MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Švédsko - 5. ledna 2023   20:30

Ukončeno
USA
USA
02:51' Cooley (Snuggerud) • 21:51' Ufko (Snuggerud, Blake) • 25:04' Lucius  • 30:42' Gauthier (Cooley, McGroarty) • 33:37' Lucius (Ufko) • 48:17' Hughes (McGroarty) • 58:23' Gauthier (McGroarty, Brindley) • 62:06' Lucius (Hutson, Savage)
8:7
(1:0, 4:5, 2:2 - 1:0)
Švédsko
Švédsko
23:33' Bystedt  (Lekkerimäki, Engström) • 26:35' O. Pettersson  (Sandin-Pellikka) • 28:52' Carlsson  (Wagner, Bystedt) • 38:52' Oscarson  (Carlsson, Jansson) • 39:19' Öhgren   • 44:00' Östlund  (E. Pettersson, Strömgren) • 59:39' Bystedt  (Rosén, Jansson)
USA
Sestavy:
Augustine (41. Mbereko) – Behrens (A), Hughes (C), Hutson, Mittelstadt, Peart, Ufko, Chesley – Gauthier, Cooley, Snuggerud – Lipkin, Lucius, Blake – Duke, Savage (A), McGroarty – Connors, Stramel, Brindley – Laba.
Rozhodčí
Campbell, Hamilton (oba CAN) – Hautamaki (FIN), Persson (SWE).
Scotiabank Centre, Halifax
9 031 diváků
Švédsko
Sestavy:
Lindbom (Brännman) – Engström, Sjöholm (A), Norén, Sandin-Pellikka, E. Pettersson, Jansson, Odelius – Rosén, Stjernborg (C), Lekkerimäki – Carlsson, Bystedt, Wagner – Öhgren (A), Östlund, Strömgren – Robertsson, Oscarson, O. Pettersson – Lysell.
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek hokejového dne.
Bronzové medaile tedy pocestují do Spojených států amerických. O držiteli zlatých a stříbrných se rozhodne ve večerním finále mezi Českem a domácí Kanadou.
Wow! Souboj o třetí místo nabídl hokejové galapředstavení. Bylo znát, že utkání už moc nebylo svázané taktikou, ani jeden z gólmanů navíc neměl úplně svůj den. Za stavu 7:7 se šlo do prodloužení, které začalo hodně opatrně. Pak ale stačila jedna akce a Lucius svým třetím gólem v zápase rozhodl.

Střely na branku – 38:36.
Konec zápasu.
62:06'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Lane Hutson se z pravého křídla prohnal až do švédského brankoviště. Z ostrého úhlu ještě na Lindboma nevyzrál, jenže u puku byl jako první CHAZ LUCIUS, který bekhendem rozvlnil síť a v prodloužení završil hattrick! Asistence: Lane Hutson, Red Savage.
61:03'
Úvod prodloužení je zatím spíše opatrný, lehce více na kotouči jsou Švédové.
60:01'
Začalo prodloužení.
Čtrnáct gólů, po sedmi na každé straně. Zápas o bronz nabízí neuvěřitelnou podívanou a nestranný divák si může jen lebedit, že uvidí ještě prodloužení ve formátu tři na tři. Kdo nakonec urve cenný kov?
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:39'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tre Kronor risk bez gólmana vyšel! Ludvig Jansson nabral rychlost, prohnal se po pravé straně a servíroval puk před bránu. Isak Rosén ještě Mbereka nepokořil, FILIP BYSTEDT ale dorazil kotouč za čáru! Asistence: Isak Rosén, Ludvig Jansson.
58:53'
Axel Sandin-Pellikka chyboval na útočné modré čáře, když mu sjel puk. Vůbec přesvědčivě si pak ale nepočínali ani američtí hráči, kteří mohli mířit na prázdnou bránu.
58:36'
Švédsko to zkouší v šesti!
58:23'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Velká americká euforie! Po tečované střele z pravé strany už Lindbom jen ležel v brankovišti, i tak ale dokázal první dorážku Rutgera McGroartyho zastavit. Důrazný CUTTER GAUTHIER ovšem na druhý pokus přece jenom protlačil kotouč za čáru. Regulérnost situace následně potvrdilo i video. Asistence: Rutger McGroarty, Gavin Brindley.
57:56'
Luke Hughes zapisuje do statistik další střelu, tahle však nepatřila mezi ty nejnebezpečnější. Carl Lindbom chytil pokus od modré lajny do lapačky.
57:47'
USA si vybírají oddechový čas a plánují si strategii pro přesilovku, kterou mohou rozhodnout celý zápas.
57:47'
Leo Carlsson v pořádně nešťastný moment oslabuje svůj tým! Při snaze získat puk zasekl protihráči hokejku pod brusli a podrazil ho.
57:11'
Američané zavřeli soupeře v pásmu. Luke Hughes si pak od modré čáry vylepšil pozici prakticky až mezi kruhy, Carl Lindbom jeho střelu lehce tečoval rukou mimo!
56:22'
Píská se švédský icing.
55:47'
Puk se teď povaloval před švédskou bránou, žádný ze zámořských útočníků se nicméně nedostal k tomu, aby ho uklidil za gólmana.
55:09'
Logan Cooley nabral rychlost a ze strany se protáhl přímo do brankoviště. V rychlosti už ale ztratil stabilitu a místo zakončení se v pádu srazil s brankářem Lindbomem. Oba aktéři budou v pořádku.
Střely na branku – 30:34.
54:32'
Obléhání americké klece zakončil nahozením od modré čáry Victor Sjöholm. Kaidan Mbereko si na kotouč včas vyhlédl a po jeho zákroku je na řadě poslední komerční přestávka bronzového mače.
53:58'
Švédské vyhození nakonec zpomalilo a icing se tedy nepíská, Jack Peart musí hrát.
53:06'
Liam Öhgren se na brankovišti natahoval po puku, nedosáhl na něj jen těsně. Teď si američtí fanoušci museli oddechnout.
52:50'
Oskar Pettersson zavezl puk do pásma a nechal střelu na Noahu Östlundovi, který zajímavou střelou z pravého kruhu prověřil Mberekovu pozornost.
Střely na branku – 30:30.
51:30'
Victor Stjernborg si najel oblouk v útočném pásmu a od modré čáry nahodil puk po ledě na bránu. Kaidan Mbereko vyrazil střelu jen před sebe, následně mu pomohli pozorní beci.
50:53'
Američané po vyrovnávací brance působí trošku živějším dojmem a Švédové spíše jen prohazují puky do střední třetiny.
49:49'
Zakázaných uvolnění v tomhle útočném zápase vidíme naprosté minimum. Teď na jedno z mála vyhodili švédští hokejisté.
48:17'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Dnes padají opravdu zajímavé góly. LUKE HUGHES ovšem za tuhle akci zaslouží obrovský kredit! V útočném pásmu se v souboji s protihráčem dostal na zem, z pravého kruhu to tedy zkusil alespoň vkleče a dokonale zaskočil Lindboma, který tohle evidentně vůbec nečekal! Asistence: Rutger McGroarty.
47:58'
Švédové vůbec nezachytili Cooleyho, který měl na holi vyrovnání! Už se hnal sám na Carla Lindboma, na kterého to zkusil bekhendovým blafákem – brankář Tre Kronor mezírku mezi betony uzavřel včas.
47:27'
William Strömgren nahazoval za bránu a Mbereko si pro kotouč už jel dozadu. Puk se ale nečekaně odrazil na druhou stranu, naštěstí pro Američany byl nejblíže jejich hráč.
Střely na branku – 26:27

Třetí část zatím jednoznačně patří Švédům, kteří v aktuální třetině vedou na střely 7:1 a dál pokračují v ofenzivní aktivitě.
46:50'
Adam Engström od modré čáry mířil přesně k tyči, nicméně Mbereko na jeho pokus celou dobu výborně viděl. Puk tedy nechal přistát ve své lapačce, na řadě je teď další komerční pauza.
45:29'
Leo Carlsson mohl švédský náskok dokonce zvýšit, když se z levého křídla prohnal až těsně před Mbereka! Ten ale napravil možná trošku laciněji inkasovaný gól a svůj tým podržel.
44:00'
Švédsko právě vstřelilo branku!
NOAH ÖSTLUND vyjel s pukem zpoza americké brány, na pravém kruhu se otočil a nachytal nově příchozího Mbereka přesnou střelou do bližšího horního rohu! Tre Kronor fantasticky otáčejí skóre a poprvé v utkání vedou. Asistence: Elias Pettersson, William Strömgren.
43:25'
Nepřesná rozehrávka Spojených států doklouzala až na zakázané uvolnění.
42:56'
Zatím se zdá, že ve třetí třetině už se oba celky budou snažit hrát o trošku opatrněji. Každá chyba už se teď přece jenom může ukázat jako rozhodující.
42:05'
Elias Pettersson přitlačil protihráče na mantinel, Švédové pak po hrazení nahazují za bránu.
41:08'
Jakon Norén nahozením ze středního pásma pozdravil Mbereka, který znovu rychle rozehrál. Uvidíme, zda se Švédové na nerozchytaného brankáře budou snažit pálit ze všech pozic.
40:22'
Kaidan Mbereko si poprvé sáhl na kotouč, když ho hokejkou odehrál k mantinelu.
40:01'
Američané pro třetí část střídají brankáře! Nepřesvědčivého Augustina nahrazuje Kaidan Mbereko.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 22:25.
Zatímco v první třetině kralovali gólmani, ve druhé to byl úplně jiný příběh! Skóre se měnilo hned devětkrát, do kabin se jde za stavu 5:5. Američané po většinu času tahali za lehce delší konec provazu, Tři korunky se ale prosadily dvakrát v samotném závěru, přičemž k vyrovnání jim hodně pomohla i kuriózní chyba brankáře. Tady se ještě bude na co dívat...

Střely na branku – 25:20.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:19'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové dokonce hned vyrovnávají! Teď to ale byla obrovská chyba Treye Augustina. Americký brankář vyjel daleko ze své klece, aby odpálil puk. Trefil ovšem jen napadajícího LIAMA ÖHGRENA, který pak z úhlu snadno našel prázdnou bránu. Bez asistence.
38:52'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tre Kronor se nevzdávají a v přesilovce se znovu dostávají na kontakt! MILTON OSCARSSON dostal od Carlssona výbornou přihrávku před bránu. První střela Augustinovi propadla za betony a Oscarsson pak kotouč dorazil do sítě. Asistence: Leo Carlsson, Ludvig Jansson.
38:31'
Leo Carlsson to zkoušel z poměrně těžké pozice. Vystřelil bez přípravy ze skoro nulového úhlu, tohle měl Trey Augustine pod kontrolou.
Střely na branku – 25:16.
38:11'
Tři korunky se mohou pokusit o snížení do kabiny! Ryan Ufko dostává dvojku za nedovolené bránění.
37:56'
Švédský tým se snaží zase trošku najít půdu pod nohama, přes nepřesné rozehrávky to však nepůjde. Postup jim teď zastavil Logan Cooley.
36:42'
Chaz Lucius hraje výborný zápas! Teď objel švédskou klec a z otočky dával puk do brankoviště. Zdálo se, že Samuel Lipkin už ho doklepne za čáru, nakonec se tak ale nestalo!
35:41'
Jakon Norén chtěl svoji střelu schovat za spoluhráče, jenže tohle se Švédům úplně nepovedlo. Norén totiž vlastního parťáka trefil.
34:40'
Axel Sandin-Pellikka viděl Östlunda, který si najížděl přihrávku. Od pravého mantinelu ho ale hledal marně, švédští hráči se pak sami vyhnali z pásma.
33:37'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Vzápětí už se ale Američané radují popáté. CHAZ LUCIUS to vzal na sebe, ve středním pásmu nabral rychlost a projel až do pravého kruhu, odkud polovysokým švihem ke vzdálenější tyči propálil švédského brankáře! Asistence: Ryan Ufko.
33:01'
Luke Hughes nabral obrovskou rychlost a z pozice obránce se krásně dostal prakticky až do samostatného úniku. Ve finální fázi zvolil bekhendový blafák, který brankář Carl Lindbom výborně zneškodnil!
32:00'
Už to vypadalo, že by se William Strömgren mohl zprava protlačit až do předbrankového prostoru. Navrátivší Kenny Connors ho ale zastavil dobrým obranným zákrokem.
30:42'
Spojené státy právě vstřelily branku!
CUTTER GAUTHIER v přesilovce zaujal místo na pravém kruhu. Poté, co ho přesnou přihrávkou oslovil Logan Cooley, bombou z první propálil přesouvajícího se gólmana. Spojené státy tedy využívají početní převahu a vracejí se do vedení! Asistence: Logan Cooley, Rutger McGroarty.
30:06'
Švédové se osvobozují.
29:39'
Už trošku klasika tohoto turnaje. Ani zápas o bronz se neobejde bez vyloučení za vyhození puku z obranného pásma na tribunu. Trest dostává švédský Oskar Pettersson.
Střely na branku – 18:15.
28:52'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Jackson Blake si vybral pořádnou smůlu, když mu při rozehrávce sjel puk z hole. Švédsko tedy rázem bylo v pásmu v přečíslení. Filip Bystedt získal puk a Fabian Wagner pak z osy hřiště nabil do pravého kruhu LEU CARLSSONOVI, který z první propálil marně se přesouvajícího Augustina. Asistence: Fabian Wagner, Filip Bystedt.
28:20'
Elias Pettersson ve středním pásmu hezky vybruslil protihráče a lehký hit stačil k tomu, aby hráč v modrém dresu spadl na ledovou plochu.
27:40'
Liam Öhgren se roztáhl, jak mu to jen nohy dovolily. I tak se však dostal do ofsajdu, Švédové se tedy museli zdržet v neutrální třetině.
26:35'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Zápas nabral pořádné otáčky! OSKAR PETTERSON se protáhl podél levého mantinelu a namířil si to rovnou před americkou bránu. Gólmana Augustina překonal střelou, která se otřela o vzdálenější tyč a zapadla do sítě. Asistence: Axel Sandin-Pellikka.
25:04'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Nedáš – dostaneš! Po neproměněném úniku Švédů byla podobná situace rázem k vidění i na druhé straně. CHAZ LUCIUS si ale počínal lépe, když kotouč zavěsil přesně pod horní tyč. Bez asistence.
24:46'
A mohlo být vyrovnáno! Liam Öhgren využil zaváhání amerických hráčů a ujížděl sám na branku. Trey Augustine jeho pokus zastavil vyrážečkou.
23:33'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Po tvrdém střetu ve středním pásmu se za modrou čáru vřítil Jonathan Lekkerimäki, a udělal to parádně. Navázal na sebe bránícího hráče a zadovkou pak uvolnil FILIPA BYSTEDTA, který z levého kruhu překonal Augustina laserem pod lapačku! Asistence: Jonathan Lekkerimäki, Adam Engström.
22:48'
Teď mělo Švédsko štěstí. Luke Mittelstadt totiž vystihl jeho rozehrávku, jenže až těsně ve středním pásmu – do toho útočného nemohl pro hrozící ofsajd.
21:51'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané to stihli ještě v přesilovce a zvyšují na 2:0! Jimmy Snuggerud přihrál zleva na modrou čáru RYANU UFKOVI, který nenápadným nahozením zaskočil gólmana Lindboma. Ten zřejmě skoro nic neviděl. Asistence: Jimmy Snuggerud, Jackson Blake.
20:52'
Rutger McGroarty nebezpečně vystřelil z pravého kruhu po vhazování. Díky dobrému zákroku Carla Lindboma kotouč zamířil až do ochranné sítě.
20:38'
Teď už jsou Američané nastěhovaní v pásmu a pokračují v přesilovce, kterou si téměř celou přenesli z předchozí třetiny.
20:08'
Hned po osmi vteřinách se přerušuje. Puk dojel před Augustina, který ho schoval pod lapačku.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně ve 21:33.
Úvodních dvacet minut zápasu o bronz nabídlo několik šancí na obou stranách, z nichž gólem skončila jen jedna. Spojené státy vedou těsně 1:0, a je to zřejmě zasloužené skóre. Američané totiž přece jenom byli o trošku aktivnější.

Střely na branku – 14:8.
20:00'
První třetina skončila.
19:53'
A aby toho pro Tre Kronor nebylo málo, souběžně s neproměněnou šancí si navíc vykoledovali oslabení. Filip Bystedt si jde sednout za vysokou hůl.
19:53'
Málem jsme viděli gól do kabiny! Po sraženém pokusu od modré čáry jeden ze Švédů vrátil puk z levé strany rychle do ohně. Před brankou si ho zpracoval Fabian Wagner, který to na Augustina zkusil bekhendem. Brankář USA je ovšem zatím neprůstřelný!
19:28'
Jack Peart nic nevymýšlel a od levého mantinelu nahodil kotouč na švédskou bránu. Carl Lindbom měl všechny mezírky u bližší tyče neprodyšně uzavřené.
19:06'
Jimmy Snuggerud ze strany nastřeloval puk před bránu a pobídku lehce tečoval Chaz Lucius. Puk ale netrefil dost dobře na to, aby Lindboma nějak vyvedl z míry.
18:34'
Dylan Duke na malém prostoru vracel kotouč proti holi Blakea, k pořádnému zakončení se nicméně Spojené státy nedostaly. V téhle přesilovce už minimálně dvě situace trošku přehrály a samy se připravily o dobré pozice ke střelám.
18:10'
Švédové vyhazují.
17:25'
Střelecky aktivní Hughes to znovu zkoušel od modré. Dle zvuku se dá usuzovat, že se puk zas otřel o aspoň jednu z dalších hokejek – Lindbom byl každopádně připraven.
17:16'
Noah Östlund si místo puku až moc všímal pronikajícího Blakea. Dostává za to dvě minuty, rozhodčí viděli nedovolené bránění.
16:53'
Liam Öhgren nahodil kotouč ze středního pásma za branku Spojených států, následně se o něj bojuje u zadního hrazení.
15:34'
Jimmy Snuggerud hraje zatím velmi dobrý zápas. Teď projel za modrou čáru a schovával svůj švih za bránícího hráče, Lindbom viděl střelu na poslední chvíli.
Střely na branku – 10:7.
15:11'
Victor Sjöholm si vylepšil střeleckou pozici a nebýt obětavého zákroku Seana Behrense, který zaklekl do střely a schytal ji do ruky, mohlo být v americkém brankovišti znovu veselo.
15:00'
Trey Augustine má kotouč plně ve své moci, hra je přerušena a bude se vhazovat.
14:23'
Axel Sandin-Pellikka vypálil od modré čáry a před Augustinem pak bylo pořádně živo. O dorážku se snažil hlavně Liam Öhgren, nicméně americký gólman puk za svá záda odmítl pustit.
13:54'
Švédsku se zatím v útočném pásmu nedaří vymyslet nic nebezpečného.
13:06'
Pět na pět se hrálo jen chviličku. A přesilovku si zkusí švédští hokejisté! Za držení protihráče je na lavici hanby odeslán Logan Cooley.
12:41'
Tre Kronor už budou za chvíli kompletní, Jakon Norén znovu vyhazuje kotouč.
11:59'
Fabian Wagner prudkým vyhozením osvobodil svůj tým a ještě donutil Augustina k zákroku.
11:11'
Dylan Duke se s pukem výborně natlačil do brankoviště. Po zásahu gólmanových betonů se ještě snažil dorážet Jimmy Snuggerud, Američané teď ale rozvlnili síť jen z boku.
Střely na branku – 8:3.
10:45'
Střela Luka Hughese od modré čáry byla ještě zřejmě lehce tečovaná. Za překvapeným Carlem Lindbomem se ozvala tyčka!
10:12'
Spojené státy už hrají přesilovku, musely si každopádně dát pozor na zadní vrátka, kterými se snažil špehýrkou proklouznout Victor Stjernborg.
09:27'
Noah Östlund přetlačil u mantinelu Jacka Pearta a následně přihrál Janssonovi, který ještě v náznaku přečíslení hledal spoluhráče. Americký obránce zasáhl dobře a včas.
08:39'
Aktuálně se tedy hraje ve čtyřech na obou stranách. Na ledě je tedy více místa, čehož zatím ani jeden celek nedokázal naplno využít.
07:58'
Síly na ledě se ovšem bleskově vyrovnávají, nutno však říct, že tohle je hodně přísné. Gavin Brindley inkasuje dvě minuty za držení protihráče.
07:53'
Fabian Lysell je prvním trestaným hráčem tohohle utkání. A rovnou končí! Za zásah do oblasti hlavy a krku proti Connorsovi totiž dostává pět minut a trest do konce utkání. Švédsko bude muset zvládnout dlouhé oslabení.
Střely na branku – 5:3.
07:23'
Victor Stjernborg si ze zadních pozic sjel mezi kruhy, kde odražený puk napálil na bránu. Trey Augustine jeho šanci nadvakrát zlikvidoval!
06:27'
Noah Östlund projel hned mezi trojicí Američanů, Tre Kronor toho ale k usazení v pásmu ke své smůle využít nedokázali.
05:22'
Filip Bystedt se z levé strany snažil prokličkovat až do střelecké pozice, jenže bránící Jackson Blake mu kotouč včas odebral.
04:11'
Lane Hutson nahazoval od modré čáry, Lindbomovi puk vypadl a Gavin Brindley se nebezpečně snažil o dorážku. Američané jsou zatím hodně přímočaří, podobným stylem se už koneckonců prezentovali proti Kanadě.
04:00'
Lindbom přikryl pod lapačkou puk, který se mu povaloval u tyčky. Následuje buly.
03:51'
Ryan Ufko napřáhl na modré čáře k obrovské ráně, která ke štěstí Švédů minula jejich klec a narazila do zadního plexiskla.
02:51'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Stejně jako včera, i v zápase o bronz se USA ujímají rychlého vedení. Fantasticky to udělal Jimmy Snuggerud, když za bránou napadal rozehrávajícího Sjöholma a získal puk. Zadovkou pak našel ve slotu LOGANA COOLEYHO, který propálil bezmocného Lindboma. Asistence: Jimmy Snuggerud.
02:24'
Oba týmy teď měly s pukem trošku problémy. Američané si v útočném pásmu nemohli přesně nahrát, Švédové pak otočili hru jen s vypětím všech sil.
01:27'
William Strömgren měl první velkou šanci zápasu, skóre však neotevřel. Z přebrankového prostoru totiž zamířil mimo vzdálenější tyč!
00:49'
Axel Sandin-Pellikka se protáhl po pravém mantinelu a nahazoval puk do brankoviště Spojených států, odkud ho protihráči odehráli.
00:04'
Tak to bylo rychlé. Téměř okamžitě po úvodním vhazování se ke střele prodral Cutter Gauthier, který z levé strany zamířil poměrně daleko mimo tři tyče.
00:01'
Utkání právě začalo.
Rozbruslení už se pomalu chýlí ke konci. Jako domácí jsou v zápase o bronz vedeni Američané, kteří si – stejně jako včera – vybrali tradiční tmavě modré dresy. Švédsko se tedy představí ve žlutých.
Úvodní sestavy:

USA: Augustine (Mbereko) – Behrens (A), Hughes (C), Hutson, Mittelstadt, Peart, Ufko, Chesley – Gauthier, Cooley, Snuggerud – Lipkin, Lucius, Blake – Duke, Savage (A), McGroarty – Connors, Stramel, Brindley – Laba.

Švédsko: Lindbom (Brännman) – Engström, Sjöholm (A), Norén, Sandin-Pellikka, E. Pettersson, Jansson, Odelius – Rosén, Stjernborg (C), Lekkerimäki – Carlsson, Bystedt, Wagner – Öhgren (A), Östlund, Strömgren – Robertsson, Oscarson, O. Pettersson – Lysell.

Rozhodčí: Campbell, Hamilton (oba CAN) – Hautamaki (FIN), Persson (SWE).
ŠVÉDSKO

Také tři korunky měly vyšší cíle. V semifinále rovněž vedly, nad Českem ovšem držely náskok podstatně déle! O vítězství a postup do finále přišly až v čase 59:22 a v následném prodloužení. Švédové teď před sebou mají možnost rehabilitovat se v zápase o třetí místo a obhájit bronz, který získali na srpnovém turnaji v Edmontonu. Dá se navíc předpokládat, že se proti USA budou moct opřít i o podporu kanadských fanoušků.
USA

Pro Američany je zápas o bronz zřejmě málo. V semifinále navíc nestačili na svého největšího rivala – domácí Kanadu. Vedli přitom 2:0, pak už se ale prosazoval jen soupeř. Spojené státy musely i přes sympatický skousnout vysokou porážku 2:6, kterou už však potřebují hodit za hlavu a připravit se na zápas o bronz, ve kterém jsou podle bookmakerů favoritem.
Zdravím všechny fanoušky nejlepšího mládežnického hokeje. Ještě před tím, než s českou účastí začne bitva o zlato, je na programu zápas zklamaných. Urve třetí místo na turnaji reprezentace Spojených států, nebo Švédska?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.


Články odjinud