KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Riga - 19. prosince 2019   17:30

Vitaz
I. Ježov (Saprykin) – Katičev, Jeřábek, V. Lajunen, Šinkevič, Golovkov, Jevsejenkov, Voronkov – A. Sjomin, P. Černov, Makejev – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – Laričev, Mojsejev, Grebenščikov – Arťuchin, Koltygin, D. Kvartalnov – Varfolomejev.
Riga
An. Makarov (Voris) – Sotnieks, Berglund, Bartulis, Ališauskas, A. Kulda, Mamčics, Marshall – M. Redlihs, Pavlovs, Darzinš – Setdikov, Protapovič, Meija – Lipsbergs, Berzinš, Gegeris – Marenis, Batna, Ashton – Trastašenkovs, Slepec.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Česká stopa v utkání
Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:40
HC Viťaz Moskevská oblast ve vyrovnaném utkání s Dinamo Rigou potvrdil roli favorita a vyhrál 1:0. O jedinou branku zápasu se ve třetí třetině postaral Pekka Jormakka, který se prosadil v 51. minutě zápasu. Riga prohrála už šestý zápas v řadě a dál je na chvostu Západní konference.
59:32'
Už hraje v šesti, ale není v útočném pásmu.
59:20'
Riga stále nemůže odvolat brankáře.
58:55'
Puk je ve středním pásmu, což vyhovuje domácím.
58:10'
Makejev vyrazil do brejku, ale nepovedlo se mu uvolnit od posledního obránce.
57:56'
Viťaz vyhazuje tak, aby se nedopustil zakázaného uvolnění.
57:42'
Hosté jsou sice v útočném pásmu, ale nedostávají se ke střelbě.
56:59'
Ježov zastavil letící puk ve své výstroji a přerušuje hru. Riga bude nejspíš velmi brzy odvolávat brankáře.
56:17'
56:05'
Hosté posílají puk přes všechny čáry do bezpečí.
55:33'
V útoku byli hosté, ale střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
55:26'
Začíná zkrácená přesilovka Viťazu.
54:17'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., faul loktem).
53:46'
Průnik Meijy po pravé straně, Ježov si s jeho střelou poradil.
53:30'
Domácí rychle vyhazují.
53:26'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hrubost).
53:14'
Komerční pauza.
53:14'
Nápor hostů do brankoviště. Aktivní byl zejména Ashton, který se dral skrz dva obránce. Ale byla z toho nakonec jen posunutá branka domácích.
52:49'
Zakázané uvolnění Rigy po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
52:25'
Po dlouhém zápolení na zadním mantinelu se Rize povedlo dostat puk do prostoru před kruhy. Ježov ale střelu vyráží.
51:45'
Viťaz brání těsné vedení, nechce soupeře vůbec pustit do předbrankového prostoru.
50:27'
Gól platí!
50:27'
Rozhodčí ještě míří k videu. Trenér Rigy poukazoval na to, že puk se odrazil už z prostoru označeného jako střídačka, což ale nebylo na opakovaných záběrech tolik průkazné.
50:27'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí otevírají skóre zápasu! PEKKA JORMAKKA se dokázal po sjetí mezi kruhy prosadit střelou z první, kterou poslal za záda Makarova! Asistence: Joonas Nattinen.
50:05'
Ke vstřelení gólu moc nechybělo! Brankář domácích byl mimo brankoviště, puk se od nohy jednoho z bránících hráčů odrazil těsně vedle tyče.
49:42'
Zakázané uvolnění domácích.
49:14'
Darzinš ve velké šanci, jeho střelu z mezikruží Ježov dokázal vyrazit betonem mimo brankoviště!
48:37'
Hra je přerušena při přechodu do útoku ze strany domácích. Komerční přestávka.
47:25'
47:05'
Další vyhození Rigy.
46:25'
Dlouhá kombinace bez střely, ztráta puku u zadního mantinelu a osvobození Dinama.
45:35'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
45:25'
Dinamo jde do oslabení, šance pro Viťaz udělat něco s výsledkem zápasu.
44:30'
Byvalcev se zmocnil puku v pravém kruhu a rychle střílel směrem pod lapačku Makarova, který si ale přimáčkl puk k tělu a přerušil hru.
44:05'
43:40'
Viťaz je sice v útočném pásmu, ale branku Makarova zatím neohrozil.
43:16'
Začíná zkrácená přesilovka domácích.
42:55'
Na ledě je sice více prostoru, ale ani jeden z týmů toho zatím využít nedokázal.
42:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., hákování).
41:16'
Vylučuje se na straně Viťazu, Dinamo tak dostane příležitost v přesilovce.
40:45'
Zatím bezbrankový zápas nenabízí tolik pohledný hokej, jedná se spíš o úporný boj o pozice a v podobném duchu začíná i třetí třetina.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Ani druhá třetina nenabídla branku, byť se hrál o poznání útočnější hokej. Zatím jsou ovšem dominantními postavami střetnutí brankáři. Pravdou ovšem je, že příliš vyloženě gólových šancí k vidění není.
40:00'
39:35'
Ještě zakázané uvolnění hostů.
38:40'
Hra se v závěru druhé třetiny dost kouskuje. Domácí vedou na střely 29-23, nicméně většina střel není příliš nebezpečná. Ve valné většině se jedná i o nahazované puky.
37:06'
Zakázané uvolnění Viťazu.
36:57'
36:28'
Hra je znovu přerušena před Ježovem, který si poradil se střelou z levé strany od Marenise, se kterým se poté střetli hlavami.
36:06'
Bartulisova střela od modré čáry mířila mezi betony Ježova, který ovšem stihl puk zachytit.
34:57'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., podrážení).
34:31'
Makarov zachytil nahozený puk do lapačky a přerušil hru.
33:30'
Riga se po delší době dostává do útočného pásma. Na střely zatím prohrává 17-27.
31:15'
Přesilovka Viťazu má dobré tempo, zatím ale naráží na obranu i brankáře soupeře.
30:30'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kirill Slepec – 2 min., hákování).
29:49'
28:58'
Viťaz se sám vyhnal do středního pásma a musí hledat cestu zpět.
28:10'
Domácí doslova ostřelovali branku soupeře. Třetí střela už byla zblokována, díky čemuž Riga vyhazuje.
27:49'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
27:45'
Brankář Ježov zůstává ležet v brankovišti s bolestivou grimasou. Bude se vylučovat, to ale až po komerční pauze.
27:27'
26:27'
Riga se dopouští v přesilovce znovu zakázaného uvolnění.
26:12'
Čechov se osvobodil.
25:40'
Domácí na začátku oslabení vyrazili do útoku, jejich zakončení ovšem zadunělo jen o zadní mantinel.
25:27'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Byvalcev – 2 min., nedovolené bránění).
24:06'
24:05'
Zakázané uvolnění Rigy při snaze o přechod středního pásma za pomoci dlouhé přihrávky.
23:35'
Ještě Kvartalnov v oslabení zaútočil, Makarov musel vyrážečkou vytěsnit puk.
22:50'
Riga se vůbec nemůže usadit v útočném pásmu na delší úsek hry.
22:16'
Domácí v oslabení vyrazili do útoku a střelou od modré čáry přinutili Makarova přerušit hru.
22:06'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., hákování).
20:51'
Hostující Alušauskas se vracel s hráčem soupeře a v souboji upadl. Vletěl přitom do svého brankáře a nepříjemně Makarovovi narazil nohu do tyčky. Naštěstí je Makarov podle všeho v pořádku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:19.
Úvodní třetina souboje mezi Viťazem a Dinamem branku nenabídla. Domácí nevyužili přesilovou hru ani svou menší převahu, kterou nejlépe dokládá poměr střel, na které Čechov vede 12-4.
20:00'
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:48'
Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
17:20'
V dobré šanci se zjevil domácí Grebenščikov, který si najel před brankoviště, ale neprocpal puk mezi betony hostujícího brankáře.
16:35'
Lajunen střílel od modré na branku Makarova, puk se otřel o boční síť. V pokračující akci poté Makarov přerušil hru.
16:10'
Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu. Domácí totiž v obraně poslali puk na střídačku.
15:18'
Po zákroku Ježova, který přerušil hru, následuje komerční přestávka.
14:56'
Další výpad Čechova. Makarov nevýraznou střelu z mezikruží vyrazil, dorážka poté orazítkovala jen zadní mantinel.
14:35'
Mojsejev s Laričevem sice dostali puk do útočného pásma, ale hostující obrana se jej okamžitě zmocnila.
13:39'
13:15'
Viťazu se nedaří návrat do útočného pásma, hosté dobře brání své území.
12:46'
Znovu se daří Dinamu osvobodit.
12:25'
Kulda střílel od modré. Jeho rána byla zblokována a hosté vyhazují puk ze svého pásma.
11:39'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., vysoká hůl).
11:20'
Bude se vylučovat na straně Rigy. Domácí mají výhodu.
09:52'
Arťuchin se dostal ke střele zpoza obránce na kraji pravého kruhu. Makarov zasahuje lapačkou. Komerční pauza.
09:43'
Taktika nahazovaných puků zatím úspěch neslaví.
09:15'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.
08:10'
Čechov několika střelami ohrozil branku Makarova, který zatím hájí čisté konto.
06:40'
Hra ubíhá velmi rychle z hlediska času. Šance zatím ale k vidění nejsou.
04:45'
Domácí byli zastaveni postavením mimo hru. Viťaz zatím vyslal na branku dvě střely, Dinamo tři.
03:37'
03:20'
Zatím se hraje ve vlažnějším tempu. K vidění bylo několik střel, které ovšem nebyly nijak důrazné.
01:45'
První přerušení hry. Dochází k němu před brankou domácího Makarova.
00:50'
Oba týmy zahájily střetnutí ve volnějším tempu.
00:01'
Dinamo před dvěma dny podepsalo jednoletou smlouvu do konce sezony se slovenským útočníkem Markem Ďalogou.
V této sezoně oba týmy sehrály už tři zápasy. Dvakrát se z vítězství radoval Čechov, jednou Riga, která 15. listopadu dokonce své soupeře vynulovala.

Riga se ovšem nenachází v dobré formě, když prohrála pětkrát v řadě.
Favoritem zápasu je Viťaz, kterému patří šesté místo na Západě a má na dosah i nejlepší trojku tabulky. Na druhé straně Riga je na chvostu Západní konference a vlastně i celé ligy (má o bod méně než Čeljabinsk).
Viťaz Čechov přivítá na svém ledě Dinamo Rigu v souboji dvou týmů ze Západní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.