1. FUTSAL liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Slavia - 2. března 2018   20:00

Plzeň
Plzeň
14' Sláma  • 28' Holý
2:1
(1:1)
Slavia
Slavia
13' Homola
Plzeň
Bartůněk (14. Němec) – Holý (C), Vnuk, Sláma, Abrham – Slavík, Křemen, Štrajt, Havel – Rozboud, Koc, Künstner
Gryc – Dragoun
SH Slavia VŠ Plzeň
Slavia

Plzeń a Slavia sehráli vyhecované utkání. A třeba se ještě potkají ve čtvrtfinále play-off. Zejména Tomáš Vnuk si jasně říkal o druhou žlutou kartu. Ale nedostal ji. Plzeň přišla o Michala Bartůňka. Z tohohle zápasu má tři body po parádních nůžkách Slámy. Vítěznou trefu obstaral zleva Holý po nahrávce Štveráka pod sebe.
40'
Štverák podržel míč na levé straně. Po něm směřovala nahrávka dozadu k Němcovi.
40'
Holý poslal míč do Směřičky. Další aut.
40'
Plzeň získala aut z poloviny hřiště a bere si timeout.
40'
Powerplay Slavie není vůbec povedená. A k hře bez brankáře o Vánocích proti Spartě to má hodně daleko.
40'
Od Vnuka šel míč do zámezí. Aut pro hosty.
39'
Slavia si zatím v powerplay jen nahrává a Němec je bez zásahu.
38'
Vnuk vystřelil z půle těsně vedle levé tyče prázdné branky.
38'
Vnuk se drží za obličej. David Frič i už myslel, že Plzeň bude po souboji na polovině hřiště kopat desítku. Inu, sudí odpískal čtvrtý faul Plzně a na nervové soustavě plzeňského kouče to bylo vidět.
37'
Plzeňským pomohla levá tyč z pohledu střelce.
37'
Novotný je pátým hráčem hostů. Slavia jde do powerplay.
36'
Vnuk byl možná stržený na pivotu Směřičkou, ale uvědomil si, že už kartu má. Takže vše nechal bez komentáře.
36'
Holý zleva zakončoval na přední tyč. Tam se hráč Slavie nedotkl míče rukou. Penalta to nebude.
36'
Plzeň a Slavia to mají horké. A do toho 4:52 před koncem zapsal Míča podražením Abrhama pátý faul Slavie a také dostal žlutou kartu.
34'
A navíc jmenovaný borec na hřišti i v soukromí zvedl hlavu. Našel na levé straně Abrhama, ale Žežulka si pohlídal prostor mezi vlastníma nohama.
34'
Štrajt má možná dnes nejvíce střel ze všech. Jenže jeho levačka zatím není přesná.
34'
Vnuk si důrazem a provokováním soupeřů koleduje o druhou žlutou kartu v zápase.
34'
Štrajt s Vnukem nenašli společnou řeč. Převaha tří na jednoho po chybě hostů v rozehrávce byla pro ně nedostatečná.
33'
Po hře Slavie rukou to je na fauly 3:4.
33'
Vnuk nepatří mezi oblíbence soupeře. Naposledy se tak trošku vysmál do úst Turkovi.
32'
Po souboji Vnuka versus Směřička si domácí hráč myslel, že nefauloval. Hostující že fauloval. A tak z toho byla krátká diskuse.
32'
Plzni potřetí v zápase pomohla branková konstrukce. Tentokráte břevno proti střele Novotného zprava.
31'
Němec schoval zakončení Graciana hlavou do koše a posléze výhozem našel Slavíka. Tomu utekl balón.
30'
Teď ovšem viděli faul na jednoho z hráčů Plzně při přechodu do útoku, takže 3:3 na fauly.
30'
Rozmohl se nám tady takový nešvar. Rozhodčí přehlížejí fauly na obou stranách.
30'
Krstevski narval míč zleva po přečíslení nad branku.
29'
Štrajt vypálil zleva proti přesile zleva na přední tyč do pravé nohy Žežulky.
28'
Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
Tomáš Štverák nahrával zleva pod sebe a MICHAL HOLÝ křížem do delšího dolního rohu branky dostal domácí do vedení. Asistence: Tomáš Štverák.
28'
Štverák nahradil Křemena v první čtyřce ve druhém poločase. V první půli trenér béčka vůbec nehrál.
27'
Štverák faulovaný na polovině hřiště. Na fauly 3:2. Tohle vypadá na desetimetrový kop ve druhém poločase.
27'
Vnuk má velké nasazení a začíná projevovat emoce. Je vidět, jak nemá rád prohry.
26'
Další faul Vnuka, ale druhá žlutá karta pro domácího hráče to není.
26'
Vnuk (IO) fauloval unikajícího Novotného a dostává žlutou kartu.
26'
Po rozehrávce autu zakončoval Holý zleva vedle bližší tyče.
25'
"K***a, co to je za faul?!" Plzeňský Havel nevěří, že udělal první nedovolený zákrok Plzně ve druhém poločasu.
24'
Němec vyběhl daleko z branky a pomohl si hlavou proti Turkovi.
24'
Turek poslal míč zleva do bližšího horního rohu branky. Následovaly výborné ruce Němce.
23'
Slavík po zemi marně hledal na zadní tyči Havla.
23'
Homola fauloval Slavíka, první faul druhé půle.
23'
Křemenovi odskočil míč a aut z poloviny hřiště vzal Homola. Posléze neprošel přes soupeře Turek.
22'
Holý si počínal důrazně, ale čistě. Slavia i tak pokračovala až na polovinu hřiště.
21'
Slavia si zahrála s Plzní na vlastní polovině hřiště a posléze po ztrátě míče zastavila na středu Vnuka.
21'
Po rozehrávce Vnuka a Slámy začala druhá půle.
21'
Druhý poločas začne přibližně v 21:10.
První půle nabídla dvě nastřelené tyče. Slavia nakonec šla do vedení trefou Homoly na zadní tyči. Parádní nůžky Zdeňka Slámy zajistily srovnání. Nicméně, Interobal přišel o Michala Bartůňka. Utkání již musí dochytat Lukáš Němec.
Akumované fauly v prvním poločase: 5:4.
20'
20'
Křemen se z levé části vápna neprosadil.
20'
Není se čemu divit, že tempo hry není světové. Plzeň má na hřišti první čtyřku.
19'
Po autu Vnuka střílel Sláma zleva po zemi vedle delší tyče.
19'
Žežulka nepustil nohama k zakončení Vnuka z pivota.
18'
Už se opět hraje. Plzeň teď ovšem musí být myšlenkami především s Bartůňkem.
18'
Ale podstatnější je, že Michal Bartůněk nevypadá vůbec dobře a musí být na nosítkách odvezen z haly.
18'
2,5 minuty před koncem poločasu udělal Křemen rukama na polovině soupeře pátý faul.
18'
Sláma hraje výborně a patří k tomu nejlepšímu, co dnes pobíhá na hřišti. Ostatně, Sláma působil ve Spartě, takže motivace mu nechybí.
17'
Po faulu Novotného na Slavíka zcela mimo hru neviděl hráč hostů překvapivě kartu. Na fauly 4:4.
17'
Směřička před sudím Dragounem nefauloval Štrajta.
16'
Štrajt a Graciano ukázali vzájemný respekt k tomu druhému po souboji jeden na jednoho. Michal Štrajt jasně dal najevo, že dokáže mít příkladné a příjemné vystupování v soukromí i na hřišti.
16'
Trošku nepochopitelně neodpískal sudí Dragoun pátý faul Plzni. Přitom Slavík dohrál Žežulku nohou ve vápně.
15'
Bartůněk je v péčitří lidí. Byla to věc mimo hlavní dění hry v době, kdy Plzeň srovnala.
14'
Střídání v týmu SK Interobal Plzeň: ze hřiště odchází Bartůněk, přichází Němec.
14'
Následně musí být ošetřený Bartůněk. Načež kulhá a je to jisté. Zřejmě po zakončení slávistického pivota si domácí gólman ublížil a do branky musí Lukáš Němec. Bartůněk je podruhé v této sezóně zraněný.
14'
Po nahrávce Vnuka předvedl ZDENĚK SLÁMA na hraně vápna parádní nůžky a do dolní poloviny branky srovnal. Asistence: Tomáš Vnuk.
14'
Plzeň sevřela soupeře. Sláma zakončil zleva do gólmana.
13'
Vnuk našel nohu Holého na levé straně. Domácí kapitán narval balón do bližšího horního rohu branky. Žežulka zasáhl rukama.
13'
Timeout pro Plzeň.
13'
Po faulu Slavíka na Homolu má Interobal čtyři fauly.
13'
Slavia právě vstřelila branku!
Po chybě Křemena rozehrál aut zleva Směřička dlouhým křížem na zadní tyč. JAN HOMOLA netrefil míč čistě, ten chytil velkou faleš, ale nakonec skončil v síti. Asistence: Martin Směřička.
12'
Díky Novotnému měla Slavia roh zprava. Po něm Bartůněk nezasahoval.
12'
Sláma šel do dvou hráčů. Ztratil míč. Načež přečíslení zakončil Graciano zprava na druhou tyč, kde Směřička minul z úhlu branku.
11'
Tvrdá Směřičkova střela zleva byla umístěna o přední tyče.
10'
Míča moc dobře věděl, že v případě, že Abrham nahraje pod sebe, tak přihraje podruhé Bartůňkovi, tak se bude kopat nepřímý kop a získal tak presinkem aut.
10'
Dva pokusy Slavíka zprava po nahrávce Havla, první zablokoval Graciano, druhý jiný hostující hráč.
9'
Brychta nedosáhl na míč na pravé straně nohou před Slavíkem. Kontr ukončila ztráta Abrhama.
9'
K překvapení Plzně nebyl Slavík faulovaný Homolou. Posléze chyboval Turek.
8'
Po přihrávce pod sebe šla Abrhamova střela zprava z první nad branku.
8'
Ale Slavia dorovnává na 3:3 po faulu při přechodu do útoku v podání Plzně.
8'
Havlova tvrdá hra znamená, že Plzeň má třetí faul.
8'
Brychta vypálil zprava sám před brankářem do zadní tyče. Svojí střelu chtěl poslat do dolního rohu branky.
7'
Zřejmě Křemen vystřelil do levé nohy gólmana a vyskakující Sláma se nedostal k dorážce hlavou z vápna.
7'
Zřejmě Směřička zablokoval střelu Slámy na roh zprava.
7'
Utkání je celkem vyhecované. Náboj mu nechybí.
6'
Míča šikovně otřel míč o soupeře. Plzeň ovšem vytáhla presink. Tím pádem má Vnuk aut.
6'
Vnuk nahrával pod sebe. Sláma mířil zleva do bližšího horního rohu branky, kde byly ruce Žezulky.
6'
Směřička vidí žlutou kartu za to, že nepovolil domácímu Vnukovi rozehrát aut.
5'
Na druhé straně také karta pro slávistu Novotného. Avšak nikoliv za faul.
5'
Abrham to přehnal s důrazem zprava proti Směřičkovi. Ten to pořádně schytal a domácí hráč vidí žlutou kartu za faul na polovině hřiště.
5'
Havel hraje zatím s nasazením a důrazem. To není překvapivé.
4'
Vzápětí byl Abrham na polovině hřiště podražený Homolou.
4'
Po chybě Abrhama v rozehrávce udělal Havel první faul zápasu, a sice na vlastní polovině.
3'
Po hostující chybě v rozehrávce zmenšil Žezulka dobře úhel Křemenovi a pomohl si i nohama.
3'
Vnuk presoval proti Brychtovi. Ten připravil míč na levou stranu pro Homolu, ale Bartůněk měl pokrytou přední tyč.
2'
Slámovi hrozilo, že si dvakrát nahraje s gólmanem a vše hasil Křemen. Vzápětí tvořil hru Vnuk.
1'
Odražený míč usměrnil Směřička zleva tak ze sedmi metrů vedle přední tyče.
1'
Po nahrávce zprava byl Sláma sám před gólmanem. Střlel ovšem nad branku.
1'
Žežulka našel hruď Graciana, toho ubránil Křemen.
1'
Směřička a Graciano měli výkop.
1'

SK Interobal Plzeň: Bartůněk (Němec) – Holý (C), Vnuk, Sláma, Abrham – Slavík, Křemen, Štrajt, Havel – Rozboud, Koc, Künstner

SK Slavia Praha: Žežulka (Tetour) – Brychta, Krstevski, Směřička, Novotný, Graciano, Turek, Arsovski, Homola (C), Míča, Hájek

Rozhodčí: Gryc – Dragoun.
Delegace
Hlavní rozhodčí = Leoš Gryc
Asistent rozhodčího = Radek Dragoun
Delegát = Michal Chyba
Vzájemný zápas z letošní sezony
18. 11. 2017 SLA – IOP 5:6 (Plzeň vyhrála gólem v poslední minutě)
Slavia je svým způsobem černou můrou pro Plzeň. Na jaře totiž tento tým vyřadila ve čtvrtfinále poměrem 3:1 na zápasy. Interobal pouze dokázal snížit za stavu 0:2 doma, ale v hlavním městě už se radoval soupeř.

Ve spjatosti se Slavií se poslední dobou mluví hlavně o zájmu Antonína Hrdiny a jeho touze hrát za rivala ze Sparty. Ostatně do Sparty člen širšího reprezentačního kádru po sezoně přestoupí. Tak či onak, Slavii patří v dnešním střetnutí na západě Čech pozice papírového outsidera.
Plzeň naposledy doma porazila Teplice poměrem 9:3 a aktuálně drží třetí pozici v ligové tabulce. Do hry se navíc vrátil reprezentant Michal Holý. Ten tvoří základ Interobalu ještě například s Tomášem Vnukem.

Brankářskou jedničkou je nadějný Lukáš Němec. Ten má dle dostupných informací krátkou paměť po inkasovaných gólech. Západočech vede v letošní sezoně trenérská dvojice David Frič – Petr Kučera. Především Frič je považován za jednoho z nejlepších koučů u nás. Ostatně, i díky němu přišli do Plzně před sezonou Jan Křemen či Zdeněk Sláma z pražské Sparty.
Hezký večer z Plzně, kde se místní Interobal střetne v rámci futsalové VARTA ligy s pražskou Slavií. Začínáme ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.