Ivan Hlinka Memorial Cup -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Finsko - 6. srpna 2022   01:10

Ukončeno
Kanada
Kanada
19:43' Gauthier (Price, Allen) • 28:54' Ritchie (Rehkopf, Weinstein) • 49:29' Wood  • 49:48' Barkey (Cristall, Howe)
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
Finsko
Finsko
59:42' Alasiurua  (Kiiskinen, Hynninen)
Kanada
Sestavy:
Ratzlaff (Bjarnason) – Bonk, Molendyk, Tourigny, Price, Allen, Weinstein, MacKinnon – Gauthier, Yager, Benson – Ritchie, K. Lind, Barlow – Wood, Rehkopf, Cristall – Cataford, Barkey, Heidt – Howe.
Finsko
Sestavy:
Vinni (Rimpinen) – Muhonen, Pieniniemi, Junkkari, Kiviharju, Väisänen, K. Kangas, Kiukas – Kiiskinen, Hynninen, Nurmi – Uronen, Alasiurua, Järventie – Halttunen, Kumpulainen, Saarelainen – Eliseev, Leppä, O. Lind – Pohjalainen.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z prvního semifinále je to vše, ale již za necelou hodinu startuje druhé semifinále mezi Českem a Švédskem. I z utkání českého výběru vám přineseme podrobný online přenos, k jehož sledování jste srdečně zváni.
Domácí výběr Kanady si na Hlinka Gretzky Cupu zahraje o zlato. Neporažený zůstal i po semifinále, finskou reprezentaci zdolal výsledkem 4:1.

Kanaďané vstřelili po jednom gólu v první i ve druhé třetině. Definitivní razítko na postup dali v té třetí, kdy v rozmezí devatenácti vteřin skórovali Matthew Wood a Denver Barkey. Finové se ve zbývajícím průběhu zmohli pouze na snížení, čisté konto zrušil Ratzlaffovi v poslední minutě Arttu Alasiurua.
Nejlepší hráči: Scott Ratzlaff – Aron Kiviharju.
Střely na bránu: 27 – 24.
Konec zápasu.
60:00'
Po závěrečné siréně si Veeti Väisänen neodpustil nesmyslné najetí do kanadského beka, jehož poslal k ledu. Finský obránce dostal dvě minuty za nedovolené bránění, ale z důvodu konce zápasu už pochopitelně na trestnou lavici nemusí, jedná se pouze o zápis do statistik.
59:42'
Finsko právě vstřelilo branku!
Scott Ratzlaff přišel o čisté konto v samotném závěru! ARTTU ALASIURUA obdržel mezi kruhy nahrávku od Kiiskinena. Nezazmatkoval a položil si obránce, akci završil pěkně umístěnou křižnou ránou k levé tyčce. Asistence: Jesse Kiiskinen a Topias Hynninen.
59:24'
Z osy kluziště si Brayden Yager sjel k pravému mantinelu, odkud nahazoval do předbrankového prostoru. Kus černé gumy propadl na opačnou stranu.
58:45'
Akci domácího výběru zastavilo postavení mimo hru. Zach Benson byl příliš rychlý, Denver Barkey naopak doplatil na zbytečnou kličku před modrou.
58:27'
Závěr střetnutí patří Kanaďanům. Z ostrého úhlu pálil Matthew Wood, finský brankář touš maskou odrazil vysoko nad bránu.
57:49'
Na útočné modré Kalan Lind obral obránce a postupoval do přečíslení dvou na jednoho. Pod padajícím protihráčem vybídl ke skórování Caluma Ritchieho, toho výborným zákrokem lapačkou vychytal Vinni.
57:23'
Joona Saarelainen si našel prostor ke střele. Vyzkoušel štěstí ze zápěstí, zasáhl pouze před sebou stojícího Tourignyho.
56:48'
Dlouhý nástřel Jimiho Junkkariho ještě z obranné poloviny Scott Ratzlaff odrazil pravým betonem do rohu kluziště, kde ke kotouči nejrychleji dojel obránce Tanner Molendyk.
56:29'
Zakončení mezi tři tyče bylo k vidění i na druhé straně. Taktéž Riley Heidt mířil na lapačku, Eemil Vinni nepřipustil pátý puk za svými zády.
55:55'
Scott Ratzlaff ztratil stabilitu a rázem v brankovišti seděl. Ani tato skutečnost jej neodradila od úspěšného zákroku, lapačkou vychytal Topiase Hynninena.
55:23'
Zápas se dohrává. Kanada útočí pouze v případě povinnosti a Finové mají velké problémy s hodně zataženou hrou soupeře.
54:40'
Kanadský protiútok nebyl úspěšný. Denver Barkey nedosáhl na vysoký oblouček Jordana Tourigyho, hra se vrací před Ratzlaffa z důvodu icingu.
54:19'
Další finský útok táhl po levém mantinelu Tuomas Uronen. Navázal na sebe dva protihráče, ve snaze o přenesení hry trefil brusle Camerona Allena.
53:41'
Situaci dvou proti dvěma vyřešil Arttu Alasiurua individuálně. Střílel forhendem na bližší tyč, leč bránu úplně přestřelil.
53:07'
Blízko čestnému zásahu byl Kasper Halttunen. V předbrankovém prostoru se dostal k dorážce, forhendem zacílil těsně vedle pravé tyče.
52:34'
Joona Saarelainen si věřil na dvojici obránců. Saige Weinsteina se zbavil pěknou stahovačkou na osu kluziště. Vzápětí si chtěl puk potáhnout ještě více do bekhendu, to už mu ovšem Dylan MacKinnon touš vypíchl čistým způsobem.
52:10'
Jimi Junkkari si dlouho hrál s kotoučem, protože neměl komu přihrát. Nakonec se zamotal do souboje se Zachem Bensonem, z nějž vyšel vítězně.
51:49'
Za obranu najížděl Brayden Yager, avšak obdržel pas až příliš před sebe. Dost času na rozehrávku posléze dostal finský zadák Niilopekka Muhonen.
51:17'
Caden Price vyzkoušel dlouhý pas na Kalana Linda, který ovšem s tímto řešením nepočítal a zpomalil. Píská se zakázané uvolnění.
50:30'
V době, kdy už běží závěrečné desetiminutovka základní hrací doby, ale i celého utkání, střílel z vrcholku levého kruhu Tanner Molendyk, avšak cílový prostor minul.
49:48'
Kanada právě vstřelila branku!
V kanadském táboře je ještě veseleji! Dva góly v rozmezí devatenácti vteřin a o postupu do finále již není žádných pochyb. Cristall nahrál z pravé strany před bránu DENVEROVI BARKEYMU, rodák z Newmarketu nedal gólmanovi z bezprostřední blízkosti žádnou šanci. Asistence: Andrew Cristall a Tanner Howe.
49:29'
Kanada právě vstřelila branku!
Domácí výběr zřejmě definitivně pojišťuje postup do finále. Spoluhráči vybojovali puk pro MATTHEW WOODA do levého kruhu, útočník propálil Vinniho mezi lapačkou a levým betonem. Bez asistence.
48:47'
Na modré čáře si puk zpracoval Emil Pieniniemi. Následovala tvrdá rána příklepem, kus černé gumy prosvištěl těsně nad břevnem.
48:36'
Brayden Yager zastavil obranné vyhozené Kiukase až ve středním pásmu. Troufl si kličkou na Väisänena, leč neuspěl.
47:54'
Finsko rychle otočilo hru. Přes Junkkariho kotouč získal Joona Saarelainen, z velkého úhlu zakončoval pouze do boční sítě.
47:30'
Saige Weinstein si vyměnil puk s Oliverem Bonkem, načež chtěl postupovat do útočné třetiny, avšak stopku mu čistým hitem vystavil Jimi Junkkari.
46:45'
Příkladnou práci v defenzivě ukázal Oliver Bonk. Včas se vrátil a natlačil se před Kalleho Kangase, aby vzápětí posunul kotouč na pravou stranu k Priceovi.
46:21'
Kde se vzal, tu se vzal Brayden Yager, který mířil z pravého kruhu zajímavě na přední tyč. Eemil Vinni ukázal skvělé reflexy, touš skryl v lapačce.
45:55'
Tanner Molendyk zkoušel vyslat do brejku Denvera Barkeyho, jenže ten na kotouč nedosáhl. Brankář Eemil Vinni pak rychle rozehrál na Kiviharjua.
45:28'
Kanada je až nečekaně zalezlá v defenzivě. Za pět minut s ve třetí třetině ještě nepřipsala žádnou střelu na bránu, zatímco Finové už čtyři.
44:44'
Lehký oblouček Veetiho Väisänena schoval kanadský gólman do lapačky. Na rozehrávku si netroufl, postaral se o přerušení hry.
44:03'
Snadný zákrok pro Scotta Ratzlaffa, jenž od počátku viděl na pokus zápěstím Kaspera Halttunena. Puk ukryl v lapačce.
43:48'
Po levém mantinelu se procpal do útočné třetiny Rasmus Kumpulainen. Vyzkoušel ránu ze zápěstí, kterou Dylan MacKinnon zblokoval mimo tři tyče.
43:19'
Zpoza vlastní brány rozehrál Emil Pieniniemi na Onniho Linda, který měl dobrý úmysl, jenže přihrávku poslal Saarelainenovi za brusle.
42:44'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou brankář Scott Ratzlaff. Moc velký efekt to ovšem nemělo, protože puk zastavil pro Cadena Price, jenž vyhodil přes všechny čáry na icing.
42:20'
Akci reprezentace Suomi zastavil hvizd čárového rozhodčího. Niilopekka Muhonen se špatně pochopil s Kasperem Halttunenem, tudíž se pískal ofsajd.
41:55'
Je pochopitelné, že hokejisté v červených dresech se nikam neženou. Jsou si vědomi, že narazili na zatím nejlepšího soupeře, kde neřeší o kolik zvítězí, ale jestli vůbec.
41:22'
Zach Benson absolvoval tvrdý střet s Veeti Väisänenem. Přestože měl vyšší rychlost Fin, tak se sám musel sbírat z ledové plochy, zatímco soupeř náraz ustál.
40:35'
Kanada je v plném počtu, potrestaný Ethan Gauthier je zpátky na ledové ploše. Okamžitě zamířil na střídačku a do hry pustil Denvera Barkeyho.
40:10'
Třetí třetina začala dlouhým obranným odpalem Camerona Allena. Vysvětlení je jednoduché, pokračuje totiž kanadské oslabení.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 3:00.
Kanaďané míří za postupem do finále, v prostřední dvacetiminutovce vylepšili svůj náskok o jeden gól. Šťastnou trefu zaznamenal Calum Ritchie, jehož pokus gólman vyrazil, ale odražený puk od zadního mantinelu si pak srazil za brankovou čáru levým betonem. Finové jsou favoritovi až nečekaně vyrovnaným soupeřem a ve třetí třetině by klidně mohli pomýšlet na dramatizování střetnutí, o vítězi ještě není jasno ani zdaleka.
Střely na bránu po 2. třetině: 19 – 17.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:34'
Tanner Molendyk měl nyní obrovské štěstí, neboť jeho obranný odpal skončil mimo hrací plochu s odrazem od tvrzeného skla, v opačném případě by šla Kanada do tří.
39:27'
Výrazně nebezpečnější střelu vyprodukoval z pravého kruhu Kasper Halttunen. Mířil na zadní tyč, Scott Ratzlaff tentokráte zasáhl vyrážečkou.
38:49'
Zakončení z velkého úhlu nemohlo nadělat Ratzlaffovi větší problémy. Také že ne, gólman včas srazil betony k sobě. Hráči v bílém pokračují v útočné třetině.
38:27'
Závěr druhé třetiny stráví Finsko v početní převaze. Sledovali jsme další kanadský faul v útočném pásmu, kde Ethan Gauthier přesekl hokejku Väisänenovi.
37:40'
Zápas pokračuje v plném počtu. Krátce před koncem Weinsteinova trestu ještě vyhodil Dylan MacKinnon, hrát musel Eemil Vinni.
37:14'
Konečně se Finové usadili před Ratzlaffem a od modré čáry jej prověřil Emil Pieniniemi, gólman schoval prudkou ránu v lapačce.
36:55'
Finům se nedaří získat pevné postavení v útočném pásmu. Emil Pieniniemi na malém prostoru zkusil vykličkovat Price, leč neuspěl.
36:23'
Při vlastním oslabení zahrozil Denver Barkey. Měl před sebou posledního protihráče, avšak právě Jimi Junkkari byl tím, kdo soka úspěšně odstavil od puku.
35:40'
Těžko říct, co se Saigemu Weinsteinovi honilo hlavou, když mimo hlavního dění hry hodil finského protihráče do brány Vinniho. Jasné dvě minuty za nedovolené bránění a naprosto zbytečné oslabení pro Kanadu.
35:12'
Na druhé straně podpořil Saige Weinstein. Dojel až mezi kruhy, odkud pálil zápěstím do levé šibenice, Eemil Vinni předvedl efektní zákrok lapačkou.
34:40'
Finové rychle otočili hru a byl to právě Aron Kiviharju, kdo vypálil od modré čáry. Scott Ratzlaff zasáhl pravým betonem.
34:06'
Calum Ritchie nahazoval od pravého mantinelu z otočky a naslepo. Nenašel žádného ze spoluhráčů, pouze dobře postaveného Kivijarhua.
33:33'
Po nedorozumění mezi Rileym Heidtem a Colbym Barlowem čárový rozhodčí musel odpískat ofsajd, kanadští hráči si celou situaci ještě vyjasňují cestou na střídačku.
33:12'
V akci znovu Mathieu Cataford, který se přes osobního strážce prokličkoval do mezikruží, svižnou ránu zápěstím Eemil Vinni vytáhl vyrážečkou.
32:57'
Kanaďané způsobili působivý zámek v útočné třetině. Mathieu Cataford střílel od levého mantinelu, rozvlnil pouze boční síť.
32:28'
Calum Ritchie počkal na doplnění, načež z pravého kruhu nabil z druhé vlny najíždějícímu Weinsteinovi, ten vysoko přestřelil.
31:57'
V posledních okamžicích se příliš často nepřerušuje. Saige Weinstein vyzkoušel dlouhou přihrávku na Tannera Howea, toho zradilo zpracování.
31:26'
Tanner Molendyk naznačil kličku po levé ruce, načež se vydal oprava tím dokonale zmátl forčekujícího Saarelainena. Nahrávka pak směřovala na Rehkopfa.
30:59'
Oliver Bonk po pravém mantinelu nastartoval Zacha Bensona, který se neúspěšně snažil natlačit před bránu, narazil na Peetu Kiukase.
30:10'
Utkání se přehouplo do druhé poloviny základní hrací doby. Kanada míří za očekávaným postupem do finále, ovšem FInové rozhodně nehrají druhé housle a ještě by mohli střetnutí minimálně zdramatizovat.
29:36'
Ke kanadskému třetímu gólu moc nechybělo. Denver Barkey v přečíslení nabízel kotouč Kalanu Lindovi, před ním v poslední chvíli zaúřadovala vyrážečka Vinniho.
28:54'
Kanada právě vstřelila branku!
Obrovská smůla pro finského gólmana, jenž se velkou měrou podepsal pod druhý kanadský gól. Eemil Vinni vyrážečkou vyrazil střelu CALUMA RITCHIEHO, jenže pak nezareagoval dobře na kotouč, který se odrazil zpět do brankoviště od zadního mantinelu. Brankář si puk kopl pravým betonem do levého, od nějž kus černé gumy zamířil za brankovou čáru. Asistence: Carson Rehkopf a Saige Weinstein.
28:33'
Čárový rozhodčí si správně všiml, že Kasper Halttunen netečoval ostrou přihrávku Kiukase, a protože měl ke kotouči nejblíže Dylan MacKinnon, tak odpískal zakázané uvolnění.
27:51'
Individuální akce Joony Saarelainena neměla dlouhého trvání. Do cesty se finskému útočníkovi postavil Saige Weinstein a odstavil ho ukázkovou hrou tělem.
27:20'
Veeti Väisänen chtěl hrát směrem dopředu, jenže neměl na koho. Proto udělal menší půlkruh a přenesl hru doleva na Jimiho Junkkariho.
26:58'
Kanada v plném počtu. Dvakrát byla uzamčena do obranného pásma, ovšem klíčové prostory pokrývala výborně a Ratzlaff tak neměl moc práce.
26:14'
Tanner Molendyk nedokázal vyhodit. O útočnou třetinu se Finové připravili sami, Jimi Junkkari nezvládl zpracovat těžký bekhendový pas od Pieniniemiho.
25:42'
Hokejisté v bílých dresech se prodrali do útoční třetiny, jenže k žádnému zakončení nedošlo. Do brejku naopak znovu vystartoval Denver Barkey, výsledkem byla posunutá finská svatyně.
25:12'
Po levém křídle nabral rychlost Denver Barkey. Eemila Vinniho zkusil nachytat křižným zakončením z úhlu, brankář zakročil levým ramenem.
24:56'
Finsko má možnost vrátit stav do vyrovnané podoby v početní převaze. Menší dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval Jordan Tourigny.
24:16'
V souboji dvou devítek uspěla ta finská. Aron Kiviharju natlačil tělo před Zacha Bensona a kotouče se zbavil pasem na Väisänena.
23:49'
Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Tanner Molendyk přecenil rychlostní schopnosti Tannera Howea, ten nedokázal puk byť en tečovat.
23:18'
Od modré čáry vypálil Peetu Kiukas. Scott Ratzlaff toho moc neviděl, leč nemusel smutnit, touš zastavil bránící Jordan Tourigny.
22:44'
Cameron Allen tentokráte musel zabrat směrem dozadu, protože rozhodčí na icing rozpažil. Poradil si na jedničku, když na záda zavěsil Kivijarhua a zvládl rozehrát na Bonka.
22:22'
Zpět se svým tlakem je Kanada. Zach Benson na sebe navázal dva konkurenty, načež nabil mezi kruhy Denveru Barkeymu, ten minul.
21:50'
Kalle Kangas po kontaktu s protihráčem upadl a skončil v kanadském brankovišti, kde položil na led Ratzlaffa. Joona Saarelainen této skutečnosti nevyužil, bránu minul.
21:29'
Na útočné modré čáry zvládl Cameron Allen zpracování na jedničku. Následovala ostrá rána forhendem, jež proletěla těsně vedle pravé tyče.
20:44'
Volnějším středem se chtěl prosmýknout do šance Denver Barkey. V klíčovou chvíli však ztratil nad pukem kontrolu a nehal hrát Jimiho Junkkariho.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Lze opět očekávat vysokou aktivitu Kanady, těžko očekávat že by Finové chtěli hrát s obrovským favoritem vyrovnanou partii.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:05.
Kanada po první třetině zatím potvrzuje papírové předpoklady, nad Finskem vede nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Skóre střetnutí udává situace z konce úvodního dějství, sedmnáct vteřin před jeho koncem zakončil pěknou individuální akci gólovou střelou bekhendem k pravé tyči Ethan Gauthier. Vedení je zasloužené, neboť domácí jsou jasně lepším týmem, jen se tlak dlouho nepodařilo přetavit v branku.
Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 8.
20:00'
První třetina skončila.
19:43'
Kanada právě vstřelila branku!
Favorit střílí gól do šatny! ETHAN GAUTHIER měl mírné problémy se zpracováním dlouhého pasu, avšak poradil si, aby se následně od pravého mantinelu prokličkoval až před bránu, odkud bekhendem prostřelil Vinniho zakončením k pravé tyči. Asistence: Caden Price a Cameron Allen.
19:20'
Brayden Yager zkontroloval postavení spoluhráčů a od pravého mantinelu nahazoval před bránu na Denvera Barkyho, jenž poskakující puk minul.
18:36'
Do útoku spěchal Onni Lind. V rozletu jej ovšem zastavil Caden Price, který konkurenta výrazně zpomalil. S tím nepočítal jiný Fin Aatu Pohjalainen, ten Linda vystavil do postavení mimo hru.
18:00'
Ve své první přesilovce v zápase neuspělo ani Finsko. S koncem Cristallova trestu střílel Peetu Kiukas, cílový prostor minul výrazně.
17:54'
Skrytá střela z pravého kruhu Ratzlaffa viditelně zaskočila. Brankář máchl lapačkou naprázdno a měl velké štěstí, že puk proletěl nad břevnem.
17:25'
Dalším útokům se Kanada brání o poznání snadněji. Přidala dvě úspěšná vyhození, od vlastní brány rozehrává Emil Pieniniemi.
16:31'
Kanadský gólman Scott Ratzlaff vyrazil střelu z pravého kruhu pravým betonem pouze k Jessemu Nurmimu, na nějž zívala odkrytá pravá polovina svatyně, dorážející hokejista napálil obětavě blokujícího Allena!
16:01'
Eemil Vinni si v rozehrávce za vlastní bránou hodně věří a nechyboval ani v tomto případě, kdy věděl o blížícím se Denverovi Barkeymu a touš posunul na Kivijarhua.
15:55'
Přesilovou hru si vyzkoušejí rovněž Finové. A i Kanaďané faulovali v útočném pásmu, kde Andrew Cristall podrazil Saarelainena.
15:02'
Ofenzivu podpořil Jimi Junkkari, jenže klička na si kluziště mu vůbec nevyšla, výsledkem byla ztráta puku. Cameron Allen zklidnil hru za bránou.
14:23'
Zničehonic se v zajímavé příležitosti Aatu Pohjalainen. Prvním pokusem trefil Ratzlaffa do pravého ramene, dorážku ležící gólman perfektně vykopl zvednutým pravým betonem.
14:07'
Saige Weinstein si včas všiml forčekujícího Kaspera Halttunena, jemuž nastavil tělo a přitom nahrál Oliveru Bonkovi, který se naopak zachoval zbrkle a způsobil zakázané uvolnění.
13:51'
Rychlý protiútok Finům nevyšel. Niilopekka Muhonen přecenil rychlostní schopnosti Joony Saarelainena, výsledkem je icing.
13:26'
Aktivní Brayden Yager vyslal střílený pas před bránu a byl to Calum Ritchie, kdo nasměroval touš mezi tři tyče, avšak pouze do betonu Vinniho.
12:47'
Tanner Molendyk ztratil stabilitu, avšak na kolenou ještě zvládl posunout kotouč ještě před Emilem Pieniniemim alespoň do střední třetiny.
12:22'
Finové jsou prakticky pod neustálým tlakem, ovšem s tuto rolí se perou statečně a soupeře do vyložených šancí tolik nepouští.
11:43'
Ethan Gauthier bojoval za finskou bránu proti dvojici konkurentů srdnatě, leč neúspěšně. Do bezpečí odvezl kus černé gumy Jimi Junkkari.
11:12'
Niilopekka Muhonen zkusil vyslat do brejku Kaspera Halttunena, jemuž zpracování nevyšlo, kus černé gumy pouze prodloužil za kanadskou bránu.
10:38'
Ihned po vhazování pálil Calum Ritchie. Gólman mohl zůstat v klidu, útočník napálil před sebou stojícího Veetiho Väisänena.
10:03'
Už to vypadalo, že Matthew Wood bude postupovat tváří v tvář brankáři, avšak neudržel rychlost a nechal se dostihnout Aronem Kiviharjuem, který soka odzbrojil tělem.
09:40'
Ne, tohle se nepovedlo. Denver Barkey uspěchal rozehrávku a dlouhý pas nasměroval mimo dosah Zacha Bensona. Zakázané uvolnění.
09:16'
V akci znovu Scott Ratzlaff, v tomto případě zastavil za vlastní bránou vyhození Emila Pieniniemiho. Touš vzápětí přenechal Oliveru Bonkovi.
08:33'
Rasmus Kumpulainen na sebe natáhl dva protihráče, načež na levé straně posunul kotouč za sebe na Jesseho Kiiskinena, jehož pokus vyrazil Ratzlaff lapačkou.
08:08'
Sám proti třem byl Emil Pieniniemi téměř bez šance. Bojoval statečně, šermovanou nakonec ovládl Dylan MacKinnon.
07:11'
Braydena Yagera dělily od vedoucího gólu centimetry! V pravém kruhu si srovnal kotouč na střelu a ze zápěstí vypálil do horní tyčky.
07:00'
Pokračujeme v pěti na obou stranách. Tuomas Uronen strávil na lavici hanby nervózní dvě minuty, ale kompletní, a to je nejdůležitější.
06:40'
Unavení Finové mohou vystřídat. Chybou kanadskou rozehrávku vystihl Aron Kiviharju a touš poslal alespoň do střední třetiny.
06:19'
Saige Weinstein přenesl hru do pravého kruhu na Denvera Barkeyho. Eemil Vinni se výborně přesunul k levé tyčce a hrací předmět podržel ve výstroji.
05:59'
Jako další pálil Zach Benson. V hlavní roli znovu finský gólman, jenž vyrážečkou odvrátil kus černé gumy do rohu kluziště.
05:22'
Po sérii nahrávek střílel zápěstím Jordan Tourigny. Kotouč zpomalil jeden z bránících hokejistů, Eemil Vinni měl o to snazší práci.
04:59'
Prmiérovou početní převahu si zahrají domácí Kanaďané. Naprosto zbytečného faulu se dopustil Tuomas Uronen, Colbyho Barlowa podrazil na útočné modré.
04:55'
Před forčekujícím Zachem Bensonem ujel Emil Pieniniemi za vlastní svatyni. V tomto prostoru mě více času na rozehrávku, jako cíl si vybral Arona Kiviharjua.
04:01'
Kanadské defenzivě ujel Topias Hynninen. V plné rychlosti dokázal kotouč zvednout bekhendem, ovšem na Scotta Ratzlaffa nevyzrál, gólman se zaskvěl pravým ramenem.
03:39'
Utkání začalo skutečně ve velkém tempu. Od modré čáry nahazoval na teč Caden Price, Zach Benson tečoval touš těsně vedle levé tyčky.
03:11'
Do přehuštěného prostoru nahazoval kus černé gumy Oliver Bonk. Brankář v tomto případě do akce nemusel, práci za něj odvedl blokující Jimi Junkkari.
02:33'
Úspěšný zákrok už si může odškrtnout rovněž Scott Ratzlaff. Nenechal se zaskočit rychle jedoucím Halttunenem a ránu na přední tyčku odrazil vyrážečkou do bezpečí.
02:03'
Eemil Vinni se chtěl zapojit do rozehrávky, ovšem kotouč píchl pouze ke Kalanu Lindovi, ten zakončoval z velkého úhlu do gólmana.
01:40'
První zákrok byl pro Eemila Vinniho z kategorie jednoduchých. Nahození Tannera Molendyka od pravého mantinelu bylo opravdu hodně slabé.
01:16'
Na útočný výlet se chtěl vydat Kalan Lind, avšak ani on si nevedl úspěšně, protože kus černé gumy nehal za zády.
00:34'
K první velké šanci moc nechybělo. Před finskou svatyni si najížděl nikým nepokrytý Brayden Yager, avšak nevyšlo mu zpracování.
00:10'
První semifinále mezi Kanadou a Finskem odstartovalo! Velkým favoritem jsou domácí Kanaďané, nicméně ani Finové se mezi nejlepší čtyřku nedostali náhodou.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Kanada: Ratzlaff (Bjarnason) – Bonk, Molendyk, Tourigny, Price, Allen, Weinstein, MacKinnon – Gauthier, Yager, Benson – Ritchie, K. Lind, Barlow – Wood, Rehkopf, Cristall – Cataford, Barkey, Heidt – Howe.

Finsko: Vinni (Rimpinen) – Muhonen, Pieniniemi, Junkkari, Kiviharju, Väisänen, K. Kangas, Kiukas – Kiiskinen, Hynninen, Nurmi – Uronen, Alasiurua, Järventie – Halttunen, Kumpulainen, Saarelainen – Eliseev, Leppä, O. Lind – Pohjalainen.
Hokejisté Kanady zatím turnajem prochází bez ztráty kytičky. Na úvod deklasovali 14:0 Švýcarsko, načež porazili 9:1 Slovensko a na závěr skupiny zdolali 3:0 Švédsko. Žádný ze soupeřů zatím velkého favorita na celkový triumf nijak výrazně neprověřil a je otázkou, zda to bude právě Finsko, které by domácí výběr mohlo dostat do úzkých.

Finové odstartovali šampionát porážkou, v dramatickém utkání prohráli s Českou republikou 3:4 po samostatných nájezdech. Náladu si spravili ve zbylých dvou skupinových zápasech, když nejprve v klíčové bitvě o postup porazili 4:1 USA, načež splnili povinnost a rovněž výsledem 4:1 vyzráli na Němce.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování Hlinka Gretzky Cupu, u semifinále mezi Kanadou a Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:07.


Články odjinud