MS v házené mužů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Bahrajn - 15. ledna 2021   20:30

Dánsko
Dánsko
2' M. Hansen  • 4' Gidsel  • 5' Hald Jensen  • 6' Gidsel  • 8' Gidsel  • 10' M. Landin Jacobsen  • 12' Svan Hansen  • 13' Gidsel  • 15' M. Hansen  • 17' Gidsel  • 19' M. Landin Jacobsen  • 20' M. Hansen  • 21' Svan Hansen  • 23' Holm  • 24' Saugstrup Jensen  • 26' Svan Hansen  • 27' Gidsel  • 28' L. Bredekjær Andersson  • 30' Gidsel  • 31' Gidsel  • 34' L. Bredekjær Andersson  • 35' Gidsel  • 37' Gidsel  • 38' M. Landin Jacobsen  • 39' M. Hansen  • 44' J. Hansen  • 46' Holm  • 48' Saugstrup Jensen  • 49' Holm  • 50' Saugstrup Jensen  • 56' Mensah Larsen  • 58' Zachariassen  • 58' Zachariassen  • 59' J. Hansen
34:20
(19:10)
Bahrajn
Bahrajn
6' Ahmed   • 8' A. Mírzá   • 10' Salman   • 14' Džalál   • 19' K. Mahfúd   • 23' Saad   • 26' M. H. Násir   • 30' K. Mahfúd   • 40' Qanbar   • 43' As-Sajjad   • 45' As-Samáhídží   • 51' As-Sajjad   • 56' Saad
Dánsko
N. Landin Jacobsen, Möller – M. Landin Jacobsen, Zachariassen, Saugstrup Jensen, Svan Hansen, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, M. Hansen, Toft Olsen, J. Hansen, L. Bredekjær Andersson, Öris Nielsen, Holm, Gidsel, Hald Jensen.
Bahrajn
Abdulhusajn, aš-Šwajch – A. Mírzá, As-Samáhídží, Qanbar, Abd ar-Ridá, Džalál, M. Mírzá I., K. Mahfúd, As-Salátna, al-Fardán, Saad, M. H. Násir, As-Sajjad, Salman, Ahmed.

Dánsko – Bahrajn 34:20 (19:10)
Nejvíce branek: Gidsel 10, Hansen 4, Landin Jacobsen 3 – Ahmed 8/7, Mahfúd 2, Saad 2. Sedmimetrové hody: 0 – 7/7. Vyloučení: 4:4.
Dánsko potvrdilo svou roli jednoznačného favorita. Zápas si pohlídalo a nakonec vyhrálo o neskutečných čtrnáct branek. V tabulce se tak ujímá prvního místa před druhou Argentinou. Vede jen o skóre, které má však velmi kladné (+14). Argentina porazila Demokratickou Republiku Kongo 28:22 (+6). V tabulce se nám tak vyjasnilo, že o první místo si to pravděpodobně rozdají právě Dánsko a Argentina. Velký boj uvidíme o třetí postupovou pozici.
Hráčem zápasu byl zvolen Mathias Gidsen, pravý bek, který si připsal v dnešním zápase deset branek!
59'
Jóhan á Plógv Hansen využívá další brejk a vrací Dánsku čtrnáctibrankový náskok.
58'
Anders Zachariassen podruhé během minuty! Tentokrát se však prosadil z úniku do levého dolního růžku.
58'
Seveřané chtějí očividně svůj náskok zpět. Anders Zachariassen naznačil pohyb doleva, uvolnil se vpravo a vypálil. Další skvělý gól.
56'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mads Mensah Larsen).
56'
Mahdí Saad vstřelil dvacátou branku Bahrajnu, který náskok soupeře ze čtrnácti branek snířil už na deset.
55'
Mohamed Ahmed uspěl i u této sedmičky, když míč opět poslal o zem, ovšem do pravého růžku.
55'
Vyloučení v týmu Dánsko (Anders Zachariassen).
54'
Další úspěšná sedmička v podání Mohameda Ahmeda. Tentokrát to zkusil odrazem o zem a zase uspěl.
53'
Vyloučení v týmu Dánsko (Jacob Tandrup Holm).
51'
Bahrajn předvedl povedenou kombinaci a Husajn As-Sajjad vypálil do pravého dolního rohu.
51'
Mírzá vypálil poté, co se prodral obranou, ale soupeřův gólman byl bezchybný.
50'
bahrajn si vybral oddechový čas, protože potřebuje alespoň trochu zastavit Dány, kteří už jsou na rozdílu čtrnácti branek.
50'
Magnus Saugstrup Jensen proměnil další rychlý brejk střelou doleva dolů.
49'
Gól vstřelil tým Dánsko (Jacob Tandrup Holm).
49'
Mohamed Ahmed proměnil i pátou sedmičku v utkání. Naznačil střelu do pravého vinglu a tam ihned poté také vypálil.
48'
Magnus Saugstrup Jensen proměnil samostatný únik poté, co Bahrajn fatálně chyboval v obraně.
48'
As-Salátna se provinil technickým přestupkem a míč získává soupeř.
47'
Toto byla opravdu parádička. Gólman týmu z Asie předvedl parádní zákrok dlaní ve výskoku proti Holmovi.
46'
Jacob Tandrup Holm však hned z následující akce trefil krásně spodní levý růžek.
45'
Seveřané vyrobili hrubku v obraně. Toho využil Hasan As-Samáhídží, který jednoduše proměnil samostatný únik.
44'
Jóhan á Plógv Hansen dostal po krásné zadovce míč na křídlo a opět upravuje na rozdíl dvanácti branek, který si Dánové docela v pohodě hlídají.
43'
Husajn As-Sajjad po delší době bezbrankové hry skóruje. Vzal to na sebe a z nadskoku trefuje míč pod víko.
42'
Holm si proskočil obranou, ovšem jeho ránu skvěle levačkou vyrazil brankář protihráče.
42'
Po technickém faulu Jensena míč dostal asijský tým. Qanbar vypálil, ovšem jeho rána nastřelila tyčku. To už byla asi čtvrtá tyčka Bahrajnu v zápase.
41'
Moller jde do branky vystřídat Jacobsena.
40'
Dánsko si potřebovali ujasnit taktické pokyny a tak si vzalo oddechový čas.
40'
Bahrajn sehrál skvělou kombinaci, kterou z křídla zakončil Qasím Qanbar, když prostřelil diagonální ránou brankáře seveřanů.
39'
Mikkel Hansen nebyl vůbec hlídán obranou soupeře a jednoduše se prosadil do horní části branky.
39'
Džálal se z křídla dostal ke střele z blízkosti, ovšem byl parádně vychytán dánským brankářem.
38'
Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Landin Jacobsen).
38'
Gól vstřelil tým Dánsko (Magnus Landin Jacobsen).
37'
Mohamed Ahmed a jeho čtvrtá proměněná sedmička. Tentokrát vůbec nerozhýbával gólmana a přímo vypálil do dolní části branky.
37'
Mathias Gidsel však následně zvyšuje z povedené střely z výskoku.
36'
Mohamed Ahmed si připsal třetí úspěšnou sedmičku v zápase. Jeho diagonální rána se dostala až dolevého dolního růžku.
36'
AS-Sajjad se zkusil prosadit dalekonosnou ránou, ale to mu nevyšlo. Sice míč prodral skrze obranu, ovšem brankář už dokázal zasáhnout.
35'
Mathias Gidsel dostal dohrávku na křídlo. Svým obrovským nápřahem dal do míče neskutečnou sílu a poslal ho pořádnou rychlostí do levé šibenice.
34'
Lasse Bredekjær Andersson naznačil střelu ale ve výskoku míč podržel a nakonec ho poslal do střední výšky. Gólman neměl šanci.
33'
Nyní měli štěstí seveřané. As.Sajjad vypálil pouze do tyčky, od které se míč odrazil pryč.
31'
Svan se dostal do brejku, ale brankář jeho střelu parádně vychytal kombinací nohy a ruky.
31'
Mathias Gidsel náznakem střely na zadní tyč zmátl brankáře a poslal míč k té bližší. Zaokrouhluje tak skóre Dánska na 20 bodů a zároveň je mezi týmy poprvé desetibranková mezera.
31'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Muhammad Mírzá I.).
31'
První půle je za námi. Favorit z Dánska má podle očekávání pohodlný devítibrankový náskok nad asijským soupeřem. Ten si ale připsal pár hezkých branek a chce ukázat, že nechce být žádným "otloukánkem" skupiny. I tak ale jde vidět, že nemá rozhodně takové kvality, jako uřadující mistr světa.
30'
30'
Mathias Gidsel dostal šanci na reparát! Dostal se do úniku a naskočil si V letu vypálil, míč sice otřel o gólmana, ale dostal ho do branky sekundu před koncem prvního poločasu.
30'
Dánsko se dostalo po timeoutu do útoku, který zakončoval Gidsel, jenže jeho ránu do pravého rolního rohu vyrazil brankář Bahrajnu nohou.
30'
Ke konci poločasu si berou oddechový čas ještě i seveřané.
30'
Kumajl Mahfúd se prezentoval povedenou střelou mezi nohy dánského brankáře.
28'
Dánové si nyní totálně rozebrali obranu Bahrajnu. Zakončovatel Lasse Bredekjær Andersson posílal míč už do prázdné branky.
27'
Krásný gól v podání Mathiase Gidsela, který naznačil ránu na vzdálenější tyčku, ale vypálil na tu bližší.
27'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Muhammad Habíb Násir).
26'
Lasse Svan Hansen však krásnou zatočenou ránou do levého vinglu vrací dánům sedmibrankové vedení.
26'
Muhammad Habíb Násir naznačil několik pohybů doleva a doprava, čímž zmátl soupeře a pak vypálil skvělou ránu na vzdálenější tyč.
25'
Bahrajn si bere další oddechový čas.
24'
Gól vstřelil tým Dánsko (Magnus Saugstrup Jensen).
23'
Mahdí Saad ale z protiútoku skóruje. Prostřelil brankáře a poslal míč doleva do střední výšky.
23'
Jacob Holm střelou na krátkou vzdálenost dále zvyšuje brankový rozdíl mezi oběma týmy.
22'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mads Mensah Larsen).
21'
Parádní zákrok předvedl brankář Bahrajnu, který zakročil proti Jensenovi v samostatném úniku a míč tečoval úplně pryč.
21'
(Lasse Svan Hansen se dostal do rychlého brejku, osamostatnil se a poslal míč doprava dolů. Poprvé v zápase tak Dánsko vede o šest bodů.
20'
Mikkel Hansen vystřelil do pravého dolního růžku a opět zvýšil na rozdíl pěti branek.
19'
Kumajl Mahfúd si ale vzápětí nadskočil nad obranu a parádní střelou zakončil do spodní části branky.
19'
Magnus Landin Jacobsen byl vyslán do samostatného úniku, následně si driblinkem přehodil míč na forehand, čímž zmátl brankáře a zakončil. Dánové jdou poprvé v zápase do pětibrankového vedení.
17'
Džalál se dopustil technického přestupku.
17'
As-Sajjad se uvolnil a vyhnul obraně, ale trefil pouze tyčku dánské branky.
17'
Bahrajn musí probrat taktiku a tak trenér požádal o oddechový čas.
17'
Obrana asijského týmu zaspala a do únik dva na jednoho skvěle zakončil Mathias Gidsel.
15'
Rána Mikkela Hansena nakonec končí v brance, i když vypadalo, že se do pravého dolního růžku nedostane.
14'
Ahmad Džalál se po delší době opět prosadil. Jeho míč proskákal do do středu odkryté branky.
14'
As-Sajjad pálil na levou stranu branky, ovšem dánský strážce svatyně reflexivním zákrokem jeho ránu vyrazil.
13'
Mathias Gidsel dostal velmi dobrou přihrávku, uvolnil se a z výskoku vypálil. Opět tak upravuje rozdíl na tři branky.
12'
Mohamed Ahmed si nedělal těžkou hlavu a sedmičku bezpečně proměnil..
12'
Jensen fauloval soupeře Ahmeda a zavinil sedmimetrový hod.
12'
Míč dostal do křídla Lasse Svan Hansen, který oklamal obránce a vypálil na bližší tyčku.
11'
10'
Ali Salman si udělal prostor a vypálil doprava dolů. Brankář sice míč nohou tečoval, ovšem nedokázal mu zabránit.
10'
Magnus Landin Jacobsen sebral míč dražený od tyčky a z křídla propálil gólmana.
10'
Hansen vypálil hezky, ovšem jeho míč mířil do tyčky.
9'
Žlutá karta pro tým Bahrajn (Mohamed Ahmed).
8'
Mathias Gidsel ale hned z následující akce krásně z křídla propálil brankáře Bahrajnu a dává pátou branku Dánska.
8'
Alí Mírzá snižuje parádní ránou do levé spodní částibranky.
7'
Mírzá vypálil doleva k tyči, ovšem soupeřův brankář skvěle zasáhl.
6'
Mathias Gidsel opět zvyšuje na dvoubrankový rozdíl. Jeho rána mířila do pravého dolního růžku.
6'
Gól vstřelil tým Bahrajn (Mohamed Ahmed).
5'
Gól vstřelil tým Dánsko (Simon Hald Jensen).
4'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Muhammad Abd ar-Ridá).
4'
Mathias Gidsel byl sice sražen soupeřem, ovšemi v pádu dokázal vypálit míč, který doletěl k tyči do branky.
3'
Mohamed Ahmed proměnil i druhou sedmičku, ke které se postavil. Opět bez ztráty květinky.
3'
Gidsel fauloval Mírzů a budeme svědky sedmimetrového hodu.
2'
Mikkel Hansen si vyskočil nad obranu Bahrajnu a vstřelil úvodní branku zápasu.
1'
Mírzá vypálil dolů do středu branky, ale soupeřův brankář skvěle zasáhl.
1'
Sázkové kanceláře pasují Dánsko do role totálního favorita a naopak Bahrajn do role totálního outsidera. Vždyť se kurz na něj pohybuje okolo 25,9, zatímco na dány je vypsán kurz 1,01.

Dánsko už se zúčastnilo světového mistrovství 23 krát. A dokonce ho i jednou vyhrálo, na posledním turnaji, které pořádalo právě Dánsko společně s Německem získalo nejcenější kov. Jinak už třikrát skončilo druhé a jednou taky třetí.

Bahrajn figuroval pouze na třech mistrovstvích. Poprvé se zúčastnil až v roce 2011, následně dva roky vynechal a znovu se objevil na posledních dvou šampionátech, v roce 2017 a 2019. Nejlepším umístěním bylo jeho 23. místo z roku 2011 i 2019.
Dánsko si z posledních pěti zápasů připsalo až čtyři výhry a jen jednu porážku. Ta přišla před pěti dny v rámci mezinárodního přátelského utkání s Norskem, které bylo hodně gólové, skončilo totiž 34:36 veprospěch Norů. Ovšem o dva dny dříve se stejné týmy setkaly taktéž, ale výsledek mluvil veprospěch Dánů (31:28). Další dva listopadové zápasy, které byly v rámci kvalifikací na EURO s Finskem a Švýcarskem Dánové s přehledem zvládli, vyhráli je 22:40, respektive 31:26. V lednovém utkání (minulého roku) v předkole ME si zase vychutnali Rusko (28:31).

Bahrajn tak úspěšný rozhodně nebyl. V posledních pěti zápasech, které všechny odehrál v lednu 2020, vyhrál pouze dvakrát. Třikát soupeři podlehl. Všechny zápasy byly v rámi Mistrovství asie. Bahrajn nejprve porazil Spojené Arabské Emiráty (18:29), následně podlehl Japonsku (23:25), ale postup si zaistil vítězstvím nad Saúdskou Arábií (18:17). V semifinále pak prohrál s Katarem (28:24) a nedosáhl ani na bronzovou medaili, protože ho opět zaskočilo Japonsko, i když těsně (27:26.
Vitám všechny příznivce házené u dnešního zápasu, ve kterém se představí tým Dánska a tým Bahrajnu. Půjde o první představení obou týmů ve skupině D. Oba týmy se už se v historii potkaly. Není tomu vlastně tak dávno. Na mistrovství světa v lednu 2017 se Dánsko těšilo z výhry 30:26. V kvalifikaci na letní Olympijské Hry v dubnu 2016 brali dánové taktéž výhru, ovšem o něco těsnější – 24:26.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.