KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : OMSK - 13. září 2020   13:30

Ufa
Ufa
00:23' J. Birjukov (Manninen) • 10:46' Hartikainen (M. Granlund, Manninen) • 22:49' Hartikainen (Sošnikov, Manninen)

Československá stopa v utkání
Jiří Sekáč (Omsk) – 0+0; 3 střely na branku; 1 hit; čas na ledové ploše: 18:14!
Ufa nakonec zvládla power play! Dvakrát v něm mohla dát branku do prázdné svatyně. Omsk zahrál třetí třetinu velmi dobře a toužil po vyrovnání. Nicméně Ufa hrála dobře dvě třetiny a zaslouženě poráží silný Avangardm pro kterého je to první porážka v úvodu nového ročníku KHL!
58:30'
Garipov už sleduje hru ze střídačky a Avangard již hraje power play!
57:05'
Omsk hraje třetí třetinu dobře, ale s touto přesilovkou nenaložil zrovna nejlépe.
56:38'
Nyní se dokonce Ufě daří přesunout hru do středního pásma.
56:13'
Omsk má sice puk ve svém držení, ale nedaří se jim usadit v útočné třetině.
55:00'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., vysoká hůl).
54:45'
Signalizované vyloučení pro Ufu a Garipov je pryč z branky.
54:17'
Hosté budou nyní na koni a nyní s pukem vymýšlí další přechod do útoku.
53:49'
Kontaktní branka Avangardu nám nejspíše bude slibovat zajímavou koncovku střetnutí.
52:46'
Avangard právě vstřelil branku!
Autorem branky je SERGEJ ŠUMAKOV, který perfektně dokázal u mantinelu vybojovat puk a ještě se dostat do zakončení, které končí jeho další brankou. Pro tohoto šikulu jde již o čtvrtou branku v aktuální sezóně! Bez asistence.
51:46'
Třetí třetina nám na rozdíl od těch dvou, přináší plynulejší hru. Rozhodčí nemají důvod tolik přerušovat.
50:32'
Jiří Sekáč se snažil překvapit brankáře Ufy u jeho levé tyčky, ale ten utěsnil prostor.
49:41'
Ve hře čtyři na čtyři je o něco lepší domácí celek, který se častěji pohybuje s pukem.
48:53'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Korobov – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
48:28'
Zvýšená aktivita Omsku se i projevila v počtu střel na branku. Kdežto v prvních dvou třetinách Ufa přestřílela Avangard. Nyní je to na střely ve třetí třetině 6:3 pro Omsk.
47:31'
Na druhé straně připsal další pokus na branku Kugryšev.
47:02'
Hostující hráč si hezky potáhl puk a bekhendem se dostal do zakončení. Puk zamířil mimo tři tyče Salavatu.
46:35'
Po přerušení následuje komerční pauza. Omsk zatím hraje svou nejlepší pasáž. Avšak zatím bez kýžené kontaktní branky.
45:59'
Již přes pět minut nebyla hra přerušena, což je zatím nejdelší časový úsek dnešního zápasu.
45:10'
Od hráče Ufy se odrazil puk a ten rychle založil útočnou akci. Hráči Omsku však rychle napadají a rychle si vzali kotouč zpět na své čepele.
44:14'
Ufa poprvé ve třetí třetině dokázala na delší dobu udržet útočné pásmo, ale neprosadila se.
43:04'
Omsk začal třetí třetinu s velkou vervou. Střela od modré čáry byla sražená k mantinelu. Ufa čelí menšímu tlaku ze strany Avangardu.
41:48'
Michail Vorobjov schytal tvrdší hit a bez helmy rychle spěchá na střídačku.
41:07'
Hosté nyní dobře napadali kombinaci Ufy a ta měla problémy dostat se z vlastní poloviny. Nakonec to zvládá.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 14:5!
I ve druhé třetině hráli domácí lépe. Kdežto Omsk pokračoval ve sbírání trestných minut, kdy jen ve druhé třetině byl pětkrát vyloučen! Celkem mají na svém kontě již 16 trestných minut. Pokud Ufa udrží svou hru jako doposud, tak budou prvním týmem, který překazí neporazitelnost Omsku, který od začátku nové soutěže ještě neprohrál.
40:00'
38:42'
U své levé tyčky nyní brankář Omsku raději přikryl puk.
38:19'
Sakari Manninen propagační střelou vyzkoušel Garipova, který včas zaklapl své betony a vyrazil puk.
37:39'
Překvapivě se již delší dobu hraje v plném počtu a lze říci, že se hra ke konci druhé třetiny uklidnila.
36:30'
22:12 je dosavadní statistika ve vyhraných vhazování. I v tomto směru je domácí celek výrazně lepší.
35:14'
Konec další přesilovky pro Ufu. No, Omsk může jen děkovat, že mají poměrně silnou defenzívu.
34:43'
Stále jsou to různé pobídky a prostrkávačky, do kterých hráči Omsku zasahují a blokují.
34:13'
Již minutu Ufa krouží kolem branky soupeře a čekáme, až se rozhodnou střílet.
33:14'
Maxim Čudinov vyhodil puk na tribunu a je tu další vyloučení pro Jestřáby. Ti mají opravdu dnes problém s disciplínou.
32:40'
Až do těsně blízkosti Garipova se dostal puk a ten se jej snažil dostat pod lapačku. Nakonec puk vyplaval k mantinelu.
31:24'
Chvíli se hrálo ve čtyřech. Nyní už začíná přesilovka pro Salavat.
31:05'
Když už Avangard nefauluje, tak se dopouští technických přestupků. Nyní si neuhlídali střídání a v jednu chvíli se jich na ledové ploše prohánělo šest.
30:32'
Alexandr Kadějkin se vydal v oslabení do útoku a prověřil připravenost Garipova. Přesilovka se Omsku moc nedaří.
29:25'
Denis Zernov byl ve snaze o zakončení podražen a po delší době si přesilovku zahrají i hosté.
28:53'
Omsk zvládl své další oslabení, nicméně jejich soupeř držel po většinu doby puk na svých hokejkách.
28:27'
Nikita Sošnikov využil prostor před sebou a vypálil na branku. Garipov jeho pokus viděl a chytá do lapačky.
27:24'
Již šesté vyloučení Omsku v dnešním zápase! Doposud mají průměr vyloučení, zhruba, 3 hráče na zápas.
26:50'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Reid Boucher – 2 min., podrážení).
26:39'
Dobrá pasáž hry ze strany Avangardu, kterému se nyní podařilo dostat Ufu pod krátký tlak. Avšak vše končí dalším faulem, tentokrát útočným!
25:40'
Alexandr Kadějkin nyní operoval s pukem za brankou Omsku, ale nakonec mu byl puk odebrán.
25:02'
Tentokrát nebyl za svou nedisciplinovanost potrestán brankou.
24:19'
Garipov nyní hokejkou a v leže musel odsunout puk k bočnímu mantinelu. Omsk i ve druhé třetině často fauluje a tím se vystavuje pod tlak.
23:01'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Čisťakov – 2 min., nedovolené bránění).
22:49'
Ufa právě vstřelila branku!
Autorem branky je TEEMU HARTIKAINEN, od kterého se puk odrazil do branky a to vše po střele od modré, kterou vyslal Sošnikov po přihrávce Manninena. Asistence: Nikita Sošnikov a Sakari Manninen.
22:49'
Branka dle předpokladů je uznána!
22:49'
Ufa si nyní vytvořila velký tlak, Již před danou brankou měl velkou šanci Sakari Manninen, který přestřelil z dobré pozice! Kombinace Ufy pokračovala a po střele se puk odrazil od nohou Hartikainena do branky. Rozhodčí ještě budou u videa řešit jestli nešlo o úmyslné kopnutí, ale ze záběru šlo vidět, že puk se od hráče Ufy jen odrazil.
21:53'
Menšího háčku se dopustil Šumakov.
21:32'
Na druhé straně vyrazil Garipov lehčí střelu a Omsk se snaží rychle otočit hru dopředu.
20:38'
První závar byl před Metsolou, on a jeho spoluhráči nakonec zvládli první atack ze strany Avangardu.
20:01'
První třetina nám přinesla útočnou hru od obou týmů. Ufa byla o něco lepším týmem a zaslouženě vede 2:1. Omsk se často nechal vylučovat a zbytečně se pak nechával od Ufy dostávat pod tlak. Ufa byla také střelecky aktivnější, zejména v samotném úvodu zápasu. O tom hovoří i statistika střel na branku – 20:8!
20:00'
19:10'
Nikita Sošnikov se ještě dostal do zakončení po přihrávce z pravého křídla, ale trefuje jen dobře postaveného Garipova.
18:54'
Ve zbytku přesilovky si už Ufa nedokázala nic zásadního vytvořit a minut před koncem první třetiny se nám hraje zase v plném počtu.
17:57'
Alexandr Kadějkin hrál vysokou holí a rozhodčí vylučují hru do středního pásma.
17:29'
Dobře zablokovaná střela od modré čáry, kterou srazil jeden z hráčů Omsku a následně se puk ocitá ve středním pásmu.
16:48'
Gotovec se provinil vyhozením puku a je za tento technický přestupek potrestán dvěma minutami.
16:36'
Nyní se v pásmu pohybuje Salavat, který už má náskok jen jedné branky. První třetina musí diváky bavit, neboť sledujeme útočné pojetí hry od obou týmů.
15:38'
Autorem branky je ALEXANDR CHOCHLAČOV, který se ujmul odraženého puku a sám před Metsolou si poradil perfektně když poslal puk do branky o horní tyčku. Bez asistence.
14:54'
Omsk přečkal těžkou chvíli bez úhony, když dobře defenzivně nyní ubránili oslabení. Uvidíme, jestli se polepší ve své disciplinovanosti.
14:14'
To se jim daří až nyní, přesto ještě Salavat má přes půl minuty přesilovky k dobru.
13:54'
Avangard již ve čtyřech a stále se jim nedaří dostat puk z vlastního pásma.
13:25'
Ufa po kombinaci vyslal střelu, ale ta na Garipova neprošla, vzhledem k hustému provozu před jeho brankou.
12:51'
Omsk má velké problémy s disciplínou v první třetině. Nyní půjdou dokonce do tří! Jemelin nyní nechtěně podrazil soupeře.
11:45'
Již třetí vyloučení pro Omsk, tentokrát je na trestné lavici Kaski za hákování.
10:46'
Domácí celek se dostává do dvou brankového trháku! Autorem branky je TEEMU HARTIKAINEN, který projel středem jako nůž máslem a dostal puk za záda Garipova. Tohle byla velká chyba defenzívy Omsku, když nechala střílejícího útočníka tak snadno se dostat do zakončení. Asistence: Markus Granlund a Sakari Manninen.
10:40'
Druhá přesilovka Avangardu je minulostí, ale vypadala o něco lépe, než ta první, ač bez výraznějšího zakončení.
10:17'
Omsk drží ve druhé přesilovce puk na svých hokejkách, ale chybí přesné zakončení.
09:20'
Hráči svými přihrávkami hledali vhodný prostor k zakončení, ale jedna z přihrávek byla kratší a puk končí na druhé straně u Garipova.
08:58'
Omsk hraje další přesilovku a uvidíme, jak naloží se svou druhou šancí.
08:27'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., vysoká hůl).
07:24'
Omsk svou první početní převahu nedokázal využít. Ufa se poměrně dobře dokázala bránit a Metsola nemusel řešit závažnou situaci.
06:48'
Omsk to nyní zkoušel přes střed a nakonec puk šel mimo branku. S největší pravděpodobností byl sražen.
06:08'
Ufa se krátce po vypuknutí přesilovky dokázala dostat k puku a jeden z jejich hráčů i zaútočil, ale do zakončení se nedostal.
05:24'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Birjukov – 2 min., krosček).
05:24'
Dlouho hosté kombinovali, nakonec se do jejich přihrávky vložil hráč Ufy a ten přerušil hru. Avangard má před sebou první přesilovku.
04:35'
Signalizovaní vyloučení pro Ufu. Omsk nyní hraje v šesti hráčích a bude se snažit rozhodnout při power play.
04:20'
Nyní si na puk sahá i Metsola, který neměl doposud příliš mnoho práce.
03:39'
Ufu daná branka hodně nakopla a defenzíva Omsku má plno práce, aby eliminovala útoky.
03:10'
U pravé tyčky Garipova zakončoval Sakari Manninen, který z první minul protější levou tyč!
02:10'
Garipov musel nyní rychle přikrýt puk pod svou lapačku, neboť hráči Ufy byli velmi blízko jeho branky.
01:28'
Semjon Čisťakov nahodil puk do pásma Ufy, ale ta ihned získává puk a vyhazuje jej k brance Avangardu.
00:23'
Domácí celek ukazuje, že s problémy ve střílení branek dlouho nečeká. Z prvního útoku se prosazuje JEVGENIJ BIRJUKOV, který umístil puk pod horní tyč. Asistence: Sakari Manninen.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Suchačov) – Koledov, J. Birjukov, A. Semjonov, Panin (C), Lisovec, Korobov, Muchamadullin – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Kadějkin, Sošnikov – M. Vorobjov, Kugryšev, Chochrjakov – Soloduchin, Gimatov, Pimenov – Sučkov.

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Gotovec, Čisťakov, Šaripzjanov, Kaski, Čudinov, Jemelin (C) – Dědunov, Stas (A), A. Potapov – Kablukov, Chochlačov, Zernov – Tolčinskij, K. Semjonov, Košelev – Šumakov, Sekáč (A), Knight – Boucher.

Rozhodčí: A. Ravodin, M. Sidorenko – A. Sysujev, D. Kanifadin.
Salavat Julajev Ufa
Ufa začala sezónu na výbornou. Ze čtyř odehraných zápasů rovnou tři dokázala vyhrát. Porážka přišla až v minulém kole se Spartakem Moskva, kterému podlehla 3:5. Ufa je týmem, který střílí poměrně dost branek a ve všech čtyřech utkání vsítila Ufa alespoň dvě branky!
Avangard Omsk
Omsk je zatím neporaženým týmem v nové sezóně. Z východní konference je jediným týmem, který ještě drží neporazitelnost. Omsk se může pyšni svou defenzívou, neboť za čtyři utkání inkasoval jen tři branky, což je výtečná vizitka jak brankáře Omsku, tak i defenzivní prací hráčů. Navíc Avangard, jako Ufa, nemá problémy se střílením branek.