MS v házené mužů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Katar : Angola - 15. ledna 2021   15:30

Katar
Katar
5' Marzo  • 10' Madadí  • 12' Sásí  • 13' Marzo  • 15' Sásí  • 17' Jasín  • 18' Madadí  • 19' Jasín  • 20' Birrašíd  • 27' Marzo  • 28' al-Karád  • 30' Birrašíd  • 31' Marzo  • 32' Birrašíd  • 34' Hassaballa  • 38' Hassaballa  • 38' Madadí  • 40' Birrašíd  • 42' Birrašíd  • 46' Madadí  • 47' Marzo  • 48' Birrašíd  • 51' Marzo  • 52' Birrašíd  • 55' Marzo  • 55' Dhijáb
30:25
(14:13)
Angola
Angola
3' Aguiar   • 6' Maneco   • 8' Aguiar   • 10' Nascimento   • 11' Chicola   • 15' Pestana   • 16' Maneco   • 19' Pestana   • 20' Pestana   • 22' Pestana   • 23' Nascimento   • 25' Tati   • 30' Aguiar   • 35' Pascoal   • 37' Pascoal   • 37' Aguiar   • 45' Maneco   • 46' Pestana   • 47' Pestana   • 50' Aguiar   • 51' António   • 56' Pascoal   • 59' Maneco
Katar
Šarić, Abídí – al-Karád, Mabrúk, Madadí, Marzo, Sásí, Damjanović, Abdalfattáh, Hassaballa, Zakár, Birrašíd, Jasín, Romane, Guehis, Dhijáb.
Fonseca, Santos /POR/ (45. Bilchírí, Hamídí /ALG/)
Burdž-al-Arab, Alexandria
Angola
Muachissengue, Gouveia – Quitongo, Teca, C. Lopes, Pascoal, Maneco, Nascimento, Tati, Chicola, Panzo, Pestana, Ferreira, Aguiar, Hebo, António.

Katar – Angola 30:25 (14:13)
Nejvíce branek
: Madadí 8/4, Marzo 7, Birrašíd 7 – Pestana 6, Aguiar 5, Pascoal 5/2. Rozhodčí: Fonseca, Santos /POR/ (45. Bilchírí, Hamídí /ALG/). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 6:4.
Katar oplatil Angole poslední porážku z Mistrovství světa i s úroky a do šampionátu vstoupil pětigólovou výhrou.
Hrála se pěkná nápaditá házená se spoustou pohledných akcí. V na poslední chvíli změněném složení se vicemistři z roku 2015 zpočátku hledali a dlouho tahali za kratší konec. V závěru prvního poločasu se však Kataru podařilo otočit a nejtěsnější náskok po změně stran favorit rychle navyšoval.
60'
Gólmani dál excelují v jedné i druhé bráně, závěrečné exhibičně pojaté vteřiny již branku nepřinesou.
59'
Zcela volný Maneco prostřelil Šariće o zem.
59'
Vyloučení v týmu Katar (Hassan Mabrúk).
58'
Krátce po sobě se blýskli oba brankáři. Gouveia i Šarić vykopli střely z devítky.
56'
Po pěti minutách kapituloval Šarić, rodáka z Jugoslávie překonal Pascoal.
55'
Jubilejní branku Kataru střílí do prázdné brány Amúr Dhijáb.
55'
V přesilové hře brzy skóruje Frankis Marzo a zápas je patrně rozhodnut.
54'
Vyloučení v týmu Angola (Elias António).
54'
Šarić (nikoli Sarić, jak můžeme slyšet z TV) zatíná vítězně pěst! Po skvělém zákroku proti bombě pod břevno vychytal za půl minutky i samostatný nájezd Pascoalovi.
52'
Birrašíd zakončil tváří v tvář gólmanovi samostatný únik.
51'
Esteban António se naopak zapisuje do listiny poprvé střelou o zem.
51'
Marzo se trefuje dnes drzým průnikem prosazuje pošesté.
50'
Jaroslav Aguiar se protáhl středem obrany a zavěsil mezi Šarićovými pažemi pod břevno.
50'
V angolské bráně se objevuje Gouveia a uvedl se výborným zákrokem proti Dhijábově střele.
48'
Marza na sebe natáhl obránce a hodil míč doprava, nikým nehlídaný Birrašíd krásně přeloboval robustního brankáře Muachissengueho.
47'
Za Katar okamžitě odpovídá utaženou ranou přes obránce Frankis Marzo.
47'
A další gólová střela výborného Pestany.
46'
Bleskově zareagoval na druhé straně Pestana.
46'
Ahmad Madadí z křídla využívá krásnou křížnou přihrávku Alajdína Birrašída.
45'
Z levého křídla snižuje přesnou trefou Adilson Bruno Maneco.
45'
Zápas dopískají alžírští sudí Bilchírí a Hamídí. Po neplánované přestávce pokračuje zápas rozehrávkou Angolanů.
45'
Zápas je přerušan z nezvyklého důvodu. Jednomu z portugalských sudích při došlápnutí zřejmě ruplo v lýtkovém svalu a musí nastat střídání celé dvojice, z teplákových souprav se již převléká dvojice náhradních rozhodčích.
45'
Vyloučení v týmu Katar (Amín Zakár).
44'
Z další sedmičky trestá Pestanovo šlápnutí dovnitř brankoviště opět Madadí.
43'
Vyloučení v týmu Angola (Cláudio Lopes).
42'
Než se stačila obrana soupeře zformovat, zavěsil Alajdín Birrašíd.
42'
Angolané se lehce zlobili na rozhodčí, kteří místo uznaného gólu jen odpískali sedmičku. Nakonec je to mrzet nemusí, Pascoal opět nezaváhal.
41'
Naopak sedmičkový hattrick má k tomu klasickému Ahmad Madadí.
40'
První gól Afričanů ze sedmimetrového hodu vstřelil Otiniel Pascoal.
40'
Oddechový čas pro reprezentanty Angoly.
40'
Marzo vypíchl soupeři míč a vsedě dokázal uvolnit Alajdína Birrašída, který samostatným nájezdem znovu zvyšuje na rozdíl čtyř gólů.
38'
Katar má znovu pohodlný náskok zásluhou individuálního průniku Madadího.
38'
Hassaballa se prosadil v souboji a skóroval kuriózně odrazem o rameno angolského brankáře a o břevno.
38'
Oddechový čas pro Katar.
37'
Tříbrankovou šňůru Afričanů natáhl Jaroslav Aguiar a v zakončení tváří tvář to udělal nádherně, když udělil míči dlaní výraznou rotaci a obstřelil Šariće.
37'
Angola využívá prázdné katarské brány a v úplném závěru přesilovky snadno snižuje Otiniel Pascoal.
35'
Úplně volný Pascoal se prosazuje ze spojky a ukončuje pětiminutový půst Angoly.
35'
Vyloučení v týmu Katar (Alajdín Birrašíd).
34'
Další gól Kataru střílí v oslabení Mahmúd Hassaballa.
33'
Veterán Šarić je zatím po přestávce neprůstřelný.
33'
Vyloučení v týmu Katar (Mustafa al-Karád).
32'
Birrašíd, jehož jméno komentátoři České televize čtou nesprávně "beračed", zvyšuje na 16:13.
31'
Po pár vteřinách zavěsil do protipohybu opět koupený Kubánec Marzo.
31'
Prvních několik minut se oba celky v útoku hledaly, postupně ale zápas nabíral grády a v prázdné hale Búrdž-al-Arab sledujeme parádní pestrou házenou plnou nápaditých zakončení. Ve vedení se střídají obě mužstva, zatím nikdo neodskočil na větší než dvougólový rozdíl.
30'
30'
Vyloučení v týmu Angola (Manuel António Nascimento).
30'
O přestávce budou spokojenější hráči z Asie, rozdílový gól do šatny střílí Birrašíd.
30'
Další krásně sehranou akci zakončuje ze středu brankoviště Jaroslav Aguiar.
29'
Oddechový čas pro Angolu.
29'
Druhou sedmičku v zápase proměňuje nekompromisně Madadí a Katar otáčí skóre.
28'
Rychlý brejk do otevřené obrany dotáhl Mustafa al-Karád a začíná se znovu od nuly.
27'
Kubánec s katarským pasem Frankis Marzo využívá přesilovku.
26'
Vyloučení v týmu Angola (Adilson Bruno Maneco).
25'
Chicola dribloval z pravé strany hřiště a na pivotu předal míč Máriu Tatimu, který okamžitě pálí do sítě.
24'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Ahmad Madadí.
23'
Manuel António Nascimento se trefuje z výšky k patě zadní tyče.
22'
Spoluhráč odtáhl Adelinu Pestanovi obránce a angolský kanonýr pálí do šibenice.
20'
Alajdín Birrašíd, kterého zapsali Katařané na soupisku až těsně před utkáním, se odvděčil gólem z pravého křídla po krásné souhře.
20'
Gól vstřelil tým Angola (Adelino Anderson Pestana).
19'
Hned po rozehrání opět vyrovnává Pestana.
19'
Abdulla Jasín se protáhl přes tři hráče a krásně technicky obhodil vystoupeného brankáře. To byla nejhezčí akce dosavadního průběhu.
18'
Znovu je vyrovnáno, pod břevno pálí Madadí.
17'
Gól Kataru dává Abdulla Jasín.
16'
Maneco využil nedůrazné a rozestoupené obrany soupeře na brankovišti a zavěsil.
15'
Angole hned vrací náskok Pestana.
15'
Marwán Sásí se prosadil jeden na jednoho a z pravé spojky podstřelil o zem angolského brankáře.
13'
Podruhé skóruje Frankis Marzo.
12'
Katar snižuje zásluhou Marwána Sásího.
11'
Samostatnou akci dotáhl do úspěšného konce Chicola.
10'
Gól vstřelil tým Angola (Manuel António Nascimento).
10'
Claúdio Chicola neprostřelil 43letého Šariće ze sedmimetrového hodu.
10'
10'
Hasaballovy chytré přihrávky o zem na levé křídlo využívá Ahmad Madadí.
9'
Katařané se udrželi v útoku, rozehrávali po sražené střele a jejich oslabení je u konce.
8'
Z pravého křídla skóruje odrazem o zadní tyč Aguiar.
7'
Vyloučení v týmu Katar (Frankis Marzo).
6'
Adilson Bruno Maneco se protáhl na brankovišti a dělovkou do sítě vrací Afričanům vedení.
5'
Za Katar vyrovnává až v páté minutě úvodní trefou Marzo.
4'
Žlutá karta pro tým Katar (Frankis Marzo).
3'
Skóre otevírá angolský reprezentant s podivuhodným křestním jménem Jaroslav Aguiar.
1'
Katar musel obměnit kvůli covidové nákaze velkou část soupisky a dnes nasazuje šest náhradníků, kteří nebyli v původní nominaci. Hraje v rudých dresech, Angola nastoupila v bílých.

Katar: Šarić, Abídí – al-Karád, Mabrúk, Madadí, Marzo, Sásí, Damjanović, Abdalfattáh, Hassaballa, Zakár, Birrašíd, Romane, Samí, Dhijáb, Guehis.

Angola: Muachissengue, Gouveia – Quitongo, A. Lopes, Teca, C. Lopes, Pascoal, Maneco, Nascimento, Tati, Chicola, Panzo, Pestana, Ferreira, Hebo, Antonio.
1'
ANGOLA

Nejsilnější země subsaharské Afriky startuje na mistrovství světa potřetí v řadě. Zatímco ve Francii 2017 skončila Angola bez bodu poslední, na předloňském šampionátu si o jednu příčku polepšila, když v základní skupině překvapivě porazila právě dnešního soupeře – Katar poměrem 24:23. Druhé vítězství přidala někdejší portugalská kolonie v souboji o předposlední místo nad Japonskem a tak Angolu jistě potěšil los, který jí právě tyto dva soupeře přihrál do skupiny i letos.
Na posledním africkém šampionátu skončila Angola počtvrté za sebou v semifinále a celkově byla čtvrtá za Egyptem, Tuniskem a Alžírskem.
KATAR

Největším úspěchem katarské házené bylo kontroverzní stříbro ze světového šampionátu 2015 na domácí půdě, do kterého Katar nastoupil se sestavou, tvořenou převážně naturalizovanými cizinci, a který poznamenala neobvyklá přízeň rozhodčích.
Katarští házenkáři ovládli také poslední čtyři mistrovství Asie. Na následujících mistrovstvích světa obsadila země z Arabského poloostrova osmé a třinácté místo a v jejím kádru se již více prosazují domácí odchovanci. V poměrně lehké základní skupině by si měl Katar bez problémů zajistit postup do hlavní fáze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.