KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Čeljabinsk - 13. září 2020   16:00

Jaroslavl
Jaroslavl
11:49' A. Petersson (Tkačjov, A. Marčenko) • 16:20' A. Petersson (Pääjärvi, A. Marčenko)
Čeljabinsk

To je z naší strany vše. Přejeme Všem krásný zbytek neděle.
Vhazování 31:19
Je dobojováno! Domácí Jaroslavl si z tohoto zápasu odnáší dva body za těsnou výhru 2:1. Hosté se na konci nadechli k velkému závaru, ale vše pokazil Pontus Äberg, který se za seknutí gólmana nechal vyloučit. Poslední vteřiny zápasu už si domácí pohlídali ve svém útočném pásmu.
59:40'
Z mezikruží se ke střele dostal Magnus Pääjärvi. Roman Will jeho střelu chytil a hru přerušil.
59:21'
Oddechový čas pro hosty.
59:21'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Pontus Äberg – 2 min., sekání).
59:12'
Oddechový čas pro domácí.
59:12'
Po křižném pasu byl ve velké šanci Vitalij Kravcov, kterého však Ilja Kovovalov vychytal! Následovalo zakázané uvolnění.
58:55'
Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!
58:30'
První formace domácího celku je nyní v útočném pásmu, kde šetří cenné vteřiny ve prospěch Lokomotivu.
57:56'
Hostující hráč nyní při pokusu o střelu zlomil hůl, a tak se mohli domácí na malou chvíli osvobodit ze sevření.
57:15'
Nahození od modrá čáry se zastavil o Vitalije Kravcova, který následně sám pálil, ale Ilja Konovalov vedení domácího celku udržel.
56:45'
Jaroslav Kosov byl jedním z obránců poslán na zem, ale rozhodčí faul nepískají, i když se zdálo, že šlo o podrážení. Hra pokračuje pět na pět.
56:07'
Tentokrát se hostům rozehrávka nepovedla, a tak je odpískáno zakázané uvolnění, které vrátí hru před Romana Willa.
55:37'
I po skončené přesilové hře je aktivita na straně hostí, kteří se ženou za vyrovnáním tohoto zápasu.
54:58'
54:31'
Tomáš Hyka hledal křižným pasem hůl Vitalije Kravcova, ale obrana domácích puk zastavila.
54:00'
Atte Ohtamaa dostal kotouč do středního pásma, a tak si mohou domácí na chvíli oddechnout.
53:34'
Sergej Kalinin se dostal k zakončení, ale domácí obrana zatím střely hostí blokuje úspěšně.
52:58'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., krosček).
52:34'
Hosté kombinují v ponechané výhodě v útočném pásmu. Ke střele zatím nedošlo.
51:58'
Nick Bailen zkusil sám přejít útočnou modrou čáru, ale Atte Ohtamaa mu vystavil stopku.
51:21'
Střela Sergeje Kalinina byla zblokováno mimo kluziště, a tak je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
50:36'
Alexej Marčenko se vydal na útočný výlet, ale obránce domácího celku ztratil kotouč ve středním pásmu.
50:00'
Tomáš Hyka se dostal přes dva obránce ke střele, ale český útočník trefil jen hruď Ilji Konovalova.
49:25'
Z mezikruží pálil naprosto osamocený Jegor Averin, jehož vychytal Roman Will svou vyrážečkou!
48:40'
Až nyní domácí vyvezli kotouč do obranné třetině hostů, ale dlouho v ní nevydrželi.
48:08'
Od modré zkusil z první vypálit Lawrence Pilut, ale jeho pokus byl hrubě nepřesný. Hosté pokračují v aktivitě.
47:20'
Po přiťuknutí Denise Alexejeva zkusil zpoza obránců vypálil Pavel Kudrjavcev, ale ten trefil pouze prvního stojícího hráče před sebou.
46:37'
Do velmi dobré pozice si najel Michail Beljajev, ale útočník domácího celku bránu soupeře úplně minul.
46:00'
Kotouč si nyní ocitá až v hledišti. Vhazovat se následně bude v obranném pásmu Lokomotivu.
45:29'
Hra je přerušena. Domácí hokejisté se provinili ofsajdovým postavením. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:59'
Pavel Kudrjavcev našel před bránou najetého Denise Alexejeva, který pálil z první, ale Roman Will předvedl pohotový zákrok!
44:25'
Daniil Misjul se následně dostal ke střele od modré čáry. Roman Will byl pozorný a hru přerušil.
44:00'
Vitalij Kravcov se pokusil projít sám podél pravého mantinelu, ale Daniil Misjul jej o kotouč obral čistým způsobem.
43:19'
Lawrence Pilut se vydal z pozice obránce na útočný výlet, ale jeho střela z pravé strany mířila jen do zadního mantinelu.
42:35'
Hosté se z tlaku vymanili pouze za cenu zakázaného uvolnění, a tak se hra před jejich bránu vrátí.
42:22'
Z pravé strany se ke střele dostal domácí Alexandr Darjin, ale Roman Will neměl s jeho střelou příliš velké starosti.
41:35'
Útočná akce domácího celku skončila už ve střední třetině, a tak se dopředu ženou opět hráči Traktoru.
40:50'
Hosté začali ve třetí třetině výraznou aktivitou v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.
40:01'
Střely na branku 22:18
Skončila druhá třetina, která byla poměrně vyrovnaná. Hosté dokázali zásluhou Vitalije Kravcova snížit na 2:1. Domácí poté přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, ale obrana Traktoru jejich náporu odolala, a tak bude třetí třetina za stavu 2:1 jistě zajímavá.
40:00'
39:25'
Domácí hokejisté jsou v poslední minutách prostřední periody lepším týmem, ale Roman Will i teď odolává úspěšně.
38:37'
Denis Alexejev našel před bránou najetého Pavla kudrjavceva, ale druhý zmíněný hráč kotouč za záda Romana Willa nepropasíroval.
38:00'
Domácí svírají svého soupeře v jeho obranném pásmu. Se svými střelami neuspěli Alexej Marčenko, ani Jegor Averin.
37:09'
André Petersson se proháčkoval přes dva hráče až do zakončení, ale zezadu na něj dotíral ještě třetí obránce, a tak zakončení švédského útočníka nebylo ideální.
36:33'
Pontus Äberg se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokusu scházela větší přesnost.
35:49'
Hosté udělali chybu při rozehrávce, a tak se k puku dostal Maxim Berjozkin, který se svými spoluhráči kombinuje v útočné třetině.
35:10'
Pavel Kudrjavcev se pokusil prosadit individuální akcí, ale domácí útočník úspěšný nebyl.
34:22'
Denis Alexejev zavezl kotouč do útočného pásma, ale žádný z jeho spoluhráčů na něj nedokázal navázat.
33:35'
Akce druhé formace domácích skončila velmi záhy, a tak kupředu míří opět hráči Čeljabinsku.
32:40'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hosté snižují v přesilovce! Pontus Äberg se mezi kruhy dostal ke střele, kterou následně ještě za záda Ilji Konovalova dorazil VITALIJ KRAVCOV, který už neměl těžkou práci. Asistence: Pontus Äberg a Tomáš Hyka.
32:25'
Vitalij Kravcov vyzval ke skórování před bránou volného Lukáše Sedláka, ale český útočník nedokázal puk zasunout za brankovou čáru!
32:07'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Roman Savčenko – 2 min., podrážení).
31:40'
Denis Alexejev číhal za obranou hostů, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej nedokázal najít.
31:07'
Do velké šance se dostal domácí Denis Barancev, který dostal puk do volného prostoru, ale obránce Jaroslavle nezamířil mezi tři tyče.
30:46'
Domácí hokejisté se provinili ofsajdem, a tak se bude opět vhazovat v neutrálním pásmu. Hra se nyní hodně kouskuje.
30:10'
Kotouč si ocitl až v ochranné síti za domácí svatyní, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
29:33'
Vypadá to, že Sergej Kalinin si pomohl přihrávkou rukou. Proto se bude vhazovat ve střední třetině.
29:19'
Roman Manuchov byl při střele od modré sestřelen. Zadák Čeljabinsku musel na ošetřovnu a je možné, že dnes už jej neuvidíme.
29:05'
Anton Malyšev se vydal na útočení ve velké rychlosti. Těsně za útočnou modrou čárou vystřelil, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
28:38'
Jaroslavl musela vyhodit na zakázané uvolnění. Druhá třetina je zatím z obou stran vyrovnaná.
27:52'
Dmitrij Ogurcov vyslal od modré čáry skrytou střelu, kterou však Konovalov zachytil svou hrudí. Hra přerušena není, takže Čeljabinsk pokračuje v aktivitě.
27:12'
Magnus Pääjärvi nahodil na zadní mantinel, ale kotouč si dobruslili pouze hokejisté Traktoru.
26:40'
Hosté se snaží si vynutit tlak, ale až do předbrankového prostoru se tolik netlačí.
26:06'
Ilja Karpuchin pálil z vrcholu kruhu pouze do připravené lapačky domácího gólmana.
25:22'
Sedlák setrval na ledě a tentokrát to zkoušel po levé straně. Podporu spoluhráčů ale v rozhodující chvíli neměl.
24:51'
Lukáš Sedlák se vydával vpřed, jenže jeho akce byla zastavena kvůli ofsajdu.
24:36'
24:15'
Druhá polovina přesilovky Jaroslavle není dobrá. Domácím se nedaří se usadit před svatyní Romana Willa.
23:58'
Domácí musí zakládat další útočnou akci až z vlastní třetiny.
23:26'
Tkačjov přihrál do strany, ale Petersson si s kotoučem neporadil. Následně se Traktor osvobodil.
22:49'
Alexej Marčenko se už chystal od modré čáry vystřelit, ale kotouč mu po přihrávce spoluhráče přeskočil hůl.
22:36'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., hákování).
22:28'
Denis Alexejev byl při svém úniku po pravém křídle faulován. Jaroslavl si zahraje druhou přesilovku v zápase.
21:50'
Čeljabinsk chvíli kombinoval v útočné třetině, ale střela z tohoto náporu nepřišla.
21:02'
Sergej Kalinin si dobruslil přihrávku a následně zpoza brány chtěl přihrávat do vyložené pozice. Obránci Jaroslavle se ale vrátili včas.
20:25'
André Petersson mohl hned na začátku třetiny zaútočit na hattrick. Jeho střelu z levého kruhu dokázal Will se štěstím vyrazit.
20:01'
První třetina nabídla spíše opatrný hokej, ale domácí hned dvě své šance dokázali proměnit v gól. U obou případů se do kolonky střelců zapsal útočník Petersson, jenž druhý gól vstřelil v přesilovce. Traktor toho směrem dopředu zatím moc nevymyslel, a proto se dá říct, že Lokomotiv má utkání pod kontrolou.
Střely na bránu: 13 – 7
20:00'
19:40'
Závěrečné sekundy první třetiny se hrají ve středním pásmu.
19:06'
Vitalij Kravcov si zpracoval skákavý puk a poté vystřelil velice zajímavě směrem k zadní tyči. Ilja Konovalov ale zasahovat nemusel.
18:43'
Hosté nahazují touš do útočného pásma a následně spěchají na střídačku.
18:22'
Tomáš Hyka byl natlačen do brány Jaroslavle. Český útočník zkoušel rychle střílet z pravé strany, ovšem rozjetý byl tak, že po pozdějším nárazu od obránce se už gólmanu Konovalovovi vyhnout nemohl.
18:06'
Po teči kotouč opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se zřejmě bude vhazovat ve středním pásmu.
17:06'
Traktor se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale Lokomotiv mu zatím moc velký počet střeleckých pokusů nedovolil.
16:20'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Jaroslavl využívá přesilovku a odskakuje do dvoubrankového vedení. Marčenkovu střelu posunul těsně před bránou Magnus Pääjärvi na hůl úplně volného ANDRÉ PETERSSONA, jenž z levého kruhu pohotově vsítil svůj druhý dnešní gól. 2:0. Asistence: Magnus Pääjärvi a Alexej Marčenko.
16:06'
Anton Lander pronikl po levé straně, aby se pokusil vystřelit. Roman Will ale jeho nepříliš důrazný pokus ukryl v lapačce.
15:36'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Kravcov – 2 min., hákování).
15:11'
Petersson měl dobrou příležitost na vstřelení druhé branky v utkání. Zjevil se sám před bránou, ale skákavý puk na holi nesrovnal zrovna nejlépe.
14:20'
Nick Bailen zachytil dlouhou přihrávku a posléze zamířil vpřed. První dvě kličky se ofenzivnímu zadákovi povedly, ale střela stejně nepřišla.
13:24'
Alexandr Avcin si na druhé straně nahodil puk na zadní mantinel. V rozhodujícím okamžiku ale nedokázal přesně přihrát před bránu Lokomotivu.
12:36'
Jaroslavl byla při chuti. Zkusila to z levé strany, ale Averin mezírku ve Willově výstroji nenašel.
11:49'
Lokomotiv jde na konci 12. minuty do vedení! Skvělou práci odvedl Tkačjov, jenž si od mantinelu vybruslil na střed kluziště a následně uvolnil ANDRÉ PETERSSONA v ideální palebné pozici. Druhý jmenovaný si puk přebral a po rychlé kličce zakončil nad lapačku Romana Willa. 1:0. Asistence: Vladimir A. Tkačjov a Alexej Marčenko.
11:20'
Lukáš Sedlák předvedl kvalitní práci za bránou Romana Willa. Pääjärvimu dokázal sebrat puk z hole.
11:05'
Přechod do útoku hokejistům v bílých dresech nevyšel. Čeljabinsk se provinil ofsajdem. Hrát se chvíli nebude, neboť nás čeká druhá komerční přestávka v rámci první periody.
10:35'
Čeljabinsk chvíli útočil, ale obrana Jaroslavle se dokázala včas vrátit na své pozice.
09:46'
Jegor Averin se z ničeho nic dostal k odraženému kotouči. Tváří v tvář brankáři Traktoru si ale neporadil. Averinovi puk ujel z čepele při snaze udělat kličku do bekhendu.
08:44'
Domácí kapitán Vladimir Tkačjov ujel vpřed po pravém křídle. Mířil do horních pater brány, jenže Willa překonat nedokázal.
08:03'
Podobný zákrok si na opačné straně připsal také Roman Will. Český reprezentant ale hru přerušil.
07:17'
Ale Ilja Konovalov musel být pozorný. Hosté zachytili kotouč na modré čáře a následně bez větších rozpaků zkusili štěstí. Levý beton brankáře Lokomotivu ale byl připraven.
06:35'
Úvodních sedm minut je spíše opatrných. Střel ze zajímavých a gólových pozic jsme prozatím příliš mnoho neviděli.
05:44'
Jaroslavli se rozehrávka z vlastní poloviny hrací plochy vůbec nepovedla. Je pískáno první zakázané uvolnění tohoto klání.
05:16'
Nahození hostů z vrcholu levého kruhu posunul domácí brankář do rohu kluziště.
04:46'
Kombinace domácích v útočné třetině přesná nebyla. Will zatím moc práce nemá.
04:00'
Vitalij Kravcov se natlačil před bránu domácích a rázem se před brankářem Konovalovem objevil úplně sám. Útočník Traktoru ale touš nezvedl, takže gólman Jaroslavle zakročil pravým betonem.
03:36'
Tvrdou střelu od červené čáry dokázal český brankář Roman Will vyrazit levým betonem.
03:09'
Oba celky střídají. Hraje se stále bez prvního přerušení hry.
02:29'
Atte Ohtamaa získal puk na modré čáře. Hned následně posunul do strany Marčenkovi, jemuž však černá guma čepel na poslední chvíli přeskočila.
02:01'
Nahození hostů od modré čáry nedoputovalo až k brance Lokomotivu.
01:23'
Na úvodní střelu stále čekáme. Hra se přenesla před bránu gólmana Konovalova, ale Traktor se pořádně puku zatím nezmocnil.
00:45'
Jaroslavl už operuje za bránou svého soupeře. Nyní je k vidění hned několik osobních soubojů.
00:13'
Vpřed se po zisku kotouče hned vydával Pontus Äberg. Útočník Čeljabinsku ale při snaze vystřelit ztratil stabilitu.
00:01'
Oba celky už přijíždějí na ledovou plochu. Jaroslavl bude hrát v červených dresech, zatímco Čeljabinsk v dresech bílých.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Naumov) – A. Marčenko, Ohtamaa, Barancev, Rafikov, Savčenko, Malyšev, Čerepanov, Misjul – Pääjärvi, A. Petersson, Tkačjov (C) – Korškov, Lander (A), J. Averin (A) – Darjin, Kudrjavcev, Alexejev – Beljajev, Kraskovskij, Berjozkin.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Karpuchin, Bailen (A), Manuchov, Pilut, Ogurcov, Jasinskij, Jevenko, Kirpičnikov – Hyka, Sedlák (A), Äberg – Kravcov, Byvalcev, Kalinin (C) – Osnovin, Polygalov, Kosov – A. Michejev, A. Lazarev, Avcin.

Rozhodčí: Soin, Olenin – Slavikovskij, Novikov.
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Jaroslavl odehrála v sezoně 2020/2021 čtyři zápasy, ve kterých si připsala šest bodů, což jsou tři výhry a jedna porážka. V úvodních kolech byla stoprocentní, neboť zdolala Spartak, Chabarovsk a moskevské Dynamo. V minulém zápase ale prohrála na ledě silného Petrohradu 2:4. Zatím nejproduktivnějším hráčem Lokomotivu je švédský útočník Magnus Pääjärvi, jenž nasbíral 2 góly a 2 asistence.
TRAKTOR ČELJABINSK

Traktor odehrál tři zápasy, ve kterých si připsal tři body. Svěřenci trenéra Gatijatulina na úvod padli 1:3 s Jekatěrinburgem, ovšem hned v následujícím zápase zabrali a dokázali porazit čínský Kunlun 3:1. Poté hrál Čeljabinsk doma se Soči, jenže tento zápas prohrál 2:3 po prodloužení. V kádru Traktoru jsou pro letošní sezonu hned tři čeští hokejisté, kteří se už dokázali prosadit. Lukáš Sedlák má na kontě jeden gól, Tomáš Hyka jednu asistenci a brankář Roman Will už v novém působišti odchytal dva soutěžní zápasy. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je zatím Sergej Kalinin, jenž vstřelil tři branky.
Česká a slovenská stopa v utkání

Roman Will (Čeljabinsk) – Česko
Tomáš Hyka (Čeljabinsk) – Česko
Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) – Česko
Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl dnes změří síly s Traktorem Čeljabinsk. Utkání začíná v 16:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.