KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Riga - 18. února 2021   17:00

Jaroslavl
Jaroslavl
08:57' Pulkkinen (Lander) • 23:54' Misjul (Kraskovskij, A. Marčenko) • 24:52' Barancev (M. Osipov) • 31:06' Alexejev (V. A. Tkačov, M. Osipov) • 44:34' Čerepanov (Alexejev, V. A. Tkačov)
Riga
Voris (45. Bruveris) – Zile, Scarlett, Ošenieks, Mamčics, Mateiko, Skvorcovs, Maione – Roberts Bukarts (A), Džerinš, Indrašis (C) – Rihards Bukarts, Švanenbergs, Dzierkals – Paršin, Gračov, Stoljarov (A) – Fjodorov, Berzinš, Jelisejevs – Millers.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:6
Je dobojováno a Lokomotiv hravě dokráčel k výhře. Poslední třetina byla herně nejslabší, bylo totiž prakticky rozhodnuto a domácí se nikam nehnali. Ve 45. minutě navíc skóroval od modré čáry Nikita Čerepanov a definitivně tak rozhodl o výhře. Riga se sice snažila, dnes ale na soupeře nenašla recept a zápas tak skončil jasnou výhrou Jaroslavle v poměru 5:1.
59:29'
Ještě jedna střela, ovšem od hostů. Pasquale ránu od modré čáry hravě vyrazil do volného prostoru.
58:42'
Domácí útok si už hraje a vymýšlí v kombinacích kudrlinky. Je to taková exhibice.
57:59'
Lander nabil na levou stranu Pulkkinenovi, jeho ránu z první gólman Rigy vyrazil před sebe.
56:33'
Riga je již v plném počtu.
56:10'
Po kombinaci s Alexejevem vystřelil z levého kruhu Korškov, Bruveris zakročil vyrážečkou.
55:50'
Lokomotiv je sice v útočném pásmu, teď je to ale bez střeleckého vyjádření.
54:47'
Po buly se ke střele dostal volný Pulkkinen, dal však pouze vyniknout brankáři Bruverisovi. Ten vytáhl povedený semafor.
54:33'
Už se pískalo, dvouminutový trest za sekání vyfasoval Gennadij Stoljarov.
54:15'
Domácí mají ponechanou výhodu, v tuto chvíli hrají v šesti, do útoku ale moc nepospíchají.
53:16'
Z ostrého úhlu nasadil ke golfáku Iljenko, Bruveris u své pravé tyče puk srazil do rohu.
52:45'
Hosté pouze nahodili do útočného pásma, akce tím skončila a už se zase hraje opačným směrem.
51:55'
Pasquale si připsal snadnější zákrok, Jaroslavl jde do protiútoku.
50:42'
Korškov se sice od zadního mantinelu nevymotal do střelecké pozice, ale našel alespoň Paterssona a ten už zakončoval. Bruveris vyrazil.
49:36'
Vzhledem k výsledku se už hraje docela bezstarostný hokej a to z obou stran.
48:50'
Lokomotiv oslabení přečkal, Lander je zase na ledové ploše.
48:06'
Roberts Bukarts to zkusil střelou z levého kruhu, trefil však pouze postoj gólmana Pasqualeho.
47:13'
Puk letí přes všechny čáry, až k Bruverisovi. Riga musí začít od píky.
46:50'
Riga bude moci skóre korigovat v přesilové hře, dvě minuty za nesportovní chování totiž dostal Anton Lander.
45:44'
Lokomotiv opět u puku, pozvolna se přesouvá do útoku.
44:34'
V brance Rigy dochází ke změně, Janise Vorise nahrazuje Bruno Bruveris.
44:34'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí opět uskakují ve skóre! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, kde napřáhl NIKITA ČEREPANOV a jeho střela z první se zastavila až v síti Vorisovy branky – 5:1. Asistence: Denis Alexejev, Vladimir A. Tkačov.
43:16'
Kužely si z hostujících obránců udělal Kajumov, prokličkoval se až do zakončení, bekhend mu ale Voris vyrazil.
42:24'
Trocha nepřesností na obou stranách, puk poskakuje po hokejkách hráčů a akce končí převážně ve středním pásmu.
41:21'
Puk z hole Martinše Dzierkalse opustil led a vypadalo to, že dostane dvě minuty za zdržování hry. Nakonec se ale sudí dohodli, že to bylo až ve středním pásmu a pokračuje se tak v pěti na obou stranách.
40:29'
Po pěkné kombinaci hledal Lander Kajumova, ten klepl do puku hned z první a Voris musel zakročit vyrážečkou.

Trestné minuty: 8:4
Čtyřicet minut hry je za námi a Lokomotiv má skvěle našlápnuto k zisku bodů. Ve druhé třetině to bylo hodně o převaze domácích a ti se po gólech Daniila Misjula, Denise Baranceva a Denise Alexejeva dostali do čtyřbrankového náskoku. Riga se ke slovu dostala až v úplném závěru třetiny, kdy přesilovou hru využil Roberts Bukarts a upravil tak na současných 4:1.
40:00'
39:45'
Riga drží puk ve svém pásmu a už se nikam nežene.
38:56'
Riga právě vstřelila branku!
Přesilovka je rychle využitá a Riga se dočkala snížení. Po Scarlettově přihrávce na modrou si ke kruhu sjel ROBERTS BUKARTS a povedlo se mu vymést horní růžek Pasqualeho branky – 4:1. Asistence: Reece Scarlett.
38:23'
Přesilovka pro Rigu, po zákroku u mantinelu dostal dvouminutový trest za podrážení Alexej Marčenko.
36:52'
Kjumov se neprodral levou stranou, o puk přišel po důrazném zákroku u mantinelu.
35:50'
Už z toho začíná být hokej na jednu branku a prakticky každý útok Lokomotivu vypadá vážně. Lander se zjevil před brankovištěm, byl však až moc blízko a nedokázal puk zvednout tak, aby překonal Vorise.
34:24'
Na pravou stranu si najížděl Korškov a vyslal pohotový pokus zápěstím. Voris byl na své tyčce ale doslova nalepený a střelu srazil.
33:55'
Misjulova střela od modré čáry byla sražena a skončila mimo Vorisovy branky.
33:37'
Lokomotiv se hrnul do dalšího výpadu, tentokrát to ale neklaplo a výsledkem bylo zakázané uvolnění.
32:19'
Moc nescházelo a bylo to 5:0. Po brejku dvou na jednoho přihrál Pulkkinen na brankoviště na Landera, Voris se ale zvládl roztáhnout a sklepnutí vyrazit!
31:06'
Domácí tým pokračuje v rozborce soupeře. Po pravé straně potáhl akci Tkačov, přihrál na střed, kde si po naznačení přihrávky našel prostor pro střelu DENIS ALEXEJEV a jeho prudký pokus skončil za Vorisem – 4:0. Asistence: Vladimir A. Tkačov, Maxim Osipov.
30:31'
Od modré čáry to zkusil hostující Maione, švih skončil v lapačce brankáře Pasqualeho. Povedený semafor.
29:46'
Další Vorisův zákrok, ten je v posledních okamžicích pod velkou palbou.
28:26'
Dinamo se teď nemůže vůbec dostat do tempa, převážně se tak hraje před Vorisem. Tlak domácích narůstá.
27:17'
Lokomotiv se ubránil, zase se hraje v pěti na obou stranách.
26:45'
V oslabení se do útoku vydal Anton Lander, jeho střela z dálky byla sražena mimo ledovou plochu. Takže se vhazuje před Vorisem a tohle bude domácím ve hře ve čtyřech vyhovovat.
26:11'
Od modré čáry to zkusil Maione, Pasquale jeho švih dokázal vytěsnit do rohu kluziště.
25:17'
Další vyloučení na straně Lokomotivu, dvouminutový trest za nedovolené bránění obdržel Maxim Osipov.
24:52'
A hned je tu další gól domácích. Po přechodu do útočného pásma předvedl Lokomotiv bleskovou výměnu puku, mezi kruhy si najel DENIS BARANCEV a střelou pod horní tyčku upravil na 3:0! Asistence: Maxim Osipov.
23:54'
Už je to o dvě branky! Ve středním pásmu se puku chopil DANIIL MISJUL, předvedl individuální akci po levém křídle, nabruslil si před Vorise a pohotovou střelou zvedl puk nad jeho vyrážečku – 2:0. Asistence: Pavel Kraskovskij, Alexej Marčenko.
23:05'
Vylučuje se na obou stranách. za podrážení dostal dvě minuty hostující Reece Scarlett, na opačné straně obdržel dvě minuty za nedovolené bránění Artur Kajumov.
22:10'
Přečíslení domácích dva na jednoho, Marčenko ale celou akci zazdil nepřesnou žabičkou.
21:30'
Atte Ohtamaa si zvednutou holí řekl o přihrávku, dostal ji a od modré čáry vyslal prudkou ránu. Voris měl dobrý výhled a puk srazil do rohu.
20:16'
Skončila přesilovka Lokomotivu, oba celky jsou opět v plném počtu.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi úvodní třetina, která přinesla svižný hokej z obou stran. Kdo čekal výraznou převahu Lokomotivu, musel být zklamán, Riga byla soupeři vyrovnaným soupeřem. Přesto se do vedení dostala Jaroslavl, zatím jedinou branku zápasu dal na konci deváté minuty Teemu Pulkkinen a při odchodu do kabin tak panuje stav 1:0.
20:00'
19:37'
V levém kruhu se zjevil Alexejev, jenže přes hostující blok Vorise neohrozil. Puk byl sražen.
19:11'
Přesilovka zatím domácím nevychází podle představ, Jaroslavl se má problém dostat do útočného pásma.
18:16'
Hosté hráli v šesti a rozhodčím to neuniklo, je tu tak přesilovka pro Lokomotiv. Dvouminutový trest odsedí Denis Paršin.
17:39'
Hodně nepovedená rozehrávka Rigy, vyhozený puk skončil na dalším zakázaném uvolnění. Vše se vrací před Vorise.
16:59'
Po kombinaci měl vteřinu na zakončení domácí Alexejev, v rychlosti ale branku Dinama minul.
15:52'
Už je po výhodě pro Dinamo, domácí tým je opětovně v plném počtu.
15:28'
A puk zase letí až před Vorise, přesilovka se pozvolna blíží ke svému konci.
14:36'
Dinamu se sice povedla rychlá kombinace, jenže bez pořádného zakončení a domácí poté vyhodili přes všechny čáry.
13:52'
První vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Riga. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Nikita Čerepanov.
12:50'
Lokomotiv se snaží o rychlé přesunutí hry do útočného pásma, obrana Dinama má co dělat, aby tyto výpady dokázala likvidovat.
11:45'
Hraje se dlouho bez přerušení, hokej má opravdu velké tempo z obou stran.
10:55'
Nepříjemné Scarlettovo nahození od modré čáry, Pasquale má teď docela dost práce. Zatím si ví rady.
10:22'
Na opačné straně vystřelil z pravého kruhu Roberts Bukarts, pro Pasqualeho to ale nebyla vůbec těžká práce.
10:03'
Korškov našel zpoza branky svého spoluhráče a Voris musel vytáhnout skvělý reflex, aby nepustil puk za svá záda.
09:25'
Po vhazování po pravici Edwarda Pasqualeho přišla okamžitá střela, prudký rána letěla nad branku.
08:57'
Je tu první gól utkání! Domácí si vybojovali puk v rohu kluziště, po bleskové kombinaci si do levého kruhu najel TEEMU PULKKINEN a střelou na první tyčku otevřel skóre tohoto utkání – 1:0. Asistence: Anton Lander.
07:45'
Riga je v úvodních minutách hodně aktivní, soupeři je rozhodně vyrovnaným soupeřem.
06:53'
Hosté nechali po rychlém přechodu do útoku na chvíli volného Peterssona, ten však střílel z místa a Voris měl navíc dobrý výhled. Připsal si tak poklidný zákrok.
05:37'
Už si zachytal i domácí Pasquale, v dobré pozici na zakončení byl Dzierkals, trefil však pouze postoj gólmana Lokomotivu.
04:12'
Hostující Zile musel rychle pospíchat za vyhozeným pukem, byl u něj jako první a v poklidu rozehrál.
03:20'
Po dlouhém pasu až z vlastního pásma a sklepnutí na levou stranu byl v šanci domácí Petersson, jeho švih ale skončil v lapačce pozorného Vorise.
02:34'
Hráči Dinama vyhodili přes všechny čáry, je tu zakázané uvolnění.
01:44'
Alexejev se kličkami pokoušel o kličky v rohu kluziště, jenže se neuvolnil. Dopředu už jde Riga.
00:57'
O protiútok se pokoušel Džerinš, jeho nahození bekhendem však bylo příliš vysoké a puk zmizel na tribuně.
00:29'
Hned v úvodu tu byla první střela, z levé strany se do zakončení nacpal Kajumov a Voris musel zasahovat.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – M. Osipov, Barancev, Misjul, A. Marčenko, Čerepanov, Ohtamaa, Malyšev – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – J. Averin (A), Kraskovskij, A. Petersson – Korškov, V. A. Tkačov (C), Alexejev – Iljenko, Ivanov, Kudrjavcev.

Dinamo Riga: Voris (Bruveris) – Zile, Scarlett, Ošenieks, Mamčics, Mateiko, Skvorcovs, Maione – Roberts Bukarts (A), Džerinš, Indrašis (C) – Rihards Bukarts, Švanenbergs, Dzierkals – Paršin, Gračov, Stoljarov (A) – Fjodorov, Berzinš, Jelisejevs – Millers.

Rozhodčí: Vasiljev, Kuljov – Kanifadin, Maximovskij.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít.
Zápas uvidí Arena 2000 a začátek je naplánován na 17 hodin. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Miks Indrašis 35 (15+20)
Martins Dzierkals 23 (9+14)
Lauris Darzinš 23 (7+16)
Dinamo Riga

Hostující celek má jenu jistotu, letos si play off nezahraje. Riga je totiž na posledním místě Západní konference s pouhými 25 body a na osmé místo ztrácí propastných 31 bodů. Dinamo prohrálo už devět zápasů v řadě a pouze dvakrát v této nepříznivé sérii vybojoval tým alespoň prodloužení. Naposledy se Riga představila doma proti Kazani a i když se trefili Indrašis, Jelisejevs a Bukarts, tak to na body nestačilo a zápas skončil výsledkem 3:4.

Lokomotiv Jaroslavl

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě Západní konference se ziskem 74 bodů, což značí dvoubodovou ztrátu na druhý Petrohrad a třetí Dynamo Moskva. V minulém kole se Lokomotiv představil na ledě Čerepovce a podařilo se mu Severstal zdolat po gólech Averina, Peterssona a Tkačova 3:2. Jaroslavl bude dnes velkým favoritem a pokusí se o posun vpřed tabulkou.

Jaroslavl – Omsk 3:2 pp
Omsk – Jaroslavl 4:2
Čerepovec – Jaroslavl 4:2
Petrohrad – Jaroslavl 3:2 pp
Čerepovec – Jaroslavl 2:3
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.