MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Slovensko - 25. prosince 2020   20:05

Švýcarsko
Lawrence (CAN), Sandlak (CAN) – Chaput (CAN), Harris (CAN)
Rogers Place, Edmonton
Slovensko

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek svátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Utkání se odehrálo bez přítomnosti diváků.
Střely na branku: 28 – 32
Je dobojováno. Už to vypadalo, že se v základní hrací době nebude měnit skóre a zápas za stavu 0:0 dojde do prodloužení. To ovšem v pětapadesáté minutě odmítl Roman Faith, jenž odražený puk od betonu švýcarského brankáře pohotově dorazil do jeho branky. V závěru třetí třetiny pak měli Švýcaři dvě přesilové hry a Slovensko čelilo velkému tlaku, který ale ustálo a nakonec své těsné vedení uhájilo. Nutno podotknout, že za výhrou bude tučným písmem podepsán brankář Šimon Latkóczy, jenž svými zákroky motal hlavy soupeři a hodně Slovensku pomohl. Slováci si tak na úvod šampionátu zapisují důležité tři body do tabulky ve skupině A.
59:50'
Střelu Knaka z levé strany vytáhl ramenem nahoru Šimon Latkóczy a poté sám bere puk a vyráží ho daleko od své branky.
59:40'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Keanu Derungs – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., hrubost).
59:40'
Slováci se nemohou vymanit z dalšího tlaku soupeře, který se žene za vyrovnáním. Další pokus nyní kryje Latkóczy a hra je zastavena. Před jeho brankou poté došlo na menší potyčku a sudí už vše uklidňují.
59:35'
Slovensko je v plném počtu.
58:46'
Švýcarská branka je prázdná, Švýcaři jsou tedy v šesti hráčích.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny, které budou pro Slováky krušné. Švýcaři mají další přesilovou hru a touží po vyrovnání.
57:35'
Další komerční pauza.
57:35'
Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Stacha – 2 min., podrážení).
57:30'
Švýcaři stále tlačí před brankou Slovenska, které se zatím dobře brání a drží hubené vedení.
57:25'
56:47'
Fantastický zákrok Latkóczyho, který nyní udržel nulu a také vedení Slovenska. Na levé straně střílel na jeho odkrytou klec Inaki Baragano. Ale slovenský brankář se roztáhl na brankovišti a vytáhl semafor, po kterém kryje puk do lapačky!
55:52'
Slováci získali puk na svou stranu a okamžitě ho vyhodili až před Fattonovu branku. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
55:32'
Kňažko fauloval soupeře a nabídl Švýcarům přesilovou hru. Ti se budou snažit o vyrovnání.
55:25'
Vyloučení v týmu Slovensko (Samuel Kňažko – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
55:20'
Švýcaři se natlačili před slovenskou klec, kde hrozili, ale nakonec Latkóczyho nepřekonali.
55:09'
Následuje další komerční přestávka.
54:17'
Slovensko právě vstřelilo branku!
V pětapadesáté minutě se mění skóre, a sice na slovenské straně. K odraženému kotouči se v blízkosti švýcarské branky dostal ROMAN FAITH a pohotově pak puk dopravil za záda Thibaulta Fattona – 0:1. Asistence: Šimon Nemec a Michal Mrázik.
53:44'
Dvě akce na obou stranách, ale ani jedna z nich nebyla z kategorie těch nebezpečných. Nyní mají puk znovu Švýcaři a míří do další akce.
52:35'
Menší závar před slovenskou brankou, Slováci ho ale ustáli a podržel je znovu Šimon Latkóczy. Ovšem nadále čelí akci svého soupeře.
52:11'
Slovensko si bere oddechový čas.
52:11'
Zakázané uvolnění slovenského týmu, hra se tedy stěhuje před Šimona Latkóczyho a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
51:41'
Hra je přerušena a vhazovat se bude v blízkosti švýcarské branky.
51:01'
Nadále trvá bezbrankový stav. Na obou celcích je ale vidět velká snaha strhnout vedení na svou stranu. Oba gólmani ale stále drží nulu na svých kontech.
50:08'
Švýcarsko je v plném počtu.
50:04'
Po zisku puku se Švýcarsko osvobozuje a šetří cenné vteřiny.
48:56'
Chromiak na pravé straně vyslal střelu, která proletěla jen vysoko nad branku soupeře. Následně pak znovu stejný hráč netrefil částečně odkrytou klec i díky obrannému zákroku Delémonta.
48:25'
Velká šance pro Slováky, kteří dostali možnost další přesilové hry. Uvidíme konečně změnu skóre v tomto duelu?
48:08'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Cédric Fiedler – 2 min., nedovolené bránění).
47:15'
A opět je hra zastavena, tentokráte po střele Jellúše. Opět bude buly vhozeno před brankou Thibaulta Fattona.
47:01'
Na opačné straně pak těsně před Fattonem dorážel pokus spoluhráče Michal Mrázik a i švýcarský brankář po zákroku hru zastavuje.
46:34'
Noah Delémont na levém kruhu vyslal nebezpečnou střelu na Latkóczyho, který ji však chytá a kryje puk v lapačce.
46:17'
Latkóczy zastavil pokus Lionela Marchanda a podržel Slováky. Před dotěrnými hráči soupeře pak raději zastavil hru a vhazuje se po jeho pravé ruce.
46:12'
45:16'
Martin Chromiak se málem podél pravého mantinelu utrhl. Jenže v cestě mu stál jeden z beků Švýcarska a nedovolil tak slovenskému hráči, aby se dostal do ohrožení Fattonovy branky.
44:14'
Bastian Guggenheim dojel puk ve vlastním obranném pásmu a Švýcarsko tak jde do postupného útoku před Latkóczyho klec.
43:07'
Dominik Jendek dorážel neúspěšnou střelu spoluhráče před Thibaultem Fattonem, ale kotouč za jeho zády neskončil. Nadále tak čekáme ve třetí části hry na úvodní branku zápasu.
42:29'
Valentin Hofer objel branku Slovenska, poté přihrál do předbrankového prostoru, ale nakonec nikdo před Latkóczym nezakončil.
41:39'
Ronny Dähler nadvakrát neuspěl před Latkóczym, ale nadále hrozí soupeř Slovenska před jeho brankou.
41:03'
Puk zmizel z dohledu sudích a hra je tak vykázána ke středovému kruhu, kde se za chvíli bude vhazovat.
40:46'
Nadále hrozili Švýcaři před Latkóczym, ten odolal a jeho spoluhráči pak otočili hru na opačnou stranu a jdou tedy útočit.
40:20'
Slováci začali třetí třetinu tlakem před švýcarskou brankou, z toho nic nevytěžili a na druhé straně pak zakročil proti pokusu soupeře zase Šimon Latkóczy.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:49.
Střely na branku: 15 – 21
Také ve druhé třetině se nic nezměnilo. Na ukazateli skóre svítí bezbrankový stav a brankáři obou národních týmů jsou zatím tedy neprůstřelní. K vidění bylo velké množství šancí jak na straně Švýcarů, tak hlavně i na slovenské straně. Stále tomu ale chybí góly. Čeká nás tak poslední část hry v základní hrací době a uvidíme, zda jeden z týmů duel rozuzlí, nebo zda dojde nakonec do prodloužení či dokonce samostatných nájezdů.
40:00'
39:57'
Švýcaři jsou v útočném pásmu, kde se bude vhazovat. A jsou v šesti, takže trenér se pokusil odvolat brankáře, aby šanci na gól více znásobil.
39:57'
V samotném závěru se ještě ke střele dostal Simon Knak, ale Šimon Latkóczy zapsal další fantastický zákrok a podržel tým. Ještě se bude vhazovat před jeho brankou.
39:25'
Na opačné straně to ještě zkoušejí před slovenskou klecí také Švýcaři, ale obrana Slovenska je pozorná a zastavila další střelu soupeře.
39:12'
Dominik Sojka střílel na pravé straně, avšak jeho pokus končí na zákroku Fattona, který kryje betonem a zastavuje hru.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:14'
Eliaš vyhodil puk do středního pásma, k němu se pak dostal jeho spoluhráč a Slováci se zase dostávali do akce, kterou znovu nedotáhli do zdárného konce.
37:58'
Další zákrok Šimona Latkóczyho, který na pravé straně zastavil pokus Cédrica Fiedlera a opět svůj tým podržel. Následně pak také nechal hru zastavit.
37:25'
Oleksiy Myklukha si sjel před Fattona, zakončil, ale puk se odrazil mimo ohrožení jeho branky. Následně pak stejný hráč objel branku Švýcarska, ale poté už se k puku nedostal.
36:48'
Šimon Nemec dotíral před Fattonem, kterému notně pomohla zase obrana Švýcarska. Stále ale pokračuje útočná akce slovenských barev.
36:10'
Kašlík vybojoval puk a znovu zahrozil před Fattonem, jenž uspěl. Na druhé straně pak po bleskové střele Baragana vytěsnil puk betonem do rohu Latkóczy.
34:50'
Slováci jsou opět v pásmu soupeře a hrozí před Fattonem. Jejich pokusy však opět nejsou přesné.
34:36'
Hra je zastavena a po další komerční přestávce se bude vhazovat před slovenskou klecí.
33:59'
Thibault Fatton nyní zakročil proti pokusu Michala Mrázika, který tak byl ve velké šanci před jeho klecí. Ale ani z této akce se skóre nemění.
33:42'
Simon Knak si nyní počínal nebezpečně před Latkóczym, když dorážel pokus spoluhráče, ale znovu byl brankář slovenského týmu pozorný.
33:01'
To ale až po další komerční přestávce, která nyní následuje.
33:01'
U své levé tyče nyní zasáhl Fatton a puk ukryl pod lapačku. Před dotěrnými útočníky Slovenska pak hru raději zastavil. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.
32:48'
Zakázané uvolnění švýcarského týmu, hra se stěhuje před Thibaulta Fattona a vhazuje se po jeho levé ruce. Slovensko tak zadarmo získalo útočnou třetinu.
32:09'
Mrázik svižnou střelou nepřekonal Thibaulta Fattona a nyní se zase točí hra před branku Šimona Latkóczyho.
31:38'
Na druhé straně se rodila další slibná slovenská akce, ovšem Juraj Slafkovský se vystavil postavení mimo hru a ta se stěhuje zpět do neutrální zóny, kde se bude vhazovat.
31:10'
Juraj Slafkovský číhal v prostoru mezi kruhy, ale přihrávky se nedočkal. Nicméně akce Slovenska pokračuje i nadále a obrana Švýcarů se snaží ji ubránit.
31:00'
Na řadě je další komerční přestávka.
31:00'
Matej Kašlík se napřáhl ke střele a proti němu stál znovu pozorný Thibault Fatton. Ten sklapl betony a kotouč za svá záda nepustil. A následně přerušuje hru.
30:31'
Inaki Baragano nahodil puk před branku soupeře, kde ho ale Dominik Sojka zachytil a následně pak jde Slovensko rychle do útočné akce.
30:00'
Jsme přesně v polovině základní hrací doby a ani jeden tým se ještě neprosadil. Oba brankáři tak zatím drží svá čistá konta.
29:09'
Roman Faith se protáhl u zadního hrazení a snažil se dostat touš do mezikruží, jeho akci ale zastavili znovu pozorní beci ze země helvétského kříže.
28:32'
Hraje se svižný hokej na obou stranách, ale zatím tomu stále chybí přesnější zakončení. Nyní se o to pokoušeli opět Švýcaři, kteří však poslali puk jen vedle branky Slovenska.
27:41'
Ray Fust se prodral skrze slovenskou obranu, poté vystřelil, ale další obránce Slovenska dokázal puk zachytit a pomohl tak svému brankáři. Latkóczy tak nemusel vůbec zasahovat.
26:52'
Martin Chromiak si stáhl puk na bekhend a na levé straně zakončil, ale bylo to jen do betonu brankáře Thibaulta Fattona.
25:32'
A také Slováci jsou už v plném počtu.
25:13'
Latkóczy zasáhl proti dalšímu pokusu soupeře a hra je opět přerušena.
24:28'
Švýcarsko je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.
24:20'
V obranném pásmu získali puk Slováci a hned ho chtěli dostat před švýcarskou klec, ale nakonec z toho bylo jen zakázané uvolnění. Takže se hra stěhuje opět před Šimona Latkóczyho.
23:44'
Síly na ledě jsou srovnány a poprvé v utkání uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
23:32'
Vyloučení v týmu Slovensko (Juraj Slafkovský – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
23:10'
Martin Chromiak dorážel pokus Sojky u levého kruhu, ale po jeho pokusu končí kotouč jen vedle Fattonovy brány.
22:43'
Využije slovenský národní tým čtvrtou nabídnutou přesilovku nebo se znovu Švýcaři ubrání?
22:28'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Ray Fust – 2 min., vysoká hůl).
22:21'
Stefano Bottini na pravé straně dorážel před odkrytou klecí odražený kotouč, ale minul ji!
21:20'
Je to tak, Švýcaři jsou znovu kompletní.
21:04'
Juraj Slafkovský na vrcholku pravého kruhu švihl do puku a jeho nebezpečná rána končí na obraně Švýcarska, které se znovu ubránilo a už to vypadá, že zvládne i toto oslabení.
20:33'
Švýcaři se ale ubránili první akci ve druhé třetině a poté poslali kotouč až před branku Šimona Latkóczyho.
20:12'
Slováci jsou v útočném pásmu a dohrávají svou přesilovou hru, kterou zastavila siréna končící první třetinu.
20:01'
Střely na branku: 5 – 12
První třetina úvodního zápasu na MS juniorů je minulostí. V ní jsme se nedočkali ani jedné branky. Největší šanci měl útočník Švýcarska Ray Fust, jenž orazítkoval slovenskou branku. Slováci měli k dispozici tři přesilové hry, ale ani jednu z nich nedokázali využít. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně ve 21:00.
20:00'
19:50'
Slovensko se až nyní dostalo do útočného pásma, ale už to v této části hry nic nestane.
19:30'
V pořadí třetí přesilová hra Slováků a ti se budou snažit v závěru prvního dějství jít do vedení.
19:20'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Dario Allenspach – 2 min., podrážení).
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:35'
Noah Meier dostal nabito do prostoru mezi kruhy, na nic nečekal a okamžitě vystřelil. Jeho pohotová rána ale končí jen vedle Latkóczyho branky.
18:14'
Latkóczy pak musel do dalšího zákroku a drží kotouč ve své moci.
17:45'
Dávid Mudrák vyslal přízemní pokus na Fattona, tomu pomohla obrana a ta vytahuje hru zase až na opačnou stranu kluziště.
17:20'
Tým, který je dnes veden jako domácí, tedy ten švýcarský, opět zatopil před Latkóczymu, jenž ve skrumáži ukryl puk a opět je dění na ledě pozastaveno.
16:52'
Po další akci Slovenska přišla ztráta kotouče a Švýcaři jsou už na druhé straně. Pozor si tak ve svém brankovišti dává Šimon Latkóczy.
16:20'
Juraj Eliaš napřáhl na levé straně, jeho střela z úhlu prolétla kolem branky Fattona, ale minula ji. Následně pak raději brankář Švýcarů jistí puk a hra je zastavena.
16:06'
15:55'
Dario Allenspach nabral rychlost ve středním pásmu, nabruslil si až před Latkóczyho, kde poslal puk na Inakiho Baragana a ten donutil brankáře Slovenska k dalšímu zákroku.
15:09'
Švýcarsko zvládlo i druhé oslabení a už je v plném počtu.
14:39'
Švýcaři se opět v oslabení velmi dobře brání a nepouštějí soupeře do ohrožení Fattona. Nyní se dostali na puk a posílají ho až před slovenskou branku.
14:07'
V rohu kluziště vybojoval Jellúš kotouč a ještě se Slovensko udrží v útočné třetině. Zatím ale nemůže znovu v přesilové hře více ohrozit Fattonovu bránu.
13:28'
Další přesilovka pro slovenské barvy. Slováci se už nastěhovali do pásma Švýcarů a kombinují před Fattonem.
13:09'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Noah Delémont – 2 min., nedovolené bránění).
13:06'
Na druhé straně dotíral před brankou Fattona Dominik Jendek, ale i jeho pokus byl nepřesný.
12:49'
Šimon Latkóczy měl znovu co dělat ve svém brankovišti, když lapil další pokus soupeře, jenž je v posledních chvílích před jeho svatyní hodně nebezpečný.
12:01'
Pěkně sehraná kombinace Slováků, na jejím konci byla střela Juraje Eliaše, jenže ta mu příliš nesedla. Kolenič pak ještě přihrával do volného prostoru, ale do dráhy puku vložil hůl švýcarský bek.
11:35'
Další pokus kryje slovenský brankář a drží svůj tým. Následně pak raději nechal hru přerušit a vhazuje se před jeho klecí.
11:03'
Latkóczy kryl nahození od modré čáry, betonem posunul puk na levou stranu, kde se o něj už postaral obránce Marko Stacha a pokouší se založit další akci Slovenska.
10:42'
Další komerční přestávka.
09:50'
Šimon Bačár ztratil puk a rázem bylo po akci. Obrana Slovenska se pak vrací zpět do obrany, aby pomohla Latkóczymu, neboť na něho míří další útok Švýcarska.
09:17'
Na Šimona Latkóczyho šla další střela, ale nebyla z kategorie těch hodně nebezpečných. Po zisku puku pak jdou do další akce jeho spoluhráči.
08:28'
Juraj Eliaš získal v obranné třetině odražený kotouč, poté ho zavezl až před branku Švýcarska, tam ale neměl nikoho, kdo by v akci pokračoval. Slovensko tak ztrácí puk a opouští teritorium Švýcarska.
08:01'
Následuje první komerční přestávka, po ní se bude vhazovat po pravé ruce švýcarského brankáře Thibaulta Fattona.
07:37'
07:27'
Dominik Sojka číhal na dorážku po střele od modré čáry, ale kotouč minul. Záhy ho soupeř posílá do neutrální zóny.
07:16'
Střelou zápěstí to nyní zkusil Michal Mrázik, i jeho svižná rána ale končí na pozorném švýcarském brankáři, který má kotouč ve své moci a znovu hru zastavuje.
06:24'
Martin Chromiak dostal nabito na levý kruh a okamžitě vyslal nebezpečnou střelu na Fattona. Ten tuto situaci ustál a po zákroku raději hru přerušil.
06:02'
Ovšem soupeř se velmi rychle dostal na kotouč a ten okamžitě poslal až před branku Latkóczyho. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
05:45'
Slováci mají jako první k dispozici přesilovou hru a mohou tak otevřít účet utkání.
05:37'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nathan Vouardoux – 2 min., krosček).
04:21'
Tak nyní už jsme byli svědky velké šance Švýcarů. Tvrdou ránu poslal směrem na slovenskou branku Ray Fust a orazítkoval tyč Latkóczyho branky!
03:30'
Stefano Bottini se z ničeho nic zjevil před brankou Slovenska, jeho táhlá střela ale nijak zvlášť Latkóczyho neohrozila.
02:46'
Šimon Bečár spěchal do obranného pásma za pukem, na který chtěl dosáhnout Giancarlo Chanton. Prvně jmenovaný byl rychlejší a už tvoří další útok svého celku.
02:04'
Šimon Nemec u pravého hrazení v pásmu Švýcarů málem vybojoval puk na svou stranu, nakonec tomu tak ale nebylo a do další akce tak jdou Švýcaři.
01:35'
Nyní zase musel hasit nebezpečí Fatton, na kterého střílel nebezpečně jeden z hráčů Slovenska, ale i on vše pokryl.
00:22'
Švýcaři hned v úvodu první třetiny zatopili Latkóczymu, který měl ve svém brankovišti hodně práce. Nakonec celou akci ustál a Sováci pak rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
00:01'
Mezi třemi švýcarskými tyčemi dostal dnes důvěru Thibault Fatton , na slovenské straně pak bude v brance Samuel Hlavaj.
Nyní už hráči obou národních týmů nastupují na hrací plochu.
Jak je v zámoří zvykem, utkání začne o několik minut déle, než je stanoven čas. K utkání je už vše připraveno a úvodní duel MS juniorů do dvaceti let, který zahájí Švýcaři se Slováky, brzy vypukne.

Švýcarsko: Fatton (Patenaude) – Chanton, Baragano (A), Fiedler (C), Meier, Vouardoux, Pezzullo, Guggenheim, Delémont – Knak, Canonica, Bottini – Biasca (A), Allenspach, Fust – Schläpfer, Marchand, Hofer – Dähler, Derungs, Jobin.

Slovensko: Latkóczy (Hlavaj) – Mudrák (A), Golian, Bečár, Kňažko, Nemec (A), Stacha, Turan (C) – Faith, Jellúš, Mrázik – Chromiak, Myklukha, Slafkovský – Sojka, Kašlík, Mešár – Kolenič, Jendek, Eliaš – Jedlička.

Rozhodčí: Lawrence (CAN), Sandlak (CAN) – Chaput (CAN), Harris (CAN).
Vzhledem k opatřením kvůli šíření nemoci Covid-19 se mistrovství světa odehraje bez přítomnosti diváků.
Vzájemná utkání

Na loňském šampionátu hráčů do dvaceti let se oba celky utkaly ve skupině, kde vyhráli Švýcaři 7:2. Slováci tak mají svému soupeři dnes určitě co vracet.
Slovensko

Stejně jako Švýcaři také hráči Slovenska hráli ve skupině A, kde skončili na čtvrtém místě a zajistili si také postup do další fáze tohoto prestižního turnaje. V něm ale narazili na Kanadu, která pro Slováky byla rozhodně velmi těžkým oříškem. Nakonec skončil duel 6:1 ve prospěch javorových listů a i Slovensko se muselo se šampionátem juniorů rozloučit už ve čtvrtfinále. Letos by tak chtěli projít znovu do vyřazovacích bojů a dnes je čeká těžký zápas. Také Slováci odehráli jedno přípravné utkání, a sice s českým národním týmem, který vyhrál vysoko 6:0. Slovensko tak na tuto prohru určitě už zapomnělo a hodilo ji za hlavu a už se jen soustředí na první duel na MS.
Švýcarsko

Mladí Švýcaři v loňském roce hráli taktéž ve skupině A, kde se umístili na druhém místě a probojovali se tak do čtvrtfinále MS. V něm vyzvali silný ruský tým, se kterým neodehráli špatný zápas. Nakonec však padli 1:3 a světový šampionát pro ně tedy skončil. V tom letošním by chtěli znovu uspět ve skupině a jít tedy dále do play-off. Před ostrou prověrkou sehráli Švýcaři jediný přátelský zápas, a sice s Rakouskem, se kterým zvítězili těsně 3:2 Nyní se už připravují na důležitý zápas se Slovenskem, které bude chtít získat také první body do tabulky.
Hezký pátečení večer přeji všem příznivcům hokeje. Dnes startuje tolik očekávané mistrovství světa hráčů do dvaceti let, které se bude konat v kanadském Edmontonu v aréně Rogers Place a ve Westerner Park Centrium v Red Deeru. Zahajovacím utkáním ho otevřou reprezentace Švýcarska a Slovenska ve skupině A.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.