To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Jakub JEŘÁBEK (VTZ) 0 + 1, 4 střely, čas na ledě 22:50
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Dinamo Riga: 25

HC Viťaz Moskevská oblast: 39.
Málo platné, Dinamo Riga již vyrovnat do konce zápasu nedokázalo a Viťaz dnes vydřel cenné vítězství na ledě stále se trápící Rigy. Domácí konečně neschytali debakl a odehráli poměrně zajímavé utkání, nicméně i tak body nebrali.
58:22'
A domácí to po oddechovém čase zkouší bez gólmana, se šesti hráči v poli!
58:22'
Oddechový čas pro domácí.
58:05'
Mikelis Redlihs (Riga) padá ve třetině soupeře, domácí poté ztrácejí puk a tím i útočné pásmo.
57:38'
Dinamo se dostalo do útočného pásma, ale ne na dlouho.
57:11'
Nerijus Ališauskas (Riga) s pukem ve středním pásmu, domácí to zkouší po levé straně.
56:19'
Pro Dinamo je to hodně kruté, dnes byla Riga vyrovnaným soupeřem favorizovanému Viťazu.
55:19'
Viťaz právě vstřelil branku!
Viťaz otáčí skóre! PAVEL ČERNOV nachytal Makarova pohotovou střelou z mezikruží, kdy poslal křížnou střelou puk na pravý beton gólmana do branky. Asistence: Jakub Jeřábek a Alexandr Jevsejenkov.
54:16'
Jegor Voronkov (Viťaz) srazil bránícího hráče Dinama na led, nevylučuje se, hosté dál hrají.
53:41'
Jevgenij Arťuchin (Viťaz) spěchal za pukem, ale nedostihl ho, zakázané uvolnění.
53:15'
Jakub Jeřábek (Viťaz) za vlastní brankou, kde vyčkává na dostřídání.
52:47'
Kristofer Berglund (Riga) v podstatě jen nahazuje puk na branku Viťazu, Ilja Ježov chytá a přerušuje hru.
52:01'
Arťom Švec-Rogovoj (Viťaz) bojuje v rohu, v útočném pásmu, ale ztratil puk, hrají domácí.
51:26'
Vhazování po levici Makarova, domácí získávají puk a ženou se do útoku.
50:22'
Jsme v poslední desetiminutovce třetí třetiny, Dinamo se snaží o vstřelení vedoucí branky.
49:45'
Ilja Ježov (Viťaz) vyráží střelu z levé strany do rohu, hosté se ale nedostali z vlastní třetiny.
49:08'
Oba gólmani podávají velmi dobré výkony, i proto je skóre zápasu takové, jaké je.
48:40'
Andrej Makarov (Riga) dvěma fantastickými zákroky nyní opět podržel svůj tým!
48:19'
Ilja Ježov (Viťaz) chytá střelu Oskarse Batny, velmi dobrý zákrok.
47:15'
Andrej Makarov (Riga) sedí na brankovišti, puk se odrazil do rohu, trochu štěstí na straně Dinama.
46:50'
Puk za brankou Dinama, nyní se hraje hodně opatrný hokej.
46:10'
Colton Gillies (Riga) přimáčknutý na mantinel, za brankou soupeře, puk získává Viťaz.
45:20'
Jevgenij Arťuchin (Viťaz) bojuje o puk v rohu, v útočném pásmu a je úspěšný.
44:15'
Dinamo ve vlastní třetiny, hosté zkouší napadat rozehrávku soupeře.
43:23'
Sergej Gimajev (Riga) netrefuje branku od modré čáry, hned poté domácí přišli o útočné pásmo.
42:30'
Co bylo domácím platné, že měli velmi dobrý vstup do třetí třetiny, když v jejím úvodu inkasovali vyrovnávací gól...
42:01'
Obrovitý JEVGENIJ ARŤUCHIN prostřelil Makarova z pravé strany, puk se doslova došoural za brankovou čáru a je vyrovnáno. Bez asistence.
41:10'
Dinamo vtrhlo do třetí třetiny výtečně, domácí se tlačí do útočení.
40:32'
Robert Mamčics (Riga) vypálil z mezikruží, ale Ilja Ježov (Viťaz) bravurně vyráží.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:21.
Druhá třetina nabídla mnohem lepší a zajímavější hokej, než třetina první, paradoxně v ní ale gól nepadl. Andrej Makarov v domácí brance předvádí zatím velmi dobré výkony a Dinamo tak po dvou třetinách drží těsné vedení.
40:00'
39:07'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Také domácím se nyní hodí bližší střídačka, čtveřice bránících hráčů Viťazu je již unavená.
38:05'
Dinamo v útočném pásmu, Uvis Balinskis (Riga) zlomil hůl při střele od modré a spěchá střídat.
37:20'
Dinamo v útočném pásmu, ale hosté odpalují puk ze třetiny.
37:07'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
36:55'
Hosté nahazují kotouč do útočného pásma, Robert Mamčics (Riga) ale získává puk.
35:47'
35:33'
Andrej Makarov (Riga) má puk ve své výstroji, po střele Jevsejenkova, hra přerušena.
35:15'
Pavel Černov (Viťaz) netrefuje z levé strany odkrytou část branky, puk končí na zadním mantinelu.
34:50'
V tuto chvíli jsou ale hosté znovu ve třetině Dinama, vyrovnání doslova visí ve vzduchu.
34:32'
Až nyní domácí dostávají puk ze třetiny.
34:15'
Viťaz od začátku přesilové hry v útočném pásmu.
33:47'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Bartulis – 2 min., podrážení).
33:10'
Sergej Gimajev (Riga) poslal dlouhý pas k útočné modré.
32:34'
32:10'
Puk za brankou Viťazu, domácí získávají cenné vteřiny.
31:35'
Alexej Makejev (Viťaz) podržel puk a tím udržel útočné pásmo pro svůj tým.
31:05'
Pro Dinamo to není moc dobrý okamžik k hře v oslabení, Viťaz totiž byl v posledních minutách aktivnější.
30:34'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., hákování).
29:50'
Viťaz samozřejmě využil toho, že má blíž střídačku a posílal hráče bleskově na led za unavené hráče.
29:15'
Viťaz v útočném pásmu, Dinamo je nyní pod tlakem.
28:27'
Po vyhraném vhazování se hned hosté hnali do zakončení, ale Makarov v domácí brance opět obstál.
27:40'
Puk míří za branku Viťazu, hosté rozehrávají.
27:05'
Jegor Voronkov (Viťaz) se dostal z levé strany do zakončení, Andrej Makarov (Riga) chytá a přerušuje hru.
26:50'
Miro Aaltonen (Viťaz) zabojoval o puk ve vlastní třetině a je úspěšný.
26:31'
25:55'
Další puk míří ze třetiny Viťazu, Dinamu se přesilová hra nedaří.
25:30'
Puk míří ze třetiny Viťazu, hosté se zatím v pohodě brání.
24:31'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., naražení zezadu).
23:49'
Miro Aaltonen (Viťaz) se snažil dostat k dorážce, ale Andrej Makarov (Riga) bravurně pokryl puk poté, co se Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) snažil prosadit z pravé strany.
23:25'
Lauris Darzinš (Riga) zavezl puk do útočného pásma, ale tam domácí neuspěli.
22:53'
Roberts Lipsbergs (Riga) pláchl po levém křídle, dostal se do zakončení, ale Ilja Ježov (Viťaz) ho vychytal.
22:20'
Nic nového v dosavadním průběhu druhé třetiny, další zakázané uvolnění, tentokrát domácích.
21:49'
Tak zatím je to hodně nepřesné na obou stranách, úvod druhé třetiny je neuvěřitelně kouskovaný.
21:20'
Další nepřesná rozehrávka Viťazu znamená další zakázané uvolnění.
21:09'
Zakázané uvolnění Viťazu, hra se tak stěhuje zpět před Ilju Ježova.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:24.
První třetina nabídla typický hokej, rychlý, bruslivý, ale bez nějakých pohledných akcí, jak je pro tuto soutěž typické... nicméně Riga v první třetině překročila svůj stín, když dokázala skórovat! Favorizovaný Viťaz se zatím nedokázal prosadit.
20:00'
19:33'
Puk ve středním pásmu, vypadá to, že se v této třetině již nic nestane.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
17:38'
Vitalijs Pavlovs (Riga) zavezl puk do útočného pásma, kde byl doslova přišpendlen na mantinel a o puk přišel.
17:17'
Puk za brankou Dinama, domácí ho odpalují do středního pásma.
16:20'
Carter Ashton (Riga) již neměl takovou rychlost na levé straně, tak jen podržel chvíli puk v útočném pásmu.
15:48'
VIťaz v útočném pásmu, souboj u pravého mantinelu, Miro Aaltonen (Viťaz) vybojoval puk.
15:04'
Uvis Balinskis (Riga) s pukem za vlastní brankou, vyčkává, až jeho spoluhráči dostřídají.
14:48'
Ville Lajunen (Viťaz) nepřešel přes levou stranu do útočného pásma.
13:31'
13:20'
Domácí vyhazují puk ze třetiny a toto oslabení pravděpodobně přečkají bez úhony.
12:53'
Ville Lajunen (Viťaz) pálí z voleje, z levé strany, Andrej Makarov (Riga) vyráží.
12:30'
Během úvodní minuty ztratili hosté pouze jednou útočné pásmo.
11:58'
Viťaz udržel útočné pásmo, český obránce stále na ledě.
11:40'
Dělovka Jakuba Jeřábka, z levé strany, od modré, puk končí na zadním hrazení.
11:31'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podrážení).
11:16'
Igor Golovkov (Viťaz) s pukem za vlastní brankou, následuje rozehrávka na levou stranu.
10:23'
10:05'
První desetiminutovka minulostí, puk nyní na polovině Dinama, které se nadechuje k dalšímu útoku.
09:35'
Viťaz se stále musí bránit, až po špatné přihrávce Laurise Darzinše dokázali hosté dostat puk ze třetiny.
09:15'
Dinamo teprve nyní v přesilovkovém rozestavení v útočném pásmu.
08:23'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Mons – 2 min., příliš mnoho hráčů).
07:38'
Riga právě vstřelila branku!
Světe div se, Dinamo Riga dává gól! Rychlá útočná akce, kdy šel puk od Lipsbergse na Sotniekse, ten přenechal na levou stranu na VITALIJSE PAVLOVSE, který vymetl růžek branky Ilji Ježova. Asistence: Kristaps Sotnieks a Roberts Lipsbergs.
07:15'
Nepřesná rozehrávka Viťazu, ale není to icing, musí se hrát dál, domácí tak mohou zaútočit.
06:48'
06:35'
Dinamo zaváží puk do útočného pásma.
05:46'
Ne, Dinamu se nedaří, je vidět, že útočná fáze Rigy je opravdu hodně špatná...
04:52'
Přesilová hra pro Dinamo, domácí se od úvodních vteřin drží v útočném pásmu.
04:48'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Mons – 2 min., hákování).
04:25'
Mikelis Redlihs (Riga) se vytočil z rohu a chtěl vystřelit, ale to mu obránce Viťazu znemožnil.
03:20'
Dinamo znovu v útočném pásmu, ale domácím se ke střele nedostali.
02:38'
Dinamo v útočném pásmu, před Mikelisem Redlihsem zastavuje puk Ilja Ježov (Viťaz).
01:51'
Jevgenij Mons (Viťaz) zavezl puk z pravé strany za branku Dinama, tam ale puk získávají domácí.
01:10'
Ti vzápětí špatně rozehrávají, puk míří na zakázané uvolnění.
00:55'
Viťaz jde dopředu po levé straně, ale puk získávají domácí.
00:01'

Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Ališauskas, Bartulis, Mamčics, Gimajev, Berglund, Sotnieks, Balinskis – Sarkanis, Darzinš, M. Redlihs – Ashton, Džerinš, McMillan – Lipsbergs, Meija, Batna – Trastašenkovs, Pavlovs, Gillies – Zabusovs.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Jevsejenkov, Jeřábek, Golovkov, V. Lajunen, Katičev, Voronkov, Pylenkov – Švec-Rogovoj, Laričev, Makejev – Grebenščikov, Jormakka, M. Aaltonen – P. Černov, Mons, Arťuchin – A. Ševčenko, Petrakov, Koltygin – Mojsejev.

Rozhodčí: Olenin, Oskirko – Kučava, Šišlo.

Jakub JEŘÁBEK (VTZ)
HC VIŤAZ MOSKEVSKOU OBLAST
Naproti tomu Viťaz je ve zcela jiném postavení. Aktuálně třetí nejlepší tým Západní konference má stejný počet bodů, jako vedoucí CSKA Moskva, které má navíc o zápas více. Druhý Petrohrad má dokonce o dva zápasy více a na svém kontě o čtyři body méně...
O skvělé formě Viťazu svědčí i parádní poslední šestnáctizápasová série, během které pouze jednou nezískal ani bod a hned čtrnáctkrát slavil vítězství!
DINAMO RIGA
Lotyšský tým zatím plní v dosavadním průběhu základní části roli otloukánka. Aktuálně je poslední v pořadí Západní konference, předposlední Jaroslavl má již po třinácti odehraných kolech čtyřbodový náskok. V posledních zápasech navíc Riga schytává neskutečné debakly (1:6 na ledě CSKA Moskva, 0:7 doma s Omskem, 1:6 v Čerepovci atd.). Velmi chabá je útočná síla Rigy, což dokazuje jediný vstřelený gól v posledních pěti ligových duelech!
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž DINAMO RIGA přivítá na svém stadionu HC VIŤAZ MOSKEVSKOU OBLAST.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.