Mountfield - Bern | ONLINE | 4.10.2017 18:00 | Hokejová Liga mistrů 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Bern - 4. října 2017   18:00

Ukončeno
Mountfield
Mountfield
02:14' Bednář  • 05:05' Dragoun  • 17:31' Köhler  • 21:46' Šimánek  • 53:41' Šimánek 
5:4
(3:1, 1:2, 1:1)
Bern
Bern
15:15' Randegger   • 23:00' Moser   • 37:44' Kämpf   • 55:56' Bodenmann  
Mountfield
Sestavy:
Sedláček (Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Čáp, Pláněk, Rosandič, Pohl – Jarůšek, Zigo, Červený "A" – Bednář "C", Kukumberg, Cingel – Köhler "A", Dragoun, Šimánek – Dvořák, Vopelka, Muška. Trenér: Václav Sýkora.
Rozhodčí
Piechaczek (GER), Hribik – Frodl, Hynek (všichni CZE)
ČPP Aréna
2567 diváků
Bern
Sestavy:
Genoni (Caminada) – Noreau, Gerber, Anderson, Krueger, Untersander, Burren, Kamerzin, Randegger – Moser "C", Arcobello, Rüfenacht – Scherwey, Haas, Bodenmann – Kämpf, Ebbett "A", Raymond – Heim, Meyer, Pyörälä. Trenér: Kari Jalonen.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek z města pod Bílou věží vše, přeji vám příjemný zbytek středečního večera a někdy příště se opět budu těšit, na počtenou.
Tři nejlepší hráči zápasu

1. Jiří Šimánek (HKM)
2. Jakub Sedláček (HKM)
3. Simon Moser (BRN)
Střely v třetí třetině (celkem)

Mountfield HK – 6 (27)
SC Bern – 12 (33)
Zápas skončil a Hradec slaví výhru! Třetí třetina byla infarktovou záležitostí! Po zásahu Šimánka z 54. minuty se zdálo, že utkání je rozhodnuto, jenže Bodenmann ještě stihl korigovat na závěrečných 5:4 pro Mountfield. Východočechy v závěru podržel několika fantastickými zákroky brankář Sedláček a Lvi tak mohou i nadále živit naději na postup do vyřazovací části Ligy mistrů!
Konec zápasu.
59:59'
Pláněk má touš na holi a hlídá poslední vteřiny na časomíře. S pukem se stáhl do rohu kluziště.
59:54'
Untersander měl vyrovnání na hokejce, když dostal touš do prostoru mezi kruhy a okamžitě vystřelil. Brankář Mountfieldu předvedl další fantastický zákrok svou lapačkou, kterou nejspíš zachránil Hradci vítězství!
59:25'
Raymond dostal křižnou přihrávku na pravý kruh a nebezpečně vypálil! Sedláček byl připraven a pokus zastavil pravým ramenem! Důležitý zákrok gólmana Lvů!
59:05'
Kari Jalonen si bere oddechový čas a kreslí svým svěřencům, jak si představuje hru bez brankáře.
59:05'
Dnešní duel sleduje 2567 diváků.
59:05'
Haas dostal nabito na osu hřiště k modré čáře a ihned tvrdě vypálil, Sedláček jeho pokus ukryl v náruči.
58:40'
Genoni spěchá na střídačku a Bern to zkouší s šesti bruslaři v poli! Mountfield se brání zuby nehty!
58:18'
Filip Pavlík uklidňuje situaci a vyváží kotouč po pravé straně daleko od branky Hradce Králové.
57:38'
Rudolf Červený nyní dobře zapracoval u mantinelu v obranném pásmu a zastavil tak kombinaci Medvědů, kteří se snažili najít vhodnou palebnou pozici.
57:15'
Noreau pálil krátce po vhazování z pravé strany od modré čáry, jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil.
56:57'
Andrew Ebbett je dnes hodně aktivní a nyní byl znovu v akci. Jeho ránu z pravé strany však Sedláček v náruči udržel. Následně se strhla menší mela, kterou sudí rychle rozehnali. Na programu je teď komerční pauza.
56:29'
Východočeši odpovídají na obdrženou branku zvýšeným úsilím a kombinuj v nebezpečné blízkosti svatyně Genoniho.
55:56'
Bern právě vstřelil branku!
Tak ještě není rozhodnuto! SIMON BODENMANN obdržel nahrávku od Haase z osy hřiště na levou stranu. Na závěr akce si pak připravil parádní ránu z kruhu, kterou zastavila až síť za Sedláčkem! Asistence: Gaëtan Haas.
55:20'
Filip Pavlík dostal nabito na pravou stranu k modré čáře a tvrdě vypálil, bohužel pro Mountfield mířil nepřesně a Medvědi spěchají do protiútoku.
54:55'
Střelu Raymonda z pravého kruhu Sedláček na své hrudi neudržel a Medvědi tak dál operují v nebezpečném prostoru pro klec Východočechů.
54:35'
Cibulskis zpracoval kotouč vyhozený beky Bernu na obranné modré Mountfieldu a ihned ho poslal zase zpět do pásma protivníka.
53:41'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec zvyšuje svůj náskok a přidává důležitý gól pro uklidnění! Čáp vystřelil z levé strany, jeho pokus zblokoval jeden z bránících hráčů, ale puk se odrazil k JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI, který svým druhým dnešním pohodlným gólem zvyšuje na 5:3! Asistence: Zdeněk Čáp.
53:13'
Čáp rozehrál na pravou stranu ke Köhlerovi, který prodloužil touš do pásma Medvědů, kde se však Lvi moc dlouho neohřáli.
52:45'
Bern chvíli kombinoval v třetině Východočechů, ale nakonec se vlastní nepřesností o pásmo připravil.
52:16'
Nádherná akce dva na jednoho v podání Červeného a Rosandiče! První jmenovaný poslal parádní křižný pas svému parťákovi, který mířil dobře, ale Genoni předvedl skvělý zákrok ramenem!
51:42'
Na druhé straně však vypálil Pyörälä z pravého kruhu, jeho rána však byla dosti nepřesná.
51:08'
Bodenmann si najel do čtveřice bránících Lvů a pochopitelně o kotouč přišel. Mountfield může zaútočit.
50:40'
Dragoun nezpracoval ideálně na útočné modré, přesto mohou Východočeši pokračovat v náporu. Šimánek kombinuje s Čápem a Köhlerem.
50:16'
Sedláček zastavuje puk za svou klecí pro Cibulskise, který ho ale nerozehrál ideálně a následně musel brankář Hradce předvést jeden z lehčích zákroků po střele od modré.
49:55'
Cingel se vrací s útočícím hráčem Bernu, kterým je Arcobello, o touš ho forvard Lvů připravil a může jít kupředu na opačnou stranu.
49:29'
Červený vyhrál vhazování pro Rosandiče, který si vyměnil touš s Pláňkem a následně založil akci Mountfieldu, která postupuje po pravé straně hrací plochy.
49:01'
Čáp se šikovně protáhl mezi beky Bernu a dokázal i vystřelit. Jeho pokus však nemířil do prostoru mezi třemi tyčemi. Přesto je nutno ocenit pohlednou a hlavně rychlou akci hradeckého obránce. Nyní probíhá komerční přestávka.
48:38'
Pavlík odehrál kotouč v rohu kluziště rychle pryč před napadajícím Haasem a Lvi tak mohou postupovat vpřed.
48:05'
Scherwey pálil rychle po vhazování, ale do jeho rány vložil hůl Šimánek a pokus zblokoval do rohu hrací plochy.
47:47'
Divokou dlouhou část bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění svěřenců Václava Sýkory. Buly po pravici Sedláčka.
47:32'
Haas přešel v rohu kluziště přes Pohla, ale hradecký bek jej napadal i nadále a nakonec touš získal.
46:55'
Hraje se delší dobu bez přerušení, Bern kombinuje s pukem v pásmu Lvů a hledá prostor ke střelbě.
46:22'
Raymond byl dostatečně rychlý, takže zakázané uvolnění se pískat nebude. Medvědi se usazují v prostoru před Sedláčkem.
45:48'
Nyní Lvi trápí Bern. Uzamkli svého soka v jeho třetině a rozjeli kolotoč přihrávek. Aktuálně hledají vhodnou palebnou pozici.
45:19'
Zigo nezískal touš v útočném pásmu, a tak se hráči Hradce museli stáhnout k obraně své modré čáry.
44:42'
Dvořák dvakrát zabojoval ve vlastní třetině a vždy získal touš pro svůj tým, který se nakonec osvobodil z tlaku protivníka.
44:09'
Mountfield je v plném počtu. Vopelka napadá beky Bernu, kteří se snaží založit akci svého celku, což se jim nakonec podařilo.
43:43'
Haas vystřelil tvrdě od modré. Sedláček si poradil s jeho pokusem i s dorážkou Bodenamanna! Parádní představení strážce hradecké svatyně!
43:02'
Východočeši se nyní zvládli dvakrát za sebou rychle osvobodit a aktivně napadají rozehrávku protivníka.
42:32'
Ke střele si na pravý kruh sjel Noreau a namířil svůj pokus na zadní tyč. Tam se ale objevila vyrážečka Jakuba Sedláčka.
42:09'
Šance pro Bern na vyrovnání. Mladý Pohl inkasuje dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
41:45'
Svěřence Václava Sýkory opět zklamala rozehrávka a je jim pískáno zakázané uvolnění. Buly po pravici Sedláčka.
41:16'
Hradečtí jsou v plném počtu a jejich gólman vypomohl Pohlovi s rozehrávkou. Po pravém hrazení se Lvi dostali do pásma protivníka.
40:38'
Andrew Ebbett dostal přihrávku na pravý kruh a okamžitě vyslal tvrdou ránu na bránu Mountfieldu. Sedláček předvedl ukázkový semafor.
40:16'
Vopelka se snažil zavézt po levém mantinelu kotouč za bránu Medvědů, ale byl zastaven u hrazení přesilou bránících hráčů.
40:01'
Začala třetí třetina.
Hráči jsou zpět na hrací ploše. Bernu zbývá minuta a patnáct sekund početní výhody.
Střely v druhé třetině (celkem)

Mountfield HK – 6 (21)
SC Bern – 14 (21)
Třetí třetina začne přibližně v 19:44.
Druhé dějství je minulostí. Na branky bylo opět poměrně bohaté. Nejprve se Hradečtí dostali do třígólového vedení, když se Šimánek nejlépe zorientoval po odrazu kotouče od zadního mantinelu a následné Červeného střele do tyče. O minutu a čtrnáct sekund později snížil Moser, jenž rychle dorazil střelu Noreaua, kterou Sedláček neudržel. Krátce před koncem dvacetiminutovky se navíc prosadil také Kämpf, a tak Mountfield půjde do třetí třetiny jen o branku bohatší než jeho soupeř.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Arcobello ještě vystřelil od modré, ale jeho pokus se přes chumel hráčů před bránou Mountfieldu k Sedláčkovi nedostal.
39:42'
Ebbett dostal nabito na pravou stranu k modré čáře a okamžitě pálil. Jeho pokus zblokoval Vopelka a následně ho i vyhodil až na opačný konec kluziště.
39:16'
Mislav Rosandič putuje na lavici hanby. Odsedí zde dvě minuty za zákrok vysokou holí.
38:59'
Hradečtí se snažili vytvořit závar před Genonim, ale jejich útočné snažení nemělo delšího trvání a na druhou stranu míří soupeř.
38:27'
Köhler u pravého hrazení nestihl rozehrát před napadajícími útočníky Medvědů. Ti nyní okupují prostor před Sedláčkem a hledají místo k zakončení.
37:44'
Bern právě vstřelil branku!
Bern se dotahuje na rozdíl jediné branky! Raymond poslal z levé strany křižnou přihrávku a MARC KÄMPF se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Mason Raymond.
37:26'
Tak Medvědi síly mají, což prokazují nebezpečným kolotočem přihrávek, který právě rozjeli v pásmu Východočechů a hledají prostor pro střelu.
37:01'
Scherwey to předvedl názorně, když se okamžitě vydal vpřed a z bezprostřední blízkosti zakončoval. Sedláček byl však pozorný.
36:21'
Bern je v plném počtu, uvidíme, zda mu po ubráněném oslabení zbyly nějaké síly také na útočné akce.
36:12'
Rychlý protiútok Švýcarů zastavil Jarůšek, který vlétl mezi tři soupeře a sebral jim kotouč.
35:36'
Köhler vybojoval kotouč za svatyní Bernu a následně ho poslal doleva na Bednáře, jehož střelu z kruhu zlikvidoval Genoni svou vyrážečkou.
35:08'
Nyní se dvakrát nepodařilo dostat černou pryž do třetiny Švýcarů, kteří v obou případech vyhodili touš přes celé hřiště.
34:31'
Po chvíli se Hradečtí přece jen dostali ke kombinaci v pásmu protivníka. Střelu Čápa od modré gólman Medvědů vykopl betonem.
34:06'
Nyní se Východočechům početní výhoda příliš nedaří. Před Genoniho se nemohou dostat přes pevný val, který soupeř vystavěl na obranné modré.
33:38'
Filip Pavlík po vyhození Bernu uklidnil hru, když chvíli míchal s pukem za vlastní klecí. Obě mužstva stihla vystřídat.
33:09'
Červený zavezl kotouč do třetiny soupeře a na modré ho předal za sebe na Cibulskise. Lvi kombinují v pásmu jejich protivníka a hledají prostor ke střelbě.
32:42'
Noreau krátce po vhazování vypálil tvrdou ránu z pravé strany od modré čáry. Brankář Východočechů ji vykopl svým betonem.
32:18'
Moser se po pravé straně probil až do zakončení, které však postrádalo důraz a Sedláček ho bez potíží schoval v lapačce. Následuje komerční pauza.
32:01'
Další akci svěřenců Václava Sýkory zastavilo postavení mimo hru. Buly u útočné modré Mountfieldu.
31:40'
Lukáš Cingel si svým pohybem vytvořil prostor na levé straně a svižnou ranou prověřil Genoniho, který však byl připraven.
31:21'
Nepříjemný zákrok Rüfenachta na Mislava Rosandiče! Útočník Bernu doslova naletěl do beka Mountfieldu, jenž se poté, co šly ruce jeho soka do obličeje hradeckého obránce, skácel k zemi. Rüfenacht inkasuje trest na pět minut + do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Kämpf.
31:10'
Dragoun zastavil akci Medvědů, když sebral pomalou přihrávku do prostoru mezi kruhy. Následně rozehrává akci na opačný konec hřiště.
30:41'
Roman Kukumberg obdržel přihrávku na osu hřiště k modré čáře a tvrdě vypálil. Genoni jeho ránu vykopl betonem, parádní zákrok gólmana švýcarského celku!
30:06'
Pyörälä se odhodlal ke střele z levého kruhu, Sedláček měl s jeho pokusem problémy, ale nakonec ho vyrážečkou poslal do rohu.
29:37'
Východočeši jsou v plném počtu, ale i nadále se musí bránit náporu Bernu, který je svírá v jejich pásmu jako v kleštích.
29:12'
Hradečtí se opět zvládli osvobodit vyhozením přes všechny čáry a pár hráčů dokonce stihlo vystřídat.
28:46'
Maxim Noreau dostal nabito na osu hřiště k modré čáře a ihned pálil. Sedláček si jeho pokus ve změti hokejek před sebou našel a chytil ho do lapačky.
28:27'
Arcobello potáhl puk na levém mantinelu a následně se ho snažil procpat do prostoru před brankovištěm, tam však byli důrazní beci Mountfieldu.
28:01'
Hradečtí se zvládli rychle osvobodit a Noreau musí začít s akcí Bernu až od gólmana Genoniho.
27:37'
Tomáš Zigo odsedí dvě minuty za hákování. Následuje komerční přestávka.
27:25'
Švýcaři mají ponechanou výhodu, Medvědi kombinují v pásmu Lvů a Genoni spěchá na střídačku.
27:06'
Svěřenci Václava Sýkory opět nedokázali založit svou akci přesnou přihrávkou a je jim pískáno zakázané uvolnění. Buly po levé ruce Sedláčka.
26:55'
Muška ani Vopelka neměli dostatečnou rychlost na to, aby dojeli vyhozený kotouč, a tak mohou kupředu znovu hráči Bernu.
26:19'
Filip Pavlík šikovně zabojoval v rohu kluziště a získal puk pro své spoluhráče, kteří ho však příliš dlouho udržet nedokázali.
25:52'
Na druhé straně si na pravý kruh najel Raymond, ale svou ránu namířil nad břevno svatyně Východočechů.
25:27'
Šimánek dobře zapracoval v defenzivní činnosti a může spěchat po pravém hrazení kupředu.
24:58'
Hráči Bernu opět usazeni před Sedláčkem. Hledají nyní ideální prostor ke střele. Nakonec se k ní odhodlal Krueger od modré, gólman Hradce poslal jeho pokus vyrážečkou do ochranné sítě.
24:27'
Medvědi bojují o touš s beky Mountfieldu za jejich svatyní. Pláněk nakonec situaci ustál a poslal kotouč po prknech pryč.
23:35'
Východočeši nyní nezvládli založit svou akci, takže je jim po příliš prudkém pasu pískáno zakázané uvolnění.
23:00'
Bern právě vstřelil branku!
Také Bern zvládá využít početní výhodu! Sedláček neudržel střelu Noreaua od modré a SIMON MOSER byl s dorážkou úspěšný. Asistence: Maxim Noreau, Andrew Ebbett.
22:56'
Jakub Muška oslabuje svůj tým, když je vyloučen na dvě minuty za podražení.
22:16'
Východočeši jsou i nadále při chuti a rvou se o puk v těsné blízkosti svatyně Genoniho.
21:46'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradečtí vedou již o tři branky! Po šťastném odrazu od zadního mantinelu namířil Červený svou střelu do tyče a následně se prosadil JIŘÍ ŠIMÁNEK, který bez větších potíží dorazil touš do odkryté klece Bernu a využívá tak přesilovou hru. Asistence: Rudolf Červený, Oskars Cibulskis.
21:33'
Rudolf Červený předvedl své rychlé nohy u levého hrazení a tvrdě vypálil. Genoni jeho pokus nakonec zkrotil v náruči.
21:20'
Sedláček si poradil s nepříliš důrazným nahozením z pravé strany. Buly po jeho levé ruce.
20:35'
Obě mužstva se zatím střídají na kotouči bez toho, aby se dostala ke střelbě. Jarůšek je zpět na ledě, Hradec je kompletní.
20:01'
Začala druhá třetina.
20:00'
Skutečně to jsou dvě minuty pro hráčskou lavici Bernu za zdržování hry. Odpyká je Kämpf.
Druhá třetina by již měla začít. Bern se zdržel v útrobách ČPP Arény příliš dlouho a nejspíš bude potrestán dvouminutovým trestem.
Střely na bránu v první třetině

Mountfield HK – 15
SC Bern – 7
Druhá třetina začne přibližně v 18:47.
První třetina je za námi a navrch v ní měli Hradečtí. Svůj úvodní tlak přetavili ve dvě rychlé branky, které vstřelili Bednář a Dragoun. Bern se zvládl oklepat až po více než patnácti minutách, když korekci stavu obstaral Randegger. Východočeši však na jeho zásah zvládli rychle zareagovat dorážkou Köhlera, takže si Mountfield nese do druhé třetiny dvoubrankový náskok.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Vopelka důkladně napadal Haase, který nakonec ztratil kotouč a útočník Mountfieldu vyhodil puk do bezpečí.
19:20'
Medvědi nebezpečně kombinovali kolem klece Východočechů. Z bezprostřední blízkosti nakonec zakončoval Rüfenacht, ale gólman Lvů byl připraven.
18:43'
Krátce po buly se ke střele od modré z osy hřiště odhodlal Kämpf. Sedláčka jeho rána zasáhla do masky. Následně ji strážce svatyně Mountfieldu zkrotil v náruči.
18:35'
Hradec oslabuje faul Richarda Jarůška, který dostává dvě minuty za držení.
17:59'
Východočeši opět kombinují v prostoru před brankářem švýcarského Bernu. Zatím se však do palebné pozice nedostali.
17:31'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec si bere dvoubrankový náskok rychle zpět! Dragounovu ránu vyrazil Genoni jen před sebe, kde byl důrazný BEDŘICH KÖHLER, který mu touš prostrčil mezi betony – 3:1! Asistence: Michal Dragoun.
16:55'
Oba celky teď předvedly několik nepřesností v rozehrávce a rychle se vystřídaly v držení kotouče.
16:25'
Východočeši se osvobodili vyhozením po pravé straně, jmenovitě se o něj postaral Pláněk.
15:58'
Švýcary jejich první gól povzbudil a nyní se znovu ženou do prostoru před Sedláčkem.
15:15'
Bern právě vstřelil branku!
Bern koriguje skóre! Untersander vypálil od modré z osy hřiště, kotouč před Sedláčkem tečovali Pyörälä a GIAN ANDREA RANDEGGER, po jehož zásahu černá pryž zamířila pod horní tyč svatyně Lvů! Asistence: Mika Pyörälä, Ramón Untersander.
15:06'
Burren rozehrál kotouč z rohu kluziště za bránu. Následně Medvědi podnikli výpad po pravé straně a nyní kombinují v třetině Mountfieldu.
14:35'
Gregorc s Cibulskisem rozjeli další útočnou akci Lvů, která šla po pravé straně. Köhler nedokázal udržet touš proti převaze bránících hráčů Bernu.
14:01'
Švýcaři znovu pouze vyhodili a Mountfield mohl opět kupředu. Svěřenci Václava Sýkory nepřešli útočnou modrou v souladu s pravidly – ofsajd. Po něm následuje komerční přestávka.
13:32'
Cingel zpracoval kotouč na obranné modré a následně jej mezi čtveřicí protivníků zavezl až do pásma soupeře, kde nyní Hradec kombinuje.
13:05'
Švýcaři znovu nezvládli založit vlastní akci a je jim tak opět pískáno jen zakázané uvolnění. Vhazování po pravé ruce Genoniho.
12:40'
Richard Jarůšek se snažil projít mezi čtveřicí protivníků a jistou dobu si počínal dobře, jednoho soupeře dokonce povalil na led. Nakonec ale o puk přišel.
12:08'
Hráči ze Švýcarska se znovu osvobodili jednoduchým vyhozením, které na obranné modré sebral Pohl.
11:38'
Genoni rozehrál kotouč zpoza vlastní klece na své beky. Ti však černou pryž vyvést nedokázali. Z pásma je osvobodila přihrávka Hradeckých, kterou Pavlík na útočné modré nezastavil.
11:13'
Mislav Rosandič teď předvedl parádní obranný zákrok, když si před najíždějícím útočníkem lehl na led a špičkou hole mu vypíchl kotouč.
10:38'
Kämpof nahodil kotouč za svatyni Mountfieldu, ale tam ho v klidu sebral Pláněk a po pravé straně jej poslal na opačnou stranu kluziště.
10:08'
Bodenmann šikovně rozehrál zadovkou na svého spoluhráče, ale životnost bernské akce sahala jen k útočné modré čáře.
09:43'
Východočeši podnikli rychlý kontr, na jehož konci bylo nepříliš důrazné zakončení Jarůška. Buly po levici Genoniho.
09:11'
Pohl dobře zastal své obranné povinnosti a odtlačil Arcobella do rohu kluziště, odkud útočník protivníka nemohl Sedláčka ohrozit.
08:55'
Medvědi vyhráli vhazování ve své třetině a snažili se rozjet rychlý útok, ten byl však zastaven již v zárodku. Následně se lépe nevedlo ani svěřencům Václava Sýkory. Na řadě je první komerční přestávka.
08:43'
Hráči z hlavního města Švýcarska rozehrávali z vlastního pásma, ale akci nezaložili dobře a je jim pískáno zakázané uvolnění.
08:00'
Kämpf se probíjel přes Rosandiče z pravého rohu do prostoru před Sedláčkem. Bekovi Mountfieldu vypomohli spoluhráči.
07:35'
Raymond se snažil zpoza brány přihrát do prostoru na brankovišti, ale oba jeho pasy byly sraženy zpět za svatyň Lvů.
06:59'
Vopelka napadá rozehrávku Bernu za svatyní hostujícího celku. Kotouč nezískal, a tak se vrací do vlastního pásma.
06:28'
Filip Pavlík dobře uhlídal Rüfenachta a Hradečtí mohou opět kupředu.
05:58'
Hráči ze Švýcarska se nyní snaží odpověď na úvodní rychlé branky Mountfieldu, ale před Sedláčkem se jim nedaří usadit.
05:05'
Hradec právě vstřelil branku!
Lvi zvyšují svůj náskok! Šimánek předal na levé straně kousek za modrou puk na kruh MICHALU DRAGOUNOVI, který překvapil Genoniho střelou na přední tyč! Asistence: Jiří Šimánek.
04:55'
Hradečtí se znovu tlačí vpřed a Bern se zatím jen místy dokáže osvobodit z jejich náporu.
04:34'
Medvědi se krátce ocitli v pásmu Lvů, odtamtud je však rychle vyhnal Cibulskis, který vyhodil na opačný konec kluziště.
03:49'
Další šance Mountfieldu! Tentokrát si do ní sjel od modré Filip Pavlík. Z bezprostřední blízkosti vyprášil zprava jen betony gólmana Medvědů.
03:30'
Rudolf Červený předvedl rychlý výpad po pravém křídle v době, kdy oba týmy střídaly. Svůj pokus namířil do náruče Genoniho.
02:58'
Královéhradecké jejich úvodní zásah nabudil a nyní znovu okupují prostor před Genonim.
02:14'
Hradec právě vstřelil branku!
A Východočeši rychle využívají početní výhodu! Po závaru před brankovištěm Bernu našel Cingel krátkou přihrávkou doleva JAROSLAVA BEDNÁŘE, který zamířil do odkryté klece – 1:0! Asistence: Lukáš Cingel, Blaž Gregorc.
01:48'
Anderson inkasuje dvě minuty za hákování, Hradec si zahraje první přesilovou hru.
01:18'
Rosandič rozehrává ve spolupráci s Filipem Pavlíkem zpoza brány. Druhý jmenovaný se dopustil chyby, kterou následně napravil, když zblokoval pokus Kämpfa.
00:35'
Gólman Bernu zastavil nahození ze středu hřiště a pomohl bekům s rozehrávkou akce, na jejímž konci byla střela Mosera z mezikruží. Mířila však těsně vedle levé tyče svatyně Mountfieldu.
00:12'
Hradečtí vyhráli úvodní vhazování. Cibulskis vyslal po pravé straně vpřed Vopelku, který bekhendem namířil první střelu na hruď Genoniho.
00:01'
Utkání právě začalo.
Týmy nastupují na led. ČPP Arénou zní hymna Ligy mistrů.
Obě mužstva jsou aktuálně v kabinách. Rozbruslení mají již za sebou. Dnes poprvé se v dresu A týmu Mountfieldu představí Jakub Muška.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Sedláček (Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Čáp, Pláněk, Rosandič, Pohl – Jarůšek, Zigo, Červený "A" – Bednář "C", Kukumberg, Cingel – Köhler "A", Dragoun, Šimánek – Dvořák, Vopelka, Muška. Trenér: Václav Sýkora.

SC Bern: Genoni (Caminada) – Noreau, Gerber, Anderson, Krueger, Untersander, Burren, Kamerzin, Randegger – Moser "C", Arcobello, Rüfenacht – Scherwey, Haas, Bodenmann – Kämpf, Ebbett "A", Raymond – Heim, Meyer, Pyörälä. Trenér: Kari Jalonen.

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Hribik – Frodl, Hynek (všichni CZE).
Aktuální tabulka skupiny F

Nottingham včera překvapivě znovu zvítězil, když na svém ledě porazil TPS Turku 2:0 a je tak prvním jistým postupujícím ze skupiny F!

1. Nottingham Panthers – 11 bodů
2. SC Bern – 6 bodů*
3. TPS Turku – 6 bodů
4. Mountfield HK – 4 body*

*Bern a Mountfield mají dnešní duel k dobru.
Pojítko mezi oběma celky

Na první pohled by se mohlo zdát, že mezi mužstvy Hradce a Bernu žádná vazba neexistuje. To však není pravda. Kapitán Mountfieldu Jaroslav Bednář totiž v sezóně 2012/13 krátce nastupoval také za tým z hlavního města Švýcarska.
Dosavadní výsledky obou týmů v Lize mistrů

SC Bern
24.8.2017 SC Bern – Nottingham Panthers 5:2
26.8.2017 SC Bern – TPS Turku 4:0
31.8.2017 TPS Turku – SC Bern 3:1
2.9.2017 Nottingham Panthers – SC Bern 4:2

Mountfield HK
24.8.2017 Mountfield HK – TPS Turku 5:1
26.8.2017 Mountfield HK – Nottingham Panthers 2:4
31.8.2017 Nottingham Panthers – Mountfield HK 4:3p
2.9.2017 TPS Turku – Mountfield HK 3:1
SC Bern

Ani Medvědi zatím protivníky v Lize mistrů nedrtí v tlapách. Se soupeři z Anglie, respektive Finska, předvedli vždy rozdílné výkony a s oběma tak mají vyrovnanou bilanci 3:3 na body. Svou roli vždy sehrála úloha prostředí. Před vlastními fanoušky Bern ještě neprohrál. Naopak na kluzištích soupeře nezískal ani bod.

Tým zkušeného kouče Kariho Jalonena sice bojuje o nejvyšší příčky v domácí švýcarské soutěži, jenže v Lize mistrů se zatím pohybuje na hranici postupu ze skupiny. Body z největšího města východních Čech by tak potřeboval jako sůl. Otázkou zůstává, zda to zvládne bez tradičně nejlepší atmosféry v Evropě, kterou mají Medvědi ve své PostFinance–Areně.
Mountfield HK

Východočeši zůstávají v dosavadním průběhu sezóny za očekáváním. A to platí nejen pro extraligu, ale i pro Ligu mistrů. Vyrovnaná bilance 3:3 na body s TPS Turku je pochopitelně akceptovatelná, finský tým má vysokou kvalitu. Dvě porážky s anglickým Nottinghamem však nečekal vůbec nikdo a pro český hokej byly poměrně šokující.

Svěřenci Václava Sýkory tak nemají na co čekat. Pakliže chtějí pomýšlet na postup ze skupiny (a také na vylepšení své dosti pošramocené pověsti v Evropě), musí v soubojích s celkem z hlavního města Švýcarska předvést mnohem lepší hru, než jakou se prezentovali doposud.
Dobrý den přeji všem hokejovým příznivcům z královéhradecké ČPP Arény! Skupinová část Ligy mistrů vstupuje do své poslední třetiny a dnešek nabízí tři její zápasy. V českých luzích a hájích lze zavítat na jediný. Mountfield HK v něm hostí švýcarský SC Bern.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud