Metsola (Karejev) – Larsen, Koledov, S. Garejev, Arzamascev, Pašnin, Panin, A. Semjonov – Burmistrov, Omark, Hartikainen – Manninen, Chochrjakov, Sošnikov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Soloduchin, M. Majorov, Kartajev.

Vyloučení 2:7, bez využití.
Vhazování 26:25.
Hity 2:15.
Čas v útoku 14:15 – 10:42.
Poslední celek tabulky KHL získal doma pouze bod, když ho musí mrzet kromě smolného vlastního gólu a dvou trefených tyčí v úvodní třetině také řada špatně provedených přesilovek. Těch odehrála Riga šest, než se poprvé a naposledy dočkali hosté, ale vůbec v nich nedokázala zahrozit. Salavat Julajev po předchozí devítigólové kanonádě vydřel trochu šťastnou výhru v prodloužení díky přesné střele hrdiny zápasu Dmitrije Kugryševa.
62:05'
Ufa právě vstřelila branku!
Burmistrov dohnal prudce vyhazovaný puk a bekhendem do strany přihrál na rozhodující gól, jehož autorem je znovu DMITRIJ KUGRYŠEV. Asistence: Alexandr Burmistrov, Pavel Koledov.
60:18'
Salák měl hned práci s průnikem Kugryševa, který zakončoval po ledě k zadní tyči.
60:01'
Ve třetí části hry gól nepadl a tak si oba celky zajistily do tabulky po bodu. O držiteli bonusového bodu rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.
Střely na bránu 9:12, celkem 26:28.
Vyloučení 2:4, celkem 2:7, bez využití.
60:00'
59:33'
Příležitost také pro Rigu, Ashton střílel z levé strany po rychlé výměně puku do ramene brankáře Metsoly.
58:45'
Málem tu byl další vlastenec. Obránce Balinskis si srazil bruslí Pašninovo nahození z úhlu za sebe, naštěstí stačil Salák kotouč obratně zachytit.
58:26'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
58:01'
Hosté jsou ve hře 4 na 4 aktivnější. Salák neměl kotouč po Omarkově střele pod kontrolou, vypomohl mu Protapovič.
56:26'
Kugryšev připravil vlastní hloupostí hosty o přesilovku, když se na ledě zbytečně ohnal hokejkou po faulujícím Džerinšovi.
56:26'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., sekání).
56:14'
Nikita Setdikov vypíchl kotouč Pašninovi a projel proti couvajícímu bekovi jeden na jednoho. Střela mezi nohama končí na zadním mantinelu, dorážku Lipsbergse kryje Metsola.
55:14'
V jediné přesilovce si Salavat Julajev vytvořil více šancí, než Dinamo za všech šest dohromady. Český gólman odolal všem a domácí jsou na ledě v plném počtu.
54:10'
Znovu secvičený signál Ufy: Omark nachází u tyče Burmistrova, který sklepává za sebe a Hartikainen zakončuje z mezikruží. Salák ovšem vytáhl senzační semafor.
53:52'
Larsen si na sebe natáhl dva hráče a předal puk Omarkovi, který si nabruslil blíže k bráně, ale ani švédská hvězda si na Saláka nepřišla.
53:14'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., hákování). V závěru zápasu je tu vůbec první přesilovka pro hosty.
52:25'
Zakázané uvolnění Ufy.
52:07'
Omark nabil u tyče číhajícímu Burmistrovovi, který z první posunul pod sebe na Larsena. Dánský ofenzivní bek z bezprostřední blízkosti pálí do dobře postaveného Saláka.
50:47'
Maxim Majorov vybídl zprava mezi kruhy najíždějícího Nikitu Sošnikova, jenž výborného Saláka mezi betony nepropálil.
50:10'
Nepřehlednou situaci v obranném pásmu Rigy řeší Salák skokem na led a zalehnutím volného kotouče.
49:33'
Carter Ashton vydoloval kotouč a vyhazuje ho žabičkou.
48:23'
Salák šel do rozkleku, ale zasahovat nemusel – Chochrjakov střílí vedle zadní tyče.
47:39'
Ani čtyři minuty Dinamu nestačily, Ufa dlouhé oslabení ubránila.
47:09'
Od modré pálí do zadního hrazení Nerijus Ališauskas, domácí odražený kotouč zachytili a pro změnu Berzinš přestřelil.
46:30'
Hosté znovu vyhazují, do návratu vyloučeného Pašnina chybí jen málo přes minutu.
45:25'
Marshallův švih zápěstím vyráží Metsola hranou betonu do výšky a puk letí obloukem zpátky k modré čáře.
44:47'
Přesilovky Rigy jsou zatím jedna velká pohroma. Opět letí přihrávka na modrou čáru mezi oba obránce a puk se zastavuje až za Salákovou bránou.
43:39'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Pašnin – 2+2 min, vysoká hůl). V Marenisově obličeji je krev, domácí mají čtyřminutovou výhodu.
43:23'
Ufa dál tlačí a Salák hrábl lapačkou přes rameno proti ostré střele Kugryševa z těžkého úhlu.
42:18'
Vteřinu po vypršení přesilové hry, v níž ani jednou nevystřelili, se domácí dopouštějí zakázaného uvolnění.
41:43'
Přece jen přišla v početní výhodě příležitost, jenže pro oslabené hosty. Situaci dva na dva zakončil z úhlu těsně vedle Chochrjakov.
41:22'
Lotyši jsou v přesilovkách bezzubí, nepřesnou přihrávkou se sami vyhánějí z útočného pásma.
40:17'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., podrážení).
40:01'
Skóre zůstává i po 40 minutách hry nerozhodné, když po nesmírně dlouhém prohlížení videozáznamu uznali rozhodčí gól hostům či spíše vlastní gól domácích, který Salák vyrážel snad o milimetry za brankovou čarou. Dinamo dokázalo odpovědět Ališauskasovou bombou od modré čáry po vyhraném buly, další slušné várky šancí na obou stranách gólem neskončily.
Střely na bránu 10:7, celkem 17:16.
Vyloučení 0:0, celkem 0:3, bez využití.
40:00'
39:37'
Pavel Koledov tvrdě narazil na plexisklo Oskarse Batnu, který stál metr od mantinelu v předklonu a dal si bolestivou hlavičku přilbou o hrazení.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny je ohlášena ve chvíli, kdy si mezi sebou přihrávají obránci hostů.
37:46'
A vzápětí další těžký zákrok Juhy Metsoly. Kotouč v útočném pásmu ukořistil Andris Džerinš a zblízka nebezpečně prověřil brankáře Ufy.
37:29'
Po kulečníkové přihrávce z vlastního pásma o mantinel ujel na bránu po pravém křídle Marenis, jeho golfák vyráží Metsola pohotově betonem.
36:51'
Stanislav Garejev se stal zachráncem baškirského klubu. Po hrubce na útočné modré ujížděl do sóla domácí Setdikov, jenže obránce Ufy se vrhl tygřím skokem na led a nataženou hokejkou mu kotouč čistě odpálil.
35:54'
Riga právě vstřelila branku!
Berzinšovo vyhrané buly v útočném pásmu stálo na počátku bleskové vyrovnávací akce. Gegeris přihrál za sebe na modrou čáru a litevský obránce NERIJUS ALIŠAUSKAS prudkým příklepem napnul síť. Asistence: Emils Gegeris, Daniels Berzinš.
34:49'
Dinamo vyhrálo vhazování a přešlo do útoku, Marshallova střela od mantinelu u modré čáry však neprorazila Metsolův beton.
34:35'
Kadějkin s Žarkovem číhali před brankovištěm, Salák si před nimi stahuje nahozený puk holí pod lapačku.
32:58'
Salavat Julajev svižnou souhru v útočném pásmu nedokombinoval, kotouč utíká do středního.
31:35'
Hokejisté ve vínových dresech tlačili v útočném pásmu bez efektu, naopak do brejku ujel Žarkov a šikovnou stahovačku doplnil ranou krátkým švihem, Salák opět zasahuje ne jedničku.
30:08'
Zázračný zákrok si připisuje Alexander Salák! Vypadalo to, že sevřel lapačku téměř do pěsti, jak s ní dokázal vytěsnit dělovku Chochrjakova do poloodkryté brány.
29:00'
Dnešní utkání sleduje 4564 diváků.
27:18'
Po deseti minutách zkoumání videa je gól nakonec uznán. Ovšem ne dorážejícímu Kadějkinovi, za střelce je označen DMITRIJ KUGRYŠEV a tak kotouč celým objemem přešel brankovou čáru dle videozáznamu už z prvního odrazu o klečícího Batnu. Právě do jeho brusle nasměroval puk v pádu zpoza brány šťastný střelec.
27:18'
Stále se zkoumá videozáznam a dlouhé minuty si už hokejisté krátí rozbruslením, aby mezitím na střídačce nevytuhli.
27:18'
Alexander Salák stačil z brankové čáry vykopnout pokus Kugryševa o zásun v pádu zpoza brány, který však za jeho záda málem dostal spoluhráč Batna. Český brankář poté odolal i Kadějkinově dorážce a sudí nyní na videu řeší, zda už kotouč brankovu čáru nepřešel.
26:32'
Marshall se ve vzájemném klinči projel po ledě se Soloduchinem, rozhodčí nechávají hru plynout.
25:16'
Berzinš zakončoval svůj průnik švihem jen do Metsolovy hrudi.
23:45'
To bylo kuriózní zranění! Andris Džerinš sklepával ze vzduchu Sotnieksovu střelu tak smolně, že si kotouč srazil do vlastního chrupu a spěchá na střídačku ledovat roztržený ret.
23:13'
Riga vybojovala pásmo a na led se dostává i Colton Gillies, který začal jako třináctý útočník.
21:47'
Teemu Hartikainen objížděl bránu střežen dvěma obránci Rigy, prudkou kličkou je nechal projet a po ledě mířil na zadní tyč. Kotouč však doklouzal rovnoběžně s čarou mimo.
20:01'
První třetina přinesla vyrovnaný hokej, tři dost nepovedené přesilovky lotyšského celku, dvě tyčky za zády brankáře Ufy, ale žádný gól. Na úspěšného střelce si musíme počkat nejméně do další třetiny.
Střely na bránu 7:9.
Vyloučení 0:3.
20:00'
19:17'
Omark chtěl po Larsenově přihrávce ještě místo střely vyšperkovat protiútok posunutím kotouče doleva, tam však jaksi chyběl spoluhráč.
18:26'
17:46'
Panin u mantinelu bolestivě, leč zcela čistě zboural McMillana. Marshall pak zašlápl vyhazovaný kotouč až pár centimetrů za modrou čarou a vhazuje se ve středním pásmu.
17:25'
Ani třetí přesilovka zatím Dinamu nevychází, domácí hráči musejí pro kotouč opakovaně zpátky za Salákovu bránu.
16:26'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sakari Manninen – 2 min., hákování).
16:04'
A hned podnikl rychlý kontr Salavat Julajev. Hartikainenův střílený centr zprava chytře tečoval pod víko Larsen, český brankář Salák na čáře zasahuje.
15:53'
Sotnieks dostal puk mezi kruhy, ve velké šanci nedokázal trefit bránu.
14:45'
14:11'
Najíždějící zámořské duo Ashton – McMillan vehementně doráželo na Metsolu, ovšem brankář Ufy si kotouč nenechal nacpat za svá záda.
13:10'
Druhý z ex-jekatěrinburských noviců v sestavě Rigy Setdikov střílel z pravého kruhu k tyčce, ale Metsola prostor dobře utěsnil.
12:45'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
12:05'
Benjamin Marshall měl štěstí, že po jeho nepřesnosti byli hosté dlouho na ledě a místo brejku odjížděli střídat.
11:45'
Domácí mají ve dvanácté minutě hry dvě střely mezi tyče a další dvě do tyčí...
11:01'
Uvis Balinskis napálil příklepem odražený kotouč a hosty už podruhé zachránila konstrukce brány! Bomba lotyšského obránce za Metsolou narazila o pravou tyčku a podél čáry se odráží ven.
10:24'
Rihards Marenis sebou švihl na útočné modré, ale v pádu ještě dokázal udržet pásmo. Metsola nakonec vložil širokou hůl do křížné přihrávky.
9:42'
Velký závar před Salákem po tečované střele s několika dorážkami Chochrjakova přes tři utěsňující hráče, kteří ovšem českému brankáři spíše překáželi. Přítrž mu učinil až rozhodčí, který píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
9:28'
Larsen se snažil založit prudkým pasem útok Ufy, od Sotniekse se však kotouč odráží na střídačku.
8:15'
Útoky se rychle přelévají ze strany na stranu, Salák pomáhá spoluhráčům rozehrávkou.
7:02'
Protiútok Rigy zakončuje Andris Džerinš vedle zadní tyče.
6:21'
Delší pobyt hokejistů Ufy v útočném pásmu vyústil v Omarkovu střelu zblízka, pak si najížděl z levého kruhu blíž bráně nikým neobtěžovaný Sošnikov. Salákovu svatyni však švihem těsně minul.
5:25'
Rychlý výpad zakončil po kličce do středu Hartikainen střelou do Saláka, který si připisuje první zákrok.
4:40'
4:22'
Až v samém závěru přesilovky rozehrála Riga klasický vzorec a nakonec z toho byla slušná šance, střela jedné ze dvou útočných posil z Avtomobilistu Protapoviče brnkla o břevno!
3:45'
Dinamu se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu, hosté opakovaně vyhazují.
2:40'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., sekání).
2:08'
Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Lipsbergs zakončoval sám, ale přesnost jeho pokusu scházela.
1:45'
V úvodu utkání se oba kolektivy omezují na nastřelování puků.
0:27'
Zakázané uvolnění hostů nutí ke zpozornění brankáře Metsolu.
00:01'
Rižskou halou zní ruská a lotyšská státní hymna, domácí mužstvo je nastoupeno k poslechu v tradičních vínových dresech, hosté z Ufy přijeli v bílo-zeleno-modré kombinaci.

Dinamo Riga: Salák (Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Berglund, Sotnieks, Balinskis, Marshall, Ošenieks – Redlihs, Džerinš, McMillan – Ashton, Gegeris, Berzinš – Meija, Protapovič, Setdikov – Marenis, Gillies, Batna – Lipsbergs.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Koledov, Garejev, Arzamascev, Pašnin, Panin, Semjonov – Burmistrov, Omark, Hartikainen – Manninen, Chochrjakov, Sošnikov – Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Soloduchin, Majorov, Pustozjorov – Kartajev.

Rozhodčí: Bukin, Ravodin – Ivanov, Novikov.