MS v házené mužů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tunisko : Polsko - 15. ledna 2021   20:30

Tunisko
Tunisko
3' Čábáláh  • 4' Sanaí  • 5' Sanaí  • 8' Maaraf  • 9' Toumi  • 11' Sanaí  • 12' Sanaí  • 14' Amine Darmoul  • 16' Sanaí  • 18' Čábáláh  • 19' Sanaí  • 24' Maaraf  • 26' Sanaí  • 27' Čábáláh  • 29' Amine Darmoul  • 32' Sanaí  • 36' Amine Darmoul  • 37' Hadž-Júsúf  • 40' Amine Darmoul  • 42' Čábáláh  • 48' Zaïdi  • 50' Amine Darmoul  • 50' Amine Darmoul  • 58' Sanaí  • 59' Madždúb  • 60' Čábáláh
28:30
(17:17)
Polsko
1' Przybylski   • 3' M. Gębala   • 9' Przybylski   • 13' Krajewski   • 14' Sićko   • 17' M. Gębala   • 18' Moryto   • 21' Krajewski   • 21' Moryto   • 23' Olejniczak   • 24' Moryto   • 25' M. Gębala   • 26' Sićko   • 27' Moryto   • 29' Krajewski   • 31' Moryto   • 34' Moryto   • 39' Przybylski   • 40' M. Gębala   • 41' Sićko   • 42' Krajewski   • 44' Moryto   • 47' Krajewski   • 53' T. Gębala   • 59' Daszek   • 60' Przybylski
Tunisko
Polsko

To už je ode mne pro dnešek vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Tunisko – Polsko 28:30 (17:17)
Nejvíce branek: Sanaí 9, Amine Darmoul 6, Čábáláh 5 – Moryto 11/4, Krajewski 5, Gębala 4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 5:6.
Poláci výborně zvládli začátek druhého poločasu, kde si postupně vytvořili těsné vedení, které nakonec udrželi. Tunisko se však pokoušelo o comeback a několikrát prohrávalo jen o jeden gól, ale vytoužené vyrovnání nepřišlo, takže končí bez bodu. Polsko naopak zahajuje šampionát výhrou.
60'
Číhíd Čábáláh uzavírá zápas ještě jednou brankou.
60'
Vyloučení v týmu Polsko (Tomasz Gębala).
60'
Rafał Przybylski to definitivně rozhoduje, Poláci tak nejspíš zakončí zápas s přesně třiceti góly.
60'
Oddechový čas pro Polsko.
59'
Michał Daszek se trefuje poprvé v zápase a jeho branka je opravdu cenná, protože Polsko díky tomu opět vede o dva góly.
59'
Ramzí Madždúb výborně zachytil přihrávku a následně bez problémů trefil prázdnou branku. Je to o jeden gól!
58'
Musbah Sanaí se po delší době připomněl dalekonosnou ránou a ještě vykřesává naději pro svůj tým.
57'
Vyloučení v týmu Polsko (Arkadiusz Moryto).
57'
Vyloučení v týmu Tunisko (Muhammad Súsí).
57'
Poláci zvládli obranu a vepředu se tak k zakončení příliš nehrnou, vstřelená branky by je ale mohla výrazně uklidnit.
56'
Vyloučení v týmu Polsko (Maciej Gębala).
55'
55'
Piotr Wyszomirski po delší době zasáhl, střela z dálky, ale příliš nebezpečná nebyla, takže to měl docela jednoduché.
54'
Tomasz Gębala tentokrát míří jen mimo, Tunisko se tak stále může pokoušet o vyrovnání.
53'
Tomasz Gębala se trefuje poprvé v zápase, z dálky doslova vymetl pavučiny v pravé šibenici.
52'
Musbah Sanaí si hledal střeleckou pozici, ale ani tentokrát se mu to vůbec nepovedlo, nakonec přišel i o balón.
51'
Arkadiusz Moryto je při sedmičkách stále velmi jistý, což opět potvrzuje. Je to už jeho čtvrtý gól ze sedmimetrového hodu a celkově jedenáctý.
50'
Muhammad Amine Darmoul ukázkově trestá špatnou polskou přihrávku, skvěle se protlačil do úniku a zkušeně skóroval.
50'
Oběma týmům už dochází síly, hraje se tak trochu na náhodu. Muhammad Amine Darmoul se tak sám dostal do střelecké pozice a trefil se šťastně mezi nohy brankáře.
48'
Tunisko prolomilo dlouhé střelecké mlčení a samozřejmě to bylo pomocí dalekonosné střely, kterou měl tentokrát na svědomí Skander Zaïdi.
47'
Z rychlého úniku se trefuje také Przemysław Krajewski, který byl sice při zakončení pod tlakem, ale stejně pěkně přehodil tuniského brankáře.
47'
Júsúf Maaraf to zkusil z dálky, ale trefil jen prvního protihráče před sebou, který ránu obětavě zablokoval rukama.
45'
Musbahu Sanaíovi už očividně docházejí síly, protože dost často zbytečně přichází o míč a už se navíc i těžko prosazuje.
44'
Oddechový čas pro Tunisko.
44'
Vyloučení v týmu Tunisko (Chálid Hadž-Júsúf).
44'
Arkadiusz Moryto je pořád naprosto k nezastavení, z pravé strany se dostal do středu hřiště, odkud vypálil pěkně k levé tyči.
44'
Číhíd Čábáláh na vysokou přihrávku nedosáhl, míč tak srazil jen k polskému brankáři, který v klidu rozehrává.
42'
Przemysław Krajewski neměl z levé strany problém se skórováním a vrací tak svému týmu dvoubrankový náskok.
42'
Číhíd Čábáláh o míč málem přišel, nakonec se ale dostal do zakončení, které doplachtilo až do sítě.
41'
Poláci už začínají soupeři unikat. Szymon Sićko z dálky překvapil všechny protihráče před sebou a trefuje se potřetí v zápase.
40'
Maciej Gębala opět ukázkově splnil svou roli pivota, přihrávaný míč si šikovně chytil a následně i přesně zakončil.
40'
Chálid Hadž-Júsúf po převzetí míče vymyslel parádní zadovku na Muhammada Amineho Darmoula, který přímý souboj s brankářem už zvládl.
39'
Rafał Przybylski už pálil skoro v pádu, i přesto mířil velmi přesně a posílá tak svůj tým opět do vedení.
38'
Tunisanům opět pomohla branková konstrukce, tu tentokrát trefil Szymon Sićko.
37'
Chálid Hadž-Júsúf se výborně uvolnil, dostal ještě lepší přihrávku a následně nejlépe zakončil k pravé tyči.
37'
Arkadiusz Moryto proměňuje i další sedmimetrový hod. Zkušeně si počkal, až gólman půjde dolů a následně ho v klidu obhodil.
37'
Vyloučení v týmu Tunisko (Ghassen Toumi).
36'
To se tentokrát povedlo, protože Muhammad Amine Darmoul dobře zmátl protihráče a následně překonal i gólmana.
36'
Marúan Madžájz zasahuje poprvé v druhém poločase a po jeho zákroku tak může Tunisko opět zkusit vyrovnat.
35'
Tunisko je v posledních chvílích při útočném snažení zcela bez nápadu. Júsúf Maaraf tak musel pálit z dálky, ale netrefil bránu.
34'
Tunisané si v útoku dávali dost na čas, ale to se jim ale nevyplatilo, protože Muhammad Amine Darmoul následně ztratil míč a do dalšího úniku tak mířil Arkadiusz Moryto, který se opět nemýlil.
32'
Musbah Sanaí se už trefuje i ve druhé půli, pomohl si tvrdou hrou, díky které opět nechytatelně vypálil.
32'
Anvár bin Abdalláh při doskoku nešťastně došlápl a podvrtl si kotník, takže nejspíš pro něj dnešní zápas skončil.
31'
Číhíd Čábáláh ani nadvakrát nezachytil přihrávku před brankou, což z následného protiútoku potrestal Arkadiusz Moryto.
31'
Máme za sebou první poločas, ve kterém padlo v součtu 34 gólů, což se moc často nevidí. Zpočátku se více dařilo Polákům, které ale Tunisané rychle dotáhli a následně se sami dlouho drželi ve vedení, ale také Polsko dokázalo dohnat manko. V závěru půle se pak ani jeden tým neodpoutal od toho druhého, takže oba celky budou do druhého poločasu nastupovat ve stejné pozici.
Druhý poločas začne přibližně v 21:21.
30'
30'
Júsúf Maaraf zakončoval jen po přešlapu, do šaten tak nejspíš budeme odcházet za vyrovnaného stavu.
29'
Muhammad Amine Darmoul také pálil z dálky a také to zvládl na jedničku, protože míč poslal přesně k pravé tyči.
29'
Przemysław Krajewski si po dobrém zákroku svého spoluhráče stoupl dopředu, kam následně dostal přihrávku a v klidu se prosadil.
28'
Tunisko má docela smůlu. Číhíd Čábáláh byl blízko další trefy, tentokrát jeho projektil ale zastavilo břevno!
27'
Musbah Sanaí tentokrát přihrával na Číhída Čábáláha, který to poté už měl docela jednoduché, přesně tak pálil ke vzdálenější tyči.
27'
27'
Poláci jdou po delší době do vedení! Arkadiusz Moryto se dostal do úniku, který bez problémů využil a je to tak jeho šestý gól v utkání.
26'
Szymon Sićko se také z dálky dobře trefuje, těžil hlavně z pohybu brankáře, kterému tak poslal míč do protipohybu.
26'
Musbah Sanaí na střídačce chvíli odpočíval, nyní už se ale vrátil do hry a vymyslel další neuvěřitelnou ránu.
25'
Maciej Gębala dostal dobrou přihrávku na post pivota, v klidu se tak otočil a přesně zakončil.
24'
Vyloučení v týmu Polsko (Michał Olejniczak).
24'
Júsúf Maaraf zůstal po tvrdém střetu dvou hráčů úplně nehlídaný, což samozřejmě okamžitě potrestal.
24'
Arkadiusz Moryto je jednoznačně nejaktivnějším hráčem svého týmu. Nyní se dobře prosmýkl mezi třemi protihráče a následně dostal míč až do sítě.
23'
Issam Rzig z protiútoku trefil pouze tyč, což následně potrestal Michał Olejniczak, kterého nezastavila ani branková konstrukce.
22'
Ghassen Toumi se tentokrát z levého křídla mezi tři tyče netrefil, od toho mladíka to ale byl další sympatický pokus.
21'
Arkadiusz Moryto po dalším doskoku zamířil mezi nohy tuniského brankáře, díky čemuž je to už jenom o dva góly.
21'
Marúan Madžájz sice jednou zasáhl, ale o chvíli později pálil ještě Przemysław Krajewski, který už ho překonal.
20'
Vyloučení v týmu Tunisko (Musbah Sanaí).
19'
Vyloučení v týmu Polsko (Rafał Przybylski).
19'
Musbah Sanaí je pořád naprosto nezastavitelný, jeho další bomba nemohla skončit nikde jinde než v síti.
18'
Arkadiusz Moryto předvedl dobrý výskok z pravého křídla a on už brankáře překonal.
18'
Číhíd Čábáláh zkušeně obhodil vybíhajícího brankáře a trefuje se tak podruhé v zápase.
17'
Przemysław Krajewski při samostatném úniku trestuhodně pálí jen do nohy Marúana Madžájze, který si tak připisuje opravdu důležitý zákrok!
17'
Poláci ukazují svou dobrou kombinaci, tentokrát se dobře uvolnil Maciej Gębala, který následně překvapil i brankáře.
16'
16'
Musbah Sanaí je dnes naprosto neuvěřitelný, vytahuje další dalekonosnou bombu, na kterou polský brankář nemohl dosáhnout.
14'
Szymon Sićko se výborně uvolnil, díky čemuž se dostal do dobré pozice, ze které nemohl minout.
14'
Muhammad Amine Darmoul dostal příliš moc prostoru k zakončení, čehož okamžitě využil přesnou střelou.
13'
Nakonec Polsko přece jen snižuje, po odražené střele úspěšně dorážel Przemysław Krajewski.
13'
Marúan Madžájz jistě kryje dalekonosnou ránu Macieje Majdzińskiho, ale polský útok stále nekončí.
12'
12'
Musbah Sanaí si drží střeleckou fazónu, opět se trefil přes celé hřiště do prázdné brány a skóruje dnes již počtvrté.
11'
Poláci hráli bez brankáře, což se jim ale nevyplatilo, protože ztratili míč a Musbah Sanaí se následně trefil přes celé hřiště.
10'
10'
Issam Rzig při další sedmičce opět nedal Piotru Wyszomirskimu šanci na zákrok a prudce zakončil k levé tyči.
9'
Ghassen Toumi zůstal zapomenutý na levé straně, kam se k němu odrazil míč a odtud se následně trefil přesně ke vzdálenější tyči.
9'
Dobře se trefil také Rafał Przybylski, který ke střele nepotřeboval ani přihrávku, prostě se protlačil skrz protihráče a skóroval.
8'
Júsúf Maaraf si dobře naběhl do volného prostoru a následně velmi tvrdě zakončil do dolního rohu branky.
8'
Arkadiusz Moryto je i při druhé sedmičce úspěšný, tentokrát brankáře soupeře překonal střelou do pravé části branky.
6'
Tuniský hráč také v klidu využívá sedmičku, přesným střelcem se tak stává Issam Rzig.
6'
Žlutá karta pro tým Polsko (Tomasz Gębala).
6'
Marúan Madžájz pomohl svým spoluhráčům pěkným zákrokem, kdy si počíhal na ránu směřující do pravého dolního rohu jeho klece.
5'
Musbah Sanaí opět pálí z dálky a tentokrát se trefil přímo do šibenice, máme srovnáno.
4'
Musbah Sanaí zkusil štěstí z dálky, což mu vyplatilo, protože míč dopravil až do sítě.
4'
Žlutá karta pro tým Polsko (Maciej Gębala).
3'
Poláci to zase měli vepředu více než snadné. Tomasz Gębala nebyl vůbec hlídaný, takže v dobré pozici se nemýlil.
3'
Číhíd Čábáláh je první tuniským úspěšným střelcem.
2'
Žlutá karta pro tým Tunisko (Musbah Sanaí).
2'
Piotr Wyszomirski podržel svůj tým pěkným zákrokem, rychlou rozehrou navíc poslal své spoluhráče do protiútoku, při kterém si Arkadiusz Moryto vybojoval sedmičku, kterou v klidu využil.
1'
Polsko se při svém prvním útoku dostává do vedení, o což se postaral Rafał Przybylski, který to měl po pěkné kombinaci dost jednoduché.
1'

Tunisko: Madžájz, Harbaoui – Madždúb, Hadž-Júsúf, Sanaí, Maaraf, Rzig, Mu. Súsí, Toumi, Džbálí, Čábáláh, Amine Darmoul, Zaïdi, Džazírí, bin Abdalláh, Margheli.

Polsko: Wyszomirski, Morawski – Olejniczak, Krajewski, Walczak, Sićko, Majdziński, Czuwara, Pilitowski, Moryto, Daszek, M. Gębala, Przybylski, Dawydzik, T. Gębala, Chrapkowski.
Vzájemné zápasy

Národní výběry Tuniska a Polska proti sobě nastoupily doposud sedmkrát. Čtyřikrát v rámci mistrovství světa, dvakrát v rámci přátelských utkáních a jednou dokonce na olympijských hrách v roce 2016.

Zatímco Tunisko odcházelo z palubovky jako vítěz pouze jednou (přátelské utkání v říjnu 2014), Polsko zvítězilo ve všech šesti zbývajících zápasech. Polsko je favoritem i v dnešním střetnutí.

Poslední vzájemná utkání:
leden 2017 (MS) Polsko – Tunisko 28:26
duben 2016 (OH) Tunisko – Polsko 24:28
listopad 2014 (PU) Tunisko – Polsko 23:25
říjen 2014 (PU) Tunisko – Polsko 31:30
Přeji příjemný večer všem házenkářským nadšencům! Mistrovství světa v házené je v plném proudu a dnes mimo jiné nabídne zápas Tuniska proti Polsku, kteří soutěží ve skupině B společně se Španělskem a Brazílií. Jste k jeho sledování srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.