KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Riga - 4. ledna 2019   15:00

Jaroslavl
Jaroslavl
47:19' Alexejev (Kozun, Rafikov) • 59:42' Kozun (Nakládal, Kronwall)

Jakub Nakládal - 0+1, 5 střel na branku, čas na ledě 23:03
Alexand Salák – do dnešního zápasu nezasáhl.
Závěrečná perioda nám konečně přinesla lepší hru, ve které se již diváci nenudili. Bylo to vše dáno tím, že jsme se dočkali otevření skóre. Nejprve se prosadili hosté a to po chybě Jaroslavle ve středním pásmu. Domácí však velmi brzy přispěchali s vyrovnáním, které taktéž muselo posvětit video. Následně byli domácí lepším týmem a snažili se o otočení vývoje zápasu ve svůj prospěch. No, a to se jim povedlo za pět minut dvanáct, kdy využili přesilovku a Kozun je dnešním hrdinou tohoto zápasu. Ba co víc, velký podíl na této brance měl i český obránce Jakub Nakládal, který dobře vystřelil a dorážka Kozuna již byla branková.
59:42'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Jaroslavl využívá přesilovou hru v pravou chvíli! Po pěkné střele od Jakuba Nakládala se odrazil puk na levou stranu, odkud do polo odkryté klece zakončil BRANDON KOZUN. Asistence: Jakub Nakládal a Staffan Kronwall.
58:44'
Oddechový čas pro domácí.
58:44'
Komplikace pro hosty, Lauris Darzinš vyhodil puk mimo kluziště a je vyloučen za zdržování hry.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Jaroslavl mohla však vzápětí rozhodnout, ale přečíslení dva na jednoho nevykombinovala nejlépe.
57:22'
V krátké době se domácí dostali do dvou zajímavých rychlých zakončení, ale pokaždé chyběla přesnost, či byl na svém místě brankář hostí.
55:49'
Tak teď to vypadalo, že Riga nedala tutovku! Po střele Meijy od modré čáry se puk odrazil od zadního mantinelu a u levé tyčky byl hráč Rigy, který nedokázal puk zpracovat a poslat do branky. Nicméně obránce domácích byl u něj hodně natěsno a ten mu znemožnil zakončení.
55:34'
Jeden z hráčů Rigy se pokoušel překvapit domácího brankáře zpoza branky, ale Isajev s tímto počítal a měl betony na správném místě.
55:03'
Na druhé straně měla Riga slušnou šanci, ale po závaru se střela příliš neujala a puk mířil mimo branku.
54:12'
Domácí se snažili nyní dostat puk od mantinelu před brankáře Rigy, ale obrana hostů opět potvrdila svou dnešní dobrou výkonnost.
52:55'
Hra se nyní trochu uklidnila a Jaroslavl nyní již nemá takový tlak, jako měla po vstřelené brance. Avšak i nadále platí, že má více puk pod svou kontrolou.
51:53'
Arťom Iljenko dobře najížděl před brankou a snad i mírně tečoval nahození svého spoluhráče. Každopádně Kristers Gudlevskis předvedl reflexivní zákrok a ukrývá puk ve své lapačce.
51:23'
Po poslední komerční pauze vstupuje do poslední části zápasu. No, jestli zcela poslední, to ukážou následující minuty.
49:15'
Domácí jsou na koni a nyní kombinují v obranném pásmu soupeře, dvě střely dokázal Kristers Gudlevskis vyrazit.
Branka nakonec uznána!
Tak i u této branky se bude konzultovat s videorozhodčím! Brandon Kozun před vstřelenou brankou najel až směrem do branky, ale nedokázal zasunout puk. Z dorážky pak zakončoval Denis Alexejev, tak uvidíme, jestli ten prvotní nájezd do brankáře nebude tím problémem pro neuznání branky...
47:19'
Domácí rychle vyrovnávají. Při této brance velký kus práce odvedl Brandon Kozun, který se s pukem natlačil až před branku, ale Kristers Gudlevskis dokázal udržet puk před sebou. Nicméně na dorážku DENISE ALEXEJEVA už nestačil. Asistence: Brandon Kozun a Rušan Rafikov.
46:43'
A také se pohybuje v pásmu soupeře, avšak bez vážnějšího zakončení směrem na branku.
46:14'
Nyní se bude od domácího celku očekávat tak trochu zvýšený tlak, neboť doposud byla lepším mužstvem.
45:18'
Riga právě vstřelila branku!
A konečně tu máme regulérní změnu ve skóre. Jaroslavl přišla poměrně hloupě o puk ve středním pásmu a do útoku se rozjel LINUS VIDELL, který lehkou střelou překonává Isajeva, který tak trochu podcenil tohle zakončení. Asistence: Lauris Darzinš.
44:16'
Po delší době musel zasahovat i brankář domácích, který předvádí jistý zákrok a puk má ve své výstroji.
43:14'
A ten nebyl vůbec špatný, jen pořádné zakončení chybělo.
42:54'
Hosté přešli snadno do útoku, ale v rohu kluziště ihned ztratili puk a Jaroslavl se dostává do kontru.
41:52'
I v úvodu závěrečné třetiny má Jaroslavl více ze hry a tlačí se do útoku. Po jednom zakončení zasahuje Kristers Gudlevskis.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 11:7!
Ani druhá třetina nám nenabídla žádný extra hokej. Stále jsme mohli sledovat spíše podprůměrnou hru. Jaroslavl měla k dispozici další dvě přesilové hry, ve kterých je však zcela bezzubá. Stejně tak jejich soupeř který hrál jednu přesilovku. Zajímavý byl jen začátek třetiny, kdy domácí vstřelili branku, ale ta posléze nebyla uznána! Za zmínku ještě stojí samostatný únik Averina ve vlastním oslabení, ze kterého jako vítěz vyšel hostující brankář.
40:00'
39:25'
V závěru přesilovky se přece jen domácím podařilo dostat do útoku, ale nic zvláštního se nestalo a i další přesilovku domácí nevyužijí.
38:31'
Domácím se nedaří dostat do pásma, Riga zastavuje jejich pokusy již ve středním pásmu.
37:46'
Jaroslavl však svou přesilovku nezačíná zrovna nejlépe a nyní se hraje ve středním pásmu.
37:28'
Domácí si vytvořili krátkodobý tlak a opět si vybojovali vyloučení. Oskars Batna podrazil svého soka za vlastní brankou a půjde pykat na dvě minuty.
36:27'
Uvis Balinskis se dostal do zakončení, avšak nepříliš nebezpečnou střelu kryje Isajev, který měl na celou situaci skvělý výhled.
35:38'
Riga se opět ubránila a již čtvrtá přesilovka Jaroslavle nebyla využita.
35:11'
Obránce Rigy úspěšně zablokoval střelu z první. Následoval menší závar před brankou Rigy, který však nakonec dopadl dobře pro hostující celek.
34:10'
Slušnou šanci měl Staffan Kronwall, který však pravé strany přestřelil branku!
34:10'
Diváci si přejí branku, ale jejich celek se zatím nemůže dostat do blízkosti branky a soupeř vyhazuje puk.
33:38'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., držení).
33:33'
Domácí si nyní vybojovali další faul na svou stranu a bude to jejich další přesilová hra. Využijí ji nyní ve svůj prospěch?
32:24'
Brandon Kozun nabral slušnou rychlost, ale ani jeho střelecký pokus neznamená úvodní branku zápasu.
31:18'
Riga skutečně na těsno brání a to hodně ztěžuje práci útočníkům domácího celku, kteří se v před brankovém prostoru soupeře velmi těžko prosazují a dostávají do volných pozic.
30:00'
Kozun nedokázal z rohu kluziště dostat puk směrem na branku. Obránce se k němu rychle dostavil a zablokoval jeho pokus.
Po vyhraném buly přišla ihned rána od modré čáry a Daniil Isajev byl pozorný a ukrývá puk ve své výstroji.
28:11'
Po komerční pauze pokračujeme ve hře a stále čekáme na nějakou vážnější zápletku. Jedna již k vidění byla, a to neuznaná branka domácích. Od té doby se však hra vrátila zpět do nudnějších kolejí.
26:45'
Nepřesný střelecký pokus ze středu kluziště a Riga otáčí hru směrem dopředu.
25:32'
Domácí jsou u puku a snaží se kombinovat v útočné třetině. Avšak stále je to takové nemastné, neslané z pohledu domácího celku. Branka by nám každopádně zápas rozhýbala.
23:40'
Až v samotném závěru přišla střela z pravé strany, kterou brankář vyrazil jen před sebe a chvíli byl puk před odkrytou klecí. Avšak záhy se ho ujmul obránce domácích a ten jej odpravil do bezpečí.
23:03'
Přesilovka Rigy je totožná jako ta první z první třetiny. Tedy žádný tlak, žádné šance směrem na branku.
22:14'
Jegor Averin ujel ve vlastním oslabení, ale Kristers Gudlevskis se nenechal rozhodit a chytá jeho pokus!
21:41'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Červoněnko – 2 min., sekání).
21:19'
Dinamo je již v plném počtu. Jaroslavl s největší pravděpodobností dosáhla dané branky bruslí a proto nebyla branka uznána.
20:41'
Tak nakonec není branka uznána!
Avšak rozhodčí míří k videu a jde si něco zkontrolovat.
20:16'
Domácí pokračují ve své přesilové hře a již se usazují v pásmu soupeře.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 10:6!
První třetina nám nenabídla zrovna pěknou podívanou. Domácí byli po celou dobu aktivnějším směrem dopředu, ale vyjma několika menších závarů, se nedostali do tutové šance. Jaroslavl měla k dispozici dvě přesilové hry, třetí bude dohrávat na začátku druhé třetiny. Jejich soupeř měl jednu přesilovku. Ani jeden tým zatím nedokáže v přesilových hrách si vytvořit tlak a s tím související šance.
20:00'
19:17'
Před koncem první třetiny ještě na trestnou lavici usedá Timur Biljalov za zdržování hry.
19:07'
Ani tohle nahození od modré čáry nemohlo překvapit muže v masce na straně hostí.
18:37'
Ani jeden celek se nyní nemůže na delší dobu usadit v útočném pásmu a oba brankáři jsou nyní bez práce.
17:28'
Lauris Darzinš dostal na modrou dlouhou přihrávku, avšak neměl potřebnou rychlost a před obránce Jaroslavle neprošel.
16:54'
Jaroslavl nyní nedokázala založit útok a hra se vrací zpět před jejich brankáře. První třetina nám zatím nenabízí zrovna nejpohlednější hokej.
16:13'
Kristers Gudlevskis raději přikrývá nahozený puk. Bude se vhazovat po jeho levici.
15:48'
Zajímavě si před brankářem hostů najížděl jeden z domácích hráčů, ale netrefil nahozený puk.
15:04'
Nahození na branku a obrana Rigy opět zahustila prostor před svým brankářem a zkrátka nebylo kudy dostat puk na branku.
14:29'
Riga se opět ubránila a tahle přesilovka již byla o něco lepší.
14:07'
Odražený puk a střelecký pokus sražen k mantinelu. Snaha o další zakončení, ale opět hráči chybělo kousek, aby se dostal do ideálního zakončení.
13:29'
Minuta přesilové hry pryč a Jaroslavl zatím jen kombinuje s pukem v pásmu soupeře. Následně se soupeři daří vybojovat puk u mantinelu a domácí musí zahájit další ofenzívu.
12:29'
Další vyloučení na straně hostí. Nyní sedí na trestné lavici Nerijus Ališauskas za podražení.
11:40'
Jaroslavl zatlačila svého soka před jeho brankou, ale zatím si spíše přihrávají a není k vidění větší střelecká šance.
10:09'
Nahození na branku Isajeva. Puk se odrazil od jednoho z hostujících hráčů. Nakonec Isajev nemusel zasahovat a obrana vyváží puk do bezpečí.
09:20'
Hosté také zvládají své oslabení. Ke konci přesilovky střílel Rušan Rafikov, ale jeho nadějná střela byla sražená obráncem.
08:43'
Avšak i Riga se dobře brání a již podruhé se jim daří vyhodit puk přes všechny čáry. Na vlekou šanci z pohledu domácích stále čekáme.
08:09'
Domácí se po delší době dokázali usadit v útočné třetině a nyní kombinují.
07:20'
Lauris Darzinš je prvním vyloučeným hráčem na straně hostů. Nyní pyká za hákování.
07:20'
A ihned jakmile se domácí dostali do plného počtu, tak měli další závar před brankou, ale ani jeden z domácích hráčů nedokázal doklepnout puk do branky. Následuje první komerční přestávka.
07:00'
Lokomotiv je kompletní a tohle oslabení zvládli, aniž by soupeř zaměstnal Isajeva.
06:17'
Po vyhraném buly opět Jaroslavl dostává puk až k brankáři a přesilová hra Rize vůbec nejde.
05:43'
Rušan Rafikov sbírá nahozený puk za svou brankou a bez problémů jej vyhazuje přes všechny čáry.
05:19'
Začátek oslabení zvládá domácí celek v klidu, neboť se puk nachází u branky soupeře.
05:00'
Je tu první vyloučení, za podražení si půjde odpočinout Stěpan Sannikov.
04:34'
Domácí celek má zatím více ze hry a snaží se aktivně útočit.
03:28'
Jarosllavl udělal další závar před brankou Rigy a dobře ze středu pálil Staffan Kronwall, brankář Rigy zaměstnal svou lapačku.
02:31'
Kristers Gudlevskis nyní musel čelit nebezpečné střele z pravé strany!
01:49'
I hosté se snažili něco vymyslet za brankou soupeře, ale obrana domácích si věděla rady a dostává hru do středního pásma.
00:45'
Domácích útok nepřinesl ohrožená branku a Jaroslavl ztrácí puk za brankou Rigy.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Isajev (Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, M. Osipov, Kutuzov, Čerepanov, Afanasjev – Kozun, Kudrjavcev, Alexejev – Sannikov, J. Averin, J. Korotkov – Iljenko, Jurtajkin, Korškov – Apalkov, Červoněnko, Ivanov – Fatějev.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Mamcics, Balinskis, Zanetti, Ališauskas, Zile, Gimajev, Šulenin – Berzinš, Dzierkals, Gillies – Džerinš, Batna, Gegeris – Meija, Videll, Darzinš – M. Redlihs, McMillan, Marenis – Pavlovs.

Rozhodčí: S. Morozov, A. Sergejev – D. Zakharov, A. Sysujev.
Lokomotiv Jaroslavl

Jaroslavl drží čtvrtou příčku v Západní konferenci. V minulém zápase nestačili na Dinamo Minsk, se kterým prohráli 0:3. Minsk tak přerušil čtyř zápasovou vítěznou sérii. Lokomotiv se snaží dostihnout třetí Jokerit, ale již na něj ztrácí sedm bodů.
Nejproduktivnější hráči týmu
A. Loktionov – 12+19
B. Kozun – 11+13
D. Alexejev – 8+15

Jakub Nakládal – 8+10 (37 odehraných zápasů)
Alexandr Salák – 92% úspěšnost (18 odehraných zápasů)
Dinamo Riga

Riga se nachází na hranici postupu do play off. Na osmé místo jim schází jeden bod. Společně s Viťazem, Soči, Dynamem Moskva a se Spartakem Moskva bude Riga bojovat v posledních zápasech o co nejlepší umístění do play off. Za Rigou se nachází Dynamo Minsk, avšak ti mají dvanácti bodovou ztrátu. Je tedy pravděpodobné, že černý petr vyjde na jednoho z vyjmenovaných týmů. Rigu tedy čekají do konce základní části důležité zápasy, ve kterých musí co nejvíce bodovat, jestliže se chce probojovat mezi nejlepší osmičku týmů v Západní konferenci. Ostatně ani jejich dnešní soupeř ještě nemá jistotu play off, avšak jejich bodový náskok je znatelně výraznější.