Československá stopa v utkání:
Roman Červenka (PET) 0+2, 3 střely, čas na ledě 20:53
Alexander Salák (PET) 60 minut, 23 zákroků, 1 gól, 95,8%
Stav série – 2:2
Dnes jsme viděli zatím nejjednoznačnější utkání série. Petrohrad zvítězil v Jaroslavli 1:6 a srovnal stav série na 2:2 na zápasy. Ve třetí třetině už padl jediný gól, který vstřelil 8 sekund před koncem utkání Ilja Kovalčuk.

Hosté o svém vítězství rozhodli už v první dvacetiminutovce, kdy se po brankách Malyševa, Martenssona a Šipačjova ujali vedení 0:3. Ve 29. minutě sice snížil na rozdíl dvou gólů Jakovlev, ale za SKA bleskově kontroval Barabanov. Když se navíc ještě před druhou přestávkou prosadil i Tichonov, bylo jasné, že dnes Lokomotiv na vítězství myslet nemůže. Na konečných 1:6 upravil v samém závěru duelu Ilja Kovalčuk.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:12, celkem – 24:36
60:00
59:52
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak hosté přesilovou hru využívají a přidávají ještě jeden gól. ILJA KOVALČUK vyslal od modré neskutečnou dělovku, na kterou Kolesnik vůbec nezareagoval. Kotouč navíc vylétl z branky tak rychle, že si sudí raději nechali vše zkontrolovat videem. Gól ale platí. Bez asistence.
59:37
Domácí vyhazují.
58:56
Domácí Pašnin vyloučen za nedovolené bránění. Petrohrad bude hrát přesilovku 4 na 3.
58:45
Až před branku si sjel Višněvskij, Salák jeho střelu vyrazil.
58:01
Poslední dvě minuty.
57:58
Jegor Averin se pošťuchoval s Makarovem a oba hráči zbytek utkání prosedí na trestné.
57:34
Utkání se již spíše dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
56:37
Oba týmy kompletní.
56:19
Ve hře 4 na 4 se žádné větší šance neurodily.
55:30
Hotovo, hra pokračuje.
55:28
V Jaroslavli probíhá úprava ledu, hra je přerušena.
54:36
Máme tu oboustranné vyloučení – na trestné sedí domácí Mikelis Redlihs a hostující Igor Makarov.
54:36
Sigarjovova střela končí v klíně Kolesnika.
54:14
Ofsajd domácích.
53:47
Průnik Kartajeva zastavil svým zákrokem až brankář Salák.
53:01
Fanoušci Jaroslavle si za své fandění rozhodně zaslouží pochvalu. I za rozhodnutého stavu jsou stále slyšet.
52:30
Salák si poradil se střelou od pravého mantinelu.
52:09
Hosté kompletní.
51:28
Domácí rozjíždí akci ze své vlastní poloviny, čas ubíhá.
50:09
Přesilovou hru si zahrají domácí. Vyloučen Rjasenskij za držení.
49:59
Do konce třetí třetiny už zbývá jen deset minut.
48:29
48:20
Dallmanovu střelu od modré vyrazil Kolesnik.
47:45
Ke střele se dostal Kovalčuk, Kolesnik má kotouč na hrudi.
46:50
Thoresen cpal kotouč před branku na Martenssona, Kolesnik vše řeší zalehnutím puku.
46:28
Ale teď si Petrohrad zahraje přesilovku. K nelibosti domácích příznivců je vyloučen Sergej Plotnikov za držení.
45:59
Hosté se koncentrují převážně na obranu. Nyní jen vyhodili puk k brance soupeře.
45:26
Hráči Jaroslavle se snaží. Kronwall nepříjemně střílel od modré, Salák ale vyrazil.
44:21
Zakázané uvolnění hostí.
44:03
Střelou přes obránce se prezentoval Černikov, kotouč prolétl vedle tyče.
43:09
42:50
Od modré pálil Kronwall, tečovaný kotouč branku minul.
42:05
Salák si pohlídal dorážky Redlihse a udržel tak svému týmu pohodový náskok.
41:07
Roman Červenka přistrčil na mantinel Jakovleva a je vyloučen. Domácí si zahrají přesilovku.
40:20
40:02
V brance Jaroslavle je Vitalij Kolesnik, který nahradil Sanforda.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:38.
Po dvou třetinách je stav zápasu mezi Lokomotivem a Petrohradem už 1:5. Krátce před polovinou utkání sice snížil na 1:3 Jakovlev, ovšem hostům bleskově vrátil tříbrankový náskok Barabanov a v čase 36:13 ještě navýšil vedení SKA v přesilovce Tichonov. Troufám si tvrdit, že pokud se nestane zázrak, je o výsledku dnešního zápasu již rozhodnuto.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:16, celkem – 15:24
40:00
39:47
Nyní již hráči Lokomotivu dostali kotouč do bezpečí.
39:33
Hosté kombinují v útočném pásmu.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:19
Tak vyloučen je pouze domácí Jegor Averin. Přesilová hra pro Petrohrad.
38:19
Hromadná strkanice do které byl zapojen i Roman Červenka.
38:04
Zakázané uvolnění hostí. Ti mají velký náskok a nevím, co by se muselo stát, aby po dnešku nebyl stav série vyrovnán.
37:52
Po akci Platta skončil kotouč pod Salákem.
36:13
Přesilová hra využita a Petrohrad vede 1:5! Červenka nahrál zpoza branky VIKTORU TICHONOVOVI, který z pravého kruhu z voleje vypálil a kotouč si našel cestu za záda Sanforda. Asistence: Roman Červenka a Tony Martensson.
35:13
Hosté rozjíždějí útočnou akci od své branky.
34:30
Staffan Kronwall zasáhl holí do obličeje Makarova. Je z toho dvouminutový trest. Makarov je na střídačce hodně otřesen.
Dnešní utkání sleduje 9071 diváků.
34:11
Z pravé strany pálil Kartajev, hůl do střely mu však dobře vložil obránce SKA Rjasenskij.
33:21
Příznivci Lokomotivu hlasitě fandí i za nepříznivého stavu.
32:30
32:29
Kovalčuk se pokusil překvapit Sanforda ranou z ostrého úhlu. Domácí brankář byl natlačen u své bližší tyčky a kotouč vyrazil.
31:52
Černikov se krásně prokličkoval až před Saláka, který však jeho sólo pokryl! Nejprve vyrazil puk nad sebe a pak pro něj sáhl lapačkou.
31:10
Domácím se podařilo vyhodit.
30:21
Domácí Vladislav Kartajev dostá dvě minuty za držení. Přesilovka pro SKA.
29:12
Hosté ale bleskově odpovídají! K odraženému kotouči se před brankou dostal SERGEJ BARABANOV a z poměrně ostrého úhlu ho poslal ke vzdálenější tyčce Sanfordovy klece. Bez asistence.
28:48
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Apalkov na modré naznačil střelu, ale místo ní nahrál k pravému mantinelu, kde byl Plotnikov. Ten poslal střílenou přihrávku před brankoviště a JEGOR JAKOVLEV, jenž si z pozice obránce sjel až před branku, puk tečoval za záda bezmocného Saláka. Asistence: Daniil Apalkov a Sergej Plotnikov.
27:51
Kablukov nabral ve středním pásmu rychlost, jeho střela však byla zblokována domácí obranou.
27:37
Platt vypálil hned po přejetí útočné modré, Salák má puk v lapačce.
26:48
Hosté již v plném počtu. Čas pro reklamní přestávku.
26:30
Až v závěru přesilovky se domácí dostali do tlaku. Střelu Jakovleva však vyrazil Salák.
25:59
Hráči Lokomotivu se nemohou dostat do útočného pásma, SKA výborně brání.
25:33
Hosté vyhazují, zatím soupeře k ničemu nepustili.
24:55
V oslabení zahrozil Martensson, Sanford vyrazil jeho střelu do ochranné sítě za brankou.
24:34
Až teď je hra přerušena, tudíž dojde k avizovanému vyloučení. Potrestán je Semjonov za hákování.
23:45
Domácí se konečně usadili v útočném pásmu a sudí signalizuje vyloučení na straně SKA.
22:34
Od levého mantinelu střílel Makarov, branku netrefil.
21:28
Zákrok Sanforda po střele z ostrého úhlu. Hosté začali druhou dvacetiminutovku aktivně.
20:38
Nyní to zkoušel Kovalčuk, kotouč až na branku neprošel.
20:28
První zákrok této dvacetiminutovky si připisuje domácí Sanford. Zakončoval Červenka.
20:03
Uvidíme, zda Lokomotiv dokáže ve druhé třetině nepříznivé skóre korigovat.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:47.
Po první třetině to má Petrohrad skvěle rozjeté. Hosté totiž dokzali využít své příležitosti a poslali za záda Sanforda hned tři puky. Skóre otevřel v 10. minutě Malyšev, v 16. minutě se prosadil po vyražené střele Červenky v přesilovce Martensson a o minutu později upravil už na 0:3 Šipačjov. Hosté jsou tak velmi blízko vyrovnání stavu série na 2:2.

Střely na branku v 1. třetině – 4:8
20:00
19:54
Domácí rozjíždí ještě jeden útok, ale už mají málo času.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:11
Domácí jsou teď hodně opařeni, Petrohrad je v první třetině nesmírně efektivní.
16:33
Necelou minutu po gólu Martenssona hosté zvyšují už na 0:3! Šipačjov rozjel ve středním pásmu Tichonova, který přejel útočnou modrou a poslal před brankoviště nabídku, kterou zametl do branky právě VADIM ŠIPAČJOV. Kotouč se otřel o Sanfordovo rameno a zapadl za jeho záda. Asistence: Viktor Tichonov.
15:36
To byla rychle využitá přesilovka! Střelu Romana Červenky z pravého kruhu vyrazil Sanford jen k TONYMU MARTENSSONOVI, který nabídnutou možností nepohrdl a zvýšil na 0:2 pro SKA. Asistence: Roman Červenka a Patrick Thoresen.
15:19
Domácí Pašnin je vyloučen za zákrok na Makarova u mantinelu a Petrohrad si tak zahraje přesilovku.
14:02
Je tu další reklamní přestávka.
13:06
Domácí se snaží odpovědět na gól SKA, zatím se však nemohou prosadit.
11:23
Zkoušel to Konkov, jeho střela však až na branku neprošla.
11:05
Následuje reklamní přestávka.
11:05
Z levého kruhu vypálil Averin, kotouč končí v lapačce Saláka.
09:20
Hru přerušuje až gól SKA! Makarov byl sice domácí obranou vytlačen do rohu, ale kotouč se následně dostal na modrou k ANTONU MALYŠEVOVI a jeho nenápadné nahození zapadlo až za záda Sanforda, který měl zřejmě zakrytý výhled! Asistence: Dinar Chafizullin.
08:16
Už se hraje osm minut bez hvizdu rozhodčích, to je neskutečné.
07:25
Polotnikov s kotoučem v útočném pásmu, k zakončení však jeho snaha nevedla.
06:35
Stále se hraje, hra se přelévá ze strany na stranu.
04:49
Už se hraje dlouho bez přerušení.
04:01
Platt trefuje tyčku Salákovy branky!
03:02
Jaroslavl žene dopředu bouřlivá kulisa, v úvodu se ale hraje opatrně.
01:46
Kartajev se od pravého mantinelu protáhl až před Saláka, ale nedokázal vypálit přesně.
00:57
Útočnou akci se snaží rozjet domácí, zatím jsme šanci neviděli.
00:01
Stadionem zní hymna Ruské federace.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Pašnin, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Sprukts, Redlihs – Galimov, Kartajev, Konkov – Kapustin, Petrov, Černikov
Trenér: Dave King.

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Semjonov, Čudinov, Chafizullin, Rjasenskij, Judin – Thoresen, Martensson, Červenka – Kovalčuk, Kablukov, Ponikarovskij – Makarov, Šipačjov, Tichonov – Malyšev, Sigarjov, Barabanov.
Trenér: Jukka Jalonen.

Rozhodčí: Anisimov, Gofman – Sadovnikov, Zacharenkov.
Československá stopa
Roman Červenka (PET) – 7 zápasů, 12 bodů (6+6)
Alexander Salák (PET) – 7 zápasů, průměr 1.89, úspěšnost 94.5%
Průběh série, Jaroslavl – Petrohrad 2:1 na zápasy
V této sérii je sice velkým favoritem Petrohrad, ale všechny tři duely byly naprosto vyrovnané, dvakrát dokonce rozhodovalo prodloužení a hlavně – ve dvou z nich zvítězila Jaroslavl, která se prezentuje velmi bojovným a organizovaným stylem hry, což armádnímu celku vůbec nesedí. První utkání v Petrohradu ještě vyhrál domácí favorit díky jedinému gólu Thoresena. Druhý zápas už byl na branky mnohem bohatší a po základní hrací době skončil remízou 4:4, když hráči Lokomotivu ve třetí periodě vymazali dvougólové manko. Rozhodující trefu pak zaznamenal minutu před koncem prvního prodloužení v přesilové hře Kartajev, který se prosadil tři vteřiny před návratem vyloučeného Červenky. Třetí utkání, jež se odehrálo v Jaroslavli, přineslo zatím nejjednoznačnější výsledek. Výborně hrající Lokomotiv favorita přehrál 4:1 a ujal se v sérii vedení 2:1 na zápasy.
Vítám tu všechny příznivce dobrého hokeje. Play-off KHL pokračuje také v pondělí a já Vám příblížím průběh čtvrtého utkání semifinálové série Západní konference mezi Lokomotivem Jaroslavl a SKA Petrohrad. Favoritem série je bohatý Petrohrad, ale Lokomotiv už v úvodním kole senzačně vyřadil obhájce Gagarinova poháru, moskevské Dinamo a podobně trápí také SKA, nad kterým po třech duelech vede 2:1 na zápasy. Petrohrad tak v pondělí potřebuje vyhrát, v opačném případě se ocitne už v hodně nezáviděníhodné pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.