KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Dynamo Moskva - 14. září 2019   16:00

Dynamo Moskva
28:11' Kruglov   • 32:27' Šipačov  (Čajkovský, Hietanen)
Čerepovec
Podjapolskij (Chakimov) – Provolněv, Chabarov, Makejev, Šulák, Kudako, Sizov, Rogov – Nikolišin, A. Galimov, Jakimov – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Kodola, Markovin, Morozov – Liška, J. Jakovlev, A. Alexejev – Gračjov.

Domácí nakonec dotáhli utkání do vítězného konce. Je nutno podotknout, že zaslouženě, jelikož téměř celá třetí třetina byla v režii Čerepovce.

Československá stopa utkání

Libor Šulák (CER) – (0+0), 2 střely, 23:28
Adam Liška (CER) – (0+0), 1 střela, 14:37
Dmitrij Jaškin (DMS) – (0+0), 3 střely, 18:30
Michal Čajkovský (DMS) – (0+1), 4 střely, 18:10
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.

Autorem vítězné branky je JURIJ TRUBAČJOV.
Daniil TARASOV neproměňuje.
German GRAČJOV neproměňuje.
Indrašis po naznačení překonal brankáře Čerepovce střelou nad lapačku.
Vovčenko si nabruslil na pravou tyč, ale Bočarov dobře kopíroval jeho pohyb.
Hietanen zkusil forhend na pravou tyč.
Trubačjov zakončil přesně do pravého růžku.
Petersson téměř nic nenaznačil a jeho střelu úspěšně vyrazil Podjapolskij vyrážečkou.
Alexejev rovněž neúspěšný.
Igumnov to zkusil střelou mezi betony, ale tam žádný prostor nebyl.
Morozov to udělal ve velkém stylu. Položil si Bočarova a zakončil do odkryté branky.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:03'
Morozov se protáhl skrz obranu Dynama, ale Bočarov dokázal pohotově zareagovat sklepnutými betony.
62:17'
Indrašiš kombinoval stejně jako Petersson, ale jeho střela z otočky Podjapolskije nijak neohrozila.
61:23'
Domácí jej dokázali odzbrojit, ale po napadené rozehrávce získal kotouč opět Petersson.
61:01'
Petersson si nechává puk dlouho pro sebe, nikam nepospíchá.
60:30'
Morozov si s Jakimovem špatně předali kotouč a do útoku mohou jít hosté.
60:01'
Tak 60 minut hrací doby nám vítěze nepřineslo. Rozhodne se v pětiminutovém prodloužení nebo až na samostatné nájezdy?
60:00'
59:00'
Běží poslední minuta základní hrací doby.
57:44'
Čerepovec to zkouší z každé pozice, ale ani jeden pokus neskončil za zády Bočarova.
57:05'
Skvělý semafor v podání Podjapolskije, který svou lapačkou našel střelu Jaškina.
56:00'
Po přesouvání hry ze strany na stranu se do větší šance dostal Petersson, který si z prostoru mezikruží sjel až před branku, kde ale nad Podjapolskijem nevyzrál.
51:43'
Zatím jsou střelecky aktivnější ve třetí části domácí, ale na ledě se převážně nic neděje. Oběma týmům se za žádnou cenu nedaří přejít ke střele, nýbrž do větší šance.
49:21'
Hosté se z domácího tlaku oklepali a hra je opět vyrovnaná, ovšem na střely mizerná (3 – 1).
48:30'
Na levém křídle využil trocha prostoru Nikolišin, který mířil na bližší tyč. Bočarov i přes neustálý nápor domácích zaznamenal v závěrečné třetině teprve třetí zákrok.
47:33'
Z modré čáry lehkou střelou nahodil Šipačov puk před branku, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
46:41'
Hra se opět přestěhovala před Bočarova, ale domácím se za žádnou cenu nedaří přejít do střelecké pozice.
45:07'
Hosté se nemohou vyrovnat domácímu tempu, díky kterému opět kombinují v útočném pásmu, ale pouze na hrazení a bez střely.
43:54'
Přes obětavé pády Severstal snad ani jednou nezaměstnal Bočarova. Vyloučený Jaškin je už zpět ve hře.
42:58'
Špatnou přihrávkou se přesilová pětka Severstalu vyhnala z útočné třetiny.
42:30'
Petunin je bez hole! Domácí mají drobnou výhodu.
42:10'
Hned čtyři hráči Čerepovce bojovali o kotouče na levém hrazení, což se jim nakonec podařilo.
41:54'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., podrážení).
40:01'
40:00'
39:36'
Před branku dostal přihrávku z z pravé strany Jakovlev, který bez přípravy mířil do Bočarova protipohybu! Přesouvající brankář dokázal lapit kotouč svou lapačkou.
39:24'
Pokus o rychlý průnik na pravou tyč odrazil bránící Mironov.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:27'
Rychlý protiútok domácích vedl z levé strany Geraskin, jehož pokus těsně nad horní tyčí.
38:19'
Jaškin v oslabení zkusil střelu ze střední vzdálenosti, ale ta těsně minula vzdálenější tyč.
37:37'
Hostům se hned zkraje oslabení podařilo osvobodit vyhozením přes všechny čáry.
37:24'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., podrážení).
36:17'
Čerepovec trochu vyrovnal hru, která se nyní převážně odehrává ve střední třetině.
33:37'
Jaškin zajel s kotoučem za branku, odkud zpětnou přihrávkou vytvořil pozici pro Indrašise! Podjapolskij ale u pravé tyče nechal přitisknutý beton.
33:13'
Kodola se uvolnil na levém křídle, ale přes položeného obránce Dynama nedokázal dostat puk!
32:27'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A jedeme od znova! Hosté po skvělé souhře v přesilové hře srovnávají. Hietanen posunul hru na Čajkovského, který křižnou přihrávkou na pravý kruh, pobídl k zakončení VADIMA ŠIPAČOVA. Asistence: Michal Čajkovský a Juuso Hietanen.
31:49'
Rozjetý Jaškin v pádu přistrčil puk na Čajkovskýho, který už z ostřejšího úhlu protáhl Podjapolskije.
31:06'
Po střele od modré se kotouč odrazil od zadního hrazení přímo před levou tyč, kde se v jednu chvíli sešlo asi šest hráčů včetně Jaškina!
30:58'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., hákování).
30:29'
Střely na branku: 6 – 13
30:00'
Je za námi polovina odehraného utkání, ve kterém Čerepovec drží těsné vedení. Dynamo po kontaktní brance kombinuje častěji v útočné třetině.
28:11'
Dvoubrankové vedení domácích je sníženo. Ve středním pásmu se dostal k puku ILJA KRUGLOV, který nic nevymýšlel a přesně taženou střelou zakončil k pravé tyči! První branka v KHL tohoto hráče.
25:55'
Vyloučený Ljamin opustil trestnou lavici a hosté hrají v plném počtu.
25:29'
Domácím tato přesilovka nejde. Pokus o rychlé přenesení hry dlouhou přihrávkou skončil zakázaným uvolněním.
25:01'
Mironov si našel najíždějícího protihráče, kterého tvrdým hitem poslal k zemi.
24:42'
Čerepovec uspěchal rozehrávku a opět ztrácí na malou chvíli získané pásmo.
24:27'
Obranné čtyřce se podařilo po získání kotouče vyhodit.
23:55'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Kirill Ljamin – 2 min., sekání).
23:55'
Krátký pobyt Čerepovce v útočné třetině přinesl další faul. Rozjetí hosté se teď budou muset bránit.
23:07'
Domácím se nedaří přejít přes střední pásmo, kde se ke kotouči opět dostává Dynamo.
22:15'
Muranov okamžitě po buly vystartoval přímo na branku, ale kotouč mu byl sebrán těsně před střelou.
21:59'
Rozjetý Brjukvin nic nevymýšlel a svižnou střelou prověřil Podjapolskijho pozornost.
21:19'
Dynamo vstoupilo do druhé části mnohem aktivněji než do té první.
20:01'
20:00'
19:34'
Šipačovovi se nabízel spoluhráč mezi kruhy, ale přes bránícího protihráče nepropašoval kotouč.
19:09'
Střela od levého hrazení na vzdálenější tyč skončila pouze v lapačce brankáře Čerepovce.
18:36'
Jaškin se tlačil do koncovky na pravé tyči, ale tam byl Podjapolskij připraven svými betony.
18:04'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Makejev – 2 min., sekání).
17:48'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
17:02'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté ztratili puk ve středním pásmu a podruhé inkasují! Geraskin postrčil kotouč na DANIILA VOVČENKA, který měl na levé straně dostatek času i prostoru pro přesnou střelu mezi betony. Asistence: Igor Geraskin.
16:29'
Petunin to vzal na sebe, ale po obětí branky přišel o kotouč a domácí jdou bez váhání do protiútoku.
15:32'
Icing hostí vrací hru zpět před Podjapolskije.
15:00'
Opět nevydařený pokus Dynama přejít do útoku. Čerepovec brání střední pásmo opravdu dobře.
13:59'
Střílenou přihrávku na levou tyč Jakimov nedokázal nasměrovat za brankovou čáru! Velká příležitost domácích.
12:49'
Šulák si opět dobře sjel z modré čáry, ale jeho střelu dokázal Bočarov dobře vytěsnit.
12:17'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vladimir Brjukvin.
12:15'
Od modré to zkusil Ogurcov, ale Podjapolskij nemusel zasahovat.
12:05'
Hráči Dynama se zatím nemohou dostat ke slibnější střele, kterou by vyrovnali stav utkání.
10:27'
Individuálním průnikem Vovčenko zavezl hru do útočné třetiny, ale po špatné rozehrávce jsou domácí opět vyhnáni.
09:32'
Šulák si sjel na vrch levého kruhu, odkud přišla tvrdá dělovka! Podjapolskij úmysl dobře přečetl a pohotově zmenšil střelecký úhel.
09:19'
Až nyní domácí rozestavěli svou formaci a začínají s kombinací.
09:04'
Přesilové formaci Čerepovce se zatím nedaří usadit v útočné třetině.
08:06'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladimir Brjukvin – 2 min., držení).
07:03'
Pokus o rychlou odpověď se Dynamu nepovedl. Na kotouči jsou nyní domácí.
06:16'
Z krátkého tlaku jdou domácí do vedení! Trubačjov po objetí branky našel skvělou žabičkou před brankou postaveného DANIILA VOVČENKA, který forhendem sklepl puk za Bočarova. Asistence: Jurij Trubačjov a Vadim Kudako.
05:03'
U nahozeného kotouče byl první Alexejev, který bekhendem zpoza branky vracel puk před levou tyč. Tam byl ale dobře postavený bek domácích.
04:35'
Sražený kotouč po střeleckém pokusu domácí zpracoval a následně rozehrál Polygalov.
04:10'
Také na druhé straně musel být pozorný Podjapolskij, který čelil dorážce z těsné blízkosti.
03:20'
Bočarov rozehrál zpoza branky na levé křídlo, odkud přišla okamžitá diagonální přihrávka na pravou stranu, kde byl rozjetý Petersson! V dobré rychlosti se dostal za obranu Čerepovce, ale jeho zakončení do protipohybu neprošlo!
02:12'
U prostoru střídaček se dobře prokličkoval Volkov, ale bez rychlosti pouze posunul hru za branku Podjapolskije.
01:27'
Dynamo napadalo hluboko v pásmu, domácí Čerepovec se rychlou rozehrávkou dostal do střední třetiny.
00:57'
Přes osu hřiště se pokusil proniknout do útočné třetiny Trubačjov, ale přechod přes modrou čáru nezvládl.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Provolněv, Chabarov, Makejev, Šulák, Kudako, Sizov, Rogov – Nikolišin, A. Galimov, Jakimov – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Kodola, Markovin, Morozov – Liška, J. Jakovlev, A. Alexejev, Gračov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, Grigorjev, Ljamin, Mironov, Volkov, Ogurcov, J. Zajcev – Tarasov, A. Petersson, Šipačov – Jaškin, Polygalov, Indrašis – Igumnov, Alexejev, Brjukvin – Kruglov, Petunin, Muranov.

Moskevské Dynamo je na tom o poznání lépe. Sice má pouze o dvě vstřelené branky více, ale to na páté místo tabulky stačí. Dynamu začala sezona třemi utkáními doma, kde 100% využilo domácí prostředí a bralo 6 bodů. Venku už ale nestačilo na Viťaz (1:4) a Jaroslavl (5:2). Podaří se Dynamu zvítězit na ledě Čerepovce?

Nejlepšími střelci jsou se tři góly finský obránce J. Hietanen a ruský útočník V. Šipačov.

Československý zástup v týmu

Dmitrij Jaškin (ČR)
Michal Čajkovský (SVK)
Severstal Čerepovec

Celku Čerepovce aktuálně náleží předposlední jedenácté místo Západní konference. Z pěti dosud odehraných zápasů Severstal zvítězil pouze jednou, a to 5:1 ve venkovním střetu s Omskem. Ze dvou domácích utkání vstřelil Čerepovec pouze jedinou branku (0:4 CSKA, 1:4 Jokerit).

Nejlepším střelcem je prozatím se dvěma zásahy útočník D. Markovin.