V tomto zápase vyhrává hostující celek, který po první třetině prohrával 1:3. Ve druhé a třetí třetině dokázal vyrovnat a v prodloužení rozhodl o výhře Omsku David Booth. Série je snížena, Omsk získává první výhru, a tak snižuje na 1:2. Další zápas se hraje na ledě Kazaně.
69:08
Avangard právě vstřelil branku!
Je konec, je dobojováno. Hostující celek vyhrává tento zápas a snižuje stav série na 1:2. V útočném pásmu získal puk Nikolaj Lemťugov, který mohl vystřelit, ale rozhodl se pro přihrávku do míst, kde byl DAVID BOOTH. Ten nastavil hůl a puk poslal do horní části branky. Po krásné akci končí prodloužení. Asistence: Nikolaj Lemťugov a Jevgenij Medveděv.
68:24
Elitní domácí formace se dostala do předbrankového prostoru, Stěpan Zacharčuk se dostal do vyložené střelecké pozice, ale ještě hledal spoluhráče, který byl však obsazený. Akce Kazaně končí neúspěchem.
67:36
Arťom Lukojanov při pokusu dostat se do útočného pásma zcela neúmyslně poslal k zemi čárového rozhodčího, hra pokračuje dál.
66:56
Dmitrij Archipov čekal před brankou na přihrávku, ale kotouč se k domácímu hráči nedostal.
66:13
Michail Gluchov zakončil nepříliš pohlednou domácí akci střelou, kterou brankář dokázal vyrazit vysoko nad branku. Buly před Furchem.
65:45
Domácí hokejisté vybojovali puk před vlastní brankou, a tak se mohli dostat do útočného pásma. Tam však dlouho nezůstali.
65:19
Emil Garipov nyní předvedl výborný zákrok, Nikita Nikitin vypálil od modré, puk propadl domácímu brankáři výstroji, a tak musel nadvakrát zasahovat.
64:55
Stěpan Zacharčuk ze středního pásma vyzkoušel pozornost Dominika Furcha. Český brankář si s jeho pokusem snadno poradil.
64:38
Jeden z hráčů Omsku se hned po buly před domácího brankou dostal do zakončení Emil Garipov tak tak dokázal jeho pokus vyrazit. Následně Kazaň zahrála jen na icing.
64:03
Jonas Ahnelöv se probojoval do zakončení, před brankou dostal hodně prostoru, ale trefil jen boční síť. Hra pochopitelně pokračuje dál.
63:23
Sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Hraje se spíše ve středním pásmu.
63:04
Michal Jordán to udělal výborně, navázal na sebe obránce, a pak hledal přihrávkou spoluhráče, ten ovšem nedokázal z první vypálit.
62:26
Kazaň hraje aktivněji, snadněji se dostává do útočného pásma, naopak hosté se musí bránit.
61:52
Fjodor Malychin se dostal do zakončení. Svou ránu schoval za obránce, následně byl puk možná ještě těčovaný. Gólman Dominik Furch si poradil.
61:25
Oddechový čas pro hosty.
61:04
Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinovali, do zakončení se dostali Vladimir Tkačjov, který ovšem minul branku.
60:20
Sledujeme první dvacetiminutové prodloužení, hraje se pět na pět se systémem náhlá smrt.
60:01
Ve třetí třetině dokázali hosté v samotném závěru vyrovnat, a tak podobně jako v prvním zápase série, uvidíme prodloužení.
60:00
59:47
Pravděpodobně uvidíme prodloužení.
59:28
Nikita Nikitin od modré čáry po krásné kombinaci nedokázal přesněji zakončit.
58:52
Závěr zápasu dohrávají hosté v početní výhodě a pochopitelně se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.
58:20
Po vyrovnávající brance pokračují hosté v aktivní hře, naopak domácím se nyní nedaří vůbec nic. Ani základní přihrávky na krátkou vzdálenost.
57:42
Hned z kraje dlouhé přesilové hry se dokázali hostující hokejisté prosadit. Tvrdou ránou vyrovnal VALENTIN PJANOV. Emil Garipov nedokázal jeho střelecký pokus z mezikruží zachytit, a tak se puk zastavil až za brankovou čárou. Asistence: Jevgenij Medveděv a Ilja Zubov.
57:24
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
57:04
Hosté jsou před brankou domácího hráče, navíc si Kazaň pomohla bránit jednobrankové vedení nedovoleně.
56:22
Alexandr Svitov prohrál souboj s Nikolajem Lemťugovem, který tak může pokračovat v pobytu v útočné třetině. Do zakončení se však nedostal.
55:51
Ani tentokrát Kazaň nevyužila přečíslení. Jiří Sekáč zakončil nepřesnou střelou zajímavě vypadající akci svého celku.
55:16
Domácí Fjodor Malychin byl nešetrně atakován ve střední třetina, hra však pokračuje dál. Sudí moment nechávají bez povšimnutí.
54:14
Z ničeho nic se do přečíslení dostali domácí. Alexandr Svitov a Michail Varnakov postupovali proti jedinému obránci. Tak dlouho si dvojice dávala přednost v zakončení, až nedokázal vystřelit ani jeden. Následně bek nahrnul puk do prostoru, kde byl Furch.
52:24
Avangard Omsk se stále častěji dostává do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Zatím však marně. Fanoušci ženou domácí vpřed.
51:55
Vladimír Sobotka se pokoušel probojovat do zakončení, ale přihrávka na něj byla zablokovaná. Domácí defenziva hraje zodpovědně.
50:45
Stěpan Zacharčuk a Andrej Popov bojovali o puk za svou brankou. Vzájemně se špatně domluvili, a tak se srazili. Naštěstí pro ně, kotouč dokázali odehrát dál od své svatyně.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Ak Bars stále vede o jeden gól a má momentálně blíže k výhře a zisku třetí výhry v této sérii.
49:32
Kazaň se dostala do útočného pásma, akci vedl Justin Azevedo, jehož zakončení nebylo přesně. Pak dorážel Vladimir Tkačjov. S jeho ránou si dokázal Dominik Furch poradit.
48:29
Domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky, drží jednobrankové vedení, nikam se neženou a snaží hrát co nejdál od vlastní branky.
48:04
Hostující celek se dostal do útočného pásma, v akci pak pokračoval Valentin Pjanov, který už nedokázal přihrát na svého spoluhráče.
47:24
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.
46:47
Ilja Michejev se probojoval do střelecké pozice, jeho zakončení však postrádalo přesnost. Následně je hra přerušena, uvidíme komerční přestávku.
44:49
44:44
Jeden z domácích hráčů se dostal v závěru přesilovky do zajímavé střelecké pozice, ale místo zakončení ještě přihrával na obsazeného kolegu.
44:30
Český brankář ve službách Omsku je sice otřesený, ale v zápase bude pokračovat dál.
44:30
Dominik Furch kryje další střelecký pokus domácích. Těžko se zvedá z ledu, snad bude v pořádku.
44:00
Čtyři minuty hry jsou pryč, domácí jsou v útočném pásmu, Dominik Furch musí být pozorný.
43:37
Kazaň je nastěhovaná v útočném pásmu, ovšem do střelecké pozice se nemohou probojovat.
43:20
Početní výhodu nyní hrají domácí hokejisté, kteří tak mohou navýšit své vedení.
42:49
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., hrubost).
42:24
Opatrný hokej je k vidění ve třetí třetině, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidný hokej.
41:48
Fjodor Malychin se probojoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázal brankář Dominik Furch poradit.
41:06
Zápas pokračuje třetí třetinou, do které vstupují domácí s jednobrankovým vedením.
40:01
Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, prosadil se Ilja Zubov, který stanovil průběžný výsledek na 3:2. Ve třetí třetině pravděpodobně uvidíme snahu Omsku o vyrovnání. Naopak domácí vsadí na defenzivní hru podpořenou snahou o brejkové situace.
40:00
39:30
V poklidném tempu se druhá dvacetiminutovka dohrává, ona jeden celek se momentálně nikam nežene. Domácí mají hru pod kontrolou ve svém obranném pásmu.
39:14
Dominik Furch neměl situaci úplně pod kontrolou, střela domácího hráče Arťoma Lukojanova mu vypadla z rukavice, a tak musela být v pohotovosti obrana Avangardu.
38:54
Hraje se ve středním pásmu, probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:11
Michal Jordán výborně zastavil další akci Omsku, domácí obránce se pohotově zorientoval před brankou a volný puk dokázal odehrát do bezpečí.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, v útočném pásmu se nedokázal prosadit hostující Michajl Grigorjev.
37:20
Povedenou střelou z křídla zakončoval domácí Justin Azevedo akci svého celku. Dobrý zákrok si připisuje brankář Dominik Furch, který kotouč ukryl do rukavice. Buly před jeho brankou.
36:44
Po vyhraném buly se do zakončení dostali domácí, na branku Furcha střílel Arťom Lukojanov a český gólman měl plné ruce práce.
36:30
Hostující celek se pokoušel rychle založit útočnou akci z vlastní poloviny. To by ovšem musel být Alexandr Pěrežogin křídla a dvoumetrovou hokejku, ale na kotouč dosáhl. Píská se zakázané uvolnění.
35:20
Domácí hokejisté drží jednobrankový náskok. Hostující obrana se musí neustále vypořádávat s útočnými výpady soupeře. Kazaň hraje aktivně, v mnoha soubojích se pohybuje na hraně pravidel.
34:12
Sledujeme rychlý hokej, aktivnější jsou domácí hráči, Arťom Lukojanov zkoušel něco vymyslet před brankou soupeře. Puk posunul na Michaila Varnakova, jehož zakončení kryje Dominik Furch. Buly před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.
33:12
32:35
Hosté jsou pod obrovským tlakem. Jeden z domácích dostal puk před brankou, hledal výborným křižným pasem obránce Vasilije Tokranova, který ovšem promáchl.
31:53
Domácí hokejisté rozestavili v útočném pásmu svou přesilovou kombinaci. Útočník Vladimir Tkačjov zakončoval bez přípravy, ale kotouč ideálně trefit nedokázal.
31:12
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Erik Gustafsson – 2 min., hákování).
31:01
Do obrovské šance se probojoval domácí Maxim Lazarev, který z bezprostřední blízkosti nedokázal přesněji zakončit.
30:27
Po vstřelení kontaktního gólu pokračuje hostující celek v útočné hře. Ilja Michejev však ve vyložené šanci nedokázal přesněji zakončit, a tak se směr hry přesouvá.
29:27
A je zaděláno na drama. Hostující celek využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl jediné branky. Jevgenij Medveděv výborně vystřelil a jeho pokus jemně tečoval mimo dosah brankáře Gapirova zkušený hokejový bard ILJA ZUBOV. Asistence: Jevgenij Medveděv a Nikita Nikitin.
29:15
Sledujeme přesilovou hru Omsku, který se díky početní výhodě může dostat do kontaktu.
28:48
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., podražení).
27:54
Domácí hokejisté si neporozuměli při rozehrávce, a tak je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Kazaně. Emil Garipov zasahovat nemusel.
26:28
První formace Omsku se dostala do útočného pásma, kde se pokoušela něco vymyslet. Hostům to jde ale těžko, neboť domácí defenziva takticky rotuje a hraje velmi dobře. Obrovský pokrok v defenzivní hře Kazaně proti prvnímu zápasu této série, který jsem komentoval.
25:07
David Booth se nedokázal i přes svou důraznou hru probojovat do útočného pásma. Obrana domácích zafungovala výborně. Hosté mají velké problémy.
23:58
Kazaň rozehrává akci na své obranné polovině, nikam se nežene. Takticky hraje velmi dobře. Fjodor Malychin se natlačil do zakončení. Dominik Furch Furch byl pozorný, a tak celou situaci dokázal vyřešit.
23:06
Nikolaj Lemťugov hledal spoluhráče, na kterého však přihrávka neprošla. Hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Omsk také doplácí na příliš velkou překombinovanost.
22:20
Sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Diváci stále hlasitě podporují domácí hokejisty, kteří mají optickou převahu, vedou o dva góly a celkově hrají lépe.
21:03
Arťom Lukojanov vybojoval kotouč před brankou Dominika Furcha, ani on se však do výraznější šance nedostal. Následně nepřesně rozehráli hosté, a tak se píská icing. Vhazovat se bude před brankou Omsku.
20:27
Zápas pokračuje druhou třetinou, do níž vstupují aktivněji hostující hokejisté. Jednu z prvních akcí vedl Ilja Michejev, ale nedostal se do pozice pro zakončení.
20:01
Domácí hokejisté vstoupili aktivněji do zápasu, po první třetině díky trpělivé a zodpovědné hře vedou o dvě branky. Vypadá to, že Kazaň získá třetí výhru v sérii. Omsk by musel kompletně změnit styl hry, aby mohl pomýšlet na zdramatizování.
20:00
18:48
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, sledujeme i dál aktivní hru domácích.
17:32
Kazaň vstřelila branku!
Aktivní a trpělivá hra domácího celku přináší úspěch. Michail Gluchov našel před brankou dobře postaveného a osamoceného ANTONA GLINKINA, jehož zakončení zapadlo předně do branky. Gólman Dominik Furch neměl nárok tento útok zastavit. Asistence: Michail Gluchov a Andrej Popov.
16:42
Michail Varnakov hlídkoval před brankou a čekal na odražený kotouč. Akci zakončoval Vasilij Tokranov ránou od modré čáry, následně se k dorážce nikdo z domácích nedostal.
15:40
Domácí se snaží své vedení navýšit, momentálně se nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma. Velmi dobře hraje obrana Omsku, která také dokáže poměrně hodně střel zablokovat.
15:24
Zakázané uvolnění hostujícího celku vrací hru do obranného pásma před Dominika Furcha, který musí být znovu pozorný.
14:59
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:51
14:10
Atte Ohtamaa hledal zpoza branky přihrávkou na modré čáře postaveného spoluhráče. Ten se k nepřesně poslanému kotouči nedostal.
13:38
Avangard Omsk výborně brání, drží hru co nejdál od vlastní branky, domácí útočníci musí bojovat o útočné pásmo. Soupeř jim nedá nic bez řádného boje.
13:10
Domácí hokejisté dobře rozehráli přesilovou hru, ke střele od modré čáry se dostal Maxim Lazarev, s jehož pokusem si Dominik Furch poradit dokázal.
12:51
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., držení protihráče).
12:10
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Tu narušil dobrou akcí Maxim Pestuško, jehož střelu dokázal domácí brankář Emil Garipov zastavit. Buly před brankou Kazaně.
10:30
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, domácí hokejisté hrají aktivněji, snaží se navýšit své vedení. Momentálně se ale Kazaň nemůže prosadit přes obranu soupeře.
09:47
Výborně vystřelil domácí Damir Musin, jehož pokus jen o malý kousek minul branku. Nechybělo mnoho a domácí se dostali zpět do dvoubrankového vedení.
09:00
Valentin Pjanov vedl další útočnou akcí svého celku, ale do střelecké pozice se Omsk nedokázal probojovat. Houževnatě hrají hosté a snaží se překonat domácí defenzivu.
07:35
Po vstřelené brance pokračují hostující hokejisté v aktivní hře a snaží se co nejrychleji vyrovnat. Nyní neuspěl v zajímavé pozici Vladimír Sobotka, který poslal kotouč do obránce před sebou.
06:30
Hostující celek po krásné akci odpovídá. Rychle po druhé brance domácích se prosazuje také Omsk, který snižuje. Ilja Michejev poslal přihrávku na střed, kde byl ILJA ZUBOV, který celkem snadno dokázal překonat na vzdálenější tyč domácího brankáře. Asistence: Ilja Michejev a Jonas Ahnelöv.
05:53
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.
05:50
Domácí se znovu prosazují v přesilové hře a navyšují své vedení. K velké radosti domácích fanoušků se ujala střela od modré čáry, kterou vyslal zkušený Michal Jordán. Jeho ránu před brankou jemně tečoval ANDREJ POPOV. Gólman Omsku nedokázal puk zastavit. Asistence: Michal Jordán a Albert Jarullin.
05:00
Polovina přesilové hry je prakticky pryč. Kazaň hraje aktivně, je před brankou soupeře, ale nemá k dispozici výraznější šanci. Bránící se celek hraje zodpovědně.
04:38
Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet, zatím se ale do výraznější pozice nemohou propracovat.
04:11
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Booth – 2 min., faul kolenem).
03:22
Hostující hokejisté se snaží co nejrychleji odpovědět, ale nemohou najít cestu cestičku, kterou by dokázali výrazněji potrápit defenzivu soupeře.
02:47
Nikolaj Lemťugov se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale nepodařilo se mu to, a tak vrací hru do obranného pásma. Následně musel zasahovat brankář Emil Garipov.
01:35
Domácí hokejisté se dostávají do vedení díky první výraznější šanci. Skvěle našel Rafael Batyršin před brankou postaveného ARŤOMA LUKOJANOVA, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Rafael Batyršin a Fjodor Malychin.
01:13
Emil Garipov musel zasahovat po střele dnes aktivního Maxima Pestuška. Buly před brankou domácích.
01:00
Sledujeme klidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene.
00:20
Dmitrij Archipov se dostal do útočného pásma, ale nedokázal projít přes hostujícího Valentina Pjanova, který mu důrazným hitem vystavil stopku.
00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Tokranov, Batyršin, Jarullin, Sidorov – Sekáč, Azevedo, Tkačjov – Svitov, Archipov, M. Gluchov – An. Popov, Glinkin, Lukojanov – Varnakov, M. Lazarev, Malychin.

Avangard Omsk: Šilin (Furch) – J. Medveděv, Martynov, Gustafsson, Ahnelöv, Nikitin, Grigorjev, Děrvuk, Orlov – Zubov, Pjanov, I. Michejev – Pestuško, Lemťugov, Sobotka – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Juňkov, Booth, Pěrežogin..
Úvodní dva zápasy se odehrály na ledě Omsku a domácím hokejistům nevyšly podle představ. Úvodní duel série dospěl do prodloužení, ve kterém se v 62. minutě dokázal prosadit hostující Arťom Lukojanov. Ve druhém duelu série nedokázali hokejisté Avangardu skórovat, gólman Garipov udržel čisté konto. Za stavu 2:0 pro Kazaň se série stěhují na její led.
V Osmifinále dokázala Kazaň porazit Ufu 4:1 na zápasy, naopak Omsk odehrál o zápas více. Přehrál Vladivostok 4:2 na zápasy. Poměrně hladce oba týmy přešli přes osmifinálové série do čtvrtfinále. Z této dvojice vzejde jeden tým, který postoupí dál. Poraženého čeká konec sezóny. Vítěz pokračuje v boji o Gagarinův pohár. Dnes je na programu třetí zápas série.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Ak Bars Kazaň a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.