Domácí tým se tedy dostává do vedení 3:2 na zápasy, když dnes převálcoval Liberec 8:1. O utkání rozhodla již první třetina, kterou domácí tým vyhrál po dvou brankách Koukala, Somíka a Radila 4:0. Po zbytek duelu již kontroloval výsledek a došel k důležité výhře.
60:00
59:56
V závěru utkání vidíme zbytečnou šarvátku, která vyprovokovala ČEZ Arenu k pískotu. Když se k pískotu přidala i várka plastových láhví a perníků, tak rozhodčí nechal doběhnout čas a utkání tak ukončil.
59:36
Libereckým se podařilo vyhodit touš do útočného pásma. Tam se k němu dral Nedvěd, ale neuspěl.
59:20
Ránu beka Koláře Vošvrda bez větších problémů vyráží.
59:02
Hostům se daří vyhodit až do útočného pásma.
58:39
Liberec již hraje ve čtyřech mužích na ledové ploše.
58:22
V závěru ještě uvidíme další přesilovou hru pěti proti třem. Tu zapříčinil Jan Holub, který dvě minuty dostává za faul loktem.
57:55
Nahození od pravého mantinelu chytře tečoval Robert Kousal, ale branku odvrátil pohotový beton Tomáše Vošvrdy.
57:36
Pardubický tým s kotoučem na hokejkách v útočném pásmu.
56:54
Sičákovu ránu Vošvrda sice pouze vyrazil, ale na Výtiska, který následně vyhazuje.
56:36
Liberec si zahraje v oslabení. Dvě minuty vidí za krosček Tomáš Urban.
56:05
Pardubice právě vstřelily branku! Osmá branka domácího celku ale přesto přichází! Za útočnou modrou si puk našel JAN SEMORÁD, který na nic nečekal a prudkou dělovkou vymetl neomylně šibenici. Asistence: Tomáš Zohorna.
55:28
A mohla přijít i branka osmá. Po ráně Sičáka se puk odrazil na hůl Radovana Somíka, který však před odkrytou brankou trefuje pouze tyč!
54:27
Pardubice právě vstřelily branku! V závěru třetí třetiny přichází ještě sedmá branka domácích! Tu vymyslel na pravé straně Kousal, který ideálně našel LUKÁŠE RADILA, pro kterého již nebylo příliš těžké dnes podruhé rozvlnit síť za Tomášem Vošvrdou. Asistence: Robert Kousal a Jan Kolář II.
54:01
Na straně druhé musí být v permanenci i Růžička, který vytěsnil zakončení jednoho z hostů z pravé strany.
53:31
Šance Pardubic! Do úniku našlápl ve středu hřiště Jaroslav Markovič, který ujížděl sám na Vošvrdu. Ke své smůle však sám před brankářem nezakončuje ideálně, když svůj projektil posílá s pomocí horní tyče nad!
53:17
Klimentův pokus od levého mantinelu sbírá Růžička pohodlně do lapačky. Vhazovat se následně bude po pravici domácího brankáře.
52:41
Hosté v plném počtu. V závěru přesilovky byl ještě v dobré pozici Cetkovský, který z mezikruží pohotově vypálil. Vošvrda však vyrazil na jedničku.
51:55
Ten samý hráč měl posléze slušnou možnost, když místo nahrávky na Buchteleho pálil z pravé strany. Bohužel pro něj ale branku netrefuje.
51:33
Hostům se daří i přes nasazení Kousala vyhodit až do útočného pásma.
51:16
Starého nahrávka o pár vteřin později míří do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
50:45
Přesilovku zahajuje prudká rána Koláře II, kterou pohotově vyráží levým betonem Tomáš Vošvrda.
50:37
Dvě minuty za hrubost vidí hostující Lukáš Vantuch.
49:48
Nahození Borera bylo příliš prudké, a tak jej Kousal zastavit nemohl. To samozřejmě znamená zakázané uvolnění.
48:57
Kolář I z levé strany v dobré pozici pálí pouze do brankáře Liberce To samé se povedlo i Benákovi, který prozměnu zkoušel štěstí od pravého mantinelu.
48:07
Rákos nenechal puk na Semoráda a sám se pokusil o ohrožení Vošvrdy. To se mu povedlo jen částečně, když bekhendem trefil boční konstrukci branky.
47:01
Z pravé strany vylekal domácího brankáře Bárta, který napálil boční tyč.
46:26
Chytře to myslel hostující Bulíř, který již procházel pěkně středem hřiště do zakončení až ho na poslední chvíli zastavil tělem zadák Borer.
45:53
Po zakázaném uvolnění domácích hráčů se bude vhazovat po pravici Martina Růžičky.
45:32
O pár vteřin později se již musel domácí brankář Růžička činit proti ráně z levé strany. Tu však zastavil betonem, a tak změna skóre není na pořadu dne.
44:52
Nepřesnou rozehru domácích ve vlastním pásmu mohl potrest hostující útočník Vak, který se dostal po teči k puku. Ten však bohužel pro hosty nenasměřoval za záda Růžičky, jelikož jde jeho pokus mimo.
44:19
Rákos se po ataku jednoho z hostujících hráčů nestihl vrátit do středního pásma, a tak tu máme ofsajd. Po něm se bude vhazovat ve střední třetině.
43:46
Velká příležitost domácího celku neznamená sedmou branku. Brejk dva na jednoho táhl z levé strany Somík, který sice na Cetkovského poslal puk ideálně, jenže urostlý forvard domácích pálí své zakončení pouze do betonů Tomáše Vošvrdy.
43:24
A nyní již domácí celek hraje v plném počtu.
42:50
Pardubický tým se bez větších potíží brání v pokračující přesilové hře soupeře.
42:19
Ten samý hráč o pár vteřin později nerozehrál přesně, když našel pouze hůl domácího Petra Koukala, který následně vyhazuje.
41:51
Trončinského přízemní pokus Růžička našel pod svými betony. K dorážce již hosty nepustil, a tak se bude vhazovat po jeho pravici.
41:25
Přesilovou hru si zahraje celek Liberce. Za hákování je totiž vyloučen Jiří Cetkovský.
41:14
Čakajík na pravé straně uvolnil Vantucha, který zkusil ránu na zadní tyč. Puk z jeho hole ale klec netrefil.
40:47
V úvodu třetiny vidíme řadu nepřesností na obou stranách. U puku jsou hráči Liberce.
40:01
Pardubický celek v úvodu třetiny přežil oslabení a navíc zvýšil náskok, když se prosadil Daniel Rákos. Liberec posléze snížil díky trefě Víška, ale znovu na rozdíl pěti branek dostal domácí zadák Píša, který z palebné pozice nezaváhal. Třetí třetina pravděpodobně začne v 19:01.
40:00
39:56
V samotném závěru třetiny mohl skórovat Bartek, ale Vošvrda jeho ránu vyrazil. Následná dorážka Cetkovského míří vysoko nad.
39:49
Trončinský na Špačka, který ale nerozehrál přesně.
39:00
Nepřesnost v pardubické rozehrávce dostala k puku Klimentu, který z levé strany zkoušel prudkou ranou štěstí. Bohužel pro něj ale Růžičku nepřekonal.
38:31
Domácí brankář měl ve svém brankovišti nebezpečno, když se k puku dostával Bárta. Hostující forvard ale díky důrazu domácí defenzívy nezakončil.
38:20
Ránu jednoho z hostů z pravé strany chytá domácí brankář Růžička do své výstroje.
37:25
Hosté již hrají v plném počtu.
37:25
Pardubice právě vstřelily branku! Přesilová hra využita, domácí tým vede znovu o pět branek. Dlouhou kombinaci zakončil až po nahrávce Barteka zadák ALEŠ PÍŠA, který z bezprostřední blízkosti napálil touš neomylně pod horní tyč. Asistence: Martin Bartek a Radovan Somík.
36:50
Komplikace pro hosty. Za vysokou hůl totiž dostává dvě minuty Lukáš Derner, což znamená přesilovou hru Pardubic pěti proti třem.
36:33
Kočí trefil od modré pouze Holuba, od jehož bruslí jde puk mimo branku Tomáše Vošvrdy.
36:08
A to samé se Liberci daří i o pár vteřin později.
35:42
Hostům se hned v jejím úvodu daří vyhodit puk až do útočného pásma.
35:25
Po delším čase si přesilovou hru zahraje celek Pardubic. Za nedovolené bránění totiž je vyloučen Milan Bartovič.
35:05
Nedvědova přízemní rána končí na betonech Martina Růžičky, který projektil vyráží do rohu kluziště.
34:42
Nyní již se hraje v plném počtu na obou stranách.
34:18
Hosté sice v útočném pásmu, ale v přesilovce příliš na Růžičku nepálí.
33:28
Teď ho brzdí při snaze o vpád do útočného pásma ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.
33:07
Roth našel chytře Bártu, který ale před Růžičkou nestačil puk zavěsit pod jeho horní tyč. Liberec i nadále u puku.
32:27
Vyloučení na domácí straně. Dvě minuty dostává za podražení Jan Buchtele.
32:14
Kousal zkoušel zpoza branky projít do zakončení, ale v tom mu na poslední chvíli zabránila hostující obrana.
31:44
Ihned po vhazování v útočném pásmu pálil Zohorna, ale jeho ránu výborně hostující brankář vyrazil. O pár vteřin později střílel i Sičák, jenže pokus domácího beka branku netrefil.
31:37
Tečovaná rána Cetkovského míří vysoko nad branku Tomáše Vošvrdy.
31:11
Vyloučení na obou stranách. Za hru vysokou holí je totiž potrestán domácí kapitán Koukal a na straně druhé Vantuch, který si vysloužil dvě minuty za nafilmovaný pád.
30:58
Udeřit mohlo na druhé straně, kde se po šťastném odrazu dostával k puku Kolář I. Rychlostní souboj ho ale ke kotouči nakonec nedostal.
30:18
Trončinského pokus z pravé strany Růžička sice zastavil, ale od jeho lapačky se kus černé gumy dostává za branku, kde je hráč Liberce.
29:29
Liberec právě vstřelil branku! Hostující tým sice přesilovou hru nevyužil, ale první branky se i tak dočkává! Ulrychovo nahození od modré mistrně tečoval JAN VÍŠEK, který zamířil přímo mezi betony domácího brankáře. Asistence: Petr Ulrych.
28:32
Nebezpečný moment před Růžičkou. Po ráně od modré se puk dostal od Bárty do brankoviště, kde se však bohužel pro hosty šťastně neodrazil a zamířil mimo branku.
27:57
V přesilové hře se ale prozatím domácí celek brání na jedničku, když se mu povedlo již podruhé vyhodit touš z vlastního pásma.
27:02
Šance hostů! Rána od modré skončila na výborném betonu Růžičky, který puk ale vyrazil pouze před sebe. Tam číhal Bartovič, jenže ani on se z branky neraduje. Blafák mu domácí brankář výborně zneškodnil. Přesto si hosté zahrají alespoň přesilovou hru, když na trestnou lavici odchází za krosček Marek Drtina.
25:27
Vak hledal chytře za modrou Klimentu, který si jeho nahrávku sice dokázal zpracovat, jenže k ráně už to nevedlo. Hostující útočník netrefil puk.
24:51
Nepovedená akce hostů končí zakázaným uvolněním, po kterém se vhazuje po pravici brankáře Liberce.
24:11
A další šance Pardubic! V té se zjevil po příhře od pravého mantinelu Somík, jenže před Vošvrdou pálí pouze do jeho betonů.
23:30
Důraz Koukala dostal k puku Václava Kočího, který mohl po nahrávce zakončovat, ale jeho táhlý pokus Vošvrdu nezaměstnal, když míří nad.
22:19
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí tým v úvodu druhé třetiny přidává již pátou branku! Po ráně Koláře II se k puku dostal v předbrankovém prostoru DANIEL RÁKOS, který s trochou štěstí překonává přízemním pokusem Tomáše Vošvrdu. Asistence: Tomáš Zohorna a Jan Kolář II.
22:09
Tlak Pardubic v útočném pásmu! Zohorna našel před brankou Barteka, ale ten v dobré pozici pálí nad.
21:28
Sičák na útočném výletě nejprve nestačil zakončit, ale puk mu zůstal za brankou. Zpoza ní našel Borera, jenže ani on po naznačení nevypálil ideálně.
20:52
A nyní již hraje domácí celek v plném počtu.
20:25
Bartovič přenechal v útočném pásmu na Nedvěda, ale ten míří nad branku.
20:01
Liberec bude mít v jejím úvodu možnost přesilové hry. Za podražení Daniela Rákose jí bude hrát skoro celou minutu.
Hurikán, který se do ČEZ Areny vkradl na začátku osmnácté minuty znamenal, že domácí tým rázně vkročil za výhrou. Na první branku navázali trefy Somíka, Koukala a Radila, které znamenají stav 4:0. Hostující tým měl v první části i pár slušných možností, ale ani jednu nevyužil. Druhá třetina začne pravdědpodobně v 18:06.
20:00
19:39
Udeřit mohl v oslabení celek Pardubic. V brejku by ale musel Petr Koukal zakončit lépe, než jen do brankáře hostů.
19:26
Trončinského pokus za modrou vyráží Růžička vyrážečkou mimo svoji klec.
19:05
Domácí tým okamžitě vyhazuje kotouč z vlastního pásma.
18:47
První přesilovou hru si zahraje celek Liberce. Dvě minuty za podražení dostává Daniel Rákos.
18:08
Pardubice právě vstřelily branku! Tomáš Vošvrda však čisté konto neudržel ani po zbytek první třetiny, když celek koučů Hynka a Lubiny zvyšuje již na propastných 4:0. Centr jednoho z domácích z rohu kluziště našel LUKÁŠE RADILA, který osamocen před Vošvrdou zakončil na jedničku. Asistence: Václav Benák a Robert Kousal.
17:30
Liberec mění brankáře. Marka Pince nahradí Tomáš Vošvrda.
17:30
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí tým příliš neoslavuje a vzápětí přidává další direkt. Brejk domácích vedl Jan Kolář I, který před brankou našel v úniku volného PETRA KOUKALA, pro kterého nebylo příliš těžkým soustem zakončit do odkryté klece. Asistence: Jan Kolář I.
17:07
Pardubice právě vstřelily branku! Druhá početní výhoda utkání přináší i jeho druhou branku! Ránu Barteka z mezikruží Pinc ještě stačil vyrazit, jenže na dorážku RADOVANA SOMÍKA již nestačil. Vysoký forvard domácích protlačil puk do branky z levé strany. Asistence: Martin Bartek.
16:48
V závěru první třetiny uvidíme druhou přesilovou hru domácího celku. Za podražení je vyloučen hostující Lukáš Krejčík.
15:59
V posledních vteřinách vidíme řadu přerušení, a tak mnoho hokejových akcí k vidění není. Po ofsajdu Pardubic se vhazuje ve středním pásmu.
15:21
Útok hostů sice puk do útočného pásma dovezl, ale za modrou čárou se k němu opět dostává celek kouče Hynka.
14:43
Kolář I hledal z rohu hřiště na modré Drtinu, ale ten se k puku nedostal.
14:20
Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru do útočného pásma Liberce. Vhazuje se po levici Martina Růžičky.
14:10
Nebezpečno teď bylo i před brankou Pardubic, ale Urbanův útok se s trochou smůly k brance nepropracoval.
13:28
Velká šance Pardubic! Po ztrátě puku hostí ujížděl Bartek se Somíkem na Pince. Prvně jmenovaný předložil puk na pravou stranu na Somíka, který ale v tísni branku netrefuje!
13:07
Znovu byl u puku Zohorna, který se srdnatě rval o touš za brankou. Posunul na modrou čáru na Sičáka, jenže ten minul.
12:23
Chytře to zkoušel Zohorna, který si puk pouštěl pod nohou, ale přes pozornou obranu Liberce neprošel.
11:28
Pardubice právě vstřelily branku! Teď už to ale domácímu celku vyšlo a jde do vedení 1:0! Starý uvolnil v přesilovce zadovkou PETRA KOUKALA, který postupoval z levé strany na Pince a prudkou ranou nedal hostujícímu brankáři šanci. Asistence: Jan Starý a Jan Kolář II.
11:14
To samé se povedlo i Janu Kolářovi I ze strany levé, když v tísni netrefil puk ideálně.
10:46
O střelu se pokusil z pravé strany Martin Bartek, ale jeho projektil míří mimo Pincovu klec.
10:15
První přesilová hra utkání. Dvě minuty dostává hostující hráč Tomáš Urban za nedovolené bránění.
09:30
Ránu Jana Koláře I na straně druhé dobře likviduje Marek Pinc v brance Liberce.
08:55
Domácí v problémech ve vlastním pásmu, kde se snažil o rozruch zejména Bartovič. Slovenský střelec se nakonec k puku dostal z levé strany vypálil na Růžičku. Ten prudkou ránu vyráží mimo.
08:02
Bortňákovo nahození na Růžičku končí na jednom z domácích beků, který touš odehrává bruslí mimo nebezpečí.
07:11
Šance Pardubic! Za modrou to zkoušel na branku Jan Kolář II a ČEZ Arena už se pomalu začala radovat. Pincovi totiž kotouč prošel mezi betony a už už mířil za čáru. Pohotovost hostů ale zachránila puk pár centimetrů před čárou.
06:39
Brejk domácích šel od Koláře I na Starého, který těsně za modrou pálil směr Marek Pinc. Brankář hostů ránu viděl, a tak ji v klidu vyráží mimo svou branku.
05:26
Trončinský z pravé strany chytře hledal před brankou Špačka, který se k puku dostal a ranou z otočky nebezpečně vylekal domácí obecenstvo. Tečovaný pokus končí mimo Růžičkovu klec.
04:39
Na straně druhé pálí Daniel Rákos od modré čáry vysoko nad branku.
04:16
Ulrychův přízemní pokus Martin Růžička holí vyráží mimo svoji klec.
03:57
Poté následovalo zakončení Cetkovského, který to zkoušel z levého rohu hřiště, ale na sedícího Pince nevyzrál.
03:33
Brejk Pardubic poslal Cetkovský na Barteka, ale tomu při pokusu o ránu puk sjel z hole.
03:25
Nedvědovu ránu od modré domácí brankář Růžička chytá bez problémů do výstroje. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
02:57
První větší možnost utkání vznikla po parádní nahrávce Petra Koukala, který českou uličkou našel Jana Koláře I. Ten si puk z těžké pozice ještě stačil posunout do zakončení, ale v něm napálil pouze výborného Pince!
02:41
Na straně druhé zasahuje také na jedničku Marek Pinc, který ránu ze střední vzdálenosti ukryl v lapačce.
02:31
První střelecký pokus utkání si připravil hostující Holub, ale Růžička jeho ránu bez problémů vyráží.
01:58
Semorád mohl v případě převzetí nahrávky od Benáka nebezpečně zakončit, ale puk nedobruslil.
01:13
Liberec i nadále u puku po nepřesnosti Barteka, ale brankář Pardubic zatím zasahovat nemusel.
00:31
Důraz hostů v útočném pásmu dostal k puku Nedvěda, ale po jeho nahrávce Trončinský zakončit na Růžičku nedokázal.
00:01
Oba celky již jsou na ledové ploše, a tak může dost možná klíčové utkání semifinálové série za malou chvíli začít.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Sičák, Borer, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Cetkovský, Somík – Semorád, Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele – Markovič. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) – Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Ulrych, Holub, Roth, Štich– Bárta, Nedvěd, Bartovič – T. Urban, Vantuch, Bulíř – Víšek, Vak, Klimenta – Špaček, Krejčík, Bortňák. Trenéři: Jiří Kalous, Filip Pešán a Miroslav Kapoun Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Barvíř.
Pokladny v pardubické ČEZ Areně hlásí, že zápas je vyprodaný. Zhlédne jej naživo tedy více než deset tisíc diváků.
Pardubice s Libercem sice proti sobě hrají v play off již potřetí, ale poprvé dojde minimálně na šestý zápas. V semifinále v roce 2005 vyhrály Pardubice 4:1 na zápasy, o pět let později ve stejné fázi soutěže ovládli souboj opět Východočeši po výsledku 4:0 na zápasy.
Na druhé straně družina trenéra Jiřího Kalouse nevyužila možnost trháku, ale dnes to rozhodně bude chtít napravit. Před napěchovanou arénou se o to musí pokusit bez střelce Jaroslava Kudrny. Tomu totiž disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje zastavila činnost na dvě utkání za atak na útočníka Jana Buchteleho ve čtvrtečním duelu.
Domácí tým v posledním utkání zvítězil na půdě Liberce, když si po dobrém výkonu odvezl za výhru 3:1 důležitý bod, který sérii opět vyrovnal na prozatimních 2:2. Pardubicím se navíc již vrací do sestavy zadák Aleš Píša, který si odpykal disciplinární trest.
Pátý semifinálový zápas čeká dnes na týmy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a HC Bílí Tygři Liberec. Stav série je vyrovnaný, dnes jeden z týmů získá třetí zápasový bod. Kdo to bude? Důležitá bitva startuje v pardubické ČEZ Areně v 17:10 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.