MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  USA : Kanada - 20. května 2018   15:45

USA
USA
26:40' Kreider (DeBrincat, D. Larkin) • 53:21' Bonino (P. Kane) • 57:45' Lee (McAvoy) • 58:18' Kreider
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Kanada
Kanada
38:06' Vlasic  (Horvat, Turris)
USA
Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)
12111 diváků
Kanada

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, ale buďte zpět ve 20:15, kdy vás kolega Matěj Vybíral provede samotným finále turnaje mezi Švédskem a Švýcarskem. Nenechte si ujít poslední zápas MS 2018.
Američané přebírají od Reneho Fasela bronzové medaile, na jejich tvářích je vidět velká spokojenost a úleva, v kontrastu se zklamanými Kanaďany.
Kapitán Patrick Kane navíc přepsal dějiny, když se mu jako prvnímu hráči podařilo získat na turnaji v deseti zápasech skvělých 20 kanadských bodů (8+12). S touto bilancí útočí na výhru v kanadském bodování, a navíc je jedním z horkých kandidátů na MVP turnaje.
Následovat nyní budou tradiční rituály jako podávání rukou, předání medailí a také závěrečné hymna. Američané tak našli náplast na debakl od Švédů v semifinále a odjedou s medailovou nálepkou.
Hráči zápasu:

Chris Kreider (USA) – Curtis McElhinney (CAN)
To Američané slaví zisk bronzu znovu poprvé od roku 2015, kde získali bronz na MS v Česku, a to proti domácímu výběru, Kanada poprvé od roku 2014 končí bez medaile.
Je konec! Spojené státy díky silné třetí třetině, v níž vstřelil vítěznou branku v přesilovce Bonino, a dvěma trefám do prázdné branky, slaví a mohou se těšit na předávání bronzových medailí. To Kanaďané coby jeden z největší favoritů MS musejí skousnout druhou hořkou pilulku ve dvou dnech a z MS v Dánsku odjedou překvapivě, ale asi zaslouženě bez medaile. V play-off parta kolem McDavida nepředváděla ideální výkony, přičemž už ve skupině herně nestačila na favority.
59:55'
Američané končí duel s pukem na svých hokejkách za brankou.
59:33'
Anthony Beauvillier si před brankou řekl o střílenou přihrávku, ale nakonec se k ní nedostal ideálně a zakončoval vedle branky.
59:07'
McDavid zatahuje puk do útočné třetiny, nicméně je jasné, že k vyrovnání už cesta nepovede.
58:45'
Kanadu už hru bez brankáře nezkouší, to Američané se mohou pomalu začít radovat.
58:18'
Spojené státy právě vstřelily branku!
A opět v ní končí také puk! CHRIS KREIDER parádním napadáním vypíchl na modré čáře puk a udělal to nakonec tak šikovně, že ten dojel po ledě do znovu odkryté branky. Druhý gól v zápase proti útočníka New Yorku Rangers a o zisku bronzu Ameriky už nikdo nepochybuje – 4:1! Bez asistence.
58:01'
Dvě minuty do konce třetí části a kanadská branka je opět prázdná.
57:45'
Zdá se, že tu máme bronzové razítko na výhru USA! ANDERS LEE zpracoval puk v obranné třetině a z velké dálky zamířil křížem po ledě do odkryté branky. Spojené státy jsou hodně blízko medailové radosti – 3:1! Asistence: Charlie McAvoy.
57:38'
Parayko střílel z mezikruží, ale Kinkaid parádně zasáhl!
57:15'
USA ale rychle vyhazuje a soupeře zatím vůbec do ničeho nepouští.
56:58'
Kanada hraje se šesti muži a zkouší to tedy bez brankáře.
56:50'
Šance na vyrovnání jako hrom! Vyražená rána vypadla Kinkaidovi před O'Reillyho, ten ale v tutové šanci před poloodkrytou brankou přestřelil.
56:27'
Američané po buly zkušeně vyhodili, a navíc kotouč podrželi v pásmu. To další útok Kanady shořel na ofsajdu, v němž byl Nugent-Hopkins.
55:58'
Kotouč je po sražené ráně v ochranné síti, javorové listy zůstanou v útočné třetině i čtyři minuty před koncem.
55:40'
Kanada už vrhá vše na jednu kartu, to Spojené státy se soustředí výhradně na bránění hubeného náskoku.
55:13'
Mohlo být rozhodnuto! Kreider jel podruhé v zápase z úhlu sám na branku, tentokrát zkusil střelu mezi betony, avšak neuspěl. Curtis McElhinney drží naděje svého celku.
54:56'
McAvoy nyní na hranici faulu zastavil McDavida, ten se kupředu nedostal, a Amerika otáčí hru.
54:22'
Ofsajd zastavuje akci Kanady, které se teď čas při útocích směrem vpřed bude krátit hodně rychle.
53:49'
Bonino navíc po svém příjezdu na šampionát vstřelil první svou branku a zdá se, že načasovat lépe to ani nemohl.
53:21'
Američané vedou a jsou blízko vítězství! Ihned po vyhraném buly přišla rána Kanea od modré, kterou brankář vyrazil, a u dorážky byl jako první NICK BONINO, který dlouhou kličkou zametl kotouč za brankáře Kanady. Ten si na puk holí sáhl a moc nechybělo, aby předvedl zákrok zápasu – 2:1! Asistence: Patrick Kane.
53:16'
Dnešní utkání sleduje 12 111 diváků!
53:16'
Butcher nakonec rozjel rychlou akci, našel Leeho, ale jeho schovaný pokus si brankář pohlídal.
52:52'
Američané jsou kompletní a nyní začne jejich více než 100 sekund trvající přesilovka.
52:39'
Zakázané uvolnění kanadského týmu, oba celky se vrátí zpět do obranné třetiny javorových listů.
52:29'
Další vyloučení, Kanada přichází o možnost přesilovky. O'Reilly před brankou vysekl obránce hůl a jde si odpočinout na trestnou lavici.
52:05'
Kanada drží svého soupeře v tlaku, ale stále tomu chybí střelba.
51:40'
Další vyhození Američanů do střední třetiny, Parayko na modré čáře puk nezastavil.
51:17'
Kanada je v plném počtu, a začíná její přesilovka, ovšem od branky McElhinneyho.
50:50'
Síly na ledě se srovnají. Anders Lee je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, kterého se dopustil ve svém obranném pásmu.
50:46'
McDavid teď předvedl svou raketovou rychlost na pravé straně, obešel jednoho hráče, ale DeBrincat jej nakonec nepustil v tísni do zakončení. Puk je v rukavici Kinkaida.
50:08'
Sám Gaudreau střílel ještě jednou z pravé strany, a to příklepem, ale kanadský brankář byl připraven.
49:36'
Právě Johnny Gaudreau poté nahazoval mimo branku, Kanada obratem bleskově vyhazuje.
49:12'
Další americká přesilovka, vyloučen je za podražení Gaudreaua Aaron Ekblad.
48:49'
Na protější straně se v pásmu usadila Kanada, nicméně ke střele se také nedostali, a musejí vyklidit pozice v pásmu.
48:16'
Po dlouhé kombinaci Ameriky nakonec střílel Jensen, jeho pokus byl ale hodně špatný a nepřesný.
47:32'
Oba celky už více otevírají obranu a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době. Teď však akci Ameriky zastavil ofsajd.
46:58'
Na opačné straně se nezadařilo ani Kanaďanům, rána taktéž z pravé strany byla zablokována.
46:28'
Lee parádně vypálil zápěstím z pravé strany a brankář Kanady měl s jeho ránou pořádné starosti, ale vyrazil ji.
46:06'
Opačným směrem podnikl útok Vlasic, dloubl si puk kolem beka, ale Kinkaid pozorně schoval kotouč pod svou rukavicí.
45:46'
Kane střílel z úhlu, ale McElhinney byl připraven. Následně si Butcher položil bránícího hráče, ale švihovou ránou trefil hned toho dalšího.
45:12'
Opět je hra přerušena. Anders Lee se po křídle hnal do pásma, ale nakonec mu byl pískán ofsajd.
44:45'
McDavid měl možnost zakončovat na brankovišti z otočky, ale forhendem netrefil puk ideálně a beton Kinkaida zasáhl.
44:18'
Nyní se o to sice pokusila, ale McAvoyův pas skončil na zakázaném uvolněním. Hra se stěhuje ke Kinkaidovi.
44:00'
Kanada je ve třetí části lepší a chce více, Amerika naopak hraje hodně z obrany a dopředu se nežene.
43:37'
White stihl vložit soupeři hokejku do přihrávky, kotouč skončil na kanadského střídačce.
43:20'
Kvalitní tlak nakonec předvedla i první lajna javorových listů, Nugent-Hopkin tečoval před brankou, leč vysoko nad.
42:39'
Další možnost zakončit akci měl Dubois, střílel mezi kruhy, ale betony Kinkaida se sevřely včas,
42:04'
Kanaďané jsou teď hbitější a aktivnější, Chabot si sjel sám mezi kruhy, ale v jasné pozici kotouč promáchl.
41:34'
Anthony Beauvillier se se štěstím dostal k puku na pravém kruhu, prudce vypálil, ale vzdálenější šibenici výrazně minul.
41:10'
Parayko měl možnost překlopit vedení na stranu Kanady, z mezikruží ale trefil jen beton Kinkaida.
40:45'
První kanadská akce třetí třetiny nakonec skončila ofsajdem, hra se stěhuje do střední třetiny.
40:30'
Jenže nakonec se ke střele vůbec nedostali, Kanada takticky vyhodila a oba celky mohou střídat.
40:10'
Američané ovládli úvodní buly třetí části, a ihned se ženou směrem vpřed.
40:01'
Druhá část je za námi, skóre je opět nerozhodné, ale alespoň jsme se dočkali branek. Skóre otevřel po chybě McDavida Chris Kreider, který se dostal před branku a zakončil rychlým bekhendovým blafákem po ledě. Američané hráli ve druhé části několik přesilovek, zužikovat je však nedokázali, a Marc-Edouard Vlasic nakonec dvě minuty před druhou sirénou po rychlém brejku střelou mezi betony brankáře z blízkosti vyrovnali. Uvidíme, co nám přinese třetí část. Buďte u ní s námi.
Střely na branku:

USA – 27
Kanada – 17
Další třetina začne přibližně v 17:22.
40:00'
39:50'
To na opačném pólu hřiště pálil Kreider, ovšem neuspěl.
39:24'
Kanaďané po vyrovnání ožili a jsou aktivnější, nyní se ale v pásmu znovu neprosadili.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Odpovědět mohl záhy na druhé straně střílející Colin White, z prostoru mezi kruhy ale trefil McElhinneyho jen do hrudi.
38:06'
Kanada právě vstřelila branku!
Je srovnáno a opět se potvrdilo typické "Nedáš – dostaneš". Jensen na opačné straně netrefil před prázdnou brankou pas Bonina a Kanada otočila hru. Dostala se do brejku, Horvat nabídl puk do druhé vlny MARCU-EDUARDU VLASICOVI, který z levé strany brankoviště pokořil Kinkaida ranou mezi betony – 1:1! Asistence: Bo Horvat, Kyle Turris.
37:30'
Následně už kanadská kombinace neměla dalšího trvání, dopředu jdou Američané.
36:57'
McDavid se na druhé straně se štěstím proháčkoval k zakončení, střelu ale brankář v pohodě pokryl.
36:20'
Nadějný brejk USA zakončoval střelou z pravého kruhu Kane, jeho rána na zadní tyč ale trefila brankáře jen do betonu.
36:00'
Barzal střílel po buly z mezikruží po ledě, Kinkaid hokejkou odrazil puk do ochranné sítě.
35:45'
Tak nebudou. Rychlý kotouč z hole jednoho z beků končí na zakázaném uvolnění.
35:38'
Puk teď navíc mají za brankou a po pravé straně budou rozjíždět akci směrem vpřed.
35:06'
Kanaďané se snaží s výsledkem něco udělat, ale zatím to vypadá, že zápas o bronz hrají tak napůl plynu. To Američané se po vlažném začátku nakopli.
34:38'
Javorové listy byly kompletní, ale šanci zvýšit měl na brankovišti všudypřítomný Anders Lee, dorážka šla brankáři ale opět jen na hrudník.
34:20'
Kanada s koncem přesilovky vyhodila, do protiútoku, který se nabízel, se nedostala.
33:59'
Nic kloudného ale Spojené státy nevymyslely, propagační rána Kanea z kruhu skončila v ochranné síti.
33:34'
Nevedlo se ani Butcherovi, jehož pokus přeletěl branku, ale americký tlak pokračuje.
33:10'
Další nabídka od Kanea tentokrát pro Leeho, ten bekhendem zády k brance neuspěl.
32:45'
Kaneova žabička bekhendem klapla přesně na hokejku DeBrincata, rána z první ale skončila přesně v náručí brankáře McElhinneyho.
32:31'
Ten sice Kanaďané přestáli, ale znovu budou v oslabení. Anthony Beauvillier vzal svého soupeře v souboji u mantinelu zápasnickým chvatem, a jde pykat na dvě minuty za hrubost.
32:05'
Kanada se poté z dalšího tlaku vymanila, dobře vyhodila, ale Amerika spěchá dobře s dalším útokem.
31:32'
Larkin nejprve hledal přes brankou Kreidera, ale pas byl zablokován. Následně dorážel skákavý pokus baseballově Lee, i on ale přestřelil.
30:58'
Špatně vyhozený kotouč v americkém pásmu způsobil Kinkaidovi starosti, o dorážky se starali Barzal a O'Reilly, ale nakonec ani jeden z nich ve změti těl neuspěl.
30:18'
Kanadský tlak byl nakonec dlouhý, další střela ale nepřišla, a oba celky velmi rychle střídají.
29:38'
Nurse svižně nahazoval spoluhráčům na teč od modré, nikdo v bílém ale na puk nefrekventoval. Kombinace javorových listů ale pokračuje.
29:16'
Opačným směrem tak vyrazil vpřed Kane, natáhl na sebe dva hráče a bekhendem našel mezi kruhy Murphyho, jeho rána z jedničky ale nenašla cestu na branku
28:49'
Kanada mohla jít také do brejku, místo toho ale McDavid vzal vše na sebe a trefil jen brusle bránícího beka.
28:13'
Nick Bonino dostal luxusní žabičku křížem pásma přesně na hůl, zkusil zakončit podobně jako Kreider při svém gólu na dlouhou hůl, ale Curtis McElhinney přitiskl beton k levé tyči!
27:58'
Američané mohli nyní jet do brejku 4 na 2, ale úplně jej zazdili, a Butcher těžký kotouč vůbec nezpracoval.
27:36'
Následně ale chybuje také Kanada, nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
27:20'
Larkin zahrál v útočném pásmu vysokou holí, což neuniklo pozornosti hlavního sudího, který vykazuje hru do středního pásma.
26:53'
Kanaďané ještě protestovali, branka nicméně platí. Po vyhraném buly střílel Nugent-Hopkins, ale kotouč skončil na tribuně, a je tu první komerční brejk druhé části.
26:40'
Američané teď ke gólu přišli jako slepí k houslím, nicméně vedou! DeBrincat nahodil do pásma při snaze odehrát puk, a McDavidovi se kotouč zamotal pod bruslemi, čehož využil rozjetý CHRIS KREIDER, který se dostal sám před McElhinneyho, a pokořil jej rychlou kličkou do bekhendu se zakončením po ledě k tyči – 1:0! Asistence: Alex DeBrincat, Dylan Larkin.
26:05'
A znovu je americká přesilovka v nesnázích, kotouč skončil na zakázaném uvolnění, a hra se stěhuje před Kinkaida.
25:42'
Curtis McElhinney nejprve dobře položen na bok zasáhl proti tečované ráně, následně jeho spoluhráči dvakrát v krátkém sledu vyhodili.
25:14'
Další početní převaha USA. Vyloučen je tentokrát obránce Edmundson na dvě minuty za hrubost.
25:01'
McAvoy mohl po skončení přesilovky otevřít skóre, z pravého kruhu ale parádní ranou orazítkoval jen tyč! Zatím největší šance duelu.
24:37'
Kane na ledě zůstal a po Butcherově pasu znovu pálil, jeho rána byla přizvednuta nad branku.
24:03'
Vzápětí pálil Kane z ostrého úhlu sám, leč jen do betonu brankáře, a Kanada ihned poté vyhodila.
23:44'
První zajímavější akci USA v této přesilovce rozjel Kane, z otočky nabil mezi kruhy DeBrincatovi, ale jeho rána z první skončila na hrudi McElhinneyho.
23:25'
Tutovka Kanady! Pageau výborně zatáhl kotouč do pásma, pokryl si jej a vybídl na středu volného Ekblada, který ale s blafákem do forhendu proti Kinkaidovi střelou na rameno neuspěl!
22:59'
Schenn však v úvodu oslabení dobře puk vypíchl, z levé strany projel vpřed a prověřil pozornost Keitha Kinkaida, který musel zasahovat.
22:41'
Další početní převaha pro Spojené státy. Murray krosčkoval soupeře u vlastní střídačky ve snaze udržet pásmo, a je po zásluze vyloučen.
22:27'
McDavid zavezl kotouč do pásma, z otočky rychle nahodil před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se k dorážce nedostal. Kinkaid byl připraven.
22:00'
Kanada vyhodila a už je opět kompletní.
21:42'
Tlak Ameriky nakonec vyvrcholil další ranou, o níž se postaral z pravého kruhu Kane, ale svatyni soupeře těsně minul.
21:20'
Právě Lee následně dvakrát dorážel u tyče na brankovišti, ale McElhinney jeho pokusy zastavil.
20:50'
DeBrincat dostal od Butchera pas mezi kruhy, vypálil, ale trefil jen před brankou stojícího Leeho.
20:26'
Jenže Kaneova rána byla zablokována a Kanaďané vyhazují.
20:09'
Úvodní buly druhé třetiny pro Ameriku, která má k dispozici stále přesilovku.
20:01'
Oba celky se vracejí na ledovou plochu, druhá třetině co nevidět začne.
První třetina souboje o bronz je za námi, zatím nesledujeme divácky, ani herně moc atraktivní utkání. Oba celky měly několik zajímavých šancí, ovšem ty v góly nepřetavily, a tak do kabin odcházejí hráči obou zemí za stavu 0:0. Věřme, že v prostřední části se už branek dočkáme. Buďte u ní s námi.

USA – 11
Kanada – 6
Další třetina začne přibližně v 16:29.
20:00'
19:59'
Nakonec ale vybojovali alespoň přesilovku. Kanadský kapitán Connor McDavid si jde odpočinou na lavici hamby za podražení.
19:45'
Američané se v závěru třetiny snažili směrem vpřed ještě něco vymyslet, jenže pouze kombinovali po rohu hřiště.
19:14'
Jensen velmi dobře pálil od modré z první příklepem těsně nad ledem, ale McElhinney zatím chytá bezchybně.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:54'
A další přerušení, odpískáno bylo zakázané uvolnění Kanady.
18:45'
Kotouč končí na kanadské střídačce, opět je hra pozastavena, a v posledních desítkách sekund je hodně kouskována.
18:38'
Jenže zatím si na další střeleckou možnost musejí počkat, po akci Barzala je pískán ofsajd. Vhazuje se ve střední třetině.
18:10'
Kanaďané jsou již kompletní a ženou se směrem vpřed.
17:57'
Chvíli nato sehráli Američané kombinaci ještě lépe, Atkinson dostal parádní křižný pas, rána z první se ale mezi tři tyče nevešla.
17:21'
Butcher stál na modré čáře na konci kombinaci USA, vystřelil z první příklepem, a Curtis McElhinney opět pozorně zasáhl betonem.
16:54'
Spojeným státům první polovina přesilovky vůbec nevyšla, kotouč navíc nyní nasměrovali hráči v tmavém na zakázané uvolnění.
16:34'
Američané ale přesilovku začali hodně vlažně. Nejprve musel Kinkaid rozehrávat daleko od branky, následně si navíc musel poradit s tvrdou ranou Vlasica.
16:01'
První přesilovka pro Ameriku, Jost si půjde odpočinout na dvě minuty za sekání.
15:45'
Bailey se zjevil z ničeho nic sám na levé straně, vypálil prudce zápěstím, ale Kinkaidův pravý beton byl přitisklý u ledu a kotouč zastavil.
15:23'
Američané díky Kaneovi mohli rázem přejít do útoku, jenže americký kapitán byl v tísni a přesilou byl od puku odzbrojen.
14:56'
To následná akce už bylo o hodně lepší, Ekblad přiťukl puk volnému Beauvillierovi, ale ten z první minul branky Ameriky!
14:25'
Barzal se rozjel po levé straně, udělal výhybku na střed, ale nakonec v tísni vystřelil hodně špatně.
13:54'
Vše ale mělo jepičí život, stejně jako pokus o rychlý brejk USA. Oba celky zatím ztroskotávají na nepřesných finálních přihrávkách.
13:20'
Kanada se ze sevření vymanila až po nějaké době a první formace aktivně kombinuje v rohu hřiště útočného pásma.
12:46'
Američané jsou o něco živější a snaží se útočit. Lee s Larkinem ale nekooperovali podle představ, a tak o puk přišli.
12:14'
Po druhé komerční pauze měly Spojené státy dobrou šanci, Pionk tečoval střílený pas zleva do brankáře Kanady, Gaudreau ale nedokázal dorazit kotouč do sítě.
11:55'
Zasahovat musel Curtis McElhinney až po akci Kreidera, ale střelu na bližší tyč z těžkého úhlu si pohlídal a nadvakrát schoval neposedný kotouč.
11:30'
Američané byli kompletní a Murphy mohl hned vyrazit dopředu, ale oblouček za obranu nezpracoval.
11:12'
Na protějším pólu hřiště pálil nejprve Jost, Kinkaid zasáhl, a poradil si také z dorážkou Turrise, kterou schoval na hrudi.
10:45'
A dokonce mohli otevřít skóre! Larkin pláchl obraně, zkusil kličku do forhendu, ale McElhinney sevřel betony včas a parádně zasáhl!
10:27'
Kinkaid nakonec levým betonem zasahoval, ale Američané poté nepovolil dorážky a rychle vyhodili.
10:08'
Následně už se to ale Boninovi nepovedlo, Kanada může rozjet svoji přesilovkou souhru.
09:50'
Jednomu z hráčů Kanady nejprve nesedla rána z kruhu, následně USA pohotově vyhazuje.
09:25'
První přesilovka zápasu, zahraje si ji Kanada. Murphy před brankou vysekl hokejku právě Barzalovi a odpyká si dvě minuty za nedovolené bránění.
09:00'
Několik nepřesností teď zastavilo oba celky v pásmu. Barzal nakonec na zadní tyči chtěl tečovat nahození spoluhráče, obránce ale jeho hokejku dobře pokryl.
08:25'
Na druhé straně se pokoušela opět zahrozit Kanada, jenže o puk za brankou po nepřesnosti přišla, a tak se dopředu ženou Spojené státy.
07:55'
Akci Ameriky dva na dva táhl Larkin, mezi nohama beka vypálil, ale brankář Kanady s lehkými potížemi pohotově zasáhl.
07:37'
Následně je kotouč opět v lapačce brankáře javorových listů, hra je přerušena a máme tu první komerční brejk.
07:30'
Další zajímavá akce USA. Butcher podpořil útok, dostal pas z křídla přesně na osu hřiště, kde byl sám, a prudce vypálil, Curtis McElhinney ale betonem pozorně zasáhl!
06:53'
V akci pokračoval ještě Anders Lee, jenž se proháčkoval před svatyni soupeře, nicméně bekhendem prostor v postoji brankáře nenašel.
06:10'
Šance na obou stranách! Nejprve Paraykovu přihrávku na Josta v akci 2 na 1 zablokoval ležící obránce nataženou holí, obratem jel sám na branku Atkinson, ale puk mu lehce utekl, a tak z otočky střílel jen do brankáře Kanady.
05:43'
Na protějším pólu kluziště v permanenci opět Curtis McElhinney, znovu ale nahozený kotouč bez potíží sebral do své připravené rukavice.
05:16'
Pomalé tempo utkání pokračuje. O'Reilly se natahoval po puku mezi čárkami, nakonec vystřelil, ale Kinkaid byl u pravé tyče připraven.
04:45'
Tage Thompson nahazoval od modré přes změť těl, jeho pokus byl ale sražen a mezi kruhy volný White se k dorážce neprodral.
04:20'
A nakonec vše končí další střelou na McElhinneyho, který podržel puk v rukavici a bude se vhazovat po jeho levici.
03:54'
Oba celky hrají zatím v totálním tichu, diváci se do fandění vůbec nezapojují. Američané míří do pásma.
03:27'
Na druhé straně si další jednoduchý zákrok zapsal Curtis McElhinney, vyrážečkou odrazil kotouč do rohu kluziště.
02:49'
Tentokrát už javorové listy zahrozily lépe, Parayko dostal znovu nabito na modrou, zkusil to příklepem, ale tvrdou ranou zaduněl jen o zadní mantinel.
02:20'
Ani USA se ale šance tentokrát nedočkalo, Ryanovi proti přesile puk utekl z hokejky, je u něj Chabot.
01:57'
Kanaďané se opět vydali rychle směrem vpřed, ale puk jim znovu utekl, a oba celky střídají. Amerika míří do útočného pásma.
01:22'
Zatím se hraje v hodně komorní atmosféře. Alex DeBrincat pálil z prostoru mezi kruhy, vyrážečka kanadského brankáře ale byla připravena.
00:58'
Parayoko nakonec od modré nebezpečně nahazoval, jeho pokus tečoval umně Nugent-Hopkins, ale puk minul těsně pravou tyč.
00:27'
Jeden z Američanů na druhé straně při svém nápřahu zlomil hokejku, Turris po levém křídle zaváží kotouč do útoku.
00:05'
Kanada vyhrála úvodní buly duelu, vydala se do pásma, ale o kotouč přišla.
00:01'
Oba celky v těchto chvílích vstupují na led kodaňské Royal Areny. Američané, dnes vedeni jako domácí, nastupují tradičně v tmavě modrém, Kanada se oděla do bílého.

USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, McAvoy, Butcher, C. Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – DeBrincat, White, P. Kane (C) – J. Gaudreau, Bonino, Atkinson – Kreider, D. Larkin (A), Lee – Milano, Coleman, D. Ryan – T. Thompson.

Kanada: McElhinney (Kuemper) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Nurse, Chabot – Nugent-Hopkins, McDavid (C), B. Schenn (A) – Beauvillier, Barzal, R. O'Reilly (A) – Horvat, Turris, Pageau – Jost, Jo. Bailey, Dubois – Eberle.

Rozhodčí: Mikko Kaukokari (FIN), Jozef Kubuš (SVK) – Miroslav Lhotský (CZE), Sakari Suominen (FIN).
Vzájemný zápas ve skupině

Oba celky se utkaly již na úvod tohoto MS hned v první den v úvodním duelu skupiny B v Herningu. Kanada vedla v první třetině už 2:0, nicméně Američané snížili, a v polovině utkání to byli naopak oni, kdo se dostal do vedení. Přestřelka pokračovala i nadále, javorové listy dvakrát dohnaly jednobrankovou ztrátu a za stavu 4:4 šel duel do prodloužení, respektive nájezdů.

V nich na první trefu Atkinsona odpověděl Eberle, nicméně útočník Blue Jackets z Columbusu se v šesté sérii prosadil i podruhé, na což už Kanaďané reagovat nestihli. Amerika zvítězila 5:4 po nájezdech a připsala si dva body.

Branky a nahrávky: 14. Lee (T. Thompson, DeBrincat), 21. D. Larkin (Kreider, Oesterle), 30. J. Gaudreau (P. Kane, Coleman), 44. D. Larkin (Kreider), rozh. náj. Atkinson – 1. Dubois (Horvat), 13. R. O'Reilly (Jo. Bailey), 38. Beauvillier (Ekblad, Barzal), 51. Parayko (McDavid)

Kanada

V základní skupině si Kanaďané na žádného ze silnějších soupeřů nevyšlápli. Hned na úvod turnaje padli v zámořském derby proti Američanům. Následně se hokejistům javorového listu nevyvedlo utkání proti Finům, které skončilo vysokým debaklem 1:5. Další utkání v řadě také neměli Kanaďané jednoznačně pod kontrolou. Lotyši dlouho sahali po výhře, ovšem padli až v prodloužení. Celkové výsledky v základní skupině vynesli Petersovým svěřencům třetí místo, což jim vyneslo čtvrtfinále proti Rusku. Hrálo se utkání ve velkém tempu a s mnoha šancemi na obou stranách. Kanada přeci jen byl postupu po základní hrací době o něco blíže, když pět minut před koncem vedla 4:3. V tu samou dobu ale vyrovnal Anisimov a šlo se do prodloužení. V něm diváci v Royal Areně čekali na branku šest minut. Poté rozhodl tečí před brankou Ryan O'Reilly.

V semifinále ale javorové listy zcela pohořely, neboť nestačily na houževnaté Švýcary, kteří předvedli bojovný, vždy byli i krok vepřed a ve vedení, a tak si Kanada čtvrté finále v řadě nezahraje.

Kanaďané si přivezli Connora McDavida, jenž plní předturnajové předpoklady a bodově táhne svůj tým. S sedmnácti (6+11) body mu patří v bodování třetí příčka hned za Kanem a Ahem.

Kanadské bodování týmu:

1. Connor McDavid 17 bodů (6+11)
2. Ryan Nugent-Hopkins 8 bodů (5+3)
3. Colton Parayko 8 bodů (4+4)

Čtvrtfinálové utkání proti Rusku:

Branky a nahrávky: 33. A. Michejev (Anisimov, N. Zajcev), 38. Barabanov (Dadonov), 49. N. Zajcev (Sošnikov), 55. Anisimov (Grigorenko, N. Zajcev) – 5. Parayko (McDavid, Eberle), 32. Nugent-Hopkins (McDavid, Parayko), 48. Turris (Schwartz), 53. Dubois (Jost), 66. R. O'Reilly (McDavid, Ekblad)

Sestava Kanady: Kuemper (McElhinney) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Nurse, Pulock – Schwartz, Turris, R. O'Reilly (A) – Nugent-Hopkins, McDavid (C), B. Schenn (A) – Jost, Dubois, Jo. Bailey – Horvat, Barzal, Pageau – Eberle.

Semifinálové utkání proti Švýcarsku:

Branky a nahrávky: 28. Horvat (Dubois, Pageau), 58. Parayko (McDavid, B. Schenn) – 19. Scherwey (Untersander, Kukan), 30. Hofmann (Fiala, Andrighetto), 45. Haas (Andrighetto, Diaz)

Sestava Kanady: Kuemper (McElhinney) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Nurse, Pulock – Jost, Turris (C), R. O'Reilly (A) – Nugent-Hopkins, McDavid, B. Schenn (A) – Horvat, Dubois, Pageau – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Eberle.

USA

USA v základní skupině jasně ukázalo, že si přivezlo jeden z nejsilnějších týmů za posledních deset let. Hned v úvodu v zámořském derby, které se bude dnes opakovat, v nájezdech přetlačili Kanadu, následujíc výhry nad domácím Dánskem, Německem, Lotyšskem, Koreou a Norskem. Ve všech těchto zápasech Spojené státy měly jasně navrch, svého soupeře přestřílely a bavily Herning svým herním projevem. V posledním zápase skupiny ale zámořští hráči v souboji s Finskem o první místo hrubě narazili, když padli 2:6.

Do čtvrtfinále šli Američané z druhého místa proti České republice. Utkání rozjeli velmi dobře, když po trefách Kanea a Atkinsona vedli 2:0, nicméně Češi dorovnali a sahali po obratu, kapitán Kane však druhou a vítěznou brankou nasměroval svůj celek mezi nejlepší čtyřku.

To v semifinále nevyšlo Americe vůbec nic. I když Švédy výrazně přestříleli, na gól se nezmohli, a prohráli vysoko 0:6. Medaile je však pro Američany stále velkou výzvou.

Tahounem USA je mnohokrát probíraný Patrick Kane, který co by kapitán vede bodování nejen týmu, ale také celého MS. Na svém kontě má 19 bodů (8+11).

1. Patrick Kane 17 bodů (5+12)
2. Cam Atkinson 11 bodů (7+4)
3. Johnny Gaudreau 9 bodů (1+8)

Čtvrtfinálové utkání proti Česku:

Branky a nahrávky: 11. P. Kane (D. Ryan), 13. Atkinson (Bonino, J. Gaudreau), 47. P. Kane (D. Ryan) – 25. Řepík (Faksa, Gudas), 31. Nečas (Pastrňák, Hronek)

Sestava USA:: Kinkaid (Darling) – Martinez, McAvoy, Butcher, C. Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – DeBrincat, White, P. Kane (C) – Atkinson, Bonino, J. Gaudreau – Kreider, D. Larkin (A), Lee – Coleman, D. Ryan, T. Thompson – Milano.

Semifinálové utkání proti USA:

Branky a nahrávky: 15. Arvidsson (J. de La Rose, F. Forsberg), 28. Pääjärvi (Backlund), 31. Hörnqvist (Backlund, J. Klingberg), 31. Janmark (Rakell), 52. Arvidsson (Zibanejad), 58. Kempe (Backlund).

Sestava USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy (A), Butcher, McAvoy, Pionk (C), Jensen, Hughes – DeBrincat, White, P. Kane – J. Gaudreau, Bonino, Atkinson – Kreider (A), D. Larkin, Lee – Coleman, D. Ryan, T. Thompson – Milano.
Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího světového hokeje! Dnes začíná poslední a nejdůležitější den MS v hokeji v Dánsku, kdy se budou rozdělovat medaile. V souboji dvou poražených semifinalistů se o bronz utkají v zámořském derby celky USA a Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.