Tipsport Extraliga - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Liberec - 21. ledna 2020   17:30

Vítkovice
06:55' Indrák (Schleiss, R. Černý) • 48:24' Mallet (Dej, R. Veselý) • 57:05' Roberts Bukarts (O. Roman, Lakatoš)
3:7
(1:1, 0:5, 2:1)
Liberec
09:48' L. Hudáček  (Birner) • 20:51' Šmíd  (Birner) • 21:52' L. Krenželok  (M. Zachar, P. Jelínek) • 23:29' L. Hudáček  (Birner, Lenc) • 24:36' Birner  (Šmíd, Lenc) • 31:13' A. Musil  (Kotvan) • 42:35' L. Hudáček  (Birner, Knot)
Vítkovice
Mi. Svoboda (24. Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Rosandić, Gregorc, L. Kovář, R. Černý, Kvasnička – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Hruška, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals.
Hejduk, Kika – Kis, Rožánek
Ostravar aréna
3 659 diváků
Liberec

Vítkovice - Liberec: Desátý gól zápasu! Bukarts překonal Hrachovinu, 3:7

Ostravar aréna dnes viděla celkem deset branek, sedm jich padlo ale do sítě Vítkovic. Tygři po svém čtvrtém gólu vyhnali z branky Svobodu, ale ani Dolejš nebyl ataků v pohodě hrajících hostů ušetřen. A vítkovičtí přitom nezačali špatně, první třetina skončila nerozhodně 1:1 a zdálo se, že svého soupeře aktivitou zaskočili. Druhou část ale hosté začali přesilovkou, kterou proměnili a rychle vstřelili další branky a vítkovická hra se rozpadla jako domeček z karet. V samotném závěru se ještě vítkovičtí pomalu nadechovali, vstřelil dvě branky, ale na tým, jakým Liberec bezesporu je, to bylo málo a taky pozdě. Body se tedy vezou do Liberce a domácím nezbývá, než se poučit a bojovat dále, třeba už v pátečním utkání proti Mountfieldu.
Z Ostravy je to pro dnešek tedy už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy znovu na počtenou.
Liberecký hlouček za brankou ještě vyvolává Dominika Lakatoše, ale ten je v útrobách haly asi už neslyší.
Oba týmy se zdraví se svými fanoušky a děkují jim za podporu.

59:57'
Liberec se vydal do útoku, ale Dolejš už nehodlá lovit puk ze své branky.
59:48'
Hra je přerušena, píská se ofsajd domácích.
59:35'
Rychlovský měl dobrou příležitost pečetit stav, Dolejšova klec byla odkrytá, ale střela mu nesedla.
59:13'
Ofsajd pro vítkovické, kteří se snaží snížit stav na přijatelný výsledek.
58'
Desátý gól zápasu! Bukarts překonal Hrachovinu, 3:7
58:43'
Tygři přenášejí hru na svou útočnou polovinu.
58:21'
Brankovištěm se mihl Dej, ale puk se k němu nedostal.
58:13'
Vítkovice se drží v pásmu, Hrachovina si připisuje další zásah.
57:50'
Dnešní utkání sleduje 3 659 diváků.
57:05'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Od zadního mantinelu nahrával mezi kruhy Roman, nápřah ROBERTSE BUKARTSE končí mezi betony přesunujícího se Hrachoviny – 3:7. Asistence: Ondřej Roman, Dominik Lakatoš.
56:29'
Trška se snaží rozehrát s pomocí Výtiska, ale hosté jim stojí v cestě.
56:15'
56:05'
Dolejš zneškodnil dobrý pokus Jelínka. Vhazuje se po jeho levici.
55:45'
Tygři se drží v pásmu, ale klasický kolotoč ještě nerozjeli.
54:38'
Dej se dostal k puku a chtěl se protáhnout do pásma, dva hostující hráči byli proti a domácí útočník se ocitá na ledě.
54:15'
Liberec má příležitost zvýšit skóre, Indrák putuje na trestnou lavici za sekání.
54:09'
Indrák s Hruškou si vypracovávali slušnou šanci, ale hosté byli pozorní.
53:39'
Musil sprintuje do rohu pro puk, ale Černý jej zašlápl dříve.
53:10'
Po komerční přestávce vázne souhra i hostujícím hráčům.
52:31'
Hrálo se ve středním pásmu, hosté budou rozehrávat od své branky.
51:38'
Veselý se dostával o kruhu k brance, ale Hrachovina zasáhl holí, Mallet na kotouč nedosáhl.
51:03'
Hra je přerušena, Vítkovice se dostaly do ofsajdu.
50:45'
Oba týmy střídají, domácí mají puk ve své moci.
50:01'
Domácí se drží v pásmu, ale Hrachovina má dobrý výhled.
48:24'
Vítkovicím se podařilo snížit, Dej poslal puk před branku, ale trefil jen Hrachovinu, pohotový ALEXANDRE MALLET ale zasunul puk k tyči – 2:7. Asistence: Rastislav Dej, Radek Veselý.
48:06'
Třetí vítkovická formace střílí na branku, ale puk se odráží od zadního mantinelu.
47:51'
Vítkovičtí si puk dlouho neužili, hosté se rozjeli do pásma, ale Knot se ocitá v ofsajdu.
47:36'
Vhazování u liberecké klece pro domácí.
47:21'
Indrák s Hruškou bojují u mantinelu o kotouč proti hostujícím hráčům, ale nedaří se jim puk následně zpracovat.
46:52'
Domácí rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
46:05'
Bukarts se dostal k puku a najel si do pásma, spoluhráči mu ale hromadně odjeli vystřídat.
45:43'
Liberec se přesunuje znovu k brance, ale Musilova střela míří mimo.
44:54'
Vítkovická rozehrávka není snadná, Hrachovina si na příliš práce stěžovat nemůže.
43'
Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
43:27'
Tygři mají kotouč pod kontrolou, lehce krouží středním pásmem.
42:35'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté navyšují své skóre, Birner poslal přesnou přihrávku na hůl LIBORA HUDÁČKA, za kterým sice jela čtveřice domácích borců, ale žádný jej neatakoval a tak mohl liberecký útočník poslal puk v klidu mezi Dolejšovy betony – 1:7. Asistence: Michal Birner, Ronald Knot.
42:11'
Razgalsovi se podařilo ve středním pásmu připravit Šmída o kotouč, Hrachovina ale moc práce neměl.
41:40'
Vítkovičtí se snaží hrát aktivně, je jím odpískán ofsajd.
40:36'
Vítkovičtí vystartovali do pásma, Schleiss zasekl u kruhu a nahrál doprava na Hrušku, ten nastřelil Hrachovinu, dorážet mohl Indrák, ale dostal se mezi dva hráče soupeře, kteří si ho u branky vzali do parády.
40:25'
Vítkovický gólman je ve střehu, vhazuje se u jeho branky.
40:03'
Liberečtí vyhrávají vhazování a bez prodlev míří k Dolejšově kleci.
40:01'
Tuto třetinu si domácí za klobouk nedají, Tygři je vyškolili čtyřmi góly během necelých čtyř minut, což vítkovické srazilo do kolem a po jejich hře z první třetiny nebylo ani vidu ani slechu. Těsně po polovině zápasu zvyšovali liberečtí na rozdíl pěti gólů. Domácí měli k dispozici přesilovky, jednu dokonce pět na tři, ale ani v té příliš nestříleli a hosté jasně ukázali svou dominanci. Uvidíme, zda svěřenci trenéra Trličíka v sobě najdou ještě sílu a pokusí se se zápasem ještě něco udělat.
39:44'
Kotouč je pod kontrolou libereckých hokejek.
39:22'
Domácí se dostali do pásma, ale Hrachovinovu pozornost nakonec nezkoušejí.
39:00'
Vítkovickou rozehrávku zkouší narušit Birner, ale tentokrát se mu to nedaří.
38:22'
Liberečtí posílají puk za Dolejše, ten má dost času vyjet za branku a rozehrát.
37:45'
Ofsajd pro vítkovické.
37:08'
Tygři kontrolují kotouč, domácí jsou o půl kroku pozadu.
36:35'
Hraje se ve středním pásmu.
36:00'
35:59'
Ještě znovu to zkusil Schleiss, ale Hrachovina má puk pod kontrolou.
35:50'
Vítkovičtí vytvořili před Hrachovinou menší závar, ale hostující gólman je pozorný.
35:14'
Hanousek může opustit trestnou lavici, domácí pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.
35:04'
Jelínek se vydal i s kotoučem k vítkovické brance, úspěšně šetřil vteřiny z oslabení svého týmu.
34:49'
Schleiss se ocitl tváří v tvář Hrachovinovi, ale neprostřelil ho.
34:27'
Roman pálil mimo.
34:18'
Domácím se nedaří střelba na hostující branku.
34:00'
Liberec jde do tří, za hákování je potrestán Musil.
33:30'
Liberečtí posílají puk do středního pásma.
33:14'
Na trestnou lavici odjíždí hostující Hanousek za podrážení, po komerční přestávce budou mít domácí možnost snížit.
32'
Debakl! Puk za Dolejše dostal Musil, 1:6
32:22'
Liberečtí nikam nemusejí spěchat, hrají v klidu svou hru a nutí tvořit hru hlavně domácí.
32:00'
Vítkovičtí přesunuli hru do středního pásma, Dolejš může trochu vydechnout.
31:13'
Kotvan se dostal k puku a viděl rozjetého ADAMA MUSILA, ten, i když byl bráněn dvěma vítkovickými hráči, dokázal bez větších potíží vystřelit a zvýšit tak na rozdíl pěti branek – 1:6. Asistence: Oldrich Kotvan.
30:42'
Domácím se podařilo dostat do pásma, ale jako by si nevěřili a nestřílejí.
29:54'
Hosté za Dolejšovou brankou vybojovali puk a usazují se v pásmu jako při přesilovce.
29:23'
Vítkovicím je odpískán úmyslný ofsajd.
28:49'
Hostující Knot se může zapojit do hry, vítkovická přesilovka utekla jako voda.
28:27'
Domácí se drží v pásmu, ale příliš nestřílejí.
27:48'
Vítkovičtí se usazují v pásmu před Hrachovinou.
27:14'
Liberečtí se dostali k puku, sám na branku ujížděl Jelínek, ale nakonec se mu kvůli bránícím hráčům nepodařilo vystřelit.
26:49'
Domácí fanoušci už se hodně zlobili, ale tentokrát je sudí vyslyšeli. Za hákování je vyloučen hostující Knot, po komerční přestávce sehrají vítkovičtí přesilovku.
26:04'
Vítkovičtí v protiútoku, ale Malletovi se zamotal puk mezi brusle.
25'
Další puk v domácí brance! Birner prostřelil Dolejše, 1:5
25'
Emoce u domácí střídačky! Graborenko se pustil do Kováře za sražení spoluhráče k ledu
25:51'
Ordoš se vydal k domácí brance sprintem, ale nemířil přesně.
25:22'
Hosté si počínají před vítkovickou brankou jako doma, Dolejš je ve střehu.
24'
Svoboda opouští brankoviště, znovu se trefil Hudáček, 1:4
24:53'
Ofsajd pro liberecké.
24:36'
Tygrům stačila jen půlminuta hry, Šmíd nabil do kruhu MICHALU BIRNEROVI a Dolejš loví puk ze sítě – 1:5. Asistence: Ladislav Šmíd, Radan Lenc
24:06'
Současně jsou vyloučeni domácí Kovář na dvě minuty za faul kolenem a dvě minuty za hrubost a hostující Graborenko na dvě minuty za hrubost a také získává desetiminutový osobní trest.
24:06'
U mantinelu se potkali Kovář s Graborenkem, hra je přerušena a na ledě vzplály emoce.
23:29'
Vítkovický gólman Svoboda přepouští své místo v brance Danielu Dolejšovi.
23:29'
Hosté okamžitě zahájili přesilovkový kolotoč, po nahrávce Birnera poslal puk nad Svobodovu lapačku LIBOR HUDÁČEK . 1:4. Asistence: Michal Birner, Radan Lenc.
23:06'
Za podrážení je vyloučen domácí Trška, hosté mají další přesilovku.
22'
Svoboda loví puk z brány, prosadil se Krenželok, 1:3
22:25'
Domácí se protáhli do pásma, ale Hrachovina kontroloval kotouč.
21'
Šmíd poslal hosty do vedení, 1:2
21:52'
Netrvalo to ani minutu a Tygři zvyšují svůj náskok o dva góly. Hudáček nastřelil puk na Svobodu, tomu kotouč vyklouznul z náruče a pohotový a nikým nekrytý LUKÁŠ KRENŽELOK udělal krok a poslal puk do odkryté části branky. 1:3. Asistence: Marek Zachar, Petr Jelínek.
20:51'
Hosté využívají přesilovku, Birner našel volného LADISLAVA ŠMÍDA, který poslal puk do horního růžku nad rameno Svobody – 1:2. Asistence: Michal Birner.
20:37'
Výtisk zastavil u mantinelu Ordoše, hosté se přesto drží v pásmu.
20:06'
Schleiss sprintuje do rohu k liberecké brance pro puk, ale nebude první.
20:01'
První třetina je za námi a málokdo z domácích fanoušků by zřejmě očekával aktivní hru na obě strany a remízový stav na světelné tabuli. Domácím se podařilo otevřít skóre, hosté ale s odpovědí dlouho nečekali. Ani jeden z gólmanů si poté na zvýšený nedostatek práce nemohl stěžovat, vítkovickým se dokonce podařilo několikrát nastřelit brankovou konstrukci za Hrachovinou. Další třetinu začnou hosté přesilovkou, uvidíme, jak dlouho tedy vydrží nerozhodný stav na kostce nad ledem.
1/3 – 11:19
Další třetina začne přibližně v 18:19.
20:00'
19:58'
Největší šanci si vypracoval Ordoš, ale domácí gólman byl ve střehu.
19:49'
První přesilovku v tomto zápase si zahrají hosté,Roman je vyloučen za podrážení.
19:14'
Hosté se ujali kotouče a míří ke Svobodovi, kde se jim daří usadit.
18:38'
Hrachovina v pohotovosti, Schleiss se rychle přesunul těsně před branku, ale hostující gólman sklapl betony včas.
18:15'
Hosté na skok v pásmu, od modré vyslal dalekonosnou střelu Kotvan, Svoboda byl ale připraven.
17:56'
Vítkovičtí v sobě našli útočné choutky, drží se u branky Liberce a snaží se pálit ze všech stran.
16:44'
A do třetice všeho dobrého, Veselého střelu zastavuje boční síť liberecké klece.
16:17'
Domácí se nevzdávají, znovu se ocitají u hostující klece, břevno tentokrát nastřelil Lakatoš!
15:27'
Přímo před Hrachovinou mířil Hruška, ale hostujícímu gólmanovi puk nikam nepropadl. Vhazuje se po jeho pravici.
15:05'
Schleiss vystihl libereckou nahrávku a zamířil do pásma s Indrákem, málem upadl, jak zběsile se snažil nedostat do ofsajdu, ale vítkovičtí mohou pokračovat.
14:24'
Do klubka hráčů před Svobodou pálil Knot, ale puk se odráží a vítkovičtí jej posílají do středního pásma.
13:36'
Vítkovičtí byli proti a přesunují kru k Hrachovinovi, Romanovi chyběl jen kousek, aby trefil soupeřovu branku.
13:14'
Jelínek uspěl na vhazování a hosté se derou do pásma.
13:11'
Útok libereckých Tygr. zastavuje znovu ofsajd. Následuje komerční přestávka.
12:50'
Vítkovičtí se osvobodili z tlaku, přesunují se do středního pásma.
12:26'
Domácí v nouzi posílají kotouč na zakázané uvolnění a mohou na chvíli vydechnout.
12:03'
Liberečtí se usazují v pásmu, od modré pálil vedle Knot.
11'
Domácí blízko k dalšímu gólu! Razgals nastřelil tyč
11:37'
Ofsajd odpískán hostující pětici.
10'
Je vyrovnáno. Za hosty se trefil Hudáček, 1:1
10:58'
Puk létal kolem branky, Kubalík se jej pokusil zkrotit ve vzduchu, ale nepodařilo se.
10:45'
Vítkovice v pásmu, Razgals nastřelil tyč Hrachovinovy branky!
09:48'
Je vyrovnáno!! Liberečtí se zdrželi v pásmu, Birner našel LIBORA HUDÁČKA, který si nabruslil k pravé tyči Svobodovy branky a poslal puk mezi jeho betony – 1:1. Asistence: Michal Birner.
09:12'
Vítkovice nedokázaly rozehrát, hosté vytvořili v pásmu přihrávkový kolotoč, zakončovat mohl Hudáček, ale minul.
08:46'
Zbrklá přihrávka Tygrů končí na zakázaném uvolnění.
08:40'
Domácí kombinovali v pásmu, ale hosté jsou pozorní.
7'
Tentokrát to vyšlo! Indrák dostal puk za Hrachovinu, 1:0
07:39'
Do vítkovické klece se dobýval kapitán Jelínek s Krenželokem, ale Svobodova lapačka byla rychlejší. Následuje komerční přestávka.
06:55'
Vítkovičtí jako první otevírají střelecký účet zápasu, po nahrávce Schleisse od mantinelu se v pozici klečícího střelce trefil přesně k tyči MIROSLAV INDRÁK – 1:0. Asistence: Jan Schleiss, Robert Černý.
06:35'
Rychlá rozehrávka hostů končí na útočné modré, Liberec musí vycouvat, aby nebyl pískán ofsajd.
06:12'
Domácí mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.
5'
Velká šance Indráka, puk do brány nedostal
05:51'
Zakázané uvolnění pro Tygry.
05:38'
Liberečtí na návštěvě u Svobody, ale Rychlovského střela neměla potřebnou razanci.
04:58'
Hráčům v bílých dresech se podařilo zatlačit svého soupeře k brance, dobře to myslel Hruška, ale i jeho druhá střela šla jen do povyjetého Hrachoviny, který raději schovává puk ve výstroji.
04:17'
Vítkovičtí se drží u Hrachoviny, Indrák dostal puk do mezikruží, sjel si k brance, otočil se a poslal puk přes brankoviště mimo.
04:05'
Domácí museli vycouvat, Schleiss se ale pustil za pukem a za brankou Hrachoviny jej vyhrál.
03:37'
Kvasnička, Bukarts i Lakatoš mířili nepřesně, ale domácí se stále drží v pásmu.
03:13'
Vítkovičtí rozehrávají útočnou akci.
02:29'
Vítkovický útok neprošel, hosté se vracejí do pásma, Jelínek poslal táhlou střelu do Svobody, puk se odrazil do vzduchu, ale mimo vítkovickou branku.
01:53'
Maroszova spolupráce s Musilem končí u Svobody, vhazuje se po jeho levici.
01:44'
Derner marně čekal na modré na přihrávku.
01:15'
Domácí posílají puk do bezpečí a oba týmy střídají.
00:56'
Šmíd na modré udržel pásmo a posílá puk do rohu.
00:27'
Tygři přesunuli rychle hru ke Svobodovi, ale domácí bojují o puk.
00:04'
Vítkovičtí vyhrávají úvodní vhazování, rozehrávají od modré.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Rosandić, Gregorc, L. Kovář, R. Černý, Kvasnička – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Hruška, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – A. Musil, Marosz, Ordoš – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Rychlovský.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Kis, Rožánek.
Vítkovické vedení s blížícím se koncem přestupního termínu pracuje na sto procent, dnes se dohodlo na dalším trejdu s Kometou Brno. Směrem na jih Moravy se stěhují obránce Daniel Krenželok s útočníkem Šimonem Stránským. Do Ostravy se naopak přesunul útočník Jan Hruška, který je už také připraven do hry. Uvidíme, jestli to přinese kýžený efekt, který si domácí slibují.
Vítkovice reagují na nepříznivé výsledky a kromě jiných změn v kádru, které se udály už dříve, došlo včera k výměně obránců mezi Vítkovicemi a Mountfieldem HK. Vítkovický Petr Šidlík bude po zbytek sezóny oblékat dres Hradce, naopak Mislav Rosandič by měl už v tomto utkání pomoci ostravskému klubu.
V letošní sezóně sehráli dnešní soupeři dvě těsná utkání, vítkovičtí sice prohráli oba zápasy, ale na domácím ledě vybojovali bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech, na ledě Tygrů pak prohráli 2:3. Jestli výměna hráčů nakopne domácí nebo hosté upevní svoji první pozici v tabulce, to je otázkou. Buďte u toho s námi.
Lídrem kanadského bodování Liberce je se čtyřiceti body útočník Libor Hudáček (18+22), stejný počet přihrávek má na svém kontě také útočník Michal Birner (13+22). Nejproduktivnějším bekem je s dvaceti body Ladislav Šmíd (3+17), který je s průměrným časem 28:07 na ledě nejvytíženějším hráčem týmu. S třiaosmdesáti body je tento obránce také nejlepším hráčem v bodování Radegast indexu. Devětasedmdesát trestných minut už stačil vykoledovat útočník Petr Jelínek. Nejvíce času tráví v liberecké kleci gólman Dominik Hrachovina se čtyřmi vychytanými nulami, průměrem 1,53 a úspěšností 94,29 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede s jednatřiceti body útočník Roberts Bukarts (11+20). Nejproduktivnějším obráncem je s devatenácti body Peter Trška (3+16). Zároveň je také s průměrným časem na ledě 20:54 nejvytíženějším hráčem týmu. Bodování Radegast indexu vede se 144 body obránce Jan Výtisk. Nejtrestanějším hráčem je s 42 trestnými minutami útočník Dominik Lakatoš. Jedničkou v brance je Miroslav Svoboda se třemi asistencemi, dvěma čistými konty, průměrem 3,01 a úspěšností 91,89 %.
Domácím nedělní zápas proti Karlovým Varům nevyšel, sice Energii dokázali přestřílet, ale Novotného se jim nepodařilo překonat ani jednou (0:3). Zůstávají tedy na 12. místě v neúplné tabulce, s bilancí 8-6-4-19 a pasivním skóre 91:131 mají na svém kontě 40 bodů. Od třináctého místa je dělí čtyři body, na jedenácté Kladno už ztrácejí deset bodů. Bílí Tygři jsou aktuálními lídry tabulky, a to i přesto, že v posledním utkání prohráli na ledě Třince (3:4). První místo si liberečtí zajistili bilancí 22-4-1-9, aktivním skóre 125:88 a 75 body.
Vítkovice pokračují ve své šňůře domácích zápasů, v dohrávce 29. kola Tipsport extraligy se utkají s aktuálním lídrem tabulky – Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.