie, za obranou Borussie vyplaval nikým nehlídaný Adam Toula, který si prvním dotykem připravil míč na pravačku, brankář Unbehaun ale dokázal hrotovému útočníkovi Slavie zmenšit úhel a vyrazil míč na roh.
14'
Po rohovém kopu Slavie šli ale pardoxně do útoku hráči Dortmundu, Moukoko připravil pozici Göckanovi, jehož přízemní pokus dokázal znovu zablokovat dobře stojící David Štětka!
14'
Slavia si vybojovala po standardce rozehrané Joaem Felipem rohový kop.
13'
Adam Toula mířil dopředu, ale stoper Ramzi Ferjani (DOR) se mu dostal do dráhy běhu a fauloval ho, rozhodčí ukazuje obránci Borussie žlutou kartu!
12'
Slavia má v tréninkovém areálu Borussie Dortmund velkou podporu, slyšet jsou téměř pouze fanoušci červenobílých barev.
12'
Centr Nedžada Zinhasoviče našel hlavu Lukáše Červa, jeho nedůrazné zakončení ale schoval do rukavic brankář Unbehaun.
11'
Zinhasovič byl v zajímavé pozici dohrán Pheraiem, sudí odpískal nedovolený zákrok a zajímavou standardní situaci pro Slavii.
9'
Od rohového praporku nasměroval míč na kapitána Raschla Pherai, zřejmě šlo o nacvičený signál, kapitán Borussie ale nedostal prostor ke střele z první, jelikož ho slávisté dokázali rychle dostoupit.
8'
Knauff se dostal do zakončení uvnitř šestnáctky Slavie! Jeho pokus dokázal srazit na roh stoper Štětka!
7'
Po tvrdém souboji Moukoka s Křišťanem skončili oba hráči na trávníku, oba hráči ale budou v pořádku a budou moci pokračovat nadále ve hře.
6'
Nyní slávisté zaměstnali obranu Borussie z levé strany, Joao Felipe se prokousal až k centru, který ale hráči Dortmundu dokázali odkopnout mimo šestnáctku.
5'
Slavia rychle rozehrála míč do křídla, Douděra našel v tandemu naběhnutého Hoška, který spěšně posílal balón centrem do vápna, obrana Dortmundu dokázala míč odvrátit do bezpečí.
4'
Kamera nyní míříla na Martina Hyského, který pamatuje poslední vítězství dospělého mužstva Slavie v evropských pohárech nad německým soupeřem, Slavia v Poháru UEFA v roce 1995 porazila Freiburg.
2'
Hošek se čelem k brance Slavie na polovině dostal do lehkých problémů, Bakir ho totiž dobře napadal, krajní bek Slavie si pomocnou přihrávkou na svého spoluhráče dokázal poradit.
1'
Pozor, Moukoko se po rychlé kombinaci dostal sám před Markoviče, ten dobře zasáhl, avšak veškeré vzrušení bylo zbytečné, asistent sudího totiž odmával ofsajdové postavení.
1'
Výkop obstarali slávisté, kteří se ale kombinací ihned dostali trochu pod tlak, Markovič tak musel volit pouze dlouhý nákop na polovinu domácí Borussie, která se vzápětí ujala míče.
1'
V sestavě Slavie i brankář Markovič, který nahrazuje oproti zápasu s Interem v brance červenobílých Sirotníka, což je jediná změna v sestavě Slavie.
Oba celky již jsou na hrací ploše, za malou chvíli začínáme!

Borussia Dortmund: Unbehaun – Terzi, Schell, Ferjani, Göckan – Bakir, Raschl (C), Pherai – Knauff, Moukoko, Reyna
Náhradníci: Schönnenbeck – Knoop, Amedick, Khadra, Schlüsselburg, Rauch, Kuffour

SK Slavia Praha: Markovič – Hošek, Vincour (C), Štětka, Kosek – Červ, Zinhasovič, Křišťan – Douděra, Toula, Joao Felipe
Náhradníci: Sirotník – Prebsl, Zeronik, Vít, Krobot, Langhamer, Matys

Rozhodčí: Thorarinsson – Sigurdsson, Sigurdarson (všichni ISL).
To samé ovšem platí pro Slavii, která poslední dva zápasy také dokázala dovést do vítězného konce. Nejprve po výborném výkonu v Barceloně rozhodl v závěru o výhře 3:2 Adam Toula. Domácí vítězství 4:1 s Interem poté režíroval hattrickem Joao Felipe, který je také nejlepším střelcem sešívaných v UEFA Youth League se čtyřmi přesnými zásahy.
Borussia momentálně drží dvouzápasovou neporazitelnost. Po domácí výhře 2:1 s Interem Milán vyhráli mladíci z Dortmundu i stejným poměrem v Barceloně. Střelecky tým táhne více hráčů. Dvě branky mají na kontě Giovanni Reyna, Tobias Raschl a Ansgar Knauff.
Borussia a Slavia mají v tabulce devět bodů, oba celky tedy čeká přímý souboj o postup. Do tohoto zápolení už nemůže promluvit FC Barcelona, která se s pouhými třemi body krčí na poslední místě tabulky F.
První vzájemné utkání

SK Slavia Praha – Borussia Dortmund 1:0
Branky:
55. Joao Felipe
SK Slavia Praha: Markovič – Douděra, Matys, Štětka, Kosek (C) – Červ, Křišťan, Zinhasovič – Joao Felipe (76. Vaněk), Toula, Zeronik (76. Hroník)
Borussia Dortmund: Hawryluk – Gockan (88. Rauch), Knoop, Ferjani, Terzi – Bakir (66. Aydinel), Raschl (C), Hetemi (46. Gürpüz) , Reyna – Pherai (66. Knauff), Moukoko
Je to tady! Boj o postup do jarní části UEFA Youth League vrcholí. Devatenáctka Slavie se představí na půdě Borussie Dortmund a na rozdíl od mužského týmu z Edenu je ještě ve hře! Mladíci v červenobílých barvách potřebují v utkání uhrát minimálně remízu, která by je posunula do další části mládežnické Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.