Napínavé utkání musely nakonec rozsoudit nájezdy, ve kterých lepší střeleckou mušku prokázali vítkovičtí matadoři Ujčík a Burger. Filip Šindelář vychytal oba pardubické střelce a přisoudil tak druhý bod v sérii svým barvám. V Ostravě se bude pokračovat za stavu 1:1. Už teď je jisté, že minimálně na jeden zápas se série vrátí na východ Čech. Hezký zbytek dne!
70:00
Vítkovice právě vstřelily branku!VIKTOR UJČÍK se rozjel přímo na Salfického, párkrát zamíchal pukem a pak ho neomylně trefil pod rukou pardubického brankáře do sítě.
0:2 - Burger zakončil stejně jako Ujčík a rozhoduje!
0:1 - Kolářovi I blafák nevyšel, Šindelář mu kotouč vypíchl.
0:1 - Ujčík se trefil přesně pod Salfického vyrážečku.
0:0 - Koukal sice Šindeláře položil, ale poté jej nedokázal prostřelit.
0:0 - Šedivý Salfického neprostřelil, kotouč zůstal mezi betony pardubického brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
Do pardubické branky se chystá Dušan Salfický.
Ani prodloužení nerozhodlo. Druhé čtvrtfinále budou muset rozsoudit nájezdy.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:48
Jeden z posledních střeleckých pokusů vyslal ještě Zohorna, Šindelář ale nemusel ani zasahovat.
69:31
Dobrou ránu vypustil z pravého křídla Štefanka. Scházela ji jen přesnost, razanci měla slušnou.
69:14
Pardubice drží kotouč a nikam se nehrnou.
68:45
Oddechový čas si vyžádala lavička Vítkovic.
68:39
Rozhodnout mohl Kolář I, který byl po přihrávce od Koukala sám před Šindelářem. Měl ale málo místa k lepšímu zakončení a vítkovický brankář se vyznamenal.
67:50
Ujčíkovo vyjetí vypadalo nebezpečně, ale vítkovický forvard nakonec vůbec netrefil branku.
67:43
Borer nenahrál přesně - zakázané uvolnění.
66:59
Důrazní obránci Vítkovic nepustili pardubické útočníky k Šindelářovi. Moc šancí zatím k vidění není.
66:28
Domácí se nechali unést hrou v útočném pásmu a Vítkovičtí mohli trestat. To by ale Pohl v situaci 3 na 2 musel nahrát lépe.
65:47
Po odrazu od Borera se kotouč dostal na tribunu. Vhazování před Růžičkou.
65:11
Sloboda si objetím branky položil Růžičku, ale proti dvojnásobné přesile nestihl zasunout kotouč to odkryté svatyně.
64:37
Zohorna se po pěkné otočce dostal do pásma, následně ale nepřihrál žádnému ze spoluhráčů a kotouč se po odrazu dostal až k Šindelářovi. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vítkovic.
63:46
Důrazný Húževka se protlačil ke střele a v pádu i k dorážce. Růžička zasáhl bezchybně.
63:15
Burger najetý na zadní tyči na přihrávku nedosáhl, puk letěl do rohu a odsud ho domácí uklidili do bezpečí.
62:32
Hezkou individuální akcí se prezentoval Cetkovský, který se protáhl do pásma a puk po jeho střele vyrazil Šindelář do ochranné sítě.
61:40
Kolář II od modré čáry napálil padajícího Slobodu, od kterého puk letěl někam na tribunu.
61:05
Bekhendovým zakončením neuspěl na druhé straně Pohl.
60:36
První zákrok prodloužení si připsal Filip Šindelář, když do lapačky ukryl nahození Sičáka.
60:01
Začalo prodloužení.
60 minut hry nestačilo, rozhodnout bude muset buď desetiminutové prodloužení, nebo případné nájezdy. Prodloužení začne asi ve 20:44.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:55
Hráči se kočkují u střídačky Vítkovic. Rozhodčí už vylučovat nebudou.
59:33
Vítkovice hrály chvíli v nevýhodě, neboť jeden z obránců zlomil hůl. Poradily si ale a kotouč vyhodily až k Růžičkovi.
58:30
Hra se teď často kouskuje. V sázce je hodně, jeden gól by nejspíše rozhodl druhé čtvrtfinále.
58:17
Štefanka vyhodil za pomoci teče jednoho z pardubických kotouč ze hřiště.
57:42
Borer nestihl zastavit kotouč na modré čáře, sudí tak museli odpískat ofsajd.
57:33
Po přetlačované u střídačky Vítkovic se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.
57:13
Dnešní utkání sleduje 9847 diváků.
56:37
Po pardubické ztrátě pálil kousek za modrou Burger, trefil se jen do padajícího obránce před sebou.
56:07
Kolář I se na modré pokusil obelstít beky, ti byli na jeho kličky připravení.
55:32
5/5.
55:00
Húževka neměl dost sil na útok a tak puk odevzdal za branku Pardubic. Chvíli před ním neuspěl v útočném pásmu Bartek.
54:23
Somík zachytil v obranném pásmu útok Vítkovic a sám se vydal na druhou stranu. Párkrát zamíchal s pukem a poté z mezikruží pálil. Šindelář byl na místě.
53:32
Za drobnou rozmíšku před Růžičkou jsou vyloučeni hráči na obou stranách. Dvě minuty za hrubost obdrželi Kolář II a Pohl.
53:07
Komerční přestávku vyplňuje velmi hlasitý pískot zaplněné ČEZ Areny, která není spokojená s rozhodováním hlavních arbitrů. Na led létají i předměty, které tam nemají co dělat.
52:23
Domácí hráči se trochu zapomněli při střídání, čehož mohl využít T. Káňa, ale z levého křídla minul branku.
51:25
Pěkným hitem si vysloužil potlesk Jan Kolář II.
50:40
5/5.
50:27
Neuspěl ani Pohl a puk odevzdal na pardubické hokejky.
50:10
Vítkovicím se přesilovka zatím hrubě nedaří.
49:55
Hned po buly v útočném pásmu netrefil branku Somík.
49:52
Pardubice jsou paradoxně v početní nevýhodě aktivnější. Nyní se před Šindeláře cpal Rákos a byl hostující obranou důrazně zpacifikován.
49:00
Hned v úvodu oslabení si dvě šance připravili domácí. Nejprve upalovali Koukal a Kolář I na Šindeláře, ale kapitán domácích netrefil branku. Následně od modré pálil těsně nad Kolář II.
48:40
Vítkovice si zahrají přesilovou hru. Za krosček je na dvě minuty vyloučen Casey Borer.
48:25
A opět icing Východočechů.
48:02
Ani domácí se nezdráhají v tísni odevzdat dlouhým lobem puk soupeři. Týmy si moc dobře uvědomují, jak velkou cenu by inkasovaná branka měla.
47:50
Ihned po buly trefil Szturc Růžičkovu hruď. Vhazování se bude opakovat.
47:45
O dlouhý pas se pokusil i Sičák, hokejku Koláře I netrefil. Zakázané uvolnění domácích.
47:03
Burger dlouho kroužil s pukem na vlastní polovině a čekal, až se mu spoluhráči rozjedou. Nakonec se pokusil vyslat do brejku Ujčíka, ale ten měl k puku daleko.
46:17
Po ráně Sičáka od modré skončil puk v ochranné síti, hra se stěhuje do středního pásma.
46:12
Kousal nabral rychlost na vlastní polovině a s pukem se řítil do třetiny. Metr za modrou čárou se odhodlal ke střele, ale ta pro Šindeláře neznamenala větší nebezpečí.
45:29
Ihned po buly musel zasahovat Růžička proti střele od modré čáry.
45:24
Dlouhý pas na Bartka nevyšel - zakázané uvolnění domácích.
45:10
Markovič po kličce do pásma nahodil lehký puk na Šindeláře, který vyrážkou odrazil do bezpečí.
44:23
Ujčík mohl využít vyjetí Růžičky za branku, to by mu ale musel Burger nahrát přesněji.
43:52
Cetkovský obdržel přesný pas mezi beky a ujížděl sám na Šindeláře. Vítkovický brankář si ale v souboji jeden na jednoho poradil na jedničku. Cetkovský nezakončil dobře.
43:00
Radil s pukem obkroužil celé pásmo, ale proti důrazným obráncům se nepropracoval ke střele.
42:14
5/5.
42:12
Sičák pálil od modré a tlačil se i k dorážce. Šindelář puk za svá záda nepustil.
41:40
Húževka vyhodil.
41:13
Starý hledal před brankou osamoceného Koukala, ale neadresoval mu přesnou přihrávku.
40:33
Kolář I minul nabídku od Starého a puk vyletěl z pásma.
40:14
Pardubice si hned v úvodu třetí třetiny zahrají přesilovku. Za sekání je vyloučen Ctirad Ovčačík.
40:01
Druhou třetinu vyhráli o gól hosté, a tak se jde do kabin za nerozhodného stavu. Už to vypadalo, že za odpočinkem odejdou v lepší náladě domácí, Jan Káňa byl ale proti a využil zaváhání Koláře I. Hned v úvodu třetiny smazal pardubické vedení perfektně provedeným brejkem Ujčík. Vedení, které trvalo až do 40. minuty, Pardubicím vrátil v polovině zápasu Zohorna, který se stejně jako včera prosadil v oslabení. Řada dalších šancí zůstala nevyužita, čtyřicet minut se bylo na co dívat, čeká nás tak určitě napínavá třetí třetina. Ta začne asi v 19:50.
40:00
39:49
5/5.
39:19
Vítkovice právě vstřelily branku!Hosté většího prostoru na ledě využívají k vyrovnání! Kolář I za vlastní brankou fatálně chyboval, čehož využil Ovčačík respektive JAN KÁŇA, který z hranice brankoviště dorazil puk za bezmocného Růžičku - 2:2. Asistence: Ctirad Ovčačík.
38:50
Hostům hra ve čtyřech svědčí. Nastěhovali se před Růžičku a vymýšlejí, kterak ho ohrozit.
37:39
Současně jsou vyloučeni hráči obou týmů na dvě minuty. Rákos za nedovolené bránění, Sýkora za hrubost.
37:40
J. Káňa přesprintoval obránce a cpal se až před Růžičku, ale neměl dost času k lepšímu zakončení. Nakonec je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:43
Markovič šikovně schoval svůj pokus za clonícího obránce, Šindelář tak puk viděl až na poslední chvíli, ale vyrazit jej dokázal.
35:59
Štefanka hezky žabičkou našel před Růžičkou Szturce, ale ten měl na zakončení příliš málo času, a tak tento souboj vyhrál pardubický gólman.
35:12
Závar před Šindelářem nedokázali zužitkovat Koukal s Kolářem, následně Burger sevřel kotouč, a tak se bude opět vhazovat v obranném pásmu hostů.
34:51
Hosté se provinili úmyslným ofsajdem. Hra se stěhuje opět k Šindelářovi.
34:26
Po zásahu vítkovické střídačky se vhazuje ve středu hřiště.
34:11
Lehké nahození Píši vyrazil Šindelář do ochranné sítě. Vhazovat se bude před ním.
33:35
Následně hosté zahráli v krátkém sledu podruhé na zakázané uvolnění.
33:30
Havíř bombou od modré čáry orazítkoval tyč Šindelářovy branky!
32:52
Hra se přelévá ze strany na stranu. Teď se do zakončení cpal Cetkovský, Šindelář si s jeho polovysokou střelou věděl rady.
32:29
Obrovskou porci štěstí si vybírají domácí! Růžička už ležel v brankovišti pokořen, ale puk za pomoci Starého dostal z nebezpečného pásma.
31:46
Píša se na modré čáře neukvapil a po kličce do strany se pokusil překvapit Šindeláře ranou do protipohybu. Jeho ráně scházelo několik centimetrů.
30:45
Strapáčovu akci ukončil na poslední chvíli pádem obránce Kolář II. Teď byli Vítkovičtí blízko ke vstřelené brance.
30:15
Štefanka se rozhodl přidat v útočném pásmu na důrazu, ale vysloužil si jen pokárání hlavního rozhodčího.
29:30
5/5.
29:26
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice se stejně jako včera prosazují v oslabení! A opět se o to postarala stejná dvojice. Rákos zavezl kotouč do útočného pásma, načež ho předložil před odkrytou branku TOMÁŠI ZOHORNOVI, který vrací svým barvám vedení - 2:1. Asistence: Daniel Rákos a Jan Kolář II.
28:40
J. Káňa tečoval před brankou střelu Ovčačíka, k jeho smůle odrazil puk vedle.
27:57
Koukal vyvezl kotouč a pozdržel Vítkovické v jejich snaze.
27:42
První ránu v přesilovce měl Jiří Burger, z mezikruží trefil přesně prostředek branky.
27:30
Vítkovice budou hrát přesilovku. Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen David Havíř.
27:11
Húževka měl dobrou možnost. S pukem obkroužil branku, čekal na ideální okamžik ke střele. Nakonec se odhodlal z ostrého úhlu, ale netrefil branku.
26:41
Voráček zalehl v útočném pásmu kotouč, a tak se hra stěhuje do střední třetiny.
26:06
Ihned po buly v útočném pásmu pálil J. Káňa, kotoučem trefil jen obránce před sebou.
26:02
Rychlý protiútok Pohla a Štefanky musel jistým zákrokem řešit Růžička. Pohl po výměně puku pálil z pravého křídla tvrdě, avšak nepřesně.
25:28
Po vyhraném buly v útočném pásmu pálil Kočí, Buchtele jeho nahození tečoval mimo branku.
25:18
Vítkovičtí se nerozpakují vyhodit kotouč až na polovinu soupeře, hru v obranném pásmu se snaží co nejvíce zjednodušit.
24:40
Koukal poslal dlouhý pas do jízdy Kolářovi I, který v tísni vystřelil, ale Šindelář neměl z jeho pokusem starosti.
24:00
Ale domácí neuspěli, poslední desítky vteřin se hraje bez střel na branku.
23:20
Do útočného pásma se dral T. Káňa, do zakončení ho ale nepustili obránci.
22:04
Vítkovice právě vstřelily branku!Po pardubické ztrátě puku v útočném pásmu Vítkovice rychlou akcí vyrovnávají! Burger vyslal přesně do úniku VIKTORA UJČÍKA, který si efektivně na modré zpracoval puk a poté rychlým blafákem prostřelil Růžičku - 1:1. Asistence: Jiří Burger.
20:45
Na druhé straně ujel obráncům Kolář I, ale tváří v tvář Šindelářovi neuspěl. Parádní zákrok vítkovického brankáře!
20:28
Koukal poslal v obranném pásmu puk přesně na hůl Slobody, který pálil do Růžičky.
20:01
Zápas měl podobný úvod jako včera. Týmy se soustředily hlavně na bezchybnou obranu, zásadním cílem bylo neinkasovat. Přesto se postupem času dostali ke slovu i brankáři. Více ofenzivních choutek měli domácí hráči a při dvojnásobné přesilovce, která mohla trvat celé dvě minuty, se dostali do vedení. Dlouhý zámek bránící trojice ukončil až důrazný Koukal, který z hranice brankoviště došťouchal puk za čáru. Pardubice tak půjdou do druhé třetiny s vedením 1:0. Druhá část začne asi v 18:55.
20:00
19:42
Hosté se ještě v závěru třetiny pokusili o zteč Růžičkovy branky, kotouč ale jejich přičiněním zmizel ze hřiště, a tak se museli pakovat z útočného pásma.
18:50
Sloboda měl na modré čáře dostatek času, aby zamířil. Polovysokou střelou trefil jen dvojičku zápolící u brankoviště.
18:02
Starý na modré čáře prováhal vhodnou chvíli ke střele, následnou přihrávkou našel jen hůl soupeře. Další útok domácích zastavil ofsajd.
17:32
Po delší době zahrozili i Vítkovičtí. Strapáčovu ránu ale Růžička viděl dobře a pohodlně lapil.
16:58
Hráči dlouhé chvíle tlačili puk k mantinelu, až hlavní rozhodčí ztratil trpělivost a přerušil. Vhazovat se bude po pravici Šindeláře.
16:09
5/5. Domácí ve zbytku početní převahy nic velkého nevymysleli.
15:40
Pardubice pokračují v klasické přesilovce.
15:18
Pardubice právě vstřelily branku!Dlouhý zámek ukončil až důraz PETRA KOUKALA. Pardubický kapitán se ve skrumáži před brankou zorientoval nejlépe a v pádu dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Radovan Somík a Jan Kolář I.
14:40
Pardubice se drží v pásmu, ale zatím se k palbě neodhodlaly.
14:09
Pardubice budou hrát dvojnásobnou přesilovou hru, na ledě se začalo trochu jiskřit. Dvě minuty za hákování vyfasoval Pavel Trnka, k němu však přisednul ještě Ctirad Ovčačík s menším trestem.
13:10
Domácí zatím počítají více šancí. Růžička si připisuje jen lehčí zákroky po střelách z dálky.
12:15
Zohorna naservíroval přesnou přihrávku Cetkovskému na zadní tyč. Pardubický forvard měl před sebou odkrytou branku, puk ale netrefil.
12:01
Zohorna se ještě na vlastní polovině dostal k odraženému puku a jelikož ho nikdo ze spoluhráčů nedoplnil, rozhodl se zakončit sám. Zvolil dobře, Šindelář měl s jeho střelou starosti, chvíli netušil, kde kotouč má. Našel jej ve své výstroji.
11:28
Sičák se snažil dlouhým pasem vysunout Radila, ale ten by na puk nedosáhl ani s třímetrovou hokejkou - zakázané uvolnění.
11:00
Po zpracování kotouč ve středním pásmu postupoval proti jednomu obránci Ondřej Šedivý, jeho ránu však clonící bek odrazil vysoko nad branku.
10:35
Nahození Sičáka od modré letělo hodně vedle.
09:44
Cetkovský se ocitl v ideální pozici mezi kruhy. Zvolil střelu, přestože měl vedle osamoceného Rákose, a branku o několik centimetrů minul.
08:38
5/5.
08:32
Bomba Píši prosvištěla kolem branky, puk pak doputoval až na pardubickou polovinu.
07:48
Kolář I se prohnal po levém křídle a dostal se ke dvěma zakončení. Ani jedním Šindeláře nepřelstil.
07:19
Kotouč si na modré přichystal ke střele Sičák a tvrdou ranou donutil Šindeláře k zákroku. Jím vyražený puk už stihla vítkovická obrana poslat do bezpečí.
06:55
Domácí začali přesilovku zakázaným uvolněním.
06:38
Vítkovičtí uháněli do nadějné šance ve dvou proti jednomu obránci, ale zastavil je hvizd rozhodčího, který vylučuje Tomáš Káňu na dvě minuty za nedovolené bránění.
06:13
Prudkou přihrávku protečoval Starý až k Šindelářovi. Vítkovický brankář puk raději ukryl, neboť už se k němu hnal útočník Kolář.
05:33
Strapáč od mantinelu centroval před Růžičku, puk z jeho hole se odrazil od konstrukce branky do rohu. Víc hosté nevytěžili.
05:00
Klimek zachytil nepřesnou rozehrávku domácích ve středu hřiště a jal se zakončit. O půl metru netrefil Růžičkovu branku.
04:01
Burger se pokusil zakončit střelou přes obránce, trefil však jen nohy svého soka. Po chvíli se ke střele dostal i Ujčík, ani on ale neuspěl.
03:12
První vážnější situace zápasu se odehrála před Šindelářem. Po zmatcích se kotouč objevil na Starého holi a pardubický forvard měl dost prostoru k zakončení. Z pěti metrů napálil vítkovického brankáře do hrudi.
02:38
Pardubice teď trochu zaváhaly v rozehrávce, Píša nevěděl, kde má puk. Objevil ho ale včas, než k němu přispěchal Tomáš Káňa.
01:38
Markovič měl za brankou trochu času něco vymyslet, přihrávkou ale nenašel hůl Somíka před brankovištěm.
00:50
První se k brance hnali hosté, ale žádné ohrožení Růžičky se nekonalo. Zasahovat na druhé straně nemusel ani Šindelář při snaze Koláře I.
00:01
Pardubická sestava oproti včerejšku nedoznala žádných změn, pár jich je ale udělali trenéři Vítkovic. Do branky se postaví Filip Šindelář, který včera po pátém gólu nahradil Málka, jenž pro tento zápas není vůbec na soupisce. V sestavě Vítkovic chybí také obránce Kudělka, místo něj do série naskočí Jaroslav Koma. Oba v minulosti hráli i za Pardubice. Poslední změnou je nasazení dorostence Nathana Walkera, kterému přepustil místo Kucsera.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Borer, Sičák, Havíř, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Markovič, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Zohorna, Rákos - Nahodil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina. HC Vítkovice Steel: Šindelář (Lukáš) – Punčochář, Koma, Ovčačík, Sedlák, Sloboda, Voráček, Trnka – Ujčík, Burger, Klimek – Szturc, Štefanka, Pohl – T. Káňa, Húževka, Sýkora – Šedivý, Strapáč, J. Káňa - Walker. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Barvíř, Blümel.
Jasný výsledek, řeklo by se na první pohled. Nebylo tomu tak. Vítkovice měly půl zápasu navrch a vedly o jeden gól, domácím kotouče odskakovaly, nemohli se dostat do tempa. S přehoupnutím zápasu do druhé poloviny jako by si týmy vyměnily role. Rozdíl byl ale v tom, že Východočeši dokázali nabídnuté šance využít. Vítkovické hráče srážely nepřesnosti a nedůraz v defenzívě. Než se stihli hosté oklepat, vedly Pardubice o tři branky a náskok uhájily až do závěrečného hvizdu. Přestože se nehrálo nijak zběsile a tvrdě, rozhodčí rozdali celkem 18 trestů.
Dobré odpoledne z ČEZ Areny! Na programu je druhé čtvrfinálové klání mezi Pardubicemi a Vítkovicemi. V lepší náledě půjdou do zápasu domácí hráči, kteří úvodní střetnutí vyhráli 5:2 a ujali se vedení v sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.