ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Dánsko - 15. ledna 2020   20:30

Rusko
Rusko
3' Šiškarjov  • 3' Santalov  • 6' Šiškarjov  • 7' Škurinskij  • 11' Šiškarjov  • 13' Žitnikov  • 15' Jermakov  • 18' Santalov  • 19' Škurinskij  • 21' Soroka  • 23' Kosorotov  • 25' Soroka  • 27' Škurinskij  • 29' Kosorotov  • 35' Škurinskij  • 37' Andrejev  • 42' Šiškarjov  • 42' Kalaraš  • 43' Jermakov  • 45' Jermakov  • 52' Kosorotov  • 53' Žitnikov  • 58' Soroka  • 59' Jermakov  • 60' Šiškarjov
28:31
(15:12)
Dánsko
Dánsko
2' Zachariassen   • 2' Lindberg   • 4' Lindberg   • 7' M. Hansen   • 8' Möllgaard   • 12' M. Landin Jacobsen   • 14' Lindberg   • 16' Lauge Schmidt   • 20' Lauge Schmidt   • 22' Lindberg   • 26' M. Hansen   • 28' Kirkelökke   • 31' Damgaard   • 32' M. Hansen   • 34' Damgaard   • 34' M. Landin Jacobsen   • 35' J. Hansen   • 36' J. Hansen   • 38' M. Hansen   • 40' Saugstrup   • 44' Zachariassen   • 46' Damgaard   • 48' M. Landin Jacobsen   • 49' J. Hansen   • 51' M. Hansen   • 54' M. Hansen   • 55' Lauge Schmidt   • 56' J. Hansen   • 59' Lauge Schmidt   • 60' Zachariassen
Rusko
Brkić, Jusufhodžić (AUT)
Malmö
8978 diváků
Dánsko
N. Landin Jacobsen, Green – Kirkelökke, M. Landin Jacobsen, Bramming, Lauge Schmidt, Zachariassen, Saugstrup, Lindberg, R. Toft Hansen, Möllgaard, Mensah Larsen, M. Hansen, Olsen, J. Hansen, Damgaard.

Rusko – Dánsko 28:31 (15:12)
Nejvíce branek
: Soroka 6/3, Šiškarjov 5, Jermakov 4, Škurinskij 4 – M. Hansen 7/1, Lauge 4, Lindberg 4, J. Hansen 4. Rozhodčí: Brkić, Jusufhodžić (AUT). Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 3:2.
Dánští házenkáři si zajistili zlepšeným výkonem po změně stran třetí místo v základní skupině, ovšem pro mistry světa a olympijské vítěze je dnešní výhra při předčasném konci ve skupině i tak velkou blamáží.
Rusko v atraktivní bezstarostné házené podlehlo a končí ve skupině E poslední bez bodu.
60'
Poslední slovo mělo Dánsko, šest vteřin před koncem doráží střelu Anders Zachariassen.
60'
Rusové ještě bojují, Šiškarjov využil únik do otevřené obrany.
60'
Dnešní utkání sleduje 8978 diváků.
59'
Alexandr Jermakov zakončil útok středem z brankoviště.
59'
Lauge si naběhl z levé spojky mezi protihráče a střílí jubilejní 30. gól Skandinávců.
58'
Teď se však dánský brankář vysunul až příliš a přes celé hřiště trefuje opuštěnou bránu Igor Soroka.
58'
Nicklas Landin předvádí jeden skvělý zákrok za druhým. Chytil i ránu úplně volného Šiškarjova z šestky.
56'
Mikkel Hansen oplatil Jóhanu Hansenovi gólovou přihrávku uvolněním na křídlo.
56'
Škurinského střela z dálky k tyči uvízla pod Landinovým tělem.
55'
Gól Rasmuse Laugeho Dány výrazně přibližuje ke třetímu místu. Stačí jim i remíza, Rusové nyní potřebují vstřelit čtyři góly.
55'
Oddechový čas pro dánskou reprezentaci.
54'
Tenhle signál už mohli ruští hráči po první půli čekat! Jóhan Hansen z křídla naznačil střelu, ale přihrál na střed brankoviště, kam si naskočil jeho jmenovec Mikkel a snadno trefuje prázdnou bránu.
53'
Rusové skórují v oslabení krásným průnikem Dmitrije Žitnikova.
53'
Mikkel Hansen proměňuje premiérovou dánskou sedmičku.
53'
Na dvě minuty byl vyloučen Škurinskij a docela se hněvá, protože držení za dres s Hansenem bylo vzájemné.
52'
Sergej Kosorotov prostřeluje Nicklase Landina o zem.
51'
Mikkel Hansen dělovkou ze středu znovu dostává Dány do trháku.
49'
Jeden z bílomodrých upadl na záda a do otevřené obrany z výskoku suverénně proměňuje faerský rodák Jóhan Hansen.
49'
Igor Soroka proměňuje i dnešní třetí ruskou sedmičku.
48'
Z levého křídla po rychlé výměně míče úspěšně zakončuje Magnus Landin Jacobsen.
47'
Sedmičku proměňuje Igor Soroka, opět platí nerozhodné skóre.
46'
Jóhan Hansen si v rohu hřiště počkal na přihrávku, z křídla však nepropálil Kirejeva.
46'
Damgaard se prosazuje ze spojky.
45'
Kosorotkov na šestce zadovkou uvolnil Jermakova, který z otočky zmátl brankáře a zavěsil. Krásná ruská akce.
44'
Mistři světa dnes poněkolikáté bleskově reagují na obdržený gól, hned po rozehrání zakončuje Anders Zachariassen.
43'
Po přihrávce Dmitrije Žitnikova vyrovnává Alexandr Jermakov.
43'
Oddechový čas pro házenkáře Ruska.
42'
Z výskoku sází kontaktní gól sborné Gleb Kalaraš.
42'
Daniil Šiškarjov využívá početní výhodu.
41'
Zachariassen vzal pod krkem Šiškarjova. Dánsko hraje v oslabení.
41'
Dánové měli další vyložený protiútok, jenže Zachariassen tváří v tvář nepropálil Kirejeva.
40'
Rusům úplně odešla střelba, naopak Dánové zvyšují poměr druhého poločasu na 8:2 prvním gólem Magnuse Saugstrupa.
38'
Opět blesková reakce, Hansen pálí z devítky k tyči.
37'
Žitnikov uvolnil středem Pavla Andrejeva, který tváří v tvář nezaváhal.
36'
A opět Jóhan Hansen a jeho krásný oblouček přes Kirejeva z pravého křídla.
35'
10 vteřin po rozehrání kontruje Jóhan Hansen.
35'
Až v páté minutě poprvé skóruje sborná, zasloužil se Alexandr Škurinskij.
34'
Nicklas Landin Jacobsen je po přestávce neprůstřelný, po brankářově zákroku proti střele z křídla skóruje z brejku jeho bratr Magnus.
34'
Z levé spojky proběhl ruskou obranou Michael Damgaard a vyrovnává.
32'
Dánský brankář zasáhl, rozehrál a postupný útok zakončuje krátkým švihem Mikkel Hansen.
31'
První gól po změně stran dává Dánsko, poprvé se zapisuje do listiny střelců Michael Damgaard.
31'
Po poločase vedou ruští házenkáři o tři góly a jsou blíže celkovému třetímu místu ve skupině. Úřadující mistři světa měli lepší nástup a vedli 2:0, od té doby ale kupí chyby. Hraje se bezstarostná házená plná samostatných nájezdů a nebýt vynikajících brankářů, bylo by skóre ještě mnohem divočejší.
30'
29'
Do dánské sítě se trefuje Sergej Kosorotov.
28'
Z nájezdu se poprvé zapisuje do střelecké listiny Niclas Kirkelökke.
27'
Ruským házenkářům vrací třígólový náskok přes obránce Alexandr Škurinskij.
26'
Luxusní spolupráce Dánů! Mölgaard mohl už zakončit z křídla, ale místo naznačené střely přihrál na střed a naskakující Hansen zavěsil zblízka.
26'
Síly na palubovce se vyrovnávají, vyloučen byl Alexandr Jermakov.
25'
Kuriózní gól dává Igor Soroka. Nicklas Landin jeho ránu z křídla ztlumil, rotující míč skočil o palubovku a dánský brankář jej vyškraboval už celým objemem za čarou.
24'
Na dvě minuty jde pykat Henrik Möllgaard a je tu první přesilovka pro Rusy.
24'
Oddechový čas si vyžádal ruský trenér Kokšarov.
23'
Sergej Kosorotov z devítky přeskočil borce v červeném a prudkou ranou z výšky rozvlnil síť.
22'
Dánsko se prosazuje už při hře v plném počtu, na spojce zůstal nepovšimnutý Hans Lindberg.
21'
Soroka dostal skvělý míč od Kosorotova, z levého křídla našel skulinku a střílí gól v oslabení.
20'
V přesilovce skóruje Rasmus Lauge Schmidt.
20'
Rusko jde do oslabení, vyloučen byl Gleb Kalaraš.
19'
Zcela volný Alexandr Škurinskij trestá další dánskou nepřesnost.
18'
Oddechový čas pro Dány.
18'
Další žluté napomínání pro ruské házenkáře, tentokrát je to Gleb Kalaraš.
18'
Z nájezdu tří hráčů na brankáře skóruje po Šiškarjovově nezištné přihrávce Santalov a Rusové vedou.
17'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Igor Soroka.
16'
Do střelecké listiny se poprvé zapisuje Rasmus Lauge Schmidt.
15'
Žlutá karta pro Rusko, viděl ji Alexandr Jermakov.
15'
Po nádherné zadovce Žitnikova skóruje z brankoviště Jermakov.
14'
Lindberga opět skvěle z brankoviště vychytal Kirejev, jenže jeho spoluhráči špatně přihráli a nejlepší dánský střelec už se napodruhé nemýlil.
13'
Za Rusko dorovnává Dmitrij Žitnikov.
12'
Žlutou kartu dostává v dresu Dánska Henrik Möllgaard.
12'
Magnus Landin Jacobsen z rychlého útoku vrací Dánům vedení.
11'
Období nadvlády brankářů ukončil z pravého křídla Šiškarjov.
11'
Dánský brankář přivádí svými zákroky fanoušky v Malmö do extáze, ovšem také Kirejev zázračně nohou u vlastního ramene vychytal Lindberga.
9'
Nicklas Landin skvěle vystihl Sorokovu ránu z křídla do protějšího růžku.
8'
Henrik Möllgaard vystihl ruskou rozehrávku a sám dovedl protiútok do zdárného konce.
7'
Ještě v téže minutě dotahuje Dány z levého křídla střelou o zadní tyč Mikkel Hansen.
7'
Rusko jde poprvé do vedení, z brejku se trefuje Alexandr Škurinskij.
6'
Šiškarjov technickým pokusem o zem trefil pouze tyčku, po zastaveném dánském útoku však dostal druhou šanci a nezaváhal.
4'
Hans Lindberg se štěstím prostřelil z pravého křídla brankáře Kirejeva.
3'
Dmitrij Santalov si naběhl do rozhozené obrany a snadno z šestky vyrovnává.
3'
První gól Ruska střílí z pravého křídla Daniil Šiškarjov.
2'
Vzápětí zvyšuje z protiútoku zcela osamocený Hans Lindberg.
2'
Po úvodních úspěšných zákrocích obou brankářů otevírá za Dánsko skóre Anders Zachariassen.
1'

Rusko: Grams, Kirejev – Santalov, Šiškarjov, Škurinskij, Gorbok, Atman, Kalaraš, Korněv, Dibirov, Soroka, Kotov, Jermakov, Andrejev, Žitnikov, Kosorotov.

Dánsko: N. Landin, Green – Kirkelökke, M. Landin, Bramming, Lauge, Zachariassen, Saugstrup, Lindberg, Toft, Möllgaard, Mensah, M. Hansen, Olsen, J. Hansen, Damgaard.

Rozhodčí: Brkić, Jusufhodžić (AUT).
Zápas budou řídit rakouští rozhodčí Radojko Brkić a Andrej Jusufhodžić.
Házenkáři Ruska jsou po porážkách 24:25 s Maďarskem a 23:34 s Islandem vyřazeni a v závěrečném utkání skupiny E budou hrát už jen o třetí místo.
Dánsko sehrálo dva velmi těsné duely, o gól podlehlo Islandu 30:31 a poločasovou dvoubrankovou ztrátu s Maďary dotáhlo jen k remíze 24:24.
K postupu a odvrácení velké blamáže potřebovali úřadující mistři světa a olympijští vítězové pomoc Islandu, který však v podvečerním utkání podlehl Maďarsku a tak i pro Dány dnešním duelem evropský šampionát končí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.