KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Jokerit - 5. září 2020   16:00

1:3
(1:1, 0:1, 0:1)
Jokerit
Jokerit
19:00' Lehtonen  (Pudas) • 31:18' Schroeder  (O'Neill) • 58:07' Pakarinen  (Norman, Lööv)

Statistické okénko

Střely na bránu: 14 – 38; Vhazování: 40% – 60%; Přesilová hra: 0/2 – 0/3; Trestné minuty: 6 – 4; Hity: 15 – 7
Jokerit ve svém "úvodním" zápase letošní sezony zvítězil na ledě Rigy poměrem 3:1. Rozdílovou branku utkání obstaral ve 32. minutě útočník Jordan Schroeder. Hrálo se de facto na jednu bránu. Domácí tým zachránil od debaklu brankář Stanislav Galimov, který předvedl celkem 35 úspěšných zákroků.
59:45'
Závěr utkání se odehrává v útočném pásmu Jokeritu...
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:07'
Jokerit právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností je hotovo! IIRO PAKARINEN dostal dobrou přihrávku od Normana a bekhendem zvýšil na 3:1. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: John Norman, Viktor Lööv.
57:35'
Další skvělá práce Galimova. Nyní si na něm vylámal zuby Mäenalanen, jenž se náhle ocitl za obranou soupeře.
56:45'
Nahození O'Neilla od pravého mantinelu, Galimov pozorný.
56:01'
Necelých šest minut do konce třetí třetiny. Domácím se nedaří prosadit do útočného pásma.
54:49'
Čároví rozhodčí odpískali Dinamu zakázané uvolnění.
54:17'
Vynikající Galimov. Zprava vystřelil Tolvanen, následně z levého kruhu dorážel ještě Schroeder. Důležité zákroky pro Rigu.
52:36'
Neúspěšná útočná snaha Jokeritu – postavení mimo hru. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
52:05'
Dlouho se hraje bez přerušení. Kotouč mají na svých hokejkách především hosté.
50:39'
Haapala vystřelil zprava z dobré pozice, jenže Galimov dokázal puk vyrazit.
49:46'
Kalninš má touš ve své lapačce. Nacházíme se téměř v polovině třetí třetiny a Jokerit nadále vede na ledě Rigy těsně 2:1.
49:24'
48:47'
Zatím jsme toho moc neviděli, nyní se píská postavení mimo hru.
47:24'
Po reklamní přestávce uvidíme v pořadí třetí přesilovou hru Jokeritu.
47:24'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., nedovolené bránění).
45:14'
Norman měl na hokejce třetí branku Jokeritu, ale Galimov jej z těsné blízkosti vychytal.
43:27'
O'Neill zkoušel zprava střelu z otočky, ovšem neuspěl.
41:34'
Krastenbergs střelou z pravého kruhu pro vhazování otestoval pozornost Kalninše.
40:31'
Vhazovalo se po pravé ruce gólmana domácích...
40:29'
Puk si to namířil na střídačku Dinama, hra je tak poprvé ve třetí třetině přerušena.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Máme za sebou čtyřiceti minut a Jokerit vede 2:1. Hraje se převážně v útočném pásmu helsinského týmu, Galimov se mezi tyčemi rozhodně nenudí. Zatím rozdílovou trefu obstaral útočník Jordan Schroeder.
40:00'
39:28'
Nahození Lehtonena od levého mantinelu neprošlo.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:21'
36:21'
Vzápětí je zde další přesilová hra pro Dinamo. Před chvílí se ale domácí k ničemu nedostali.
36:21'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., podrážení).
36:19'
35:30'
Jokerit se zatím brání s přehledem...
34:19'
První přesilová hra pro lotyšský tým. Vhazování po pravé ruce Kalninše.
34:19'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., podrážení).
33:18'
Tolvanen najížděl z levé strany, ovšem Galimov v tomto případě zasahovat nemusel.
32:30'
Galimov zastavil útočnou akci Anttily a následuje další reklamní přestávka.
32:11'
Střely na bránu: 5 – 21
31:18'
Přesilovka neúspěšná, ale krátce po jejím skončení hosté udeřili! JORDAN SCHROEDER dostal přihrávku od O'Neilla a střelou bez přípravy zleva propálil Galimova, jenž toho moc neviděl. Jeho první branka v letošní sezoně a rovněž za Jokerit! Asistence: Brian O'Neill.
31:16'
30:24'
Zakázané uvolnění helsinského týmu. Předtím Lehtonen střelou od modré čáry otestoval Galimova.
29:16'
Druhá přesilová hra pro Jokerit a vhazování po levé ruce gólmana domácích.
29:16'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Ondřej Vitásek – 2 min., hákování).
27:18'
Dzierkals střelou zleva Kalninše nezaměstnal.
25:39'
Kalninš má kotouč ve svém držení, o slovo se nám hlásí reklamní přestávka.
25:06'
Střely na bránu: 4 – 19
24:58'
Nahození Jensena z úhlu zleva minulo tři tyče.
22:17'
Tentokrát zkusil štěstí Sklenička od modré čáry zprava a další zákrok pro Galimova.
21:10'
Tolvanen vystřelil zleva, ovšem Galimov měl připravenou svou lapačku.
20:28'
Jokerit znovu na svého soupeře vlétl... Po střele Krejčíka od modré čáry končí na ledové ploše White.
20:01'
Statistiky po první třetině

Úvodní perioda je minulostí a na výsledkové tabuli svítí nerozhodné skóre 1:1. Jokerit byl od úvodního vhazování lepším týmem, přesto v 10. minutě inkasoval. V závěru první třetiny však dokázal srovnat.
20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
19:00'
1:1! Další dobré střídání helsinského týmu a MIKKO LEHTONEN střelou z levé strany vymetl pravý horní růžek, Galimov neměl šanci zakročit. Opravdu výstavní střela. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Jonathan Pudas.
16:27'
Dobrá přesilovka Jokeritu, svého soupeře držel dlouho pod tlakem. Domácí nyní vyhodili na icing.
16:17'
15:10'
Pudas střílel dvakrát od modré čáry, ale Galimov v obou případech pozorný.
14:17'
Helsinský tým si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazování po levé ruce Galimova.
14:17'
13:12'
Rozhodčí ještě celou situaci zkoumali u videa, zda kotouč nepřešel brankovou čáru. Skóre se ale nemění.
13:12'
Zmatek před Galimovem. Po nahození Anttily před bránou operoval Joensuu a domácí měli plné ruce práce.
12:29'
Jensen se pokoušel o střelu zprava, ale netrefil skákající kotouč. Galimov tak zůstal bez práce.
12:11'
Střely na bránu: 2 – 5
11:01'
Pokračujeme. Vhazování po pravé ruce Kalninše.
11:01'
Hra je přerušena pro hru vysokou holí a následuje druhá reklamní přestávka.
09:58'
Riga právě vstřelila branku!
Konec desáté minuty a domácí otevírají skóre! Po velmi dobré přihrávce Vitáska prostřelil Kalninše bekhendem zprava MARTINŠ DZIERKALS. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Ondřej Vitásek, Reece Scarlett.
08:06'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Jokeritu.
07:21'
Pakarinen dnes podruhé vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Galimov opět puk vyrazil svou vyrážečkou.
06:31'
Riga se provinila icingem, vhazovat se tak bude za malý moment znovu před Galimovem.
05:32'
Máme za sebou první reklamní přestávku a vhazování po levé ruce Galimova.
05:32'
Anttila to zkusil od pravého mantinelu, gólman domácích zakročil bez větších problémů.
05:06'
Střely na bránu: 0 – 2
04:02'
Ofsajd také na opačné straně kluziště...
03:42'
Další útočná snaha Jokeritu, čároví rozhodčí však píská postavení mimo hru.
03:27'
Bekhendový pokus Schroedera z mezikruží postrádal na přesnosti.
02:37'
Nyní po pravé straně útočil Anttila, avšak nepochodil.
01:43'
Pakarinen vystřelil z pravé strany a Galimov puk vyrazil. První střela na bránu v dnešním utkání.
00:18'
Galimov schoval kotouč pod svou lapačku, hra je po 18 vteřinách poprvé přerušena.
00:01'
Hymny jsou minulostí... Na úvodní vhazování se nám už staví Mitchell a Pihlström, utkání právě začíná!
Obě mužstva jsou připravená na své modré čáře, zazní finská a lotyšská státní hymna.

Dinamo Riga: S. Galimov (Proskurjakov) – Scarlett, Vitásek, Zile, Maione, Sotnieks, Ellis (A) – Darzinš (C), Indrašis (A), M. Redlihs – Komarek, P. Černov, Paršin – Lipon, Z. Mitchell, White – Dzierkals, Krastenbergs, Zabusovs.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – J. Krejčík, D. Sklenička, Lehtonen, Pudas, Kivistö, Lööv – Tolvanen, Schroeder, O'Neill (A) – Haapala, Mäenalanen, Nicklas Jensen – Savinainen, Norman, Pakarinen – Joensuu (A), Pihlström, Anttila (C).

Rozhodčí: Ovčinnikov, Sergejev – Zacharenkov, Sivov.
Krásné sobotní odpoledne, vítejte ještě jednou při sledování Kontinentální hokejové ligy! Souboj mezi lotyšským Dinamo Riga a finským Jokerit Helsinky začne co nevidět.

→ Textovým přenosem vás bude provádět Jiří Sameš.
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA
(Pozn.: Statistické údaje ze sezony 2019-20)

RIG: Ondřej Vitásek (obránce, 30 let, CZE)
→ 5+7, -4 účast, 89 střel na bránu, TM 48, Ø čas na ledě 21:17 – oblékal barvy týmu Amur Chabarovsk, KHL

JOK: Jakub Krejčík (obránce, 29 let, CZE)
→ 8+22, +29 účast, --- střel na bránu, TM 16, Ø čas na ledě --:-- – oblékal barvy týmu Kärpät Oulu, Liiga

JOK: David Sklenička (obránce, 23 let, CZE)
→ 2+3, +8 účast, 35 střel na bránu, TM 12, Ø čas na ledě 18:10 – první duel za Jokerit hrál 19. prosince 2019
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZONĚ 2019-20

Ve všech čtyřech vzájemných zápasech z minulé sezony se radoval Jokerit a do klece soupeře nasázel hned 23 branek. Obránce Mikko Lehtonen zapsal celkem devět kanadských bodů (jeden gól a osm asistencí).

Helsinský tým jinak uspěl také v přípravném utkání před začátkem letošní sezony. Rozdílovou trefu zde obstaral v čase 21:57 útočník Henri Ikonen.

Přehled vzájemných zápasů ze sezony 2019-20

07. 09. 2019 – Hartwall Arena, Helsinky:
Jokerit Helsinky vs. Dinamo Riga 7:2 (2:0, 4:2, 1:0)

21. 12. 2019 – Hartwall Arena, Helsinky:
Jokerit Helsinky vs. Dinamo Riga 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)

06. 01. 2020 – Arena Riga, Riga:
Dinamo Riga vs. Jokerit Helsinky 0:7 (0:4, 0:3, 0:0)

03. 02. 2020 – Arena Riga, Riga:
Dinamo Riga vs. Jokerit Helsinky 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Přípravné utkání před sezonou 2019-20

27. 08. 2020 – Trio Areena, Vantaa:
Jokerit Helsinky vs. Dinamo Riga 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
JOKERIT HELSINKY

Helsinský tým měl naplánovaný úvodní souboj letošní sezony ve čtvrtek na ledě běloruského Dinamo Minsk, ovšem k duelu se nedostavil kvůli tamní politické situaci. Vedení KHL rozhodlo o kontumaci ve prospěch domácích

Jokerit se z lotyšského hlavního města vrací zpět domů, aby příští středu zahájil dlouhý pobyt na domácí ledové ploše. Vyzve Neftěchimik Nižněkamsk a následně přivítá další tři týmy.

→ Poslední utkání mužstva:
Dinamo Minsk vs. Jokerit Helsinky: kontumace ve prospěch domácích.
DINAMO RIGA

Riga vstoupila do sezony 2020-21 ve čtvrtek, když doma přivítala kazašský Barys Nur-Sultan a nestačila těsně 2:3. Na obou brankách svého mužstva měl podíl útočník Denis Paršin (jeden gól a jedna asistence).

Lotyšský tým startuje nový ročník KHL čtyřmi zápasy mezi domácími mantinely po sobě. Po duelu s Jokeritem vyzve příští úterý Viťaz Moskevská oblast a později ještě Neftěchimik Nižněkamsk.

Dinamo Riga – Barys Nur-Sultan 2:3
(0:3, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Černov PPG (Paršin), 60. Paršin PPG (Sotnieks, Ellis) – 9. Valk, 14. Michajlis PPG (Ševčenko), 17. Dietz (Starčenko).

Statistiky Střely na bránu: 27 – 27 | Přesilová hra: 2/7 – 1/6 | Trestné minuty: 16 – 16.

Gólmani: Ilja Proskurjakov (RIG) – prohra, 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88.9%, čas 57:53 vs. Henrik Karlsson (AST) – výhra, 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92.6%, čas 60:00.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde poběží textový přenos z utkání mezi lotyšským Dinamo Riga a finským Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování na ledové ploše Areny Riga očekáváme v 16:00 SEČ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.