Dnešní utkání, a stejně tak celá sezona, je u konce. Pro Kladno je to vítězství přes slzy, ale rozlučka se sezonou je alespoň vítězná. Naopak hosté i přes prohru slaví se svými fanoušky, kteří přijeli podpořit svůj tým v hojném počtu. Ode mne to je pro letošní sezonu vše. Hezké Velikonoce!
60:00
59:15
Děkují také hostující fanoušci, kteří mají co slavit, jejich tým postoupil.
58:49
Také domácí fanoušci ocenili dnešní snahu potleskem. Byť z celkového pohledu je letošní sezona hodně špatná z pohledu Kladna.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny, pravděpodobně i zápasu.
56:33
Selingr předal do jízdy Bílkovi, Kladno se dostalo ke kotouči.
55:56
Rác prodloužil do útočného pásma, kde byli u puku první Kladenští.
55:21
Středočeši jsou opět o něco aktivnější a pokud hosté chtějí s výsledkem něco udělat, musejí se zlepšit směrem dopředu.
53:35
Po střele Šilhavého se z úhlu dostal k dorážce Eberle. Vošvrda si připsal dva zákroky.
53:08
Hosté jsou kompletní, ale stále se musí bránit.
52:37
Strnad si dobře vybruslil do střelecké pozice, ale se štěstím se dnes nepotkal.
52:13
Kotouč opět za brankou Cikánka.
51:17
Olomoučtí byli hodně zatažení u vlastního brankáře, ale ani jednu střelu nepropustili.
50:32
Pavel Selingr (OLO) dostává dvě minuty za podražení.
50:19
Kolářík nepropálil hradbu těl před sebou.
49:42
Tenkrátovu přihrávku si hosté málem srazili do vlastní branky.
49:17
Šilhavý počkal na Růžičku a kladenský bek byl v dobré pozici. Vošvrda jeho pokus na vyrážečku zneškodnil.
48:11
Hra se na chvíli přesunula na druhou stranu, kde hosté marně hledali cestu do střelecké pozice.
47:37
Sympatický tlak domácích pokračuje, postarala se o něj druhá formace. Eberle byl blízko šanci, ale kotouč mu utekl.
46:23
Souvislý tlak domácích vedl k šanci, kterou pro Miloslava Hořavu připravil Růžička. Domácí útočník z hranice brankoviště těsně minul.
45:29
Miloslav Hořava vyslal střelu téměř od modré, kterou Vošvrda dobře viděl a zasáhl.
45:04
Kotouč přeletěl ochrannou síť za Cikánkem a skončil mezi diváky.
44:23
Také hosté se pokusili o vstřelení branky. Vodného nebezpečnou teč Cikánek zneškodnil.
43:29
Už to mohlo být zase o dvě branky, ale Strnad téměř z brankoviště přestřelil poloprázdnou klec.
42:23
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak to je blesková odpověď. Nahození Škůrka vyrazil Cikánek před sebe a dorážející ONDŘEJ ŠVAŇHAL poslal také ze vzduchu puk za domácího brankáře. Asistence: David Škůrek, Aleš Jergl.
41:44
Kladno právě vstřelilo branku!
Hodně kuriózní trefa domácích. VOJTĚCH ŠILHAVÝ dostal přihrávku na modrou, zpracování mu úplně nevyšlo a puk vyrotoval do vzduchu směrem k Vošvrdovi, který ho nezachytil a dojíždějící Šilhavý ze vzduchu trefil puk ze záda olomouckého brankáře. Asistence: Libor Procházka.
40:01
Druhá třetina už přinesla branku, byť Kladno nejprve neproměnilo dobrou šanci, kdy Tenkrát nepřekonal ležícího Vošvrdu. Pavel Patera však využil přesilovou hru a Kladno díky němu vede 1:0. Poslední třetina začne v 19:40.
40:00
39:36
Další střela Bílka přišla po chytrém nahození skončila mimo.
39:08
Bílek od modré vyprášil betony Vošvrdy.
37:56
Nejproduktivnější hráč baráže se opět prosazuje. Střelu Růžičky stihli hosté před Vošvrdou srazit, ale PAVEL PATERA se zmocnil volného kotouče a dopravil jej do prázdné branky. Asistence: David Růžička, Ivan Majeský.
37:22
Rostislav Marosz (OLO) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
36:55
Procházka si sjel na nahrávku zpoza branky, ale netrefil se mezi tři tyče.
36:21
Rozhodčí přerušili hru a nařídili vhazování v obranném pásmu Olomouce.
35:21
Kucharczyk se rozjížděl za domácí obranu, Růžička do přihrávky na něj vložil hůl a tím akci zastavil.
34:51
Vošvrda měl puk za sebou a rychle ho rozehrál přímo na hokejku Tenkráta, před kterým zívala poloprázdná branka. Tenkrát ale trefil jen ležícího Vošvrdu.
33:36
Vošvrda lapil nahození Gutwalda od modré čáry. Tentokráte neměl komu rozehrát.
32:32
Vošvrda se pokusil rychle rozehrát, ale sudí se upískli a bude se vhazovat v pásmu hostů.
31:42
Majeský prokličkoval z vlastního pásma až do střelecké pozice. Jeho střela byla sražená do rohu.
31:12
Eberle vystihl riskantní rozehrávku Olomouce a Kladno dostalo puk do bezpečí.
30:36
Patrik Machač (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
30:08
Cikánek kryje pokus exkladenského Diviše.
29:54
Petr Hořava dal do svého obloučku příliš razance, zakázané uvolnění Kladna.
29:19
Vodný dostal prostor na kruhu a hledal u vzdálenější tyče Knotka. Ten byl pokryt.
28:45
Knotek vybojoval puk pro Jergla, který z dobré pozice trefil přímo do Cikánka.
28:21
Nahozená Zagrapana si nenašlo cestu k Vošvrdovi.
27:06
Tenkrát z rohu vybruslil před branku do šance. Vošvrda si ale povyjel metr před brankoviště a chytil puk do lapačky.
26:50
Tenkrát nahazoval před branku na Miloslava Hořavu, jenž tečoval nepřesně.
25:58
Majeský obkroužil branku, která byla poloprázdná. Slovenský obránce však místo střely nahrával a z akce nic nebylo.
25:27
Slušná střela Bílka na lapačku. Vošvrda lehce tečoval střelu, která skončila nad brankou.
24:57
Vošvrda netušil, že má puk před svými betony. Domácí sice puk získali zpět, ale nedostali se ke střele.
24:20
Petr Hořava trefil položenou hokejku jednoho z bráncícíh hráčů Olomouce.
23:26
Růžička zastavil Jergla, jenž se dostával mezi kruhy ke kotouči.
22:33
Pekr dostal pas na modrou, jenže neměl rychlost, takže ho obránci rychle dostihli.
22:00
První dvě minuty proběhly prakticky bez šance.
20:21
Hosté v plném počtu hráčů.
20:01
V první třetině museli oba brankáři řešit jednu nebezpečnou situaci před vlastní brankou. Góly zatím nepadají a po 20 minutách je tak stav 0:0. Druhá perioda začne zhruba v 18:54.
20:00
19:56
Povedlo se to až chvíli před koncem a Machač na brankovišti dorážel. První třetina ale branku nepřinese.
19:36
Hanáci šikovně drží puk u mantinelu a Kladnu se nedaří jej získat.
18:56
Miloslav Hořava zkusil střelu od modré. Vošvrda zareagoval na poslední chvíli.
18:21
Jan Jaroměřský (OLO) dostává dvě minuty za podražení.
18:21
A Majeský se prosadil do dobré šance. Jeho pokus ale branku těsně minul.
18:03
Kladno má výhodu, bude se poprvé vylučovat.
17:35
Kladenští si nerozuměli v rozehrávce u vlastní branky a Cikánek musel hru přerušit.
16:45
Jergl se ve středním pásmu dobře zbavil protihráče, jeho střela ale nenadělala Cikánkovi problémy.
16:07
Koláříkovo nahození nebylo přesné.
15:30
Růžičkovu zadovku spoluhráči nepochopili a hosté se zadarmo dostali k puku.
14:48
Na ledě se objevuje také sedmý bek domácích Ivan Jankovič.
14:12
Králík dostal trochu prostoru a vyslal na Cikánka pramálo nebezpečnou střelu.
13:55
Gutwald nahazoval od modré na Vošvrdu. Před brankou ale nebyl "provoz", takže olomoucký brankář v pohodě ukryl puk v lapačce.
13:05
Miloslav Hořava číhal na zadní tyči, ale Růžička mu nestihl adresovat nahrávku včas.
12:27
Bílek se protlačil ke střele, ale Vošvrdův beton rychle reagoval.
11:57
Bílek dojel puk, který se odrazil od zadního mantinelu. Jeho nabídka před branku však zůstala nevyslyšena.
10:33
Seling zkusil vystřelit přes obránce, ale trefil jen jeho brusli.
10:02
Vošvrda ukryl puk v lapačce, vhazování v obranném pásmu Hanáků.
09:38
Přečíslení hostů zakončoval Rác a Cikánek předvedl první důležitý zákrok.
09:23
Šilhavý se natáhl po volném kotouči a poslal ho do boční sítě.
08:51
Tečovaný pokus Gutwalda skončil mimo olomouckou branku.
08:19
Machač projel až do útočného pásma, kde ho obránci odzbrojili.
07:08
Středočeši jsou zatím aktivnějším týmem. Průběh zápasu bude nejspíš kopírovat první duel, který se tady na Kladně odehrál.
06:37
Strnad zblízka dorážel Vošvrdou vyražený puk, ale z metru přestřelil branku.
06:22
Koláříkovi utekl puk a měl co dělat, aby zabránil šanci soupeře.
05:44
Růžička měl na kruhu spoustu prostoru, ale trefil jen dobře vyjetého Vošvrdu.
05:32
Rytíři sevřeli svého soupeře v obranném pásmu.
04:59
Majeský vyslal skrytou střelu od modré, kterou Vošvrda vyrážel na poslední chvíli pravým betonem.
04:34
Sražený kotouč skončil mezi hrstkou diváků, kteří dorazili na kladenský stadion.
03:46
Strnad si najel za obranu, ale neměl podporu spoluhráčů a jen odevzdal puk za branku.
03:12
Tempo duelu zatím odpovídá důležitosti dnešního utkání.
02:15
Střelu Zagrapana hosté srazili a přesunuli hru na druhou stranu, kde si Cikánek připsal první zákrok.
01:42
Zakázané uvolnění Mory.
01:33
Ani jeden brankář zatím nemusel zasahovat.
00:25
Dvě chyby v rozehrávce hostů hned na úvod. Domácí ale Vošvrdu neohrozili.
00:01

Rytíři Kladno: Cikánek – Majeský, Růžička, Kolářík, P. Hořava, Procházka, Gutwald, Jankovič – Tenkrát, Patera, M. Hořava – Strnad, Machač, Eberle – Šilhavý, Zagrapan, Bílek.

HC Olomouc: Vošvrda – Janáček, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Škůrek – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Marosz, Knotek, Vodný – Pekr, Rác, Diviš – Jergl, Králík, Švaňhal.

Rozhodčí: Hradil, Husička – Hlavatý, Tošenovjan.
Středočeši, a oba extraligové celky vůbec, nebudou na letošní ročník vzpomínat v dobrém a jejich hlavním cílem bude co nejrychlejší návrat mezi elitu. Naposledy hrálo Kladno v Chomutově, kde vyhrálo 3:2 a stáhlo s sebou Severočechy do 1. ligy. Těm by ale nepomohlo ani vítězství, protože Olomouc doma zdolala Mladou Boleslav 5:4 po prodloužení.
Rozlučka s baráží a v případě domácích také s extraligou. Kladno v posledním duelu prolínací soutěže hostí postupující Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.