Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Dušan Salfický (PCE) 10.

Hráči utkání: Jakub Valský (KLA) - Tomáš Zohorna (PCE).

Po brance na 2:1 se domácí začali soustředit na bránění a byli úspěšní. Hosté už vyloženou brankovou příležitost neměli a zbylé šance pochytal výborný Chábera. Oba brankáři dnes vynikali nad útočníky, ale Kladnu se podařilo skórovat dvakrát. Druhý díl série je na programu zítra. Kladno v úvodním zápase předkola porazilo Pardubice 2:1 a vede v sérii 1-0 na zápasy. Tímto se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek (v hospůdkách propitého) pátku a hezký víkend.
60:00
59:36
Kotouč lítá před kladenskou brankou, domácím se nedaří ho vyhodit.
59:03
Hosté v šesti.
58:02
Bartek byl na modré až příliš nedočkavý a pokazil hostům rýsující se přečíslení.
57:48
Růžička vložil do své střely veškerou sílu, ale puk se mu postavil na hranu a z kruhu kladenský bek přestřelil. Na druhé straně kryje Chábera pokus Rolinka.
57:21
Salfický pouze vyrazil nahození Lukáče, ale Kladno se k dorážce nedostal.
56:55
Valského střelu chytá Salfický. Drobnější strkanici před hostujícím brankářem rozhodčí uklidnili.
56:25
Petr Hořava dostal nahrávku na kruh, ale Salfického branku netrefil.
55:42
Hra je vykázána do středního pásma.
55:26
Martin Látal se dostal do brejku, ale na Salfického nevyzrál.
54:06
Průběh zápasu je podobný. Pardubice zavezou a snaží se zakončit, jakmile se k puku dostanou domácí, vyhodí ho do pásma Pardubic.
53:24
Domácí vybojovali kotouč, jenže Procházka ho odevzdal přes všechny čáry.
52:57
Vašíček pálil od modré a trefil před brankou ležícího Černoška. Ten za doprovodu lékařů míří na střídačku.
52:30
Předchod do pásma tentokráte nebyl v souladu s pravidly, ofsajd Pardubic.
52:06
Kladenští odpalují kotouče do obranného pásma Pardubic. Hosté jsou teď aktivnější, ale zatím se nedostávají do vážnějších příležitostí.
51:06
Salfický podržel puk po nahození Černoška z čáry.
50:48
Valský střílel švihem od modré mimo branku Pardubic.
50:02
Teď byli domácí pod slušným tlakem, nakonec se osvobodili.
49:27
Pardubičtí se teďprosazují v útočné třetině.
48:37
Ďaloga projel téměř z obranného pásma až do útočného, kde prověřil Cháberu.
Domácí útočník však, zdá se, bude v pořádku.
48:09
Kuchler z kruhu minul branku, na ledě ale zůstal ležet Michal Dragoun, který pravděpodobně narazil do branky.
47:44
Salfický se vydal za branku, kde ale ztratil helmu a rozhodčí museli přerušit hru.
47:21
47:16
Miloslav Hořava ke konci přesilovky vypálil na Salfického a donutil ho přerušit hru.
46:52
Gawryletz chyboval v rozehrávce a Kladno vyhodilo.
46:30
Marušák zlomil při střele hokejku a Valský mohl vyhodit.
45:51
Cetkovský si najel mezi kruhy a jen lehce tečoval nahození od mantinelu. Chábera se jen ohlédl, jak puk míjí jeho branku.
45:21
David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za podražení. První přesilovka Pardubic.
44:44
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno ale přesto početní výhodu využilo. Dragoun našel zpoza branky Daleckého, jehož střelu ještě výborně zastavil Salfický, jenže u bližší tyče čekal jen JAKUB VALSKÝ, který poslal Kladno do vedení. Asistence: Jan Dalecký, Michal Dragoun.
44:12
Cetkovský zastavil pas přes brankoviště a Pardubice mohly vyhodit.
43:57
Hosté celkem v pohodě šetří čas.
43:21
Kladno má opět problémy s udržením útočné třetiny.
42:54
Jan Buchtele (PCE) trochu zbytečně podrazil Daleckého a míří na dvě minuty za katr.
42:06
Kočí pálil od modré, ale Chábera si povyjel a jeho střelu vyrazil.
41:33
41:21
Eberle zpoza branky našel Lukáče, který ale netrefil puk. Ten však zůstal volný a po lobu se vykutálel vedle levé tyče.
40:53
Hosté brání velmi dobře a Kladno má problémy udržet se v pásmu.
40:20
Kladno čeká ještě zbytek přesilovky.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Dušan Salfický (PCE) 17.

Také druhá třetina už je minulostí. Domácí v ní znovu zatlačili Východočechy do defenzívy, jenže na rozdíl od první třetiny chybovali vzadu a povolili Pardubicím několik šancí. Jednu z nich využil Tomáš Zohorna, který poslal hosty do vedení. Další dvě gólové šance spálil Buchtele a břevno orazítkoval Marušák. Kladno ale několikrát za třetinu vytvořilo obrovský závar před Salfickým a především díky němu (o čemž svědčí i zákroky) je skóre nerozhodné. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:46
M. Hořava si sjel na střed a po Paterově přihrávce mířil do Salfického.
39:27
Jiří Cetkovský (PCE) dostává dvě minuty za sekání.
39:03
S ohlášenou poslední minutou třetiny si připisuje Salfický další zákrok.
38:42
Rolinek zastavil střelu Petra Hořavy a vydal se dopředu. Piskáček předvedl výborný obranný zákrok.
38:10
Marušák vyhodil puk do hlediště, ale sudí teď nepochopitelně viděli teč domácích, ke které ovšem rozhodně nedošlo. Každopádně vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:52
Buchtele znovu dostal pas před Cháberu, ale pro hostujícího útočníka je dnes branka snad zakletá.
37:28
Kousal s Ďalogou se vydali do dalšího přečíslení. Slovenský obránce ale puk ze vzduchu trefit nedokázal.
36:26
JAN PISKÁČEK zavezl puk do útočného pásma. Patera poté nahrál před branku na Miloslava Hořavu, jehož střelu vyrazil Salfický právě před jmenovaného kladenského obránce, který dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Miloslav Hořava, Pavel Patera.
35:40
Salfický znovu podržel tým. Nejprve mu sice vypadla lehká střela Lukáče, jenže pak pokračovala první formace v tlaku a Salfický vytáhl na bližší tyči povedený zákrok betonem.
34:28
Kousal centroval před branku, ale puk jen proletěl před brankovištěm.
33:35
Znovu první formace Kladna zatopila v obranném pásmu soupeře. Nejblíže ke gólu byl asi Eberle, jehož otočka ale nenašla cestu do branky.
32:24
Hosté se s tím teď nemažou a posílají puky přes všechny čáry.
31:56
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
31:18
Konec přesilovky vyvrcholil. Kladno ztratilo puk a Marušák se dostal hned z trestné do brejku. Jeho střela skončila na břevně.
30:11
Růžička málem namazal hostům do brejku, ti nakonec mohli jen vyhodit.
29:33
Hned po buly pálil do Salfického Piskáček.
29:26
Patera trefil z kruhu jen Salfického, který se stihl přemístit.
29:10
Jiří Marušák (PCE) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
27:41
Valský zavezl puk do pásma, Kuchlerova střela ale neprošla.
26:48
Otřesení domácí mohli inkasovat podruhé. Od zadního mantinelu se odrazil kotouč před Buchteleho, který ale poslal kotouč jen po ledě a Chábera stihl zasáhnout.
26:30
Buchtele z dobré pozice trefil jen kladenského obránce.
25:36
Pardubice právě vstřelily branku!
Jeden z domácích beků propadl na útočné čáře a akci dva na jednoho hosté zakončili skvěle. Semorád nabil TOMÁŠI ZOHORNOVI, jehož střela z první zapadla pod břevno. Asistence: Jan Semorád, Tomáš Nosek.
25:23
Další zákrok zkušeného brankáře Pardubic. Kuchejda nahazoval od mantinelu na teč, ale puk proletěl přímo.
24:55
Po Valského střele se natahoval k dorážce Kuchler, ale hosté před ním odpálili puk.
24:10
Brendl po buly znovu prověřil Cháberu.
24:01
Obránci si více méně jen přehazují puky z obranného pásma do druhého.
22:51
Bartek hned po buly vyprášil betony Chábery.
22:42
Procházkovu přihrávku těžko mohl některý z domácích hráčů zachytit, zakázané uvolnění.
22:09
Teď se hrál na ledě spíš basketbal, který ukončil kladenský ofsajd.
21:10
Jassovu střelu vyrazil Salfický před Pateru, který v těžké pozici těsně minul.
20:54
Začátek druhé třetiny provází dost nepřesností.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Dušan Salfický (PCE) 13.

Je za námi první třetina letošního předkola a sérií mezi Kladnem a Pardubicemi. Hosté měli dobrý vstup do úvodního dějství, jenže poté přebrali aktivitu domácí hokejisté. Dušan Salfický musel vytáhnout několik velmi dobrých zákroků, ale činil se také Chábera, jenž vytáhl velkou šanci Buchteleho. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
20:00
19:20
Salfický si našel střelu Růžičky a chytil povedenou střelu domácího obránce. Hosté odpálili na icing.
18:25
Miloslav Hořava vracel puk na druhou stranu brankoviště, kde kotouč proletěl mezi nohama volného Koby Jasse.
17:35
Vrátivší se Dragoun zastavil Zohornu, který si to namířil do pásma.
16:56
Střídačka domácích si zahrála, když na ní doskákal vysoký kotouč.
16:17
Mocek zaměstnal bývalého spoluhráče Cháberu. Buly po pravici domácího brankáře.
15:47
Buchtele dostal pas před Cháberu a byl sám. Domácí brankář ale udržel remízu výborným zásahem ramenem.
15:02
Další icing Východočechů.
14:37
Domácí jsou v útočném pásmu hodně pohybliví, což dělá hostujícím bekům problémy.
14:05
A další zásah hostujícího brankáře.
13:53
Dobrý tlak první domácí formace, Eberle pálil od modré do Salfického.
13:19
12:33
Jass minul branku a Pardubice vyhodily.
12:09
Pokračuje "forma" Středočechů ze základní části, přesilovky nic moc.
11:45
Kladno ztratilo puk a navíc špatně rozehrálo. Zakázané uvolnění stěhuje hru před Cháberu.
11:19
Po Jassově přihrávce zakončoval Miloslav Hořava, ale Salfický drží Pardubice. Dvě minuty za podražení dostává Petr Mocek (PCE).
10:52
Hned po buly pěkný zákrok hostujícího brankáře, který chytil střelu M. Hořavy.
10:49
Pardubičtí chybně rozehráli a Patera zpoza branky hledal před brankou Miloslava Hořavu. Obraně ale vypomohl Salfický.
09:40
Další zákrok pro domácího brankáře, ovšem střela od mantinelu nenadělala Cháberovi větší problémy.
09:21
Domácí se díky šanci znovu probudili a donutili hosty zahrát na další zakázané uvolnění.
08:44
Martin Látal využil rychlosti a namířil si to přes Marušáka na branku. Salfický vytáhl puk ramenem.
08:23
Melka nezachytil přihrávku na modrou.
08:00
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
07:38
Kousal vytvořil velmi dobrý závar, když po objetí branky nahazoval do brankoviště. Chvilku byl kotouč volný, než ho zachytil Chábera.
06:51
Cetkovský a Bartek se vydali do akce dva na dva, ale hostující střelec Bartek se nakonec k pokusu ani nedostal.
06:17
Chábera musel zasahovat proti rychlé střele Semoráda.
05:46
Aktivitu přebrali v posledních střídáních domácí hokejisté.
05:03
Dobrá práce Gawryletze v obraně, který zastavil průnik Dragouna.
04:21
Pronikajícího Kousala zastavil Piskáček.
04:00
Další zákrok Salfického proti střele Patery.
03:19
Eberle dorážel od pokus Růžičky od modré, ale pouze mimo
02:13
Kladno se začíná osmělovat, ale Salfický zatím zasahovat vážněji nemusel.
01:36
První přerušení hry má na svědomí kladenský ofsajd.
01:19
Salfický se poprvé zahřál, když kryl nahození ze středního pásma.
00:51
Středočechům se příliš začátek utkání nevyvedl.
00:11
Už po pár sekundách se prosmýkl Somík, ale jeho přihrávku nedokázal zužitkovat Bartek.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Černošek, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Strnad - Kuchejda.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Brendl, Rolinek, Starý - Zohorna, Nosek, Semorád.

Rozhodčí: Šindler, Hribik - Barvíř, Blümel.
V historii play off se spolu oba celky utkaly jen jednou. Podobnost z dnešním soubojem by však mohla být. V sezoně 2004/05, při výluce NHL, se 3. Pardubice ve čtvrtfinále utkaly se 6. Kladnem. Středočeši v jízdě Východočechů za titulem byli největší překážkou, když prohráli až v 7. zápase na ledě Pardubic 3:1. Nikdo jiný tehdy nedotáhl sérii s Pardubicemi až do 7. duelu.
Vzájemné zápasy vyzněly po 52. kole lépe pro středočeský tým. V každém z nich to navíc byla reklama na ofenzivní hokej. Kladno vyhrálo tři zápasy ze čtyř, dvakrát uspěli coby domácí (6:3 v O2 Areně) a 5:4 na domácím stadionu v Kladně. Jednou pak Rytíři uspěli v Pardubicích (9:6) a prohráli až poslední vzájemný duel (4:1).
Rytíři Kladno, ač po odchodu hvězd z NHL odepisováni, ukázali, že si svoje místo ve vyřazovacích bojích zaslouží. V základní části patřila Středočechům 7. příčka. Tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zase na poslední chvíli odčinil blamáž, kterou by byl nepostup do vyřazovacích bojů. Základní část je však minulostí a začíná série na tři vítězné zápasy, která rozhodne o postupujícím z tohoto duelu.
Přeji vám krásný podvečer z kladenského zimního stadionu. Základní část Tipsport extraligy je minulostí, dnes začíná předkolo o dvě poslední vstupenky do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.