Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Dánsko - 17. prosince 2023   16:00

Švédsko
Švédsko
5' Carlsonová  • 8' Blohmová  • 10' Axnérová  • 11' Lundströmová  • 12' Axnérová  • 13' Blohmová  • 15' Hvenfeltová  • 16' Axnérová  • 18' Lindqvistová  • 24' Mellegaardová  • 25' Blohmová  • 26' Blohmová  • 27' Robertsová  • 30' Axnérová  • 32' Carlsonová  • 35' Blohmová  • 44' Robertsová  • 47' Mellegaardová  • 49' Blohmová  • 50' Bundsenová  • 54' Mellegaardová  • 59' Danová  • 60' Blohmová
27:28
(15:18)
Dánsko
Dánsko
2' Højlundová   • 3' R. Iversenová   • 6' Ann. Hansenová   • 7' Haugstedová   • 8' Friisová   • 9' Højlundová   • 11' R. Iversenová   • 12' Højlundová   • 15' Jørgensenová   • 17' Ann. Hansenová   • 19' Østergaardová   • 20' Scaglioneová   • 23' Nielsenová   • 24' Nielsenová   • 26' Østergaardová   • 28' Ann. Hansenová   • 29' Scaglioneová   • 31' Højlundová   • 35' Ann. Hansenová   • 41' Burgaardová   • 44' Burgaardová   • 51' Østergaardová   • 56' Jørgensenová   • 57' Ann. Hansenová   • 60' Højlundová
Švédsko
Alvarez, Bustamante (ESP)
Dánsko

Házenkářky Dánska si spravily chuť a berou na domácím MS bronz. V pátek promarnily vedení o šest branek proti Norsku a nakonec padly gólem v poslední sekundě prodloužení. Dnes také dlouho vedly, ale pak Švédky nenápadně otočily průběh duelu. Nicméně Dánsko se dokázalo vzchopit a vítěznou trefou Hojlundové při signalizované pasivitě rozhodlo o tom, že Švédsko nadále čeká na svou první medaili na MS.
Švédsko – Dánsko 27:28 (15:18)
Nejvíce branek: Mellegaardová 7/4, Blohmová 7, Axnérová 4 – Ann. Hansenová 5, Jørgensenová 5/3, Højlundová 5. Rozhodčí: Alvarez, Bustamante (ESP). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 1:1.
60'
Blohmová doráží, ale Švédsko má strašně málo času.
60'
Po střele Hojlundové z pravé spojky na zadní tyč sahají Dánky po bronzu.
60'
Tři povolené nahrávky Dánska, 33 sekund do konce, Dánky si berou timeout.
60'
Švédky faulovaly Rikke Iversenovou na pravé spojce. Pokud Dánky skórují, tak je asi hotovo.
59'
Danová prošla mezi dvěma na pravé straně a je sníženo.
59'
Dánky ztratily balón, ale potom se velmi dobře brání.
58'
Axnérová vystřelila z levé spojky přes Rikke Iversenovou vedle přední tyče.
58'
Blohmová faulovaná na pivotu mezi sedmičkou a devítkou.
57'
Oddechový čas pro tým Švédsko.
57'
Anne Hansenová donutila Švédsko k timeoutu střelou z pravé spojky na bližší tyč.
57'
Toftová zneškodnila nohou šanci Axnérové z levé spojky na druhou tyč.
56'
Jorgensenová utekla po zbytečné ztrátě Švédek po levé straně a zakončovala na zadní tyč.
55'
Bundsenová připravena a za bučení publika útočí Švédky na postavenou obranu.
54'
Burgaardová střílela z pravé spojky na zadní tyč, kde byla Bundsenová, ta vyhodila na Mellegaardovou, která měla před sebou prázdnou bránu.
53'
Bundsenová stála na čáře, Jorgensenová mířila k pravé tyči do protipohybu.
53'
Sedmička pro Dánsko za faul na Rikke Iversenovou.
52'
Toftová zasáhla proti Robertsové z pravé spojky a více se toho při útoku Švédska nestane.
51'
Dánky zrychlily křížem mezi dvěma a Osteergaardová vyrovnala z pravého křídla.
51'
Švédky jsou agresivní v obraně a skvěle se pohybují. Dánsku momentálně nejde vůbec nic.
50'
Švédsko poprvé vede! Bundsenová si poradila se sraženou střelou Scaglioneová a poslala balón do prázdné brány.
49'
Blohmová se po nahrávce z levé spojky otočila na pivota a Švédsko srovnalo!
49'
Dánsko přišlo o míč, Scaglioneová zůstala ležet na zemi. Dánský kouč protestoval a obdržel kartu.
47'
Bundsenová vyhazovala za obranu na Mellegaardovou a ta se nemýlila. Švédky už jsou pozadu pouze o gól.
47'
Oddechový čas pro tým Dánsko.
46'
Mellegaardová proměnila na svou pravou stranu v souboji s Toftovou.
46'
Sedmička za bránění v brankovišti proti Blohmové.
45'
44'
Burgaardová měla otevřenou pravou stranu a levačkou přelobovala brankářku Bundsenovou.
44'
Robertsová se dostala na levé spojce k zakončení na vzdálenější tyč.
43'
Pokus z levé spojky vykopla Reinhardtová svou pravou nohou.
43'
Anne Hansenová dohrávala do levého křídla na Friisovou, tu vystála gólmanka.
42'
Axnérová se dopustila kroků na pravé spojce a zazněl hvizd rozhodčího.
41'
Dánky házely volný hod při signalizované pasivitě a Burgaardová skórovala z otočky na jedenácti metrech k pravé tyči.
40'
Švédky udělaly fatální chybu v rozehrávce, Friisová vypíchla nahrávku a Švédsko se vrací do obrany.
38'
Sedmičku Mellegaardové si srazila gólmanka svou levou rukou.
38'
Bugaardová faulovala pivotku Blohmovou, nařízena sedmička.
37'
Ztráta Dánska na pravé straně a Švédsko hraje na obranu 0:6.
36'
Mellegaardová se rozhodla pro sedmičku na svou levou stranu do protipohybu.
36'
Sedmička za stržení na pivotku Blohmovou.
35'
Anne Hansenová reaguje z levé spojky.
35'
Axnérová na sebe natáhla několik hráče a posunula z levé spojky na pivotku Blohmovou.
34'
Burgaardová si vyměnila míč při brejku a udělala průraz na pravé spojce.
33'
Jorgensenová hodila sedmičku mezi nohama gólmanky.
33'
Hojlundová se postarala o sedmičku na levé spojce proti Lindqvistové. Ta bránila v brankovišti.
32'
Carlsonová kontrovala z levé spojky proti Reinhardtové.
31'
Hojlundová obešla hráčku na středu a obstřelila vybíhající brankářku.
31'
Dánky se ujaly rozehrávky druhého poločasu.
31'
Švédky drtivou část prvního poločasu dotahovaly, na první gól čekaly osm minut. Potom se chytily po timeoutu a dotáhly se na kontakt. Opíraly se hlavně o souhru s pivotkou Blohmovou. Nicméně hostům pak úplně nevyšel závěr úvodního dějství a po třiceti minutách mají k bronzu blíže domácí Dánky.
30'
30'
Po pokusu Scaglioneové vedle brány vyskočila Axnérová na levé spojce na čtrnácti metrech a ačkoli si Toftová sáhla, tak Axnérová to stihla sekundu před koncem odrazem o bližší tyč.
30'
Po bloku střely střední spojky mají Dánky výhodu posledního útoku prvního poločasu.
29'
Při přesné střele Scaglioneové ze střední spojky šla gólmanka Bundsenová na svou pravou stranu.
29'
Carlsonová udělala kroky a Švédsko se bude muset bránit.
28'
Hansenová se dostala z levé spojky na střed na šestku a pálila k pravé tyči.
27'
Robertsová prostřelila Toftovou z pravé spojky na vzdálenější tyč.
27'
Bundsenová se přesunula na zadní tyč při střele z pravé spojky a míč tak drží Švédsko.
26'
Axnérová asistovala z pravé spojky při zásahu otáčející se pivotky Blohmové.
26'
Ostergaardová byla přesná z pravého křídla na přední tyč.
26'
26'
Při signalizované pasivitě střílela Axnérová z pravé spojky vedle brány.
25'
Bundsenová přečetla lob Friisové z levého křídla a míč tak vlastní Švédsko.
25'
Také Blohmová rozvlnila síť z hrany brankoviště.
24'
Další trefa Nielsenové z pivota o zem po pasu od Jorgensenové.
24'
Poté faulovala pravou spojku Petersonovou s dvouminutovým následkem.
24'
Mellegaardová snížila z levého křídla.
23'
Při sehrávce na pivota hodila Nielsenová míč pod pravou rukou vybíhající brankářky.
23'
Technická chyba Švédska v době, kdy hostující celek hrál s prázdnou bránou.
22'
Anne Hansenová obešla Hagmanovou na levé spojce a zakončila na bližší tyč. Gól neplatil a byla nařízena sedmička, Jorgensenová si dovolila lob.
21'
Mellegaardová vzala sedmičku po faulu na pravou spojku a mířila nad rukama Toftové.
20'
Scaglioneová vystoupala nad blok a trefila se do protipohybu.
20'
Hagmanová umístila šanci z pravého křídla do zadní tyče.
19'
Ostergaardová zpracovala zadovku na pravém křídle a překonala gólmanku.
18'
Lindqvistová naběhla na pravé spojce na šestku mezi dvěma a poslala balón na první tyč.
17'
Sarah Iversenová bude vyloučena za faul na levou spojku.
17'
Mellegaardová si našla odražený míč na levém křídle a udržela Švédsko v útoku.
17'
Anne Hansenová propálila brankářku z pravé spojky.
16'
Gól vstřelil tým Švédsko (Tyra Axnérová).
16'
Erikssonová vytahuje loženku z pivota a Dánky tak nevedou o tři trefy.
15'
Jorgensenová zakončuje z levé spojky na zadní tyč do protipohybu Erikssonové.
15'
Hvenfeltová se uvolnila na pivotu k zakončení mezi nohy.
14'
Axnérová vypálila z levé spojky mimo branku, ale Anne Hansenové utekl míč na pravé straně.
14'
Lindqvistová sebrala nahrávku Anne Hansenové z levé spojky a Švédsko může zaútočit.
13'
Axnérová postrčila z levé spojky kolem Burgaardové na pivotku Blohmovou, ta přehodila Toftovou.
12'
Hojlundová si navedla míč na střelu ze střední spojky na levou ruku Erikssonové.
12'
Axnérová ze spojky.
11'
Rikke Iversenová byla na konci rychlého brejku na pivotu.
11'
Lundströmová úspěšná z pravého křídla.
11'
Burgaardová trefila blok z pravé spojky, Dánky pak zamezily pasu do pravého křídla.
10'
Axnérová se prosazuje z výskoku na devítce.
9'
Hojlundová udělala kličku na pravé spojce a i přes držení skórovala.
8'
Blohmová snížila z pravé strany hrany brankoviště po křižném pasu z levé spojky.
8'
8'
Friisová si naskočila na levém křídle na přihrávku od Anne Hansenové a poslala míč na přední tyč.
8'
Toftová chytila podstřel Robertsové ze střední spojky.
7'
Haugstedové sedla střela ze střední vzdálenosti.
7'
Švédky spálily šanci z pravého křídla.
6'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Louise Burgaardová).
6'
Haugstedová zablokovala Robertsovou na střední spojce.
6'
Anne Hansenová procedila míč ze střední spojky proti přesile mezi nohama gólmanky.
5'
Burgaardová zastavena na levé spojce, Dánky pokračují v postupném útoku.
5'
Carlsonová vystřelila přesně z pravé spojky.
4'
Tyč za Toftovou a Dánky tak mohly odskočit na rozdíl tří branek, jenže Burgaardová zkazila pas na levou spojku na Hansenovou.
3'
Rikke Iversenová využila na pivotu nahrávky ze střední spojky.
2'
Hanssonová minula z levého křídla vzdálenější tyč a hrát tak bude Hansenová na středu.
2'
Hojlundová skórovala z pravé spojky na zadní tyč mezi nohama přesouvající se brankářky.
1'
Toftová vyrazila ránu ze spojky a Dánsko jde do postupného útoku.
1'
Švédky nastoupily v modrém a rozehrály. Dánky hrají v červeném a bílých trenýrkách.
1'

Švédsko: Bundsenová, Erikssonová – Mellegaardová, Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Lundströmová, Danová, Lagerquistová, Lindqvistová, Hagmanová, Thorleifsdóttirová, Hvenfeltová, Hanssonová, Carlsonová, Axnérová.
Trenér: Axner

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – S. Iversenová, Elverová, Ann. Hansenová, Haugstedová, And. Hansenová, Jørgensenová, Østergaardová, Burgaardová, Petersenová, Højlundová, Friisová, R. Iversenová, Scaglioneová, Nielsenová.
Trenér: Jorgensen

Rozhodčí: Alvarez, Bustamante (ESP).
To Švédky měly regeneraci o něco snazší. V poslední pracovní den týdne nestačily na Francouzky o devět branek 28:37, což v praxi znamená, že přemožitelky českých hráček ze čtvrtfinále si večer zahrají o zlato proti Norsku. Švédky si účast mezi čtyřmi nejlepšími vybojovaly vyhraným čtvrtfinále proti Německu v poměru 27:20. Jejich motivace pro dnešek je jasná. V případě vítězství se dočkají historicky první medaile na MS. Jejich nejlepším výsledkem je čtvrté místo z Německa z roku 2017. Tehdy ve svém posledním vystoupení padly s Nizozemskem 21:24.
Dánky jsou považované za favoritky reprízy čtvrtfinále světového šampionátu z roku 2017. Otázkou zůstává, jak dokázaly zregenerovat, a to hlavně po psychické stránce. V pátek totiž prohrály semifinále s Norkami gólem v poslední sekundě prodloužení. Nebylo jim tak nic platné, že drtivou část utkání vedly. Pro Dánky to byla další těsná semifinálová porážka. Před dvěma lety podlehly ve Španělsku v souboji o finále Francii taktéž o jedinou branku. V duelu o bronz pak zdolaly domácí reprezentaci jasně 35:28.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu o bronz na světovém šampionátu házenkářek, ve kterém se střetnou Švédsko a Dánsko. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.