08:20' Kemppainen (Omark, Larsen) • 29:08' Kemppainen (Lisin)
Gusev, Gofman
Ufa Arena
8070 diváků
OMSK

A je dobojováno! Třetí bod na svojí stranu získává domácí tým Salavat Julajev Ufa, která vítězi po boji 2:1. Na začátku zápasu byla horším týmem, ale pomohla jí přesilová hra pět na tři, ve které vytěžila první gól. Ve druhé třetině přidala druhý a opět byl autorem Joonas Kemppainen. Ze strany Omsku přišlo už pouze snížení v poslední části, ale na vyrovnání už se hostující celek nezmohl.

To je ode mě pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:32'
Furch jde z brány!
58:55'
Pro hosty je vyloučení Semjonova velká komplikace do závěru zápasu.
58:25'
Oddechový čas pro hosty.
58:25'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., podražení).
58:00'
Dvě minuty do konce. Avangard na puku.
56:44'
Něco málo přes tři minuty zbývají hostujícímu Omsku. Ten se nemůže usadit v útočném pásmu.
55:02'
Na druhé straně se musel činit také Furch, kterém po jednom z pokusů projel touš za zády.
54:25'
Scrivens musel předvést zákrok proti nepříjemné střele od modré.
Dnešní páté osmifinále sleduje 8070 diváků.
52:20'
Z pravé strany si najížděl na Furcha Busarov, ale jeho bekhendový pokus nikdo před českým gólmanem netečoval.
51:27'
Omsk se žene za vyrovnáním. Čeká nás velice napínavých posledních osm minut.
49:24'
Avangard právě vstřelil branku!
A máme tu drama! V přesilové hře hosté snižují na rozdíl jedné branky. ANDRÉ PETERSSON dostal kotouč na vrchol levého kruhu, sjel si na střed a přesnou střelou, kterou otřel ještě o tyč, snižuje na rozdíl jediné branky.
Asistence: Maxim Berezin, Teddy Purcell.
47:39'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Johan Sundström – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., krosček).
47:29'
Až teď musel řešit ošemetnou situaci, kterou hasí přikrytím kotouče. Poté na brankovišti vznikla menší potyčka mezi několika hráči a bude se vylučovat.
47:08'
Hosté byli v útočném pásmu, ale stále to je málo. Scrivens nemusel řešit příliš těžkých zákroků.
46:17'
Omsku se čas velmi rychle krátí. Zatím se nedostává k nějakému výraznějšímu ohrožení branky svého soupeře.
45:08'
44:41'
Michejev vypálil od pravého mantinelu. Scrivens v pohodě vyráží do rohu.
44:11'
Nyní jejich útočnou akci zastavuje ofsajd.
43:43'
Ani Omsku se přesilová hra zatím vůbec nedaří a k ohrožení branky má hodně daleko.
43:09'
43:08'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Stanislav Garejev – 2 min., nedovolené bránění).
42:38'
Furch musel vyrážet nepříjemné nahození od modré čáry.
42:09'
Až po minutě přesilovky se dostávají domácí do útočného pásma.
41:40'
Ufa se zatím nedostala ani ke kotouči.
41:09'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Johan Sundström – 2 min., hákování).
41:08'
Krásný čistý hit Semjonova na Majorova, kterým hosté získali kotouč.
40:30'
Poslední část nám odstartovala zakázaným uvolněním Omsku.
40:01'
Je za námi čtyřicet minut pátého osmifinále mezi Ufou a Omskem. Ve druhé třetině byl lepší domácí celek, který ze svého tlaku vytěžil druhou branku a do kabin se jim tak šlo opět o něco veseleji. Každopádně Omsk se v žádném případě nevzdává a bude se snažit v poslední třetině minimálně vyrovnat.
40:00'
39:12'
Kugryšev vyzkoušel Scrivensovu pozornost. Ten puk za svá záda nepustil.
38:16'
Když už se Avangard dostane do pásma, narazí na výborně bránící domácí, kteří obětavě padají do střel.
37:50'
Střelu Soloduchina Furch schoval ve své výstroji.
37:20'
Furch se musel opět ohánět, ale podržel svůj tým a Omsk je tak stále ve hře.
35:43'
Lisin se snažil natlačit před obránce, ale hostující bek si počínal na výbornou a Lisin se nedostal ani ke střele.
34:29'
Purcell teď vyrobil na útočné modré velkou chybu, když trefil prvního bránícího hráče, který se řítil do útoku. Minelu Purcella musel hasit jeden z jeho kolegů.
33:34'
Domácí hokejisté si nyní vypracovali tlak a Omsk vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
32:06'
Ufa na pár chvil uklidňuje hru a hraje v obranném pásmu svého soupeře.
30:44'
Omsk se snaží o rychlou korekci výsledku a vrácení se do zápasu. Do dobré pozice dostal nabito obránce Berezin, jenže zeď v podobě Scrivense neprostřelil.
29:08'
Ufa právě vstřelila branku!
A je to o dvě branky! Nejprve se do dobré příležitosti dostal Lisin, který ze strany hodně vystrašil Furcha. Od něj se kotouč dostal k JOONASU KEMPPAINENOVI, který z velkého úhlu prostřelil českého gólmana.
Asistence: Enver Lisin.
28:10'
Chochrjakov se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus byl ztečován do ochranné sítě.
27:28'
Hosté se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale domácí obrana je pozorná.
26:43'
Nyní byl zase závar před Scrivensem, ale vše vyřešili domácí obránci a touš odpalují do bezpečí.
25:47'
Salavat Julajev je nyní aktivnějším celkem a tlačí se za druhou brankou. Zatím jim není přáno.
24:40'
Tvrdou střelu Makarova schoval Furch ve své lapačce.
24:18'
23:50'
Tentokrát už Ufa vyhazuje přes všechny čáry.
23:08'
Domácí se zatím výborně brání a dokonce šli do protiútoku. Ten nakonec přibrzdili a nastřádali další cenné vteřinky.
22:18'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., hrubost).
22:00'
Stále hraje s pukem na hokejkách Omsk, který teď několikrát zahrozil před Scrivensem. Největší možnost měl ze strany Semjonov, ale kanadský gólman byl na místě.
20:43'
V první minutě druhé části útočí jako první Omsk, ale zatím bez jakéhokoliv ohrožení branky.
20:01'
Máme za sebou úvodních dvacet minut zápasu. Ze začátku duelu byl lepší hostující celek, který měl více ze hry a vypracoval si několik možností. Jenže se dostali do dvojnásobného oslabení a domácí tuto možnost využili. Ti poté přebrali otěže zápasu a byli lepší právě oni. Uvidíme, co nám přinese třetina s pořadovým číslem dvě.
20:00'
19:16'
Ještě přece jenom přišla střela hostů od modré čáry, která ale ani nedoletěla ke Scrivensovi.
18:31'
S pukem hraje domácí Salavat Julajev a vypadá to, že první periodu dovedou do vítězného konce.
17:20'
Mohlo být vyrovnáno! Rau dostal výbornou přihrávku na levý kruh. Jeho střela z první ale jen těsně minule pravou tyč domácí branky.
16:02'
Omsk byl opět chvilku ve svém útočném pásmu, ale kromě pár přihrávek nevymyslel vůbec nic. U kotouče opět domácí.
15:16'
Několik zajímavých situací na obou stranách. Nejprve hosté zahrozili Sundstömem, jehož střelu jen tak tak vyrazil Scrivens, čímž založil protiútoku tři na dva. S tím si ale domácí neporadili podle jejich představ a stav je tak stále 1:0.
14:16'
Tvrdá střela Gončarova končí na betonech Furcha.
13:54'
13:12'
Omark dostal hezkou nabídku na střelu z první, ale z pravého kruhu pouze promáchl.
12:30'
Hosté další oslabení zatím brání velice dobře a vyhazují přes celé kluziště.
11:54'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jegor Martynov – 2 min., vysoká hůl).
11:35'
Vstřelená branka hráče v zelených dresech nakopla a momentálně mají více ze hry. Opět ohrozili Furchovu branku.
10:48'
Klasickou početní výhodu už domácí nevyužili a stále tak pokračují s jednogólovým vedením.
08:20'
Tak to bylo bleskurychlé využití dvojnásobné početní výhody. JOONAS KEMPPAINEN hlídkoval na zadní tyči, odkud ho našel přesnou přihrávkouOmark od modré čáry. Domácí útočník neměl problém poslat puk do téměř odkryté klece.
Asistence: Linus Omark, Philip Larsen.
08:04'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jegor Martynov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
07:55'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Berezin – 2 min., nedovolené bránění).
07:31'
Švédský šikula Omark teď hodně dlouoho držel kotouč a snažil se něco vymyslet. Několikrát objel útočné pásmo a nakonec se rozhodl ke střele. Furch bez problémů chytá.
06:35'
Omsk se usadil v útočné třetině a motá hlavu domácí pětici. Zpoza brány se po chvilce obléhání vynořil Galimov a hodně vystrašil Scrivense.
05:45'
Semjonov se natlačil před gólmana domácích a snažil se dorážet. Kanadský gólman ale vše s přehledem pokryl.
05:04'
Michejev zkoušel své štěstí ze střední vzdálenosti. Jeho pokus ale nezamířil mezi tři tyče.
04:25'
Sundström vypálil na Scrivense, od kterého se kotouč dostal k Peterssonovi, který jen tak tak, že nevstřelil úvodní branku zápasu.
03:52'
Zajímavý bekhendový pokus Omarka. Furch vyrážečkou posílá puk mimo nebezpečí.
02:50'
Martynov vystřelil zápěstím. Jeho střela byla dvakrát tečovaná, ale Scrivens nemusel zasahovat.
02:28'
Omsk se dostal na pár chvil do útočného pásma, ale žádnou zajímavou příležitost si nevypracoval.
01:34'
Lisin se pokoušel o střelu od modré, ale zblokoval ji hned první obránce.
01:05'
Máme za sebou něco málo přes minutu hry a oba týmy se zatím spíše oťukávají.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Arzamascev, Gončarov, Panin, M. Osipov, Jelizarov, S. Garejev – Omark, Kemppainen, Hartikainen – I. Makarov, Zubov, Lisin – Tkačov, M. Majorov, Burdasov – Soloduchin, Busarov, Kuzmin.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Martynov, Čudinov, Minejev, Berezin, Děrvuk, Nazarkin – A. Galimov, Stas, Rau – A. Petersson, Sundström, Purcell – Košelev, K. Semjonov, I. Michejev – Kugryšev, Chochrjakov, Lemťugov – Manukjan..
Na týmy Salavat Julajev Ufa a Avangard Omsk čeká již páté utkání osmifinálové série.

Celá série odstartovala 4. března a na ledě Ufy a domácí celek zvítězil 6:4. Druhý den ale byl úspěšnější Omsk, který deklasoval svého soupeře 7:2. Osmifinále se poté přesunulo na led Avangardu a Omsk vyhrál 5:3. Vyrovnání přišlo v dalším zápase, kdy Ufa zvítězila 4:2.

Na soupisce obou celků najdeme pouze jednoho Čecha. V týmu Omsku by měl začít v brance opět Dominik Furch, který plnil roli dvojky českého národního týmu na letošní zimní olympiádě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.