Kometa Brno - Sparta: Hosté zápas od vyřazení! Marcel Haščák vstřelil vítězný gól, 4:3 v prodloužení

To je ode mě z rozjásaného Brna vše. Přeji příjemný páteční večer.
Střely na bránu (prodloužení): 2 – 1
Střely na bránu (celkem): 21 – 30
Fanoušci Komety si nyní užívají děkovačky. A rozhodně mají co slavit. Jejich oblíbenci se totiž v sérii ujímají již vedení 3:0. Přitom Sparťané stejně jako v předcházejících dvou partiích měli působivý vstup do duelu. Dvakrát vedli o dvě branky, přesto i potřetí prohráli. Již zítra mohou tuto bedlivě sledovanou čtvrtfinálovou sérii Brňané ukončit, a rozhodnout o postupu mezi čtyři nejlepší.
Nejlepším hráčem Sparty vyhlášen Martin Gernát, Komety zase Marcel Haščák.
60:44
Kometa právě vstřelila branku!
DRFG Arena byla chvíli před spadnutím poté, jaká euforie tady propukla. Domácí totiž bleskově rozhodují prodloužení! Vojtěch Němec zajel s pukem za bránu a všechny překvapil přihrávkou na bližší tyč číhajícímu MARCELU HAŠČÁKOVI, který zblízka prostřelil Pöpperleho, a zajistil Kometě vedení 3:0 na zápasy. Asistence: Vojtěch Němec.
60:29
Vrána vjel do útočného pásma a vypálil z levého kruhu na bližší tyč. Čiliak schoval puk ve výstroji.
60:10
Domácí vyhráli buly, ovšem Krejčík poslal puk jen na zakázané uvolnění.
60:01
Střely na branku: (ve 3. třetině) 2 – 5
Střely na branku: (po 3. třetině) 19 – 29
Ve třetí části si obě mužstva dávala velký pozor na defenzívu, a k vidění tak nebylo tolik šancí jako v úvodních čtyřiceti minutách. Podle oficiálních statistik navíc obě mužstva vystřelila na bránu dohromady jenom sedmkrát! Stejně jako ve druhém utkání, i v tom třetím o vítězi rozhodne až prodloužení. To začne po klasické osmnáctiminutové přestávce a bude se hrát na dvacet minut. Pokud se nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy s pěti sériemi. Nastavení začne v 20:52.
60:00
59:55
Na druhé straně v posledních vteřinách vypálil Mikuš, přičemž jeho vysokou střelu vytěsnil Čiliak nad bránu ramenem.
59:37
Čermák nahrával puk před bránou, tam ovšem nečíhal žádný z jeho spoluhráčů.
58:44
Řepík vjel do útočné třetiny a i proto, že neměl komu přihrát, vyslal spíše nahození na Čiliaka. Brněnský brankář pokryl puk na hrudi.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
Dnešní utkání sleduje 7700 diváků. Pochopitelně je tedy vyprodáno a i atmosféra je na ještě jiné úrovni, než v základní části.
57:33
Při rychlém protiútoku Zohorna vypálil přes obránce, Pöpperlemu puk vypadl, ovšem záhy jej dokázal pokrýt lapačkou.
56:09
Vrána se na druhé straně dostával do velké příležitosti, ovšem puk mu v rozhodující chvíli ujel.
55:16
Hruška nabil u levého mantinelu a jeho projektil mířený na zadní tyč zaplachtil jen těsně mimo.
54:51
Formace s Malletem na centru teď zavřela Spartu v obranném pásmu, ovšem nakonec nedokázala Pöpperleho ohrozit, rozhodčí přerušil hru z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
54:21
Zakázané uvolnění Sparty. Vhazování před Pöpperlem.
54:10
Haščák našel na pravém kruhu Vojtěcha Němce, který poslal puk z otočky těsně mimo bránu.
53:33
Vondráček se vrátil na ledovou plochu. Modrobílí se dokázali ubránit další přesilovce soupeře.
53:22
V této chvíli se povedlo domácím dostat puk přes všechny čáry.
53:09
Buchtele vypálil od modré čáry, Čiliak vytěsnil puk betonem do rohu kluziště.
52:30
Pražané si sice vytvořili tlak, ale nedokázali se dostat do střeleckých pozic. Nakonec rozhodčí vykázal hru do středního pásma kvůli tomu, že jeden ze Sparťanů zasáhl puk vysokou holí.
51:57
A znovu Kometa poslala puk pryč z pásma.
51:43
Modrobílým se povedlo pár okamžiků po buly odpravit puk pryč z pásma.
51:33
Tohle může Kometu hodně mrzet. Tomáš Vondráček v útočném pásmu podrazil jednoho z hráčů Sparty, za což obdržel dvouminutový trest.
50:42
Po vyhraném buly vypálil Řepík mimo bránu.
50:20
V těchto chvílích si oba celky dávají pozor na zadní vrátka a hrají dosti zodpovědně směrem dozadu. Žádný z celků si tak nedokáže vytvořit soustavnější tlak.
49:13
Zakázané uvolnění modrobílého celku.
48:59
Nečas skočil na led, a Brňané hrají v plném počtu.
48:45
Pražané si vytvořili tlak, z něhož se domácím povedlo vymanit.
47:59
V oslabení se dostali do přečíslení dva na jednoho Zohorna s Malletem. Tentokrát se prvnímu jmenovanému nepovedlo přihrát spoluhráči tak, jak v prvním utkání, kdy přesný pas Zohorny na Malleta rozhodl. Kanadský forvard měl tentokrát se zpracováním problém, a nakonec nedokázal ideálně zakončit.
47:17
Čiliak vyhodil puk, přičemž málem ho vyhodil do boxu trestoměřičů. Mnoha fanouškům Komety spadl kámen ze srdce. Kdyby puk vyletěl z hrací plochy, hráli by domácí předlouhé oslabení tři na pět.
46:59
A pozor. Početní převaha pro Spartu! Domácí špatně vystřídali, hráli v šesti, za což obdrželi dvouminutový trest, který odpyká Martin Nečas.
46:20
Ondřej Němec nahodil puk do pásma a své nahození si dojel, načež se pokusil překvapit Pöpperleho střelou z úhlu. To se mu ovšem nepovedlo, přičemž puk poslal na ochrannou síť. Buly v neutrální zóně.
46:03
Pražané se pozvolna dostávají pod tlak, což teď potvrdili vyhozením puku na zakázané uvolnění.
45:49
Vincour pálil rovněž z levého kruhu, přičemž puk poslal do boční sítě.
45:15
Z levého kruhu to zkoušel Hruška, Pöpperle vyrazil puk betonem mimo svou svatyni.
44:08
Mallet nahrával od mantinelu puk před bránu, Zohorna jej tečoval, ale pozorný Pöpperle zastavil kotouč betonem.
43:12
Ofsajd Sparty. Buly ve středním pásmu.
42:58
Řepík v jízdě nahodil puk na bránu a Pöpperle raději ukrytím puku přerušil hru.
42:15
Proti Pechovi teď vystartovali dva bránící hráči Komety, čímž za sebou nechali volného Kumstáta, jenž ovšem zblízka nedokázal překonat Čiliaka.
41:10
Zaťovič z druhé strany útočného pásma přestřelil bránu.
40:53
Kováčikova střela od modré čáry byla tečována mimo bránu.
40:01
Střely na branku (ve 2. třetině): 9 – 11
Střely na branku (po 2. třetině): 17 – 24
Ve druhé části se povedlo domácím srovnat jak hru, tak nakonec i skóre. Ve 24. minutě využil přesilovou hru Krejčík. Domácí postupně začali přebírat útočnou aktivitu a několikrát mohli srovnat. Nejblíže vyrovnání byl Nečas, který své trestné střílení neproměnil. Srovnání se domácí dočkali ve 35. minutě po Hruškově trefě. Opaření Pražané poté mohli znovu inkasovat, ovšem několik kvalitních zákroků vytáhl brankář Pöpperle. I Čiliak na druhé straně předvedl několik výborných zákroků. Pražané byli totiž v útoku rovněž patřičně nebezpeční, o čemž svědčí i skutečnost, že i ve druhé části dokázali soupeře přestřílet. Třetí třetina je naprosto otevřená, začne v 20:01, určitě si ji nenechte ujít.
40:00
39:31
Vojtěch Němec nabil před bránu Krejčíkovi, který zblízka Pöpperleho nepřekonal. Sparťanský gólman si připsal další z velmi důležitých zákroků. Brněnským fanouškům se teď výkon jejich oblíbenců líbí natolik, že tleskají vestoje.
39:05
Na ledě už naplno tryskají emoce. Po prakticky každém přerušení je k vidění alespoň menší potyčka.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:45
Na druhé straně zase čaroval Čiliak. Ten si připsal obtížný zákrok proti Gernátovi, jenž vjel do mezikruží, potáhl si puk, ovšem zblízka brněnského gólmana nepřekonal.
38:17
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
38:08
A už mohli domácí vést! Němec kvalitně forčekoval za bránou, Eminger v nouzi poslal puk po mantinelu na Zaťoviče, jenž bleskurychle našel před bránou Haščáka, jenž z první nedokázal překonat Pöpperleho, který teď jednoznačně podržel své mužstvo.
37:25
Modrobílí se ale záhy dokázali vrátit do útočného pásma. Na konci kombinace stál se svou střelou Gulaši, Pöpperle puk vytěsnil na ochrannou síť.
36:50
Další zakázané uvolnění modrobílého celku. Vhazování před Čiliakem.
36:43
Pražané hrají v plném počtu.
36:32
Sparťanům se následně povedlo znovu poslat puk pryč z pásma a v této přesilovce už se domácí neprosadí.
36:00
Pražané se dokázali osvobodit, modrobílým následně nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění při vlastní přesilovce.
35:22
Přesilovkovou kombinaci zakončoval Krejčík z podobné pozice, z jaké vstřelil druhou branku, ovšem tentokrát Pöpperle dokázal puk vytěsnit.
34:57
Haščákovo zakončení z hranice levého kruhu vytěsnil jeden z blokujících hráčů Sparty na ochrannou síť.
34:43
A komplikace pro Spartu nekončí! Michal Barinka obdržel 2+10 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku, a Brňané mohou v následné přesilovce překlopit skóre na svou stranu.
34:16
Brňané potvrdili, že v posledních minutách začali přejímat útočnou iniciativu a poprvé od druhé minuty je vyrovnáno! Vincour za bránou v souboji vybojoval puk, posunul jej na Kvapila, který našel v mezikruží úplně volného JANA HRUŠKU, jenž prostřelil Pöpperleho střelou pod lapačku. Asistence: Marek Kvapil, Tomáš Vincour.
33:36
Pražané si následně po icingu dokázali vytvořit mírný tlak, který ukončil Vondráček dlouhým vyhozením od vlastní brány až na Pöpperleho, jenž raději přerušil hru.
33:08
Teď jim ale nevyšla rozehrávka, což vyústilo v zakázané uvolnění.
32:53
Útočnou aktivitu v těchto minutách převzali hráči Komety, kteří mají častěji kotouč na svých hokejkách.
32:06
Nečas nahrál Malletovi, který chytrou přihrávkou uvolnil Zohornu, jenž se ale tváří v tvář Pöpperlemu kličkou do bekhendu neprosadil.
31:56
Vincourovo nahození od mantinelu sice mířilo mimo bránu, ale Pöpperle raději schoval puk v lapačce a přerušil hru.
31:27
Pražané i po skončení přesilovky měli několik zajímavých příležitostí, které ale eliminoval Čiliak, jenž dostává do formy z prvních dvou duelů.
30:36
Malec se vrátil na led a modrobílí hrají v plném počtu.
30:33
Čermákovi se na závěr oslabení povedlo nejen dostat puk z pásma, ale na druhé straně kluziště se dokonce dostat do šance, kterou ovšem brněnský kapitán neproměnil, když poslal puk jen do boční sítě.
30:10
Pech nabídl puk před bránu clonícímu Kumstátovi, jenž zblízka nedokázal procedit puk za Čiliakova záda.
29:27
Hlaváč nabízel od mantinelu nebezpečně kotouč před bránu, žádný z jeho spoluhráčů ovšem na pobídku sparťanského veterána nedokázal zareagovat.
28:59
Následně Krejčík ve spolupráci se Zaťovičem rozradostnili DRFG Arenu vyhozením puku přes všechny čáry.
28:40
Domácí vyhráli buly a Němec odpravil puk po mantinelu až za Pöpperleho bránu.
28:36
Přesilovka pro hosty. Dvě minuty za hákování obdržel Tomáš Malec.
27:46
Švrčkovu střelu od modré čáry si Čiliak pohlídal a přerušil hru.
26:57
Pražané se mohli dostat znovu do dvoubrankového vedení. Jeden z hráčů trefil tyč.
26:46
Obě mužstva hrají v plném počtu.
26:26
Nečasovi teď vůbec nevyšel záměr se zadovkou, kterou doslova namazal na levý kruh Buchtelemu, jehož zakončení ovšem dokázal Čiliak vytěsnit.
26:10
Hra čtyři na čtyři zatím svědčí více Pražanům, kteří se na chvíli usadili v útočném pásmu. Kotouč ale poslali na ochrannou síť bez teče někoho z domácích hráčů. Vhazování ve středním pásmu.
25:50
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu.
24:46
Přesilovka Sparty měla jepičí život. Petr Kumstát totiž obdržel dvouminutový trest za nedovolené bránění.
24:39
Pražané mohou ukončit útlum, do něhož se dostali po inkasování kontaktního gólu. Zahrají si přesilovku. Dvě minuty za sekání obdržel Marek Kvapil.
24:13
Nečas při trestném střílení zakončoval bekhendem, ovšem puk poslal mimo bránu. Osmnáctiletý forvard Komety tak svůj třetí gól ve třetím zápasu série zatím nedal.
24:13
Tak pozor trestné střílení pro Kometu poté, co po neuvěřitelné individuální akci Martina Nečase byl tento mladý brněnský forvard faulován Hlinkou těsně před zakončením.
23:30
Modrobílí na ledě i v hledišti po kontaktní brance viditelně ožili, a hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
23:07
Přesilovka modrobílých dlouho nevypadala příliš přesvědčivě, nakonec se ovšem domácí prosazují! Zohorna našel milimetrově přesnou přihrávkou volného JAKUBA KREJČÍKA, který přesnou ranou z pravého kruhu do šibenice nedal Pöpperlemu šanci. První branka tohoto zadáka v dresu Komety. Asistence: Hynek Zohorny, Marcel Haščák.
22:27
Hruškovi vůbec nesedla přihrávka před bránu, puk namazal Mikušovi, který bez problémů odpravil puk na protější stranu kluziště.
21:53
Gulaši svou dělovkou trefil pouze blokujícího Kumstáta, od něhož se puk odrazil do středního pásma.
21:38
Zkraje druhé části si Kometa zahraje další přesilovku. Brian Ihnačák ve středním pásmu podrazil pronikajícího Nečase, za což obdržel dvouminutový trest.
21:27
Zaťovič nezachytil u červené čáry prudkou přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů, přičemž se domácí dopustili zakázaného uvolnění.
20:36
První formace Komety v pozměněné podobě vjela po vyhraném buly do útočného pásma, ovšem Pöpperleho výrazněji neohrozila. Vedle Zohorny a Kvapila se objevil Vondráček.
20:01
Střely na branku: 8 – 13
První třetina třetího utkání série příliš neodpovídala klasickým parametrům play off, co se týče defenzivní hry obou mužstev. Především domácí nechávali v obraně spoustu okének, což hosté dokázali potrestat. Pražané vstřelili podobně jako v první partii dvě rychlé a slepené brány. Kometa dokázala rychle reagovat v přesilové hře, když se v sedmé minutě prosadil Haščák. Hosté ovšem vyrovnání nepřipustili, naopak se sami vrátili do dvoubrankového vedení. V 11. minutě zvyšoval na 3:1 Vrána. Tento stav jsme v této sérii ještě neviděli. Uvidíme, jak na něj zareagují oba aktéři ve druhé části, která začne v 18:59.
20:00
19:30
Piskáček zachytil kotouč a bekhendem jej poslal na druhou stranu kluziště. Tato přesilovka modrobílým zatím nevychází.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:35
Hostům se následně znovu povedlo vyvézt puk daleko daleko za hranice vlastního obranného pásma.
18:27
Kumstát úspěšně blokoval u modré čáry kotouč, přičemž jej dokázal dostat do středního pásma.
18:04
Spartu ještě v první části pravděpodobně čekají horké chvíle. Michal Barinka zastavil pronikajícího Čermáka jen za cenu faulu, rozhodčí mu udělil dvouminutový trest za držení.
17:35
Těsně po vypršení trestu se mohl prosadit Pech, který dostal přihrávku před bránu a pokusil se Čiliaka překonat z první. Brněnský brankář ovšem šanci nejproduktivnějšího hráče základní části eliminoval betonem.
17:30
Čermák ale skočil na ledovou plochu, a domácí se druhé přesilovce soupeře dokázali ubránit.
17:07
Mikuš pálil od modré, Čiliak měl zakrytý výhled, ale dokázal zakročit. Pražané si teď vytvořili slušný tlak.
16:18
Dočekal se dokonce ve vlastním oslabení dostal do zajímavé příležitosti. Dostal přihrávku do jízdy, ovšem neměl už moc času k zakončení a puk poslal z bekhendu mimo bránu.
16:01
Domácím se povedlo vyhodit puk z obranného pásma.
15:30
Šance pro Spartu dostat se do trháku. Leoš Čermák obdržel dvě minuty za podražení.
14:58
Nebezpečí před Čiliakem. Piskáček nabil Švrčkovi, jehož střelu zpoza levého kruhu vyrazil brněnský brankář jen před sebe, naštěstí pro domácí žádný z hostujících hráčů nedokázal dorazit puk.
14:13
Haščák dostával přihrávku před bránu, ovšem puk zasáhl pouze bruslí a Pöpperle si situaci pohlídal.
12:50
Na druhé straně se dopustili ofsajdu i Sparťané.
12:28
Následně modrobílým nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.
12:06
Při rychlém protiútoku Kvapil zblízka minul bránu Sparty.
10:37
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané vyšachovali obranu Komety, a velmi rychle přesilovou hru využívají! Při rychlé kombinaci Hlinka našel na pravém kruhu úplně volného PETRA VRÁNU, který měl do odkryté klece jednoduchou práci. Asistence: Jaroslav Hlinka, Lukáš Pech.
10:22
Početní převahu si zahraje rovněž Sparta. Dvě minuty za faul kolenem obdržel Martin Zaťovič.
09:10
Domácí se ocitli v útočném pásmu, ale hosté dobře vytlačovali modrobílé do rohu, čímž nedopustili ohrožení Pöpperleho brány.
08:14
Na druhé straně se dostali do přečíslení domácí. Haščák nahazoval z pravého kruhu na bránu, Pöpperle se zaskočit nenechal a přerušil hru.
07:36
Rozhodčí teď přehlédl zřetelný ofsajd, po němž mohli hosté skórovat. Řepík jel na Čiliaka sám, ovšem brněnský brankář vytáhl důležitý zákrok, a podržel své mužstvo.
06:38
Modrobílí utahovali smyčku, a nakonec přesilovku využili, i když už ve chvíli, kdy se hrálo pět na čtyři! Vincourovu střelu od modré čáry poslal za Pöpperleho záda šikovnou tečí MARCEL HAŠČÁK. Asistence: Tomáš Vincour, Vojtěch Němec.
06:03
Vincourovu střelu sparťanská defenzíva zblokovala a následně hosté odpravili puk k Čiliakovi.
05:51
A znovu početní převaha Komety pět na tři! Tentokrát 47 vteřin. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Miroslav Forman, který dnes již podruhé usedá za katr.
05:36
Hosté hrají ve čtyřech a navíc se jim podařilo vyhodit pryč z pásma.
05:06
Zohorna pálil zblízka, ovšem Pöpperleho bránu minul.
04:45
Sparťanům se povedlo dostat puk do středního pásma.
04:38
Kometa si zahraje půlminuty přesilovku pět na tři! Piskáček podrazil Haščáka, za což obdržel dvouminutový trest.
04:17
Hruškovo nahození ze středního pásma Pöpperle bleskově zpracoval a pohotově odpravil puk pryč z pásma.
04:17
03:53
Sparťanům se při vlastním oslabení povedlo vyvézt puk až do útočného pásma, a dokonce ohrozit Čiliaka.
03:37
Němec nabil na pravý kruh Hruškovi, jehož dělovku Pöpperle vyrazil před sebe, ovšem na dorážku nečíhal žádný z brněnských hokejistů a hosté si celou situaci pohlídali.
03:20
Hostům se povedlo hned na úvod oslabení poslat puk pryč z pásma.
03:09
Kometa má šanci na kontaktní branku. Miroslav Forman fauloval Čiliaka, za což obdržel od rozhodčího dvouminutový trest za nedovolené bránění.
02:42
Ohlušující pískot v DRFG Areně nezmění nic na tom, že Sparta bleskurychle vede už o dvě branky. Fanoušky rozlítil zákrok na Hynka Zohornu, který ale rozhodčí neposoudili jako nedovolený. Následně se Pražané dostali do přečíslení, v němž Forman našel před bránou volného MARTINA GERNÁTA, který zblízka překonal Čiliaka. Asistence: Miroslav Forman, Petr Vrána.
01:56
Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně, a záhy skórují. Krejčíkovo nahození na modré čáře zachytil Mikuš, nahodil puk před bránu. Cingel se ještě neprosadil, následně se ale k dorážce dostal DOMINIK UHER, který bekhendem prostřelil Čiliaka. Asistence:Juraj Mikuš.
00:50
Následně to od hostů bylo o poznání nebezpečnější, Hlaváč vybruslil před bránu, potáhl si puk a Čiliak musel proti jeho střele zblízka vytáhnout první těžší zákrok.
00:15
Jako první se do útočného pásma podívali Sparťané, ovšem Čiliaka přímo neohrozili.
00:01
Společně s úvodním buly fanoušci předvedli celostadionové choreo.
00:01
Tak ještě bude vhozeno čestné buly, které obstará nový člen Království Komety.
Formality jsou za námi, za okamžik začínáme.
A nyní už přichází řada na hymnu České republiky.
Utkání předchází slavnostní ceremonie, kdy bude mezi hrdiny Království Komety uveden řidič autobusu, který při bleskové povodni ve Francii zachránil šest lidí.
Obě mužstva už vjela na ledovou plochu. Hosté za opravdu, opravdu ohlušujícího pískotu, domácí za bouřlivého jásotu. Dnes tady panuje nefalšovaná play off atmosféra.
Můžeme pozorovat několik zajímavých změn v sestavách obou mužstev. Na straně Komety se poprvé v sérii představí kapitán Leoš Čermák, do sestavy se vrací rovněž Tomáš Vincour. Ze sestavy naopak z dosud neznámých důvodů vypadl elitní forvard Martin Erat. Ze sestavy Sparty vypadl Andrej Kudrna a Jiří Smejkal. Naopak se poprvé v sérii představí veterán Jan Hlaváč, jako sedmý bek bude připraven Martin Jandus.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král – M. Kvapil, Hruška, H. Zohorna – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Nečas, Mallet – Dočekal, Čermák, Vincour – Vondráček.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Švrček, Gernát, Barinka, Eminger, Jandus – J. Hlinka, P. Vrána, Řepík – Buchtele, Hlaváč, Forman – Kumstát, Pech, Ihnačák – Klimek, Cingel, Uher.

Rozhodčí: Hradil, Hodek – Brejcha, Suchánek.
Z opačného tábora zaznívají hlasy o zřetelné motivaci týmu ještě něco s výsledkem udělat. „V žádném případě nic nevzdáváme. Chceme sérii vrátit do Prahy a na první utkání v Brně se soustředíme na sto procent,“ prohlásil trenér pražského celku Jiří Kalous.
Hokejisté Komety se již nemůžou dočkat domácích zápasů, kde je požene elektrizující atmosféra. „Na domácí zápasy se strašně těším, bude to moravské peklo. Myslím, že se všichni budou sami divit, co se bude v Brně dít. Doufám, že do toho vletíme naplno a ty zápasy doma urveme. Může se stát cokoliv, ale my musíme doma bezpodmínečně vyhrát," uvedl před domácím dvojzápasem útočník brněnské Komety Martin Zaťovič.
Vývoj série

Do čtvrtfinálové série vstupovali jako favorité hokejisté pražské Sparty. Úřadující vicemistři extraligy i ligy mistrů měli působivý start do série, když se zkraje prvního utkání dostali po trefách Hlinky a Vrány do dvoubrankového vedení. Modrobílí ovšem postupem času srovnali hru, a nakonec otočili skóre. Na 1:2 snížil Vojtěch Němec a ve třetí části dokonali obrat v rozmezí dvou minut Nečas s Malletem. Brňané zvítězili první zápas 3:2.
Sparta Praha – Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. J. Hlinka (P. Vrána, Kumstát), 5. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka) – 23. V. Němec (Vincour, J. Krejčík), 56. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 57. Mallet (H. Zohorna, Bartejs)

I ve druhé partii Pražané dlouho vedli, houževnatá Kometa ovšem dokázala vždy zareagovat. Na úvodní trefu Řepíka ze sedmé minuty zareagoval ještě v první části Nečas, na gól Kumstáta zase ve třetí části odpověděl vyrovnáním Mallet. Utkání dospělo do prodloužení, v němž trefil Kometě druhou výhru obránce Kováčik.

Sparta Praha – Kometa Brno 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Řepík (Cingel), 17. Kumstát (Forman, Pech) – 15. Nečas (H. Zohorna), 45. Mallet (Hruška), 64. Kováčik (Zaťovič, V. Němec)
Hezký páteční podvečer! Moravskou metropoli zachvátila opět po dvou letech nefalšovaná hokejová horečka. Důvod je zřetelný. Hokejisté Komety Brno zvládli první dvě čtvrtfinálová utkání na ledě svého velkého rivala pražské Sparty a před domácím dvojduelem je hřeje vedení v sérii 2:0 na zápasy. Dnes je na programu třetí čtvrtfinále této velké klasiky české extraligy. Může jít přitom o stěžejní duel. V případě, že dnes Sparta prohraje, bude prohrávat propastných 0:3 na zápasy, pokud vyhraje, dostane se na kontakt.