Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání:

Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:41
Tomáš Záborský (UFA) 1+0, 3 střely, čas na ledě 12:56
Je dobojováno! Dlouho dramatické utkání ve třetí části vyústilo v jednoznačnou dominanci Ufy. Domácí vsítili hned tři branky, čímž soupeře zcela zaskočili. Nejprve navyšoval vedení Slepyšev, následně přidal druhý přesný zásah v utkání Pihlström. Konečné skóre 4:0 pak pečetil Tomáš Záborský.
Salavat navázal na dobrý výkon z předchozího utkání a na domácí půdě jej konečně přetavil ve vítezství. Nyní již prohrává v sérii pouze 1:2. Možnost vyrovnat bude mít pozítří, kdy se představí opět ve svém svatostánku. Zvládne Ufa tento krok, nebo se celkovému finále KHL přiblíží Metallurg? Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 27:22
60:00
Konec zápasu.
59:40
Kotouč letí přes všechny čáry, Ufa míří za vítězstvím s čistým štítem!
59:32
Nahození doplachtilo až do brankoviště, kde se opět nejlépe zorientoval domácí brankář. Ten poté raději přerušil hru a dopřál svým spoluhráčům oddech.
59:12
Timkin objel branku a pokusil se zakončit do volného prostoru. Vasilevskij se ale přemístil a včas zasáhl.
58:53
Velká šance pro Metallurg. Na lavici hanby totiž míří další domácí borec. Arturs Kulda (UFA) se provnili krosčekem.
58:28
Potěchin zavezl kotouč do útočného pásma, kde hosté nakonec vypálil od modré čáry. Vasilevskij si ale se střelou poradil a udržel nadále čisté konto.
58:00
Pokud Metallurg nevsítí branku, dohraje utkání v početní výhodě. Za držení totiž dostává menší trest Alexader Stěpanov (UFA).
57:11
Platonov se snažil obskočit protihráče, který stál na modré čáře. To se mu sice podařilo, nikoliv však následné dojetí kotouče. Puku se tak chopili opět domácí zástupci.
56:30
V útočném pásmu Metallurgu se do sebe pustili Vitalij Proškin (UFA) a Jaroslav Chabarov (MET). Šarvátku ale vyvolal hostující borec. Oba "kohouti" míří na trestnou lavici za hrubost.
55:58
Snaha o vstřelení čestného zásahu se ale hostující družině nedá upřít. Obrana Salavatu je ale neoblomná a nepřipouští žádné komplikace.
55:10
Magnitogorsk ještě operoval v útočném pásmu, ale vytvořená aktivita je již spíše platonická. Utkání má pod kontrolou Ufa, která zcela ovládá třetí třetinu.
54:26
Ufa právě vstřelila branku!
O vítězi utkání je rozhodnuto. Před branku doplachtilo lehké nahození, ke kterému se dostal TOMÁŠ ZÁBORSKÝ. Slovenský forvard poté nekompromisně propálil Košečkina. Asistence: Ivan Višněvskij, Vitalij Proškin.
53:25
Kolcov si sjel do mezikruží a vypálil zápěstím. Rána ale byla sražena. Následný protiútok Metallurgu Vasilevskij kryje. Hosté se brání velice dobře.
52:42
Bude se opět trestat. Salavat má k dispozici další přesilovou hru. Denis Platonov (MET) se provinil zcela zbytečným podražením ve středu hrací plochy.
51:45
Opět v akci Mereškin. Tentokráte se prezentoval jedovatým švihem z hranice pravého kruhu. Rána ale zamířila těsně nad, Košečkin zasahovat nemusel.
50:25
Magnitogorsku se nedaří přechod přes střední pásmo, Ufa hraje ve velké pohodě.
49:47
Hosté se pokusili o rychlý přechod do útočného pásma, přihrávka ale byla nepřesná. Zakázané uvolnění Magnitogorsku. Vhazovat se bude před Košečkinem.
48:14
Mereškin přejel modrou čáru a bleskově vypálil. Košečkin byl ale na svém místě a další branku nedopustil.
47:38
Domácí dvě slepené branky patřičně uklidnily. Ufa se nikam nežene, pouze čeká na to, co provede soupeř. Metallurg je ale jako opařený. Není divu.
46:08
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí jsou na koni, přesilovou hru bleskově využívají. Zubarev se dostal na modré ke kotouči, který ihned nahodil na branku. Ránu nakonec tečoval za Košečkinova záda ANTTI PIHLSTRÖM. Asistence: Andrei Zubarev, Kirill Kolcov.
45:59
Další početní výhoda pro Ufu. Za hrubost odjíždí na trestnou lavici Tim Brent (MET).
45:30
Ufa právě vstřelila branku!
Vynikající akce v podání Salavatu! Stepanov se jako uragán prodral do útočné třetině, sjel až za úroveň brankové čáry, odkud adresovaů přihrávku ANTONU SLEPYŠEVOVI. Útočník domácích poté přesnou střelou k tyči rozsvítil červené světlo. Asistence: Alexander Stěpanov.
44:58
Vitalij Proškin dostal dobrou přihrávku, kterou chtěl ihned směřovat na branku. Nepřesná rána trefil Pihlströma, od něhož se puk odrazil do rukavice Košečkina.
44:17
Kotouč je až za brankou Vasilevského, Magnitogorsk se briskním vyhozením osvobodil. Může tak zamířit na hráčskou lavici. Síly již docházely.
43:35
Domácí soupeře sevřeli v těžké defenzivě, nejprve pálil od modré Zubarev, následnou dorážkou se prezentoval Mirnov. Ani jeden z borců v zeleném ale neuspěl.
42:53
Nyní si navíc zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění je menším trestem "odměněn" Michajl Junkov (MET). Navýší Ufa své vedení?
42:02
Ufa ale pokračuje v útočném snažení, tvrdou ránu od modré nakonec vyslal Dmitrij Makarov. Prudký pokus ale jen těsně minul levou tyč. Salavat se prezentuje ofenzivní hrou, opět potvrzuje, že nejlepší obranou je útok.
41:13
Mirnov si sjel na vrchol pravého kruhu, odkud vyslal jedovatou střelu zápěstím. Košečkin se ale stačil zkoncentrovat a neposedný kotouč schvoat do své moci.
40:22
Metallurg měl k dispozici ještě několik málo vteřin přesilové hry, které ale nedokázal zužitkovat. Ufa bude za moment v plné síle a opět může čelit hostující touze po vyrovnání.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá třetina je minulostí. Utkání již nebylo ověnčeno tak vysokou úrovní hokejové krásy, přesto ale nabídlo několik zajímavých momentů. Červené světlo však rozsvíceno nebylo. Třetí perioda tak slibuje drama až do samotného závěru. Jak tento důležitý souboj dopadne? Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 19:16
40:00
Druhá třetina skončila.
39:38
Domácí vyhazují přes všechny čáry, toto oslabení se pro Ufu vyvíjí více než slibně.
39:27
Magnitogorsk se dostal do dobrí kombinace, která skončila tvrdou ranou od modré. Vasilevskij byl ale na svém místě a opět stoprocentně připraven. Poté raději přerušil hru. Buly po jeho pravé ruce.
38:45
Hosté se ale sami vystrnadili z útočného pásma, nepřesnou přihrávku domácí zachytili a kotouč ihned vyhodili až ke Košečkinovi.
38:33
Bude se vylučovat, hosté budou mít dobrou šanci k vyrovnání. Za podražení odchází zahřívat trestnou lavici zadák Vitalij Proškin (UFA). Podaří se už Metallurgu prolomit kouzlo jistého Vasilevského?
37:30
Gluchov zkoušel ihned po přejetí útočné modré zaskočit Košečkina, což se mu ale nepodařilo. Brankář Magnitogorsku měl velice dobrý výhled, a tak si na střele zápěstím smlsnul. Touš ihned vyklepal z rukavice a poslal svůj tým do protiofenzivy.
36:43
Hartikainen se již v plném počtu hokejistů na obou stranách natlačil před branku, kde vyvolal velký rozruch. V něm se nejlépe zoriental hostující obránce, který vyhodil puk do středního pásma.
36:18
Až nyní se na pravém kruhu opřel do kotouče Zubarev. Hostující muž v masce se ale přemístil a vynikajícím zákrokem udržel akcie své celku nad vodou.
35:48
Opět puk letí až do obranného pásma Ufy, domácí si tuto početní výhoda zatím za rámeček rozhodně nedají. Prakticky se jim nepodařilo ohrozit Košečkina.
35:21
Višněvskij se na modré rozhodl vypálit, ale rána mu příliš nesedla. Košečkin si povyjel a s kotouč s přehledem lapil do rukavice. Následně raději přerušil hru.
34:55
Hosté ale vyhazují přes všechny čáry, Salavat bude muset zahájit svou útočnou aktivit zpoza branky.
34:32
Domácí si ale zahrají přesilovou hru, zvýšená aktivita se borcům v zeleném vyplatila. Za držení obdržel menší trest Francis Pare (MET). Dobrá šance pro Ufu.
34:02
Kaigorodov dostal na pravé straně ideální kotouč, který ale poslal z voleje těsně nad. Spálené šance může velmi litovat, Košečkin se přesouval a část branky neměl vůbec pokrytou.
33:25
Teemu Hartikainen se prodral až do útočného pásma, kde byl ale nakonec důsledně zastaven. Utkání je plné bojovnosti, lehkost z první části je tatam.
32:36
Salavat pokračuje v útočném snažení. Po Chlystovově nahození dorážel Dubrovskij. Ani on se ale nedokázal prosadit. Duel bude pokračovat po komerční přestávce.
31:28
Nyní zavařili soupeři také hokejisté Ufy. Slepyšev dlouho betonoval kotouč v levé rohu, poté vybruslil do mezikruží a vypálil. Do pokusu ale vložil hůl jeden z hostujících hráčů, forvard Ufy tak svou myšlenku dop zdárného konce nedovedl.
30:59
Další pokus hostí, tentokráte se vydal na útočný výlet Chris Lee. Švih útočně naladěného zadáka si ale cestu za záda domácího mága nenašel. Vasilevskij raději přerušil hru.
30:36
Ihned po vhazování se do kotouče opřel Denis Platonov, který ale z hranice levého kruhu trefil pouze připravenou vyrážečku Vasilevského. Ufa má dnes v brankovišti velkou oporu.
30:01
Dalekonosnou ránu Chabarova Vasilevskij raději podržel, neboť k němu dojížděli tři hostující borci. Vhazovat se tak bude po pravé ruce domácího brankáře. Tato rána od červené je důkazem toho, že se Metallurgu vůbec nevede přechod přes modrou.
29:31
Potěchin zavezl touš až za domácí bránu, kde k němu ale důsledně přistoupila defenziva Ufy. V rámci protiútoku se ocitl ve vynikající střelecké pozici Tomáš Záborský. Slovenský forvard ale vůbec netrefil branku.
28:22
A další pokus Arturse Kuldy. Tentokráte byla tvrdá rána od modré čáry sražena Košečkinem do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího muže v masce.
27:46
Domácí jsou znovu navezeni v útočném pásmu, v dobré pozici se ocitl Kulda. Dělovka obránce Salavatu pouze prosvištěla kolem připraveního Košečkina.
26:52
Ufě se nepodařila rozehrávka, u kotouč jsou opět hosté. Ti sice zavezli puk do útočné třetiny, tam si ale nerozumněli. Nebezpečí celé akce tak pominulo velice rychle.
26:19
Lehkou ránu od modré nyní vyslal Antipin. Dozvuky hostujícího ataku poté zakončil Francis Pare. Vasilevskij ale střelu zápěstím viděl, mohl ji tak v poklidu zlikvidovat. Komerční přestávka.
25:18
Druhá třetina je z obou stran opatrnější, postrádá především rychlost. Spíše je k vidění bojovnost a celá řada nepřesností. Uvidíme, zda se obraz hry změní.
24:21
Kaigorodov objel branku a následně nepříliš typickou přesilovkovou akci sám zakončil. Opět si ale nesprávně seřídil mířidla. Salavat poté nezachytil kotouč v útočném pásmu, je pískán ofsajd.
23:28
Domácí se hned usadili v útočném pásmu a dlouho kombinovali. Ke střeleckému pokusu se nakonec odhodla v prostoru pravého kruhu stojící Mirnov. Košečkin ale ránu vytěsnil nad branku.
22:25
Bude se vylučovat. Za podražení odchází natrestnou lavici Michail Junkov (MET). Hostující snaha o vyrovnání tak bude na malouu chvíli potlačena. Ufa bude naopak moci navýšit svůj náskok.
22:04
Magnitogorsk se snažil využít nepřesného střídání soupeře a rychlé rozvinout útok. Ten však končí postavením mimo hru, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.
21:33
Kaigorodov dlouho držel kotouč v útočné třetiny, kde nakonec nahodil na branku. Tam si ale volný touš pohlídal Košečkin, který ihned rozehrál kupředu.
20:24
Metallurg zatápí defenzivě Ufy, z mezikruží pálil opět Sergej Mozjakin. Velmi aktivní kapitán hostující ekipy měl ale kotouč na dlouhou ruku, a tak zamířil mimo tři tyče.
20:01
Začala druhá třetina.
Je za námi úvodní perioda. Ve svém úvodu přinesla velký tlak Ufy, domácí jej také dokázali zužitkovat. Na konci akce jako z učebnice se ocitl Antti Pihlström. Následně se herní obraz obrátil, zejména po přelomu poloviny první třetiny mohli hosté vyrovnat. Postupně ale selhali Ibrahimov a Jan Kovář. Do další části si tak nese lepší výchozí pozici Ufa. Jak se bude souboj vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku: 7:8
20:00
První třetina skončila.
19:57
Ještě jedna rána Metallurgu, po Kovářově přirávce pálil z voleje Mozjakin. Ani kapitán ale na výtečně chytajícího Vasilevského recept nenalezl. Hosté si budou muset o nadcházející přestávce podrobněji prostudovat hokejovou kuchařku.
19:34
Úvodní perioda patří ve svém závěru hostující družině, která to ještě zkusila. Kazjonov ihned po přejetí útočné modré vyprášil Vasilevského chrániče. Domácí mág si ale poradil a přerušil hru.
19:11
Višněvského nahození od modré čáry čáry hostující brankář bez větších potíží kryje. Před brankou nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.
18:39
Hartikainen obdržel přihrávku před branku, kde mu ale byla zablokována hůl. Puk získavší hosté poté vyhodili přes všechny čáry. Vhazovat se bude po Košečkinově levici.
17:43
Domácí v plném počtu. Hokejisté v zelených trikotech hru v početním deficitu přečkali bez úhony. Kotouč mají ve své moci a vydávají se vstříc ofenzivním momentům.
16:48
Ufa vyhazuje přes všechny čáry, domácí zvládají oslabení až na malé drobnosti velmi dobře. Magnitogorsk téměř k ničemu nepustili. Nyní ale hosté opět operují před brankou Salavatu.
16:14
Nejprve pálil od modré snajpr Mozjakin, k odražené ráně se poté dostal Chris Lee. Ani zadák Magnitogorsku ale Vasilevského nedokázal překonat. Další střela skončila v ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
15:43
Bude se vylučovat, Andrej Zubarev (UFA) si pomohl nedovoleným bráněním. Metallurg má další velkou možnost k vyrovnání. Podaří se mu to?
15:12
Utkání má velmi rychlý spád, v současnosti se o kotouč bojuje ve středním pásmu. Pro oko diváka se jedná o hokejovou laskominu. Drobnou kaňku ji tentokráte přivodil ofsajd Metallurgu. Buly v neutrální zóně.
14:14
Dubrovskij se za brankou uvolnil, povyjel a zamýšlel zasunout kus gumové pryže pod levý beton Košečkina. Hostující strážce svatyně se ale stihl přemístit a inkriminovaný prostor zabezpečit.
13:28
Oba celky potřebovaly vystřídat, Kolcov tak setrval za vlastní brankou a poté se rozjel. Přihrávku přes celé střední pásmo ale pokazil, zamířila až na zakázané uvolnění. Buly před Vasilevským.
12:39
Mirnov se nacpal před posledního obránce hostí a nahrával na dojíždějícího Pihlströma. Fisnkému rychlíkovi ale kotouč v rozhodující chvíli odskočil. Ufa pokračuje v útočném pásmu.
12:21
Obraz hry se začíná stále více vyrovnávat, Ufa již není tolik dominantní jako v úvodu zápasu. Nyní se navíc dostal do další šance Jan Kovář. Dvorní nahrávač Magnitogorsku ale nedokázal překonat povyjetého brankáře, který zasáhl pomocí své hrudi. Český forvard zoufale hledí ke stropu haly, je si vědom svého selhání ve stoprocentní příležitosti.
11:28
Obrovská příležitost Metallurgu! Ibragimov dostal puk před branku, kde stál naprosto osamocen. Následně se pokusil zakončit do protipohybu přemisťujícího se Vasilevského, trefil ale pouze jeho pravý beton. Domácí mág poté přerušil hru.
10:52
Bleskový protiútok vedený Gluchovem se neujal, útočník v zeleném se rozhodl nastalou situaci řešit individuálně. Zamříil ale vysoko nad.
10:12
Nyní navíc skončil kotouč v ochranné síti. Vše se odehrálo s teší domácího zadáka, vhazovat se tak bude před Andrejem Vasilevským, konkrétně po jeho levé ruce.
09:45
A znovu, Magnitogorsku se přesilová hra vůbec nevede. Za celou dobu jejího trvání se prakticky neusadili v útočném pásmu. Nedošlo ani ke střeleckému pokusu.
09:17
Kovář se snažil proháčkovat až ke střele, ale pozorná obrana Ufy jej odzbrojila. Hnedle poté letěl touš až ke Košečkinovi.
08:28
Metallurg si ale zahraje v početní výhodě. Útočným faulem si pomohl právě Alexander Stepanov (UFA), který je potrestán za hákování. Dobrá příležitost k vyrovnání.
08:16
Chybu hostující defenzivy málem zužitkoval Stepanov. Útočník Ufy byl zřejmě sám nastalou situací překvapen, ale tak z hranice pravého kruhu nezamířil přesně.
07:28
Kaigorodov číhal za brankou soupeře, nakonec rozehrál naslepo do předbrankového prostoru. Kotouč jím ale pouze procestoval k protihráči, který jej vyvezl do bezpečí.
06:40
Další valící se útok domácí ekipy maří postavení mimo hru. Po skončení komerční přestávky se bude vhazovat ve středním pásmu. Zatím sledujeme aktivní utkání a jednoznačnou převahu Ufy. Hokejisté v zeleném dokázali také otevřít skóre.
05:55
Na koni je ale opět Ufa, z hranice levého kruhu zkoušel štěstí Mereškin. Jeho pokus zápěstím ale Košečkin vytěsnil bez větších obtíží.
04:52
Magnitogorsk se snaží bleskově odpovědět, poměrně dlouho operoval v útočné třetině, kde si ale žádnou výraznější brankovou příležitost nevytvořil.
04:02
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí využívají tu nejlepší možnou přesilovou hru čtyř proti třem. Po přesné přihrávce z pravé strany rozvlnil síť z mezikruží ANTTI PIHLSTRÖM. Asistence: Kirill Kolcvo, Igor Mirnov.
03:21
Bude se opět vylučovat, současně putují na trestnou lavici dva borci. Na straně Ufy se jedná o Jegora Dobrovského (UFA), za Metallurg putuje zahřívat trestnou lavici Jaroslav Chabarov (MET).
03:12
Hartikainen vybízel střílenou přihrávkou k zakončení Makarova. Tomu ale kotouv rozhodující chvíli utekl. Domácí ale nadále zůstali v útočném pásmu.
02:32
Metallurg ale vyhodil přes všechny čáry, Ufa bude muset začít zpoza vlastní brány.
02:04
To se také stává skutečností, za držení putuje na trestnou lavici Denis Platonov (MET). Jako domácí naloží s touto příležitostí?
01:43
Ufa ale nadále pokračuje v útočném snažení, na ledě to vypadá, jako by domácí celek hrál přesilovou hru.
00:37
Kaigorodov obkroužil branku, načež přihrál na modré čáře stojícímu zadákovi. Ten ale zamířil pouze do hrudi připraveného Košečkina.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba celky jsou již nachystány na ledové ploše, duel bude za malou chvíli zahájen.
Úvodní sestavy:

Salavat Julajev Ufa: Andrei Vasilevskij (Sochatskij) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Isangulov, Sopel, Proškin, Kulda, Alexej Vasilevskij – Mirnov, Makarov, Mereškin, Chlystov, Stepanov, Pihlström, Dubrovskij, Kaigoroov, Gluchov, Slepyšev, Hartikainen, Záborský

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij) – Lee, Antipin, Malenkich, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Ibragimov – Mozjakin, Pare, Timkin, Platonov, Zaripov, Brent, Kovář, Osala, Kazjonov, Kosov, Junkov, Potěchin, Grigorenko

Rozhodčí: Olenin, Odins – Zacharenkov, Sadovnikov.
V utkání se představí také jeden český a slovenský zástupce. Na straně Ufy se jedná o forvarda Tomáše Záborského, v dresu Magnitogorsku naskočí fanouškům velmi dobře známý Jan Kovář. Jak si oba legionáři povedou?
Situace v sérii
Metallurg si veze do Ufy nadějně vyhlížejí vedení, na domácí půdě zvádl oba duely. Úvodní zápas byl rozhodnut ve druhé periodě, kdy Sergej Mozjakin vsítil branku na 3:2 .Tento stav setrval až do závěrečného hvizdu.
Druhé střetnutí bylo ještě více vyrovnaný, dospělo totiž až do druhého prodloužení. V čase 81:05 poté rozhodl o vítězství 3:2 jako správný kapitán opět Sergej Mozjakin.
Třiatřicetiletý forvard je ústřední postavou svého mužstva. V současnosti vede kanadské bodování vyřazovacích bojů, na svém kontě má 7 branek a 11 asistencí. O jeden gól více vsítil Igor Mirnov z Ufy, počet přihrávek sdílí lídr Magnitogorsku s již odpočívajícím Roman Červenkou. Ve statistice plus/minus svítí zelená 11.

Jak se bude vyvíjet třetí utkání série?
Vítejte u našeho on-line přenosu! Finále Východní konference KHL má na programu třetí utkání. V něm přivítá domácí Salavat Julajev Ufa celek Metallurg Magnitogorsk. Úvodní buly bude v Ice Palace Salavat Julajev, tedy domovském stánku Ufy, vhozeno v 15:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud