Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Luleå : Liberec - 31. srpna 2019   15:30

Liberec

Luleå poráží Bílé Tygry 4:1 a připisuje si důležité tři body do tabulky skupiny C!

Tygrům se první dva zápasy Champions Hockey League vůbec nepovedly. Dnes svěřenci trenéra Patrika Augusty předvedli lepší výkon než proti Belfastu, na dobře hrající domácí to ale zdaleka nestačilo. Po gólu Rostislava Marosze na 1:2 to ještě vypadalo na možný zvrat, poté ale obrana zapomněla na Einera Emanuelssona, který třetím gólem definitivně pohřbil liberecké naděje na body. Tygři tak po dvou utkáních nemají na svém kontě žádný bod a příští týden budou muset v domácích zápasech bezpodmínečně bodovat.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek víkendu!
59:32'
Luleå právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, domácí vyhrají tento zápas. FILIP HALLANDER dovezl kotouč do prázdné branky a definitivně tak rozhodl o dnešním vítězi. Asistence: Oscar Engsund.
58:45'
Kotouč už mířil do prázdné branky, Libor Hudáček ho ale stihl dohnat a má ho pod kontrolou. Zbývá už však hodně málo času!
58:15'
Střelu MIchala Birnera z vrcholku pravého kruhu domácí gólman vyrazil.
57:47'
Justin Peters zustává na střídačce, Tygři to zkouší v šesti!
57:47'
Zakázané uvolnění domácích, Tygři si berou oddechový čas.
56:21'
Liberečtí se snaží snížit, zatím se jim ale nedaří vytvořit si větší tlak.
55:25'
Tak tohle je velká rána, domácí si berou dvoubrankové vedení zpět na svou stranu. Tyrväinen krásně přes celé hřiště našel EINARA EMANUELSSONA, jenž ujížděl sám na branku a zakončením mezi nohy nedal Petersovi šanci. Asistence: Juhani Tyrväinen, Jesper Sellgren.
53:58'
Libor Hudáček zavezl puk do pásma a hezky našel Jakuba Valského, tomu však zakončení nesedlo a Lassinantti bez problémů chytá.
52:44'
Patrik Augusta stáhl hru na tři formace, třetí lajna teď hraje ve složení Ordoš – Musil – Jelínek. Právě tato řada teď nadělala domácím problémy při rozehrávce, Jan Ordoš dobrým napadáním získal kotouč a ještě hledal Musila, to se mu však nepovedlo.
52:01'
Švédský tým vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
51:41'
Druhá liberecká formace držela domácí v jejich obranném pásmu asi 90 sekund, vyrovnat se jí však nepodařilo. Pokud ale takhle budou Tygři pokračovat, rozhodně vyrovnání může přijít!
50:30'
Severočechy vstřelený gól nabudil, teď jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.
50:06'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak přece jen Tygři snižují! Filippi našel zpoza brány hezkou přihrávkou ROSTISLAVA MAROSZE, jenž se do kotouče opřel z první a z prostoru mezi kruhy propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Filippi, Radan Lenc.
49:11'
Liberečtí jsou opět v tlaku, žádnou větší šanci si však zatím nevytvořili.
47:48'
Švédský celek se už začíná spoléhat hlavně na protiútoku, jeden takový teď předvedl Filip Hallander, jenž se dostal až před Peterse, ten však jeho střelu výborným zákrokem zastavil.
46:55'
Tygři se po delší době usadili v útočném pásmu, jenže žádnou větší šanci z tlaku nevytěžili. Pokusy Marosze a Lence vůbec Lassinanttiho neohrozili.
45:41'
Liberečtí se snaží napadat rozehrávku švédských obránců, ti zatím ale nedělají chyby a výborně kombinují.
44:28'
Domácí mají v úvodu třetí třetiny převahu. Petter Emanuelsson teď zkusil bekhendem překvapit Peterse, ten byl ale pozorný a bez problémů puk lapil.
43:29'
Na druhé straně hledal Berglund volného Gunlera před brankou, dobře se ale vrátil Tomáš Hanousek, který přihrávku zlikvidoval.
42:26'
Libor Hudáček nahodil kotouč do útočného pásma, jenže tam u něj byli rychleji domácí hráči. Tygrům se zatím v třetí třetině nedaří usadit se v útočném pásmu.
41:44'
Petter Emanuelsson se málem dostal do obrovské šance, jeden z libereckých obránců však přihrávku mířící na něj dobře zblokoval.
40:48'
Robin Kovacs dostal dobrou přihrávku před branku, Tomáš Filippi mu ale kotouč trochu fotbalovým skluzem sebral a rovnou sebou vzal u branku, hra je tak přerušena.
40:15'
Úvodní buly vyhráli domácí, Sellgren nahodil kotouč do útočného pásma, kde si pro něj dojel Peters a dopředu míří Tygři.
40:01'
Máme za sebou druhou periodu, po které vedou domácí 2:0. Nutno říci, že se jedná o vedení zasloužené, švédský celek byl hlavně v druhé polovině prostřední třetiny jednoznačně lepším týmem. Velmi důležitým momentem byl zbytečný faul Jaroslava Vlacha, po kterém šli Tygři do tří a dostali první branku. Poté to už s nimi šlo z kopce. Ještě ale není nic rozhodnuto, svěřencům Patrika Augusty zbývá dvacet minut. Podaří se jim vyrovnat?
40:00'
39:30'
První liberecká formace se ještě před koncem třetiny snaží snížit, nahození Michala Birnera však Lassinantti bez problémů vyrazil.
38:38'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Po vhazování se kotouč dostal na modrou čáru k JESPERU SELLGRENOVI, jehož střelu Peters neviděl a puk nakonec skončil až za jeho zády. Asistence: Nils Lundkvist, Arttu Ilomäki.
37:50'
Po dalším úspěšném zákroku Justina Peterse následuje komerční přestávka.
36:19'
Petr Kolmann teď nepředvedl zrovna jistý zákrok, naštěstí pro něj jeho zaváhání napravil dobrým zákrokem Justin Peters.
35:30'
Liberečtí vyhazují pouze na zakázané uvolnění. Na ledě je teď vidět jen jeden tým.
34:41'
Domácí jsou teď jasně lepší, puk se teď pohybuje v obranném pásmu Tygrů. Po nahození jednoho ze švédských obránců se před Petersem vytvořila nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Jonas Berglund, jeho dorážka však těsně minula branku!
33:01'
Švédský celek je teď na ledě více vidět, žádnou větší šanci si zatím však od vstřelení první branky nevytvořil.
31:50'
Domácí vstřelená branka nabudila a i po konci přesilovky jsou nastěhováni v útočném pásmu.
30:42'
30:30'
Tygři brání velmi obětavě, Ladislav Šmíd teď zblokoval střelu a vyhazuje.
30:00'
Domácí pořád hrají přesilovku a opět jsou nastěhováni v útočném pásmu.
29:44'
Tohle nemohlo skončit jinak než gólem švédského týmu. Poté, co Jelínek ztratil hokejku, hráli Tygři prakticky ve dvou, čehož domácí dokonale využili. Po krásné kombinaci našel Kovacs DANIELA SONDELLA, před nímž už byla jen prázdná branka. Asistence: Robin Kovacs, Niklas Olausson.
29:05'
Petr Jelínek ztratil hůl, Tygři jsou teď na ledě prakticky ve dvou!
28:51'
Domácí si zahrají přesilovku 5 na 3! Po odpískání zbytečně dohrál svého soupeře Jaroslav Vlach, za což míří na trestnou lavici.
28:40'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Zachar – 2 min., vysoká hůl).
27:58'
Zatím největší šance zápasu! Po střele jednoho z domácích obránců našel Petter Emanuelsson volného Jacka Connolyho, před nímž zívala prázdná branka, domácímu útočníkovi se však nepodařilo zakončit!
26:56'
Libor Hudáček je zatím v dnešním zápase hodně vidět, teď byl zase u další nebezpečné situace, když z pravé strany hledal Michala Birnera před brankou, ten však nedokázal kotouč usměrnit do prostoru mezi třemi tyčemi!
25:59'
Liberečtí teď mají převahu, zatím se jim však nedaří vstřelit úvodní gól utkání. Teď to od modré čáry zkoušel Ladislav Šmíd, jenže kotouč díky teči skončil až v ochranné síti. Následuje komerční přesilovka.
25:12'
Druhá liberecká formace si vypracovala dobrý tlak, který vyvrcholil nahozením Ronalda Knota od modré čáry, Lassinantti kotouč ukryl ve své lapačce.
24:01'
První velká šance v druhé třetině! Jakub Valský předal kotouč do jízdy Liboru Hudáčkovi, jenž se vřítil do útočného pásma a z prostoru mezi kruhy vyslal velmi nebezpečnou ránu, která však těsně minula pravou tyč branky domácích!
23:20'
S nahození Sellgrena od modré čáry neměl Peters žádné problémy a ukryl kotouč ve své lapačce.
22:29'
Na druhé straně hledal Karl Fabricius zpoza branky jednoho ze svých spoluhráčů, nikdo v červeném před brankou však nebyl a Jaroslav Vlach tak míří dopředu.
21:51'
Rostislav Marosz najel do útočného pásma a vypálil, kotouč díky teči jednoho z obránců nakonec skončil až v ochranné síti.
21:15'
20:54'
Švédský celek se usadil v útočném pásmu, puk se dostal až k Nilsovi Lundkvistovi, jehož střelu od modré čáry Peters vyrazil betonem.
20:11'
Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny, o kotouč však díky dobrému napadení Jana Ordoše přišli.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:16.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, gól jsme v ní neviděli. Diváci se ale rozhodně nenudili, hra měla velmi slušné tempo. V první polovině třetiny byli aktivnější Tygři, kteří si zahráli i čtyřminutovou přesilovku. V dalším průběhu pak měli navrch spíš domácí, ani jim se však branku vstřelit nepodařilo. Padne v druhé třetině úvodní gól zápasu?
20:00'
19:45'
Domácí si vytvořili dobrý tlak, který vyvrcholil střelou Tyrväneinena od modré čáry, Peters však kotouč viděl a zkušeně ho vyrazil.
19:15'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Derner – 2 min., podrážení).
18:30'
Einar Emanuelsson se vřítil do útočného pásma a z pravého kruhu vyslal nebezpečnou střelu, Peters ji sice chytil, domácí tým si však zahraje další přesilovku.
17:15'
Nakonec osobní souboj vyhrál hostující obránce, puk má teď na své holi Ladislav Šmíd.
16:49'
Hráči si nedarují ani centimetr ledu, Havlín teď v rohu bojuje bojuje s Fabriciusem o kotouč.
16:00'
Karl Fabricius zavezl kotouč do útočného pásma, tam o něj však rychle přišel a do útoku můžou Tygři.
15:14'
Tomáši Filippimu nesedla střela a kotouč skončil až v ochranné síti.
14:20'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, první třetina se zatím hraje ve velkém tempu!
13:25'
12:48'
Dvě velké šance na obou stranách! Nejdřív se Jan Ordoš dostal do úniku a dotlačil se až před Lassinanttiho, bekhendovým blafákem na něj však nevyzrál! Na druhé straně pak před Austinem Farleym stála jen poloprázdná branka, jenže domácí útočník kotouč netrefil ideálně a minul!
12:00'
Švédský tým si v úvodu přesilovky vypracoval dobrý tlak, žádnou větší šanci z něj však nevytěžil.
11:25'
Přesilovku si vyzkouší i domácí. Na trestnou lavici odchází Jaroslav Vlach (LIB) za vysokou hůl.
11:15'
Berglund se dostal k velmi nebezpečné dorážce, Peters však jeho pokus dobrým zákrokem zlikvidoval!
10:27'
Švédský celek si poprvé v zápase vypracoval větší tlak, Tygři jen vykazují na zakázané uvolnění.
09:55'
První velká šance zápasu! Michal Birner našel zpoza branky Libora Hudáčka, jehož rána z mezikruží orazítkovala tyč branky domácích!
09:12'
Michal Birner se vřítil do útočného pásma a z levé strany vypálil, Lassinantti ukryl kotouč ve své náruči.
08:51'
Domácím se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd. Následuje komerční přestávka.
07:51'
Liberecké obraně zatím dělá problémy dobrý presink švédského týmu, teď se Hanouskovi nepodařilo rozehrát, naštěstí pro něj ale situaci sám uhasil.
06:42'
Radan Lenc vjel do útočného pásma a z levé strany prověřil Lassinantiho, ten byl však pozorný a překvapit se nenechal.
05:39'
Zápas má zatím slušné tempo, hra se přelévá ze strany na stranu. Diváci se rozhodně nemůžou nudit!
04:54'
Karl Fabricius se po návratu z trestné lavice dostal do přečíslení 2 na 1, které vzal na sebe, z pravého kruhu však minul.
04:28'
Švédský celek je v plném počtu. Liberečtí si v přesilovce kromě šance Hudáčka nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost.
03:31'
Domácí opět vyhazují.
02:55'
Tygři si teď vypracovali velký tlak v útočném pásmu, gól ale nedali! Nejblíže k tomu měl po pěkné souhře s Lencem Libor Hudáček, jeho střelu z mezikruží však Lassinantti vyrazil.
01:40'
Liberečtí se usadili v útočném pásmu, jenže nepřesná přihrávka Michala Birnera je z něj vyhnala a Šmíd musí začínat ze své obranné třetiny.
00:45'
Domácí se u úvodu oslabení osvobozují.
00:28'
Uvidíme první přesilovku, a to hned čtyřminutovou. Na trestnou lavici míří Karl Fabricius (LUE) za vysokou hůl.
00:10'
Úvodní buly vyhráli domácí, Lundkvist nahodil kotouč do útočného pásma, tam se k němu nejdříve dostal Šmíd a Tygři jdou do útoku.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě, domácí obléknou červené dresy, Tygři pak nastoupí v bílých trikotech. Za chvíli začínáme!

Luleå Hockey: Lassinantti (Rautio) – Lundkvist, Sellgren, Själin, Engsund, Sondell, Jalvanti, Gunler, Styrman – Ilomäki, Tyrväinen, Brännström – Fabricius, Olausson, Kovacs – Emanuelsson P., Connoly, Hallander – Emanuelsson E., Beglund, Farley.

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Šmíd (A), Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Kolmann, Bukač – Birner (A), Hudáček, Valský – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Vlach – Ordoš, Musil, Zachar.
Bílí Tygři Liberec

I Tygrům se vstup do CHL vůbec nepovedl. Svěřenci trenéra Patrika Augusty totiž po špatném výkonu podlehli Belfastu 4:5. Dva góly zaznamenal Libor Hudáček, jednou se trefili Ronald Knot a Jakub Valský. Svou premiéru v brankovišti šelem si odbyl kanadský brankář Justin Peters, připsal si celkem 38 úspěšných zákroků. Liberečtí se tak teď krčí na posledním místě skupiny C, s čímž rozhodně nejsou spokojeni. Připíší si dnes potřebné body do tabulky?
Luleå Hockey

Luleå byla do skupiny C nalosována z prvního výkonnostního koše, jenže vstup do CHL se ji nepodařil podle představ. V úvodním zápase na svém ledě přivítala německý Augsburg a překvapivě prohrála po samostatných nájezdech. Ještě před třetí třetinou přitom zásluhou Pettera Emanuelsona a Carla Fabriciuse vedla o jeden gól, ve třetí třetině však hostující Matthew Fraser vyrovnal a v nájezdech pak Simon Sezemsky zařídil bonusový bod pro Augsburg. Napraví si švédský velkoklub proti Bílým Tygrům reputaci?
Přeji pěkné sobotní odpoledne! Champions Hockey League už je v plném proudu a já vás dnes provedu zápasem skupiny C, ve kterém se proti sobě utkají Luleå Hockey a Bílí Tygři Liberec. Pojďme se nyní oba týmy krátce představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.