ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Srbsko - 17. ledna 2022   20:30

Francie
Francie
1' Mem  • 2' Lenne  • 5' Mahé  • 9' Mahé  • 10' Mahé  • 10' Descat  • 12' Mahé  • 13' Kounkoud  • 16' Mem  • 18' Mem  • 21' Tournat  • 22' Mahé  • 24' Lenne  • 26' Mahé  • 27' Descat  • 28' Lenne  • 31' Mem  • 33' Mem  • 37' N. Karabatić  • 38' N. Karabatić  • 39' Kounkoud  • 46' Minne  • 48' Porte  • 49' Porte  • 50' Minne  • 53' Minne  • 54' Tournat  • 55' Richardson
29:25
(16:7)
Srbsko
Srbsko
4' Borzaš   • 7' Bogdan Radivojević   • 11' Pechmalbec   • 17' Marsenić   • 29' Kukić   • 30' Ivanišević   • 31' Kukić   • 36' Marsenić   • 37' Šotić   • 41' Marsenić   • 42' Kukić   • 43' Šotić   • 45' Bogdan Radivojević   • 49' Pechmalbec   • 52' Milosavljević   • 54' Kukić   • 55' Marsenić   • 57' Sretenović   • 57' Bogdan Radivojević   • 59' Bogdan Radivojević   • 60' Milosavljević
Francie
Gérard, Pardin – Lenne, Minne, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Mahé, Fabregas, Descat, Porte, Kounkoud, Konan, Nahi, Lagarde.
M. Vaidas – G. Mindaugas
Szeged Uj Arena
Srbsko

Francie – Srbsko 29:25 (16:7)
Nejvíce branek: Mahé 6, Mem 5, Lenne 3 – Bogdan Radivojević 7/3, Kukić 4, Marsenić 4. Rozhodčí: M. Vaidas – G. Mindaugas. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 5:4.
Tak druhý poločas byl úplně o něčem jiném! Francie sice pokračovala v soustavném skórování, soupeř ale naopak hodně přidal do kroku. devítibrankový náskok z prvního poločasu Srbové stáhli na čtyři góly. Přesto jsou ale dnes těmi méně úspěšnými, kteří putují na třetí místo v tabulce a tak nepostupují.
60'
Gól vstřelil tým Srbsko (Marko Milosavljević).
59'
Bogdan Radivojević se prosadil dnes už po sedmé! Nyní to zkusil na bližší tyčku z pravého křídla, ovšem ta mu vyšla.
57'
Bogdan Radivojević se na pravé straně zjevil před domácím gólmanem. Ten ho nechychytal a tak je z toho 23. gól.
57'
Stevan Sretenović se velmi chytře otočil a zjistil, že Francie hraje bez gólmana. Následně poslal míč přes polovinu palubovky na odkrytou branku.
56'
Bogdan Radivojević si vzal na starost sedmimetrový hod. A ten mu vyšel parádně. Míčem o zem nalezl branku.
55'
Vyloučení v týmu Francie (Melvyn Richardson).
55'
Gól vstřelil tým Srbsko (Mijajlo Marsenić).
55'
Gól vstřelil tým Francie (Melvyn Richardson).
54'
Lazar Kukić dostal míč na levou ruku, ale chytil ho. Následně si ho předal a poslal ho až kdy tyči srbské branky
54'
Gól vstřelil tým Francie (Nicolas Tournat).
53'
Gól vstřelil tým Francie (Aymeric Minne).
52'
52'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Vyloučení v týmu Francie (Romain Lagarde).
50'
Vyloučení v týmu Srbsko (Stevan Sretenović).
50'
Aymeric Minne se prodral valem soupeře a následně z výskoku na pravou stranu poslal míč ke vzdálenější tyči.
49'
Gól vstřelil tým Francie (Valentin Porte).
49'
Gól vstřelil tým Srbsko (Dragan Pechmalbec).
48'
Valentin Porte se dnes prosadil poprvé. Zakončil rychlý protiútok svého týmu.
47'
Bogdan Radivojević jednoduše proměnil nynější sedmimetrový hod. Míč rychle poslal o zem do branky.
46'
Aymeric Minne si přebral míč na úrovni jedenácti metrů od branky a neskutečnou dělovkou nasměroval balon až do branky.
45'
Bogdan Radivojević střílí už třetí branku v utkání a Srbové hrají opravdu parádně, respektive oproti tomu, jak hráli v prvním poločase. Tento poločas dokonce vedou.
44'
Dylan Nahi neuspěl na penaltě! Míč poslal úplně mimo branku! Šlo vidět, že míří na pravou šibenici.
44'
43'
Mladen Šotić po přihrávce dohrál akci na levém křídle, kde soupeře propálil u vzdálenější tyče.
42'
Lazar Kukić dostal dobrý pas na pravou stranu, odkud si seběhl do středu a následně vypálil. A to skvěle do levé zadní části branky.
42'
Dylan Nahi se prosadil ze sedmičky! Parádně naznačil a poslal tím soupeře na druhou stranu. Následně míč usměrnil k tyči.
41'
Mijajlo Marsenić dostal z levé strany pas před prázdnou bránu, kam už se vracel gólman Francie, který ale nestihl doběhnout a střel zabránit.
39'
Benoit Kounkoud se rozběhl dopředu a inkasoval velmi pěknou přihrávku, kterou si při běhu zpracoval a zamířil do odkryté branky Maďarů.
38'
Gól vstřelil tým Francie (Nikola Karabatić).
37'
Mladen Šotić napřáhl z pravé strany na tvrdou střelu, kterou nakonec poslal k bližší tyči. Gólman to nečekal a ani se neposunul.
37'
Vyloučení v týmu Srbsko (Dragan Pechmalbec).
37'
Nikola Karabatić si připisuje první branku v tomto utkání. K tomu ještě vybojoval dvouminutový trest pro soupeře.
36'
35'
Darko Djukić snížil ze sedmimetrového hodu. Jeho míč šel po dvou naznačeních přímo doprostřed soupeřovy branky.
33'
Gól vstřelil tým Francie (Dika Mem).
31'
Dika Mem ale téměř okamžitě odpovídá a zapisuje čtvrtou branku v tomto duelu.
31'
Druhý poločas gólově otevírá Srbsko. Střelou z úhlu se prosadil Lazar Kukić.
31'
První poločas je za námi a je jasné, kdo měl dnes navrch. Přitom začátek byl hodně vyrovnaný, Srbové dotáhli ztrátu. Pak se s nimi ale něco stalo a od sedmnácté do devětadvacáté minuty nedokázali zaznamenat ani branku. A zatím si Francie pohodově navyšovala a navyšovala náskok. Uvidíme, co se stane v druhé půli, ale velké překvapení už to asi nebude, vždyť západoevropané vedou o devět tref.
30'
30'
Úspěšnou trefu si připisuje i gólman Balkánců. Tibor Ivanišević sebral míč a přes celé hřiště ho nasměroval do odkryté branky.
29'
Trvalo to neskutečně dlouhých dvanáct minut, co Srbové nevstřelili ani gól. Lazar Kukić to nyní utnul a snížil na rozdíl deseti branek.
28'
Gól vstřelil tým Francie (Yanis Lenne).
27'
Vyloučení v týmu Francie (Nicolas Tournat).
27'
Hugo Descat přesprintoval padajícího hráče soupeře a dostal dobrá pas do běhu. Následně si s míčem seběhl ke gólmanu a překonal ho. rozdíl ve skóre je už deset branek. Deset je i počet minut, ve kterých už po sobě Srbové nedali gól.
26'
Gól vstřelil tým Francie (Kentin Mahé).
24'
Tak toto bylo opravdu neskutečné! Francie sehrála pohlednou kombinaci, kterou zakončoval jeden z hráčů obloučkem přes gólmana. Ovšem neposlal ho do branky, nýbrž ještě vylepšil pozici pro volného Yanise Lenneho na druhé straně, který si míč zpracoval ze vzduchu a poslal ho do úplně prázdné branky.
23'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Mijajlo Marsenić).
22'
Kentin Mahé je dnes nezastavitelný. Pátý gól v zápase, plus dvě gólové nahrávky. Neskutečný počin za dvacet minut. Nyní si proběhl obranou jako nůž máslem a zakončil na vzdálenější vingl.
21'
Nicolas Tournat svou dnešní první brankou navyšuje náskok Francie poprvé v zápase už na šest gólů.
20'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Francie. Jeden z hráčů míč posílá do břevna!
18'
Dika Mem skvěle dohrál z pravého křídla. Naskočil si do brankoviště a míč poslal k vzdálenější tyči kam už soupeřův gólman nedosáhl.
17'
Mijajlo Marsenić si počkal, až se soupeřův brankář pohne, a pak už jen jednoduchou střelou vhodil míč do sítě.
16'
Vyloučení v týmu Francie (Karl Konan).
16'
13'
Vyloučení v týmu Francie (Nikola Karabatić).
13'
Benoit Kounkoud se prosadil střelou po náskoku do brankoviště z pravého křídla. Míč už jednoduše poslal do branky a Francouzi jsou poprvé ve čtyřbrankovém vedení.
12'
Kentin Mahé se parádně vyhnul všem obráncům a následně si nadskočil do brankoviště, odkud už jednoduše prostřelil gólmana soupeře.
11'
Vyloučení v týmu Srbsko (Miloš Orbović).
11'
10'
Hugo Descat propálil gólmana, který sice střelu zpomalil, ale nezastavil, a tak je Francie zase v tříbrankovém vedení.
10'
9'
Kentin Mahé se dnes prosazuje podruhé. Jeho parádní střela přišla z hranice brankoviště, kde si nadskočil nad obranu a skvěle propálil i brankáře na levé straně.
8'
Bogdan Radivojević bez jediného naznačení poslal míč z penalty přímo do levého dolního rohu branky Francie. Je tak srovnáno.
7'
Bogdan Radivojević poslal míč skoro přes celé hřiště do odkryté branky Francie. Snižuje tak na rozdíl jednoho gólu.
5'
Žlutá karta pro tým Francie (Karl Konan).
5'
Kentin Mahé se prosadil podobným gólem, jako před chvílí jeho soupeře. Parádní rána přímo pod břevno.
4'
Uroš Borzaš skóruje poprvé za svůj tým. A byla to nádhera. Obstřel soupeře a parádní míč přímo do pravého vinglu. Opravdu parádní gól.
2'
Parádní dohrávka do křídla. Yanis Lenne si seběhl zprava už jen do brankoviště a jednoduše překonal soupeřova gólmana.
1'
Dika Mem otevírá skóre dnešního zápasu.
1'

Francie: Gérard, Pardin – Lenne, Minne, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Mahé, Fabregas, Descat, Porte, Kounkoud, Konan.
Trenér: G. Gille

Srbsko: Bomaštar, Cupara, Ivanišević – Borzaš, Sretenović, D. Djukić, Ž. Pešić, Bogdan Radivojević, Pechmalbec, V. Ilić, Kukić, Šotić, Marsenić, Orbović, Radović, Milosavljević.
Trenér: B. Rojević

Rozhodčí: M. Vaidas – G. Mindaugas.
FRANCIE

Francie se na úvod skupiny utkala s Chorvatskem. Čekala se dominantní výhra týmu z jihozápadu Evropy. Francouzi si v prvním poločase udělali náskok dvou branek, který pak proměnili na pětibrankový a vyhráli podle očekávání, výsledkem 27:22. Následně se utkali s Ukrajinou. Zde, už podle papírových prognóz, byla výhra Francie jistá. Ti soupeře deklasovali, když mu nasázeli o třináct branek více (36:23). Ve skupině tak mají čtyři body a jsou na prvním místě se skóre 63:45.

SRBSKO

Srbové vstoupili do turnaje taktéž výhrou. Taky porazili Ukrajince velkým rozdílem, ovšem ne tak zásadním, jako Francie Vyhráli 31:23. Následně ale podlehli Chorvatsku, kdy v už v poločase prohrávali o dvě branky a jejich ztráta nakonec byla zvýšena na tříbrankovou (20:23). Nyní tak nemají postup ve vlastních rukou. Museli by porazit Francouze a zároveň doufat v to, že Ukrajina porazí právě Chovaty v posledním zápase. A ani jedna z podmínek není moc pravděpodobná. Srbové jsou nyní na druhé pozici, kde mají lepší skóre – 51:46.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy spolu mají vzájemnou historii utkání. Síly totiž poměřily už sedmkrát, z čehož poprvé to bylo v lednu 2014, kdy Francie vítězila o tři branky (31:28). V posledním vzájemném utkání, tedy na loňské lednové kvalifikaci o ME, se urodila remíza. Celkově Francie zvítězila pětkrát a jednou vyhrálo Srbsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.