Španělsko - Rakousko | ONLINE | 18.1.2020 18:15 | ME v házené mužů 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Rakousko - 18. ledna 2020   18:15

Španělsko
Španělsko
2' Solé  • 3' Ariño  • 4' Cañellas  • 6' Ariño  • 7' Ariño  • 7' Ariño  • 8' A. Dujshebaev  • 10' A. Dujshebaev  • 13' Entrerríos  • 19' Sarmiento  • 20' Maqueda  • 22' Maqueda  • 25' Morros  • 26' Entrerríos  • 27' Maqueda  • 29' Figueras  • 30' Figueras  • 31' Maqueda  • 32' Maqueda  • 36' Figueras  • 38' Gomez Abello  • 41' Sarmiento  • 44' Entrerríos  • 46' Fernández  • 47' Entrerríos  • 53' Maqueda  • 54' Fernández  • 55' Fernández  • 60' Figueras
30:26
(17:16)
Rakousko
Rakousko
1' Posch   • 3' Bilyk   • 4' Frimmel   • 6' Bozovic   • 7' Frimmel   • 10' Posch   • 11' Bozovic   • 12' Zeiner   • 15' Bozovic   • 17' Weber   • 21' Frimmel   • 24' Dicker   • 25' Frimmel   • 25' Zeiner   • 30' Zeiner   • 32' Bilyk   • 33' Dicker   • 42' Bilyk   • 47' Wagner   • 50' Wöss   • 53' Jochmann   • 56' Wagner   • 57' Bozovic   • 59' Hutecek
Španělsko
Rakousko

Španělsko – Rakousko 30:26 (17:16)
Nejvíce branek: Maqueda 6, Ariño 4, Entrerríos 4 – Bozovic 4, Frimmel 4, Bilyk 3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 3:2. ČK: Herburger (AUT).
Španělsko zůstává na tomto šampionátu neporažené, dokázalo vyhrát i zápas proti Rakousku a přiblížilo se postupu do semifinále.
60'
Figueras přidává pojistku.
59'
Ještě snížil Hutecek. Do konce ale zbývá jen 76 vteřin a to si Španělé pohlídají s přehledem.
59'
Útočný faul Fernandeze.
58'
Ztrátu Entrerriose nedokázal potrestat z rychlého brejku Santos.
57'
Bozovic snížil na rozdíl čtyř branek.
57'
Figueras přišel v útoku o míč.
56'
Nadvakrát se povedlo Rakušanům dostat míč do brány. Bozovic se neprosadil, Wagner ano.
55'
Fernandez z hranice brankoviště zvyšuje na rozdíl šesti gólů. Je rozhodnuto.
54'
Tohle je asi definitivní rána pro rakouské šance. Santos se z levého křídla neprosadil a čas neúprosně běží.
54'
Jenže i přes dvojnásobné oslabení dokázal Fernandez z pravého křídla zvýšit španělské vedení.
54'
Vyloučení v týmu Španělsko (Aleix Gomez Abello).
53'
Jochmann z hranice brankoviště snižuje.
53'
Vyloučení v týmu Španělsko (Jorge Maqueda).
53'
Maqueda po krátké pauze zvyšuje španělské vedení zpět na pět branek.
53'
Španělsko si bere oddechový čas.
52'
Oba týmy si vyměnily ztráty míče. K němu se vrací na začátku 52. minuty Španělsko.
50'
Rakušané se vrátili k míči a Wossovi se povedlo snížit.
49'
Hutecek napálil tyč španělské brány!
49'
Dlouhý španělský útok, který nakonec z devítky nevyužil Sarmiento.
48'
Woss se neprosadil přes brankáře Corralese.
47'
Úspěšný průnik obranou předvedl Entrerrios.
47'
Wagner snížil ztrátu svého týmu po přihrávce Bozovice na hranici brankoviště.
46'
Fernándezovi se povedlo z levého křídla ještě více navýšit španělské vedení.
44'
Entrerríos vrací Španělsku čtyřbrankové vedení.
42'
Důležitý gól Bilyka, kterým byla přerušena šňůra Španělů.
41'
Rakušanům se snaha o úspěch v tomto utkání začíná rozpadat mezi rukama. Sarmiento se prosadil z levého křídla.
39'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Aleix Gomez Abello).
38'
Gomez se prosadil z pravého křídla a opět zvyšuje španělské vedení na dvě branky.
37'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rakousko (Robert Weber).
36'
Španělsko se vrátilo do útoku a Figueras využil střelu z hranice brankoviště.
35'
Fantastický zákrok Eichbergera proti střele A. Dujšebaeva. Teď doslova ukradl Španělům gól!
33'
Vyloučení v týmu Rakousko (Janko Bozovic).
33'
Dicker se prosadil rychlým zakončením. Jeho dělovka šla k levé tyči.
32'
Další gól Maquedy, který podstřelil brankáře Rakouska.
32'
Bilyk z devítky rychle snižuje.
31'
Maqueda otevírá skóre druhého poločasu.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:08.
30'
30'
Figueras z hranice brankoviště trefil míč pod horní tyč.
30'
Zeiner pronikl s míčem k brankovišti a proměnil střelu k levé tyči.
29'
A povedlo se jim to po zakončení Figuerase z pravého křídla, kam míč poslal Canellas.
29'
Oba týmy si vyměnily rychlé ztráty míče. K tomu se vrací Španělé, kteří se mohou dostat znovu do vedení.
27'
Maqueda výtečně pronikl k brankovišti a vyrovnává.
27'
27'
Vyloučení v týmu Španělsko (Raúl Entrerríos).
26'
Entrerríos vyrovnává na 14:14.
26'
Herburger byl diskvalifikován za to, že doslova vlétl do španělského střelce, nasadil mu kravatu, a ač ho okamžitě pustil, jednalo se o hodně nebezpečnou situaci.
26'
Červená karta pro tým Rakousko (Lukas Herburger).
25'
V přestřelce pokračuje i Zeiner, rychlý rakouský útok.
25'
Gól vstřelil tým Španělsko (Viran Morros).
25'
Ztrátu Sarmienta Rakušané dokázali potrestat! Frimmel se prosadil z levého křídla.
24'
Dicker se trefil z devítky.
24'
Pasáž hry, jež je plná nepřesností a ztrát. Španělé také trefili tyč, Rakušan Bilyk byl zablokovaný.
22'
Maqueda okamžitě odpovídá vlastní trefou k pravé tyči.
21'
Frimmelovi se povedlo proměnit rychlý protiútok.
21'
Arino z levého křídla seběhl a trefil jen tyč!
21'
Weber naopak na pravém křídle neprostřelil Corralese.
20'
Plně toho z pravého křídla využil Maqueda.
20'
Útočný faul Zeinera znamená ztrátu Rakušanů.
19'
Sarmiento pronikl k brankovišti a poslal míč pod horní tyč!
19'
Oddechový čas Španělska.
18'
Oba celky si vyměnily neúspěšné útoky, k míči se vrací Španělé.
17'
Další španělská ztráta, ale tentokrát Frimmel trefil tyč!
17'
Ztrátu Canellase trestá rychlým protiútokem Weber!
16'
Oba brankáři si nyní připsali výborné zákroky.
15'
A. Dujshebaev trefil tyč a Rakušané už další útok proměňují. Weber trefil tyč, míč se ovšem vrátil do držení Rakušanů a Bozovic tentokrát nezaváhal.
14'
Bozovic se dopustil chyby v útoku a přichází o míč.
14'
Rakušanům se nedařilo něco vymyslet a berou si oddechový čas.
13'
Enterríos prolomil španělskou střeleckou smůlu.
13'
Žlutá karta pro tým Rakousko (Sebastian Frimmel).
12'
Zeiner vypálil pod horní tyč a vyrovnává na 8:8!
12'
A. Dujshebaev se poprvé v útoku mýlí a Rakušané se mohou ve skóre dotáhnout!
11'
Bozovic z levé strany devítky vypálil k pravé tyči a vsítil kontaktní gól!
11'
Aguinagalde z levého křídla minul rakouskou branku.
10'
Posch se uvolnil na hranici brankoviště a snižuje.
10'
Třígólový rozdíl zařídil A. Dujshebaev!
8'
Dujshebaev po ztrátě Bozovice proměnil rychlý protiútok přes brankáře Eichbergera.
7'
Zeiner se neprosadil z hranice brankoviště, do prázdné brány z poloviny zakončil Arino.
7'
Vyloučení v týmu Rakousko (Robert Weber).
7'
Španělé se s tím nepárali a okamžitě odpovídá Arino.
7'
Hraje se hodně rychle, Frimmel skóruje.
6'
Bozovic vyrovnává na 4:4.
6'
Po rakouském neúspěchu předvedl rychlý brejk Areno s gólovým zakončením.
6'
Canellas byl při střele zablokovaný, na druhé straně se neprosadil Bilyk po průniku k brankovišti.
4'
Okamžitě z levého křídla srovnal Frimmel.
4'
Canellas z devítky dostává Španělsko do vedení v utkání.
4'
První nevyužitý útok. Rakušan Zeiner přichází o míč po útočném faulu.
3'
Arino proměnil útok z levého křídla.
3'
Bilyk pronikl k brankovišti a vrátil Rakušany do vedení.
2'
Solé vyrovnává z pravého křídla.
1'
Posch otevřel skóre po dlouhém postupném útoku Rakušanů, kterým už byla signalizována pasivita.
1'

Španělsko: Corrales, P. de Vargas – Aguinagalde, Ariño, Cañellas, D. Dujshebaev, A. Dujshebaev, Entrerríos, Fernández, Figueras, Gomez Abello, Guardiola, Maqueda, Morros, Sarmiento, Solé.

Rakousko: Bauer, Eichberger – Bilyk, Bozovic, Dicker, Frimmel, Herburger, Hutecek, Jochmann, Posch, Santos, Wagner, Weber, Wöss, Zeiner, Zivkovic..
Velkým favoritem zápasu jsou Španělé, kteří se utkali s Rakušany v kvalifikacích ME 2016 a 2018 a všechny čtyři vzájemné zápasy vyhráli. Loni během Euro Cupu pak sice jeden zápas ze dvou prohráli, ale tehdy nehráli v nejsilnější sestavě.
Španělsko ve svém prvním utkání ve skupině 1 porazilo český tým 31:25 a zůstává na šampionátu i po čtyřech odehraných zápasech neporažené. Na druhé straně Rakousko zvládlo bez porážky základní skupinu, ale úvodní duel skupiny 1 nedokázalo přetavit v úspěch a padlo s Chorvatskem 23:27.
Mistrovství Evropy pokračuje dalším hracím dnem hlavní fáze. Skupina 1 má na programu své druhé zápasy, ve kterých se představí také Španělsko s Rakouskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.