KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Čeljabinsk - 22. října 2017   13:30

Ufa
Ufa
21:26' Lisin (Fjodorov, Arzamascev) • 32:15' Lisin (Fjodorov, Jelizarov) • 57:44' Kemppainen (Hartikainen, Omark)
3:4
(0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)

0:3 (SN)

Čeljabinsk
Čeljabinsk
10:31' Bailen  (Gynge, Szczechura) • 50:14' Szczechura  (Bailen, Videll) • 55:57' Videll  (Bailen, Gynge) • 65:00' Bailen
Ufa
Vladimir Bukin, Sergej Judakov – Arťom Savenkov, Anton Ponamarenko
Ufa Arena
6 918 diváků
Čeljabinsk

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle!
Nejvyšší ice time

UFA: Philip Larsen (O) – 23:08

CLJ: Nick Bailen (O) – 22:57
Československá stopa v tomto utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Čas strávený v útočném pásmu: 19:07 – 09:20
Je konec! Čeljabinsk vítězí v Ufě 4:3 po samostatných nájezdech. Sledovali jsme velmi napínavé utkání s dramatickou koncovkou. O vítězi museli rozhodnout až samostatné nájezdy, které jednoznačně ovládli hokejisté Traktoru.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
Autorem vítězné branky je NICK BAILEN.
Na druhé straně Bailen proměňuje, a rozhoduje tak o výhře Traktoru!
Omark to zkoušel mezi brankářovy betony, ale neúspěšně.
Kravcov si najel z levé strany, následně prostřeluje Scrivense.
Fjodorov ostře vypálil, avšak pouze doprostřed branky, kde byl připraven Děmčenko.
Gynge překonává Scrivense a hosté se tak ujímají v nájezdech vedení!
Lisinovi sjel kotouč z hole, útočník Salavatu tak vůbec nedokázal zakončit.
Rybakov zkusil bekhendový blafák, avšak neúspěšně.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Tak ani prodloužení nerozhodne.
63:47'
Po útočné akci Majorova má Děmčenko kotouč pod kontrolou.
63:36'
Gynge mohl rozhodnout! V samostatném úniku však trefil pouze tyč.
63:18'
Larsen krouží s pukem v útočném pásmu.
62:49'
Vhazuje se po levé ruce Bena Scrivense.
62:49'
Rybakov to nyní zkoušel na Scrivense bekhendem, brankář Salavatu ale odmítl konec utkání!
62:06'
Buly ve střední zóně před střídačkou domácích.
61:46'
Po útočné akci Arzamasceva má gólman Čeljabinsku touš ve své moci.
61:13'
Na druhé straně přihrával před branku Gynge, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.
61:06'
Makarovova střela, Děmčenko kryje.
60:43'
Hosté se ale k ničemu nedostali. Larsen s Hartikainenem již kombinují v útočné třetině svého mužstva.
60:03'
Vhazování pro Traktor.
60:01'
Jdeme na to!
Střely na branku: 41 – 28
Šedesát minut základní hrací doby nám vítěze neurčilo. Rozhodnout tedy bude muset v pětiminutové prodloužení 3 na 3, v případě nutnosti pak samostatné nájezdy.
Stav po 3. třetině:
Salavat Julajev Ufa – Traktor Čeljabinsk 3:3
60:00'
59:55'
Tak ještě jedno vhazování – po pravé ruce Vasilije Děmčenka.
59:14'
Zakázané uvolnění Čeljabinsku.
58:48'
Po ofsajdu Traktoru se vhazuje ve středním pásmu.
58:40'
Po přihrávce Omarka to zkoušel Hartikainen zprava, Děmčenko ale dával pozor.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:44'
Ufa právě vstřelila branku!
Využitá přesilovka domácích, máme znovu srovnáno! Po krásné kombinaci se prosazuje JOONAS KEPPAINEN. 3:3! Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
57:34'
Domácí to již zkusí v šesti, Scrivens na střídačce!
57:34'
Děmčenko má puk pod kontrolou, následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.
57:03'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Isajev – 2 min., držení protihráče).
57:03'
Závar před Děmčenkem! Panin ani nikdo z jeho spoluhráčů puk za brankovou čáru ale nedostali.
56:31'
Dokáží domácí odpovědět?
55:57'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Třetí přesilovkový gól pro hosty a ti se tak ujímají vedení! Bailenovu střelu od pravého mantinelu tečoval před Scrivensem LINUS VIDELL. 3:2 pro Čeljabinsk! Asistence: Nick Bailen, Richard Gynge.
55:38'
Tak to je komplikace pro domácí! Necelých pět minut před koncem periody je tu totiž přesilovka pro Traktor.
55:38'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Philip Larsen – 2 min., vražení na hrazení).
55:01'
Střely na branku: 35 – 27
54:45'
První útočná řada Salavatu drží útočnou třetinu.
54:13'
Larsen to zkusil po vhazování z pravé strany, Děmčenko ale pozorný.
54:08'
Čároví pískají další zakázané uvolnění Čeljabinsku.
53:44'
Makarov se pokoušel obtočit kolem branky soupeře, na Děmčenka si ale nepřišel.
53:19'
Videll chytře na Šarova, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování končí ale v náručí Scrivense.
52:53'
Hosté se provinili icingem.
52:38'
Panin rozjíždí další útočnou snahu svého týmu z vlastní třetiny.
51:56'
Po střele Garejeva končí puk zblokován v ochranné sítě, následně se bude vhazovat poblíž Děmčenka.
51:31'
Střely na branku: 33 – 25
51:01'
Do konce třetí třetiny zbývá necelých devět minut. V Ufa Areně je skóre mezi místním Salavatem a hostujícím Traktorem vyrovnané – 2:2!
50:47'
Vhazování v obranné třetině Traktoru.
50:14'
Druhá využitá přesilovka Traktoru, je srovnáno! Nahození beka Bailena od modré čáry dorazil před Scrivensem PAUL SZCZECHURA. Jednatřicetiletý útočník Čeljabinsku zapsal do statistik devátou branku v sezoně, 2:2! Asistence: Nick Bailen, Linus Videll.
49:33'
Dokáží hokejisté Čeljabinsku při následující přesilovce srovnat krok se soupeřem? Vhazování po pravé ruce Bena Scrivense.
49:33'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Fjodorov – 2 min., sekání).
49:15'
Zakázané uvolnění hokejistů Salavatu, vhazovat se tak bude poblíž branky Scrivense.
48:50'
Obrana domácích byla ale dobře nachystaná na útočnou akci soupeře.
48:29'
Obránce Traktoru Nikitin rozehrává od vlastního brankáře.
47:30'
Gynge hledal Peňkovskije, avšak neúspěšně.
47:01'
Střely na branku: 31 – 22
46:52'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravé ruce Vasilije Děmčenka.
46:52'
Omark zadovkou na Hartikainena, jeho střela z první z levého kruhu pro vhazování končí v náručí brankáře Traktoru. Následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:36'
46:31'
Bek Larsen si sjížděl před branku soupeře, přihrávky se ale nedočkal.
46:23'
Kotouč končí sražen v ochranné síti.
46:11'
Domácí drží útočné pásmo, k ohrožení Děmčenkovy svatyně se ale příliš nemají.
45:50'
Hosté jsou ve čtyřech.
45:10'
Čeljabinsk znovu vyhrál buly a následně vyhazuje.
45:07'
Střela Larsena, Děmčenko má puk ve své moci.
44:40'
Hosté úspěšnější na vhazování a ihned vyvážejí puk pryč z obranné třetiny.
44:36'
Přesilovka Salavatu bude zdvojnásobena! Buly opět po levé ruce gólmana Traktoru.
44:36'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., nedovolené bránění).
44:20'
Další signalizovaný trest pro hosty!
43:50'
První přesilovka pro Ufu v tomto zápase! Buly po levé ruce Vasilije Děmčenka.
43:50'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., hákování).
43:39'
Po střele Loginova ještě ostře pálil Larsen, avšak minul tři tyče.
43:15'
Obránce domácích Panin s pukem u vlastního brankáře.
42:52'
Domácí to ale zkoušejí znovu a drží se v útočném pásmu.
42:10'
Útočná akce Salavatu neúspěšná.
41:21'
Videll to zkoušel z pravého kruhu pro vhazování, obránce Arzamastsev celou situaci svému brankáři ještě více ztížil, když pokus z hole soupeře tečoval bruslí.
41:07'
Kotouč na boční síti Scrivensovy branky, hra se přerušuje.
40:52'
Vhazovalo se před střídačkou Ufy.
40:49'
Následný protiútok Traktoru zastavuje ofsajd.
40:41'
Larsenovo nahození od modré Děmčenkovu svatyni neohrozilo.
40:01'
Obě mužstva se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu. Třetí perioda začne za malou chvíli!

Čas strávený v útočném pásmu: 10:04 – 06:26
Také druhá dvacetiminutovka je již minulostí. Domácímu Salavatu se v ní podařilo otočit skóre zápasu! Ve 22. minutě nejprve Enver Lisin srovnával na 1:1, ve 33. minutě pak stejný hráč již poslal Ufu do vedení. Čeká nás jistě zajímavá třetí třetina, proto nikam neodcházejte!
40:00'
39:55'
V prostřední třetině se již nic dalšího nestane.
39:18'
Šance pro Jakuceňu. Scrivens ale pokus útočníka Traktoru z pravé strany kryje.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:52'
Osipovova rána od modré postrádala přesnost.
38:25'
Peňkovskij se zkoušel natlačit před Scrivense, k zakončení se ale nedostal.
37:55'
Nepřesná rozehrávka Gončarova, k puku se tak znovu dostávají hokejisté Traktoru.
36:49'
Hosté to nyní zkouší znovu od vlastní branky.
36:10'
Na modré čáře napřáhl ke střele obránce Nikitin, brankář Salavatu vyráží.
35:37'
Polygalov ani po něm Peňkovskij na Scrivense nevyzráli.
35:01'
Střely na branku: 26 – 16
34:41'
Nevydařená útočná snaha hostů, zaútočit tak mohou svěřenci Erkky Westerlunda.
34:04'
Další pokus švédského útočníka, Děmčenko ale znovu na svém místě.
33:48'
Omarkova střela z levého kruhu pro vhazování, gólman Čeljabinsku ale pozorný.
33:26'
Majorov přihrával doprava svému spoluhráči, kotouč ale srazil jeden z beků soupeře přímo k Děmčenkovi, který jej schoval do své lapačky.
32:56'
Po další reklamní přestávce se vhazuje po pravé ruce Bena Scrivense.
32:15'
Nedáš, dostaneš! ENVER LISIN dostal přihrávku od Fjodorova a následně se dostal až před soupeřovu branku. Před Děmčenkem rychle zamíchal kotoučem a poté jej poslal za záda gólmana Traktoru. Druhá branka Lisina v tomto utkání, 2:1 pro Ufu! Asistence: Arťom Fjodorov, Anatolij Jelizarov.
31:48'
Polygalov v obrovské šanci, Scrivens ale předvedl skvělý zákrok!
31:31'
Střely na branku: 21 – 15
31:25'
Touš opustil hrací plochu, hra je tak sudími přerušena.
31:01'
Máme za sebou polovinu utkání. Skóre mezi Salavatem a Traktorem je zatím nerozhodné – 1:1.
30:37'
29:58'
Tato početní výhoda se hostům zatím příliš nedaří.
29:38'
Začíná druhá minuta z trestu Panina.
29:25'
Po vyhraném buly posílají hokejisté Salavatu puk až k soupeřově brance.
29:22'
Čeljabinsku nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru.
28:51'
Domácím se daří vyhodit.
28:37'
Bude i druhá přesilovka Traktoru využita? Vhazování po pravici Bena Scrivense.
28:37'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vražení na hrazení).
28:03'
Střelecký pokus Majorova zblokován obranou Čeljabinsku.
27:34'
Jakuceňa přihrával mezi kruhy na Kolcova, ten ale nezpracoval.
27:01'
Na brankovišti Traktoru nebezpečně dotírali Lisin s Juňkovem, Děmčenko tak raději přikryl kotouč pod svou lapačku.
26:14'
26:14'
V Ufa Areně právě probíhá reklamní přestávka.
26:14'
Bekhendový pokus Kemppainena, gólman Čeljabinsku ale nyní drží svůj tým.
25:40'
Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou domácích.
25:26'
Dobrá šance pro Majorova, Děmčenko ale připraven na správném místě!
25:01'
Střely na branku: 16 – 13
24:38'
Obránce Salavatu Osipov se vrací pro touš do vlastní třetiny.
24:09'
Nahození Makarova od levého mantinelu, brankář Traktoru ale zasahovat nemusel.
23:41'
Kolcov si nerozuměl se spoluhráčem, na druhou stranu míří nyní kupředu Lisin.
23:15'
Nyní to zase zkoušel na Děmčenka po přechodu do útočné třetiny Hartikainen.
22:46'
Na druhé straně vyzkoušel Scrivense Peňkovskij, domácí gólman ponechal kotouč v náručí.
22:15'
Vhazování po levici Vasilije Děmčenka.
21:49'
Salavat mohl rázem otočit tento duel! Po střele Osipova od modré čáry dorážel ještě Makarov, gólman Traktoru ale připraven u své levé tyče.
21:26'
Nyní už je ale srovnáno! Střelecký pokus ENVERA LISINA z pravého kruhu pro vhazování končí až za zády brankáře Děmčenka. Pro moskevského rodáka pátý gól, dvanáctý bod v tomto ročníku KHL, 1:1! Asistence: Arťom Fjodorov, Zakhar Arzamascev.
20:48'
K ohrožení soupeřovy branky se ale Kemppainen a jeho křídla nedostali.
20:27'
První útočná lajna domácích kombinuje v útočném pásmu.
20:06'
Po buly se ujímá kotouče Ufa.
20:01'
Přestávka po první třetině se již pomalu blíží do svého konce, hokejisté již znovu krouží po ledě Ufa Areny.

Čas strávený v útočném pásmu: 04:24 – 02:53
První perioda je za námi. Zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, na obou stranách bylo k vidění hned několik dobrých příležitostí. Ve vedení jsou po prvních dvaceti minutách hokejisté Traktoru – v 11. minutě totiž využil přesilovku obránce Nick Bailen.
20:00'
19:56'
Tak ještě jedno přerušení. Po střele Bailena totiž kanadský gólman ve službách Ufy ponechal touš pod svou rukavicí.
19:39'
Vhazovalo se po pravici brankáře domácích.
19:37'
Nahození Gubareva, Scrivens zasahuje bez výraznějších problémů.
19:01'
Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:58'
Salavat se poté ještě na chvíli udržel v útočném pásmu, k ohrožení soupeřovy branky se ale nedostal.
18:32'
Lazarev přihrával před branku, kotouče se ale nikdo z jeho spoluhráčů neujal.
17:56'
Nyní to zprava zkoušel zase Hartikainen, gólman Čeljabinsku má ale kotouč pod kontrolou.
17:37'
Larsen přejel s pukem modrou čáru a následně vyzkoušel Děmčenkovu pozornost.
16:56'
Útočná akce Ufy neměla dlouhého trvání, do protiútoku tak míří zase soupeř.
16:20'
Pokus Peňkovskije zblokován, gólman domácího mužstva tak mohl zůstat klidný.
15:36'
Zakázané uvolnění ze strany Salavatu.
15:31'
Střely na branku: 9 – 8
15:19'
Isajevova střela od modré čáry, Scrivens má touš v lapačce.
15:19'
Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
15:03'
Branka neplatí! Čároví po rychlém přezkoumání videa uznávají svou chybu – Traktor se před vstřelenou brankou dostal do ofsajdu.
15:03'
Čeljabinsk právě vstřelil branku! Lavička domácích si ale ještě bere coach's challenge, jelikož se domnívá, že došlo k postavení mimo hru.
14:42'
Kempainenova střela od pravého mantinelu Děmčenkovu svatyni neohrozila.
14:05'
Hosté v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
13:34'
Zpět do akce. Vhazování po pravici gólmana Salavatu.
13:34'
Nyní si ale museli domácí dávat pozor, z levé strany se totiž střílel Kručinin. Jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě. Následuje další reklamní přestávka.
13:09'
Ufa tlačí na soupeře v jeho obranné třetině.
12:37'
Prudká rána Garejeva jen těsně míjí Děmčenkovu branku!
12:10'
Scrivens vyráží střelu Šipina z pravé strany.
11:24'
Hartikainen vrací zpět do obranné zóny Larsenovi a odchází za spoluhráči střídat.
11:01'
Střely na branku: 7 – 5
10:56'
Salavat se pokouší o rychlou odpověď.
10:31'
Hosté využívají přesilovku a dostávají se tak do vedení! NICK BAILEN měl po Gyngeho přihrávce dostatek prostoru na zakončení, a toho bravůrně využil. Sedmadvacetiletý běloruský obránce skóroval počtvrté v této sezoně, 1:0 pro Traktor! Asistence: Richard Gynge, Paul Szczechura.
10:22'
Domácí to zkoušeli při vlastním oslabení, Děmčenka se jim ale ohrozit nepodařilo. Nyní je tu protiútok.
09:51'
Buly po pravé ruce Bena Scrivense.
09:51'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anton Lazarev – 2 min., držení hole).
09:51'
Až nyní se domácí dotkli kotouče, brzy tak přijde na řadu první přesilovka v tomto utkání.
09:21'
Signalizovaný trest pro Ufu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
08:47'
Arzamascev je v úvodu hodně vidět. Nyní to střílel z otočky z pravého kruhu pro vhazování.
08:19'
Na druhé straně to z pravé strany zkoušel jeden z hostujících útočníků, Scrivens ale zasáhl lapačkou.
08:06'
Pokus z hole Osipova od modré sražen mimo Děmčenkův dosah.
07:27'
Kolcovova střela od modré tečována před brankou Jakuceňou, brankář Salavtu se musel mít na pozoru!
07:20'
Scrivens ponechává kotouč přikrytý pod svou lapačkou, hra je tak přerušena.
07:03'
Nepřesná přihrávka Hartikainena, ke kotouči se tak dostává soupeř.
06:33'
O puk se bojuje v rohu v obranném pásmu hostů.
06:11'
Pokračujeme vhazováním po pravé ruce Vasilije Děmčenka.
06:11'
Hartikainenova střela z mezikruží, brankář Traktoru má puk ve své rukavici. Na řadě je první reklamní přestávka.
05:40'
Obránce domácích Panin vyčkává s kotoučem u vlastní branky, obě mužstva totiž střídají.
05:01'
Střely na branku: 5 – 1
04:41'
Dobrá střela Lazareva, Děmčenko vyráží vyrážečkou do ochranné sítě.
04:00'
Arzamascev s rozehrávkou nikam nespěchá.
03:28'
Pozor ale také na druhé straně! Jeden z domácích hráčů trefuje horní tyč Děmčenkovy branky.
03:09'
Traktor poprvé ohrozil soupeřovu branku a hned se jednalo o velmi dobrou příležitost! Gynge si ale na Scrivense nepřišel.
02:46'
Gynge se již k puku nedostal, kupředu tak mohou znovu domácí.
02:17'
Obránce Traktoru Isajev se vrací s toušem za vlastní branku, následuje další střídání.
01:44'
Čeljabinsk vyhrál vhazování a má tak možnost vyvést kotouč z vlastního pásma.
01:40'
Střelecký pokus Garejeva sražen do ochranné sítě.
01:26'
Domácí už zase nastěhování v útočné třetině.
00:59'
Nikitin vyhazuje do střední zóny, obě mužstva prostřídají své řady.
00:24'
Ihned po vyhraném vhazování Salavatu pálil od modré Arzamascev, Děmčenko má další zásah.
00:22'
Buly po levici gólmana hostů.
00:22'
První šance ale na straně domácích! Hartikainen našel Omarka, Děmčenko si svým zákrokem úplně jistý nebyl.
00:04'
00:01'
Úvodní buly bude vhozeno mezi hole Joonase Kemppainena a Paula Szczechury, jdeme na to!
Hymna je minulostí. Utkání mezi Salavatem Julajev Ufa a Traktorem Čeljabinsk začne za několik málo okamžiků!
Obě mužstva nastoupena na modrých čarách. V Ufa Areně je nyní na řadě ruská státní hymna.

Z:14 V:6 OG:31 PR:2,70 ÚS(%):92,8 SO:1

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov (C), Larsen (A), Arzamascev, Gončarov, M. Osipov, S. Garejev, Panin, Jelizarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Fjodorov, Juňkov, Lisin (A) – A. Lazarev, Busarov, I. Makarov – M. Majorov, Korotkov, Bobyljov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Bailen, I. Višněvskij, Kolcov, Nikitin, Mamajev, Borodkin, Isajev – Peňkovskij, Szczechura, Gynge – Šarov, Jakuceňa (A), Videll – Kručinin (C), Kravcov, Polygalov – Šipin, Rybakov, Gubarev – Kokujov.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Sergej Judakov – Arťom Savenkov, Anton Ponamarenko.