To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:10
Je dobojováno, Magnitogorsk si ve třetí třetině v poklidu pohlídal svůj náskok a ještě jej navýšil po vybojovaném puku a střele z pravého kruhu. Poslední gól této série zaznamenal Denis Platonov a ustanovil konečný výsledek zápasu na 1:4. Z vítězství 4:0 na zápasy a postupu do finále se raduje METALLURG MAGNITOGORSK.
59:36
Hosté už pouze vyhazují do středního pásma a na střídačce se už začíná slavit.
58:44
Zacharčuk byl u modré čáry odstaven od puku, Magnitogorsk si závěr skvěle hlídá.
57:43
Hosté jsou v plném počtu, přečkali i toto oslabení.
57:04
Puk letí přes všechny čáry, hosté se v poklidu osvobozují.
56:46
Až nyní se před Košečkinem objevili střílející Ohtamaa a dorážející Gluchov, ani tohle však ke gólu nevedlo.
56:24
Pětice hráčů v zeleném kombinuje, ale nestřílí...
55:43
Danis Zaripov sklepl přihrávku vzduchem mimo ledovou plochu, dle sudích to bylo v obranném pásmu a tak udělují menší trest za zdržování hry. Možná poslední šance Kazaně na nastartování zvratu.
54:53
Domácí se sice snaží něco udělat s nepříznivým stavem, je to ovšem ve velké útočné křeči.
53:51
Lee přesprintoval útočníka domácích a svým obranným zákrokem zabránil případnému střeleckému pokusu Kazaně.
52:39
Na druhé straně se do akce rozjel Santala, pokusil se o ránu přes obránce, ten ale puk ztlumil a Garipov pak měl jednoduchou práci se zásahem.
51:58
A další zákrok. Košečkin se nyní rozchytal a přivádí domácí střelce k zoufalství.
50:28
Košečkin si připsal dobrý zákrok proti tvrdé ráně Musina od modré.
49:59
Další pokus Kazaně o rychlý průnik skončil hned na modré čáře...
48:26
Hraje se dlouho bez přerušení, hostům se daří držet puk daleko od Košečkina. A to je to, co jim vyhovuje na maximum.
47:45
A už je po přesilovce, tohle nebyla povedená dvouminutovka.
46:55
Nejde to, nejde. Kazaň je v přesilovce bezzubá, má problém se vůbec udržet v útočném pásmu.
45:45
Možná šance pro domácí, Danis Zaripov je za hákování na trestné lavici, Kazaň si zahraje přesilovku.
45:20
Metallurg právě vstřelil branku!
Tohle už z domácími vypadá zle nedobře. Metallurg si dokázal v útočném pásmu vybojovat puk, do pozice si najel DENIS PLATONOV a prudkým švihem z pravého kruhu poslal puk za Garipova. Asistence: Denis Kazionov.
44:30
Stále stejná písnička, Metallurg si skvěle hlídá, co potřebuje, Kazaň má problém se dostat do útočného pásma.
43:34
Hostující Zaripov se těžce dostával na svou střídačku, lékař k němu ale nemíří. Vypadá to, že bude v poklidu pokračovat.
42:12
Glinkin se chopil v obranném pásmu puku a rychle se vydal na zteč. Obrana Magnitogorsku je ale poměrně rychle zastavila.
41:25
Lee se vrátil na led, Metallurg je v plném počtu.
41:24
Křížná přihrávka prolétla vzduchem a puk se nakonec vykutálel do středního pásma.
40:40
Domácím začíná zkrácená přesilovka, jsou usazení v útočném pásmu.
40:25
Máme za sebou už dvě přerušení, začátek třetí třetiny je tak mírně bez tempa.

Trestné minuty: 10:6
Čtyřicet minut hry je minulostí a Magnitogorsk je jednu třetinu od postupu do finále. Ve druhé části utkání padla pouze jediná branka a tu dal po chybě domácí obrany Sergej Mozjakin. Metallurg vede 3:1 a je to nyní na domácích, aby se ještě pokusili o velký zvrat.
40:00
39:25
Zacharčuk je už na ledě a dokonce vybojoval faul na svou osobu. Chris Lee je vyloučen za podražení.
39:02
Domácí vyhodili, oslabení o dva muže se blíží ke svému konci.
38:40
No a pozor, Andrej Popov se dopustil podražení a jde na trestnou lavici. Kazaň bude hrát ve třech!
38:25
Nyní může vystřídat, puk totiž letí z pásma ven.
38:06
Hosté si zatím pouze přihrávají, bránící čtveřice už ale bude docela unavená.
37:14
Další vyloučení, nyní na straně Kazaně. Dvě minuty za napadení obdržel Stepan Zacharčuk.
36:29
Ten si na puk sáhl až teď, když krotil nahození od modré čáry.
35:59
Kazaň v útočném pásmu, zatím bez zakončení, které by mohlo ohrozit Košečkina.
34:49
Přesilovka je u konce, Magnitogorsk se ubránil a hraje v plném počtu.
34:39
Druhá část přesilovky nevypadá zle, Kazaň tlačí, rychle si přihrává, střely ale končí u obránců, či gólmana.
33:44
A znovu. Nyní se Metallurgu podařilo zablokovat střelu Tkačjova a poté už letěl puk přes všechny čáry.
33:05
Puk letí po mantinelu až ke Garipovovi, hostům se podařilo se uvolnit.
32:49
Je tu vyloučení, dvě minuty za hákování dostal hostující Jaroslav Chabarov.
31:59
Sledujeme teď možná vůbec první pasáž utkání, kde se převážně bruslí ve středním pásmu bez jakékoli šance a střely.
30:32
Po dlouhém víření v pásmu vystřelil zprava hostující Kosov, Garipov má na svém kontě další čárku v kolonce úspěšných zákroků.
29:17
Zleva najížděl Sjomin, dokonce i vystřelil, Garipovovi vypadl puk z lapačky a dokázal jej definitivně zkrotit až na druhý pokus.
28:56
Domácí se ubránili a zase hrají v plném počtu.
28:30
Po několika přihrávkách za brankou přišel pas na najíždějícího Leeho, jeho střelu z první lapil připravený Garipov.
27:38
Hosté jsou rozestavěni v útočném pásmu, trpělivě čekají na příležitost ke střele.
26:54
Navíc si hosté zahrají přesilovku, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Vasilij Tokranov.
26:24
Už je to zase o dva góly! SERGEJ MOZJAKIN obral v útočném pásmu protivníka o puk a střelou do horního růžku překonal Garipova. Trochu laciný gól... Bez asistence.
25:44
No a další tvrdý hit proti hostujícímu hráči, nyní na lavičku odjíždí Jan Kovář, kterého krosčekem srazil Zacharčuk. Vylučovat se ale nebude.
25:15
Hostující Timkin schytal u mantinelu tvrdý strom a je nyní otřesený v péči týmového lékaře.
24:10
Obrovská šance hostů na navýšení náskoku. Mozjakin se dostal do sóla, zvolil střelu, Garipov se ale nenechal vycukat a ránu vyrazil!
23:16
Nahození hostujícího Leeho nevypadalo nebezpečně, přesto se Metallurg dokázal probít k šanci. Na svědomí ji měl Sjomin, Garipov jej ale na brankovišti vychytal.
22:10
Zakázané uvolnění Magnitogorsku, hra se vrací před Košečkina.
21:50
Sekáč se hezky uvolňoval mezi kruhy, těsně před střelou byl ale sražen k ledu. Jeho spoluhráči už pak puk na branku neusměrnili.
20:20
Druhá část hry začala aktivně, domácí ihned vyzkoušeli Košečkina.

Trestné minuty: 4:2
Máme za sebou první třetinu a zatím panuje stav 1:2. Lépe do utkání vstoupili hosté, dvěma využitými přesilovkami se dostali do vedení 0:2, když se trefili Jan Kovář a Viktor Antipin, v závěru ale udělal radost fanouškům Jiří Sekáč a Kazaň tak drží naději na výhru v dnešním utkání a prodloužení série.
20:00
19:15
Obrovský nápor hostů před brankovištěm Ak Barsu! Garipov měl co dělat, mrskal s sebou na ledě, ale vše zvládl, stan je stále 1:2.
18:10
Kazaň vstřelila branku!
Domácím se podařilo snížit. Po nahození vznikl před brankovištěm závar, ve kterém se nejlépe zorientoval JIŘÍ SEKÁČ a svižnou ranou propálil Košečkina. Asistence: Justin Azevedo, Albert Jarullin.
17:10
Vysoce nahozený puk mířil před Garipova, ten jej před dotírajícím Kaletnikem pro jistotu přikryl lapačkou.
16:39
Hostující Santala se ocitl na ledě a nebylo to jeho vlastní vinou. Tvrdým zákrokem jej srazil Gluchov. Rozhodčí zůstali i po krátké poradě v klidu a nevylučují.
15:49
Domácím to nejde... Poměrně jednoduchá kombinace skončila přihrávkou na modrou čáru, problémem bylo, že tam nikdo nebyl...
15:11
Ohtamaa se bekhendem pokoušel překvapit Košečkina, gólman Metallurgu je ale zatím stoprocentní.
14:32
Pokus Magnitogorsku o přechod do útočného pásma byl sražen mimo ledovou plochu, vhazuj se ve středním pásmu.
13:36
Dvakrát pálil z levé strany Batyršin, oba pokusy skončily na Košečkinovi.
12:40
Z mezikruží se ke střele chystal domácí Glinkin, jenže mu u toho praskla hůl a hráč pak pouze vztekle praštil zbytkem hokejky o led.
11:54
Stále stejná písnička, Magnitogorsk v tlaku, Kazaň se trápí.
10:18
Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Hned po buly se rozjela rychlá kombinace, střelu Kováře ještě gólman vyrazil před sebe, ale na dorážku VIKTORA ANTIPINA z bezprostřední blízkosti už byl krátký. Asistence: Jan Kovář, Sergej Mozjakin.
10:10
Další vyloučení na straně Kazaně, dvě minuty za vysokou hůl dostal Michajl Gluchov.
09:49
Od modré pálil hostující Sjomin, Garipov schoval jeho ránu ve své lapačce a přerušil hru.
09:40
Máme tu menší rozmíšku v pásmu Metallurgu, aktivní byl zejména hostující Timkin. Vše se ale obešlo bez trestů.
08:33
Košečkin musel po delší době ukázat těžký zákrok, pravým betonem ale své čisté konto uhájil.
07:57
Antipin vjel s pukem do pásma Kazaně, zde ale jeho celá akce skončila ztrátou.
06:58
Rázem je hostující tým na koni, znovu kombinuje a z hlediště se už nese nespokojený pískot domácích fanoušků.
05:30
Teď už ale kombinace hostů slavila úspěch a Magnitogorsk vede. Od modré nahodil puk Lee a u branky číhající JAN KOVÁŘ jej sklepl za bezmocného Garipova. Asistence: Chris Lee, Sergej Mozjakin.
05:05
Domácím se ale podařilo vyhodit, úvod oslabení tak zvládli na jedničku.
04:36
Teď se už ale vylučovat bude, domácí hráli v šesti a čeká je tak oslabení.
04:15
Moźná trochu zákrok na hraně se odehrál proti hostujícímu Kazionovovi, rozhodčí to nechali bez povšimnutí.
03:40
Metallurg se už zdá se otřepal z počátečního tlaku a už se tlačí do útoku právě on.
02:34
Poprvé si na puk sáhl i domácí gólman Garipov, Sjomin jej ale z pravého křídla prověřil pouze lehce.
02:17
Kovář se vrátil do hry, Magnitogorsk tak hraje v plném počtu.
02:16
V závěru přesilovky ještě vystřelil z levého kruhu Zacharčuk, Košečkin přerušil hru.
01:37
A další tvrdá rána od modré, nyní v podání Tokranova. Gólman Metallurgu si poradil i tentokrát.
00:49
Od modré čáry pálil Jarullin, gólman Košečkin si poradil jak s touto bombou, tak i s následnou dorážkou z úhlu.
00:18
Přesilovku si zahrají domácí, dvě minuty za hákování dostal Jan Kovář.
00:18
Hned po osmnácti vteřinách hry tu máme přerušení, a bude se vylučovat.
00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk (A), Ohtamaa, Abrosimov, Batyršin, Jarullin, Sidorov – Azevedo, Tkačjov (A), Sekáč – Čibisov, Malychin, Obuchov – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – Tokranov, D. Chlystov, M. Lazarev – Svitov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee (A), Budkin, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Osala, Santala – Timkin, Filippi, Kosov – Železkov, Kaletnik, Platonov – De. Kazionov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Otmachov, Ivanov.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v TatNeft Areně začne v 18 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Michal Jordán (KAZ) 2 (1+1)
Jiří Sekáč (KAZ) 9 (5+4)
Jan Kovář (MMG) 21 (8+13)
Tomáš Filippi (MMG) 6 (3+3)
Série

Dnes se může rozhodnout o druhém finalistovi a účastníkovi bojů o Gagarinův pohár. Magnitogorsk totiž vstupuje do zápasu s luxusním náskokem 3:0 na zápasy. Je to ale vyrovnaná série, výsledky jsou těsné... V posledním odehraném utkání byla Kazaň blízko snížení, ještě na začátku 57. minuty vedla 2:1, ale Danis Zaripov pak vzal vše do svých rukou a dvěma góly otočil výsledek na konečných 2:3 pro Metallurg. Pokud tedy nechce Ak Bars končit sezónu, nesmí si dnes podobný výpadek dovolit, musí vyhrát a věřit v dokonalý obrat série.

Odehrané zápasy

Magnitogorsk – Kazaň 2:1 pp
Magnitogorsk – Kazaň 2:0
Kazaň – Magnitogorsk 2:3
Dobrý podvečer u KHL. Dnes se společně podíváme na čtvrté semifinálové utkání mezi týmy Ak Bars Kazaň a Metallurg Magnitogorsk.