Házená - Extraliga muži - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Hranice - 7. března 2020   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
2' Donoso  • 2' Hanus  • 6' Brito Benítez  • 9' Donoso  • 12' Brito Benítez  • 13' Brito Benítez  • 15' Magdiel  • 20' Donoso  • 21' Hanus  • 24' Petřík  • 26' Hanus  • 27' Donoso  • 29' Donoso  • 31' Doležel  • 35' Jonák  • 36' Jonák  • 37' Bukovský  • 38' Fulnek  • 42' Petřík  • 45' Brito Benítez  • 47' Jonák  • 48' Fulnek  • 54' Bukovský  • 55' Bukovský  • 56' Bukovský  • 57' Fulnek  • 59' Magdiel  • 60' Magdiel
33:29
(13:13)
Hranice
Hranice
4' Brož   • 10' Magrla   • 11' Indrák   • 14' Magrla   • 16'    • 17' Magrla   • 18' Magrla   • 19'    • 22' T. Mlotek   • 22' T. Mlotek   • 25' T. Mlotek   • 28' Magrla   • 30' Magrla   • 32' T. Mlotek   • 34' T. Mlotek   • 37'    • 38' Indrák   • 39' Indrák   • 41' T. Cáb   • 43' Magrla   • 46' Piwko   • 51' Magrla   • 52' Magrla   • 52' Brož   • 53' T. Mlotek   • 56' Indrák   • 59' T. Mlotek
Kopřivnice
Žingor, Chalupa – Střelec, Karban, D. Zima, Jan Gřes, Petřík, Holbein, Tkadleček, Polcar, Fulnek, Magdiel, Jonák, Doležel, Škarpich, Donoso, Brito Benítez, Hanus, Bukovský.
Hranice
Klement, P. Kleisl, Štolcar, Kučerka – Mucha, Menšík, Magrla, Polášek, Brož, Padalík, T. Mlotek, T. Cáb, Bechný, Andrš, Tůma, Hub, Piwko, Indrák, Kozlovský, Jan Šmíd, Fulneček, Cabák, Pernička, David.

KH ISMM Kopřivnice – TJ Cement Hranice 33:29 (13:13)

V průběhu první patnáctiminutovky se domácí házenkáři Kopřivnice odtrhli na rozdíl tří branek, ale houževnatě hrající soupeř dokázal v 18. minutě srovnat a od té doby to byl boj o každou branku. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 13:13. Lepší vstup do druhého poločasu zažili opět kopřivničtí házenkáři, kteří po většinu času drželi těsné vedení. Deset minut před koncem dokázali domácí utéct do rekordního pětibrankového vedení, hosté však nesložili zbraně a po rychlé čtyřbrankové šňůře se dostali na dostřel. Závěrečné minuty druhého poločasu však opět lépe zvládli domácí, kteří nakonec oslavili čtyřbrankové vítězství v poměru 33:29.

Nejvíce branek: Petřík 7, Bukovský 5, Hiraldo a Donoso po 4 – Magrla 11, Mlotek 7, Indrák 5. Vyloučení: 6 (ČK Polcar):7. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/1. Diváci 830. Rozhodčí­: Špunar, Šlezingr.

Miroslav Bartoň, trenér TJ Cement Hranice: „Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství, možná tak půjdou do play-off ze čtvrtého místa, což byl jejich dnešní cíl. Naší snahou bylo získat potřebný bod k tomu, abychom měli jistotu play-off, což se nakonec nepovedlo. Myslím si, že v úvodu zápasu jsme byli zbytečně nervózní, když jsme neproměnili tři nebo čtyři vyložené šance. I úvod druhého poločasu nám moc nevyšel, i když jsme bojovali a sedm minut před koncem jsme se dostali na jednu branku, ale v závěru jsme měli hodně vyloučení a to nám nějak nepomohlo. Soupeř už si utkání takticky pohlídal a vyhrál zaslouženě."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Pro nás to bylo důležité utkání, protože jsme měli teoretickou šanci dostat se až na třetí místo, ale víme, že dnes Nové Veselí padlo v Zubří, takže hrajeme o čtvrté místo s Karvinou. Dnes jsme vyhráli, cíl jsme splnili, ale dostali jsme 29 branek, což by nemělo být, protože náš cíl je 25 branek za zápas, takže tady úplná spokojenost není. Dnes to byl bojovný zápas, ve kterém jsme ale nasekali spoustu chyb oproti normálu. Toho se do příště musíme vyvarovat. Je pozitivní, že i s tolika chybami jsme byli schopni proti silným Hranicím zápas uhrát, takže klobouk dolů. Dnes nám dobře zachytal i Marek Žingor. Ve druhém poločase jsme nechávali střílet spojky a Marek si to pohlídal, takže i to byl velký důvod toho, že jsme dnešní body uhráli, takže spokojenost.“
60'
Nezastavitelný portorický reprezentant Hector Hiraldo dokázal z půlky hřiště doběhnout až k brankovišti a stává se autorem poslední branky dnešního utkání, ve kterém Kopřivnice poráží Hranice 33:29.
60'
Hosté zakončili svůj útok sedmimetrovým hodem! K exekuci zmíněné sedmičky se postavil Magrla, který se nemýlí.
59'
Hector Hiraldo se z devítky dokázal šikovně proháčkovat až na brankoviště, kde už neměl žádný problém se zakončením.
59'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Tomáš Mlotek).
59'
Na rozdíl pěti branek zvyšuje v závěru utkání Marek Bukovský! Domácím vítězství již neuteče!
57'
Fulnek dokázal zbourat vše, co bylo před ním a z šesti metrů už neměl problém s úspěšným zakončením.
56'
Marek Bukovský zůstal osamocený u brankoviště a trefuje se ránou k tyči.
56'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Michal Indrák).
55'
Marek Bukovský se prosazuje technickou střelou přes prsty.
54'
Důležitou branku přidává za domácí Bukovský.
53'
Hostům se po čtyřbrankové šňůře podařilo snížit na rozdíl jediné trefy!
52'
Na rozdíl dvou branek snižuje Brož! Domácí lavička si žádá oddechový čas.
52'
Zaváhání domácích trestá Magrla brankou z rychlého útoku.
51'
Magrla se prosazuje z křídla technickou střelou přes prsty.
50'
Hosté si berou oddechový čas.
49'
Za faul v brankovišti měli domácí k dispozici sedmimetrový hod, který proměnil dnes stoprocentní Petřík.
48'
Jaromír Petřík proměňuje sedmimetrový hod.
48'
Patrik Fulnek posílá z prostoru spojky domácí do tříbrankového vedení.
47'
Hostující obrana nedokázala na křídle uhlídat Jonáka, který zakončil svůj střelecký pokus přesnou trefou.
46'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Luděk Piwko).
45'
Benítez vyhrál na pivotu přetahovanou s obranou hostů a trefuje se za záda Kučerky.
44'
Na dvě minuty je vyloučen hráč domácího celku Jaromír Petřík.
43'
Hosté poslali do trháku Magrlu, který se nemýlí.
42'
Další kopřivnická branka a znovu je u toho Petřík.
41'
Technickou střelou z křídla se prosazuje Cáb.
40'
Za bránění v brankovišti byl proti hostům nařízen sedmimetrový hod, který proměnil Petřík.
39'
Na nejtěsnější rozdíl jediné branky snižuje Indrák, který zamířil přesně po průniku z levé strany.
38'
Hranický Indrák napřáhl z velké dálky a kopřivnický brankář se jen ohlédl za míčem.
38'
Po perfektní kličce se prosazuje poprvé v dnešním utkání Patrik Fulnek.
37'
Bukovský posílá domácí do dvoubrankového vedení.
37'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice.
36'
Jonák se hnal přes celé hřiště do trháku a připisuje si svou druhou branku v utkání.
35'
Jonák se dostal do zakončení na křídle a prosadil se.
34'
Prudkou ránou ze spojky ale okamžitě srovnává Mlotek.
33'
Za faul v brankovišti byl ve prospěch domácích nařízen sedmimetrový hod, který bezpečně proměnil Petřík.
32'
Na branku Doležela ale bleskově odpovídá přesnou trefou z devítky Mlotek.
31'
Autorem první branky druhého poločasu se stává kopřivnický Doležel, který se prosadil ze své parkety spojky.
31'
30'
30'
Útok hostů adresoval míč do rukou Magrly, který po náskoku z křídla zakončil svůj střelecký pokus přesnou trefou na delší tyč.
29'
Victor Donoso nyní dokázal, že se ničeho nebojí. Prezentoval se krásnou střelou z dálky, která proplachtila mezi tři tyče.
28'
Magrla proměňuje náskok z křídla a je znovu srovnáno!
27'
Přes celé hřiště se trefuje do prázdné brány hostů Victor Donoso.
26'
Domácí poslali do zakončení Hanuse na křídle, který svůj let nad brankovištěm zakončil nádherně přetaženou ránou na kratší tyč.
25'
Hosté vybídli ke skórování Mlotka, který se nemýlí.
24'
Za zmaření jasné brankové příležitosti byl ve prospěch domácích nařízen sedmimetrový hod, který s přehledem proměnil Petřík.
23'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Petr Magrla).
22'
Tomáš Mlotek se připnul na devíti metrech do vzduchu a prezentoval se prudkou ránou po ruce.
22'
Tomáš Mlotek se štěstím srovnává stav utkání.
21'
Z křídla prolétl šikmo ke středu brankoviště Hanus, který se rozhodl pro zakončení na delší tyč.
20'
Kopřivničtí házenkáři po dobře sehrané akci odpovídají z rukou Donosa.
19'
Hosté se poprvé v dnešním utkání dostávají do vedení.
18'
Hranický Magrla se dostal do individuální akce a zaznamenal svou další branku v utkání.
17'
Z rychlého útoku se prosazuje Magrla.
16'
15'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Héctor Magdiel).
14'
Hosté zpozorovali volného Magrlu na křídle, který po obdržené nahrávce svůj let nad brankovištěm zakončil trefou na delší tyč.
13'
Další kopřivnická branka a znovu je u toho portorický reprezentant Benítez!
12'
Benítez dobře zpracoval na pivotu balón a zařídil Kopřivnici další branku.
11'
Na nejtěsnější rozdíl jediné branky snižuje střelou z dálky Indrák.
10'
Petr Magrla proměňuje rychlý útok hostů.
9'
Victor Donoso se prosazuje dělovou ránou ze země.
8'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Víctor Donoso).
7'
Hostující lavička si žádá oddechový čas.
6'
Benítez se po pohotové přihrávce dobře zorientoval na brankovišti a prosadil se střelou z pádu.
5'
Za zákrok za hranicí pravidel je napomínán žlutou kartou Mucha.
4'
Hranický Brož se na pivotu zmocnil odraženého míče a zaznamenává svou první branku v utkání.
2'
Kopřivnická akce byla dohraná na Honzu Hanuse, který z náskoku bezpečně překonal brankáře Hranic.
2'
Victor Donoso ze své parkety spojky otevírá skore utkání.
1'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu TJ Cement Hranice (Jiří Polášek).
1'
Výhodu úvodního výhozu od středové čáry měli házenkáři Hranic, kteří tak zahájili první postupný útok dnešního utkání.
1'
Kopřivničtí házenkáři přivítají v derby rozjeté Hranice!

Házenkáři Hranic se již tři kola nesou na vítězné vlně! V posledním zápase navíc šokovali výhrou nad vicemistrovskou Karvinou a udělali další krůček k play-off!

Výborná defenziva a skvělá úspěšnost střelby dovedly hranické házenkáře v posledním kole k překvapivé domácí výhře nad Karvinou. Cementáři čtvrtý tým tabulky porazili o pět branek a přes citelné absence slavili nečekaný zisk dvou bodů, které je přiblížily postupu do play-off!

Devátá výhra sezony zajistila Cementářům sedmou pozici tabulky, kterou drží s náskokem jediného bodu před Lovosicemi a dva body před Jičínem. Jisté tak Hranice vůbec nic nemají!

Kopřivničtí házenkáři v posledním kole zvládli důležitý televizní souboj na palubovce Nového Veselí. Vyhráli 26:25 a uhájili svou pátou příčku v tabulce Strabag Rail Extraligy.

Veledůležitá výhra na horké půdě Nového Veselí zajistila kopřivnickým házenkářům nejenom skvělou pátou příčku v tabulce, ale zároveň i šanci zaútočit na příčku čtvrtou a tím pádem i výhodu začít čtvrtfinále divácky atraktivního play-off na domácí půdě. Kopřivnice totiž na čtvrtou Karvinou ztrácí pouhý bod!

V předposledním kole se tak strhne boj o velice cenné body! Buďte u toho s námi!