ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Dánsko - 28. ledna 2018   18:00

Francie
Francie
24' Sorhaindo  • 3' Remili  • 3' Porte  • 5' Remili  • 7' Sorhaindo  • 8' Sorhaindo  • 15' Porte  • 16' N. Karabatić  • 16' Dipanda  • 19' Porte  • 20' N. Karabatić  • 21' N. Karabatić  • 25' Mahe  • 27' Sorhaindo  • 29' Abalo  • 30' N. Karabatić  • 32' N. Karabatić  • 33' Porte  • 34' Abalo  • 36' N. Karabatić  • 39' Guigou  • 41' N. Karabatić  • 43' Mahe  • 45' Abalo  • 47' Mahe  • 49' Mahe  • 51' Abalo  • 55' N. Karabatić  • 56' N. Karabatić  • 57' Abalo  • 58' Sorhaindo
32:29
(17:14)
Dánsko
Dánsko
1' Lindberg   • 4' Lauge Schmidt   • 5' Kirkeløkke   • 5' Lindberg   • 6' Mortensen   • 7' Mortensen   • 90' Lauge Schmidt   • 9' Lindberg   • 13' Lindberg   • 15' Zachariassen   • 18' H. Toft Hansen   • 29' Lindberg   • 30' Lindberg   • 33' Lauge Schmidt   • 34' Mensah Larsen   • 35' Zachariassen   • 38' Lindberg   • 42' Mortensen   • 43' Hansen   • 44' Mortensen   • 48' Lauge Schmidt   • 51' Damgaard Nielsen   • 52' Lindberg   • 53' Lindberg   • 55' Lindberg   • 58' H. Toft Hansen   • 60' Lindberg
Francie
Din, Dinu (oba Rumunsko)
Dánsko

Francie nedosáhla na zlato, ale domů s prázdnou nepojede. Získá totiž bronz. Dnes měla souboj s Dánskem víceméně pod kontrolou. Její výkon byl nesmírně koncentrovaný. Francouzi nevypnuli ani na vteřinu, prostě vůbec nepolevili ze soustředění na tento mač. Nejlepším hráčem zápasu byl jednoznačně Nikola Karabatič. V brance vítězů odchytal valnou část duelu Dumoulin, který působil hodně jistě.

Galský kohout nesázel prakticky vůbec na dohrávku do levého křídla, kde byl Guigou. Naopak si dobře pokryl Hansena. Podstatné také bylo, že se v prvním poločase nechal na čtyři minuty vyloučit Lauge Schmidt a severská země strávila úvodním dějství celkem šest minut v oslabení.
Francie – Dánsko 32:29 (17:14)
Nejvíce branek: Karabatić 9, Sorhaindo 5, Abalo 5 – Lindberg 12/1, Mortensen 4, Lauge Schmidt 4. Rozhodčí: Din, Dinu (oba Rumunsko). Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/2. Vyloučení: 3:5.
60'
Lindberg končí zápas gólem levačkou z trháku.
60'
Francie je celkem pasivní, ale na lavičce už se slaví zisk bronzu.
60'
Mahe rozehrává akci v poslední minutě zápasu. Francie získá bronz na tomto šampionátu.
59'
Při dalším trháku se dánský brankář nenechal zleva přelobovat.
59'
Abalo vyskočil v levé části brankoviště, ale brankář zasáhl rukou.
59'
Dánové se neprosadili a útok soupeře začne od Gerarda.
58'
Dánové si berou timeout.
58'
Abalo nahrával ze středu po pasu od Nikoly Karabatiče na pivota Sorhainda a ten zřejmě rozhodl souboj o bronz.
58'
Lauge Schmidt dohrával z levé spojky do pivota, kde z otočky a poté z výskoku skóroval Toft Hansen proti Gerardovi.
57'
Abalo po dlouhém kříži uspěl z pravého křídla z velkého úhlu na delší tyč.
56'
Gerard je vůbec poprvé v brance v souboji o bronz a nyní si pohlídal zakončení ze spojky ze svého pohledu k levé tyči.
56'
Nikola Karabatič kontruje gólem ze spojky do dolní části branky.
55'
Damgaard Nielsen začal dohrávku, která skončila brankou Lindberga z pravého křídla.
55'
Nikola Karabatič napálil míč z pravé spojky tvrdou pravačkou do sítě.
54'
Nedorozumění Nikoly Karabatiče se spoluhráčem na spojce sice trestal gólem z trháku LaugeSchmidt, ale branka nebyla uznaná pro technickou chybu Dána.
53'
Chybu Maheho na pravé spojce potrestal při trháku Lindberg seběhem na střed a zakončením levačkou.
52'
Lindberg snížil z pravého křídla proti Dumoulinovi, což sledovala i valná část švédské reprezentace, která dnes bude hrát o zlato. Například gólman Appelgren.
52'
Porte, Guigou a Abalo spolupracovali, ale Abalo nemohl zpracovat míč na pravém křídle.
52'
Mensah Larsen zastavil faulem levou spojku, devítka.
51'
Damgaard Larsen skóruje ze střední spojky, když jej neubránil Dipanda.
51'
A tak Remili vyslal do trháku Abala, který zakončoval levou rukou zleva k zadní tyči.
51'
Lauge Schmidt nedohrál akci do pivota Zachariassena.
50'
Na hřišti se objevuje na levé spojce Damgaard Nielsen a na středu Lauge Schmidt.
50'
Timeout pro Dánsko.
50'
Mensah Larsen faulovaný na levé spojce v době, kdy dánskou branku hájí N. Landin Jacobsen.
49'
Porte rozdával balony na pravé spojce až se ze zmiňované pozice prosadil na zadní tyč Mahe.
48'
Lauge Schmidt snižuje střelou po pravé ruce ze středu k pravé tyči.
48'
Lauge Schmidt šel k zemi po souboji s Abalem na postu pravé spojky, následuje dánská devítka.
48'
Lauge Schmidt byl faulovaný na levé spojce v souboji se Sorhaindem.
47'
Hansen vsadil na razanci z devítky na pravé spojce po přihrávce Lauge Schmidta, ale Dumoulina nepřekonal.
47'
Mahe udeřil z levé spojky z druhé vlny po nahrávce Lagardeho ze středu.
46'
V čase 45:47 si francouzský kouč Didier Dinart bere timeout.
46'
Hansen vypálil z pravé spojky z těžké pozice do brankové konstrukce, která pomohla Dumoulinovi.
46'
Mahe fauloval pravou spojku, takže další devítka, ale rozhodčí už mají ruku nahoře.
45'
Mensah Larsen byl na levé spojce zastavený faulem, devítka pro Dány.
45'
Didier Dinart, francouzský kouč, chtěl ještě dvojku pro jednoho z Dánů. Sudí měli jiný názor a ukázali mu žlutou kartu.
45'
Abalo reagoval zakončením ze středu celkem z rychlosti levačkou dolů.
44'
Porte nalil Dánům do brejku, ale Guigou skvělým zákrokem sebral míč soupeři.
44'
Hansen začal na středu trhák, který ukončil brankou z levého křídla Mortensen zřejmě mezi nohama Dumoulina.
43'
Guigou nahrával Portemu na pravé spojce, který po faulu na vlastní osobu získal devítku.
43'
Hansen reagoval z levé spojky z výskoku přes dva hráče v bloku.
43'
Zřejmě Hansen neuhlídal Maheho a ten z pravé spojky zakončil mezi nohy Greena Krejberga.
42'
Nikola Karabatič vyrobil hrubou chybu na levé spojce, což trestal z trháku Mortensen.
41'
Hansen nahrával na pravou spojku, kde Lauge Schmidt zakončoval pravačkou vedle zadní tyče a míč má tak Porte.
41'
Nikola Karabatič zakončil souhru s Portem a Abalem tvrdou střelou z levé spojky přes blok do dolní části branky v době, kdy na pivotu byl Tournat.
40'
Mahe byl na pravé spojce držený za dres, za což dostane Mensah Larsen svojí druhou dvojku v zápase.
40'
Hansen jí proměnil pravačkou do levé poloviny branky proti Dumoulinovi.
39'
Zachariassen byl na pivotu faulovaný a Dánové tak budou házet sedmičku.
39'
Francouzská obrana 1:5 na hrotu s Remilim je hodně aktivní a dánské spojky Hansen či Lauge Schmidt zatím nevystřelily.
39'
Francouzi sehráli dobře dohrávku do levého křídla, odkud skóroval Guigou.
38'
Nejprve neuspěl z pravé spojky na přední tyč Nikola Karabatič. Následně z trháku zprava pod vyskakujícím brankářem kontroval Lindberg levačkou.
37'
Byl odpískaný faul na N. Karabatiče na pravé spojce.
37'
Green Krejberg byl připraven proti levému křídlu. Z kontru ovšem ze střední vzdálenosti výrazně minul Mensah Larsen z výskoku tři tyče, když byl hodně zbrklý.
36'
Dumoulin si pohlídal ze svého pohledu rukama levou část branky a útočit budou Francouzi po špatném zakončení z pravé spojky v podání Hansena.
36'
Krátký útok Francie končí brankou Nikoly Karabatiče ze středu pravačkou pod horní tyč.
35'
Lauge Schmidt a Hansen sice nedohráli akci do pravého křídla, ale Lauge Schmidt našel z pravé spojky na pivotu Zachariassena.
35'
Vyloučení v týmu Francie (Nedim Remili).
34'
Green Krejberg vychytal pivota, ale z pravé části brankoviště dorážel z výskoku levačkou Abalo.
34'
Mensah Larsen využil dezorientované obrany soupeře a z levé spojky vypálil na přední tyč.
33'
Porte po nahrávce Nikoly Karabatiče pod sebe zakončoval z levé spojky z devítky levačkou k zadní tyči.
33'
Mensah Larsen se štěstím dostal míč na pravou spojku Lauge Schmidta a ten z výskoku na šesti metrech narval míč k delší tyči.
32'
Mensah Larsen byl na pravé spojce faulovaný ,když šel do dvou hráčů.
32'
Nikola Karabatič z šesti metrů uspěl.
31'
Hansenův dlouhý kříž z levé spojky do pravého křídla byl sražený vedle pravé tyče.
31'
Dánsko jde jako první do útoku ve druhém poločase.
31'
Ale Dánsko má i tak k bronzové medaili z evropského šampionátu daleko. Prohrává v poločase o tři branky s Francií. Může za to především solidní výkon Nikoly Karabatiče a brankáře Dumoulina. To jsou asi dva hráči, kteří táhnou galského kohouta alespoň za tou nejméně cennou medailí. Důležitým faktorem první půle bylo, že severská země hrála šest minut v oslabení (Lauge Schmidt dokonce vyfasoval čtyřminutový trest). Francie zatím velice dobře hlídá Hansena.
30'
30'
Lindberg zakončil první poločas gólem z pravého křídla na bližší tyč proti Dumoulinovi.
30'
Nikola Karabatič střílel z úhlu z levé spojky do dolní části branky, ale ze složité pozice dostal míč k zadní tyči za Greena Krejberga po souboji s Toft Hansenem.
30'
Lagarde nedal branku z pravé spojky, ale míč bude nadále na horních končetinách Francouzů.
29'
Timeout pro Francii.
29'
Hansen začal na středu nahrávkou na pravou spojku, která nahrávala do pravého křídla. Lindberg poslal míč k přední tyči.
29'
Abalo byl úspěšný z pravého křídla.
28'
Lindberg pálil levačkou ze sedmičky do pravé dlaně Dumoulina, od které šel míč do levé tyče.
28'
Porte dostane dvě minuty po faulu na Lauge Schmidta na levé spojce na šesti metrech. Dánové mají i sedmičku.
27'
Sorhaindo dává branku o zem pravačkou z pivota po dohrávce Nikoly Karabatiče z levé spojky.
27'
Caucheteux nebyl přesný pravačkou do levé nohy Greena Krejberga.
27'
Po nahrávce Lagardeho byl na levé spojce Nikola Karabatič faulovaný Mensahem Larsenem, který vyfasoval dvojku a navíc se bude házet sedmička. Dán už s tím nic nezmůže ani komunikací s delegátem zápasu.
26'
Další faul na Nikolu Karabatiče na levé spojce, o což se postaral Zachariassen.
26'
Nikola Karabatič byl na střední spojce za devíti metry zastaven taktickým faulem.
25'
Mahe si při trháku seběhl zleva na střed na šest metrů a tvrdou pravačkou z výskoku narval míč za Greena Krejberga.
25'
V pravé části brankoviště byl faulovaný dánský hráč Nikolou Karabatičem, ale sudí po faulu na Tofta Hansena nařídili jen devítku.
25'
Horní tyč pomohla Dumoulinovi proti zakončení Lauge Schmidta ze středu.
24'
Mensah Larsen se neprosadil ze střední spojky z výskoku přes blok, ale Dánsko zůstane na balonu.
23'
Delegát zápasu napomíná dánského trenéra, že rozhodně nebude stratég severské země nikterak komentovat výkon rozhodčích.
23'
Porte udělal chybu na pravé spojce, Green Krejberg vyhodil míč na levou stranu, kde jeho spoluhráč selhal v trháku proti Dumoulinovi.
23'
Lindberg byl přesný levačkou ze sedmičky do levé části branky proti Dumoulinovi.
22'
Porte fauloval Mensaha Larsena na brankovišti a uvidíme tak sedmičku.
21'
Nikola Karabatič se zbavil protihráčů a z šesti metrů z výskoku na levé spojce zakončoval nad pravou rukou Greena Krejberga.
21'
Lagarde stržený na ose hřiště Zachariassenem a Dánové budou hrát opět v oslabení.
21'
Mensah Larsen a Hansen a spolupracovali, Kirkelokke mířil podstřelem z pravé spojky mimo branku Dumoulina.
20'
Nikola Karabatič poslal míč do prázdné branky.
20'
Hansen a Mensah Larsen si vyměnili míč, Hansen zakončoval ze středu do levé poloviny branky, kde byl také Dumoulin. Akce byla popisovaná z pohledu střelce.
19'
Už se opět hraje a útočí Dánové proti Mahemu či Abalovi.
19'
Dánsko si bere v čase 18:20 timeout.
19'
Hansen na středu nalil Francii do brejku a Porte snadnou levačkou z poloviny soupeře trefil z osy hřiště prázdnou branku.
18'
Hansen naservíroval míč do levé části brankoviště, kde z výskoku na šesti metrech překonal Dumoulina Toft Hansen.
17'
Dipanda viděl kartu za faul na spojku Hansena.
17'
Lauge Schmidt byl vyloučený na čtyři minuty a tohle je velká komplikace pro Dánsko.
16'
Vyloučení v týmu Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt).
16'
Lauge Schmidt udělal na spojce chybu se spoluhráčem a poté Nikola Karabatič v situaci dva na jednoho nahrával před Mensahem Larsenem na střed a Dipanda levačkou umístil míč do sítě z trháku.
16'
Nikola Karabatič vypálil z levé spojky přes blok z výskoku a míč skončil za Greenem Krejbergem.
15'
Viděli jsme faul na Nikolu Karabatiče na levé spojce, galský kohout má devítku.
15'
Stejně tak Zachariassen v pádu pravačkou z pivota do levé části branky po dohrávce z pravé spojky.
15'
Porte je přesný levačkou z levé spojky.
14'
Abalo zakončoval levačkou ze středu doprostřed branky a Green Krejberg vyrazil míč.
13'
Hansen a Lauge Schmidt vymysleli dohrávku do pravého křídla, kdy Lindberg po výskoku před Mahem poslal míč na delší tyč.
13'
Remili fauloval levou spojku Mensaha Larsena, držel protihráče za dres a dostane dvojku.
13'
Sorhaindo udělal útočný faul na pivotu a výhodu útoku má Dánsko.
12'
Lindberg vyskočil na pravém křídle, ale trefil levou nohu Dumoulina.
12'
Lagarde odvedl velice dobrou práci na levé spojce, ale Green Krejberg zasáhl proti dohrávce do pravého křídla.
12'
Green Krejberg vykopl levou nohou zakončení Maheho pravou rukou při sedmičce.
12'
N. Karabatič se spoluhráčem chtěli dohrávat do pivota Sorhainda, což jim nebylo umožněno, ale po faulu na Maheho na šesti metrech je z toho sedmička.
11'
Po nahrávce Remiliho byl faulovaný na levé spojce N. Karabatič, sudí nařídili devítku.
11'
Dánové útočí, ve francouzské brance je Dumoulin.
10'
Mahe jí umístil pravačkou mezi nohy Greena Krejberga.
10'
Remili chytil po nahrávce N. Karabatiče na levé spojce rychlost a byl ve výskoku faulovaný Mensahem Larsenem, sedmička.
9'
Green Krejberg vyhodil míč na střed a jeho spoluhráč vyzval míčem na pravou stranu ke gólu z trháku levačkou Lindberga, který z osy hřiště pálil do pravé části branky.
90'
Lauge Schmidt vypálil po ruce z pravé spojky na bližší tyč.
8'
Dánové mají útok na středu s Lauge Schmidtem a na levé spojce s Mensahem Larsenem.
8'
Sorhaindo přidává trefu z pivota při výskoku na šesti metrech pravou rukou.
7'
Mortensen z levého křídla využil rychlé dohrávky.
7'
Lagarde chtěl najít N. Karabatiče na levé spojce což nešlo, protože tam měla spojka Francie osobku. Nakonec dohrával z pravé spojky do pivota Sorhainda a ten skóroval kolem pravé nohy Greena Krejberga.
6'
Mortensen se prosazuje z levého křídla na delší tyč.
6'
Střední spojka Francie byla z výskoku zablokovaná a pro Greena Krejberga to byl snadný zákrok.
5'
Lindberg reaguje trefou z pravého křídla.
5'
Remili si na levé spojce na šesti metrech našel odražený míč a poslal jej na přední tyč.
5'
Kirkelokke zakončil přesně z pravé spojky z druhé vlny.
4'
N. Karabatič vymyslel nahrávku do pravé části brankoviště, kde z výskoku neuspěl Sorhaindo.
4'
Lauge Schmidt narval míč za Dumoulina.
3'
Porte vyhrál souboj jeden na jednoho na pravé spojce a levačkou dostal míč do sítě z šesti metrů.
3'
Remili, Nikola Karabatič a Lagarde si nahrávali na spojce až jeden z nich získal devítku.
3'
Sorhaindo byl na pivotu faulovaný, nařízena je devítka proti Dánům.
3'
Remili skóruje ze spojky.
2'
Žlutá karta pro tým Francie (Nedim Remili).
24'
Nikola Karabatič našel z levé spojky na pivotu Sorhainda a ten byl střelou o zem přesný.
1'
Lindberg zakončoval z pravého křídla o zem.
1'
N. Karabatič dohrával z levé spojky do levého křídla, kdy proti Mahemu vykopl Green Krejberg levou nohu.
1'
Začal zápas o bronz, a sice útokem Francie s Nikolou Karabatičem či Lagardem.
1'

Francie: Dumoulin, Gerard – Remili, Lagarde, N. Karabatić, Mahe, Abalo, Sorhaindo (C), Guigou, L. Karabatić, Afgour, Claire, Dipanda, Porte, Tournat, Caucheteux.

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Green Krejberg, Möller – Kirkeløkke, M. Landin Jacobsen, Mortensen, Lauge Schmidt, Zachariassen, Svan Hansen, Lindberg, Møllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen.

Rozhodčí: Din, Dinu (oba Rumunsko).
Dánsko se svojí účastí v bojích o medaile postaralo o to, že Česko může být týmem, který porazí na tomhle ME poslední olympijské vítěze a evropské medailisty zároveň. Srdce Evropy zvítězilo senzačně v základní skupině poměrem 28:27 a po heroickém výkonu zapsalo jednu ze svých největších výher samostatné historie.

Od té doby ovšem Dánové vyrostli na tomto turnaji. Jenže hovoří proti nim semifinálová prohraná bitva se Švédskem. Svan Larsen vyrovnal z pravého křídla v poslední sekundě, jenže žlutomodří i tak brali postup do finále po výhře 35:34 po prodloužení. Házenkářský trhák, jak má být!

Tak tomu bude i dnes. Dánové jsou outsiderem. Ale mají na spojce Lauge Schmidta a Hansena. V brance dle všeho nastoupí jakožto startovací brankář N. Landin Jacobsen, přestože ve čtvrtfinálové fázi evropského šampionátu se parádním výkonem prezentoval jeho kolega Green Krejberg.
Francie je favoritem před reprízou olympijského finále 2016, kdy ovšem zlato bralo Dánsko. V tom samém roce se obě reprezentace utkaly v souboji o zlatou medaili na ME, ale tehdy se radoval galský kohout.

Ten dnes určitě nastoupí v sestavě s Nikolou Karabatičem. To je mozek francouzské hry. Jeden z nejlepších hráčů házenkářské historie a borec, který ačkoliv není produktivní, tak vytvoří několik branek svým spoluhráčům. Navíc jeho vystupování mimo hřiště je dle dostupných informací vynikající.

Francouzi i s ním absolutně nezvládli semifinále se Španělskem, ve kterém po poločase prohrávali o šest gólů a nakonec jej prohráli 23:27. A to i přes fakt, že na soupeře padala s přibývajícím koncem zápasu deka a tíha okamžiku.

Druhý poločas už ani neodchytal Gerard a zastoupil za něj Dumoulin. Můžeme se tak nechat překvapit koho postaví francouzský stratég Didier Dinart mezi tři tyče od první minuty.

Že Francie rozhodně umí zahrát lépe v obraně, to ukázalo utkání na tomto turnaji se Švédskem, kdy inkasovala pouze sedmnáct branek.
Vzájemné zápasy
FRA – DEN 28:29
DEN – FRA 27:23
DEN - FRA 28:26
FRA – DEN 33:30
FRA - DEN 29:25
Hezký večer, měl to být souboj o zlato. Avšak Francie si to s Dánskem rozdá na evropském šampionátu házenkářů pouze o bronz. Začínáme textovou podobou od 18:00.