USA - Finsko | ONLINE | 1.1.2019 04:30 | MS do 20 let 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Finsko - 1. ledna 2019   04:30

Ukončeno
USA
USA
19:51' Robertson (Farabee) • 31:40' Madden (Norris) • 36:42' Poehling (Kemp) • 42:02' Madden (Norris, Robertson)
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Finsko
Finsko
53:16' Ylönen  (Vaakanainen, Talvitie)
USA
Sestavy:
Primeau (Knight) – Samberg, M. Anderson (C), Q. Hughes (A), Kemp, M. Samuelsson, St. Ivany – Farabee, Norris (A), Robertson – Cates, Barratt, Madden – Cockerill, Poehling, Wahlstrom – Drury, Chmelevski, O'Brien.
Rozhodčí
Jonathan Alarie, Tobias Bjork. Čároví: Dmitri Golyak, Daniel Hynek
Save-On-Foods Memorial Centre, Victoria (CAN)
6556 diváků
Finsko
Sestavy:
Luukkonen (Lindberg) – Heinola, Jokiharju (A), Vaakanainen (A), Laaksonen, Utunen, Latvala, Honka – Nyman, Kupari, Heponiemi – Tolvanen, Lundell, Kakko – Talvitie (C), Virtanen, Ylönen – Engberg, Moilanen, Vainionpää – Puustinen.
Přenos se aktualizuje automaticky

Jisté tedy je, že se hokejisté USA ve čtvrtfinále střetnou s Českou republikou. Zápas se odehraje 3. ledna se začátkem dvě hodiny po půlnoci. Finsko se střetne o postup do semifinále s Kanadou a utkání je naplánované také na 3. ledna. Úvodní buly bude vhozeno v 00:30 středoevropského zimního času.
USA zásluhou dvou branek Tylera Maddena porazilo v závěrečném zápase základní skupiny B USA a postupuje do čtvrtfinále ze druhého místa. Finsko končí ve skupině třetí o bod za svým dnešním novoročním soupeřem. Výsledek. USA 4 Finsko 1.
Konec zápasu.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:17'
Vyloučený Urho Vaakanainen je zpět na ledě a Finsko hraje v závěru utkání opět v plném počtu.
56:17'
Finsko závěr zápasu nezvládá a je tu pátá přesilová hra USA poté, co byl Urho Vaakanainen vyloučen za podražení. Dokáží Američané skórovat popáté?
55:46'
Vyloučený Oskari Laaksonen je zpět na ledové ploše a USA využilo jednu ze čtyř přesilových her.
53:46'
Oskari Laaksonen dostal dvě minuty za krosček a USA si v závěru zápasu zahraje čtvrtou přesilovou hru.
53:16'
Finsko právě vstřelilo branku!
Urho Vaakanainen nahodil puk od modré čáry do mezikruží, kde ho ve vzduchu tečoval JESSE YLÖNEN, a kotouč po jeho fantastické teči zamířil mezi betony Caydena Primeaua do sítě! Asistence: Urho Vaakanainen a Aarne Talvitie.
52:55'
Ačkoliv se hra přelévá v pravidelném rytmu ze strany na stranu, Cayden Primeau stále drží čisté konto.
51:16'
Ze hry uplynuly další čtyři minuty a Finsko se konečně ve třetí části osmělilo, když na svém kontě dlouho mělo pouze jednu střelu, nyní už je jich ale osm.
47:45'
Také Ryan Poehling se vrátil z trestné lavice zpět na led a oba týmy hrají opět v plném počtu.
46:25'
Teemu Engberg se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a začíná zkrácená přesilová hra Finů.
45:45'
Ryan Poehling byl vyloučen za krosček a následovat bude hra 4 na 4, po které si Finové zahrají přesilovou hru. Finsko dostane příležitost alespoň skórovat.
44:25'
Teemu Engberg podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, aby opět odpykal dvouminutový trest za jednoho ze svých spoluhráčů. Samuli Vainionpää dostal dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku a k tomu osobní desetiminutový trest.
44:25'
Tyler Madden už má na svém kontě dva góly a k tomu spoustu času, aby se pokusil zkompletovat hattrick.
42:02'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Ukko-Pekka Luukkonen sice skvěle zastavil pravým betonem střelu USA z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže na vzdálenější levé tyči předvedl velký důraz TYLER MADDEN a v přesilové hře došťoural puk do sítě – 4:0! Asistence: Josh Norris a Jason Robertson.
41:06'
Aleksi Heponiemi dostal dvě minuty za nedovolené bránění a USA si zahraje druhou přesilovou hru.
40:07'
USA vede nad Finskem na začátku třetí třetiny 3:0. Finové ovšem nemusí příliš zoufat, ať už totiž zápas dopadne jakkoliv, oba týmy mají zajištěný postup.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně v 6:20.
Finsko po přestávce začalo vyrovnávat hru a dokonce bylo místy lepší, jenže přesně v tomto momentě inkasovalo druhý gól, o který se postaral Tyler Madden. Američany druhý gól nakopl a krátce před druhou přestávkou se prosadili znovu, tentokrát zásluhou Ryana Poehlinga. Skóre po druhé třetině hovoří jednoznačně pro Američany. USA 3 Finsko 0.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:45'
Finsko se sice snaží, jenže zatím si žádnou vylouženou šanci nevytvořilo, a tak je to stále 3:0.
36:42'
Spojené státy právě vstřelily branku!
RYAN POEHLING dokázal udržet na zádech finského obránce Anttoniho Honku a v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která po ledě z blízkosti a úhlu prošla mezi betony Ukka-Pekky Luukkonena ke vzdálenější pravé tyči – je to 3:0! Asistence: Phil Kemp.
35:14'
Jakmile se Finové dostali více do hry, Američané začali rychleji bruslit a vzápětí byli odměněni gólem.
34:09'
USA je střelecky aktivnější, Finové ovšem nezaostávají nějakým výrazným rozdílem, když čelili 19 střelám soupeře a sami na jeho bránu vystřelili šestnáctkrát.
32:28'
Finové začínali být aktivnější a usilovali o vstřelení vyrovnávací branky, jenže právě v tomto momentě inkasovali druhý gól a sebrat síly na obrat bude těžké.
31:40'
Spojené státy právě vstřelily branku!
TYLER MADDEN si na vzdálenější levé tyči najel na parádní přihrávku Joshe Norrise přes šířku útočného pásma a z úhlu napřáhl ke střele zápěstím, která pod levým podpaždím finského brankáře prošla do sítě! Asistence: Josh Norris.
29:58'
Linus Nyman za bránou parádně zamíchal s pukem, prohodil si ho mezi nohama a poté se ho snažil zasunout u pravé tyče do sítě, brankář Cayden Primeau ale předvedl parádní rozštěp!
29:43'
Finům by mohla pomoci přesilová hra, jenže rozhodčí zatím po přestávce ani jednou nevylučovali.
28:37'
Utkání plyne velice rychle a Finové začínají být aktivnější. Linus Nyman ani žádný z jeho spoluhráčů ale zatím nedokázal Caydena Primeaua překonat.
26:13'
Utkání má obrovské tempo a Američané jsou lepšími hráči na ledě, Finsko ovšem zatím drží krok.
23:30'
Pokud na sebe nějaký hráč poutá pozornost, pak je to v dnešním utkání Linus Nyman, který se v dresu Finska dostal během první třetiny ke třem střelám na bránu.
22:41'
USA vstoupilo do druhé třetiny utkání s vedením 1:0 a s obrovskou touhou ho rychle navýšit, Ukko-Pekka Luukkonen ale zatím podruhé neinkasoval, přestože na něj po přestávce už šly čtyři střely Američanů.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně v 5:30.
Finsko si během úvodní části utkání zahrálo dvě přesilové hry, jenže ani jednu využít nedokázalo a necelých devět sekund před přestávkou navíc inkasovalo gól z hole Jasona Robertsona. Skóre po první třetině novoročního utkání. USA 1 Finsko 0.
20:00'
První třetina skončila.
19:51'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Samuli Vainionpää předvedl ve středním pásmu hodně špatnou zadovku, po které se dostal k puku Joel Farabee a rychlou přihrávkou z otočky přenesl hru doleva, kde si na něj najel JASON ROBERTSON a rychlou střelou zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování prostřelil finského brankáře mezi betony! Asistence: Joel Farabee.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:19'
Vyloučený Evan Barratt naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a USA přečkalo druhé oslabení.
16:19'
Evan Barratt byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Finsko má šanci rozmělnit sílící tlak Američanů.
14:27'
Finsko sehrálo přesilovou hru poměrně dobře, jenže stále marně čekáme na úvodní gól zápasu.
14:13'
USA se dostalo ke střele na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která byla zablokována, a Ukko-Pekka Luukkonen volný kotouč zmrazil pod lapačkou.
13:49'
Josh Norris rychle zamíchal v mezikruží s pukem po přihrávce z pravého křídla, střelou zápěstím ovšem z blízkosti minul pravý horní roh brány!
13:28'
Také Finové se během přesilové hry dostali ke dvěma střelám, jenže ani jedna v síti neskončila, a tak se vyloučený Noah Cates vrátil zpět na ledovou plochu.
11:28'
Noah Cates byl vyloučen na dvě minuty za hákování a první přesilovou hru si zahrají také Finové.
11:14'
Teemu Engberg odpykal dvouminutový trest za svého spoluhráče a Finové hrají v plném počtu.
10:50'
Američané si během přesilové hry vytvořili tlak a v rychlém sledu se dostali ke dvěma střelám, jenže Ukko-Pekka Luukkonen nadále drží ve finské bráně čisté konto.
09:14'
Aarne Talvitie narazil jednoho z amerických hráčů na hrazení a za ostrý faul dostal kromě dvou minut také osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Jeho dvouminutový trest odpyká Teemu Engberg.
07:00'
Utkání ubíhá velice rychle a ačkoliv je hra hodně svižná, drtivá většina střeleckých pokusů je zablokována nebo sražena mimo. Střely na bránu: 2-2.
04:08'
Ukko-Pekka Luukkonen podruhé v zápase úspěšně zasáhl a Američané začínají výrazně zvyšovat obrátky.
03:08'
Finsko je zatím střelecky aktivnější, příliš šancí jsme ale zatím neviděli. Finové vystřelili na bránu dvakrát, zatímco USA pouze jednou a oba brankáři jsou zatím bezchybní.
01:32'
Ze zápasu uběhly necelé dvě minuty a zatím čekáme na první šanci, po které by mohl padnout úvodní gól zápasu. Utkání mezi USA a Finskem bude mít určitě vysoké tempo.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

USA: Primeau (Knight) – Samberg, M. Anderson (C), Q. Hughes (A), Kemp, M. Samuelsson, St. Ivany – Farabee, Norris (A), Robertson – Cates, Barratt, Madden – Cockerill, Poehling, Wahlstrom – Drury, Chmelevski, O'Brien.

Finsko: Luukkonen (Lindberg) – Heinola, Jokiharju (A), Vaakanainen (A), Laaksonen, Utunen, Latvala, Honka – Nyman, Kupari, Heponiemi – Tolvanen, Lundell, Kakko – Talvitie (C), Virtanen, Ylönen – Engberg, Moilanen, Vainionpää – Puustinen.

Rozhodčí: Jonathan Alarie, Tobias Bjork. Čároví: Dmitri Golyak, Daniel Hynek.
Novoroční program juniorského mistrovství světa U20 uzavře souboj mezi USA a Finskem. Američané nejsou na rozdíl od svého největšího rivala z Kanady po třech odehraných zápasech stoprocentní a mohou za to Švédové, kteří nad USA zvítězili 5:4 po prodloužení a dostali se přes něj o bod do čela skupiny B. Finsko v úvodu šampionátu nestačilo v severském derby na Švédsko, poté ovšem porazilo Kazachstán a Slovensko a v obou zápasech vstřelilo shodně pět gólů, přičemž pouze jeden inkasovalo, a to proti slovenskému týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.


Články odjinud