KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Jokerit - 23. ledna 2018   15:00

Ufa
Ufa
15:32' Arzamascev (Tkačov, Gončarov) • 16:36' Hartikainen (Kemppainen, Panin) • 33:46' M. Majorov (Soloduchin) • 44:06' Omark (Larsen, Burdasov)
4:5
(2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)

1:3 (SN)

Jokerit
Jokerit
09:35' Moses  (Wirtanen) • 27:35' N Jensen   • 39:57' Joensuu  (Palola, Regin) • 53:30' Regin   • ' Moses
Ufa
Gusev, Kulakov – Kučava, Novikov
Ufa Arena
7603 diváků
Jokerit
Rämö (2. Zapolski) – Kivistö, Gilroy, Lepistö (A), Wirtanen, O. Lauridsen, J. Jensen – Moses (C), Regin (A), Joensuu – O'Neill, N Jensen, Tolvanen – Jormakka, Norman, Palola – Mäki, Niemi, H. Ikonen – Huhtala.

S konstatováním, že utkání navštívilo 7603 diváků, se s Vámi loučím. Někdy zase u KHL na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:32 (9:7, 10:9, 7:12 – 0:4)
Zblokované střely – 20:13
Vyhraná vhazování – 31:26
Trestné minuty – 4:6
Hity – 16:14
V samostatných nájezdech byli přesnější hokejisté Jokeritu, kteří proměnili hned tři pokusy ze čtyř. To na straně Ufy uspěl jen v první sérii Maxim Majorov. Hosté tedy protrhli sérii porážek a z Ufy si odvážejí cenné dva body.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
Autorem vítězné branky je STEVE MOSES.
Vladimir Tlačov svou bekhendovou kličku nedotáhl do konce. Je hotovo!
Steve Moses vymetl šibenici nad lapačkou Nalimova. Tkačov musí dát!
Fjodorov zkusil ruský blafák. Golfákem minul branku.
Olli Palola před Nalimovem zamíchal puk a procedil mu ho mezi betony za brankovou čáru.
Anton Burdasov vystřelil do připraveného Zapolskiho.
Nicklas Jensen proti Nalimovovi neuspěl. Jeho forhendová klička byla moc čitelná.
Maxim Majorov odpověděl střelou podél vyrážečky!
Brian O'Neill si zkušeně vychutnal Nalimova. Stáhl si puk na forhend a zakončil přes levý beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo. Držitele bonusového bodu tak určí až nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:25'
Sami Lepistö se pěkně uvolnil na osu hřiště. Nalimov však jeho střelu pokryl.
64:01'
Poslední minuta prodloužení.
63:22'
Po levém křídle se řítil na branku soupeře Matthew Gilroy, gól z toho ale také není. O chvíli dříve nastřelil na druhé straně Burdasov bekhendem tyčku!
62:52'
Domácí nyní rozvážně kombinují. Snaží se hostující trojici trochu vytáhnout.
62:08'
Hosté hrají aktivně. Z levé strany střílel Tolvanen, Nalimov byl však opět pozorný.
61:22'
Ránu Nicklase Jensena zastavil opět Nalimov.
61:09'
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1, dobrý zákrok si však připsal Nalimov, který vytěsnil střelu Johna Normana z pravého kruhu.
60:33'
Anton Burdasov nabízel puk na zadní tyčku Philipu Larsenovi, ale ten ho nedokázal trefit.
60:01'
Ve třetí třetině nejprve poslal Ufu do vedení Linus Omark, ale v čase 53:30 vyrovnal Peter Regin. Za stavu 4:4 se tedy bude prodlužovat.
60:00'
59:56'
Po akci Nicklase Jensena se před brankou dostával ke kotouči Brian O'Neill, který ho ale nezpracoval! Velké štěstí pro domácí.
59:25'
Gončarov nahodil od červené čáry puk na Zapolskiho, ten s tím neměl problém.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.
58:26'
Linus Omark na modré čáře neukočíroval svůj pohyb. Je z toho ofsajd.
57:42'
Dlouho se hraje bez přerušení, čas tak rychle utíká.
57:22'
Průnik Stevea Mosese domácí obránci včas zastavili.
56:26'
Tkačov přišel v útočném pásmu o puk. Ten tedy mají hosté, kteří zakládají další akci.
55:36'
Jeden z hostujících hráčů v rychlosti objel branku a servíroval přední kotouč. Nikdo ze spoluhráčů však nedosáhl na tuto nabídku.
54:33'
Začíná se tedy zase od začátku. Uvidíme, zda se toto utkání rozhodne už v řádné hrací době.
53:30'
Jokerit právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Po buly se puk odrazil za domácí branku, kde o něj přišel Alexandr Loginov a PETER REGIN z téměř nulového úhlu nachytal Nalimova střelou k bližší tyčce! Domácí brankář u ní nechal mezírku, kterou dánský útočník našel. Bez asistence.
53:05'
A čas utíká. Do konce třetí části zbývá sedm minut.
52:54'
Zvýšit naopak mohl Maxim Majorov. Domácí útočník zblízka minul volný kout svatyně soupeře!
52:27'
Sice se teď hraje často v domácím obranném pásmu, ale hráči Jokeritu se zatím do šancí téměř vůbec nedostávají.
51:15'
Domácí se v posledních minutách zatáhli. Aby na přílišnou pasivitu nedoplatili...
50:41'
Střelu Nicklase Jensena srazil mimo domácí branku bránící hráč.
50:14'
Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. Omark však nedostal od Kemppainena kvalitní přihrávku!
49:54'
Gončarov nahodil puk za branku soupeře, hráči Ufy následně odešli střídat.
49:11'
Až teď se domácí vymanili z tlaku soupeře. Hokejisté Jokeritu hráli v útočném pásmu velmi dlouho.
48:09'
Brian O'Neill netrefil domácí branku, Jokerit ale zůstává na puku.
47:23'
Puk byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Následuje reklamní přestávka.
46:41'
Pobyt elitní hostující formace v útočném pásmu k ničemu nebezpečnému nevedl. Teď už mají kotouč hokejisté Ufy.
45:38'
Momentálně ale hrají domácí. Anatolij Jelizarov měl před sebou dost prostoru a tak si z modré čáry popojel dopředu. Trefil však jen nohy protihráče.
45:13'
A na řadě je zase Jokerit. Uvidíme, zda finský celek opět odpoví.
44:06'
Ufa právě vstřelila branku!
Tohle domácí sehráli nádherně! Anton Burdasov už byl na levém kruhu v dobré střelecké pozici, ale místo rány ještě předložil puk LINUSOVI OMARKOVI a ten, byť už byl v poměrně těžkém úhlu, odkrytou klec trefil – 4:3. Asistence: Philip Larsen a Anton Burdasov.
43:40'
Joonas Kemppainen nastřelil tyčku hostující svatyně!
43:26'
Linus Omark kroužil v útočném pásmu Ufy. Ke střele se ale nedostal a tak puk předal spoluhráčům.
42:36'
Přesilovou hru si zahrají domácí. Henri Ikonen je potrestán za nedovolené bránění.
41:52'
Ivan Nalimov měl problémy s dalekonosnou střelou Olliho Paloly. Puk zůstal ležet pod jeho pravým betonem a Nalimov ho chvilku hledal. Naštěstí pro Ufu to dokázal včas.
40:37'
Linus Omark se pokusil zaskočit Zapolskiho bekhendovým nahozením z rohu kluziště. A málem se mu to povedlo, brankář Jokeritu krotil puk až na druhý pokus.
Hity – 10:9
Ve druhé třetině oba celky pokračovaly v atraktivní podívané a do šaten se odchází za stavu 3:3. Jako první se v uplynulé části hry prosadili hosté, když Nicklas Jensen srovnal na 2:2. Ufě vrátil vedení ve 34. minutě po rychlém kontru Maxim Majorov, ale pouhé 3 sekundy před přestávkou srovnal v přesilovce Jesse Joensuu. Zápas je tak nadále naprosto otevřený.
40:00'
39:57'
Hosté přesilovku využívají pouhé 3 sekundy před koncem druhé části! Palola krásně přenesl hru na Petera Regina, proti jehož střele z pravého kruhu se ještě stačil téměř zázračně přemístit Nalimov. Puk však vyrazil jen k úplně osamocenému JESSEMU JOENSUUOVI a ten už ho neměl problém zvednout nad ležícího gólmana soupeře. Asistence: Olli Palola a Peter Regin.
39:42'
Oskars Bartulis nastřelil na útočné modré Palolu, kterého musel vzápětí zahákovat. Přesilovka pro Jokerit.
39:23'
Také nahození Kivistöho muselo být pro Nalimova nepříjemné. I gólman Ufy však stačil zakročit.
38:58'
Nepříjemná střela Arzamasceva. Zapolski měl zakrytý výhled a puk ho spíše trefil.
38:31'
Zakázané uvolnění Jokeritu.
37:38'
Petteri Wirtanen od modré čáry netrefil domácí branku. Hra se zase otáčí na druhou stranu.
36:24'
Ryan Zapolski svým zákrokem přerušil hru. Rozhodně sledujeme nadprůměrný hokej na poměry KHL.
35:46'
Anton Burdasov táhl protiútok Salavatu Julajev. Uvolnil se na střed hřiště, ale vypálil vedle.
35:19'
Ještě jednou Jesper Jensen, jeho spoluhráči se pak ještě snažili dorážet, ale obránci Ufy byli dostatečně důrazní.
35:02'
Další střela stejného hokejisty, Nalimov tentokrát přerušil hru.
34:47'
Ránu Jespera B. Jensena vyrazil Nalimov.
33:46'
Další rychlý kontr už domácí ve vedoucí zásah přetavili! Po nahrávce Soloduchina usměrnil kotouč za záda Zapolskiho právě MAXIM MAJOROV. Asistence: Vjačeslav Soloduchin.
33:21'
Následoval rychlý protiútok domácích, který nezakončil Majorov.
32:55'
Hosté se vymanili a Jesper B. Jensen se snažil trefit před brankou skákavý puk. Nalimov nakonec nemusel zasahovat.
32:16'
Komerční přestávka přijde hostům rozhodně vhod.
32:16'
Velký nápor Ufy utnul až Ryan Zapolski, který dokázal přikrýt kotouč a teď na ledě těžce vydechuje. Byl totiž v ohni střel!
31:49'
Domácí v tlaku! Zapolski musel krotit několik střel. Tu poslední na něj vyslal z levé strany Anton Burdasov.
30:56'
Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Tkačovova přihrávka ale přeskočila hůl Antona Burdasova, který tak musel pro puk do rohu.
29:50'
Viděli jsme dobré střídání Jokeritu. Do bomby Briana O'Neilla obětavě spadl bránící hráč.
29:36'
Od modré pálil Sami Lepistö. Nalimov asi moc neviděl, ale puk si nakonec nenašel cestu za jeho záda.
28:52'
Podobně teď pomohl útoku Ufy také Philip Larsen. Po střele dánského beka z pravého kruhu přerušil Zapolski hru.
28:21'
Na hrot domácího útoku se dostal obránce Alexandr Loginov. Jeho bekhendový pokus ztlumil Zapolski na hrudi.
27:35'
Hosté srovnávají! Na levém kruhu se dostal ke kotouči NICKLAS JENSEN, který překvapil Nalimova střelou ke vzdálenější tyčce. Lapačka domácího brankáře nebyla dost rychlá. Bez asistence.
27:13'
Střelu Zachara Arzamasceva zablokoval obránce Jokeritu.
26:47'
Z podobné pozice to nyní zkoušel Pekka Jormakka, Nalimov byl opět na místě. Následuje reklamní přestávka.
26:00'
Z pravého kruhu střílel Steve Moses. Mířil mezi betony, ale Nalimov je dal k sobě včas.
25:26'
Teď už domácí branku soupeře ohrozili. Lisin s Fjodorovem byli před Zapolskim hodně důrazní a svého brankáře se tak přišel zastat Oliver Lauridsen. Ten je spolu s Enverem Lisinem vyloučen na dvě minuty za hrubost. Uvidíme hru 4 proti 4.
25:11'
Zubov s Lisinem nedotáhli svou spolupráci až do zakončení, kotouč je v rohu za brankou Jokeritu.
24:17'
Nyní byli domácí v postavení mimo hru.
24:01'
Pohotová střela Linuse Omarka z vnitřního okraje pravého kruhu skončila na Zapolskiho vyrážečce.
23:50'
První lajna Ufy je hodně nebezpečná, opět se usazuje v útočném pásmu.
22:16'
John Norman to zkoušel po objetí domácí branky. Jeho zakončení ale nebylo natolik razantní, aby mohlo Ivana Nalimova zaskočit.
21:19'
Na konci rychlé sehrávky domácích byl Ilja Zubov, který však netrefil puk ideálně.
20:33'
Zakázané uvolnění Jokeritu. Vhazovat se bude před Zapolskim.
Hity – 3:7
První třetina nabídla velmi zajímavý hokej a také hned tři góly. Do vedení šli po 10 minutách hry hosté, když puk, který se odrazil od zadního mantinelu, uklidil bekhendem do šibenice Steve Moses. Ufa se poté trochu trápila, ale to v 16. minutě zlomil tečí Gončarovovy rány Zachar Arzamascev. Hned o minutu později pak přišla další teč, kdy puk za záda brankáře Zapolskiho poslal Teemu Hartikainen. Ufa tedy vede nad Jokeritem 2:1.
20:00'
19:48'
Po letícím kotouči se před brankou natahoval Steve Moses. Nescházelo moc a baseballovým způsobem ho trefil.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:24'
Proti voleji Arťoma Fjodorova z levého kruhu se stačil přesunout Zapolski. Možná mu pomohla i tyčka!
17:56'
Domácí jsou nyní na koni a nadále Jokerit přehrávají.
16:36'
Domácí potřebovali minutu na to, aby skóre zápasu otočili! První formace Ufy rozpoutala v útočném pásmu doslova peklo. Přetížená obrana Jokeritu nevěděla, kam dřív skočit a drtivý tlak soupeře neustála. Nakonec to byl Gregorij Panin, který od modré nahodil puk do ohně tak šikovně, že do jeho nabídky vložil hokejku tentokrát TEEMU HARTIKAINEN a Zapolski opět nestačil na změnu směru letícího kotouče reagovat. Asistence: Joonas Kemppainen a Grigorij Panin.
15:32'
Domácí vyrovnávají po ukázkové spolupráci svých obránců! Do nahození Maxima Gončarova šikovně vložil hůl jeho kolega ZACHAR ARZAMASCEV, jenž puk sklepl mezi betony brankáře Zapolskiho – 1:1. Asistence: Vladimir Tkačov a Maxim Gončarov.
14:43'
Hosté v postavení mimo hru.
14:22'
Od modré nahazoval puk na branku Matthew Gilroy. Kotouč byl tečován a zřejmě od ramene Nalimova se odrazil do ochranné sítě.
13:25'
Hosté se prezentují aktivní hrou a ukazují, že do Ufy přijeli přerušit sérii tří porážek v řadě.
12:20'
Máme tu reklamní přestávku.
11:25'
Rychlý protiútok Jokeritu. Ten zakončoval po křížné nahrávce střelou z levého kruhu Pekka Jormakka, Nalimov se proti němu stačil přesunout.
10:43'
Domácí se snaží rychle odpovědět a několikrát zaměstnali brankáře Zapolskiho.
09:35'
Hosté udeřili z hodně nenápadné situace! Střelu Petteriho Wirtanena vytěsnil Nalimov mimo svou klec, ale puk se odrazil od zadního mantinelu zpět před branku a pohotový STEVE MOSES ho bekhendem zvedl do šibenice nad pravé rameno překvapeného gólmana Ufy. Vše proběhlo tak rychle, že si rozhodčí ještě museli prohlédnout video, puk každopádně v brance byl. Asistence: Petteri Wirtanen.
08:16'
Do zakončení se snažil protlačit Tkačov, ale byl vyvezen až k zadnímu mantinelu.
07:35'
Hraje se v rychlém tempu, oba týmy se vyznačují svižným pohybem.
06:30'
Ryan Zapolski stále zůstává v brance. Už si stihl připsat několik dobrých zákroků, takže trenéři Jokeritu ani nemají důvod nic měnit.
06:19'
Už v momentě, kdy byli hosté v plném počtu, prověřil Zapolskiho střelou z osy hřiště Georgij Busarov. Gólman Jokeritu předvedl jistý zákrok a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
05:35'
Domácí zatlačili svého soupeře. Z dobré pozice netrefil branku Enver Lisin.
05:09'
Linus Omark našel na pravém kruhu volného Teemua Hartikainena, tomu však střela vůbec nesedla!
04:52'
Hosté se osvobodili.
04:16'
Tak Fjodorova zboural ve středním pásmu Steve Moses. Ten si na dvě minuty posedí na trestné lavici.
04:16'
Arťom Fjodorov je na střídačce v péči lékaře. Zřejmě se stal terčem ostrého zákroku. Rozhodčí se nyní radí, zda budou vylučovat.
03:59'
Domácí rychle přešli přes střední pásmo a na Zapolskiho se řítil Ilja Zubov. Hostující brankář puk vyrazil ramenem!
03:27'
O puk se bojovalo v obranném pásmu Ufy. Domácí se ubránili a přecházejí do protiakce.
02:24'
Na druhé straně to zkusil z vrcholu kruhu John Norman, jehož pokus zřejmě ještě tečoval Pekka Jormakka. Nalimov byl na místě.
02:05'
Maxim Majorov se natlačil až do zakončení, bekhendem ale hostující branku netrefil.
01:49'
A mezi tyče musí alespoň na chvíli Ryan Zapolsku. Rämö zmizel do útrob stadionu.
01:49'
Karri Rämö zamířil ke střídačce, kde kustod řeší nějaký problém s jeho vyrážečkou.
00:51'
Utkání začalo hodně zostra. Své umění musel při dvou závarech ukázat hostující gólman Karri Rämö. Ve druhém případě za něj nedostal puk Teemu Hartikainen.
00:15'
Tommi Kivistö hned ranou od modré prověřil domácího gólmana Nalimova. Ten jeho pokus vyrazil.
00:01'
Všechny hymny jsou za námi a teď už přijde na řadu úvodní buly zápasu.
Před utkáním zazní hymny Finska, Ruska a republiky Baškortostán, což je region, do kterého spadá Ufa.

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin (A), Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Loginov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), Fjodorov – Burdasov, Sajustov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – Kuzmin.

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Kivistö, Gilroy, Lepistö (A), Wirtanen, O. Lauridsen, J. Jensen – Moses (C), Regin (A), Joensuu – O'Neill, N Jensen, Tolvanen – Jormakka, Norman, Palola – Mäki, Niemi, H. Ikonen – Huhtala.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Kučava, Novikov.
Salavat Julajev Ufa:
Hokejisté Ufy dosud uhráli 86 bodů, vedou tabulku Černyševovy divize a celkově jsou druhým nejlepším celkem Východní konference. Ufa má za sebou navíc sérii šesti zápasů, z nichž si připsala pět výher a ve všech z nich bodovala. Poslední tři duely zvládli hráči Salavatu Julajev s plným bodovým ziskem. Naposledy přehráli 5:3 Slovan.